Bouw sporthal blijft struikelpunt Lankhorst slaat laatste alarm tegen vuilstort Jongeren willen weg uit Klaverhal Fracties Warmond al jaren oneens over locatie ZATERDAG 21 APRIL 1990 Actie op clak Elisabeth-ziekenhuis Leiderdorp Volstrekt verkeerd Lankhorst verweet de overheden dat er geen milieu-effectrapportage is gemaakt. "Dan conclusie zijn gekomen dat deze lo catie volstrekt verkeerd het Tweede Kamerlid, gels van de erfpachtovereenkomst worden nageleefd. "Dus er wordt geen gif gestort", zei Janssen. Het nieuwe gemeenteraadslid van Groen Links reageerde hiermee op de wens van de gemeente Leiden om vervuilde grond van de Zijloe ver in het Doesgebied te storten. LEIDERDORP - "De lokale voorop, maar zelfs hij durft geen der op dat de gemeente Leiderdorp pn nrnvinrialo ovprhodon harde woorden te spreken. Hoe alles zal doen om te zorgen dat de en provinciale overneaen haalt men het in zijn hoofd een vuil- gels van de erfpachtovereenkor steunen elkaar. Terwijl er stort te bouwen op nog geen 200 me- nog bodemprocedures bij de ter van het Elisabeth-ziekenhuis. in Raad van State lopen, wordt de buurt van benzinestations en bij al vuil in het Leiderdorpse een snelweg. Doesgebied gestort. De co lonne rijdt, de gemaakte in vesteringen zijn al zo hoog opgelopen dat het terug draaien van beslissingen niet meer mogelijk lijkt". P. Lankhorst, Tweede Kamer lid voor Groen Links, had gisteren geen goed woord 0._~ 0 over voor de manier waarop viist, die de gemeente Leiderdorp grond en de provincie Zuid-Holland heeft Qpluid onvprlaqf gewezen op versnelde procedure ^reiUiaSOVenaSI De exploitatie van vuilstort De tot de Does is inmiddels van de Gevulei de Provinciale Afvalverwer- aldus hing (Proav) overgegaan. Proav-di- recteur L.A.B. de Jong heeft laten Lankhorst hekelde verder de op- weten geen bezwaar te hebben te- stelling van gedeputeerde Van der gen het storten van licht vervuilde - J -1 het Doesgebied. Progressieven in Leiderdorp steunen beleid 20 hectare voor de inrichting gcvvctcii vciöliciuc pïUÜBUUt.BS van een puinstortplaats ont- waardoor ^burgers niet lasüger"kon- Directeur van het Elisabeth-zieken- P. Lankhorst op het dak van het Elisabeth-ziekenhuis: 'Hoe haalt iemand het in zijn hoofd c meter van een ziekenhuis een vuilstortplaats in te richten?' college niet LEIDERDORP - De PvdA en Groen Links zullen het Leiderdorp- se college-programma niet onder schrijven. Het progressieve blok meent dat het nieuwe beleid van co alitiepartners VVD. CDA en D66 in scherpe tegenstelling staat tot het beleid dat de afgelopen vier jaar is gevoerd. Het vorige college bestond uit PvdA. VVD en CDA. Naar de mening van de PvdA en Groen Links ontbreekt het nieuwe beleid elk vorm van financiële on derbouwing. Ook protesteren de progressieven tegen de breuk met het tot nu toe gevoerde beleid om de bouw van goedkope woningen te bevorderen. In een eerder stadium van de on derhandelingen waren PvdA en Groen Links wel bereid het nieuwe college-programma te steunen. De progressieven menen dat CDA. WD en D66 willen breken met het principe van een afspiegelingscolle- op nog geen 200 ge van de grootste partijen, c.q. 