PORT De treurmars van PSV duurt voort Sex soed voor sPelers Publiek sluit Ajax in de armen S"STV Desastreus weekeinde Quick Boys Golfer slaat vrouw knock-out Hoge prijs voor clubliefde.. Geloof in kampioenschap neemt per wedstrijd toe Poolse voetbalbond negeert Feyenoord in zaak Bolesta DINSDAG 17 APRIL 1990 PAGINA 17 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD EINDHOVEN (GPD) - Guus Hiddink was kort van stof. De vertrekkende PSV-trainer vond het ongepast veel woorden vuil te maken aan de wanvertoning tegen FC Utrecht. Ge lijk had hij. De wankelende titelverdediger zag de nek-aan- nek-race met Ajax na de nauwelijks verdiende 1-0 zege weliswaar voortduren, maar verder was het "brandhout", zoals matchwinner Sören Lerby het uitdrukte. Hiddh hij "hartje winter mank gaande vergelijking aan bracht. "Een winter kan mooi zijn, maar dit was niet mooi. Ik kan me niet heugen dat we ooit zo'n slechte wedstrijd gespeeld hebben. Het was zeer. zeer. zéér slecht". De Zelhemmer zei daarmee niets te veel. Hi t spel van de Brabanders was niet om aan te zien. Er was geen beweging zonder bal. er zat geen tempo in de acties, er was geen crea- doorgaans chauvinistische Eindho- vense publiek 'trakteerde' zijn favo rieten na atloop dan ook op een striemend fluitconcert. De spelers van FC Utrecht brouwden er ex en- veel beter. De voetballende groot verdieners van PSV kunnen dat wel. maar de aanhoudende intriges in de Philips-burcht heeft zijn uit werking niet gemist. Misselijk De verhoudingen op het menselijke ujn in de afgelopen periode den stoord dat meesten de lol er volledig af is. Voor Eric Gerets bijvoorbeeld. Misselijk van alle geroddel, gekonkel en ach terklap kondigde hij gisteren aar volgende seizoen zijn aanvoerders band te zullen inleveren. "Mijn ge zag is blijkbaar niet toereikend ge weest om dit te voorkomen. Ik trek daar deze consequentie uit." aldus de stoere Belg. gisteren met Stan Valckx en Ivan Nielsen nog tot de minst slechte PSV'ers behorend. MARKEX - Quick Boys is vlak voor het einde van de voetbal competitie volledig op hol ge slagen. Die conclusie is ge rechtvaardigd na een puas- weekeinde dat voor de koplo per in de eerste klasse B louter en alleen ellende opleverde, l it twee wedstrijden behaal den de Katwijkcrs nul punten, drie rode kaarten en een hele boel negatieve reclame door supporters die zo\\ el op zater dag in Aalst als gisteravond op Marken de scheidsrechter be dreigden. Door dat laatste kan de scha de van het desastreuze week einde nog wel eens hoger oplo pen dan nul punten uit twee w edstrijden. Zowel na de 1-0 nederlaag bij Roda Boys als na het 1-0 verlies op Marken ge droeg de blauw w itte aanhang zich immers allesbehalve be schaafd. De sancties kunnen ook meevallen, omdat in beide gevallen geen sprake is van een gestaakte wedstrijd. In Aalst werd arbiter Hon debrink ternauw ernood ontzet en gisteravond moest leids- Itrop rennen voor zijn nadat hij eerder gens al door QB-speler Marco Dijkhuizen tegen de grond was gewerkt. De frustraties over een kampioenschap dat voor de zoveelste keer aan de Katwijkse neuzen voorbij dreigt te gaan. heeft bij som migen de stoppen doen door- De wedstrijd op het schier eiland ontaardde na 89 minu ten in een complete chaos. Met nog een halve minuut te spelen - stand 0-0 - gaf Veltrop de thuisclub een strafschop nadat Richard Hoogervorst Marken- spits IVim Tol had gehaakt. Tol voltrok zelf het vonnis: 1-0. Hoogervorst gaf later toe dat het een terechte penalty was. Het grootste deel van de on geveer duizendkoppige aan hang uit Katwijk dacht daar anders over. Met nog twintig seconden te spelen hadden be stuurders moeite om de groot ste heethoofden van het veld