Ploegbelang speelt Rooks parten Volleybalteam is alleen tevreden met eerste plaats Ruiter Tops ook goed in handelen 'Keizer' Göbel maakt reputatie waar 'Gekooide' kopman ziet laiecht Van Lancker klassieker winnen Ploeg Priem in benarde positie UlINÖDALr 1 i Af KIL» 199U TOKYO (ANP) - De nationale volleyballers stellen zich tijdens de B-wereldtitelstrijd in Japan alleen tevreden met de eerste plaats, terwijl ook de derde al toereikend is voor deelname aan het A-we reldkampioenschap in Brazilië. Nederland behaalde in het paas- weëkeinde twee gemakkelijke zeges van 3-0: op de DDR (15-12,15- 4,15-5) en de strandvolleyballers van Puerto Rico (15-5,15-2,15-9). Bondscoach Harrie Brokking en de slag. Met de stijgende lijn in het spel h spelers werken hun wedstrijden af mag dat geen probleem zijn, ver- met een zonnig gezicht. Bij mooie wacht hij. óver de progressie van acties wordt veelvuldig gelachen. Nederland kon ook Arie Selinger De gemoedstoestand is ontspannen woordje meepraten. omdat de tegenstanders tot nog toe eenvoudig zijn afgetroefd. En om dat de groep zich zeker van zijn zaak voelt. Spelverdeler Peter Bla'ngé over de sfeer in de groep: "We hebben in het verleden zo veel wedstrijden en „toernooien gespeeld, dat we zijn ge wend aan spanning. Over tegen standers als Polen en de DDR kun nen we ons niet meer druk maken.- Als we daarvan verliezen, hebben we ons huiswerk niet goed gedaan. Van zo'n land verliezen we één op de duizend keer, maar dan moeten we wel allemaal een off-day heb- Jben" De komenende dagen neemt de behandeld worden, geld spanning toe. Niet voor het duel teel niet zo belangrijk voor ze. Als ze met de verdienstelijke liefhebbers in Barcelona winnen, kunnen ze al- uit Iraq van vandaag, maar voor de hjd nog weg". Ook Selinger ziet het «confrontatie met Japan van mor- duel met Japan als beslissend, gen. Die is beslissend voor groeps- "Gaat het dan goed, dan zie ik ze al- rij wel doorslaggevend Nederlands vorige bondscoach, die acht maanden geleden voor veel geld naar een clubteam in Japan vertrok, bezocht het duel van Ne derland met de DDR. "Ik zat gerust op de tribune", aldus Selinger. "Je voelt dat het team ervaren, constant is, zoals vroeger de Sovjetunie. De ploeg heeft zich goed ontwikkeld in alle opzichten: opslag, stop, spel- verdeling en afronding van de aan val". Selinger toonde zich verheugd met het feit, dat de meeste spelers vorige week in Slagharen te kennen gaven tot de Olympische Spelen door te gaan. "Ze voelen dat ze goed Vijfde plaats en een nieuw paard DORTMUND (GPD) Hij mocht zich uiteindelijk presenteren als beste Nederlandse springruiter aller tijden na elf wereldbeker- finales. Jan Tops had niettemin meer verwacht dan een vijfde plaats na die 'fantastische paasdagen' in Dortmund. Het fouten-vi- rus dat op tweede paasdag heerste in de uitverkochte Westfalen- halle, kreeg echter ook de laconieke Tops in zijn greep. Maar na zijn felicitaties aan de ongenaakbare winnaar John Whitaker ging Tops luchtig over tot andere zaken. Want beter nog dan zijn presta ties in het zadel, was het nieuws dat stal-Tops een nieuw toppaard kan begroeten. Nick Skeltons talentje Top Gun, noodgedwongen in de etalage verzeild, verhuist naar Valkenswaard. Hannov Skelton de Grote Prijs land te nog kw vriendschap. Ik heb 2 door onder de band, wat is papier dan" Dat Jan Tops de prestatie van Diezelfde avond Wout-Jan van der Schans (zesde) de koop rond. Tops was verbeterde, was geen verrassing r de tussenpersoon, zijn Mexicaanse zijn goede opening. De 29-jarige vriend Romo was de weldoener d namens de zakengroep La Silla fors bedrag neertelde: Naar verluid bleek was de vraagprijs een miljoen En- laatst meet af aan in de kop groep te vinden. Als nooit tevoren chter deze finale tot het alles mogelijk. Zo klo gelse Pond, "waarbij vijf andere