'po- (foto Eiien Martens) litieke stromingen'. trokken wordt aan het veen- den worden', weidegebied van het Groen "Demogelijkheden hart. huis, W. Rombout, noemde zijn je recht te twee grote angsten op: de geluids- zoeken", aldus Lankhorst, "laat overlast die volgens hem nu al kri- staan te krijgen, wordt allengs tiek is en de mogelijke luchtveront- moeilijker. Procedures bij de Raad reiniging. Hij deed een dringend be- van State duren verschrikkelijk roep op de gemeente lang. Tegen de tijd dat je gewonnen dag op toe te hebt, is de zaak al volgestort". stort wordt v J.W.A.M. Janssen van Groen ning Links Leiderdorp meende dat de yer r de stortplaats en sprak over de actie van Lankhorst, gesteund door iets meer betalen dan straks opge- bestuurlijke fouten' die volgens de stichting Leefbaar Leiderdorp, scheept zitten met een gifbelt'\ te laat kwam: "Het is niet reeel te De Groen Links-1 Leiderdorp gekomen om een 'laatste alarm' te slaan. Hij pleitte, op het dak van het St. Elisabeth-zie kenhuis, nogmaals tegen de bouw Toekomst Zoeterwoudse vereniging Utopia onzeker hem zijn gemaakt. Lankhorst verigens niet te geloven dat de denken dat wij de vuilstort kunnen hollands Landschap, v toegestaan. Rombout: "Lie- .^Ln^n_si!I!.,?.onlrïe ZOETERWOUDE - De Op de jaarvergadering gin- cZoeterwoudse jongerenver- gen de leden deze week ak- Smits, van de de stichting Zuid- eniging Utopia geeft de koord met dit voorstel van in de scheidingswand, bij de de sporthal, echter nauwe- stenbron. Het is de enige avond lijks geluid te horen. "En dit is door waarop entreegeld wordt gevraagd, onafhandelijke wa dere inrichting van de stortplaats voorkomen. Laat het voor de ge- straks de 23 meter hoge belt het meente een les zijn zich niet zo snel zicht op de vier pittoreske molens neer te leggen bij beslissingen V r het milieu. Minister Alders hogere overheden". Hij wees er r op dat voorkeur aan een nieuw ge- het bestuur. Vooral de disco De gemiddeld honderd bezoekers tigd". weet Paardekooper. De sport- bouw boven isolatie van het op vrijdagavond ZOU in het op vrijdag betalen vier gulden. Vol- hal klaagt volgens Paardekooper huidige onderkomen de huidige onderkomen teveel «ens het bestuur dreigt zelfs ophef- ook regelmatig over het komen fing van de vereniging als deze m- gaan van discc Westender in de Klaverhal. geluidsoverlast ken. WARMOND - Over de bouw van een sporthal kunnen de War- mondse fracties het maar niet eens worden. Ook bij de college onderhandelingen was de kwes tie een struikelpunt. Uiteindelijk krijgt het CDA na jarenlange dis cussies toch zijn zin. Er komt een onderzoek naar een sportruimte annex cultureel centrum bij 't Trefpunt. Op verzoek van de WD wordt tegelijk onderzoek verricht naar het Meerpunt aan de Herenweg en het gemeentelijk gymnastieklokaal aan de Dorps straat. Nu ook de WD een onder zoek naar 't Trefpunt steunt, komt deze plek sinds jaren weer in beeld. door Dorith Ligtvoet Het is gênant dat de partijen het al jaren niet eens kunnen worden over d$ locatie van een nieuwe sportgelegenheid. En dat terwijl verschillende verenigingen en in stellingen in de gemeente zitten te springen om nieuwe huisves ting. Het was steeds de bedoeling dat de bouw van een sporthal een domino-effect teweeg zou bren gen. De gymmende scholieren die gebruik maken van het gym- zaaltje aan de Dorpsstraat zouden naar de nieuwe hal kunnen ver huizen. Dat zaaltje zou ruimte kunnen bieden aan de bibio- theek, de bibliotheek leek ge schikt voor de jongerensoos, en zovoorts. Hoewel nu wordt gepraat over de mogelijkheid om sportieve èn sociaal-culturele activiteiten on der tc brengen in 't Trefpunt, Meerpunt of gymnastieklokaal, blijft de doelstelling overeind: het oplossen van het accommodatie probleem van Warmondse instel lingen, sportclubs en sociaal-cul turele verenigingen. Grote opknapbeurten aan de huidige sportzaal de Klim Op aan de Endepoellaan worden inmid dels niet meer verricht. Sinds 1984 is al bekend dat de hal niet meer aan de eisen van deze tijd voldoet. Voor wedstrijdsport