Bax prolongeert titel na spannende slotfase Tweede garnituur van Unicum nog te 'groen' Toeiïstenrol voor badmintonploeg Leiden zoekt nieuwe tenniscoach Verlies voor volleybalsters Ex-tenriiscrack in de cel RCL tegen UVS voor LD-Cup DONDERDAG 12 APRIL 1990 SPORT PAGINA 23 VOORHOUT Het zaalvoetbalteam van Bax heeft gisteravond in sporthal De Gaasbeek zijn zaal- voetbaltitel geprolongeerd. Het bezoekende THB Boys ging in een spannende wedstrijd met 5-4 ten onder. Voor THB Boys betekent dit dat het volgend seizoen een klasse lager gaat spelen en wel in de landelijke tweede divisie. Kampioen Bax gaat nu met Canton Reiss (Heerlen) en de kampioen van Brabant (waarschijnlijk Molier) uitmaken wie de finale speelt om het kampioenschap van Neder land. De overwinning van de ploeg 1 coach Jan Schoen hing nog raak. De licht geblesseerde Mario 'Good Old' Gerard Beek Faber bracht Hans van Leeuwen i zijden draadje. Geheel onnodig stelling en die bedacht zich geen bracht Bax zichzelf in de proble- moment (2-0). THB Boys was nog vrije trap op i uitstekende i door een 4-0 voorsprong uit handen te geven. De ploeg ging Tf oet krampachtig spelen en zelfs de uit- stekende doelman Rob van Dijk Nog deelde in de tweede helft laise. amper aan de bal geweest. Bij i i 4-3 stand werd het Bax was zichzelf niet meer en moest toezien hoe THB Boys steeds beter in de wedstrijd kwam. Na drie minuten was het al raak. Wim Hl PiBouckaert bleek een ware plaag en het net schoof (3-0). Het tweehon- zorgde met een halve omhaal zelfs iek ging er eens voor 4-3. De uit Den Haag gekomen zitten. Maar de FV Snoekie-supporters gingen er zitten. Er hing r wedstrijd tussen Bax en oude be- Bax-supporters kwamen bedrogen kende Wim Bouckaert. De grillige uit, want nadat Faber zelf 4-0 had lucht. Ondanks de vertragende Lissenaar zaaide voortdurend on- gescoord verviel de Voorhoutse Bax-tactiek bleef THB Boys, dat ploeg in de oude fout. Door onoplet- zonder Ed Griffioen ^peelde^ge- rust in de Voorhoutse ploeg. Bax dacht de de buit na acht minuten al tendheid kwam THB Boys nog binnen te hebben. Al na twee ten passeerde Hennie Koet doeltref- Frans Bouckaert de bal fend doelman Noya van Delzen (1 0). Twee minuten later was het weei orlijk. Met nog twaalf minuten te dê'rüst "tót 4-2'terug. Ëersib schoot spelen leek de bevrijding voor Bax Frans Bouckaert de bal via de bin- nabij toen weer Faber een beslis- nenkant paal langs doelman Rob sende pass gaf. Nu hield internatio- Dijk Van Egmond simpel voorbij HMSH In de interregionale klasse had Van Egmond geen moeite met HMSH. De Leidenaren wonnen gedeci deerd met 8-1, ook Medo 'later verzilverde nal Jeffrey Forée zijn hoofd koel (5- 3). Toen Martin Bax twee minuten aan zijn broek kreeg werd het stil in de Gaasbak. Nog net voordat Bax weer compleet binnen de lijnen ver scheen, knalde Fred Muller de bal in het vijandige doel (5-4). In de laatste spannende minuten niet anders. Door doelpunten cesvol. Zij versloegen Jan de Kuy- Fred Ouwerkerk (2x) Ge Tegelaar navolgbare Rob Henzing de achter stand met vier doelpunten om in 4-1 ruststand. Na rust was het gaV'BÓxTeTVam'óióëó"sÓhóp "nTÓt per met 10.7 Van Egmond-HMSH 8-1 In deze