T)UIVENTI L Raapsteeltjes smaken goed bij pasta's en rijstwaren Tweede zege voor Sovjets De lange weg van een omelet Nieuwe kooktechnieken Kokend water zo uit de kraan Zeeland wil lamsoor telen HJP)4e)rofaëlfclH Leiderdorp zet Berlin op zijn plaats: 105-32 WOENSDAG [8 APRIL 1990 PAGINA 19 Elke Spanje-reiziger kent de tortil- groenten werd gemaakt. Maar la, de Spaanse omelet. De klassieke vreemd is wel, dat men tegenwoor- Spaanse tortilla is een dikke, platte dig in Iran de oorspronkelijke kuku omelet, gevuld met aardappel en ui- met aardappelen bereidt. Hoe is die en. in olijfolie gestoofd voor ze aan >n Iran in deze eierkoek gekomen? de losgeklopte eieren worden toe- Een van de raadsels die er nog altijd gevoegd. Men bakt de omelet tot de °P culinair gebied bestaan, onderkant bruin is, dan wordt deze gekeerd door een deksel op de pan te leggen, de pan te keren en de omelet met de gebakken kant bo ven weer in de pan te laten glijden. Hierop zijn vele variaties. Het is een basisgerecht in Spanje, en heel vaak neemt men het mee als reispro viand voor de lange treinreizen. Iran Maar dit is' niet van oorsprong Spaans, het stamt uit Iran, waar het, kuku genaamd, tot de oudste culi naire tradities behoort. Kuku wordt daar meestal in de oven gebakken en de meest klassie ke is de kruiden-kuku. Men voegt dan aan de geklopte eieren alle mo gelijke verse groene kruiden toe, peterselie, jonge uitjes, bieslook, korianderblad, dille, spinazie, en vaak ook gehakte walnoten. Het ge heel wordt in een aardewerken schotel in een matig hete oven gezet tot de kuku stevig is. Men eet het warm met brood of rijst, maar ook koud, in kleine stukje gesneden als hors d'oeuvre met andere kleine hapjes, cf ook wel met yoghurt. door Wina Born Toen in de zevende eeuw in het elan van de Heilige Oorlog van de Islam de bewoners van het Midden-Oos ten westwaarts trokken, kwam niet alleen de Islam naar Marokko maar ook de kuku. In het jaar 711 ver overden de Moren vanuit Marokko een groot deel van Spanje en sticht ten in Andalusië een rijk dat meer dan zeven eeuwen stand hield en van zeer grote invloed is geweest op de Spaanse cultuur - ook de culinai re cultuur. Recept En zo maakt men in Iran een aard- appel-kuku (kukye alu); Stamp 500 g gekookte aardappelen fijn, voeg er een geraspt uitje aan toe, 1 lepel bloem, zout en peper en 1 eetlepen geweekte rozijnen, en 2 lepels ge hakte groene kruiden zoals peterse lie, basilicum, korianderblaadjes en roer het goed door 6 losgeklopte eie ren. Giet een laagje olijfolie in een ovenvaste schotel, schep daarop het eiermengsel en laat het in de oven bij matige temperatuur stollen en lichtbruin bakken. Onze moeders en grootmoeders kookten vroeger een heel ande re pot, dan wij tegenwoordig doen. IVIaar wij hebben dan ook de beschikking over geavan ceerde keukenapparatuur, nieu we kooktechnieken en veel meer (buitenlandse) produkten. Kort koken Vroeger was het gebruik groen te lang te koken. Omdat daarbij een deel van de smaak verloren ging, voegde men er na afloop een klontje boter of margarine aan toe. Groente blijft echter veel meer van de eigen smaak behouden als zij kort gekookt wordt in een bodempje water; een laagje van twee centimeter is meestal voldoende. Veel groenten zijn na 15 min. gaar. Pocheren Veel gerechten kunen gepo cheerd worden in