is de zaal te klein en de .energiekosr ten rijzen de pan uit. Het geld voor een sportaccom modatie is er. In 1987 werd be kend dat de opheffing van het zandwinningsbedrijf in 't Joppe miljoenen zou opleveren. Hoewel voor het toekomstig onderhoud van Koudenhoorn en dé uitvoe ring van kleinere projecten veel geld opzij werd gezet, kwam er een bedrag van 1,8 miljoen gul den vrij. Dit zandgeld maakt deel uit van de 3,7 miljoen gulden die de gemeente nog altijd*beschik baar heeft voor de oplossing van de accommodatieproblemen en de bouw van sportruimte. Wassen neus Het CDA maakte deze week openbaar dat de sporthalwerk groep zoveel problemen heeft on dervonden, dat de werkgroep de opdracht heeft teruggegeven aan het college. Eigenlijk was al maanden duidelijk dat het onder zoek naar een hal op het Overbos schipbreuk zou leiden. De hal zou moeten komen op het trainings veld van voetbalvereniging War- munda, maar de vereniging voel de weinig voor het verlies van de eigen kantine. Uiteindelijk wilde de club akkoord gaan als zij kanti ne, bestuurs- en kleedruimte in de hal haar eigendom zou wor den. De gemeente wees de wen sen af en Warmunda-voorzitter J.G. de Winter stapte uit de ge meentelijke sporthalwerkgroep. De andere verenigingen vinden de afstand vanuit het dorpscen trum te ver. Bovendien zijn ze bang dat de nieuwe hal te duur voor hen zal worden. De scholen kwamen vooral in het geweer, omdat de hal te ver zou zijn .en het oversteken van de Herenweg te gevaarlijk. Wethouder C.A. van Schagen (CDA), de laatste jaren vurig pleit bezorger van een sporthal op Overbos, heeft op alle mogelijke manieren geprobeerd om de clubs en de scholen over te halen. De gemeente zou het verlies aan kantine-inkosten van Warmunda compenseren. De hoge huren zouden geen probleem zijn, om dat clubs de hal voor de helft zou den kunnen huren. Zelfs noemde hij de mogelijkheid van fietspad of stoplicht om de scholen over de streep te trekken. Het mocht niet baten; de politieke partijen bleven Trouw Uiteindelijk heeft het CDA nu toch zijn zin gekregen. De partij is steeds trouw gebleven aan 't Tref punt. Weliswaar met nuances, want in het begin was er sprake van een hal achter 't Trefpunt. Op dit moment voelt het CDA meer vooreen aanbouw. De partij vindt dat er in ieder geval een keer on derzocht moet worden of deze op lossing mogelijk is. Sinds 1984 wordt sportzaal Klim Op niet meer opgeknapt, Opmerkelijk is dat Van Scha gen voorzichtig vraagtekens heeft gezet bij 't Trefpunt. Hij heeft zich afgevraagd of de plek niet te klein zal zijn voor de door het CDA gewenste aanbouw. Daarbij zou ook de parkeergele genheid in het oog moeten wor den gehouden, verwacht hij tallo ze bezwaarschriften en zijn hoge kosten vebonden aan 'een zorg vuldige bebouwing op dit kwets bare punt'. Ook PW heeft grote moeite met 't Trefpunt. Ze verwachten talloze bezwaarschriften wanneer op de ze mopie plek in de dorpskern een massief gebouw verrijst. Ook verkeersproblemen en parkeer overlast worden verwacht. De partij heeft zich de afgelopen ja ren in allerlei bochten gewrongen om een andere plaats te beden ken." De groenstrook achter de Eendenwei, een hal op het indus trieterrein of op de plaats van de gemeentewerkplaats en het sportpark Overbosch werden ge noemd. De meeste plaatsen vie len even snel af door hun ongun stige ligging of omdat ze andere functies zouden krijgen. PW wordt echter niet langer ge steund door de VVD. De fractie steunde het onderzoek naar een hal op het Overbos, maar heeft dat idee laten vallen met de pre sentatie van 'Het Plan Saris'. Vol