Regionale basketballers gaan krachten bundelen NOVO bepaalt noodlot Odin Clubtitel voor 'buitenlander' Orsanic verstoort clubfeest Unicum EcLberg wint in Tokyo Slechte start De Monnik Zege vrouwen in oefenserie Denen weer teleurgesteld Dirk Nauta 'slechts' derde 20 'DO/STA SPORT DINSDAG 17 APRIL 1990 LEIDEN De Argentijnse tennisser Daniel Orsanic voelde 'zich de afgelopen week tijdens het A-toernooi bij Unicum wat grieperig. Snotterend en koortsig baande hij zich niet temin probleemloos een weg naar de eindstrijd. Zuinig spe lend en de baseline nauwelijks verlatend. Op de dag van de finale stapte hij voor het eerst fit uit bed en ging op weg naar de Haarlemmertrekvaart om ook nog even de hoofdprijs af te halen. Op zijn pantoffels. Want ook Unicummer Jorn Dankaart was niet bij machte om de 21-jarige Zuidameri kaan ook maar enigszins te verontrusten. Met 6-1 en 6-3 vierde Orsanic het einde van zijn ziekbed. De linkshandige speler uit Buenos streek. De 18 van Argenti- verdiende de hoofdprijs overi gens als geen ander, want niemand verstoorde een algeheel club- feestje van de organiserende vereni- - ging, want eerder op de dag had bleek m staat om de met f Jacqueline van Wijk van Unicum card als eerste geplaatste speler te bedreigen. Ook Jorn Dankaart niet, terwijl de de Utrechter (derde geplaatst) toch behoorlijk overtuigend was doorge-j bij de vrouwen de eerste prijs al| -de wacht gesleept. Voor het imago •van het 'tennisprobeersel Haarlemmertrekvaart 1 beter dat het niet de annalen ingaat stoten naar de finale. Zaterdag had met louter winnaars die op de eigen de 20-jarige pupil van Felix Kaplan ..vcv, afgerekend met de als tweede ge- sterren versierde Noorlander Paas- plaatste Femon Wibier (6-3, 6-4). ledenlijst voorkomen. Het met twe s toch wel iets meer dan Orsanic stond diezelfde middag toernooi een veredeld clubkampioenschap. Dat bewees Orsanic. Via een Amerikaan, die lid is bij het Haagse 'Thor, kwam hij in Nederland te recht. Hij speelt de overigens niet één game af tegen Er- win Lems. Tegen de voornamelijk verdedi gende gravelvreter begon Dankaart het twee- allesbehalve -soepel. Met een eerste competitie in de residen- dubbele fout leverde hij meteen zijn iDe Argentijn brak in de tie en het bevalt hem allemaal best. In zijn geboorteland ligt het geld derde game opnieuw en genoot al niet voor het oprapen. Hier kan hij direct een riante voorsprong. Een i links en rechts geld vangen. Dat zal niet overal z als in Leiden, waar hij met minima- loren met 1-6. Ie inspanningen duizend gulden op- In de tweede moest Orsanic de TOKYO (Reuter) - Stefan Edberg ;heeft zondag, evenals vorig jaar, het internationale tennistoernooi van Tokyo op zijn naam gebracht. De Zweed had in de finale slechts an derhalf uur en twee sets nodig om de als vierde geplaatste Amerikaan Aaron Krickstein te verslaan: 6-4 7- |5. Krickstein had in de halve finales .-voor een verrasing gezorgd door de ,als eerste geplaatste Ivan Lendl uit ,te schakelen. De Amerikaan startte i in de eindstrijd uitstekend tegen de als tweede gerangschikte Edberg. Hij nam in de eerste set een voor sprong van 4-2. In de zevende op slagbeurt ging Edberg echter door de service van zijn tegenstander heen en dankzij verschillende aces won hij ook de drie volgende ga- Ook in de tweede set kwam Krickstein, mede door fouten van Edberg opnieuw op een voorsprong van 4-2. De Zweed herstelde zich echter. Hij won de tweede set met 7- 5 en kon even later de cheque van 137.500 dollar (275.000 gulden) gaan ophalen. Edberg verklaarde