Leedvermaak als motor Quick Boys ontspoort Noordwijk: 'gewoon stom' FC Lisse speelt zich bijna in veiligheid 11 min RB na uitglijders Quick Boys op scherp DINSDAG 17 APRIL 1990 PAGINA 21 MARKEN - In geestelijke nood of dronkenschap is het moeilijk om het een nog van het ander te onderscheiden. Daarom had scheidsrechter Jan Veltrop het gisteravond in. de ogen van veel Katwijkers gedaan. Maar de nuchteren moeten hebben gecon stateerd dat de fluitist uit Vianen gewoon de spelregels toepaste tij dens het duel Marken - Quick Boys (1-0) en niet meer dan dat. Het klinkt vreemd en door de blauwwitte bril is het allang niet meer zichtbaar, maar de leidsman heeft Quick Boys zelfs voor een hoop narigheid behoed. Vrijwel elke arbiter zou vanwege de be dreigingen kort voor het einde de wedstrijd hebben gestaakt, maar Veltrop liet moedig doorspelen. Dat kan Quick Boys een bestraf fing (geld en/of punten) schelen. Er gaat nu immers geen officieel rapport naar de bond. Bij dat laatste stonden weinig Katwijkers gisteravond stil. Spe lers, bestuurders en supporters verkeerden immers een half uur na de wedstrijd tegen degradatie kandidaat Marken nóg in een soort shocktoestand. Het kam pioenschap dat zo dichtbij was, lijkt na drie dagen en twee neder lagen opeens weer mijlenver weg. Quick Boys staat weer gewoon gelijk met Rijnsburg. En mis schien net zo erg: de goede naam van de zo vaak geroemde ama teurclub uit het vissersdorp is be smeurd door de eigen aanhang. De kort voor het eindsignaal in gebrachte Katwijkse spits Theo van Rijn verwoordde de complete ontreddering nog het best. "Ik weet het niet meer. Wat we hier meemaken is echt ongelofelijk. Het is net alsof ze zojuist een deel van mijn hersens hebben wegge haald". Daar hadden meer men sen last van. Het ellendige paasweekeinde van de koploper in de eerste klas se B begon eigenlijk op zaterdag al in Aalst. Tegen Roda Boys ver loor Quick Boys met 1-0. Daarbij liepen de verdedigers Kees Haas noot en Richard Hoogervorst in anderhalf uur tijd twee keer tegen een boeking op en dat betekende dus twee keer rood. Dat scheids- rechter Hondebrink zijn beste dag volgens vele Katwijkers niet had, doet aan de feiten weinig af. Die feiten gaven aan dat de lijst aanvoerder zijn voorsprong van drie punten op Rijnsburgse Boys zag verkleind tot twee. Op tweede paasdag trokken tientallen supporters niettemin vol goede moed 's ochtends om half tien richting Marken, later op de dag gevolgd door honderden collega-aanhangers. De wedstrijd had een fel karakter (ook Marken heeft de punten hard nodig), maar was geen moment onsportief. Hoewel de correct leidende Vel trop boekingen had voor Kees Zeeman en Tijs Schipper (Mar ken) en Arie van Duyn (QB) was er geen moment sprake van een nare wedstrijd. In de beginfase raakte dezelfde Van Duyn met de voet de handen van keeper Cor nells Teerhuis, die daardoor moest afhaken, maar het was een incident. Met enkele tientallen seconden te' spelen, leek Quick Boys op een teleurstellende 0-0 af te steven. Mart van der Plas (ingevallen voor Arie van Duyn) had met een kopbal voor 0-1 moeten zorgen, maar verder hadden beide partij en weinig verheffends laten zien. Toen arbiter Veltrop de bal ten faveure van Marken op de penal tystip legde na een charge van Hoogervorst tegen Wim Tol (dat was 1-0) veranderde het vredige complex in een slagveld. Zeker toen Veltrop kort daarop ook nog een doelpunt van Gert Aandewiel annuleerde. De arbiter had al ge floten nadat Hoogervorst een du el aan was gegaan met invaller doelman Teun Doeland (iets wat velen niet hoorden). Het