de Amerikaan Bernie Traurig, lief- paarden inbegrepen waren. "Pure hebber van Nederlandse paarden liefhebberij nog Top Gu Romo". zei Tops Hij ontkende dat vertrek van Doreen twee manches van een 32ste plaats naar een achtste stek. Hij rmde met Maybe Forever de e x moeten opvangen. "Ik weet ook ge combinatie die twee keer fout- wel dat iedereen geïnteresseerd is loos was. Tops zelf dreigde eventjes Doreen tijdens het wereldkam- de weg terug te volgen die ook Mi- •1 Teffer slaat de bal langs Hector Perez van Puerto Rico, dat r pioenschap te rijden. Maar ze blijft bij mij. Nee, ik heb-niets op papi< staan bij Romo. Maar als je zulke "deelname aan het A-wereldkam- pioenschap. Wint Nederland, dan is de eerste tegenstander in de finale ronde waarschijnlijk Spanje. Speltechnisch verliep afgelopen weekeinde eigenlijk alleen de derde set tegen Puerto Rico niet naar Bij een voorsprong Japan vreest Nederland en Brok- bracht Brokking Boudrie king weet dat. "We moeten laten .zien dat we groot zijn. Japan heeft een technisch team, dat we niet mo gen laten groeien in de wedstrijd. Wij zijn de favioriet, maar de druk ligt bij Jépan". De Aziaten moeten zich plaatsen. De almachtige bondsvoorzitter Ya- sutaka Matsudaira, een soort Piet de Bruin in het kwadraat, vertelt dat de grote Japanse televisiemaat schappij TVS een miljoenencon tract heeft afgesloten - en betaald - met de organisatie van het toernooi in Zuidamerika. "TVSA zou erg te leurgesteld zijn. als Japan zich niet kwalificeert", drukt hij zich nog voorzichtig uit. De Nederlandse spelers namen 'zondag plaats tussen ruim 9.000 gil lende schoolkinderen en waren niet onder de indruk van Japans moei zame zege van 3-1 op de DDR. De Japanse bondscoach Minami, die na Seoul is aangesteld door Matsudaira, bouwt aan een jonge ploeg, met de nadruk op lengte en kracht in plaats van techniek. In Korea werd Japan met 3-0 door Ne derland van de vloer geveegd. Na- kagaichi is tegenwoordig zijn beste aanvaller, Kageyama en Minami's Soon zijn met twee meter de langste fpelers. Tegen de DDR bleven de eerste twee vrijwel constant op de bank. volgens hun coach vanwege Vermoeidheid door de wedstrijd pen dag eerder tegen Polen. [Voordeeltjes lAls thuisland heeft Japan toch ge borgd voor alle voordeeltjes. Japan speelde de moeilijke groepswed strijden tegen Polen de DDR vroeg lop de dag. nadat de Oosteuropea- ■nen Nederland in de avonduren van tiet vorige etmaal hadden ontmoet, polen en Oost-Duitsland verwerk ten dus twee zware confrontaties in ttvintig uur. waarvan de tweede te- jgen Japan. I Volgens Blangé moet Nederland [zo goed spelen, dat de invloed van jde scheidsrechter en andere facto- *ren niet van belang zijn voor de uit- Graficon-Donar [wint paastoernooi LEIDEN Grafïcon-Donar heeft zijn eigen paastoernooi gewonnen. Jn de sterkste poule hield het RW pn een combinatie van Leython 2 en 6 achter zich. In een volledige com petitie vefsloeg Donar Leython tweemaal. Het slotduel tegen RW verloren de gastheren, wat de Rijns burgers. die Marcel Vermeulen op tie plaats van de geblesseerde Roonald Verhey als - spelverdeler padden, de tweede plaats oplever de. Zoodsma. In de tweede set was Buys Zwerver al komen vervangen. Bij 10-3 kwamen Selinger en Teffer voor Blangé en Benne. Van de basis stonden alleen Grabert en Held, die ook enkele keren naar de kant ging, nog op de speelvloer. De veelvuldige wisselingen pak ten slecht uit, want de Middename rikanen kwamen door de totale ge brek aan samenhang bij Nederland terug tot 11-8 en 12-9, om toch met 9- 15 te verliezen. De Nederlandse vrouwen volley- balploeg heeft het toernooi van Montreux als vierde van de zes lan den in de A-groep afgesloten. Zon dag ging de strijd om de derde plaats, na winst in de eerste twee sets, verloren tegen Zuid-Korea. De setstanden waren 15-10 15-12 