na af loop uitermate tevreden te zijn. „Ik speel op het ogenblik uitstekend. Ik denk dat ik dit jaar een goede kans heb de eerste plaats op de wereld ranglijst te veroveren". Krickstein, zevende op de wereldranglijst, weet het verlies aan zijn geringere agres siviteit op het moment dat dit nood zakelijk was. „Ik heb in beide sets uitstekende kansen gehad ze te win- De eerste prijs bij de ging ook naar Zweden. De als eerste geplaatste Catarina Lindqvist, 34 e op de wereldranglijst, versloeg in twee sets (6-3 6-2) vrij gemakkelijk de Australische Elizabeth Smylie, nummer 52 op de wereldranglijst. Steffi Graf eiste de hoofdprijs in het toernooi van Amelia Island voor zich op. In dé finale gunde de West- Duitse haar opponente Sanchez slechts één game: 6-1, 6-0. tweede dubbele misser (Dankaart had er vijf, Orsanic nul) zette de pel gaan Unicummer op 0-5. Dê set ging ver- eerste servicegame afstaan. Dankaart pakte een 2-0 voorsprong, maar bleek niet bij machté om ?ijn tegenstander daarna vast te zetten. Alsof het geen enkele moeite kostte, zo simpel trok Orsanic het initiatief weer naar zich toe: 3-6. Nu het publiek eindelijk was toe gestroomd, ondanks het matige weer, had Dankaart graag zijn kun nen getoond. „Het zat er helaas niet in. Achteraf kun je zeggen dat ik hem meer onder druk had moeten zetten, maar hij speelde erg dege lijk. Er was geen doorkomen aan", aldus de verliezer. Orsanic was blij met de winst, die hem weer wat zelfvertrouwen heeft geschonken voor de nabije toe komst. Al erkende hij dat het hem allemaal niet al te veel moeite had gekost. „Er zaten inderdaad een paar makkelijke partijen tussen in de afgelopen week. Toch is het een prettig gevoel om weer eens te win nen. Het wilde de laatste maanden niet zo vlotten met me. Ik heb inder daad om die reden wat voorzichtig gespeeld, maar het bleek voldoen de". Het zijn niet de twee sterren-toer- nooitjes die hem verder moeten brengen. Orsanic wil «vooral grotere buitenlandse toernooien spelen en zich zo snel mogelijk een weg banen naar de top 100 van de wereld. Hij bezet nu een plaats rond de 350 op de wereldranglijst. „Ik ben vrij laat begonnen met tennis. Ik heb niet de illusie dat ik de wereldtop kan ha len, maar de top 100 is haalbaar. Ik ben geen Vilas of Mancini en pro beer die toppers ook niet te imite- behoorlijke toeschouwersaantallen gewaardeerd. „Gezien het matige paasweer, mogen we zeker niet kla gen", aldus Meijer. ROB VAN DER ZANDEN t het Noorlander A-toernooi voor zich op. De Argentijn versloeg Jorn ren. Met hard werken kan ik ze mis schien wel benaderen". Vrouwen Jacqueline van Wijk verzuchtte in het begin van het toernooi dat de combinatie van wedstrijdleider en speler maar moeizaam verliep. „Je bent met zoveel dingen bezig de he le dag en dan speel je ook nog tel kens een partij. Dat komt de con centratie niet ten goede". Het bleek allemaal wel mee te val len, want ze sloeg zich vrij simpel naar de eindstrijd waarin ze Esmir Hoogendoorn trof. De als tweede geplaatste speelster van Zandvoort had vrijwel niets in te brengen te gen de zeer geconcentreerde Van Wijk (nummer 3). De Leidse was taktisch en technisch beter en hield ook goed rekening met de stevige wind die over het centre-court raas de. Ze gunde haar tegenstander drie games: 6-1, 6-2. Jacqueline van Wijk bereikte met Susan Gadroen ook de finale in de vrouwendubbel. Daarin bleken Se- da de Vries en Eva Haslinghuis te sterk: 6-3, 7-6 (7-3). Bij de mannen pakten Fernon Wibier en Michael van den Berg de hoofdprijs in de dubbel. Het