Nieuwbouw sporthal blijft politiek verdelen g 1 Politiek Oegstgeest nog oneens over villabouw terrein Endegeest 'Rotaryclub' Leiderdorp sport en ontbijt in vroege uurtjes GENDA Verto staaUtabelfabriek Leiderdorp verzet zich tegen sluiting vestiging REGIO LEIDEN WOENSDAG 18 APRIL 1990 Het CDA wil zo snel mogelijk onderzoeken of de bouw t nsportruimte bij 'T Trefpunt mogelijk is. IJsclub Warmond viert jubileum met gedenkboekje WARMOND - De Warmondse ijs- club brengt volgend jaar januari een gedenkboekje uit ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de ver eniging. In het boekje wordt de ge schiedenis van de ijsclub beschre ven. De"vereniging werd op 6 janua ri 1891 opgericht. Het aanleggen en onderhouden van ijsbanen had als doel werk te verschaffen aan men sen die anders geen middelen van bestaan zouden hebben. De ijsclub zoekt foto's voor het boekje. Ook op schrift gestelde anecdotes zijn wel kom bij G. Tulp, Sweilandstraat 37 in Warmond. Bibliotheek De thema's 'leesplezier' en 'steun het bi- bliotheekwerk' staan zaterdag centraal in de openbare bibliotheek in de Leider- dorpse Muzenhof. Van 10.30 uur tot j 12.00 uur vertelt Jacqueline Stoop alfabetisering naast leest zij ratuur. OEGSTGEEST - Tegen de ver wachting in hebben de college-on derhandelaars in Oegstgeest gister- Latijns-Amerika. Daar- avond nog geen overeenstemming uit derde-wereld lite- kunnen bereiken over een nieuw programma. Twee obstakels - een nieuwe school een gemeentehuis - zijn uit de weg de Was- geruimd, maar over de villabouw op steeds tegen bebouwing van het ter rein geweest. Oegstgeest krijgt in de komende collegeperiode geen nieuwe basis school. Volgens VVD-raadslid de drie grote A.C.H. Kuntze, woordvoeder De partijen komen vrijdag nog ?n keer bij elkaar en hopen maan dag het college-programma defini- Tentoonstelling J Schilderijen en tekeningen v I senaarse kunstenaar Sierk Schroder zijn het terrein van Endegeest zijn de I van 24 april tot en met 27 mei te bezichti- partijen het nog niet eens. Wegens gen in het Wassenaarse raadhuis de tijdgebrek is niet Paauw aan de Raadhuislaan. De ten toonstelling is dinsdag tot en met vrijdag open van 10.00 tot 16.00 uur. Op zater- de portefeuilleverdeling. Over Endegeest is door het colle- advies uitge- dag en zondag zijn belangstellenden bracht, dat gisteravond tot aanvul- de Oegstgeester onderhande- tief vast te stellen in overleg met de laars, komt er ook geen onderzoek kandidaat-wethouders. Dat zijn meer naar de noodzaak nieuwe school. "Op basis vi zen die ons hebben bereikt bleek H.A. Rijks (VVDLHet CD^draagt verder onderzoek overbodig". De vraag of Oegstgeest een n gemeentehuis moet bouwen moet derszetel. De partij heeft daar vol de nieuwe raadsperiode worden gens fractievoorzitter M.J. Poel- LEIDERDORP - Een club van managers, artsen, advocaten en andere notabelen komt elke donderdagochtend voor dag en dauw bijeen in het Leiderdorpse sportcomplex De Does. De heren worden tussen zeven en acht uur afgeknepen door trainer Rogier van Houdt en zitten daarna aan een uitgebreid, maar vooral gezond ontbijt. "Een soort rotaryclub", zegt Theo van Houdt, directeur van De Does. De drukbezette Leiderdorper, die ook een sportschool heeft, doet zelf ook mee aan de vroege seances. De groep bestaat uit 16 mensen die vanwege hun werkzaamheden geen tijd hebben om op 'normale' tijden te sporten. De club is nu ruim een jaar bezig. "De formule slaat aan", aldus Van houdt. "Elders inden lande is het initiatief overgenomen". Zoon Rogier, overdag hoofd fysiotherapie in het St. Elisabeth Ziekenhuis Leiderdorp, geeft de groep les. Een uurtje 'circuittraining op intervalbasis' en daarna baantjes zwemmen. De heren komen in traingspak de sporthal binnen en verlaten het pand keurig in driedelig, grijs of blauw. Het ontbijt staat helemaal in teken van 'gezondheid'. Enonder het genot van een eitje en een glaasje jus d'orange worden natuurlijk ook zaken gedaan. Welke hogen heren lid zijn van de Leiderdorpse ontbijtclub wil Van Houdt niet prijsgeven. "Ik weet niet of ze hun naam in de krant willen lezen". Van Houdt zegt dat 'allerlei beroepen' zijn vertegenwoordigd en dat niet iedereen uit Leiderdorp komt. "Er doen bijvoorbeeld ook twee Noordwijker mee, een makelaar en de directeur van een groot betonbedrijf'. Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman is een van de Leiderdorpse vroege vogels die meedoen aan.de trainingen op donderdagochtend. Vrouwen tref je niet aan in de ontbijtclub. Drukbezette huis- of zakenvrouwen zijn weliswaar welkom maar hebben de weg naar sportcomplex De Does nog niet gevonden. Van Houdt: "Er bestaat kennelijk enige huivering onder vrouwen om aan deze ontbijtclub mee te doen. Misschien schrikken ze er voor terug om gemengd te sporten". i welkom tussen 13.00 en 17.00 uur. Deep river quartet l Het Deep River Quartet speelt donder- 1 dag 26 april in theater Warenar senaar. De voorstelling in het theater I de Kerkstraat begint om 20.15 uur. groep wil is geïnspireerd door de Ameri- kaanse vocal-groups uit de jaren '30 er '40. beantwoord. Daarbij wordt nadruk kelijk bekeken of verhuizing naai de Jelgersmakliniek tot de moge lijkheden behoort. De gemeente lende vragen van het CDA en Groen Links leidde. Onderzocht wordt hoeverre het doorlopen van een 'l o wone' bestemmingsplanprocedure eigenaar van het pand, Was- leidt tot vertraging, voordat met de noodzakelijke renovatie Jan bouw kan worden begonnen. De wing zou de voormalige V De huidige gemeenteraad koos voor een verkorte procedure. Groen Links en D66 (de grote winnaars van de raadsverkiezingen) zijn recht op, "omdat D66 door haar grote winst de derde partij is geworden en het college altijd wordt gevormd door de grootste de drie". Daarnaast zien de democra- 'erbou- ten geen programmatische obsta- ekmo- kels. Tot op heden steunt Groen gelijk te duur maken. Alle politieke Links de wethouderskandidaat van partijen in Oegstgeest willen dat de de PvdA. Beide partijen hebben Watersportbedrijven Warmond houden open huis gemeente-ambtenaren die nu nog twee zetels, i verspreid zitten over drie panden D66. WARMOND - Tijdens de Nationale Dag van de Waterrecreatie op zater dag 21 april houden de watersport bedrijven, de Kaagsociëteit en de campings in Warmond open huis. Bij de gemeentehaven staat een in formatiestand van de VW, de rond vaartboot vaart gratis over de Ka- gerplassen en watertaxi's varen naar bedrijven aan de Groote Sloot en Ter Leede. Ook op het recreatie-eiland Kou- denhoorn is het een en ander te doen. Er zijn zeil- en surfdemonstra- ties, men kan roeien en kanoën en de hengelsportvereniging De Leede houdt een demonstratie. In het dorpscentrum worden demonstra ties zeilmaken, smeden en kaarsen maken gegeven. Ook de exposities in galerie De Pomp en Het Oude Raadhuis zijn geopend. Winkeliers hebben verschillende aanbiedin gen. Mient Jan Faber spreekt over Oost Europa in De Bron, aanvang 20.00 uur. Hillegom filmavond over het Oranjehuis in de oude handwerkschool aan het Kerkplein, aanvang 19.30 uur. Katwijk koppelklaverjassen bij Molen wijk. aanvang 20.00 uur. bijbelstudie in de zaal van de Vredeskerk aan de Voorstraat 35, aanvang 20.