'Die man kan geweldig schrijven' Lee Towers werkte samen met Pierre Kartner Ten Hoopen wil AYRO- interviews bundelen INGEN DONDERDAG 12 APRIL 1990 HILVERSUM (GPD) - Hoewel het menigeen zal zijn ontgaan, was 1989 voor Lee Towers min of meer een pauzejaar. Want ondanks de aanhoudende publiciteit hield de Sche- veningse zanger zich in ar tistiek opzicht voor het eerst sinds 'mensen heugenis' op de achter grond; met als vooruit zicht een weldoordachte herlancering in het nieu we decennium. In het Kasteel De Hooge Vuur- sche nabij Hilversum kreeg dat uitgebroede ver volg begin deze week een officiële start door middel van de presentatie van zijn kersverse album 'Listen To My Heart' en de lang verwachte aankondiging van een serie 'Gala's Of The Year' op 8, 9 en 10 de cember in Ahoy'. door Louis du Moulin 'Special guest' op de informele bijeenkomst was Pierre 'Vader Abraham' Kartner, die als lied jesschrijver nauw betrokken is geweest bij de totstandkoming van Lee Towers' lentebood- schap. Van de hand van de Bre dase zanger-componist is ook de eerste single 'Lady', waarmee de niet met het opstandige Balti- sche volk te verwarren entertai ner inmiddels een serieuze aan val op de hitparade heeft ingezet. Wonderlijk Towers en Kartner vormen op het eerste gezicht natuurlijk een wonderlijke combinatie, alleen al omdat beide vaderlandse feno menen een geheel andere (muzi kale) achtergrond hebben. Af gaande op zijn persoonlijke intu ïtie besloot Lee(n Huijzer) zijn Brabantse collega toch maar eens op te zoeken, waarna van het een het ander kwam. "Ach teraf beschouwd heb ik mis schien wel te lang gewacht om naar Pierre toe te stappen", aldus Lee Towers, "Mij was immers al lang duidelijk dat die man gewel dig kon schrijven. Een nummer als 't Kleine café aan de haven' is een regelrecht wereldlied. In het buitenland ook als zodanig er- Lee Towers: "Misschien heb ik wel te lang gewacht kend door mensen als Charles Aznavour en Nana Mouskouri. Dat er dan in ons land soms nog geringschattend over wordt ge daan. dat kan dan wel eens rem mend werken, maar uiteindelijk heb ik me er toch niets van aan getrokken". Met 'Listen To My Heart' pro beert Lee Towers afstand te ne men van zijn reputatie als zanger van bestaand repertoire. Niet ri- goreus, maar volgens een half- om-half-formule met 'geheide herkenningspuntjes' als 'Help Me Make It Through The Night' (van Kris Kristofferson). Anders dan anders is voorts de dominan te rol van Towers' karaktervolle stem in elk van de dertien num mers op dit door Martin Duiser geproduceerde album. De in strumentale omlijsting is dit keer niet meer dan franje; machtsver toon heeft plaats gemaakt voor een streven naar eenvoud. Country In die directe benadering is 'het hele team' (inclusief arrangeurs Hans Hollestelle en Piet Souer) behoorlijk country-achtig te werk gegaan, maar voor de rest is 'Listen To Your Heart' in weerwil van alle geruchten voor af zeker niet in die hoek geble ven. "Als er dan toch een etiketje op moet worden geplakt, houd het dan maar op een moderne op vatting van wat ooit als country is begonnen en die te vergelijken is met wat Kenny Rogers doet", meent Lee Towers. Na rijp beraad heeft hij intus sen ook het licht op groen gezet voor de hervatting van zijn 'Ga la's-traditie in Ahoy'. Voorlopig mikt Lee Towers op de voor noemde drie avonden in decem ber, maar in zijn achterhoofd houdt hij rekening met meer. "Ik moet dat eigenlijk ook wel, wil ik er iets aan overhouden. Ik vind het prachtig om op deze manier uit te kunnen pakken, maar als je maandenlang je benen uit je lijf rent zonder dat je de zekerheid hebt dat je een gulden verdient, dan bedenk je je toch wel eerst Domper Temeer daar, kan hij er aan toe voegen, het eerste 'superplan' van een volledige co-produktie met Anita Meyer na enige aarze ling door deze beoogde partner werd getorpedeerd. Een tweede domper die Lee Towers inmid dels heeft verwerkt, is de geringe animo bij de gemeente Rotter dam om zijn reeks prestigeshows te verheffen tot de slotmanifesta tie van dit jubileumjaar. Vooral na het afgelasten van Carthago hadden hem signalen bereikt dat zijn suggestie door burgemees ter Peper en zijn naasten met groot enthousiasme was ontvan gen. "Maar verder heb ik niets meer vernomen, dus heb ik nu maar mijn eigen plan getrokken. Ik blijf erbij dat het gemeentebe stuur hiermee een geweldige kans voor open doel heeft ge mist. Want door mee te werken aan een serie van misschien wel een week of twee had men in een klap alle kritiek op de 650-jaar- viering, waar ik inmiddels ook anders tegenaan ben gaan kij ken, de kop in kunnen drukken". Lee Towers heeft voor Ahoy' een revolutionaire opstelling in gedachten. Daarbij gaat