laatste wedstrijd trok Van Egmond fel van leer. Ondanks de zing die zijn quintet volmaakte snelle 0-1 achterstand, boog de on- de eindstand bepaalde op 8-1. kwamen de Leidenaren op overbrugbare 7-1 voorsprong. Uit ndelijk was het uitblinker Hen- diÓ'^ds'irijóón "uÓÓ Het kampioensteam van Bax bestaande uit Ed Zuidhoek (links boven), Hans van Leeuwen, Martin Bax, Mario Faber, trainer Jan Schoen, Jeffrey Forée, Rick van Dijk, Rob van Dijk en Hennie Koet. (foto Loek Zuyderduin» LEIDEN - Het Leidse gezicht van het Noorlander Paas-toernooi op het park van Unicum liep giste ren na de eerste dag al een paar flinke klappen op. Een trio Unicum-spelers dat rechtstreeks tot het WIM VAN DUIVENBODE hoofdtoernooi was toegelaten, moest vroegtijdig afhaken. Mare Nagelkerken, Martijn Krans en Erik Bakker gleden op de eerste dag van het A-toernooi met twee sterren onderuit op de thuisbasis. Club genoot Kees Jan Schuilenburg bewees dat hij al iets verder is op A-niveau en bereikte wel de tweede ronde, net als de vijfde Unicummer in de rij, Jorn Dankaart. Het gesneuvelde drietal was via een examen. Dat wil ik toch eerst alle- Koudekerker maakte gisteren dui- wild-card toegelaten tot de eerste maai jn Qrde maken, hoe belangrijk delijk dat hij ver wil komen in een editie van het A-evenement en hoeft het tennis ook is", aldus de voorma- van de weinige toernooien die hij zich gezien de status geenszins te ijge TEAN-speler. dicht bij huis kan spelen en liet er J - Zijn maatje Martijn Krans kwam geen gras over groeien tegen Miclos heel wat beter voor de dag. Tegen Markovits. In twee sets bereikte de uit handen. Een verlengstuk om de nationale titel staat de Voor- houters nog te wachten en zij zijn er wel degelijk van doordrongen dat in geheel an der vaatje getapt dient te worden. Mare Nagelkerken v tige binnenkomer. De twee spelers Nederland) van Unicum 2 hadden nog geen A- met 4-6, 6-7 nking en de teller gaat vanaf pret- Michiel Zegveld (nummer 55 lopen voor het duo door deze eerste speelde hij bijvoorbeeld twee set- helemaal tevreden deelname aan een A-toernooi. points. "Het viel me niet tegen", al- voorname kandidaat c Nagelkerken had de meeste dus Krans na afloop. "Maar je merkt moeite met de kennismaking op dit dat die jongens op een 4-4 stand als niveau. Met 6-1, 6-1 werd hij ge- het belangrijk wordt gewoon door- veegd door Roger Davids, een jon- meppen. Ik ga dan wat voorzichti- gen die te vinden is rond de tachtig ste plaats op de nationale ranglijst. "Geen schijn van kans", aldus de Alphenaar in Leidse dienst. "Die tegen hem lekker in mi in sDel". jongens zijn nog een maatje te Qok Erik Bakker verliet het toer- doen. Dat is het verschil. Maar ik heb lekker gespeeld. Zeg veld was een zwoegertje en ik kwam groot. Dat is geen schande. Het i elk geval prettig dat ik nu wat mak kelijker binnenkom in volgende A- toernooien". Overgang Nagelkerken had duidelijk moeite eervol. Joep Hofman ergens in de zestig terug te vinden op de Audi-ranglijst - zette hem in twee sets aan de kant (5-7, 3-6). Net als Krans had Bakker het verschil tus- de wat geroutineerdere A-spe- en de 'groentjes' gevoeld. "Maar met de overgang van indoorbanen toch moet