De opmerkelijke opmars van 'reserve' Gerdie Keen 17 APRIL 1990 GOTHENBURG - Gerdie Keen neemt het niet langer. Tanden knarsend ging de nationaal kampioene na de terugkeer van Betti- ne Vriesekoop akkoord met een verwijzing naar de reservebank, maar na haar uitnemende optred,en tijdens het EK-tafeltennis eist de 20-jarige Gelderse haar plaats op in de landenploeg. Niet ten on rechte overigens, want waar Bettine Vriesekoop in de derde ronde struikelde over een Russisch tankwapen, sloeg Keen vrouwen- coach Tigerman met een indrukwekkende kwartfinaleplaats om de oren. En met een beetje meeval had de PABO-studente als enige Nederlan der (Paul Haldan en Mirjam Klop penburg reikten ook tot de kwartfi nale) de laatste vier in Zweden be reikt. De Hongaarse Wirth ontnam Keen na een fabuleuze thriller (20- 22 in de beslissende vijfde game) het uitzicht op iets, wat de zelfbe wuste speelster vooraf alleen als droombeeld voor ogen heeft gehad. Vaker Tigerman kon na afloop geen ande re conclusie trekken dan dat Gerdie Keen in het vervolg vaker in het lan- dentoernooi zal worden ingezet. De Joegoslaaf in levenslange NTTB- dienst zal zich ongetwijfeld hebben afgevraagd of het niet beter was ge weest om de in topvorm verkerende Keen niet eerder op het centre- court in te zetten. "In sommige wed strijden had de coach mij inderdaad kunnen gebruiken", uitte Keen ver kapte kritiek aan het adres van Ti german. "Maar er was nu eenmaal afgesproken dat Mirjam en Bettine alle wedstrijden zouden spelen. Daar heb ik me bij neergelegd en daar zeur ik verder niet over". Doffe berusting heeft in Zweden evenwel plaatsgemaakt voor het voeren van felle oppositie. Keen eist haar plaats op en het optreden in Gothenburg rechtvaardigt dat ook. Winnen van Olga Nemes, de Eu ropese nummer één, en een bijna- zege op Top-12 winnares Wirth kun nen onmogelijk worden afgedaan als toevalstreffers. Inwendig kookte Keen derhalve van woede van haar passieve rol bij het landentoernooi. "Maar ik heb het allemaal snel van me afgezet. Als ik gefrustreerd was gaan rondlopen, had dat negatieve gevolgen kunnen hebben voor het enkelspel". Dank zij haar opvallende rol in het individuele toernooi zal Keen stijgen op de Europese ranglijst en daar is het haar allemaal om te doen. De huidige 32ste positie acht zij veel te laag. Boven haar zijn speelsters verzameld, die zij op eerdere toer nooien heeft verslagen. Vandaar de eis om meer wedstrijden te kunnen spelen. "Dit toernooi was geen uit schieter. Daarom hoor ik in dat team thuis en dat zal ik Tigerman eens haarfijn vertellen", meldde Keen zelfverzekerd. Emily Noor kon met een positie bij de laatste zestien, zij rekende overtuigend af met de Tsjechische Kasalova maar stuitte op Batorfi, met een voldaan gevoel richting woonplaats Oss ver trekken. Vanzelfsprekend was Bettine Vriesekoop niet tevreden over haar heroptreden in de internationale schijnwerper. Tafeltennissen be schouwt de 'andere' Vriesekoop weliswaar als een aardige hobby; ze bezit nog wel zoveel ambitie om ne derlagen als "uitermate frustre rend" te ervaren. Na de slopende confrontatie tegen de Russische angstgegner Timina (vorige maand op de open Duitse was zij met 3-0 kansloos) met een Hitchcock-einde, was Vrièsekoop dan ook zichtbaar aangedaan. De nederlaag was zuur na een uur en drie kwartier tafelten nis, volledig bepaald door het feno meen tijdregel. Het was een voorop gezet plan om