duo had zaterdag in een spektaculaire halve finale Ivar de Jong en Frans Grimbergen uitge schakeld (7-6, 2-6, 7-6). In de finale versloegen ze Claase/Van der San- den 6-3, 4-6, 6-2. Unicum-voorzitter Har Meijer kondigde na afloop aan dat er vol gend jaar 'gegarandeerd opnieuw een Paas-toernooi komt'. Het expe riment van de Leidse hoofdklasser bood aantrekkelijke partijen, al werd dat pas op de laatste dag door LEIDEN - De Munnik is de tenpiscompetitie slecht begon nen. Het verloor van Bastion Baselaar met 6-2. Alleen in valster Angelina Rammers scoorde twee keer. Behalve haar enkelspel won zij met René van der Willik het tweede gemengd dubbelspel. Van der Willik en Thomas Koemans waren kansloos in hun enkelspelen. Ook Margueri te Patiwael kwam niet tot winst. De derde vrouw, Monique Lan- gelaan, zag haar dubbels met Patiwael en Koemans verloren gaan. Unicum 2 verging het in de in haalwedstrijd tegen Assen be duidend beter. De Leidenaars zegevierden met 2-6. Janine Ge- levert, Mirjam Siemerink en Martijn Krans wonnen hun en kelspelen in twee sets. Alleen Erik Bakker kon zijn single niet in winst omzetten. Het tweede gemengddubbel van Sieme- rink/Nagelkerken werd even eens verloren. In de Leiderdorpse sporthal Op Dreef werd gisteren een ambitieus plan gelanceerd om na jaren van afwezigheid weer topbasketbal in de Leidse regio mogelijk te maken. Een sa menwerkingsovereenkomst tussen BVO Alphen, BV Leiderdorp en Luba Leiden moet re sulteren in een nieuw op te richten vereniging (BV Rijnland) met als uiteindelijke doel ere divisie-basketbal in Rijnland mogelijk te maken. Na jarenlang een vooraanstaande rol in basketballend Nederland ge- speeld te hebben moeten de clubs uit de Leidse regio nu genoegen ne men met bescheidener posities. Luba Leiden speelt in de promotie- 1 divisie en Leiderdorp en BVO in de eerste divisie. Voor het toch in grote mate aanwezige talent was dit lage niveau vaak aanleiding om na de jeugdopleiding te vertrekken naar eredivisie ploegen. Marcel Huybens (Urk) en Raymond Lagrand (Den Helder) zijn slechts enkele voor beelden hiervan. Om de 'Parker-tijden' van weleer - te laten herleven is nu door de tech- nische staven en ook de besturen van BVO, Leiderdorp en Luba Lei- i den bedacht dat door bundeling LISSE (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft in de derde L- basketbal-interland tegen de Duitse Bondsrepubliek de eerste overwin- ning geboekt. Na twee verliespartij- en (56-71) en (89-96) was de ploeg nu i wel succesvol: 67-65. Nederland greep de overwinning pas in de slotseconden. Twee minu ten voor tijd stond de ploeg van Meindert van Veen zelfs nog vijf punten achter: 62-65. Een hapering in de Westduitse ploeg, die haar schotpercentage gaandeweg het du- i el steeds verder zag wegzakken, l was de belangrijkste oorzaak van de I p verrassende winst. De ploegen begonnen ditmaal t wel erg moeizaam. Na twee minu- i ten had het publiek slechts twee I scores gezien. Ook daarna hielden r de teams elkaar uitstekend in even- wicht. Bij de stand 25-25 wist Ne derland voor het eerst iets afstand te i De ploeg van Meindert van Veen sloeg telkens een klein gaatje, maar de Bondsrepubliek kwam evenzo veel keren weer terug. Met nog 120 c seconden te spelen leek de achter- stand van vijf punten* onoverbrug baar. Maar waar de Bondsrepubliek stuntelde sloeg Nederland toe. Scores Nederland: Visscher 15, Keur 13, Weeda 12, Wender 12, Schaap 6, Maas 4, Moll 2, Leewis 2, Smits 1. van krachten en een nieuwe struc tuur het mogelijk is om topbasket bal in