te houden. Toen Veltrop vijf seconden voor het einde een doelpunt van Gert Aandewiel afkeurde (Hoogervorst zou de Marken-keeper hebben gehin derd) stormdeii honderden supporters echter het veld op. In het tumult ging Veltrop tegen de grond. Xiet door toedoen van een supporter, maar door Dijkhuizen die de fluitist in de rug had aangeval len. Veltrop weigerde de laatste seconden uit te laten spelen als Dijkhuizen niet het veld verliet, waarna de blonde 1 m s ter da mm er inruk t e. Xa het laatste fluitsignaal van de geschrokken man in het zwart ontketenden honderden QB-supporters een klopjacht op Veltrop. Geholpen door be stuurders van beide clubs be reikte hij de catacomben. Hans van Breukelen was tegen FC Utrecht de beste PSV'er. De ge dreven keeper sprak de hoop uit dat meer personen bij de Eindhovense multinational aan het eind van deze competitie, die een treurmars lijkt te gaan worden, de hand in eigen boezem zullen steken. "Ik ben de enige die dat tot dusver heeft ge daan door toe te geven dat ik er ver keerd aan heb gedaan met Vanen burg naar manager Ploegsma te stappen om over de opstelling te "Er zal straks schoon schip moe ten worden gemaakt", oordeelde Van Breukelen. die door snel uit zijn kooi te komen Marco Boogers in de beginfase van een doelpunt af hield en in de tweede helft ook nog eens gestrekt naar de hoek moest voor een afstandsschot van Rob Al- flen. "Er zijn voor ingang van dit seizoen inschattingsfouten ge maakt." stelde Van Breukelen. En die behoeven correctie, vindt hij. Levenslang Van Breukelen liet de naam van Ge rald Vanenburg niet over zijn lip pen komen. Maar het was duidelijk dat hij op het functioneren van de kleine dribbelaar doelde. Na het vertrek van Ronald Koeman naar Barcelona kreeg Vanenburg voor het fantastische bedrag van zestien miljoen gulden een lex enslang con tract aangeboden. Waarna Vaantje tot de Vaandeldrager, de Grote Lei der. van hot nieuwe PSV werd ge bombardeerd. Een rol die hij niet aan bleek te kunnen en die hij ook in de toekomst niet aan zal kunnen. Van Breukelen is daar eveneens van overtuigd en vindt daarom dat Vaantje van het geforceerde leider schap moet worden verlost. Gisteren maakte Vanenburg, die naar het oordeel van Hiddink de 'erecode van de kleedkamer' heeft gebroken en geheel met de trainer is gebrouilleerd, bij PSV zijn rentree. Op 1 april was hij in Arnhem tegen Vitesse aan zijn enkelbanden ge- RIO DE JANEIRO (DPA) - Sex is belangri jk voor geest en lichaam. Dat vindt Lido Toledo, de bondsarts van het Braziliaans voetbalelftal. Op zijn adx'ies zullen de vrouwen van de Braziliaanse voetballers geduren de het verblijf in Italië voor het WK worden ondergebracht in de buurt van het spelershotel. "Zolang het geen nachtwerk wordt, heb ik geen enkel bezwaar als de vrouwen hun mannen op bepaalde tijden bezoeken", verklaarde de De Brazilianen hebben tijdens de voorbereiding op de eindronde tussendoor zes vrije dagen. Het trainingskamp mag door de spelers niet ervaren worden als een gevangenis. Het verblijf moet ontspannen zijn. met gelegenheid voor een uitje tussendoor. Aldus een woordvoer der van de Braziliaanse bond. Intussen maakte de bondscoach Sebastiao Lazaroni als eerste zijn definitieve selectie van 22 voor de eindronde bekend. De geblesseerde Romario van PSV zit er inderdaad bij. De 22 zijn: Doel. Taffarel (Internacional), Acacio (Vasco) en Ze Carlos (Flamen- go). Verdediging: Branco (Porto). Mazinho (Vasco). Jorginho (Lever- kusen). Galvao (Botafogo), Aldair (Benfica). Ricardo Gomez (Benfica). Ricardo Rocha (Sao Paulo) en Mozer (Marseille). Middenveld: Silas (Sporting Lissabon). Vando (Benfica). Bismarck (Vasco), Tita (Vasco). Alemao (Napoli) en