de eerste game tegen de verdedigster langer dan een kwartier te laten duren. Dan im mers treedt de regel in werking dat iedere speelster beurtelings bij de twaalfde slagenwisseling moet heb ban gescoord. De gok van Vriese koop mislukte, maar terecht beriep zij zich later op het ontbreken van de factor geluk. Bij 19-19 in de besis- sende game een 'zwijnbal' tegen te krijgen, valt in de categorie pech. "Ik zit nu een een negatieve spiraal. In principe had ik hier van iedereen kunnen winnen, maar het zat me niet mee", analyseerde Vriesekoop haar optreden, dat zaterdag was in geleid met een zege op de Oosten rijkse Fichtinger. "Ik moet nu over de drempel heenstappen en dat zal met mijn lichaam niet meevallen. Ik ben moe, maar ik heb er nog alle vertrouwen in". Waar Bettine Vriesekoop zich nog mocht beklagen over een slech te loting, daar had Mirjam Hooman- Ruzie Heister en Vlieg bijgelegd GOTHENBURG (GPD) - Danny Heister en Jan Vlieg hebben in Go thenburg de plooien weer gladgestreken. In een marathongesprek, be legd naar aanleiding van pittige kritiek aan het adres van de bonds coach, nam Heister zijn eerder geventileerde woorden terug. Ondanks die knieval overweegt de NTTB strafmaatregelen tegen de tafeltennis ser uit Didam. "Want het mag niet zo zijn dat iedereen codes gaat schenden. Dan breekt er een anarchie uit", verduidelijkte Vlieg de hou ding van de Nederlandse tafeltennis bond. In de conversatie weerlegde Vlieg de uitspraken van Heister, die zelf trouwens.niets over de kwestie kwijt wilde. Vlieg: "Wat aanvankelijk op een sneeuwvlokje leek, bleek later een lawine te zijn. En daaronder ligt nu eenmaal altijd wat rotzooi. In elke sport gebeurt wel eens wat, maar wat Heister heeft geroepen sloeg nergens op". De tafeltennisser van Tempo Team had een viertal aanmerkingen op het beleid van Vlieg, onder meer het weigeren van coaching tijdens de wedstrijden. Vlieg veegde ze allemaal van tafel. "Ik kan begrijpen dat hij soms boos is, want ik pak hem hard aan. Maar alleen met de bedoe ling om een betere speler van 'm te maken. Maar ik kan iedereen verze keren dat de relatie tussen Jan Vlieg en Danny Heister normaal is". Het conflict in Zweden vormt voor de bondscoach overigens geen aanleiding om met de NTTB te breken. Integendeel, de Groninger, al zeven jaar in dienst bij de bond, zal vrijwel zeker zijn contract verlen gen. Voorwaarde evenwel is de aanstelling van nog een parttimer naast de Chinees Li. "Doorgaan op dezelfde weg kan ik mezelf niet aandoen. Ik heb geen tijd voor een normaal privé leven. Die koers wil ik hoe dan ook wijzigen. Ik wil ook wel eens naar de bioscoop. Die heb ik de laatste zeven jaar niet meer van binnen gezien". Kloppenburg de wind volledig mee. Zij stoomde zonder noemenswaar dige problemen via de Griekse Dan- doula, de Russische Melnik, de Tsjechische Safarova naar de kwartfinales, waar de Bulgaarse Guerguelcheva evenwel een on neembare barricade opwierp. Zon der een enkele kans op de winst te hebben gehad, werd Kloppenburg de toegang tot de halve finales ont zegd. Dat kon de tevredenheid van de Leiderdorpse niet wegdragen. Ze had op meer gehoopt. Twee van de zes eerdere ontmoetingen met Guerguelcheva, de Europese num mer drie en winnares in Gothen burg, waren door Kloppenburg ge wonnen. Het optimisme over een derde zege werd snel getemperd. "Guerguelcheva had zich goed voorbereid. Ze gaf me geen kans om in mijn spel te