Verontrusting over komst Koets-o-theek Flinke schade bedrijf Bey door onterecht bankroet LEIDSCH B DAGBLAD Omwonenden voorzien overlast bezoekers EH3 □non NIHI I HUI III ii uil iniinmii nut—u-HiiJ mmm—m-wi l^— Groen links in Leiden tegen verbreding van A4 Nieuwbouw en uitbreiding wasserij Ozon in Roomburg Juwelier mist gouden ringen Eis tot rechtzetting door Kamer van Koophandel DONDERDAG 12 APRIL 1990 LEIDEN - De Katwijkse pro jectontwikkelaar De Lange en Van der Plas heeft een plan voor de bouw van 53 woningen, een discotheek (de Koets-o- theek) en ruim 800 vierkante meter kantoor en winkelruimte aan de Lammermarkt. De nieuwbouw zou moeten verrij zen op de plaats van het voor malige pand van Ico Athibu (de vroegere Parmentierfabriek). Omwonenden zijn zeer verontrust over het bouwplan dat gisteravond werd gepresenteerd in de raads commissie voor ruimtelijke orde ning. Gevreesd wordt dat het disco- theekpubliek voor ernstige overlast discotheek gesitueerd 'ir blijken het plan wel te zien zitten straat, op het moment dat het de De gemeente streeft immers al jaren discotheek verlaat, waarvan grote naar verplaatsing van de Koets-o- overlast wordt verwacht. "Waar la- theek omdat de discotheek in de ten ze hun fietsen en bromfietsen Kruisstraat grote overlast bezorgd, wilde de politici weten. "En, waar Van der Molen denkt dat op elke an- kotsen ze", vroegen de buurtbewo- dere plek dezelfde problemen zul- ners. len opduiken en dat dit aan de Lam- Wethouder van der Molen (ruim- mermarkt het minst het geval zal telijke ordening) had nog geen op zijn. lossing voor de fietsenproblematiek Het nieuwbouwplan, ontworpen bij,de h™d daar zeer door het Haagse architectenbureau wel van ®,wuf f. z?jn' W\ t °or, Roeleveld-Sikkes, voorziet in de der noemde de fietsenoverlast en bouw van een L-vormig complex het vertrekkende publiek het enige met 53 koopwoningen, in vier of vijf reele probleem. Ze zei te den en verdiepingen. Op begane grond ko- ,de verwachte problemen wel voor men winkels of kantoren. Onder het komen kunnen worden, gebouw is een parkeerkelder ge- De Stichting Industrieel Erfgoed pland voor 67 auto's. Achter de wo- Leiden heeft er voor gepleit het ou- ningen, op het binnenterrein, is de de Parmentiercomplex te behou- Y_V VPEDID m MDttQ iiiiii imiiif 3 [JUJUBE QlJJJJiJlllULU j (volkshuisvesting) moet het achter- uiteindelijk toch een oplossing voor gebouw absoluut gesloopt worden handen. omdat het in zeer slechte staat keert. Het voorgebouw zou geres taureerd kunnen worden, Tesselaar denkt dat t bedrijfsbestemming wel tot de gelijkheden behoort. Van der Mo- volgens de wethouder niet of nau- len deelde mee dat ook met de ge- zal zorgen. Ook de politiek reageer de voorhands niet enthousiast op het nieuwbouwplan. Van Rij (PvdA) noemde het gebouw veel te hoog vergeleken met de oude pand jes aan de andere kant van de Lam mermarkt. Wethouder Van der Molen (ruim telijke ordening) liet daarentegen grote den en op de monumentenlijst te welijks geschikt te maken voor be- dachte is gespeeld geluiddichte doos'. De toegang tot plaatsen. Groen-Linksraadslid Van de discotheek en de parkeerkelder Lint noemde behoud van het fa- bevinden zich naast elkaar, aan de brieksgebouw ook zeer de moeite Molenwerfzijde. Het architectenbureau garan deert dat de discotheek absoluut ge- luiddicht is. Dat blijkt ook niet de grootste zorg van omwonenden en politici. Het is vooral het publiek op waard en pleitte voor een haalbaar heidsstudie naar een nieuwe func tie voor het oude gebouw. Volgens wethouder Tesselaar het ge woning. Een globale berekening bouw het centrum voor beeldende van de restauratiekosten heeft uit- kunst te huisvesten. De raadsfrac- gewezen dat dit zo'n 3 miljoen gul- ties moeten zich nu eerst over het den zou kosten. Volgens Van Lint is plan buigen. Afhankelijk van het woonbestemming voor oude oordeel dat de politiek geeft zal het LEIDEN - Groen