hij ervan uit dat de wielerbaan zal zijn ver dwenen en de afstand tot de ver ste rijen korter zal zijn dan bij al le vijf voorgaande edities van zijn 'Gala's Of The Year'. Het Nationaal Bespreekbu reau in Laren heeft bij de kaart verkoop ook een nieuw stuntje voor hem (en het Rotterdamse sportpaleis) kunnen bedenken: het leveren van kaarten bij de aanschaf. Tot dusver werd er slechts gereserveerd en konden de toegangsbewijzen pas zes we ken van tevoren worden afge haald. Van Morrison zondag centraal op KRO-radio DEN HAAG (GPD) - De Ierse popzanger Van Morrison, spe ciale gast op Pinkpop, staat op eerste Paasdag centraal in de Radio 3-uitzendingen van de KRO. In alle programma's tus sen 9 en 19 uur zal veel muziek van de 44-jarige Morrison te horen zijn. Luisteraars maken kans op de complete cd-collec- tie van de popzanger ter waar de van ruim 700 gulden, door deel te nemen aan het 'Van the Man'-spel. LEIDEN Op verzoek van duizenden luisteraars gaat de Leidse r dio- en televisiepresentator Jan ten Hoopen (ex-NCRV en AVRO) e> serie van dertig radiogesprekken in een boekje bundelen. Het zijn de interviews die hij voor de AVRO hield in het programma 'Het is te Hoopen'. Ten Hoopen wil het in eerste instantie zelf gaan uitgeven. Het is de bedoeling dat het boekje deze zomer uitkomt. In het boek worden ge sprekken afgedrukt met Liesbeth List over 'Jaloezie'; Freek de Jong over 'Stompzinnigheid'Max Tailleur over 'Ik lach om niet te hui len'; Ton van Duinhoven over 'De waarachtigheid op toneel en in het leven'; Frans Boelen (directeur van de Leidse schouwburg) over 'Maskers af, lente in, gordijnen open'. Ook de gesprekken die Ten Hoopen voerde met een vrouw die aan kanker in een terminaal sta dium leed en de gesprekken met ex-delinquenten en ex-junks over de vraag hoe ze weer aan het werk kunnen komen kijgen aandacht in het boekje. NECKER ISLAND Lady Diana laat haar benen begraven op haar privé-eiland, genaamd Necker. De fotograaf moest zich dus ergens anders op richten en ontwaarde de zonen Harry, 5 jaar oud, die zijn hand op Di's schouder legt en William, 7 jaar, uiterst links. Zij mochten eveneens naar dit Maag den-eiland mee. (foto ap> Ongeveer 5 weken oud zijn de ze twee zadeljakhalzen. In de Afrikaanse savannen zijn ze be paald niet zeldzaam maar in dierentuinen komen ze maar zelden voor. Burgers dieren park in Arnhem heeft er drie die tijdens de paasdagen voor liet eerst naar buiten mogen. (foto ANP) Miereninvasie (1) Zuidafrikaanse mieren die per ongeluk met uitheemse planten in Burgers' Bush in Arnhem te recht gekomen zijn, dreigen daar een ware plaag te worden. De mieren voelen zich zo goed thuis in de tropische plantenhal in Bur gers Dierenpark dat zij zich in groten getale voortplanten. De dierentuin-directie is vooral bang dat bezoekers van de Bush last gaan krijgen van de mieren. De planten groeien steeds meer naar elkaar toe. De mensen lopen n bladeren en takken aan en aiclen, als we de mierenkolonie niet in de hand houden, de kans lopen onder de mieren te komen zitten. Dat kunnen we niet heb ben", aldus bioloog Wensink. Miereninvasie (2) De dierentuin heeft daarom een bestrijder van de mieren in de hal gebracht: de Zuidafrikaanse pad. Om te controleren of deze padden inderdaad voldoende mieren eten zijn vier van die beestjes uitgerust met een zendertje. Studenten kunnen deze padden via de zen der opsporen in de 1,5 ha. grote hal. Ze laten de beestjes kunstma tig braken en kunnen dan aan de maaginhoud zien hoeveel mieren geconsumeerd zijn. Overigens hebben de padden voor een nieuw probleem ge zorgd in het kunstmatige tropi sche regenwoud. Ook zij voelen zich daar zo thuis, dat zij zich ra zendsnel voortplanten. Voor hen werd daarom een vijand in het water van de Bush uitgezet: een Surinaamse pad, die de kikker visjes van de Zuidafrikaanse pad den eet. Pen voor blinden Een pen voor de blinden, uitge vonden door twee Fransen, heeft de prijs van de internationale uit- vinderbeurs in Genève gewon nen. De pen wordt gezien als de grootste doorbraak voor de com municatie van en met blinden sinds de uitvinding van het Brail- le-alfabet. Jacques Sagot en Gerard Pa- vard wonnen de prijs met hun 'pen, die de vorm van een grote ball-point heeft en die is gevuld met een bijzondere inkt. Zodra de inkt na twee tot drie minuten is opgedroogd, krijgen de geschre ven lijnen reliëf. Die lichte opho ging is voelbaar met de vingers. De pen werd oorspronkelijk ontwikkeld om computeronder- wijs aan kinderen te kunnen ge- WP ATTëmT/E WEST-DUITSLAND Z.IT IN DIE NAVO EN DE DDK IN HET WARSCHAUPACT... ..OP EVEN DAöEN HOORT HET BI3 DE NAVOOP ONEVEN DAöEN BIO HET WARSCHAU -

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 29