tikje van Aandewiel was dus overbodig, maar betekende wel een bestor ming van het veld door suppor ters. Zij zagen in Veltrop de kwa de genius, terwijl de man niets te verwijten viel. Hij weigerde te marchanderen en moest daarom rennen voor zijn leven. In de chaos legde Quick Boys speler Marco Dijkhuizen Veltrop plat. Hoewel de boosdoener later zichzelf vrij probeerde te pleiten, was het overduidelijk dat hij de dader was. Zelfs zijn medespelers hadden moeite hem te verdedi gen. "Ik heb zelf geconstateerd wie het was. Ik heb het gerapporteerd als een vorm van molestatie", al-, dus de 38-jarige scheidsrechter, die na de wedstrijd last kreeg van zijn nek. "Waarschijnlijk door de val die ik maakte". Veltrop fluit vanaf zijn zestien de wedstrijden, maar maakte nog nooit iets dergelijks mee. "Het is heel jammer dat het zo moest lo pen. Ik voelde me bedreigd, maar wilde de wedstrijd niet staken voor die korte speeltijd die er nog restte. Bovendien was het veld re delijk snel ontruimd. Dat scheelt een hoop eilende voor Quick Boys. Toen ik affloot was het ren nen geblazen. Gelukkig heb ik heelhuids de kleedkamer bereikt, maar er zijn flinke klappen geval len links en re,chts". Na een half uur was het licha melijk geweld veranderd in gees telijke pijn die binnen werd ver werkt. Richard Hoogervorst voel de zich schuldig en lag languit in de gang, getroost door bestuur ders. Trainer Melbi Raboen - hem was in de wanorde niet eens opge vallen dat er een rode kaart was gevallen beende afwezig door de catacomben. "Zet dit maar weer eens op de rails", aldus de coach. Pijn deed ook de deuk die en kele aangeschoten supporters schopten in het imago van de club. De geblesseerde Leen van der Plas: "Volgens mij zijn het niet eens QB-supporters". Voor zitter Arie Guyt: "Je doet er niets aan, maar voelt het aankomen als er om half tien 's morgens al een bus naar dit eiland afreist. Halver wege ingrijpen helpt dan ook niet De geheelonthouders hebben de kater. ROB VAN DER ZANDEN Lamlendigheid leidt tot dubbel verlies NOORDWIJK - De gistermiddag gespeelde wedstrijd tussen Noordwijk en Roda Boys was vrijwel een blauwdruk van het duel tegen IJsselmeervogels. Zaterdag kwamen de Noordwijkers een eerste helft van lamlendigheid niet te boven en verloren derhalve terecht met 1-2 van de Vogels. Tegen Roda had de ploeg van John Eelman zich niet gebeterd. Tegen de hekkesluiter werd kansloos met 1- 4 verloren. "Blamerend voor de gehele vereni- ging Noordwijk", vond Eelman dan ook terecht. Bij een analyse van Noordwijk als ploeg stuit men steeds weer op hetzelfde. Het is vlees nog vis. Het lijkt wel alsof de Noordwijkers verlammeh bij het zien van de bovenste plek. Mis schien is de geur zelfs al voldoende, want telkens als de Noordwijkers weer aan de aansluiting mogen rui ken dan levert dat slechts gespring op van een speelse kat rond een ge slagen muis. Na de 0-1 achterstand door Rut Bos werd het bericht door de vrouwelijke speaker doorgege ven dat Quick Boys met 0-1 van Roda Boys had verloren. Tot twee maal toe wreef de spreekster het de Noordwijkers onder de neus en voorwaar, het leek te werken. Noordwijk rook opeens de zwakte van de tegenstander en de kans om Quick Boys het leven weer zuur te maken. Per slot van rekening hoef je geen kampioen te worden als de aartsvijand het maar moeilijk krijgt. Het gejuich op de tribunes bij het bericht van het verlies van Quick Boys sprak dan ook boekdelen. Graaf, met Bqs de Spakenburgse aanvalslinie, werd lange tijd niet be reikt. Ted van Berkel, in de eerste rondgang vrijwel onzichtbaar maar na rust