Favorietenrol voor Nederland Danny Heister opent aanval op Jan Vlieg 'Het geeft druk, maar ik kan het' Verlate Titia Wilmink gaat genadeloos onderuit Japanners vergapen zich aan kracht volleyballers VAN DER PLAS ZATERDAG 14 APRIL 1990 SPORT PAGINA 21 Jom Dankaart voert Unicum aan LEIDEN - Tennisclub Unicum beschikt dit seizoen over een eer biedwaardig rijtje talenten uit de regio, maar de kar van de hoofd klasser moet net als voorgaande jaren weer worden getrokken door een vreemdeling. In dit geval Jom Dankaart, een nuchtere en zelfverzekerde Utrechter. Zijn presentatie aan het publiek in zijn eerste week aan de Haarlemmertrekvaart mocht er zijn. In de eer ste competitiewedstrijd en het daarop volgende Noorlander Paas- toernooi gaf Dankaart zijn visitekaartje op een meer dan behoorlij ke manier af. Heel vlotjes bereikte hij gistermiddag de halve fina le. waarin hij vanmiddag (13.30 uur) uitkomt tegen Fernon Wibier. Manager Peter Klein kocht geen kat in de zak. Al is in de huidige Uni cum-cultuur volgens de verant woordelijken geen plaats meer voor het werkwoord 'kopen'. Het zijn te genwoordig de faciliteiten en de prettige leeromstandigheden die als tegenprestatie gelden voor de dien sten van de tennissers. De veel in Utrecht docerende Klein kent van oudsher pa Dankaart erg goed en dus ook diens zoon. Zodoende is de link Utrecht- Leiden snel gelegd. Nog sneller is gebleken dat Dankaart een goede keuze is geweest. Niet alleen een goeie tennisser, ook een mooie. En een gedisciplineerde. Er zal best een onvertogen woord over zijn lippen komen (al was daar afge lopen week weinig aanleiding toe), maar doorgaans bedient hij zich van een redelijk beschaafd vocabulair als het even tegenzit op het gravel. Kaplan Dankaart krijgt wijze lessen van zijn privétrainer Felix Kaplan. Een man die niet alleen de techniek bij- scnaaft, maar zijn pupil ook bij brengt hoe om te gaan met de psy che tijdens een partij. Zonder hoog dravende en ingewikkelde thera- pien te hanteren, blijkt Kaplan zijn leerling de rust en het zelfvertrou wen te geven die veel tennissers ontberen op beslissende momen ten. Dankaart: "Kaplan is anders dan alle andere trainers. Ik kan moeilijk uitleggen wat zo goed is aan hem, maar hij brengt je bepaalde dingen bij die je tijdens een wedstrijd heel goed kunt gebruiken. Dat heeft vaak niet met techniek te maken, maar met mentale aspecten. Ik mag bijvoorbeeld mijn tegenstander nooit de indruk geven dat ik even in een dalletje zit. Je houding is be langrijk zegt hij. Niet geforceerd lo pen doen. Ook als het even minder gaat, moetje ontspannen blijven en niet aan dat racket gaan zitten ruk ken". Sinds twee jaar heeft Kaplan Dankaart onder zijn hoede. De ont wikkeling van de nationale jeugd kampioen tot en met 18 jaar (1988) is er door versneld. In betrekkelijke korte tijd schoof de 20 jaar en twee dagen oude Dankaart op van ergens in de honderd naar de 40ste plaats op de nationale ladderv Vorig jaar legde hij - met succes - de nadruk op zijn vwo-examen. Toch bereikte hij in die periode een plaats bij de beste 30 tennissers van Nederland. In middels is hij nummer 23. Aanvoerder Hij beseft dat hij naar Leiden is ge haald om de hoofdmacht van Uni cum aan te voeren. "Dat geeft inder daad druk. Maar ik kan het wel aan. Deze week ging het lekker en dat helpt natuurlijk ook wel een beetje. Ik wil op dit toernooi van mijn nieu we club graag presteren en voorlo pig gaat me dat aardig af'. Dankaart is sinds een half jaar Oud-prof Laliaye plotseling overleden ULESTRATEN/BORGHAREN (GPD) Voormalig profwielrenner Sjef Lahaye is dondermorgen plot seling overleden aan een acute hart stilstand. Lahaye werd 57 jaar. In de jaren vijftig behoorde hij bij de ama teurs tot de beste renners van ons land. De klasrijke renner van Toer en Wielerclub Maastricht