gens het naar het WD-raadslid vernoemde plan moet In het Meerpunt een sportzaal komen en ruimte voor jongerenactivitei- ten, 't Trefpunt is bestemd voor de bibliotheek, creatieve cursus seri en activiteiten voor ouderen. Het gymnastieklokaal zou ruimte kunnen bieden aan toneel- en mu- ziekrepetities, het kindercircus en koffieconcerten. Vooral het Meerpunt en de gymnastiekzaal couden ingrij pend moeten worden verbouwd. In de wandelgangen zijn al vraag tekens geplaatst bij de bekosti ging van de plannen. Is een be drag van 3,6 miljoen gulden vol doende om drie gebouwen in meer of mindere mate ingrijpend te verbouwen? De rol van de toekomstige ge bruikers in deze zaak is niet ge heel duidelijk. Hoewel ze 'uitge breid worden gehoord' hebben ze geen beslissende stem in het on derzoek. De kans .bestaat dat de partijen een plaats aanwijzen en er na verloop van tijd opnieuw geen 'breed draagvlak' is te vin den voor de nieuwe locatie. Dan zijn de partijen weer terug bij af. De sporthaldiscussie lijkt een ge bed zonder einde. door Jane de Reuver Paardekooper wijst der hoe de isolatie zou moeten wor den uitgevoerd. De muren moeten gaan van discobezoekers naar de wc's. Die bevinden zich in de ruimte van de sporthal en zijn via een gang de Westen- uit de Westender te bereiken. On danks het feit dat de Klaverhal en Utopia zo goed mogelijk s sen er last van ondervinden. Het ge- onderkomen lijkt de enige oplos- boUwtje wordt daardoor te klein. sing". "We hopen dat we een nieuw bouw krijgen want dan kunnen wc 553BH5J: vaker open zijn dan alleen in het jukt hoopt Paardekooper dat dat veekeinde", zegt voorzitter Mathieu Paardekooper. "We kun nen meer organiseren, zoals een tv neerzetten tijdens de WK-voetbal of Huisvesting een speelfilm vertonen. En als meer ruimte krijgen kan onze neelclub in ons eigen gebouw VHS. opvoering geven. Iedere mogelijk- trum heid om te groeien willen we met kunnen beide handen aangrijpen", aldus de maar he voorzitter. Een nieuw onderkomen lijkt daar de enige mogelijkheid. Als dat riPlHaphrpk hoopt Paardekooper dat dat ^eidgeDreK twee keer zo groot zal zijn als de Voor de financiering Westender. De gemeente heeft nog geen tc^" leg gevoerd met Utopia ~]gebouj De gemeente onderzoekt de m menteel de problemen rond Utop: „w.» maar heeft nog geen definitief woordvoerder standpunt ingeriomen. Voorlopig krijgt Utopia geen muziekvergun- geen contact gezocht met de ge- ning, omdat klachten zijn binnen gekomen over het lawaa: gebouw is 330.000 gulden nodig, maar het bestuur van Utopia weet nog niet hoe ze de financiering rond moet krijgen. Paardekooper: "Wij kunnen zelf 87.000 gulden betalen. Nu betalen wij per jaar voor 125 Het jongerencen- vierkante meter 10.000 gulden en bestaand gebouw daar zijn de kosten voor verwar- gehuisvestigd ming, water en elektriciteit bij inbe grepen. Op bais van dat bedrag kun nen wij - gerekend over 30 jaar in- pand clusief rente en aflossing - die 87.000 ook gulden betalen". De gemeente zou 100.000 gulden illen bijdragen. Dan blijft 143.000 'er. Het is nog een open dat bedrag moet ophoes- worden maar het is ook mogelijk pand te bouwen op het parkeerter rein Haasbroek. Een ni kan semi-permanent zijn: traditioneel gemetseld", aldus L de gemeente. Utopia heeft de afgelopen tijd ook gulden •raag wachten. kelijkse disco. Van wie de klachten afkomstig zijn weet de vereniging officieel niet maar, maar volgens het bestuur komen zij van sporthal nog niet meente, omdat het bestuur eerst de ten. Een woordvoerder van de ge- college-onderhandelingen wilde af- meente meent dat de financiering de