komen". Volgens Jan Vlieg leverde Paul Haldan met zijn kwartfinaleplaats de beste prestatie ooit door een Ne derlandse tafeltennisser geleverd. Bij de vorige EK-editie in Parijs reikte Haldan evenzeer tot de laatste acht, maar zowel spéler als coach tilde zwaarder aan de verrich tingen in Zweden. Haldan speelde inderdaad het toernooi van zijn le ven. Hij toonde zich in de landen- strijd een waardig aanvoerder, stel de het ploegbelang voorop, waar hij vroeger zijn eigen belangen liet pre valeren. Voor hem was het daarom spijtig dat hij op de laatste dag niet meer de eerder geëtaleerde top vorm kon demonstreren. Verdoezelen Tegen de Westduitser Peter Franz kon de toekomstige inwoner van Zoetermeer zijn mindere spel nog verdoezelen, maar in de kwartfinale was Andrzej Grubba genadeloos. In de landenwedstrijden had Haldan de latere finalist nog terecht gewe zen, maar Grubba strooide op dat moment zand in de Nederlandse ogen, bleek het afgelopen weekein de. Niettemin kwalificeerde de ex- Roemeen het toernooi als "ge slaagd". Stijgen op de hitladder, hij is de 22ste speler van Europa, is de volgende missie van Haldan. Hij heeft zichzelf opdracht gegeven om tot de beste twaalf spelers van Euro pa te gaan behoren. Het staat overi gens al vast dat hij de eerstkomende Top-12 in Den Bosch dank zij de 'hulp' van een wild-card mag mee doen. "Maar", toonde Haldan zich strijdlustig, "ik wil het veel liever op eigen kracht afdwingen". ROB ONDERWATER Flinke misstap van Van der Wal Daniella Guerguelpheva schreeuwt het uit na haa r ze\ Bulgaarse redt tafeltennisbobo's GOTHENBURG (GPD) - Daniella Guerguelcheva heeft het gezicht van Europese tafeltennisbobo's ge red. Had niet de Bulgaarse, maar haar 'Zwitserse' tegenstandster Yong Tu de vrouwenfinale gewon nen, dan had de ETTU ongetwijfeld in haar hemd gestaan. Een als Zwit serse operende Chinese, niet eens de Duitse taal machtig, in een Eu ropese finale is op zich al een onwe zenlijke situatie. Inmiddels hebben de bondsbestuurders ingezien dat de situatie met Chinezen die in ruil voor veel geld voor vreemde naties gaan spelen lachwekkend is. In Zweden werd een resolutie aange nomen dat een 'overloper' eerst een periode van zes jaar in acht moet ne men alvorens tot het Europees kam pioenschap te worden toegelaten. £>e 22-jarige Yong Tu ontsnapte dus net aan de in Gothenburg inge stelde regel. Vorig jaar kwam ze naar Europa, trouwde met een broer van de Zwitsere coach en kreeg zodoende de Zwitserse natio naliteit in de schoot geworpen. Bij de mannen liet het zich aanzien dat Wang Yansheng voor Noorwegen (hij wipte favoriet Persson) op het goud afstevende, maar de Westduit ser Rosskopf hield de Chinees tot opluchting van het ETTU-bestuur staande. Mickael Appelgren voltooide bij de mannen een trilogie. Na eerst de Pool Grubba terzijde te hebben ge schoven incasseerde de Zweed zijn derde Europese titel. De winst van Appelgren camoufleerde het tegen vallende optreden van het vorig jaar op het WK nog zo oppermachtige Zweedse pingpongbolwerk. Erken de toppers als Persson, Waldner (beiden WK-finalist) en Lindh strui kelden voortijdig. DEN HELDER (ANP) - Voor Jan nes van der Wal is de tweede helft van de strijd om de nationale damti tel onfortuinlijk begonnen. De oud wereldkampioen verspeelde in de achtste ronde zijn zaterdag verwor ven voorsprong van twee punten door een nederlaag tegen Europees kampioen Gerard Jansen. Rob