in de lucht plots onverslaan baar, stichtte met zijn kopballen de nodige onrust in de Spakenburgse verdediging. Op een prachtig aan gesneden voorzet van Patrick Scheurwater kopte Van Berkel sterk in en de reflex van doelman Raymond Koopman leek afdoende. Op de inzet van Peter Ruigrok had Koopman echter geen verweer 1 -1 Nadat de speaker de Noordwijkse acteurs nogmaals aan het verlies van Quick Boys had herinnerd leek IJsselmeervogels rijp voor de slacht maar het pakte zo anders uit. Doelman Rob van Dijk, die al bij de treffer van Bos niet vrijuit ging, blunderde ook bij de tweede van Peter Wolfsen. Net nadat Timo Ger- lof een teenlengte te kort kwam op een doorkopbal van Van Berkel, vertrok Wolfsen pijlsnel na de afge- salgen aanval. Op ruim vijfentwin tig meter loste de middenvelder een venijnige schuiver die in de korte hoek Van Dijk tot ieders verrassing kansloos liet (1-2). Met nog een LISSE - Waar FC Lisse-trainer Wim Eilander zich nog op de vlakte hield ("Ik hoop dat de degradatiezorgen nu voorbij zijn"), kende Kees Kist, technisch adviseur van Hoek, minder twijfels. "Lisse is veilig", stelde de Steenwijker in Zeeuwse dienst, "die ploeg hoeft zich geen zorgen meer te maken". Door het gelijkspel (0-0) tegen "Marken en de 1-0 overwinning op Hoek was het paasweekeinde oor de FC ongetwijfeld succesvol. De ploeg staat met nog drie wedstrijden te gaan thans vijf en ze^. punten voor op respectieve lijk Hoek en Kozakken Boys. Alleen de voorsprong op nummer drie van onderen, het team dat degradatiewedstrijden moet spe len, is met drie punten nog niet echt geruststellend. De ploeg op die positie, Roda Boys, won maandag met 4-1 bij Noord wijk, een uitslag waarbij Eilander de nodige vraagtekens plaatste. "Noordwijk komt zijn verplichtin gen niet na", vond hij. "Dat is zwak, daarmee wordt de competitie ver valst. Normaal is het toch niet mo gelijk dat Noordwijk thuis met der gelijke cijfers van een degradatie kandidaat verliest. Ik snap het wel, voor Noordwijk is de competitie voorbij. Die ploeg heeft geen belang meer bij de laatste wedstrijden. Dat mag echter geen reden zijn je spor tieve plicht niet te vervullen". Afgaand op de resultaten was het paasweekeinde een succes voor Lisse, wie echter de beide wedstrij den gezien heeft moet tot de conclu sie zijn gekomen dat de FC met drie punten wel erg ruim bedeeld werd. Zaterdag tegen Marken kwamen de Lissenaren er in aanvallend opzicht geen moment aan te pas. Marken was de betere ploeg, maar kqn het veldoverwicht niet in de score tot uitdrukking brengen. Ondanks de afwezigheid van Edward van der Putten (ziek) was de defensie van Lisse het sterkste deel van de ploeg. Met name doelman Paul Veenboer onderscheidde zich met een aantal knappe reddingen. Eenmaal leek hij gepasseerd, maar toen was het John Vermeulen die op de doellijn redding bracht bij een inzet van Martin Boes. Vlak voor tijd werd Tijs Schipper van Marken uit het veld gestuurd na een incident met René Warmerdam. Warmerdam werd opgeschreven door de scheidsrechter en zal de wedstrijd tegen Vitesse Delft moe ten missen omdat het zijn derde boekking betrof. Na rust kwamen bij de thuisclub Arnold Vermeulen en Jan van der Salm binnen de lij nen voor Rob Vermeulen en Aad de Roode. Eilander: Tegen Marken speelden we dramatisch slecht. De achterhoede functioneerde naar be horen. Alles wat daarvoor liep, Leon van der Zwet uitgezonderd, bleef ver onder de maat". Omdat linkerspits Erik Katten- berg geblesseerd werd, trad FC Lis se zowel zaterdag als gisteren met twee spitsen aan. Gisteren bleek RCL deelt punten