5-15 10-15 9-15. China werd toernooi-winnaar, 3-0 in de finale tegen Cuba. De vijfde plaats was voor de Sovjetunie, 3-2 tegen de DDR. AMSTERDAM - Frans Göbel, jaren geleden door de pers al tot 'Keizer van de Amstel' gekroond, heeft afgelopen zopdag voor de achtste achtereenvolgende maal de Skifhead op zijn naam ge schreven. Hij was de snelste van bijna 200 skiffeurs, die het 7,5 ki lometer lange parcours van Ou derkerk naar zijn vereniging De Hoop achter hem aan aflegden, omdat hij als winnaar van vorig jaar op kop startte. Nog eens ruim 150 junioren en vrouwen hadden eerder die dag zich met elkaar ge meten op een traject van vier kilo meter. Dat kon wel eens voor het laatst zijn geweest, want de roei ers mochten zich dit weekeinde uitspreken over de plannen om volgend jaar ook de vrouwen en de oudste junioren de volle 7,5 ki lometer te laten roeien. Ronald Florijn en Nico Rienks, de Olympische kampioenen, had den de strijd met Göbel al bij voorbaat opgegeven door te ver trekken naar het trainingskamp van de roeibond in Piedeluco bij Rome. De gouden dubbelvier van vorig jaar had het vertrek uitge steld en verscheen wel aan de start. Van hen imponeerde vooral Koos Maasdijk (Skadi), die, als tweede gestart, aanvankelijk in liep op de voorop gestarte Göbel zoals Florijn dat vorig jaar deed. Uiteindelijk moest ook Maasdijk, vorig jaar verrassend derde, bui gen en werd tweede op vijf secon den. Ook Hans Kelderman, boeg in de dubbelvier, roeide sterk en werd derde op een halve minuut van Göbel. De overige dubbelvier roeiers, Arisz en Van den Eeren- beemt (Nereus) waren minder goed op dreef en kwamen niet in de top van het klassement voor. Beste Leidse roeier was Schip per (Njord) die twaalfde werd in het totaal klassement en derde in het lichte veld, waarin Sicking (Asopos De Vliet) negende werd. Krijtenburg (Die Leythe) werd in totaal 21ste en daarmee vierde bij de roeiers tot 23 jaar. Omdat Van Ettekoven, Neder lands beste skiffeuze, verstek liet gaan kon Vermulst (Triton) bij de vrouwen winnen, hetgeen ze met groot gemak deed. In de tweede divisie, de overgangsklasse, werd Annechien Schipper (Njord) tweede achter een roeister van Laga en voor Simone van der Veen en Marion Langezaal (Die Leythe). Ook in de beginnelin genklasse eindigden twee Leidse roeisters voorin. Irene Eijs (Njord) werd hier tweede in een stijl en een tijd die in de over gangsklasse niet hadden mis staan. Claire Bosse (Asopos De Vliet) werd vijfde en Marleen Maarleveld (Njord) zesde. De goede prestaties van de Leidse studentenroeiverenigin gen zijn opvallend aangezien het scullen, het roeien met twee rie men per roeier, vanouds meer door de burgerverenigingen werd bedreven. Dit jaar echter had zo wel Asopos als Njord bij de senio ren meer inschrijvingen dan bur gervereniging Die Leythe. Deze verandering is deels toe te schrij ven, aan de verkorte studieduur, waardoor veel ploegen uiteenval len en roeiers alleen verder moe ten, deels wellicht aan het idee dat het all-round beofenen van de roeisport het succes bij het boordroeien vergroot. Bij de junioren werden Jaco- bijn en Wouter Bruyning (Die Leythe) allebei tweede achter een roei(st)er van Cornelis Tromp (Hilversum). Jacobijn deed dat bj de meisjes tot 18 jaar en Wouter bij de jongens tot 16 jaar. Ruim achter hem werden Imre Zeven huizen en Victor Vissers respec tievelijk derde en zesde. HARM JAN GIJSMAN LUIK (GPD) Voor de derde achtereenvolgende keer gevangen in het web van zijn eigen ploeg. Dit keer gekooid door het machtsvertoon van Panasonic. Steven Rooks had zondag Luik-Bastenaken-Luik moeten winnen. Of desnoods Gert-Jan Theiinisse. Maar niet Eric van Lancker, die onder het mom van koerstactiek de hemel van Luik bestormde. De overwinning van Eric van Lanc- gezegd. Zoiets was tevoren ook niet Er waren toen nog ker had echter niets met uitgekiend afgesproken. Maar tactisch was het kilometer te gaan ploegenspel te maken. De demarra- voor hem natuurlijk het beste ge van de Belg (de eerste die de ment." Waalse klassieker won sinds Bruye- En het slechtste moment 1 197! 