Clerc profiteerde van die misstap. Hij versloeg Hans Jansen en deelt na acht ronden met Van der Well de eerste plaats. Het groot meesterduo heeft slechts een punt voorsprong op een drietal achterr volgers. Voor de op eerste paasdag ge plande rustdag leek Van der Wals koppositie onaantastbaar. Tegen de op een gedeelde tweede plaats staande Hans Jansen bezette de Groninger al snel het centrum en oefende zoveel druk op Jansens stelling uit, dat deze zijn toevlucht zocht in een grote afwikkeling. De oud-Emmenaar meende dat beiden naar dam zouden doorbre ken, maar verrekende zich. Van der Wal kwam wel dichtbij de promo tieschijf, terwijl hijzelf een rondslag moest nemen en ver van dam af bleef. Die dam kreeg Jansen even later van zijn clubgenoot, maar dat was een onderdeel van een vernieti gende combinatie die Van der Wal zijn derde zege in successie oplever de. Tegen de in de achtste ronde als opponent fungerende Europees kampioen Qerard Jansen zette Van der Wal de partij echter te spectacu lair op. Zijn uitspraak zaterdag dat hij zelf niet in blakende vorm ver keerde, maar dat hij de toppositie dankte aan het falen van de ande ren. kwam hem in dit duel duur te staan. Jansen veroverde op de vijftiende 2;et al een schijf, omdat Van der Wal op een lange-termijnvariant aan stuurde. waarmee hij de posities wilde laten doodlopen. De Huisse- naar liet het niet zover komen. Na tuurlijk gebruikte de Groninger weer veel te veel tijd in de beginfase en wat velen al eerder hadden ver wacht gebeurde eindelijk. Jansen liet weinig van Van der Wals stand heel, haalde dam en kreeg een ge wonnen positie. Van Daele vertrekt ROTTERDAM (ANP) - Joop van Daele vertrekt bij Excelsior. Het be stuur van de eerste divisie besloot de trainer weg te sturen, nadat de meerderheid van de spelersgroep zich tegen hem had gekeerd. Van Deale, bezig aan zijn tweede jaar bij Excelsior, heeft nog een contract voor het volgende seizoen. De club beraadt zich over de afvloeiingsre geling. De oud-voetballer van Feye- noord heeft bijna twee jaar bij Ex celsior gewerkt. WIE I ZEI jpAT? PSV-er Stan Valckx in Voetbal International: „Eenmaal per week komt het wel voor dat ik aan de zuip ga". Koos Postema in het Alge meen Dagblad: „Benoem Ruud Gullit tot bonds coach gedurende het WK. In feite functioneert Ruud al langer in die baan". Ex-atlete Ria Stalman in de zelfde krant: Michels moei. desnoods onder medische begeleiding, in Italië op de bank". Georg Kessler in weer het zelfde blad: ..De bondscoach is een pop in een schiettent". Wielrenner Greg Lemond in Sport 90: „Niemand mag zeggen dat ik overbetaald ben. In Amerika kun je mijn hele jaarsalaris - 1.9 mil joen gulden - in één weekend uit geven door twee blokjes reclame in de Superbowl te kopen". De Roemeense ex-topturn- ster Nadia Comaneci in Nieuwe Re vu: Elena Ceaucescu is prachtig nu, ze is erg mooi nu ze dood is". Mart Smeets in Trouw: „Van PSV-voorzitter Ruts zou ik nog geen derdehands auto ko pen". Bordeaux-voetballer Piet de Boer in het Algemeen Dagblad: „In Marseille koopt eigenaar Tapie spelers alsof hij inkopen doet bij een supermarkt". Handbal-international Ro bert Fiege in Het Parool: Het NHV is gewoon en zootje, daar zal ik nooit een goed woord voor over hebben De Itialaande wielrenner Franco Vona over zijn ploegge noot Bugno in De Volkskrant: „Hij werd beschouwd als de straf van God zélf. Als Gianni zich ging roeren, dan