LEIDEN - In een wedstrijd waarin weinig belangen meer op het spel stonden, hébben PPSC en RCL de punten gedeeld. Na een dubbel- blanke ruststand scoorden beide teams na de pauze ieder een keer (1- 1). De eerste helft verliep in een-traag tempo, waarin er wat kansen waren voor zowel de thuisploeg als RCL. Goed keeperswerk stond echter doelpunten in de weg. Na de thee pauze kende RCL een sterke perio de van twintig minuten. Geheel naar verhouding was dan ook het Marcel Brasker die via een omhaal RCL op een 0-1 voorsprong bracht. Hierna bracht de trainer van PPSC twee invallers in en ging zijn team meer op de aanval spelen. Vijf tien minuten voor tijd resulteerde dit in de gelijkmaker. RCL, dat in Ben Heemskerk en Ron Sinteur zijn beste spelers had, drong nog wel aan maar tot scoren kwam het niet meer. Met nog 'drie wedstrijden voor de boeg, waaronder het streek- duel tegen het tegen degradatie vechtend SV Voorschoten, is er voor RCL in deze competitie weinig eer meer te behalen. Van der Putten weer speelklaar, re den waarom Jan Broekhuizen, za terdag nog basisspeler, op de bank zat. Omdat Lisse ook tegen Hoek aanvankelijk een wanprestatie le verde, mocht hij in de tweede helft (later zou Arnold Vermeulen de plaats van John Vermeulen inne men) voor De Roode komen opdra ven. De eerste 45 minuten van het duel met de Zeeuwen waren van een bedroevende kwaliteit. Het leek wel of de spelers het erom déden, zo vaak werd de bal in de voeten van een tegenstander geplaatst. Beide ploegen konden niet be trapt worden op een vlot lopende combinatie. Slechts de Joegoslavi sche Zeeuw Milan Ruzie zorgde in- dicenteel voor enige verpozing via een geslaagde individuele actie. In de tweede helft kwam er gelukkig wat meer leven in de brouwerij. Na dat Frank Hemelsoet warempel op het Lisser doel had geschoten (naast) was het in de 65ste minuut Ron Kuilboer die de aanhang van de thuisclub liet opveren. Op aange ven van Van der Zwet kopte hij de bal achter doelman Nico Knol. Door de achterstand gedwongen was Hoek vervolgens genoodzaakt risi co's te nemen. Meer dan een schot van Bert Dutree (opnieuw naast) zou die speelwijze niet opleveren. De beste kansen waren voor Lis se, maar Mark Ems liet de bal van zijn voet glippen en bij een tweede mogelijkheid trof dezelfde speler de paal. Desondanks was Eilander een tevreden man. "Onze doelstelling voor het weekeinde was drie pun ten, en dat is gelukt", keek hij terug. "En dat het allemaal niet zo best was neem ik op de koop toe. In het begin van het seizoen hebben we met leuk voetbal genoeg punten la ten liggen. De laatste weken gaat het trouwens toch lekker. Uit de laatste vijf wedstrijden hebben we acht punten gehaald: twee gelijke spelen en drie overwinningen. En dan moetje weten dat we op dit mo ment niet eens in vorm zijn..." Kist, die zijn ploeg zaterdag nog van Kozakken Boys zag winnen, zag nog steeds perspectieven voor Hoek. "Zeker in thuiswedstrijden zijn we sterk", wist de oud-speler van AZ '67. "Dan wordt de ploeg aangemoedigd door veel toeschou wers. Uit is het een stuk minder. Ik geef Hoek een goede kans als derde van onderen te eindigen. Dat bete kent het spelen van degradatiewed strijden, dat klopt. Maar omdat ik daarin zelf mee kan doen zie ik dat wel zitten. Per 15 mei ben ik speel gerechtigd, dan moet de KNVB me vrijgeven voor Hoek". CHRIS HARTMAN KEN PO - Het Nederlandse team heel* bij de Europese kampioen schappen kendo in West-Berlijn de tweede plaats behaald. Frankrijk won het Jandenklassejment. BOKSEN Antoine Fernandez heeft zijn Europese titel in het wel- tergewicht