Dunga (Fiorentina). Aanval: Careca (Napoli). Muller (Torino). Bebeto (Vasco). Romario (PSV) en Renato (Flamengo). CANNES (Reuter) - Ian Woosnam heeft op ongelukkige wijze de over winning in het Cannes Open verspeeld. De golfer uit Wales stond na de derde ronde aan de leiding van het klassement. Op de vierde hole van de slotronde raakte Woosnam met zijn bal het hoofd van een vrouw, die zodanig gewond raakte dat zij naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. De bal ging out-of-bounds. Woosnam speelde de hole twee slagen bo- \-en par en was zo uit zijn doen dat hij met vijf slagen achterstand op de Zimbabwaan Mark McNulty als achtste in het klassement eindigde. "Zonder dat ongeluk had ik zeker gewonnen", commentarieerde de te- neergeslagen Woosnam. blesseerd geraakt. Vrijdag trainde hij voor het eerst weer met de groep mee. Evenals zijn ploeggenoten bakte Vanenburg er tegen FC Utrecht bitter weinig van. Zijn pas ses kwamen niet aan. zijn soli mis lukten. zelfs zijn schitterende tech niek liet hem af en toe in de steek. Vanenburg leek zwaar gebukt te gaan onder onder de ellende die zich de afgelopen weken aan de Eindhovense Frederikslaan heeft voorgedaan. Al ontkende hi j dat zelf met klem. "De kritiek die ik de laatste tijd te verduren heb gekre gen doet me niks. Ik reageer daar al leen maar lacherig op. Ik word hier alleen maar sterker door. En ik ga ook nog steeds niet met tegenzin naar mijn werk. al is het hier wel eens leuker geweest. Maar ik blijf in mezelf geloven." Vanenburg zei er ook niet over te peinzen aan het eind van dit seizoen bij PSV te ver trekken. "Dat is totaal niet aan de orde. Ik ben van plan mijn contract bij PSV uit te dienen". Met een van zijn weinige geslaag de acties stond Vaneburg ox'erigens wel aan de basis van het enige doel punt. Nadat Ellerman door Johan de Koek, de beste Utrechter, vlakbij de zijlijn ten val was gebracht, stel de Vanenburg zich op achter de vrije trap. Hij mikte de bal secuur op de kruin van de instormende Lerby, die met zijn vijfde seizoen- doelpunt het voortploeterende PSV nog juist in het spoor van Ajax hield. NOORDWIJK - Hulpvaardigheid en opofferingsgezindheid is Jaan de Graaf duur te staan gekomen. De ex-prof gaf enkele weken geleden ge hoor aan de smeekbede om met nog andere oudgedienden het blessure leed bij IJsselmeervogels te helpen verzachten. De Graaf bond derhalve de kicksen weer aan de nog immer rappe voeten en snelde zijn clubje te hulp. Dat leverde in elk geval in de wedstrijden tegen FC Lisse (2-2) en Ko zakken Boys (1-1) twee belangrijke punten op en afgelopen zaterdag te gen Noordwijk kwam het totaal winstpunten sinds zijn rentree zelfs op vier (1-2). De redder raakte echter zelf in nood. In een duel met de Noordwijkse doelman Rob van Dijk brak De Graaf vlak voor tijd liefsc drie ribben. Het schrijnende voor de drukbezette marktkoopman was dat hij zijn ei gen langverbeide vakantie naar Kreta een dag had uitgesteld. Hij moet nu thuisblijven. AMSTERDAM (GPD) Als je wint heb je vrienden, zong het bandje Doe Maar enkele jaren terug. Ajax wint de laatste maanden aan de lopende band en kan zich verheu gen in een gestaag groeiende vriendenkring. In Amsterdam kan de ploeg zo langzamerhand niet meer stuk en het hoofdstedelijke geloof in een kampioenschap is ook groot. Gisteren kwamen 20.437 mensen hun sympathie in De Meer betuigen om daarmee voor de eerste maal dit seizoen voor een uitverkocht stadion aan de Middenweg te zorgen. Voor een wedstrijd als tegen een nietszeggende opponent als BW Den Bosch een uniek aantal. Na het zien van een bij vlagen goed spe lend Ajax. dat met 6-0 het klassever- schil maar flauwtjes uitdrukte, zul len de