stapte in 1956 over naar de profcategorie en werd generatiegenoot van legenda rische Tourcoureurs als Wout Wagt- mans en Wim van Est. IJSHOCKEY - De St. Louis Blues heeft als eerste team de kwartfina les van de play-offs van de strijd om de Stanley Cup in de Amerikaanse prof ijshockeyliga (NHL) bereikt. De Blues wonnen de vijfde wed strijd van de „best of seven" tegen de Toronto Meaple Leafs met 4-3 waardoor zij een niet meer in te ha len voorsprong van 4-3 namen. full-prof. Als de competitie voorbij is, zal hij ook de grens overtrekken om wat Satellite-toernooien te spe len. Als lid van Jong Oranje worden veel trips overigens voor hem gere geld door de bond. Op de wereld ranglijst speelt hij nog een onbedui dende rol, maar hij heeft de tijd. "Ik heb nu maar twee punten voor de wereldranglijst. Dat stelt niets voor. Maar binnen enkele jaren wil ik bij de beste 300 horen. Dat is mijn stre ven voor de nabije toekomst. Of het allemaal uitkomt zoals ik het wil is afwachten. Er zijn nog wel wat din gen te verbeteren aan mijn spel. Vooral mijn service en volley moe ten beter", aldus de speler die zich zelf omschrijft als een aanvallende baseliner. Unicum kende wel eens van el ders aangetrokken sterren die hun partijtjes speelden en zich verder amper lieten zien aan de Haarlem mertrekvaart. Vreemdelingen dus in de letterlijke zin van het woord. Dankaart is niet van plan zich als een vreemde eend op te stellen. "Ik ben hier al aardig thuis. Unicum is een gezellige vereniging en ik zit in een leuk team. Twee keer per week wil ik hier trainen en verder wil ik me ook best laten zien in het club huis. Dat lijkt me ook niet meer dan normaal". ROB VAN DER ZANDEN GOTHENBURG - Danny Heister koos gisteren op het EK-tafeltennis niet zijn Hongaarse tegenstan der, maar bondscoach Jan Vlieg uit als doelwit. Na zijn ontluisterende nederlaag tegen Karolv Ne- meth op de eerste dag van het individuele toernooi opende de 18-jarige Didammer een verbale aan val op de Groningse supervisor van de NTTB. Jom Dankaart: "Ik mag mijn tegenstander nooit de indruk geven dat ik in een dalletje zit. (foto Henk Bouwman) Jeugdtoernooi BV Leiderdorp LEIDEN - BV Leiderdorp houdt vanaf volgende week dinsdag het negende internationale Mc Donalds Jeugdbasketbaltoernooi. Iri sport hal Op Dreef komt een sterk deelne mersveld binnen de lijnen. Donder dagmiddag om 16.00 uur wordt de finale gespeeld. De deelnemende ploegen zijn BCM Gravelines (Frankrijk), BBC Duvel Willebroek (België), Slovan Ljubljana (Joegoslavië), Sanda Bas ket (Zweden). Adw. Berlin (DDR) en BV Leiderdorp. Titelverdediger Racing Maes Mechelen zal de Rein Paulides sr. Wisselbokaal moeten afstaan, want de Belgen laten ver stek gaan. Dinsdagavond 20.00 uur wordt het toernooi geopend met de wedstrijd tussen Leiderdorp (met gastspeler Jeroen van Veen) en Adw. Berlin. Heister zegde in Zweden in duide lijke bewoordingen het vertrouwen op in Vlieg en beraadt zich na het Europees kampioenschap (waar Trinko Keen, Frank Boute en Paul Haldan de tweede ronde bereikten en Peter Paul de Vrind en Patricia de Groot werden uitgeschakeld) over zijn toekomst als professioneel tafeltennisser. "Ik voel me door Vlieg in de steek gelaten en ik heb geen zin op deze wijze met die man verder te gaan", aldus een getergde Heister, die in zijn kritiek overigens niet alleen staat. Danny Heister verwijt Vlieg het voortdurend schenden van vertrou welijke afspraken. Heister baalt er van om uit kranten te vernemen hoe de bondscoach over zijn spel oor deelt. Dat Vlieg daarbij veelal kriti sche noten laat horen, is hem een doorn in het oog. De irritatie vloeit mede voort uit de wijze waarop Vlieg zich aan de rand van het cen tre-court gedraagd. Tijdens de open Westduitse kampioenschappen vo rige maand weigerde de Groninger tijdens een partij te