behouden. De Frans man won zaterdag in Monte Carlo door opgave aan het begin van de negende ronde van zijn uitdager. Freddv Demeulenaere De Belg kon zich van de vierde ron de slechts door zijn moed staande r Martin de Louw van Rijnsburgse Boys'heft na de 0-1 de armen. Leon Vonk, Hennie Koet en Hans Zwaankunnen hunlol ookniet o'p. (fotoLo KATWIJK Het Rijnsburgs mannenkoor raakt in vorm. Nog even en er valt wellicht een fraai, meerstemmig kam- pioenslied te beluisteren. Dit paasweekeinde kon er in de kleedkamer al flink worden geoefend, na de blauwe ogen die Quick Boys opliep. Want er is geen leuker vermaak dan leedvermaak. Het werkt bovendien nog inspirerend ook. De eerste uitglijder van de concurrent betekende voor Rijnsburgs Boys een opkikker van jewelste, na het eigen te leurstellende gelijkspel van zaterdag tegen Vitesse Delft (0- 0). Dat bleek in Katwijk op tweede paasdag, waar de Rijns burgers zich voor het eerst sinds weken weer eens leeg knokten en de dik verdiende winst opstreken (1-2). nude zijn titel voor liet eerst verdedigde. Nil tie achtste ronde besloot de Bel gische hoek dut de verwonding bij het rechter oog van Demeulenaere verder boksen onmogeliik maakte. Niet eens zozeer het geloof in eigen kunnen, als wel het idee dat Quick Boys met trillende benen in Marken moest aantreden, vormde in Kat wijk de voedingsbodem voor een ongewoon agressief, maar sportief, spelend Rijnsburgse Boys, dat twee dagen ervoor nog geen potten had kunnen breken. Leedvermaak als motor dus. Uitblinker Martin de Louw onderstreepte dat ook na af loop: "Kijk, voetballen kunnen ze bij ons natuurlijk allemaal. Alleen de neuzen staan niet altijd dezelfde kant op. Na die meevaller van zater dag ineens weer wel, ja. Het zou na tuurlijk niet nodig mogen zijn, maar voor mij speelde het wel mee. Ik denk dat Quick Boys zo langzamer hand wel de Katwijkse bibbers krijgt. Daardoor voelde ik me sterk. Ik had er vandaag echt zin in". Privéoorlogje Het leek op te gaan voor alle Rijns burgers, die stuk voor stuk een pri véoorlogje voerden met hun Kat wijkse tegenstanders en bijna alle maal op punten zegvierden. Dat is bovendien het verschil tussen voet ballen om des keizers baard en een kampioenschap, hoewel Katwijk vocht voor wat het waard was. De 'boze buurman' was dan ook op be zoek, heel wat anders dan Sparta Nijkerk twee dagen ervoor (1-1, door doelpunten van Piet van Duyn voor Katwijk en Ruud Stoelhorst voor de bezoekers). Het was vooral die agressiviteit waarnaar trainer Arie Kurver zich de laatste weken, met uitzondering natuurlijk van de rechtstreekse ont moeting met Quick Boys, een onge luk moet hebben gezocht. Om die reden was Ton Arroyo zaterdag al buiten buiten de ploeg gelaten en mocht Niek Oosterlee in Katwijk naast hem gaan zitten om boete te dqen. Het simpele commentaar van Kurver sprak boekdelen: "Zij gaan niet voorop in de strijd. En dat is nu juist nodig. In dit stadium van de competitie kun je niet meer gewoon voetballen. Elke wedstrijd is een fi nale. Als je niet knokt houdt het op". En als je slim knokt, kom jé ver. Een tweede omzetting van Kurver drukte daarom langrijke stempel op het zeer aan trekkelijke duel, dat voor 3000 dui zend toeschouwers werd uitgevoch ten. Ron Carli mocht opdraven als linkermiddenvelder en De Louw stond daardoor op een voor hem zeer ongebruikelijke stek: linksbui ten. "Ik wilde Carli niet laten slopen door Meijs. Door hem op het mid denveld te zetten kreeg ik daar bo vendien meer strijd. Die ontbrak za terdag. Goed, ik offer-dan wel één van de sp-itsen op, die hebben we toch