plaats van ge kookt. Hierbij wordt het kook- vocht niet tegen de kook aange houden. Pocheren is een goed alternatief voor bakken bij de bereiding van vis, kipfilet, ge hakt en eieren. Stomen Stoom van kokend water is in staat om vlees, vis en groente gaar te maken, zonder dat daar vet aan te pas komt. De (rijst- )stoompan is hiervoor een ge schikt hulpmiddel, maar het kan even goed met een metalen zeef of vergiet op een gewone pan. In het onderste deel van de pan wordt water gekookt en de stoom hiervan maakt het eten in het bovenste deel gaar. Magnetron Alle voedingsmiddelen die zich laten koken, pocheren of sto men, kunnen ook in de magne tron bereid worden. Vocht toe voegen is daarbij in het alge meen niet nodig. Vet is helemaal overbodig. Bakken Er bestaan hulpmiddelen om de vetopname bij het braden van vlees, vis en kip te beperken. Een koekepan met een anti aanbakbodem bijvoorbeeld. De pan wordt als een gewone koe kepan gebruikt, maar bij het bakken is heel weinig vet nodig. Het is het best een pan te kiezen die qua grootte past bij de te be reiden hoeveelheid; dat spaart eveneens vet. Bij gebruik van een grill is geen vet nodig. Wel wordt het vlees wat beter bruin als het met een beetje gesmolten margarine of olie bestreken is. In een grillpan ligt het vlees op ribbels, waardoor het net niet met het vet in aanraking komt. Het schroeit dicht, net als onder een grillelement. In braadzakken van hittebe stendige kunststof kan het vlees zonder vet in de oven bereid worden. Van het vleesnat is een saus te maken. In de braadzak wordt vlees lichtbruin. Vlees of vis kan men ok in alu miniumfolie wikkelen om het vervolgens bij een temperatuur van boven de 200 gr C in de oven gaar te laten worden. Vet hoeft er niet bij. Ineke Volkers is diëtist bij het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding. Rabarber nooit in aluminium pan koken Voor sommigen begint de lente reeds als de krokussen in bloei staan, zelfs al gebeurt dat begin februari. Anderen houden zich voorzichtig aan de officiële datum van 21 maart, terwijl weer anderen het van de temperatuur laten afhangen. Een wellicht subtielere, maar daarom niet minder overtuigend argument is de gestage aanvulling van het tuinbouwassortiment met typische voorjaarsprodukten zoals bijvoorbeeld raapsteeltjes, rabarber, waterkers. En natuurlijk, aardbeien. In de meeste gevallen worden raapstelen per bos van ongeveer 250 gram aangeboden; soms liggen ze los in de bak. en dan is het zaak de worteluiteinden zoveel mogelijk bij elkaar te houden; dit vergemakke- Om bij het begin te beginnen zijn ^'Jjï^het ,sJ^en. raapstelen precies wat de na; geeft, namelijk het jonge, o 5C- zonde loof van knol- of koolraap. De vermijden ietwat nootachtige, soms wat bitte re blaadjes bevatten grote hoeveel heden calcium, en smaken uitste kend bij gehakt, spek- en riblapjes, maar ook bij pasta's en rijstwaren. En zo is de kuku na e hier terecht gekomen e Spaanse naam. Aardappel Een van de nieuwtjes op de Huis houdbeurs in Amsterdam was de Quooker, een soort miniboiler die a la minute kokend water levert. Boilers kunnen wel heet water le veren, maar echt kokend is dat niet en daarmee is het niet geschikt voor bijvoorbeeld thee. En instantsoep "met van dat net niet kokende water ook niet alles. Vandaar dat i keukenkastje komt en een speciale kraan. Nadat de eerste portie water in ongeveer 20 minuten is opge warmd, heeft u verder constant de beschikking over drie liter kokend water. Voor inlichtingen kunt u de ontwer per bellen in Ridderkerk: tel 010- 4529318) of faxen (010-4527529). 