Klaverhal e i ook de komst eventuele ihet het probleem is van de vereniging. "De gemeente bemoeit zich niet Het jongerencentrum zelf heeft met de explotatie van Utopia. Mis- jfiBHfii ia agnjp -- schien kan de vereniging een lening afsluiten". Paardekooper: "Het kan een nieuw gebouw worden, maar het mag ook een bestaand gebouw zijn, als het Disco Voordat de gemeente een vergun- zoeken wij natuurlijk ning verleent moet de Westender koopste oplossing" Paardekooper: "We zijn best be reid een lening af te sluiten, i alle eisen voor geluidsiso- dat is als vereniging die een bank latie voldoet. Net zoals de gemeente geen onderpand kan bieden erg moet Utopia op i de goed- moeilijk". Of de contributie rr0 negentig leden omhoog moet kan dat Sinds drie jaar klaagt de Klaver- de voorzitter niet zeggen. "Zij beta len nu twintig gulden per jaar en we willen dat bedrag niet te hoog ma ken. We blijven zoeken naar de bes te en goedkoopste oplossing voor onze problemen". eerst worden geïsoleerd, gaat 215.000 gulden kosten. Als de hal "al over "geluidsoverlast vergunning niet wordt verleend disco van Utopia op vrijdagavond Als de muziek in de Westender ment stoppen met de disco-avon- hard staat dat binnen nauwelijk kan den. Dat zou de vereniging in grote worden gepraat is er aan de andere ZATERDAG 21 APRIL Alkemade optreden van de Fundellas in jongerencentrum Farmhouse, aanvang 21.30 uur. Spasmodique speelt in jonge rencentrum Splotsz, aanvang 23.00 uur. Alphen plassentocht Avanti over 50.80 of 130 km. start clubhuis Westka- naalweg, vanaf 8.00 uur. van Guus Kuijer. Parktheater, aanvang 20.30 uur. Jules Deelder en de van Vol- vang 21.00 uur. Boskoop jaarlijkse bibliotheekdag met kunst of kitsch openbare biblio theek van 10.00 tot 15.00 uur. Hazerswoude gospel drive in-show in coffee shop De Dobber, gebouw gerefor- Hoofddorp uitvoering door toneelvereni ging Hoofddorp 'Pas op voor de buren', aanvang 20.30 uur in het Oude Raadhuis. Leiden LVC Hans Dulfer's Tough Te nors, aanvang 23.00 uur. De Waag, Trio Joop van Enk huizen, aanvang 21.00 uur. Pieterskerk. rommelmarkt, Leidse Schouwburg, Jasperina de Jong met haar Tour de Chant', aanvang 20.15 uur. Lak-theater, 'Stenen mond ik heb ie lief" Griftheater. 20.30 u Mioro-theater, Imperium, 'Ko ningin in kinderland" door K.T.S. Pats. aanvang 15.00 uur. verkoop van afgeschreven boeken bij de Centrale Bibliotheek aan de Nieuwstraat 4, van 10.00- 16.00 uur. bingo-avond bij Con-Fuoco. aanvang 20.00 uur in het Muziek- verzamelgebouw aan de J.C. de Rijpstraat 23. heel Noordwijk in kader van I Van Gogh jaar. strandhengelwedstrijd aan l Noordzeestrand van 10.00 Ter Aar bazar met kinderclown Jo-Jo, Altior-kantme, aanvang 14.00 uur. ZONDAG 22 APRIL Alphen plassentocht Avanti i Hoofddorp koffieconcert El Crieco, 12.00 uur in het Oude Raadhuis. Leiden Leidse Schouwburg, kinder theater Ploef met 'Piratendoch- ters', aanvang 14.30 uur. bollenrit over 30 of 60 km b.| Swifttour, Park de Bult. Roombur- gerweg. starten tot 9.30 uur mineralenbeurs in de Groen- oordhallen, van 10-17 uur. Lak-theater. Clevermgaplaats 1. kindervoorstelling 'Lot' door Kdijk, aanvang 15.00 uur. koffieconcert door K&G in het muziekverzamelgebouw aan de J.C. de Rijpstraat. aanvang 11.30 Noordwijk Hotel Oranie, Tahiti Fete 1990 festival m het teken van de Tahiti- aanse dans en muziek, 14.00 uur. Oegstgeest concert door Peter Brunt viool, Jacob Slagter hoorn. Ellen Corver piano, in het Groene Kerk|e aan de Haarlemmerstraatweg 3, aan vang 20.15 uur. loterij, Altior-kantine, aanvang

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17