coachen. Dat feit herhaalde zich in de landenwed- strijd tegen West-Duitsland en ook gisteren weer, tot grote woede van Heister. Overkomen "Zo hoort een coach zich niet te ge dragen", vindt Heister. "Als ik win, dan laat Vlieg het altijd overkomen dat hij ook heeft gewonnen. Maar als ik verlies dan sta ik alleen. Het is natuurlijk mijn eigen schuld dat ik heb verloren, laat dat duidelijk zijn, maar in verlang gewoon dat een coach zich voor honderd procent in zet en niet het bijltje erbij neergooit. Dat kan er beter iemand anders op die stoel gaan zitten". LEIDEN - De als r noteerde Titia Wilmink is giste ren kansloos tenondergegaan te gen de Brabantse Esther Mar- kenstein in het A tennis toernooi van Unicum. Dit echter niet zon der de nodige opschudding voor af. Markenstein had problemen met files in het verkeer en kwam wat laat binnen. Volgens de klok in het clubhuis van Unicum zelfs te laat. Dardoor zou ze de wed strijd dus verloren hebben, ware het niet dat ze nog wel binnen de officiële tijd present was. Na hef tige discussies werd door de bondsgedelegeerde besloten dat de partij toch doorgang moest vinden. Wilmink, nummer elf op de nationale ranglijst, was duide lijk meer ontdaan dan Markes- tein, die met 6-3, 6-0 genadeloos toesloeg. Bij de mannen toonde de Ar gentijn Daniel Orsanic, als eerste geplaatst en uitkomend in de competitie voor Thor Rood-Wit in Den Haag, zich ©pppermachtig. Eddy Schol kon alleen in de eer ste set een spel veroveren. Nog moe van de strijd tegen Michael van den Berg trad Koen Claasse aan tegen Jorn Dankaart. Dankaart kende geen pardon. Slechts twee games liet hij Claas se, die geen antwoord had op het snelle spel van de zeer fitte Uni- Jacqueline van Wijk troefde haar maatje Angelique Lode- wijks af met 6-3, 6-1. De vele goed uitgevoerde dropshots en slice backhands van Van Wijk bleken een te groot probleem voor de Nieuw-Zeelandse. In de dubbel viel de schijnwer per op oud-Unicummers Frans Grimbergen en Ivar de Jong die speciaal voor een dubbeltje naar Leiden waren gekomen. In de eerste ronde werkten zij zich op eenvoudige wijze langs Hoofd klasse koppel Dankaart/Schui- lenburg en vervolgens moesten ook Wim Groeneveld en Ron Dir- riwachter eraan geloven. Met veel ingrijpen aan het net, goed geko zen lobs en kromme ballen lieten Grimbergen en de Jong zien dat het spelen van een goede dubbel een vak apart is. Een uitstekende prestatie leverden B-spelers Eric Bakker en Mare Nagelkerken. Ze versloegen eerst Sven Groene veld en Sander van Gelder en kwamen vervolgens heel dicht bij tegen de lijstaanvoerders Fernon Wibier en Michael van den Berg. De laatsten zouden ervan beticht kunnen worden de opponenten te hebben onderschat. Met een 6-0, 5-4 voorsprong ën eigen service had de partij uitgeserveerd moe ten worden, maar Bakker en Na gelkerken gaven zich niet zomaar gewonnen en sleepten de tweede set uit het vuur. De derde set moesten ze echter met 6-4 afstaan. Vlieg ontkende naderhand werk loos te hebben toegekeken, maar toonde zich wel verrast door de aan tijgingen van zijn 18-jarige pupil. Chef-equipe Piet Romgens werd dan ook prompt in stelling gebracht om het door Heister aangestoken vuur te blussen. Vlieg wilde giste ren niet reageren op de kritiek ("Het zal de teleurstelling om de neder laag wel zijn"), wel ontstak hij in woede door de wijze waarop Heister zijn partij tegen Nemeth verloor. "Dit was weer typisch Danny Heis ter. De instelling van die jongen is verkeerd. Hij denkt voor de wed strijd: ik, Danny Heister, was dit varkentje wel, maar zo werkt het niet op een Europees kampioen schap. Daar moet gevochten wor den. Een Trinko Keen vecht tot op zijn knieën, maar dat heb ik van He ister niet gezien". Heister beweert dat het gedrag van Vlieg zijn spel beinvloedt ("als hij niets zegt, ga ik echt niet beter