1 appa raatje te ontwikkelen dat wel echt bij de koffie geserveerd te worden. Maar dan komt het mysterie. De tor- teri die bij Unilever jaren betrokken tilla wordt bereid met aardappel. - Deze is echter pas in Spanje geko men na de ontdekking van Amerika in 1492, toen de Moren al uit Spanje waren verjaagd. Op zichzelf niet gek, er zijn toen vele nieuwe vondsten uit Amerika in de keuken gekomen. En zo ook de aardappel in de tortilla die vroeger met bonen of kokend water levert. Het resultaat van zijn denkwerk is de Quooker, waarin de QU van Quick en de OOKER van Cooker el kaar hebben ontmoet. De Quooker bestaat uit onderbouw die in het Met een hartige taart kun je je maal doen. Voor wie het ook eens wil pro beren. Koopmans heeft nu een mix v'oor een hartige Hongaarse quiche ?n een voor een Italiaanse quiche op ie markt gebracht. vochtige doek of krant zijn raapsteeltjes niet langer dan 2 da gen in de koelkast houdbaar. Na een grondige wasbeurt de groente goed laten uitlekken en in aanhangend water opzetten. Opgelet: raapstelen zijn na luttele minuten al gaar. be reid dus eerst het vlees om lang wachten te voorkomen. Rabarbermoes Rabarbermoes smaakt heerlijk fris bij een stamppot van raapstelen, en is bovendien al even makelijk te be reiden. Voor vier personen voldoet 1 kilo ruimschoots; kies mooie, glanzende exemplaren met stevige, dieprode stelen, en maak ze schoon door bladeren en wit uiteinde weg te halen. Oudere, taaiere, stengels moeten afgeschrapt worden. Na een dag of drie wordt de groente slap, eet rabarber dus liefst de dag van aankoop. Tip: kook de stengels nooit in aluminium pannen; deze reageren op het in de groente aan wezige oxaalzuur en geven het een vieze bijsmaak. Derde in het rijtje voorjaarsnieuws Rabarber liefst de is waterkers; de petieterige blaadjes hebben een aangenaam sch'erp smaakje, waardoor ze bij uitstek ge schikt zijn om in een sausje neutrale vleesoorten (zwezerik, kip, kalfs vlees) op te peppen: 100 g van de schone, uitgelekte blaadjes in een pan met gesmolten, goed hete boter laten slinken. Voet het braadvocht van het desbetreffende vlees en 2 dl crème fraiche bij de waterkers, en laat het mengesel op laag vuur inko ken totdat een mooie gladde saus is ontstaan. Naar smaak afmaken met peper en zout. Waterkers is een zeer flexibele groente, waar heel veel meer van te maken valt dan hier beschreven kan worden. Raadpleeg daarom een goed kookboek. Aardbeien Als laatste, maar zeker niet de min ste: sappige aardbeien om naar har telust te smikkelen. Ze behoren er zo uit te zien dat niemand ze kan weerstaan, namelijk geurig rood en glanzend gaaf. Bij thuiskomst aard beien direct op een bord spreiden en in de koelkast zetten; zo blijven ze zeker drie dagen goed. Eet ze naar eigen wens met room, yoghurt, suiker, geprakt op de boterham, of uit het vuistje. De kans is groot dat de zeeaster, ook wel lamsoor genoemd, als nieuw 'typisch Zeeuws produkt' op de groentemarkt kan worden ge bracht. Plannen om deze plant, die in het wild op de schorren groeit, in cultuur te brengen, verkeren