je niet opkijken tegen die r de gravelbanen. Ik moet nog gasten. Mare deed dat misschien duidelijk wennen. Afgelopen week- jets te veei oat had ik vorig jaar ook einde werd de competitiewedstrijd op Roomburg toen ik voor het eerst Coach Arnold Barends (links boven), Jan van Berkel, Gé Tegelaar, Wilfred Henzing, Piet van Egmond, Fred Ou werkerk, Theo van de Nieuwendijk, Arno Lancel en Raymond Henzing vieren het kampioenschap van Van Eg mond. (foto Loek Zuyderduin) afgelast, dat werkte ook al niet be vorderlijk. Bovendien ben ik nog aflerën bezig met het testen van de rackets. Ook ben ik bezig met mijn meao- A-toernooi stond. Dat moetje aldus Bakker die Dekker verruilde voor Unicum, waar hij nu in het tweede speelt. Kees Jan Schuilenburg had na een goed begin (6-3) tegen Ab de With (nummer 88) een inzinking MOSKOU (ANP) - De Nederlandse tien badmintonploeg keert een illusie ook armer terug op vaderlandse bodem. Op de eerste dag van de individuele strijd om de Europese medailles verdwenen zes van de zeven Neder landse deelnemers uit het toernooi. Alleen Eline Coene volhardt nog in de strijd om een médaille in het en kelspel, zodat de geplande uitstap jes in Moskou voorlopig voorbij ziet gaan. r daar hield het toernooi hen op. Voor de Nederlandse badminton- bond een schrale oogst, gezien de verwachtingen. De Sovjetunie speelde een belangrijke rol bij de af meer tussen het aanstormende ta- „Hij beschikt nog niet lent en de gevestigde orde. In de varing als het eerste game haalde Bruil lenging uit het vuur, na met 10-14 achter te hebben gestaan. Hij ver- 18-jarige ex-speler van De Munnik de draad weer op. De Nederlandse indoorkampioen tot en met 18 jaar maakte het met 6-3 af. Vandaag treft tegenzit een kor- Schuilenburg Erwin Lems (16.00 te lassen. Even uur). a die baan af- Ook Jorn Dankaart hield volgens stappen. Dat moet hij nog leren, verwachting de hoog de lakking van de Nederlandse top. Monique Hoogland, Astrid van der Knaap en Pierre Pelupessy stuitten op onoverkomelijke hindernissen haar uit het land, dat Oranje ook bij de landenwedstrijd dwars zat. discutabele beslissingen van de zak'\ meende Van Dooremalen, die vrouwelijke lijnrechter. De tweede trok hij met sterk verdedigend spel Dat Eline Coene zich een plaats Spelers en speelsters waar enkele bij de laatste zestien van het vrou- jaren geleden nog 'met één hand' wenevenemt toeëigende, wekte bij van werd gewonnen, bleken in kor- niemand verbazing. De Velpse vier- te tijd flinke vooruitgang te hebben de haar 26ste verjaardag met een de- geboekt. Zoveel zelfs, dat de Neder- juiste moment Butler leek aan het einde van zijn krachten toen de Nederlander in de beslissende reeks een voorsprong emalen nog van 8-4 nam. De „blinde beuker" uit Engeland profiteerde echter op het deelte van zijn ploeg. Bruil durfde het niet aan uit angst voor een repri mande van de arbiter. Met Eline Coene heeft Van Door- het noemt. Gisteren kwam het toer- ei eersie unicum n-iueniuui 10 cr,orri0 r de hoofdklasser een'probeer- nn gelijke overwinning op de sterke iandse delegatie drastisch werd ge- Zweedse Catrine Bengtsson. De kortwiekt. Het koppel Meijer/Van rest van de ploeg werd