Links heeft zich, in navolging van partijgenoten in Leiderdorp, uitgesproken tegen de Uit het antwoord dat uiteindelijk volgde bleek duidelijk dat de weg dicht bij de woningen komt te verbreding van rijksweg A4. In het liggen dat de situatie praktisch LEIDEN - Wasserij Ozon gaat een punt houdt. Daarnaast is het moge- pand bouwen op het bedrijfsterrein lijk dat de panden verkocht worden Roomburg. De wasserij zit nu nog of dat-daar nieuwe woningen wor- veroorzaakt. Volgens directeur J.IJ. van der Krieke is de plaats in Room burg voor het bedrijf ideaal en zit er een fikse groei aan te komen. Ozon gaat als alles volgens wens verloopt november van dit jaar ver huizen naar een onderkomen dat met 2000 vierkante meter twee keer zoveel ruimte biedt als het huidige pand. Volgens Van der Krieke gaat het bedrijf in de toekomst de activi teiten uitbreiden met linnenver- huur, extra service verlening aan horecabedrijven en verhuur van be drijfskleding. Bovendien neemt Ozon het che misch reinigen, dat de laatste jaren' aan derden is uitbesteed, weer zelf ter hand. Daartoe zijn volgens Van der Krieke in Duitsland nieuwe ma chines aangekocht. Het chemisch reinigen werd door het bedrijf uit besteed omdat er in het f?and Hoge Rijndijk 34 geen ruimte voor was. De krappe ruimte was er volgens Van der Krieke er de oorzaak van dat het bedrijf niet kon groeien. De winkelier vermoedt dat de rin- Het is nog niet duidelijk wat gen zijn ontvreemd door een viertal mensen dat even daarvoor belang stelling had getoond. De waarde van de buit is nog niet bekend. moment 40 werknemrs heeft. Ozon heeft in de hele Randstad bedrijven die klant zijn. Door de ligging de A4 zijn de grote plaatsen in Zuid- Holland goed te bereiken. Het ontwerp van architectenbu reau Herms van den Berg uit Lei den is onlangs goedgekeurd door de welstandscommissie en het wach ten is op de afgifte van de bouwver gunning. Van der Krieke hoopt bin nen vier weken de eerste paal te kunnen slaan. LEIDEN - Bij een juwelier aan de Haarlemmerstraat is gisteren een tableau met 16 gouden ringen gesto len. straks met de oude panden gebeurt. Volgens Van der Krieke is niet uit gesloten dat Ozon daar een afgifte- LEIDEN - Het pand Rijndijk 308 is door de gemeente aangekocht en zal worden gesloopt. Dat is nodig in ver- hand. met de toekomstige verbreding van de Haagsche Schouwbrug. Het opknappen en verbreden van de brug kan overigens nog wel enkele jaren op zich laten wahten. De vorige eigenaars hadden het wegbestemmen van Rijndijk 308 altijd bestreden. Uiteindelijk besloot ook de Kroon dat de wijziging van het bestemmingplan rechtmatig was. Daarop besloten de eigenaars het pand aan de gemeente te verkopen. Steenhouw- en natuursteenhandel Keuzenkamp die nu op de begane grond van het pand zit, kan wellicht na de sloop op het resterende terrein nieuwbouw ple gen voor een toonzaal en kantoorruimte. (foto Jan Leidse college van B en W is nog niet gesproken over de eventuele medewerking aan verbreding van de rijksweg. Wethouder Van der Molen (ruimtelijke ordening) deel de gisteravond mee dat B en W van Leiden er naar streven om samen met de andere betrokken gemeen ten (Leiderdorp, Woubrugge Zoeterwoude) lijk standpunt plannen van Rijkswaterstaat. Vertegenwoordigers van Rijks waterstaat informeerden de Leidse politiek gisteravond, tijdens een commissievergadering, over het plan om de A4 (de snelweg tussen Amsterdam en Rotterdam) te ver breden. Om die verbreding moge lijk te maken moet het bestemming plan Roomburg worden aangepast. Groen Links zal daar in elk geval niet aan meewerken. De andere raadsfracties hebben nog geen standpunt ingenomen. Als de rijksweg wordt verbreed is het meest waarschijnlijke dat dat de westkant gebeurt. Bewoners van Rhijnvreugd, een straatje langs de rijksweg, wilden gisteravond weieens van de vertegenwoordigers van rijkswaterstaat weten hoe dicht die bredere rijksweg dan bij