in een vergevorderd stadium. Een werk groep is na acht jaar studie tot de conclusie gekomen dat commercië le teelt van zeeasters haalbaar is. Er wordt nu een stichting opge richt die proefvelden wil gaan ex ploiteren bij de Oosterschelde, te beginnen op Neeltje Jans. Met het ontwerpen van een plan voor dit eerste proefveld is naar schatting 100.000 gulden gemoeid. Het Zeeuws provinciebestuur is bereid de helft van deze kosten te dragen, het deelnemende bedrijfsleven be taalt de andere helft. De stichting, die de naam 'Marie ne Cultures Oosterschelde' krijgt, zal bestaan uit vertegenwoordigers van de landbouw, wetenschappelij ke instellingen, banken en de Gr- ontmij Zeeland. Een van de eerste zorgen is het se lecteren van uniforme teeltplanten, die immuum zijn voor ziekten en plagen. De planten moeten meerde re keren per jaar 'gesneden' kunnen worden. Zo ontstaat, rapporteert de werkgroep, een produkt van 'goede kwaliteit, dat hetzij via de veiling, hetzij via de traditionele afzetkana len verhandelbaar is'. Over de bodemgesteldheid hoeft men zich niet zo druk te maken; de plant groeit zowel op zandige als kleiige grond. Het zaakje zit compleet vast. Hoewel het afgelc pen weekeinde 6 ma werd afgewerkt, kwamen «Je normaal trefzeke re spelers die wel aan de bak moesten nauwelijks tot scoren. Bij de zaterdagschutters trof alleen Piet van Duyn van Katwijk een keertje doel. Op zondag waren dat: Ronald de Rijk van Kickers (wie an ders) en Hans van Marwijk van Docos. Laatstge noemde kwam tot twee goals. ZATERDAG Leon Laros (H Johan Jonker (Quick Boys) Piet van Duyn (Katwi|k) Marcel van der Blom (RCL) CoenWarnau (Hazerswoudse Boys) Ron Palmg (Koudekerk) MarkEns(FCLisse) Henme Koet (Rijnsburgse Boys) 7 spelers met 7 doelpunten ZONDAG Ronald de Ri|k (Kickers) Hans van Marwijk (Docos) Steef Roodakkers (SVLV) Marcel Valk (UVS) Frans Bouckaert (FC Lisse) Stan Uijee (Forehoite) Pieter van Zoest (Alphense Boys) Rob Reizevoort (Docos) Theo Aanhane (VVSB) Rob Retel (SJZ) Nico van Rijn (Foreholie) Marcel van der Burg (Roodenburg) Marcel Tolsma (UVS) Walter de Kieviet(Stompwi|kse Boys) 6 spelers met 7 doelpunten 36), Jugoplastika Split (Joe) - CSP Limoges (Fra) 101-83(51-44). Finale: Barcelona - Jugoplastika Split. Negende ronde: Teer G. Jansen 1-1Van der Wal - Krajenbnnk 1-1, Van den Borst - Van Aalten 1-1, Bies - Clerc 0-2, H. Jansen - Meijer 1 -1Van Leeu wen - Stokkel 0-2, Scholma - van der Tak 1-1. Stand-1Clerc 12 punten, 2. Van der Wal 113. G. Jansen, Scholma 10, 5. Van Aalten, Van den Borst, Van Leeuwen, Van der Tak 9, 9. Bies, H. Jansen, Krajenbrink, Meijer, Stokkel 8,14. Teer 7. RONDE APULIE 1 Bontempi (Ita) 170 km in 4 uur, 30 minuten en 26 seconden, 2. Wegmüller (Zwi). 3. Magnago (Ita) beiden zelfde tijd als Bontempi, 4. Pelliconi (Ita) 0.12, 5. Colage (Ita), 6. Tafi (Ita), 7. Vitali (Ita), 8. Steiger (Zwi), 9. Tomasini (Ita), 10. Lecchi (Ita) al len zelfde tijd. PARIJS - CAMANBERT 1 Marie (Fra) 240 km in 6.47.00, 2. Barteau (Fra) 0.013. Van den Akker (Ned), 4. Verdonck (Bel), 5. De Clercq (Bel), 6. Kappes (BrD), 7. Jalabert (Fra), 8. Pensee (Fra), 9. Pedersen (Noo), 10. Furlan (Ita) allen zelfde tijd als Barteau. RONDE NEDERSAKSEN Achtste etappe, eerste deel, Königslutter - Halber- stadt 1. Wolf (DDR) 56 km in 1.18.38, 2. Stantschev (Bul), 3. Bodyk (Pol) beiden