meeste toeschouwers tijdens de laatste twee thuiswedstrijden (FC Den Haag en Roda JC) hun ge- zicht opnieuw wel laten zien. Met of zonder titel, straks in de eerste week van mei. de spannende tweestrijd met PSV bezorgt Ajax in elk geval een goed gevulde clubkas. Nu bij de miljoenenformatie van PSV de neuzen maar niet in één richting willen wijzen en nu succes trainer Guus Hiddink ook nog eens op nogal onelegante manier de deur is gewezen, lijkt de populariteit van Ajax alleen maar te groeien. Bonds voorzitter Jo van Marle heeft zich inmiddels ook al als 'vriend' van Ajax aangediend door te zeggen dat de KNVB een gratie-verzoek van de Amsterdammers om weer toegela ten te worden tot Europees voetbal ondersteunt. Het is voor trainer Leo Beenhak ker te hopen dat de Zweedse bonds coach Olie Nordin de komende week even toeschietelijk is als Van Marle. Nordin voert een strak beleid en eist van zijn spelers dat zij zich beschikbaar stellen voor oefen duels van de nationale ploeg. Afge lopen woensdag dienden de beide Zweedse Ajacieden, Stefan Petters- son en Peter Larsson, op het appel te verschijnen voor een wedstrijdje tegen Algerije. Omdat beiden con tractueel vrijgegeven moeten wor den voor wedstrijden van het Zweedse elftal, liet Beenhakker zijn steunpilaren tandenknarsend gaan. Toen Pettersson afgelopen don derdag geblesseerd terugkeerde uit Algerije, waardoor hij de wedstrijd van gisteren vanaf de tribune moest bekijken, betrok Beenhakkers ge zicht helemaal. Inmiddels heeft Nordin besloten Pettersson niet te selecteren voor de oefenwedstrijd tegen Wales van volgende week woensdag. Een dag eerder speelt Ajax het uitgestelde (risico-)duel te gen FC Den Haag. Peter Larsson, die zijn plaats in de nationale ploeg met wenst te verspelen, zal er dan zo goed als zeker niet bij zijn. Desal niettemin zal Beenhakker de ko mende dagen bij Nordin een poging wagen om Larsson pas na afloop \'an het duel tegen Den Haag Zweden te laten vertrekken. Ontembaar Of de paniek rondom Larsson nood zakelijk is, is de vraag. Ajax lijkt momenteel zonder enig probleem (belangrijke) schakels uit de ketting te verwisselen voor anderen. De Amsterdammers konden gisteren Pettersson bij voorbeeld missen als kiespijn. Niet dat zijn vervanger Ro nald de Boer nu zo groots speelde, maar omdat het team als collectief momenteel een ontembare indruk maakt. De rol van een andere be langrijke afwezige, Jan Wouters, werd daarbij met verve overgeno men door Wim Jonk. Den Bosch-trainer Rinus Israel was zo onder de idruk van wat Ajax gisteren liet zien. dat hij met stellig heid beweerde "kansloos verloren" te hebben van "de beste ploeg van Nederland aan op dit moment". De Amsterdammer in Brabantse dienst was allang tevreden met de 1- 0 overwinning van zaterdag op NEC en bekende niet de hoop te hebben gehad het Ajax lastig te kunnen ma ken. "Het enige waar ik in de pauze nog op heb gewezen is dat de jon gens het doelsaldo in de gaten moesten houden". Israels waarschuwing halverwe ge was niet onterecht. In de eerste ROTTERDAM (GPD) - De Poolse voetbalbond heeft de KNVB meege deeld dat het de overeenkomst met Feyenoord inzake doelman Henryk Bolesta als geëindigd beschouwt. De Polen willen daarmee kennelijk de weg vrijmaken voor een definitieve overgang van Bolesta naar Roda JC, dat de doelman dit seizoen van Feyenoord heeft gehuurd. Feyenoord heeft bij geruchte vernomen dat Bolesta inmiddels een drie jarig contract bij de Limburgse club heeft getekend. Directeur drs. Martin Snoeck: "Bolesta schijnt zijn medespelers x'orige week op gebak getrac- teerd te hebben. Als het waar is dat hij met Roda een overeenkomst voor driejaar heeft afgesloten, zit hij fout, want dan