hun woningen komt te liggen. Aanvan kelijk kregen zij geen antwoord op hun vraag. Het CDA-raadslid Het- tinga maakte zich boos over de ont wijkende antwoorden. Volgens het raadslid moest het toch mogelijk zijn bij benadering te zeggen tot waar de weg straks komt. R. van Leeuwen kantonrechter LEIDEN - Mr. R.Th. van Leeuwen wordt kantonrechter in Leiden. Hij is bij Koninklijk Besluit van 22 maart benoemd. Van Leeuwen wordt op 20 april geïnstalleerd. houdbaar wordt. De verwachting is dat de woningen dan zullen worden gesloopt. Volgens de vertegenwoor digers van Rijkswaterstaat zullen de bewoners volledig schadeloos worden gesteld. De woningen wor den van de bewoners gekocht tegen de marktwaarde en daarnaast zal men een vergoeding betalen voor gemeenschappe- verhuis- en inrichtingskosten, zo zegde de rijks waterstaat vertegen woordigers gisteravond toe. LEIDEN - Zonder dat je er iets van weet failliet worden ver klaard. Het gebeurde het aanne ming- en timmerbedrijf Bey bv. Het faillissement werd op 14 maart uitgesproken, een week later werd het door de Haagse rechtbank ingetrokken. De schade is inmiddels aangericht. door Henny van Egmond Omdat de Kamer van Koophandel het onterechte faillissement meldde in het eigen blad dat bij alle onder nemers in de regio wordt bezorgd, ondervindt Bey veel nadelen. In middels heeft de advocaat van het bedrijf, mr. Roest, geëist dat de Ka mer van Koophandel een adverten tie plaats op de voorpagina van het Leidsch Dagblad waarin het bericht wordt rechtgezet. Algemeen secretaris drs. A. Berk hout van de Kamer van Koophan del spreekt van een 'betreurens waardig misverstand'. "Wij kregen een mededeling van de rechtbank dat het bedrijf failliet was ver klaard. Dat hebben we, zoals ge bruikelijk, opgenomen in onze krant. Pas toen de krant al gereed was, kwam de mededeling dat de uitspraak was vernietigd. Wij kon den dat niet meer herstellen", aldus Berkhout, die bereid is de zaak als nog recht te zetten via een adverten tie. Loer Bey zit inmiddels met de brokken. Hij is ervan overtuigd dat een paar onderaannemers hem uit rancune failliet hebben laten verklaren. "Ik ben beentje gelicht. Een paar onder aannemers hebben bewust gepro beerd mij onderuit te halen", aldus directeur J. Bey, die 'volledig is doorgedraaid'. Bey liet onderaanne mers uit het zuiden werk voor henr verrichten. Er ontstond een verschil van mening over de hoogte van de rekening. "Uiteindelijk heb ik het gevraag de bedrag, het ging om 6500 gulden, maar betaald om van het gezeur af te zijn. Die onderaannemers heb ben dat niet doorgegeven aan de Nederlandse Credietverzekering Maatschappij (NCM). Als je na drie maanden als aannemer niet hebt be taald, betaalt de NCM de rekening. En die heeft toen de vordering op mij ingesteld", vertelt Bey. "Het vreemde was dat ik de reke ning op het goede adres kreeg, de Karei Doorman weg la waar mijn bedrijf toen nog zat. De stukken voor de rechtszaak waarin mijn fail lissement werd besproken, werden naar Karei Doorman weg 15 ge stuurd. Een niet-bestaand adres. Ik wist er dus niets van. Ze hebben me een loer willen draaien". Bey werd pas op de hoogte ge bracht van zijn eigen faillissement op het moment dat de curator het nieuwe bedrijfspand aan de Flevo- weg binnenstapte. Daar stonden de bloemstukken en de plantenbak ken van de feestelijke opening nog. Toen de curator opmerkte dat Bey failliet was, vroeg de directeur of hij een grapje maakte. Dat bleek dus niet het geval. Bey schakelde on middellijk Roest in en een week la- Directeur Bey voor zijn fonkelnieuwe bedrijf aan de Flevoweg. ter werd het faillissement door de rechtbank alweer vernietigd. De re kening bleek wel betaald. De onder aannemers, die het faillissement hadden aangevraagd, werden ver oordeeld tot het betalen van de kos ten die de curator had gemaakt. Bey dacht dat de zaak daarmee was afgeda'an. "De rechter had toege zegd dat het