5 die kleine dertig volgens het Panasonic-draaiboek zou toen de kaart Rooks gespeeld moeten den. Theunisse raakte uitgeblust Steven Rooks, ploegmaat van Van Rooks rook zijn kansen. Maar Van die vooral het beste met zichzelf Lancker en zondag de 'natuurlijke voor had. Puur eigenbelang dus, en kopman, al was het alleen dat is geen schande. Van Lancker kwam er na afloop bedraagt van dat van de kleine, pe- op zijn door journalisten drukbe- zige Belg. Door zijn paladijn Gert zochte hotelkamer dan ook rond Jan Theunisse was Rooks in een ze- voor uit. "Ik ben ooit aangeprezen tel over de Ardense heuvels gedra- als een ronderenner, maar er is al- gen, over de Rosier, de Lorcé, de zijn met de ploegzege, tijd wel een dag bij dat ik op minu- Redoute: steeds zat de door zijn kritiek op de gang v; doordat zijn salaris het veelvoudige sluiting bedierf het spel van Theu- e en Rooks. De meesterknecht zondag had geen zin om na af loop zijn teleurstelling te verber gen. Theunisse beweerde wel blij te iar had ook zaken. "Ik ten word gereden. Dit soort wed- wapperende blonde manen gemak- hoefde maar te gaan staan op de strijden kan ik beter. Het zijn mijn kelijk herkenbare Theunisse op trappers, of ze zaten als vliegen koersen. Zo won ik ook vorig jaar de kop van de alsmaar slinkende groep - Goldrace. Het heeft me weinig op- kanshebbers. Kanshebbers geleverd, misschien dat dit de crite- eerst verenigd waren in een riumbazen meer zegt". groep achter Henri Abadie. Dimitr: Dat zegt genoeg. Zoals ook de ver- Konychev en Jean-Francois Ber- demarreren. Waar slaat dat baasde reactie van Van Lanckers nard, maar die op de voorlaatste We hadden mooi vooruit k ploegleider Peter Post genoeg zei. 'berg', de Cote de la Fraiture, de kop blij v i heen. Van Lancker laten die wegrijden. Na de cóte de Chambral- les begonnen die PDM-jongens (Dhaenens en Alcala, red.) 'Ineens hoorde ik door de rad Van Lancker is weg. Ik wist van als laatste niets. Niemand heeft hem dat ook gelopen. de koers vormden toen Bernard dichterbij komen.' kon die tweede groep 1 de vluchters werd i LUIK (GPD) - Het geld - bijrta tien miljoen - dat.Peter Post in zijn ploeg heeft kunnen pompen, lijkt er in deze periode van het wielerseizoen, wel uit te komen. Terwijl de Amstelveense ploeg leider moeiteloos overschakelde van de Vlaamse op de specifiek Waalse klassiekers, eenvoudig weg door voor 'verse' aanvoer van renners te zorgen, weet de Neder landse concurrentie haast niet hoe de eindjes in deze dagen aan elkaar geknoopt moeten worden. Meest benarde positie in het profpeloton is momenteel wegge legd voor de ploeg van Cees Priem, die op de wereldranglijst steeds verder zakt en ook zondag in Luik-Bastenaken-Luik niet voor opluchting kon zorgen. TVM bezet momenteel een positie rond de vijftiende, zestiende, plaats op de ranglijst. De eerste zestien ploegen zijn zeker van deelname aan. de Tour de France, het voor naamste doel van TVM-sponsor Bos. Bos deelde dit jaar het fors toegenomen budget met nog drie andere investeerders en zei op de presentatie van de ploeg niets an ders te verwachten dan een ge vestigde positie bij de beste teams van de wereld. De financië le injecties brachten ook een ver sterking in de breedte van de ploeg teweeg en kopman Phil An derson zou vooral in de klassie kers meer steun moeten krijgen van mensen als Ducrot, Müller en Skibby. Maar dat gebeurt niet en tot overmaat van ramp laat Anders on het zelf in de grote wedstrijden ook afweten. De Australiër had nu in vorm moeten zijn, maar is dat niet. Na Luik-Bastenaken- Luik evalueerde