heeft hij twee arbeidsover eenkomsten getekend". Als Roda JC Bolesta inderdaad voor driejaar heeft vastgelegd mana- Gratieverzoek Ajax gesteund door Van Marle AMSTERDAM/ZWOLLE - Nu Ajax het behalen van de landstitel volledig in eigen hand heeft, denkt het bestuur van de Amsterdamse club er steeds nadrukkelijker over om te proberen onder de schorsing van één jaar Europees voetbal uit te komen. Het bestuur van Ajax over weegt een gratie-verzoek bij de UE FA in te dienen. Van KNVB-voor- zitter Jo van Marle kreeg de titel kandidaat gisteren onverwachte steun. Van Marle zei te verwachten Voorzitter Michael van Praag be nadrukte gisteren na afloop van de wedstrijd tegen BW Den Bosch nog eens dat Ajax totaal afhankelijk is van de goedwillendheid van de UEFA. Van Praag zei 'de juiste tijd' te willen afwachten. "Er moet een gedegen reden zijn om gratie te ver zoeken. Een landstitel is dat. Maar bijvoorbeeld ook de komst van een nieuw bestuur van de UEFA. Ik ga nergens van uit. dus ook niet van Europa Cup-voetbal. Als het de UE FA mocht besluiten ons weer toe te laten op de Europese velden, dan is dat mooi meegenomen". Van Marle onderschrijft de stel ling dat het 'zonde' zou zijn wanneer Nederlandse club in het belang rijkste Europese voetbaltoernooi ontbreekt. "Ik hoop van ganser har te dat Ajax gratie zal vragen. Als wij als voetbalbond een vereniging van dienst kunnen zijn, dan zullen we dat niet nalaten. Ik vind dat de KN VB omstandigheden kun aanvoeren om een dergelijk verzoek bij de UE FA te ondersteunen". Van Marle draagt bovendien niet alleen de pet van voorzitter van de Nederlandse bond, maar ook nog eens die van penningmeester bij de UEFA. Dat hij overigens daardoor dichtbij het vuur zit. ontkent Van Marle ten stelligste. "Zaken waarbij Nederlandse clubs betrokken zijn, worden in mijn afwezigheid afge handeld". Aanstaande donderdag vindt op Malta een groot UEFA-congres plaats. Tijdens het congres zal de Europese voetbalbond in ieder ge val een nieuwe voorzitter benoe men. Bij Ajax leeft een heel stille hoop dat de nieuwe man bij zijn in dienst treding een bepaalde vorm van 'amnestie' afkondigt. 45 minuten, waarin Ajax bij tijd en (ieder tweemaal) spelenderwijs op helft en omdat Ajax het toen ook wijle 'ouderwets' op dreef was. liep tot 4-0. Door de verdedigender in- wel geloofde, bleef de teller uitein de score via Bergkamp en Winter stelling van Den Bosch in de tweede delijk steken op zes treffers. ger Hans Coerver ontkende dat overigens gisteravond zal Feyenoord een afkoopsom voor Bolesta eisen. Snoeck "Bolesta heeft bij ons aan het begin van dit seizoen een contract voor driejaar getekend. Als er een ar beidsovereenkomst opengebroken wordt, is het gebruikelijk dat daarvoor een vergoeding wordt betaald". Feyenoord kan geen transfersom voor Bolesta vragen. Dat recht heeft al leen de Poolse voetbalbond. Volgens Jan de Zeeuw, de vertrouwensman van Bolesta, acht de Poolse voetbalbond zich niet meer aan de afspraken met Feyenoord gebonden, omdat men heel lang heeft moeten wachten op de vergoedingssom van 30.000 dollar en omdat de stadionclub de Poolse autoriteiten niet heeft ingelicht over de uitleenovereenkomst met Roda JC. 17 30-19 00 Sportnet Tennis lando 17.40-18.15 BBC 2 Snooker 22.00-22 10 Did 2 Heute-Journal met o.a. het laatste sportnieuws 22 15-23 45 Sportnet VS Pro Boksen 23.15-01.00 BBC 2 Snooker vanu.t Shef field. 23 45-01.00 Sportnet Pro bowlen tour vanuit Indiana. 00 35-01.05 BBC 1: Cricket Westindië- Engeland. 01 00-02.00 Sportnet V.S. Pro ski tour 09 45-11 00 Sportnet V.S. Pro bowler spring lour, vanu.t Indiana 11 00-12 30 Soortnet V S Pro boksen

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17