Leiden terug te brengen. Als de verenigingen elkaar onderling niet langer beconcurreren maar juist gaan samenwerken moet het met het huidige spelerspotentieel niet alleen mogelijk zijn om binnen korte termijn te promoveren naar de eredivisie, maar zich tevens op dat niveau te handhaven. Om deze doelen te bereiken moet een nieuwe vereniging worden op gericht, de BV Rijnland. De drie ba sisclubs zullen hierin participeren zonder dat zij daarbij hun eigen identiteit verliezen. De clubs krij gen elk een taak voor hun rekening. Luba Leiden richt zich op de top van Nederland, BVO op de subtop. Leiderdorp bouwt verder op zijn sterke jeugdafdeling en zal jeugdig talent gaan opleiden. BV Rijnland moet regiospelers de gelegenheid geven om te spelen op eredivisieni- Op het eerste gezicht lijken de plannen van initiatiefnemer Rob Mantel een goede poging om het ja renlange bestaande proces van aan stormende en vertrekkende talen ten te doorbreken. Immers, alle coaches en spelers zijn er van over tuigd dat een dergelijk plan moge lijk is en de vicieuze cirkel kan wor den doorbroken. Tot nu toe is de uitvoering van het plan blijven ste ken op vage plannen en een hoop gefilosofeer. Ook nu lijkt het erop dat de initia tiefnemers hard van stapel lopen. De basketbalbond moet eind april nog toesteming geven voor het plan, maar dat is gezien soortgelijke fusies in het verleden geen onover komelijk probleem. Ook de onder linge clubs moeten nog toestem ming vragen aan hun ledenvergade ringen. De tijdfactor begint dan on dertussen mee te wegen want de overschrijvingstermijn voor spelers en coaches sluit halverwege mei. Het nog niet hebben van een nieu we hoofdsponser maakt het aan trekken van nieuwe spelers er bo vendien niet eenvoudiger op. Het belangrijke namenlijstje ontbreekt derhalve. Toch zijn de voorzitters van Luba Leiden en BVO optimistisch. „Het doel is niet om een plaats in de ere divisie te kopen, maar via een gede gen jeugdopleiding en lange ter mijn denken te komen tot de hier boven omschreven doelstellingen. De nieuwe lichting die nu bij Lei derdorp en BVO rondloopt, gecom bineerd met de huidige generatie basketballers, moeten het mogelijk maken om een serieuze aanzet te ge ven aan ons initiatief. Een grote sponsor komt dan vanzelf'. Rob Mantel Vult aan dat hij in eerste in stantie door blijft gaan met sponse- i de r ging. Met dezelfde middelen en een groter en beter spelerspotentieel kunnen dus direkt resultaten wor den geboekt. Interessant is natuurlijk ook de reactie van mogelijk nieuwe spe lers. Rick Driessen van Voorburg verwoordt deze mening: „Het initia tief is goed en ik zeg dus niet direct nee. Het hangt er een beetje vanaf wat andere spelers doen". Als er één schaap over de dam is er volgen er meer, maar voordat die ene erover Als het plan slaagt zou het een po sitieve bijdrage leveren aan het op heffen van de 'witte plek op de bas- ketbalkaart van Nederland'. Vragen over spelers, coaches, sponsers, etc kunnen vooralsnog niet worden be antwoord. Een persconferentie als deze echter roept dus eigenlijk net zoveel vragen op als dat ze beant woordt. Basketbalvereniging BV Lei derdorp organiseert gedurende de paasvakantie voor de negende keer het internationale Mc Donalds Jeugd Basketbal Tournooi. Met een sterk deelnemersveld uit zes ver schillende landen belooft ook deze editie van het tournooi weer voor het nodige spectakel te gaan zorgen. Verdeeld over twee poules strij den Sanda Basket uit Zweden, BC Willebrroek uit Belgie, BCM Grave- lines uit Frankrijk, Slovan