ploegleider Priem eens ernstig met de 'vedet ten' van zijn team en sprak mana ger Rien Dokman zijn verontrus ting uit. "Positief blijven denken, daar gaat het nu om. Als we de Tour niet halen, zou dat een ramp zijn. Dat ben ik met de sponsors eens. En ik weet dan nu niet wat de consequenties zullen zijn. Daar moeten we maar even niet aan denken. Half mei is de peilda tum. Dan moeten we gewoon zor gen dat we bij de beste zestien zit ten. Daarvoor hebben we met na me de Ronde van Rpmandië nog. Phil Anderson verdedigt er zijn eerste plaats van vorig jaar en we hebben er dus nogal wat punten liggen. Aan de andere kant: wij rijden de Ronde van Italië omdat we Italiaanse sponsorbelangen hebben, maar de Giro telt niet voor de stand die bepalend is voor kwalificatie voor de Tour. De Ronde van Spanje doet wel mee. Daar zit de concurrentie en wij niet. Het gaat er nu om zoveel mogelijk punten te sprokkelen, ook in Belgische koersen. Daar rijden jongens als Pieters en Schurer. Elk punt is nu meegeno men, tien keer vijf is ook vijftig". Bij Buckler was Peter Winnen de enige die de belangen van Jan Raas en zijn ploeg kon verdedi gen. De kleine Limburger deed dat met verve, ging zelfs op kans rijke afstand van de finish nog een keer alleen weg, maar moest ten slotte genoegen nemen met een elfde positie. Zo kregen Argentin, Winnen, Le- clerq, Theunisse, Rooks, Alcala, Criquielion en Dhaenens in de afda ling van de Fraiture gezelschap van Van Lancker, Roosen, Bugno, Ear ly, Kvalsvoll, Indurain, en zowaar, ook Stephen RocherNa die hergroe pering demarreerde eerst Peter Winnen, de enige uit de ploeg van Jan Raas in de kopgroep. Toen Luc Roosen het gaatje naar Winnen en diens medevluchters Argentin en Kvalsvoll had dichtgereden, oor deelde Van Lancker de tijd geko- Rooks leek opnieuw in een zetel te zitten ómdat de concurrentie nu Van Lancker moest terughalen. Maar dat gebeurde niet. Het enige wat de zich verbijtende en zijn vorm verstoppende Rooks kon doen, was aanklampen bij Leclerq, toen deze nog een poging deed bij Van Lanc ker te komen. Een poging die mis lukte, maar waarvan Steven Rooks in zijn hart vurig het tegengestelde zal hebben gehoopt. Luik-Bastenaken-Luik is op het lijf geschreven van Rooks. Korte klimmen, hoeveel achter elkaar ook, liggen hem als geen ander. Rooks brak ook door in deze klas sieker, die hij in 1983 al won en waarin hij toen definitief naam maakte. Maar sindsdien is het alsof de duivel ermee speelt. Voor het derde achtereenvolgende jaar moest Rooks ploegbelangen be- chael Whitaker in de laatste omloop aflegde. De Engelsman moest opge- de Nederlander beperkte de sprcfng en toen was de balans zoek", aldus Tops. Toch was hij blij ver rast. "Ik had nooit gedacht dat Dor een zo goed zou kunnen zijn. Op de ze manier is topsport inderdaad heel leuk. Ik heb er dan ook geen problemen mee om me meer met de sport te gaan bezighouden, nu Top Gun en Doreen bij mij op stal staan". Schrik Parcoursbouwer Olaf Petersen had er niettemin alles aan gedaan om de ruiters en paarden met de schrik in het lijf naar huis te sturen. De eerste omloop was erg zwaar (in vijftien starts drie opgaves en 195.5 straf- punten, meer dan 15 gemiddeld). De slot-race tartte echter zelfs de ab solute grootheden van deze finale, die in totaal bijna zestigduizend toe schouwers trok. "Het was wat al te veel", vond Pierre Durand, heel knap tweede met zijn inmiddels vijftien-jarige maar o zo soepele springveertje Jappeloup. Franke Sloothaak, derde, beaamde dat. "De paarden waren op". Petersen had met zijn ideeén wel voor een schouwspel van het hoogste niveau gezorgd, die andere top-acts in de Westfalenhalle (Boris Becker, Prin ce) evenaarde. "Hier zat alles in wat de springsport te bieden heeft", vond Paul Schockemohle, raads man van het evenement dat als 'best georganiseerde