spelen") en creëerde daarom be wust een conflict om een einde te maken aan de voor hem netelige si tuatie. In de partij tegen Nemeth werd de aandacht zoals eerder was gebeurd weer afgeleid door 'rand verschijnselen': een zichtbaar geir- riteerde Vlieg, die zich ergerde aan het spel van Heister. "Als die jongen zich zo blijft gedragen dat krijgt hij dreun op dreun", verklaarde Vlieg zijn gedrag. "Heister ziet zichzelf als een veelbelovend talent, maar dat heeft hij gisteren niet kunnen waar maken". Lastig De NTTB is door de verstoorde ver trouwensrelatie in een uitermate lastig parket gebracht. Binnenkort verschijnen de bond en Jan Vlieg om de tafel om een verlenging van het coach-contract te bespreken. Nu duidelijk is dat Heister niet de enige is die de houding van Vlieg bekritiseert, zullen er heel wat plooien gladgestreken moeten wor den om de hindernissen voor een vernieuwd contract weg te nemen. Paul Haldan bijvoorbeeld irrireert zich evenals Heister aan de loslip pigheid van Vlieg. Die gisteravond in het spelershotel en in het gezel schap van bondsbestuurder Rom gens spoorslags een vergadering belegde met de Nederlandse ploeg om de gerezen problemen uit te spreken. Tijdens die bijeenkomst, wba, vai« de uitslag van de stemming geheim bleef, zal het optreden van Trinko Keen ongetwijfeld geen punt van discussie zijn geweest. De 18-jarige tafeltennisser speelde met boorde vol zelfvertrouwen, wat hij eerder TOKYO (ANP - De Nederlandse volleyballers spelen in Ja pan de rol van favoriet. In hun eerste optreden tijdens de B- wereldtitelstrijd ging ze dat redelijk af. De overtuiging in de opvoering ontbrak nog wel eens, maar van Polen werd met 3-1 (15-4 11-15 15-8 15-7) gewonnen. Zodat vrijdag de der tiende in ieder geval een Goede Vrijdag was. De onderdanig vriendelijke Japan ners op de tribunes vergaapten zich aan zo veel kracht en lengte bij die Hollandse jongens. De selectie van trainer Minami schreef onderwijl bladen vol analyses over de komen de tegenstander. En de journalisten riepen Nederland meteen uit tot winnaar van de World Challenge. Misschien dat Zweden enige tegen stand kan bieden, verwachtten zij. Natuurlijk hoort Nederland bij de ten vooral tegen onszelf. Met hard werken in de laatste twee sets heb ben we het gehaald. Zo'n eerste wedstrijd is altijd moeilijk. Polen w.as geen goede, maar een lastige te genstander. Voor ons was de druk gigantisch groot". De Amstelvener verwacht dat Ne derland in het toernooi groeit. "Te gen de DDR zal het al gemakkelij ker gaan. Van elk balcontact wor- x den we nu beter". Na Oost-Duitland favorieten, maar de zege tegen Po- ontmoet Nederland de volleybal len was stroef. Moeilijker in ieder ontwikkelingslanden Puerto Rico geval dan tijdens de Europese titel- en jraqj alvorens waarschijnlijk met strijd van september vorig jaar in japan de groepswinst wordt be- Z weden, toen Nederland met 3-0 twist. Die is belangrijk, want de moest winnen en dat ook deed. Ron Zwerver meende n; dat Nederland een duel als dag anderhalfjaar geleden zou heb ben verloren of misschien op het nippertje gewonnen. "Het is onze kracht dat we nu bleven vechten toen het minder ging in de tweede set. Iedereen kent zijn verantwoor ding. We irriteren elkaar niet meer. Vroeger bemoeide iedereen zich met iedereen. Nu bestaan duidelij ke afspraken, waarbij geen in menging mogelijk is". Kleineren Coach Harrie Brokking: "Niet om Polen te kleineren, maar wij voch- punten uit de voorronde gaan ge- SPORTPARK DE KROM KATWIJK VANMIDDAG AANVANG 15.00 UUR KATWIJK - SPARTA NIJKERK EN MAANDAG 16 APRIL AANVANG 18.00 UUR KATWIJK - RIJNSBURGSE BOYS deeltelijk mee naar de finalegroep. Zoals verwacht zijn de rollen in de "groep Tokyo" na een dag vrij duidelijk. Japan won voor 8.000 toe schouwers, van wie het merendeel na de wedstrijd de zaal