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg, 'Jakov Bogomolov' door De Tijd, aan vang 20.15 uur. avond-wandeltocht over 5-10 en 15 km. vanaf kantine VTL. Voorschoterweg, 18.00 uur. informatiepunt Gemeenschap pelijk Wonen, elke woe. 20.00 tot 21.00 uur, Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat 20, inl. tel. 121554. Noordwijk prijsuitreiking bloemenmozaie- kenwedstrijd in hotel-restaurant 'Royal' aan de Voorstraat 76, aan vang 19.00 uur. circus 'Piste' op parkeerterrein Wantveld. Oegstgeest bridgen bij DDS, aanvang 19.45 uur in het Wine Huis voor niet rokers. Valkenburg prestatieloop bij Valken '68 over diverse afstanden, start om 19.00 uur in de kantine van Alken '68 aan de-Duyfraklaan. Voorschoten poppentheater Wellus Nietus met 'Wie niet blauw is is gezien', aanvang 14.30 uur. DONDERDAG 19 APRIL Alkemade paasactiviteit in sportcomplex De Tweesprong. Roelofarends- Katwijk clubavond van de Katwijkse postzegelvrienden in wijkgebouw De Meerpaal, Stadhoudersdreef 22, aanvang 18.30 uur. Hoofddorp het Oude Raadhuis, kinderfilm 'De rode kous', aanvang 14.00 uur, film 'Little shop of horrors', aanvang 20.30 uur. Leiden lunchconcert door Nicotine Jansen cello en Patrick Hopper piano, in de Kapelzaal van K&O. Leids Vrijetijdscentrum, optre den van de 'Berinies', met het naadje van de kous, aanvang 20.15 uur. Leidse Schouwburg, Jasperina de Jong met haar Tour de Chant', aanvang 20.15 uur. Lak-theater, 'Kataloog' door Com pagnie Peter Bulcaen, aanvang 20.30 uur. Leiderdorp paasactiviteiten Sjelter, kinde ren 4-8 jaar, van 10.00 tot 13.00 uur, badmintontoernooi van 14.00 tot 16.00 uur. klaverjas en sjoelavond Tamar- lezing 'Geplunderde aarde getergde hemel", door prof. Ma neschijn in de Scheppingskerk, aanvang 20.00 uur./ Noordwijk lezing bij de Ned. Chr. Vrou wenbond, afdeling Noordwijk-Bin- nen, over het onderwerp 'Econo mie van het genoeg', door Prof. H.M. de Lange, in 'De Vinkenhof', Achterze'eweg, (naast Ger. Kerk, aanvang 20.00 uur.) Woubrugge professor H. van der Linden vertelt waarom Jacobswoude nooit heeft bestaan, gebouw Em manuel, Kerkstraat, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 20 APRIL Alkemade cabaretier Jaap Mulder speelt in de Alkeburcht, aanvang 21.15 College-onderhandelingen Warmond: De werknemers van Verto vergaderden gistermiddag over verdere stappen tegen het plan van de directie. LEIDERDORP - De werknemers van de staalkabelfabriek Verto in Leiderdorp verzetten zich tegen sluiting van de vestiging. Het perso neel heeft gisteren een actiecomité opgericht en geëist dat een onafhan kelijke deskundige de noodzaak van de sluiting van de fabriek in Leiderdorp onderzoekt. Vorige week maakte de Raad van Bestuur van de NV Verto bekend dat zij twee van de drie vestigingen, die in Leiderdorp en Ridderkerk, wil sluiten. De activiteiten van Ver to zullen binnen twee jaar gecon centreerd worden in de vestiging in Dongen waar op dit moment 85 werken. Van de in totaal 270 werknemers van Verto staalka bel werken er 125 in Leiderdorp, 85 in Dongen, en 60 in Ridderkerk. Al le vaste werknemers komen in aan merking voor overplaatsing - naar Dongen, zo bèloofde de directie. De werknemers van Verto in Lei derdorp begrijpen niet dat juist hun vestiging moet sluiten. "Er werken immers de meeste mensen. Boven dien is het terrein groot genoeg om uit te breiden", was de reactie van het personeel. Daarnaast lijkt het hen onmogelijk de afstand naar Dongen te bereizen. Gedwongen verhuizing voor werknemers, die reeds 20 tot 25 jaar bij Verto werken. vinden zij onaanvaardbaar. "Voor een heleboel mensen die hier wer ken stuit dat op grote praktische be zwaren. Mensen hebben hier bij voorbeeld een huis gekocht of kin deren op school zitten. Er werken hier een heleboel Turken die nogal zijn ingeburgerd in Leiden", aldus een woordvoerder van het perso neel. De werknemers worden gesteund door de Industriebond FNV, die evenmin overtuigd is van de nood zaak van sluiting. De industriebond en de onderne mingsraad zullen 26 april een over leg hebben met de directie van de NV Verto. Groen Linies is ontevreden over collegeprogramma in Leiderdorp LEIDERDORP - Groen Links over weegt zich terug te trekken uit de college-onderhandelingen