kregen de anderen pijn". SVV-er Keje Molenaar in De Volkskrant: „De grootste zeperd was Aad de Mos. Zijn bewind is funest ge weest voor mijn ontwikkeling. Hij eiste oogkleppen van de spelers NEC-spits Dave Mitchell in Voetbal International: „De hele maatschappij van het voetballen is misschien wel de on eerlijkste, hardste die er bestaat De werkeloze voetbaltrainer Theo Verlangen in de Emmer Courant: „Je moet kunnen relativeren. Kun je dat niet, dan ben je ten do de opgeschreven". Florence Koppendaal, 9 jaar, in de brievenrubriek 'Achter werk' in de VPRO-gids: „Elke avond als er voetballen is zit m'n vader voor de tv. Op een gegeven moment ben ik dat schei- terige geschop zat. Als er dan iets mis in het programma gaat dan is het meteen OOOOOOH schiet man, en als er een doelpunt is ge maakt, dan is het springen en prachtig zingen. En als hij dan toch niet weet dat er voetballen is dan komt de tijd dat hij naar de gids toe loopt, hem oppakt en er in kijkt en de tv aanzet. OOOOH, shit altijd hetzelfde liedje. Maar je moet niet denken dat }iij alleen maar een voetbalfan 'is hoornee helemaal niet, hij is een hele lieve vader hoor". Ajax-voorzitter Michael van Praag naar aanleiding van een bezoek aan de F-side, in Sport club, sportkrant voor de regio Amsterdam: „Dat ivas leuk en ook wel gezel lig. 'Voorzitter, ook blowen?', werd me gevraagd. Maar ik heb daar wel m'n pilsje gedronken met een jongen die ik later op de video-film herkend heb als een van de ophitsers van geweld. Ja, dan houdt het natuurlijk snel op". Andrea Temesvari, dubbel spel-partner van Brenda Schultz, in Tennis magazine: „Ik denk dat minstens 75 pro cent van de vrouwen lichamelijk niet geschikt is om topsport te be drijven". Spelersmakelaar Apollonius Konijnenburg in Penthouse: „In Italië ben ik vooral bekend geworden door Krol. KroL.dat was wat in Italië. Krol was een godheid. Ruud was een soort blon de god voor die kleine Napolita- nen. Er -.is in Napels zelfs een straat naar hem genoemd, de Via Rudie Krol. Napolitanen hadden in die tijd op hun nachtkastje al tijd twee foto's staan. Een van de stadsheilige. St.Gennario. en een van Rüiid Krol". Idem: „Jongens als Van Basten en Gullit leven buiten de normale maatschappij. Die zien alles niet meer in de juiste proporties. Waar ze ook komen, ze hoeven nooit te betalen, alles is gratis. Maar dankbaarheid kennen ze niet ISAAC KLINKHAMER Net vijftién jaar was Isaac Klink hamer, toen de toenmalige Roodenburg-trainer De Vos, de vader van Inter Football-bons Maarten, de junior reeds opriep >r het eerste elftal van de Kooi- club. Een technisch begaafd ventje, dat ondanks zijn bepaald niet overweldigende postuur op de backplaats werd geposeerd. Dertien jaar zou hij in de achter hoede afwisselend aan de rechter- linkerkant opereren, om op zijn 28ste de pijp aan Maarten te geven. In het jaar dat Rooden- burg zijn grootste succes in de ge schiedenis van de club boekte - meespelen voor de strijd om de na tionale amateurtitel - was de lol er af voor Klinkhamer. Een beenbreuk en een nimmer uitgepraat akkefietje met trainer Rinus Smits waren voor hem rede- i om zijn schoenen aan de wil gen te hangen en Roodenburg de rug toe te keren. "Ik voetbalde na die breuk jaren met pijn, had steeds meer moeite om me drie maal per week op te laden en be sloot er na het kampioenschap mee te stoppen. Dat met Smits bleef ook hangen en daarom was de keuze op dat moment