op de eerste Dijck, winnaars van het zilver twee dag van het individuele toernooi jaar geleden, sloot zich keurig aan naar huis gespeeld. Van der Knaap, bij de malaise in het enkelspel door Hoogland en Van Dijck struikelden van een onbekend Duits duo te ver in de eerste ronde bij de vrouwen. Rezen. Pelupessy, Meijer en Bruil hielden Van het mannen-drietal bleek al- het langer vol, vochten zich bij de ieen Chris Bruil een lichtpuntje i i enorme 1 laatste troef 0 het enkelspel. De Velpse kende i Moskou een moeizame start, ma: heeft zich intussen voldoende i op gang met enkele leuke par tijen. Het experiment aan de Haar lemmertrekvaart is misschien niet al te sterk bezet, maar biedt wel hele zinking bij zijn tegenstander. Bruil gepast aan de moeilijke onstandig- aantrekkelijke partijen tussen A- leverde plotseling punt na punt i Hij herstelde zich pas weer toen al het te laat was. Zelf had hy ook geen heden. Ze heeft het nog wel verende vloer 1 de shuttle': de trage snelheid 20 zün te vinden, haar partij voldoende show verklaring voor zijn falen op het be- tegen de Zweedse Catrine Bengts- Ie£> spelers die weliswaar niet in de top ar die wel voor spektakel zor- slissende moment. „Ik weet niet wat er mis ging. De wedstrijd gleed uit mijn handen." ondervond ze weinig proble men en werd duidelijk dat de vorm stijgende is. Bovendien is er afgezien va Unicummers nog te genieten Michael van den Berg. De lange heren i weg r de laatste 2 Vrouwen van BV Lisse verliezen ook tweede duel de equipe van Van Dooremalen. De voormalige jeugdkampioen van Eu ropa (onder zestien jaar) had giste ren lang uitzicht op een plaats in de kwartfinales, maar miste in het duel tegen de geplaatste Engelsman Ste ve Butler de ervaring om zijn sterke spel met een verrassende overwin ning te bekronen. Bruil, negentien jaar, was Butler onlangs nog bij de strijd om de Tho mas Cup in Villach (Oos) tegenge komen. Hij kreeg daar een afstraf- LEIDEN - De vrouwen van BV Lisse hebben de finale om de bas- o ketbalbeker niet naar hun hand Hng. Schijnbaar leert hij snel bij. In kunnen zetten. Gisteravond verloor Moskou was er geen onderscheid het voor de tweede keer van Rotter- dam-Zuid. Thuis bedroeg het ver- \\tt» T 1 J schil tien punten, in Rotterdam WlHSt I jPlflSP 16112X1 kreeg Lisse met 87-60 klop. J BV Lisse, dat in de competitie een LEIDEN Het Leids elftal onder klasse lager speelt, met een regie- 15 jaar heeft weer eens een overwin- mentaire voorsprong van tien pun- ning geboekt. Op het terrein van ten aan de ongelijke strijd. RZ was UVS versloeg Leiden Zeeland met al na negen minuten op gelijke 3-1. De treffers kwamen op naam hoogte (18-18). Halverwege de twee- van Brian van Goethem (Rijnsburg- de helft (rust 58-45) sloeg de thuis- se Boys), Alex Barendse (RCL) en club een onoverbrugbare kloof: 69- Timo van Poppel (Rijnsburgse 45. Joke van der Heuvel was met 19 Boys). Leiden heeft nu vijf punten punten topscorer van BV Lisse. uit zes wedstrijden. LEIDEN - Het bestuur van het ten- gaat louter en alleen nisdistrict Leiden opent binnenkort plannen die hij had v een sollicitatieprocedure voor een de jaren. We konden daar nieuwe districtstrainer. De