wereldbeker-finale ooit' de geschiedenis ingaat. "Al leen had een kortere laatste omloop het beeld iets mooier gemaakt, zon der de uitslag te veranderen". Daar stemde ook John Whitaker mee in, de Brit die alle dagen als een koning door de ring had gegalop peerd. Pas na de laatste wending kreeg hij problemen. Milton for ceerde zich iets, raakte het hout, gooide bij de voorlaatste sprong een balk af (de eerste) en ging met han gen en wurgen over de laatste oxer. Hoofdschuddend en niet met triom fantelijk gebalde vuisten verliet John Whitaker het toernooi, hoewel zijn voorsprong nog ruim .acht pun ten was. "Een noodsprong op de laatste hindernis, dat is natuurlijk doodzonde", was zijn nuchtere commentaar. Maar het was vol doende voor en de wereldbeker en 150.000 gulden prijzengeld (in to taal) en een Volvo ter waarde 72.000 gulden. Nou ja, in zo'n situatie mag zelfs de combinatie Whitaker/Mil- ton een noodsprong maken. Poel, vorig jaar won teamgenoot Sean Kelly nog, en nu zat opnieuw een ploegmakker de eigen ambities dan dwars. Zuyderwijk raakt leiderstrui opnieuw kwijt KÖNIGSLUTTER (DPA) - Wilco Zuyderwijk heeft slechts één dag plezier gehad van de leiderstrui in de. Ronde van Nedersaksen. Giste ren raakte de Haagse amateurwiel renner het gele tricot alweer kwijt. In Königslutter nam Zbigniew Piatek de eerste plaats over van de Nederlander. De 23-jarige Pool won de etappe van Bad Munden naar Königslutter voor zijn landgenoten Spruch en Mackowskic. Zuyderwijk had zondag de Pool Sypytkowski als koploper in het al gemeen klassement onttroond na- indruist tegen je eigen belang. Maar dat hij het tweede gedeelte van de als ik me in deze finale niet inhoud, zesde etappe had gewonnen. In de De beste zijn en niet kunnen cq r gen winnen. Hoe voelt dat?. "Bela- straks het hek Dan gaat iedereen den en winnen we meer een koers." Misschien dat Van Lancker al zerd ja," gaf Steven Rooks na afloop de Goldrace iets terug kan doen toe. "Frustrerend ook wel beetje. Misschien dat ik, ondanks bekerwedstrijd het feit dat Van Lancker voorop zat, wel gereden zou hebben, als de on derlinge verschillen niet zo klein ochtenduren was de Nederlands* voor zichzelf rij- ploeg als laatste geëindigd in een natuurlijk nooit tijdrit. De Polen sloegen gisteren de han den in elkaar en namen wraak op de Nederlanders. Lange tijd zag het er 1 geweest. Waren het minuten overigens 'gezond' ook niet in plaats van seconden, geweest dat Goldrace zou hebben deelgeno had ik het wel aangedurfd om des- men), Cordes, Breukink: ze moes r Van Lanc- ten allen aan de vooravond var Rooks is in de Nederlandse wereld- njet naar uit dat Zuyderwijk de e deze vorm in elk ste plaats zou kwijtraken. Tot 120 geval opnieuw kandidaat. Zeker nu kilometer pedaleerden de coureurs ziekte de rijen der favorieten aardig rustig over de wegen. Op dat mo- het uitdunnen is. Fignon (die ment openden de Polen de aanval 1. Nu mocht ik natuur- uwelijks initiatief ne- schermen. In 1 zin in partner Luik-Bastenaken-Luik gen naar huis, het bed in. Rooks al ziek geweest, tijdens de Vlaamse Na de eerste Rooks hoopt nu maar ooit nog klassiekers. "En nu voel ik me ze ook beslag op de ins wat terug te zien van Van steeds sterker worden." Zijn ploeg- de vierde etappe v incker. "Want zo werkt het bij een genoten lijl^en de enigen, die zater- Königslutter over hij tegen zijn ploeg. Je moet je plicht doen, hoe- dag een machtsgreep in de weg Van Moorsel leidt de op de positie van Zuyderwijk. De Nederlander had geen afdoende antwoord op het tegenoffensief. Hij eindigde in het peloton. Bij de vrouwen behaalde Leon- tien van Moorsel haar derde ritzege. derde etappe, legde inning in Adrie der dat in sommige situaties ook kunnen staan. klassement. in Ilsede 8,2 kilometer, het algemeen

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22