niet moei lijk meer. Dit mede omdat zich bij Roodenburg een nieuwe generatie jeugdig talent aandiende. Ik heb n. eens kijken, twee jaar hele maal niets gedaan". Inmiddels zijn we vijftien jaar verder, is Isaac Klinkhamer 45 jaar, zijn zijn kinderen groot en speelt hij dus nog steeds. Hoe zit dat dan? "Ja, ik begon het voetbal ■p een gegeven moment toch weer missen. Ik was, en ben, bevriend met Mat Keereweer met wie ik al die jaren bij Roodenburg in het eerste heb gespeeld. Met hem, met Sam den Os, Bert en Eelke de Jong, André Ooyendijk en later jongens als Maarten van Koope- Reinier Verkuylen, Cees de Roode en Aat de Groot heb ik mijn leukste tijd gehad. Maar goed, Mat was dus trainer, van Sleutels geworden en vroeg mij of ik geen zin had om bij die club een balle- te trappen. Dat heb ik toen ge daan. Zo is het gekomen In eerste instantie acteerde Klinkhamer nog een jaartje of vijf in het eerste van de Vlietclub promoveerde daarmee ook ir de vierde klasse. Later liet hij zich afzakken naar een lager team en hij speelt nu met jongens als Fred van Huis, Bert Montagne en Hans Bos, voormalige krach ten uit het eerste. "Dat trainen kon ik op een zeker moment niet er opbrengen. Ik ben er zo lang als ik speel altijd voor honderd procent tegenaan gegaan, ook op de training. Voor mezelf, maar GISTEREN f tm. "*W A ook als voorbeeld voor de jonge ren. Toen dat niet langer meer- kon, heb ik er voor wat betreft het eerste team definitief een punt achter gezet. Ik heb nog mèer hob by's. Ik mag bijvoorbeeld graag zeevissen. Het voetbal staat al weer een tijdje op het tweede plan". Wat niet wil zeggen dat Sleutels geen beroep meer op hem kan doen. "Ik kan", grijnst hij, "maar moeilijk 'nee' zeggen. Een wed strijdje fluiten, de lijnen kalken, glazen spoelen, meehelpen met de bouw van de nieuwe kleedka mers; ze weten me altijd wel er gens voor te strikken. Geen punt, hoor. Als ik tijd heb, doe ik dat ge- Bij Roodenburg, zijn eerste lief de, komt hij zelden of nooit meer. "Vorig jaar, toen ze tegen Lugdunum speelden, ben ik nog een keertje wezen kijken. Ik vind dat Roodenburg slecht met zijn vroegere eerste elftal-spelers is omgegaan. Neem nu jongens als Verkuylen, Hannaart, Den Os, Van Weerlee en noem maar op. Dié zijn nooit ergens voor ge vraagd. Zijn dus ook allemaal weg. Allemaal naar andere clubs. Dat is toch zonde van de kennis die ze laten lopen. Nou ja, het re sultaat daarvan ligt een beetje voor de hand". Over het niveau van toen en nu, de vergelijking daarvan, laat hij zich niet uit. "Ik zie maar weinig wedstrijden, dus waag ik me daar niet aan. Ik kijk nog wel eens naar Sleutels. Dat is wisse lend. hè. De ene keer heel aardig om naar te kijken, de andere keer niet om aan te zien. Maar liever dan kijken, speel ik zelf nog. Het wordt natuurlijk een keer tijd om te stopperi, soms vraag ik me ook wel eens af wat ik nog op die vel den aan het doen ben. Maar als het puntje bij paaltje komt, ben ik volgend seizoen gewoon weer van de partij". AD VAN KAAM Wethouder Dick Tesselaar, binnenkort niet langer actief in de Leidse politiek, reikte zaterdag bij DIOK cadeau tjes uit. Hij deed dit vanwege de tweede landstitel op de rij die de Leidse rugbyclub twee weken geleden binnen haalde. Op de voorgrond de spelers Gidion van der Born, Robert Broers, Diederik Renardel en Dick Altink. Op de achtergrond DIOK-voorzitter Ynze Politiek. (fotb Loek Zuyderduin) gen kantine