opvol- dig niet op ingaan, omdat het de be- ger van John Noakes, die de afgelo- groting anderhalf keer zou overtref- pen twee jaar de Leidse jeugd bege- fen", zegt Hilde van der Haak, be- leidde. moet medio september be- stuurslid en voorzitter van de com- ginnen. missie geselecteerd jeugdtennis. Het contract van Noakes is door het district niet verlengd, omdat de Due hondheeft gezegd dat wy goed coach te hoge financiële eisen stel- gehandeld hebben tydens de ge- de. Beide partijen kwamen niet tot sprekken overeenstemming, ook niet nadat Noakes wilde steeds meer jeugdi- de bond en bondscoach Stanley ge tennissers betrekken bij de dis- Franker zich met de zaak bemoei- trictstrainingen. Buiten de geselec- den. De KNLTB (de Koninklijke teerde talenten wilde hij ook aan- Lawn Tennis Bond) heeft zich ge- dacht schenken aan de mindere pu- schaard achter het standpunt van pillen in de regio. Volgens het dis- het Leidse districtsbestuur en vindt trict ging dit te veel op een tennis- dat de plannen van Noakes te duur school lijken met alle financiële zijn- consequenties vandien. De minder "Het is geen persoonlijke kwestie getalenteerden moeten volgens het tussen Noakes en het district. Het districtsbestuur eerst bu de vereni- GÓTEBORG EK Landentoemooi: Mannen Finale: Bondsre publiek - Zweden 2-5. Fetzner - Appelgren 19-21 17-21, Rosskopl - Persson 21-16 12-21 15-21, Böhm - Waldner 24-22 14-21 21-18, Rosskopf - Appelgren 17-21 13-21, Fetzner - Waldner 14-21 21-14 21-15. Bóhm-Persson 15-21 24-22 19-21. Rosskopl - Waldner 18-21 23-21 18-21 Derde plaats: Engeland - Joegoslavië 5-1Vijfde plaats: Frankrijk - Hongarije 5-0; Zevende plaats: Neder land - Sovjetunie 0-5. Boute - Vardanjan 18-21 13- 21. De Vrind - Tsjetinin 9-21 10-21. Keen - Ma- zoenov 17-21 21-16 18-21. De Vrind - Vardanjan 13-21 14-21. Boute - Mazoenov 17-21 15-21Ne gende plaats: Tsiechoslowakije - Oostenrijk 2-5; Elfde plaats: Polen - Bulgarije 2-5 (Polen en Bul garije degraderen). Dertiende plaats: België - De nemarken 5-1 (België en Denemarken promove ren naar eerste categorie). BARCELONA 650.000 gulden, mannen, tweede ronde: Emi- lio Sanchez (Spa/3) - Davin (Arg) 6-3 6-1. Gomez (Ecu/4) - Schapers (Ned) 4-6 7-6 7-6, Lopez (Spa) - Vajda (Tsj) 6-4 7-6, Costa (Spa) - Tsjerkasov (Sov) 6-3 6-2, Perez (Uru) - Cane (lta/12) 6-2 op gegeven. Skoff (Oos/6) - Strelba (Tsj) 6-3 6-1Ar- rese (Spa/15) - Stich (BrD) 6-3 7-5, Bruguera (Spa/11- Fillipini (Uru) 7-5 6-3, Paloheimo (Fin) - Fleurian (Fra/14) 6-2 6-2, Perez Roldan (Arg/10) - Koevermans (Ned) 6-3 6-3, Berger (VSt/1) Camporese (Ita) 6-3 6-1, Tsjesnokov (Sov/7) - Azar (Arg) 6-4 1-6 6-3 Dommelen - Erwin Lems 6-1, 1-6. 2-6, Hans Eric Zwaagstra - Andy Schaefers 6-7. 6-3. 1-6, Eric Hoppenbrouwers - Eddie Schol 6-3.2-6,0-6. Mar tijn Krans - Michiel Zegveld 4-6,6-7, Pjotr van Dalf- sen - Bas Wild 6-3,6-2, Mare Nagelkerken - Roger Davids 1-6,1-6, Niels de Kok - Gijs Verheyen 7-5, 6-2. Daniel Orsanic Maarten Koopman 6-3, 6-2, Sander van Gelder - Wim Groeneveld 5-7.1 -6, Mi chael van den Berg - Miclos Markovits 6-1, 6-3, Stephan Meindert - Femon Wibier 6-7,1 -6, Ab de With - Kees Jan Schuilenburg 3-6, 6-3, 3-6, Jos Koemans - Mark Duncker 6-16-4, Jorn Dankaart - Hielke Bakker 6-2.6-4, Koen Claasse - Marco van Teeffelen 6-3, 6-1. HOEI Waalse Pijl, professionals: 1. Argentm (Ita) 207 km in 5.21.00.2. Leclercq (Fra) op 0,03,3. Theu- nisse (Ned) 0.06.4. Indurain (Spa) 0,10,5. Rooks (Ned) 0,14, 6. Roche (Ier) 0,18, 7. Kiefel (VSt) 0.22,8. Alcala (Mex) 0,29,9. Millar (GBr) 0.37,10. Cassani (Ita) 0.45. 