Ljubjana uit Joegoslavië, ADW Berlin uit Oost-Duitsland en thuisploeg BV Leiderdorp voor de titel. Tweevou dig titelverdediger Racing Maes Mechelen ontbreekt dit jaar op het programma omdat zij geen krachtig genoeg team op de been konden brengen. De openingswedstrijd BV Leider- dorp-ADW Berlin vindt vanavond om 20.00 uur plaats in sporthal 'Op Dreef, Leiderdorp. Woensdag vol gen de poule-wedstrijden met als extra een 'long-distance-shootout' en een 'slam-dunk-competition'. Donderdag de kruisfinales en fina le. HAROLD VAN BIEMEN De kopgroep van zes op weg naar de finish op de Bult. Casper i uiteindelijk aan het kortste eind bij Swift. i der Meer, rijdend in derde positie (l), trok (fotol LEIDEN - Casper van der Meer is zondag op het parcours De Bult met grote overmacht clubkampioen van Swift/Casba geworden. De in België (Hulste) wonende coureur ontsnap te in de slotfase uit een kopgroep van zes renners. Voor Remco van Gils (Voorburg), die iets te laat de achtervolging had ingezet, zat er niet meer dan een tweede plaats in. In de sprint om het brons versloeg Jan Hendrik Lagerweij (Woubrug- ge) Rijnsburger Hans van Egmond met. klein verschil. Cees Vernooy (Leimuiden) en René Guyt (Den Haag) kwamen op de vijfde en zesde plaats. De overige categoriën leverden de volgende uitslagen op: Junioren: 1. Robin van Kessel (Ter Aar), 2. Barry de Ruiter (Wad- dinxveen), 3. David van Egmond (Zoeterwoude). Nieuwelingen: 1. Ferry de Ruiter (Waddinxveen), 2. André MÖhlman (Leiden), 3. Walter Doeswijk (Ha- zerswoude). Liefhebbers: 1. Aloys Goossen (Leiden), 2. Hans Wubben (Roelo- farendsveen), 3. René van der Salm (Woubrugge). Veteranen: 1. Jan Zwaan (Voor schoten), 2. Henk de Roon (Zoeter woude), 3. Martin van Kessel (Ter Aar). Recreanten: 1. Kees de Goede (Zoeterwoude), 2. Han van Zaal (Zoeterwoude), 3. Sam Springer (Leiden). Vrouwen: 1. Petra Grimbergen (Rijnsburg), 2. Karin van der Lee (Leiden). Vrouwen/junioren: 1. Henriette Vooys (Rijnsburg), 2. Astrid van Tol (Ter Aar). Bij De Bollenstreek ging de titel naar André Hogervorst uit Lisse. Hij was Michel van Son (IJmuiden) en Peter Uittendaal (Hillegom) te snel af. Overige categorieën: Junioren: 1. Mike Hassing (Noordwijk), 2. Etienne Vergeer (Warmond), 3. Jeroen Cortes Roest (Warmond). Nieuwelingen: 1. Peter van der Reep (Hillegom), 2. Ton de Eisen (lisse). Liefhebbers: Ton van Duyvenbo- de (Noordwijk), 2. Ton van Eyk (Hil legom), 3. Rob Jansen (Lisse) Veteranen: 1. Jan van der Tang (Voorhout), 2. Karei Teeuwen (De Zilk), 3. Koos Goudswaard (Lisse). Vrouwen: 1. Wendy Vergeer (Warmond). In de criteriums kwam Mark Var- kevisser (Rijnsburg) tot een goede derde plaats in Steenbergen. Rick van Wetten (Noordwijkerhout) werd zesde in Achtmaal en Ferry de Ruiter (Waddinxveen) tiende in het, Limburgse Stein. Casper van der Meer acteerde twee dagen in eigen land (België). In een sterrit rond de Alsemberg werd hij knap vierde en in Renkum be haalde hij een veertiende plaats. Corina Ouwehand uit Katwijk leg- de zondag in Sittard beslag op de vijfde plaats. Monique Knol won het criterium over 60 kilometer in de sprint. Petra de Bruin eindigde als vierde. MOSKOU (ANP) - Met vier titels toch teleurgesteld naar huis. Dene marken veroverde bij de Europese kampioenschappen badminton vier gouden medailles, maar moest in het meest aansprekende toernooi net als twee jaar geleden de Engel sen voor laten gaan. De finale van het enkelspel bij de mannen werd een Engels duel, dat in het voordeel van de Steve Badde- ley eindigde. De voornaamste kan didaat