verliet, in het Metropolitan Gymnasium mak kelijk van Iraq, de DDR eenvoudig van Puerto Rico (beiden 3-0). Tijdens de persconferentie deden de Japanse journalisten alle moeite Nederland als de sterkste van de groep naar voren te schuiven. Ze wilden dat graag uit de mond van Brokking zelf horen, maar die hapte niet. "We praten alleen over de vol gende wedstrijd en die is tegen de DDR". De Japanners vrezen vooral de lengte, kracht en variatie bij Neder land. Met slechts één basisspeler van twee meter in hun team, snap ten de schrijvers totaal niet dat Pe ter Blangé met zijn 2,05 meter het spel liep te verdelen. "Ja, ik ben de langste spelverde ler ter wereld. Wat dan nog", bleef de Voorburger laconiek op de vra gen. "Anderen met mijn lengte wil len aanvallen, ik wil spelverdelen. Toen we met het Nederlands team begonnen, in juni 1986, heeft Arie Selinger me op die plaats neergezet, mede omdat ik niet goed kon aan vallen". Hoeveel landen in de wereld zijn dan beter?, hielden de Japanse scri- Ron Zwerver springt hoger dan een Pool. De Japanners bestempelden de Nederlandse volleyballers door dit soort staaltjes meteen tot favoriet van het toernooi. Oranje zelf is wat dat betreft een stuk voorzichtiger. "We moeten nog groeien". benten vol "Weet ik niet", repliceer de Brokking. „Cuba zeker. We heb ben zeven keer tegen ze gespeeld en maar één keer gewonnen. Voor de rest is het erg moeilijk te bepalen waar we staan" Brokking was het meest tevreden over Ronald Zoodsma. De Fries, die eind dit jaar vertrekt naar Milberts- hofen, was volgens de trainer de enige die zijn normale niveau haal de. "Dat is logisch. Ronald heeft overal maling aan. Het maakt hem niet uit waar hij speelt. Maak hem midden in de nacht wakker, zeg hoe laat hij moet aantreden en hij staat Blangé, Held, Grabert, Benne, Zoodsma en Zwerver namen zelfs een voorsprong van 12-0. De Poolse spelverdeler Wagner was toen reeds vervangen door Stanicki. In ruim twintig minuten was het 15-4. In de tweede stokte het ritme. De voorbereiding van Nederland was enigszins verstoord geweest, omdat donderdag de filmbeelden van re cente Poolse duels niet konden worden bekeken. De oplader van de camera was ontploft. De technische staf wist weinig van het "nieuwe" Polen. Van de EK-basis bleken vier spelers over, van wie aanvaller Zie- linski de beste was. Met 15-11 trok ken de Oosteuropanen de set naar zich toe. In de derde en vierde reeks toon de Nederland zijn gememoreerde vechtlust. In de derde kwam Polen nog terug van 11-5 naar 11-8, maar goede smashes van Zwerver. Held en Benne forceerden de doorbraak. In de laatste stond Nederland con stant voor en werd op 13-7 nog even onnodig geholpen door de scheids rechter, die een netservice van Zwerver over het hoofd zag. In de andere groep, die speelt in Gifu, zijn de verhoudingen ook vrij duidelijk. Spanje won moeizaam van Algerije (3-2), Joegoslavië en Zweden simpel van Taiwan en Chi na: 3-0. Sterspeler Gustafson is nog bij zijn club Treviso in Italië, maar in de finaleronde is hij terug. Dat weet Nederland alvast. bij de landenstrijd al demonstreer de. De Zweed Kadiri. die zijn tegen stander bij eerdere gelegenheden twee keer had moeten feliciteren, kwam voor eigen publiek pijnlijk aan de weet dat er met Keen in deze vorm niet valt te spotten: 21-23. 22- 20. 21-19. 17-21». 