zelfde tijd. tweede deel, Halberstadt - Hildesheim: 1. Wolf 0.28, 5. Bodyk (Pol), 6. Païzold (BrD) beiden zelf de tijd als Georgiev. Algemeen klassement: 1Piatek (Pol) 28.03.012. Liese (DDR) 0.25, 3. Smievskoi (Sov) 0.36, 4. Sy- pytkovski (Pol) 0.43, 5. Zuiderwijk (Ned) 0.44, 6. Spruch (Pol) 1.24 Vladimir Konstantinov bekijkt de puck eens dichtbij. De Duitser Trunschka toont eveneens interesse, (foto epa> BERN (DPA/Rtr) - De Sovjetunie heeft bij de strijd om het wereldkampioenschap ijshoc key voor A-landen in Zwitserland ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. De titelverdediger versloeg de Bondsrepubliek, 5-2. De Westduitser, een dag eerder zwak begonnen, waren tevreden. Ze hadden tegen de favoriet geen gezichtsverlies geleden. Fiorentina (Ita) - Werder Bremen (BrD) 0-0. Scheidsrechter: Biquet (Fra). Toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Battistini, Buso (Fiorentina), Borowka, Wolter (Werder). Eerste wedstrijd- 1-1. Fiorentina plaatst zich voor finale. BUITENL. VOETBAL Liverpool 33-66 Tottenham Aston Villa 35-65 Arsenal Everton 35-58 SCHOTLAND: Hibernian - Celtic 1-0 VRIENDSCHAPPELIJK Eintracht Frankfurt - Egypte 0-0. LOTTO 15: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs1 3 winnaars, elk bruto f. 100 000,00, derde prijs: 92 winnaars, elk bruto f. 2.541,30, vierde prijs: 4.964 winnaars, elk f. 47,10, vijfde prijs: 62.041 winnaars, elk f. 5,00. TOTO 15: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f. 65 534,80. tweede prijs 17 winnaars, elk f. 767,10, derde prijs: 170 winnaars, elk f. 191.70 TOT GELIJK Eerste prijs geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, elk f 133,20, derde prijs: 22 win naars, elk f. 60,50, vierde prijs. 608 winnaars, elk f. nigde Staten 2-0, Noorwegen 2-0 moeilijk tegen de Verenigde Staten. WK A-GROEP Canada - Verenigde Staten 6-3 (1-1 2-2 3-0), Tsjechoslovvakije - Finland4-2(0-1 Verrassingen deden zich ook giste- De Noordamerikanen, kandidaat ron niet voor. Canada, dat maandag voor een topklassering, namen pas begonnen met de Bondsrepu- jn de laatste periode afstand. Fleu- Zweden 2-4, Finland 2-0, Bondsrepubliek 2-0, Ver- bliek af te troeven, had het wel ry, Adams en Burr zorgden voor het verschil, 6-3. Zweden ontsnapte ternauwer nood aan puntverlies tegen debu tant Noorwegen. De oud-wereld- kampioenen kregen meer tegen stand dan ze hadden verondersteld. De overwinning van 4-3 was for tuinlijk. Ook Tsjechoslowakije bleef op de tweede dag zonder puntverlies. Te gen de Finnen overtuigde de ploeg echter slechts één derde deel van de wedstrijd. De voormalige titelhou der kwam zelfs verrassend op ach terstand. toen Summanen al snel voor Finland scoorde. Dolanas, Gudas, Jagr en Jelinek sloegen evenwel in de tweede perio de toe. In de laatste periode maak- teh de Finnen opnieuw het enige doelpunt, 4-2. Fred Meijer is de enige kandi daat voor de opvolging van Joost Bellaart, de manager van het Neder lands veldhockey-elftal. Het be stuur van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond zal morgen avond beslissen over de aanstelling. Het is bedoeling dat Meijer ook manager blijft van zijn club Kam pong. LEIDERDORP - In de openingswedstrijd van het McDonalds Jeugd- basketbal Tournooi vernederde Leiderdorp gisteravond AdW Berlin op hardhandige wijze: 105-32. Berlin, vorig