zat. Daarom zette ik De Louw voorin op links, met dat labiele gek kenwerk". Nerveus Dat had ook onmiddellijk succes. Al na zeven minuten lag de bal voor het eerst achter de dit keer zeer ner veus acterende Teun van Duyven- bode. De Louw ontvluchtte Meijs over de breedte-as van het veld, werd aangespeeld door Hennié Koet en schoot laag raak: 0-1. De Louw: "Dat probeer ik ze al het hele seizoen duidelijk te maken. Vanuit stilstand ineens weg en dan aange speeld worden. Het afmaken hangt dan af van de vorm van de dag". En die had De Louw zoals gezegd, zeker in de eerste helft waarin hij Meijs een paar keer knap uitspeel de. De andere uitblinker, Carli, zorgde voor 0-2, halverwege de eer ste helft. Een vrije trap vanaf de rechterkant van het veld werd door keeper Van Duyvenbode persoon lijk via de paal tot doelpunt gepro moveerd. Carli: "Ik zag Martin rich ting eerste paal gaan. Daar oefenen we ook op. Het was mijn mazzel dat de keeper op het verkeerde been stond". Vanaf dat moment leek het een gelopen koers voor Rijnsburgse Boys, dat nauwelijks in gevaar kwam en via de counter de score zelfs nog had kunnen opvoeren (Vonk en Hilmar de Groot). Pas in de slotfase wankelde Rijns burgse Boys hevig, zeker nadat Kees Kraaijenoord acht fhinuten voor tijd koppend voor 1-2 had ge zorgd, maar het kwam niet ten val. Doelman Jan Blankespoor verijdel de met de voet vlak voor tijd een doelpunt van invaller Albert de Haas. Eerlijk is eerlijk, een gelijk spel zou ook een beetje te veel van het goede zijn geweest. Het bericht dat Quick Boys op nieuw had verloren, bracht daarna een euforische stemming teweeg in de Rijnsburgse kleedkamer. Kur ver: "Dit is toch een schitterende apotheose. Een paar weken geleden werd ik nog voor gek uitgemaakt toen ik zei dat we nog niet kansloos waren. Als dit het vertrouwen niet sterkt. Ik vind ook dat we meer aan spraak mogen maken op de titel. Na de winterstop zijn we het meest constant geweest. Quick Boys is nu duidelijk van slag af'. Het verloop van deze competitie is en blijft echter grillig. Rijnsburg se Boys is dan wel als grote over winnaar uit dit weekeinde geko men, maar kampioen is de ploeg nog lang niet. Leedvermaak alleen is niet voldoende voor een titel. Cees du Prie, trainer van Katwijk, volgde het tafereeltje dan ook heel nuchter van een afstandje: "Als je met 2-1 wint kun je natuurlijk een hoop zeggen. Maar laatst stond Quick Boys hier ook te juichen". HERMAN JOUSTRA kwartier te spelen was het direct ge daan met het halfuur offensief van de Noordwijkers. Het verlies leverde na de wed strijd, waar Jaan de Graaf in de slot fase na een luchtduel met Van Dijk drie ribben brak. enkele verhitte discussies in de Noordwijkse kleed kamer en een zwaar teleurgestelde Eelman op. "Van Dijk was dan mis schien wat ongelukkig in zijn acties maar vanachteruit gaat er al zo veel fout", weigerde Eelman het verlies op zijn doelman af te wentelen. Ook Andries Wendt, directe tegenstan der van Jaan de Graaf, leverde de nodige kritiek. "Het was gewoon zielig. Er loopt nota bene een hall bejaardentehuis bij de Vogels en toch we hebben geen enkele keer de achterlijn kunnen halen". De instelling van de Noordwij kers ('gaat het dan gaat het en gaat het niet dan hebben we pech ge had') was ook tegen (juist ja) staart- ploeg Roda Boys ook al niet om zelfs een briefje van postzegelfor maat naar huis te schrijven. Zonder Gerlof (vakantie) en de geblesseer den Geert Jan Bakker en Jos Smits was Noordwijk slechts één helft de gelijke van Roda Boys. Na de ope ningstreffer van John Nefkens in de 60ste minuut liep Roda