voor de post van bondscoach in Engeland haalde in de nadagen van zijn loopbaan goud door zijn landgenoot en titelverdediger Dar ren Hall in een saaie eindstrijd on deruit te halen. Pernille Nedergaard herstelde de fout van Frost in het enkelspel bij de vrouwen. Niet zonder moeite. De Engelse Fiona Smith had de titel binnen handbereik, maar liet zich van de wijs brengen door intimida ties van de als eerste geplaatste Deense. Smith won de eerste game, stond ver voor in de tweede, maar verloor het overzicht nadat Neder gaard een rustperiode inlaste om een zogenaamd losgeschoten stuk tape vast te zetten. Het oponthoud van vijf minuten haalde de Engelse helemaal uit haar ritme. Toen ze bij 9-9 ook nog door haar enkel ging, was de kans op de titel helemaal verkeken. De Nederlandse equipe hield aan het toernooi dezelfde oogst over als twee jaar geleden, toen men in Kris- tiansand (Noo) ook met zilver en brons naar huis toog. Alleen was de invulling dit keer anders en onver wachter. Het mannendubbel Pierre Pelupessy en Alex Meijer verraste jan en alleman met een bronzen me daille. Zilver was er voor Coene en Van Dijck. De Deense combinatie Dorte Kjaer en Netti Nielsen waren zo sterk, dat de finale van het da- mesdubbel binnen 27 minuten was gepiept: .15-5 15-6. Voor Coene een kleine goedmaker na haar snelle en onnodige uitschakeling in het en kelspel tegen de door haar landge noten bevoordeelde Russin Vlada Tsjerniavskaja. FORT LAUDERDALE (ANP) - Voor de Friese schipper Dirk Nauta is de vijfde etappe van "de Whit- bread-zeilra«e om de wereld op een teleurstelling uitgelopen. Nadat de Equity Law donderdag als eerste van de schepen uit de C en D-klasse de finish bij Fort Lauderdale pas seerde, verwachtte de bemanning dat het klassement ook op handicap zou worden gewonnen. Volgens de laatste waarnemingen lagen de l'Esprit en de Rucanor bei den ver genoeg achter het Neder landse schip. Evenals Nauta in de slotdagen van de vijfde etappe had den de tegenstanders echter ook voordeel van de wind. Het Franse schip had na de 5475 zeemijl een voorsprong van iets meer dan twee uur. Het verschil tussen Nauta en de Belgen bedroeg anderhalf uur. De vrolijke gezichten van vorige week na aankomst in Fort Lauder dale, werden somber na het het slechte nieuws. De teleurstelling was groot, maar van redelijk korte duur. In het 'algemeen klassement op handicap' heeft Nauta nog steeds een grote voorsprong. LEIDEN - Dit weekeinde was voor de competitie slechts een inhaal programma vastgesteld. Leython 2 verloor kansloos van Tonegido en NOVO boekte een eenvoudige zege op Odin, dat nu gedegradeerd is. In de strijd om de nationale beker sneuvelde ook de laatste Leidse ver tegenwoordiger bij de vrouwen. Ge- mini ging ten onder tegen Flash. Leython 2 leed een duidelijke ne derlaag bij Tonegido uit Den Haag. Op voorhand was er al geinig hoop en geloof in een goed resultaat, zo dat de motivatie niet té groot bleek. Leython 2-stond dan ook weer snel buiten met een 3-0 nederlaag op zak (drie maal 15-4). De enige hoop is nu nog gevestigd op een eventueel te rugtrekken van een team voor de nieuwe competitie, alleen in dat ge val blijft de divisieplaats voor hen behouden. NOVO had een makkelijke dag. Tegen Odin kwam het geen mo ment in de problemen. De Odin- aanval was vrij zwak en NOVO had geen enkele moeite die aanval te ke ren. In de eerste en derde set liet NOVO zijn tegenstander nog te ver komen door gebrek aan concentra tie, wat tot uitdrukking kwam in een slechte pass. Gevaar leverde het evenwel