in Lei derdorp. De partij, die samen met de PvdA de gesprekken voert met de beoogde collegepartners CDA, VVD en D66, is onder meer ontevre den over de financiële onderbou wing van het collegeprogramma. Woordvoerder J. Janssen zegt dat van de opmerkingen die PvdA en Groen Links gemaakt hebben niets is terug te vinden in het concept collegeprogramma. Welke .opmer kingen dat zijn wil hij niet zeggen. Volgens Janssen is de kans klein dat Groen Links het collegepro gramma zal onderschrijven. PvdA- woördvoerder V. Molkenboer wil zich niet uitlaten over het stand punt van zijn partij. Janssen is verheugd dat de colle gepartners hun standpunt over de verbreding hebben veranderd. "In het voorstel wat er nu ligt schuiven de partijen op. Men zal in ieder ge val een milieu-effectrapportage over de gevolgen van een verbre ding eisen". Voor Groen Links gaat dit stand punt overigens niet ver genoeg. De partij is als enige absoluut tegen een verbreding van de rijksweg door het oude dorp. Getuige de verkie zingsuitslag zijn veel bewoners in het oude dorp het met Groen Links eens; de partij kreeg veel stemmen in de wijken langs de A4. Janssen: "De andere politieke partijen heb ben op grond van die verkiezings uitslag hun standpunt over de ver breding enigszins veranderd". De Groen Links-wpordvoerder zegt dat de partijen tijdens de colle ge-onderhandelingen ook zijn óVér- eengekomen de mogelijkheid van omleiding van de A4 te onderzoe ken. A. Roest:(CDA), leider van de col lege-onderhandelingen, wil beide, punten niet bevestigen. "We heb ben afgesproken na de laatste be sprekingen van zaterdag pas mede delingen te doen tegeover de pers". Sponsorloop SJZ levert 12.000 op ZOETERWOUDE - De zevende sponsorloop van SJZ heeft de jeugdafdeling van de Zoeterwoudse voetbalclub het bruto recordbedrag van 12.000 gulden opgeleverd. Dat geld werd bijeengelopen door 160 deelnemers die gisteravond in an derhalf uur gemiddeld een afstand van bijna tien kilometer aflegden in het Zoeterwoudse sportpark Haas broek. Voor het eerst liepen ook se nioren rpee, onder wie de speelsters van een vrouwenteam. De meelo pende senioren werden beloond met een klokje in een standaard, de oudere jeugdleden kregen zo'n zelf de klokje; de jongsten werden voor zien van een SJZ-pet. De loop krijgt nog een staartje want vanavond lo pen nog een paar leden die gister avond verhinderd waren. -i WARMOND - Ondanks een lange discussie zijn de War mondse politieke partijen er i- gisteravond tijdens de colle- ge-onderhandelingen niet in geslaagd het eens te worden ■ie over de bouw van een nieu we sporthal. Vooral CDA en Progressief Warmond (PW) willen geen letter aan elkaar toegeven. Alle partijen on- derstrepen echter de nood- zaak om de toekomstige ge bruikers bij het bouwplan te betrekken. I Progressief Warmond wil dat de 'n' sporthalwerkgroep, die een onder zoek heeft gedaan naar een mogelij ke plek voor de hal in het sportpark Overbosch, zo snel mogelijk offi- cieel rapport uitbrengt. Als een hal op die plek niet mogelijk is, wil PW eisen opstellen, waaraan andere lo caties voor de sporthal moeten vol- doen. Aan de hand van die voor waarden zou de gemeente moeten kijken naar de plannen die WD en CDA in hun hoofd hebben. -f Het CDA is het daar helemaal niet mee eens. De gemeente zou zo snel mogelijk moeten onderzoeken of een zalencentrum/annex sport- ruimte bij het verenigingsgebouw 't Trefpunt aan de Herenweg of reali- satie van het 'plan Saris' mogelijk is. "Als dan blijkt dat de plannen niet of wel kunnen, zijn we klaar", aldus h CDA-fractievoorzitter G.E. den Ou- den, die niets voelde voor een 'ei- f senpakket'. 't Trefpunt PW heeft steeds duidelijk gemaakt niets te voelen voor de ruimte ach- II ter 't Trefpunt, omdat de groene zo- ne in het centrum niet mag worden aangetast. De fractie verzette zich dan ook fel tegen het CDA-voorstel. 