het wankele gemoed van de Noordwijkers bin nen een kwartier aan diggelen door doelpunten van weer Nefkens en Stevan Aipassa. Eelman kan bij zo'n instelling al leen maar de handen ten hemel hef fen en vragen om bijstand van een hogere macht. Want indien de Noordwijkers meer karakter had den getoond en geladen in het strijdperk waren getreden dan was de kans heel groot geweest dat nog een gooi naar het kampioenschap kon worden gedaan. Quick Boys verloor tenslotte ook nog eens van Marken. Vandaag echter al weer ge dateerde kennis waar Noordwijk, dat Ruigrok nog zag tegenscoren maar Karei Bouwman van de Aal ster ploeg de marge weer op drie (1- 4) zag brengen, niets aan heeft. Wat Noordwijk dus aan zichzelf te wij ten heeft. Van Berkel stak de zater dag na het duel tegen IJsselmeervo gels de hand nog driftig in eigen boezem. "We hebben de kans op de aansluiting laten liggen en dat is ge woon stom. Maar het ligt wèl ge woon aan onze eigen instelling". Waarvan acte. RUUD PATTIAPON Bordin wint weer eens marathon BOSTON (ANP) - Gelindo Bordin heeft een fijne neus voor overwin ningen in wedstrijden van groot be lang. De Italiaan met de markante kop zegevierde gisterèn in de oud ste marathon van de wereld in Bos ton, die voor de 94e maal werd ge houden. Bordin, die in 1986 in Stuttgart de Europese marathontitel overnam van Gerard Nijboer en twee jaar ge leden in Seoul Olympisch kam pioen werd, liep de 42 kilometer en 195 meter op het als zwaar bekend staande parkoers in Boston in 2 uur 8 minuten en 19 seconden, de beste tijd van dit jaar. Gelindo Bordin werd de eerste Olympische kampioen en eerste Italiaan die in de rijke historie van Boston winnend over de eindstreep ging. De 31-jarige loper besliste de wedstrijd tien kilometer voor de fi nish. Op de beroemde Heartbreak Hill, het zwaarste punt in het par koers, verdrong hij de grote favoriet Juma Ikangaa van de leiding. De Tanzaniaan eindigde voor de derde achtereenvolgende maal als tweede in Boston. Ook bij de vrouwen was de Olym pische kampioene de snelste. Rosa Mota zegevierde in 2 uur 25 minuten en 24 seconden, eveneens de beste tijd van dit jaar. De Portugese atlete kan echter een nog indrukwekken der erelijst overleggen dan Bordin. Mota, die onlangs een ruim twee jaar durend conflict met haar natio nale bond bijlegde, werd in 1982 in Athene toen de marathon voor vrouwen voor de eerste maal op het programma stond Europees kam pioene. Die titel prolongeerde zij vier jaar later in Stuttgart. Het jaar daarop veroverde zij in Rome de wereldtitel, waarna in 1988 in Seoul de voorlopige bekroning van haar carrière volgde met het Olympisch kampioenschap. Derde plaats op NK voor Van Westerop LEIDEN - Bij het Nederlands kampioenschap snooker voor ju nioren heeft Pascal van Westerop het afgelopen weekeinde in Rotter dam beslag gelegd op de derde plaats. In de halve finale moest de Warmonder, die onlangs overtui gend het toernooi om de Rijnland- j bokaal op zijn naam bracht, zijn meerdere erkennen in de latere win naar Mario Wehrmann: 3-0. In twee j van de drie frames gaf de zwarte bal de doorslag. Eerder dit jaar versloeg Van Westerop Wehrmann nog, tij dens de Open Warmond. Van Westerop had voor het berei ken van de halve eindstrijd onder meer een knappe overwinning no dig op Erik Bos (2-1). De tweede plaats in het kampioenschap was voor Raymond Fabrig, die het in de finale niet wist te bolwerken tegen Wehrmann. De Warmonders Detmar en Wal ter Scheltens speelden geen rol van betekenis. Zij werden in de voor ronden uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21