niet op (15-12, 15-1, 15-11). Dit resultaat betekende degradatie voor Odin. In de promotieklasse dacht NO VO. 2 het misschien op een accoord- je te kunnen gooien met Oikos, maar die vlieger ging niet op. Oikos heeft nog kans, via een tweede plaats, om promotiewedstrijden te spelen voor een plaats in de derde divisie. In de eerste set kwam NO VO 2 voor met 11-8, maar een paar persoonlijke fouten (ballen werden stomweg in het net geslagen) bete kende de ondergang: 11-15. De tweede set liep uit op een anti-cli max (6-15). In de derde set rechtte NOVO 2 nog eens de ruggen en, met de uitblinkende Viggo Pedersen in een hoofdrol, werd een set binnen gehaald: 15-13. In de vierde kwam NOVO 2 er niet meer aan te pas en toonde Oikos over een zeer goede en homogene ploeg te beschikken: 5-15. Bij de vrouwen deed NOVO het in de koude en moeilijk te bespelen Velo-hal in de eerste twee sets ei genlijk heel goed en nam een 0-2 voorsprong. NOVO liet de kans op een 0-3 zege lopen, en Velo kreeg de gelegenheid terug te komen en het initiatief volledig over te nemen. Niet alleen de derde set ging verlo ren, maar ook de laatste twee sets, zodat Velo alsnog een overwinning uit het vuur sleepte (3-2). Tegen het in de derde divisie uit komende Flash uit Veendam verlo ren de vrouwen van Gemini. Gemi ni had door ziekte en vakantie twee invalsters. Flash was duidelijk van plan na een reis van twee en een half uur niet met lege handen terug te keren, en nam direkt een forse voor sprong (0-9). Gemini liet dit niet zo maar toe, -ontketende een offensief en stopte pas op 15-12. Veendam voerde in het vervólg van de strijd de druk op, wat resulteerde in een foutenfestival bij Gemini. Veendam profiteerde en won drie sets op rij: 9-15, 3-15, 1-15. In de districtsbeker werden in de kwartfinales bij de mannen ook de laatste Leidse vertegenwoordigers geëlimineerd. LUSV ging bij Be Fair ten onder (3-1). en Gemini 2 trof in eersteklasser Rentokil 4 een te sterke tegenstander. Na het vei ligstellen van de plaats in de promo tieklasse afgelopen week ging Ge- mini waarschijnlijk te ontspannen naar Zevenhuizen. Rentokil 4 be schikte over een jong team met veel slagkracht dat Gemini 2 vol werk gaf. Rentokil, dat eerder promotie- klasser NOVO 2 uit de beker had ge knikkerd, schakelde nu Gemini 2 uit met 17-15, 15-12, 14-16 en 15-13). De vrouwenteams uit de regio de den het in de districtsbeker veel be ter. RVV, dat samen met Leython 2 bovenaan staat in de eerste klasse, schakelde NOVO uit met 3-0. RW, dat vooral in de breedte sterk is, stelde met zijn mengeling van jeugd en routine NOVO voor te grote pro blemen. NOVO had de pech dat de scheidsrechter veel voor technische fouten floot, waardoor de jonge spelverdeelster onzeker werd. Daardoor liep het spel niet zoals het moest gaan en won RW steeds met 15-13. Ook WW ontmoette een eerste klasser en wel LIUSNA, dat zeker in de eerste set het de Wassenaarse vrouwen erg moeilijk maakte (14- 16). In de volgende sets ging het WW makkelijker af (10-15 en 12- 15). Hoewel WW nog vaak achter kwam te staan vormde LIUSNA geen echte bedreiging. Gemini 2 ontmoette in de Vliet- schans de nummer twee (Agon) uit de andere promotieklasse. Het werd een pittige partij waarin eerst na' vijf sets een beslissing viel ten gunste van Gemini 2. Ondanks de afwezigheid van een zieke en twee invalsters uit het derde team zege vierde Gemini 2 (7-15,15-13,15-13,9- 15,15-10). De halve finales zullen worden: WW-Ridderveld en RVV- Gemini 2. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20