faillissement niet zou worden gepubliceerd, omdat het onterecht was uitgesproken. Maar gisteren stond het wel in het blad van de Kamer van Koophandel", al- "Onmiddellijk stonden alle on deraannemers op de stoep. Ik werk met zo'n vijftig bedrijven. Ze raak ten in paniek en wilden allemaal geld. Mensen met wie ik onderhan del over nieuwe projecten, hielden onmiddellijk de boot af. Zelfs wet houder Tesselaar, die in januari mijn nieuwe bedrijf heeft geopend, liet informeren wat er aan de hand Het is een ramp, zo schetst Bey. De krant van de Kamer van Koop handel komt bij elke ondernemer in Leiden. "Eindelijk denk je dat je een goede naam hebt opgebouwd als aannemer. Ik werk veel voor de gemeente Leiden, verricht onder houd aan bejaardentehuizen, heb zo'n zestig winkels in de Haarlem merstraat opgeknapt. In één klap is dat teniet gedaan". Bey, die veertien man in dienst heeft, vertelt dat zijn bedrijf een goede tijd doormaakt. "In januari grote verhalen in de pers over de opening van het bedrijf in de Me- renwijk. Bey zat in de lift, hoorde je overal. We hebben grote projecten, veel opdrachten. Het liep prima". "Ik ben trots op mijn zaak. Elf jaar geleden ben in in mijn eentje begonnen. Het werd een tweemans zaak, er kwamen mensen bij, het werd steeds groter. Uiteindelijk zet je dan een nieuwe hal van driekwart miljoen gulden neer in de Meren- wijk. En dan gebeurt dit". De advocaat van Bey, mr. Roest, vertelt desgevraagd dat hij de zaak niet zal laten rusten als de Kamer van Koophandel het bericht heeft hersteld. Ook de onderaannemers die de zaak hebben aangespannen zullen worden aangesproken op de ontstane schade. "Het faillissement is volledig onterecht aangevraagd. De rekening was betaald. Dus zul len zij voor de ontstane kosten moe ten opdraaien". Bejaarde vrouw mept twee indringsters het huis uit LEIDEN - Enige tot nu toe on bekende vrouwen hebben giste ren op verschillende plaatsen in de stad getracht bejaarden te be stelen in hun woning. Omstreeks elf uur gistero- chend sprak een van hen een 79- jarige bewoner van de Aaltje Noordewierlaan aan toen hij te rug kwam van boodschappen doen. De vrouw vroeg hem om een pen en papier. De man over handigde haar het schrijgerei terwijl hij, enigszins argwanend, de voordeur op een kier hield. Hierop wierp de vrouw enkele muntstukken naar binnen. De man opende de deur om de vrouw de gelegenheid te geven haar geld op te rapen. De vrouw stapte samen met een vriendin naar binnen en dwong de man naar de huiskamer te gaan. Om te verhinderen dat hij alarm zou slaan hield een van beiden een hand voor de mond van het slachtoffer. De andere dader wilde op on derzoek uitgaan in het huis, maar stuitte op afgesloten deu ren. De man slaagde er vervol gens in om hulp te roepen. De buurvrouw sloeg alarm, waarna de vrouwen op de vlucht sloe gen. Rond 12.30 uur werd een be jaarde bewoonster van het Heili gen Geesthofje, achter de Doe- zastraat, bezocht door twee on bekende dames. Zij kwamen met een smoesje binnen. Een van de vrouwen hield de be woonster aan de praat, terwijl de ander de woning doorzocht. Het slachtoffer mist een geldkistje met 1000 gulden, sieraden en een spaarbankboekje. Omstreeks 16.00 uur bood een onbekende vrouw 72-jarige be woonster van de Resedastraat aan om haar boodschappen naar huis te dragen. Daar aangeko men voegde zich een tweede vrouw bij de 'helpster'. De be woonster voelde nattigheid en mepte de indringsters met enke le flinke klappen haar huis uit. De politie houdt er rekening mee dat het in alle gevallen om dezelfde daders gaat. ADVERTENTIE Het grootste assortiment TUINMEUBELEN met toebehoren tussen Den Helder en Breda in elke prijsklasse Heereweg 350 (N208) Lisse telefoon 02521-19037 n 50. 51. 92 cn 94 STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDE STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDE STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17