tegen een buis van de centrale verwarming geleund stond liep brandwonden op en moest naar een ziekenhuis in Hengelo worden vervoerd. Daar werd hij opgeno men op de afdeling intensive-care. "We zijn aan een ramp ontsnapt", constateerde Saasveldia-voorzitter Oude Booyink, die van hectische to nelen sprak. "De inslag kwam als een ware donderslag bij heldere he mel, omdat er geen wolkje was te zien. Er hadden veel slachtoffers kunnen vallen". Overspannen Peter de Waal is trainer van zondag hoofdklasser EDO én van zaterda geersteklasser Marken. En hij is niet te benijden. Het afgelopen paasweekeinde is hij in drie dagen een paar jaar ouder geworden, zegt hij. Ga maar na. Op zaterdag zat hij om drie uur 's middags op de bank bij Lisse - Marken. Direct daarna stapte hij in de auto richting Haar lem waar om 18.00 uur EDO aantrad tegen DCV. Gisteren had hij weer zo'n dag. 's Middags om drie uur in Haarlem bij een thuiswedstrijd van zijn zondag club en dan weer als een speer naar zijn zaterdagse werkgever. En als het nou allemaal zo lekker ging met die clubs. Maar EDO is zowat gede gradeerd en Marken is ook nog lang niet veilig. Is dat niet om overspan nen van te worden? "Absoluut", zegt De Waal, die zich een leuker paasweëkfeinde kan voorstellen. "Het is een ramp, eer lijk waar. Voor geen goud doe ik dit ooit weer". De trainer is er doo'r om standigheden ingerold. Hij was al rond voor volgend seizoen .met Mar ken, toen ze daar in januari braken mét de trainer. Dat halve jaar extra wilde hij er wel bij dóen. Op zater dag Marken en zondag EDO. Dat moest kunnen. Maar tijdens het'afgelopen week einde werd hij er bijkans beroerd van. "Nog niet eens lichamelijk. Maar geestelijk word je dolge draaid. Gistermiddag vertrok ik bij de jongens van EDO, nadat ze voor de tweede keer dit weekeinde had Kortsluiting den verloren. Dat betekende degra datie. Dan zit ik in de auto in mijn eentje mijn verdriet te verwerken. Dan stap ik uit en moet ik op Mar ken die gasten weer motiveren". Dat laatste lukte. De Waal kon zelfs nog juichen toen zijn ploeg kort voor tijd de winnende treffer scoorde tégen: koploper Quick Boys. Verdriet en vreugde lagen dicht bij elkaar. Donderslag Blikseminslag op het.sportcomplex vari de Twentse voetbalvereniging Saasveldia heeft gistermiddag in Saasveld voor grote consternatie gezorgd. De bliksem sloeg even na half vier in een lichtmast op het complex, toen daar de wedstrijd Saasveldia - Wierden (eerste klasse B afdeling Twente) werd gespeeld. Het natuurgeweld eiste een ge wonde. Een man die in de nabjjgele- Het clubgebouw van de Krimpense voetbalvereniging DCV is zondag avond in vlammen opgegaan. De brand werd veroorzaakt door een defect in de electronische installa tie, waardoor kortsluiting ontstond. De schade was gisteravond nog on bekend. Het kantine-gedeelte- en de' ber ging van de Krimpense-hoofdklas ser werden door de brand geheel verwoest. Drie kleedkamers,en een commissiekamer hebben welis waar behoorlijke water- en rook schade opgelopen, maar zijn gro tendeels gespaard gebleven, Door de brand kon het-'hoofdklas- se-duel tussen DCV en WFC niet doorgaan. De wedstrijd wordt naar alle waarschijnlijkheid verschoven naar donderdagavond. Woordvoer der Koorevaar van DCV verwacht dat de nog te spelen thuiswedstrij den van de hoofdmacht ook op ei gen terrein afgewerkt kunnen wor den.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23