21-16. De Westduit ser Bohm is zijn tegenstander in de tweede ronde, waarin vandaag ook de andere Nederlandse vrouwen aan bod komen. Het optreden van Peter Paul de Vrind op de EK-vloer bleef in het enkelspel beperkt tot drie kwartier. In die tijdspanne maakte de Bul gaar Ormanov een einde aan de illu sies van de Leiderdorper, die bij een 2-1 game-stand op de goede weg leek. maar vervolgens de partij door de vingers liet glippen. Dat over kwam Frank Boute niet. De Tilbur- ger had geen problemen met de Luxemburger Caenaro. Patricia de Groot worstelde tegen de Tsjechi sche Zadkova meer met zichzelf dat met de tegenstander. Haar kansloze nederlaag bracht het aantal uitge schakelde Nederlanders in Gothen burg op drie. ROB ONDERWATER SCHAKEN De Nederlandse schakers zijn al in de aanloop naar het volgende wereldkampioen schap onderuitgegaan. Gisteren verknoeide Rini Kuijf in Lyon zo wat de laatste kans in een directe ontmoeting Joel Lautier van de eindzege af te houden. De Frans man won en is nu bijna zeker van plaatsing voor het interzonetoer- BOKSEN - Virgil Hill, de Ameri kaanse wereldkampioen boksen in het halfzwaargewicht volgens de versie van de World Boxing Associ ation (WBA), heeft tijdens de trai ning een hand gebroken. Het titel gevecht tegen zijn Australische uit dager Guy Waters, dat op 29 april in Las Vegas zou worden gehouden is daarom tot nader order uitgesteld. Israël toegelaten tot EK tafeltennis GOTHENBURG (GPD) - Israel wordt met ingang van 1992 toegela ten op het EK-tafeltennis. Gisteren werd dat tijdens een congres van de Europese tafeltennisbond besloten. Twee jaar geleden in Parijs werd het voorstel nog van tafel ge'veegd. maar in Gothenburg besloten de be stuurders Israël te accepteren als lid van de ETTU. Voorts werd besloten de opzet van de Superliga te wijzigen. De huidige divisie van acht teams wordt verdeeld in twee groepen van vier. De als eerste geëindigde teams spelen in een finale op de Europese titel. AC Milan haalt zelf zijn recht MILAAN (GPD) - AC Milan heeft zich gisteren niet van de wijs laten brengen door de juridische over winning van Napoli met 2-0 op Ata lanta. De roodzwarte ploeg versloeg Sampdoria met 1-0. Vanmiddag kan Napoli weer op gelijke hoogte ko men met Milan (47 punten) als het thuis wint van Bari. In de laatste competitiewedstrijd van AC Milan in San .Siro van dit seizoen stond vooral het resultaat voorop. Beide ploegen wilden met het oog op de Europa-Cupverplich tingen van volgende week niet tot het uiterste gaan. Pas' in de tweede helft werd de titelpretendent er des ondanks toe gedwongen alles te ge ven, vooral omdat de Genuese ploeg zich stug verdedigde. Marco van Basten vocht letterlijk enkele duels uit met zijn bewaker Pietro Vierchowod. De twee spelers raak ten regelmatig met elkaar slaags, waarbij Van Basten weer niet vrijuit ging. De Utrechter was echter zel den sportief gevaarlijk voor zijn te genstanders. Een half uur voor het einde zorg de Daniele Massaro na een voorzet van Evani voor het belangrijke doelpunt. Het was de tiende treffer in dit seizoen van Van Bastens as sistent. Tot dat moment waren bei de ploegen alleen met afstands schoten dichtbij een doelpunt ge weest. De beste kans van de wed strijd miste de Joegoslaaf Katanec nadat hij alleen voor doelman Pazzagli was vrijgekomen. Trainer Sacchi was na afloop vooral tevre den over het feit dat de voetbalrech ters geen negatieve uitwerking had den op zijn ploeg. De coach bereidt zich nu voor op de Europese kraker met Bayern München. Ruud Gullit reist niet recht streeks naar de Beierse hoofdstad. Dinsdag zal hij door de Belgische chirurg Martens voor de laatste keer worden onderzocht. Als alles mee zit (en daar ziet het wel naar uit) wordt de sterspeler dan genezen verklaard. Na afloop van de wed strijd sprak Gullit eerder gedane uitspraken tegen dat hij volgende week in het duel tegen Verona zijn 'rentree zal vieren. "Ik heb alleen ge zegd dat het mij wel leuk lijkt om nog dit seizoen voor Milan te spelen, maar dat ik daarover eerst de toe stemming nodig heb van Martens. Dan moet Sacchi me trouwens nog opstellen". De leiding van AC Milan geeft Gullit alleen voor het WK vrij als hij ten minste één volledige wedstrijd heeft gespeeld voor zijn club.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21