jaar nog nationaal kam pioen van Oost-Duitsland, was fysiek gezien duidelijk de mindere van hét goed verdedigende Leiderdorp. Al na zes minuten stond er een 18-7 voorsprong in het voordeel van de Leiderdorpers op het scorebord. Coach Joris Zandbergen deed er nog een schepje bovenop door zijn team nog feller te laten verdedigen. De Berlijnei kregen twaalf minuten lang de bal niet door de ring, en Leiderdorp trok alle registers open. Veelvuldig balwinst en snelle breaks zorgden ervoor dat Berlin bij rust al tegen een onoverbrugbare 58-13 achterstand aan keek. In de tweede helft waren het vooral de gewaagde assists van kadet Assaf Senft die het massaal opgekomen publiek nog op de tribunes hield. Bekroning op zijn werk was een schitterende pass op center Die- derik Hofstede -14 punten en man van de wedstijd - die de bal eenvou dig maar hard kon doordunken. Het vertwijfeld naar het eindsignaal zuchtende Berlin mocht pas bij de stand 105-32 de kleedkamers opzoeken. Topscorer voor Leiderdorp werd Jeroen van Veen met 18 punten. Rob Bianchi, die per 1 mei de nieuwe coach van het mannen hoc keyteam wordt, heeft verklaard Meijer graag als manager bij de ploeg te hebben. Bellaart stapte op toen Hans Jorritsma te kennen gaf niet langer als coach van de nationa le ploeg te willen fungeren. International Carole Thate, nu nog voor Kampong uitkomend, speelt volgend seizoen bij Amster dam. Kampong verliest bij de man nen oud-international Mare Schaef- fers, die terugkeert naar zijn oude club Oranje Zwart. Carmen Delsasso bereikt finale LEIDEN - Carmen Delsasso heeft tijdens een Masters tennistoernooi voor 10- en 11-jarigen in Best prima gepresteerd. De Hazerswoudse be reikte de Finale waarin ze de over winning moest laten aan de Noord brabantse Stephanie Kuiper. De andere vertegenwoordigers uit het district Leiden, Jeremy Rammers en Jelle Oosterhof, kwa men niet verder dan respectievelijk de eerste en tweede ronde. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 19.30 en 20.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Wij ontvangen gaarne uw club blad, oefenprogramma en toer- nooi-agenda De zaalvoetbal competitie is ten einde. Alleen wordt er nog gestreden om de be kers en Bax zal proberen de natio nale titel te pakken. De competi ties krijgen het nieuwe seizoen een andere opzet. Landelijk is de competitie in twee klassen opge deeld. De interregionale competi tie is opgeheven zodat de Leidse hoofdklasse ook weer leuk gaat worden. De voorjaars- en najaars competitie in de Afdeling Leiden vervalt. Er wordt weer gespeeld in klassen van 12 De indelingen voor het seizoen 1989-1990 gaan er als volgt uitzien. Landelijke eer ste divisie: Bax (Voorhout), FV Snoekie (Den Haag), IFC Drechtsteden (Dordrecht), Silva Boys (Den Haag), Alter Boys (Den Haag), De Maas (Maasdam), Hoornsche Veerhuys (Hoorn), Boko Stars (Volendam), Brezan (Den Helder), AV Jan III (Alk maar), All Inn Stars (Utrecht) en Scagha '66 (Schagen). Tweede di visie: Rovedo (Dordrecht), Bak ker Sport (Bodegraven), JSB (Dordrecht), COAL (Rotterdam), HMSH (Den Haag), Van Egmond (Leiden), De Rozet (Rozenburg), Van der Plas/BMW (Katwijk), THB Boys (Lisse). Daar komen nog bij: FC Torna (Moordrecht) dat fuseert met Videotheek (Bo degraven) en de twee besten uit de promotiecompetitie tussen vijf