29. Winnen 1,16. Dekker-troef de tweede ronde. "Na ®a* •erloor hij weliswaar die eerste set verliep het wat stroef, naar kansen op meer Ik moet het gewoon sneller afma- zeker. In de tweede set ver- ken", aldus Van den Berg die niet FV Snoekie IFC Drechtst. Silva Boys Alter Boys 22-31 Vd Plas 22-26 De Rozet 22-20 SC Hoogenb. 22-20 Hermes DVS 22-19 22-18 22-18 22-16 22-12 22- 9 Hoofdklasse Martin Centrum 16-29 Medo Lugdunum 16-22 RGC 16-13 16-12 FC" Lisse 16-17 Sloos Sport 16-11 Eigeman 16-16 Jan de Kuyper 15- 7 Boerenburg 15-15 Martijn Krans: eervol tenonder. (archieffoto) de tweede set. die hij met dezelfde ..„.1in ,1» verfde favoriet Daniel Orsanic cijfers verloor. In de derde pakte de ta.iarioe ev.eneler v„n Do Monnik halt toe te roepen later in het toer- De als eerste geplaatste Ar- Vandaag komen de 1 het eerst aan bod in het hoofdtoer nooi. Bionda Zonderop mag van avond om 18.00 uur proberen 111 het eerste team van Unicum te- - opsteker kon gebruiken na kende gedecideerd af met Hielke ^!™tk t het wegvallen van hetjjrootste ge- Bakker: 6-2, 6-4. Het eerste Unicum A-toernooi de hoofdgroep. Om seltje' zoals voorzitter Har Meijer |°e?° t^nToen Ctaa^e M Hot nnomt nitron irwaiTi hr»t tnpr. öere tegen Koen uiaasse. ROB VAN DER ZANDEN MONTREUX (ANP) - De Neder landse vrouwen volleybalploeg heeft gisteravond in Montreux haar het zes-landen- toernooi verloren. China won met 3- 0,15-13,15-9,15-9. De derde ploeg in de groep van Nederland is de DDR, in de andere groep spelen Cuba, Zuid-Korea en Tsjechoslowakije. Coach Peter Murphy begon met de te dure gingen aan de slag, waarna ze even- zijn „vaste" groep van Ingrid Piers- de komen- tueel worden opgenomen in het ge- ma, Vera, Koenen, Kirsten Gleis, selecteerde jeugdtennis. Momen- Cintha Boersma, Henriette Weer- teel worden de districtstrainingen sing en Maijolein de Jong. Femke overgenomen door de coaches die Hoekstra heeft een deel van de wed- Noakes" assisteerden. strijd voor Marjolein de Jong ge speeld. BRUSSEL (ANP) - De correctionele rechtbank in Brussel heeft de voormalige Belgische tenniskampioen Bernard Boileau gisteren ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan negentien maanden voorwaardelijk. Deze straf kreeg de 30-jarige achtvoudige Belgische kampioen wegens diefstal, het plegen van geweld en huisvredebreuk. Bovendien kreeg hij nog eens één jaar voorwaardelijk voor het gebruik van verdovende middelen. Boileau mocht evenwel gisteren al direct de gevangenis verlaten om zich gedurende tenminste één maand in een kliniek voor heroine-ver- slaafden te laten behandelen. Westduitse midlotto Trekking A: winnende getallen 3 - 6 -18 - 33 - 36 - 44. Reservegetal: 21. Trekking B: winnende getal len 4 -13 - 26 - 35 - 44 - 49. Reservegetal: 23. Spel Koersen van Duindigt: Eerste koers, 2000 m: 1. Passing Action (H. Lan- geweg) 2.39,5 -1.19,8, 2. Elaine Dakota, 3. Expo Buitenzorg. Niet gestart: Doe Bellwood. Toto: win nend: 1,10, plaats 1.001,00, koppel 3,50, trio 9,10. Tweede koers. 