1 Fractievoorzitter B. Schavemaker zette bovendien vraagtekens bij de bereidheid van de Hervormde Ge meente om de grond achter 't Tref punt te verkopen aan de gemeente. CDA'er J.J. Bonnet zei niet begre pen te hebben dat de kerkvoogdij 'mordicus nee' heeft gezegd. Ondanks de weerstand van PW, bleef het CDA aandringen op on derzoek naar het zalencentrum/s- portruimte bij 't Trefpunt. 'Want zo'n onderzoek is er nog nooit ge weest', aldus de CDA-raadsleden in koor. De WD voelde het meest voor het CDA-voorstel. In het 'plan Sa- ris', dat is gemaakt door de fractie voorzitter van de WD, kiezen de li beralen voor een oplossing van de accommodatieproblemen in de ge meente door alle verenigingen en instellingen te huisvesten in 't Tref punt en het Meerpunt aan de Heren weg en het opknappen van het ge meentelijk gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat. Saris maakte duidelijk eens en voor altijd in deze raadsperiode een afronding van de sporthaldiscussie te wensen. Ze stuurde aan op een korte omschrijving in het college programma, 'want hoe we het vorm willen geven, daar komen we van avond niet uit. We kunnen alleen van bestuurlijke kant een voorzet geven en uitgebreid met de gebrui kers praten". De huidige PW-wethouder D. Duijnhoven constateerde dat er op sporthalgebied veel oud zeer bij de fracties leeft en de partijen eigenlijk niet zo ver van elkaar afzitten. De partijen zullen tijdens een volgende vergadering proberen tot overeen stemming te komen. Vrachtwagens Ook op andere punten stond PW al leen. CDA en WD willen een on derzoek naar een vrachtwagenpar keerplaats naast de spoorbaan, na bij de gemeentewerkplaats. PW kiest voor een parkeerplaats in de Veerpolder, maar wil niet gedetail leerd ih het collegeprogramma aan geven waar de parkeerplaats moet komen. "Als je dat nu al uitspreekt, heeft de Warmondse bevolking geen inspraak meer", aldus Schave maker. WD-raadslid W.A.B. de Vos noemde een parkeerplaats bij de Veerpolder niet reëel, omdat er geen plaats meer is op het industrie terrein. Over dit punt wordt nog ge sproken. Alle partijen konden wel akkoord gaan met een onderzoek naar de instelling van een 30-kilo- meterzone in de woonkernen. On derzocht wordt of dat wenselijk en wettelijk mogelijk is. Ook over het toeristisch beleid, onstond een lange discussie, waarin PW het onderspit moest delven. De progressieven vinden dat de ge meente toeristisch beleid moet ma ken, waarbij de VW nauw wordt betrokken. WD en CDA voelden weinig voor 'recreatieve nota's'. PW-wethouder Duijnhoven noem de het huidige gemeentebeleid 'ver snipperd'. Hij drong niet aan op een nota, maar wilde op papier zetten welke toeristische visie de gemeen te heeft. Saris en Den Ouden von den dat je toeristische ontwikkelin gen niet altijd kan voorzien. Soms zou de gemeente zaken op zich af moeten laten komen om vervolgens desgewenst maatregelen te nemen. Artsen CDA en WD willen kijken of vrije beroepsbeoefenaren, zoals (tand artsen en dierenartsen, makkelij ker aan praktijkruimte moeten ko men. "De gemeente zou dan in be perkte mate bereid moeten zijn om woonruimte op te offéren of be stemmingsplannen aan te passen", verduidelijkte Saris. PW is hier geen voorstander van. De .partijen konden elkaar wel vinden in het-aantrekken van een beroepskracht voor het welzijns werk. De WD is weliswaar bang dat dit behoefte bij mensen op roept. "Dat wordt al sinds jaar en dag gezegd als iemand iets aan het welzijnswerk wil doen", aldus Duijnhoven. "Dat soort dingen hoor je bij woningbouw en dergelij ke toch ook niet?". Uiteindelijk kon de WD akkoord gaan met de toe voeging dat professionele onder steuning incidenteel mogelijk is.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16