afdelingskampioenen, waar onder Martin Centrum uit Voor schoten Chris Hoogerweij (jeugdtrainer UVS) gaat Bert Jan sen bij ARC als trainer assisteren Arnold Mühren en Ajax gaan uit elkaar. De jeugdtrainer maakt geen gebruik van de mogelijk heid om z'n contract met twee jaar te verlengen Zaalvoetbal- coach Leo de Jong (Van der Plas/BMW) keert in het nieuwe seizoen niet terug op de bank. Hij baalt van het huidige spelpijl in de landelijke klasse Verzorger Bram Bronsgeest gaat toch niet naar LFC. Fusieclub FC Rijnland en Bronsgeest kwamen alsnog overeen dat hij werkzaam blijft op De Mors Machiel de Heer (Leiden), Mark Irwin (Wassenaar) en Marisca Kouwenhoven (Was senaar) zijn de favorieten in het Haskoning-jeugdschaaktoernooi in Nijmegen ARC-middenvel- der Dick Ernst neemt dit seizoen afscheid als actief voetballer. Hij wordt bij de Bodegraafse vierde klasser ESTO assistent-trainer naast Herman den Haag De Voorhoutse tri-atleet Ben van Kempen heeft in Hekker Sport een nieuwe sponsor In De Klip per (Hillegom) wordt op 20, 21 en 22 april de finale libre klein 6e klasse (biljarten) verspeeld Voetbalvereniging Ter Leede houdt vrijdag 27 april een recep tie ter gelegenheid van het 60-ja- rig bestaan. Katwijk (0-1) heeft het tot nu toe in het nederlaag- toernooi van dejubilaris het beste gedaan. Noordwijk en Rijnsburg se Boys (24 april) kunnen deze prestatie nog overtreffen De World Games voor Gehandicap ten in Assen worden gehouden van 14 tot en met 25 juli De Leidse korfbalclub Fides Pacta zoekt een trainer/coach Van avond halve finale om de rugby- beker: in Sassenheim speelt The Bassets tegen landskampioen DIOK. Aanvang 20.00 uur Op woensdag 25 april speelt Martin Centrum op eigen grondgebied (De Vliethorst, Voorschoten) om 20.15 uur de eerste wedstrijd voor promotie naar het landelijke zaal voetbal. De eerste tegenstander is FC Karim uit Leerdam Wat bij zijn debuut in het eerste van FC Den Haag niet lukte, lukte in het tweede wel. Leidenaar Remco Torken scoorde twee keer tegen Feyenoord 2 (3-1) Carlos Mon- pellier, een andere Leidenaar bij FC Den Haag, debuteerde in het tweede elftal tegen Quick Boys De bekende tri-atleet Axel Koen- ders wordt niet langer gespon sord door Sony. Ook heeft hij ge broken met trainer Jos Geysel Voetballer Remco van Keeken, die nog een blauwe maandag voor Hoek speelde, is door de toekom stige eerste divisieclub Vlissin- gen gecontracteerd De vereni gingsraad van korfbalclub Fides Pacta komt morgen bij elkaar. Het ledenverloop, aftredende be stuursleden en het jubileum zijn de belangrijkste punten op de agenda Peter van Niekerk (Alp hense Boys) wordt de nieuwe jeugdtrainer/coördinator van Kic kers '69 De collecte voor het Fonds Sport Gehandicapten is in de week van 23 tot 29 april Hei- nekens voetbalvereniging HVZ promoveert waarschijnlijk weer naar de hoogste standaardklasse De voetbalvereniging Wasse naar heeft een Club van 100 opge richt Morgen staat de vergade ring van de belangenvereniging Rijn en Veenstreek bij Kickers op de rol Simon van Vliet, de trai ner van Hermes DVS, is door het bestuur van de eersteklasser met onmiddellijke ingang ontslagen Voetbalvereniging SVLV houdt haar vergadering op 1 mei. Op de zelfde dag vergadert ook de afde ling Leiden. Een beetje vreemd dus

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19