2000 m 1Menno Moon (A. Manu el) 2.10,4,2. Coran, 3. Spain Raaphorst. Toto: win nend: 15,80. plaats 2,20 1,30 5.70. koppel 11,40, trio 219.50. Derde koers, 2000 m: 1. Edison R. (C. Roodenrijs) 2.42,0 -1.21,0, 2. Eleazer Belwin, 3. Elma Buitenzorg. Niet gestart: Dangerous Snow en Expensive Meadow Toto: winnend: 7,20. plaats 2.00 2,20 2,60, koppel 14,60. trio 297,80. Vierde koers, ren over 1300 m: 1Move Closer (M. Watlow) 1.20,4, 2. Belfort Princess, 3. Countach. Toto: winnend: 4,50, plaats 1,401,40 3,00, koppel 7,30. trio 257,40. Vijfde koers. 2500 m: 1. Carma Flight (J. Oorthuijsen) 3.24,8 1.21.3.2. Dispatch. 3. Cid Olympic. Toto: winnend' 1,90, plaats. 1,20 1,20 2,20, koppel 2,30, trio. 26,30. Zesde koers. 1609 m: 1. Elias (G. Buitelaar) 2 07,2 1.19,1, 2. Diamond Worthy, 3. Carola, 4. Cupido. Toto' win nend: 4.40. plaats. 2,50 2,90 7.60. koppel 51.70, trio 1783.40. kwartet niet gespeeld. Zevende koers. 1609 m 1 Bo van de Lente (R Pools) 2.04,0-1 17,1,2 Brown Beauty. 3 Astnd Marian Toto: winnend: 4,00, plaats 1,70 1,40 3,00, koppel 4,10, trio 40,40. Achtste koers, ren over 1900 m: 1 Asrakhan Lad (A. Manuel) 2.04,2, 2. Peatswood Shooter. 3. Agile. Niet gestart: Dunhill. Toto: win nend: 2.40. plaats 1*101,101,10, koppel 4.80. trio 35,40 Negende koers. 2000 m: 1. Dak Robel (D. Lukje) 2.38,7 -1.19,4,2. Como Queen, 3. Cheetah Boshoeve, 4. Carrera. Niet gestart: Donna Denne- hof. Toto: winnend: 1,30, plaats 1,10 1,10 1,10, koppel 4.40. trio 13,70, kwartet 145.30. Tiende koers. 2000 m 1Brahms Melodie (J. van Dooye- weerd) 2.36,9 - 1.18,5, 2. Annemiek Baker, 3 Zoeff Neyenrode. Toto: winnend: 1,50, plaats 1,70 5,30, koppel 2,50, trio 7,10. W-5 Spel' 8 - 2 4 - 3 - 8. f 283,60. Omzet totalisator: f. 233.515,00. LEIDEN - De loting voor de kwartfinale van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup leverde giste ren in elk geval alvast een bijzonder aardige ontmoeting op. Barbara Westerink, pr-vrouwe van het LD, koppelde namelijk RCL en UVS een elkaar, voorheen twee oude ri valen. Ook Docos kan, als Kickers zich althans vanavond via een winstpar tij op afdelingsclub Teylingen voor de kwartfinale weet te plaatsen, een interessante krachtmeting tege moet zien. Kickers en Docos staan samen bovenaan in de vierde klas se. In de laatste wedstrijd van de competitie treffen de kampioensge gadigden elkaar nogmaals. Roodenburg, die zich als derde Leidse vereniging bij de laatste acht plaatste door verrassend Noordwijk te elimineren, krijgt in vierdeklas ser ROAC een op papier misschien wat zwakkere tegenstander, maar in dit soort bekerduels weet je het maar nooit. De winnaar van het tref fen tussen Rijnsburgse Boys en Alphense Boys ontmoet op eigen veld de winnaar van het duel tussen Ter Leede en Stompwijkse Boys. De kwartfinales worden gespeeld op 24 april. De loting: Roodenburg - ROAC, Docos - Teylingen/Kickers, RCL - UVS. Rijns.Boys/Alph.Boys - Ter Leede/Stomp.Boys.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23