Een zingende huismoeder tow ik HU Op h MoUhttih PAGINA VOOR JONGEREN Gee Morris van Innocence: Studenten de markt op met jongerenkrant 'Alsmaar studeren' V 4 V 009 h Titfc feikc. Je eigenwijze inkomen! DONDERDAG 12 APRIL 1990 PAGINA 13 mr,ja Voor vragen, opmerkingen en suggesties met betrekking tot Big Deal kim je Ons altijd bellen. Tel: 071 -161 442. Nulnummer deze maand van de pers Is er in Nederland een markt voor een twaalf pagina's dikke jonge renkrant, die gratis huis-aan-huis wordt verspreid? Een aantal stu denten van de Amsterdamse The New School (public relations eii voorlichting, bedrijfsjournalis tiek en reclame en publiciteit) denkt van wel. Eind deze maand rolt het nulmummer van de pers. Mickey van Helden zit in de re dactie van de nieuwe jongeren krant Tabula. De naam van het blad is afgeleid van het Latijnse Tabula Rafa, dat onbeschreven blad betekent. "We vonden het een heel toepasselijke naam en bovendien ligt het lekker in het gehoor", verklaart Mickey. De krant is bedoeld voor jonge ren van twaalf tot zestien jaar. "Maar we gaan zo schrijven dat het voor volwassenen ook aan trekkelijk is", verduidelijkt Mic key. "Dan zullen adverteerders ook eerder toehappen". De krant zal aandacht besteden aan binnen- en buitenlands nieuws en sport. Op de midden pagina's staat de fotojournalis- tiek centraal. Verder komt er een brievenrubriek en een portret van een speciaal iemand. "Hoeft niet een grote bekendheid te zijn, maar bijvoorbeeld iemand die een trektocht voor kinderen orga niseert. De eerste die op het por- trettenlijstje van de redactie staat is Marit, de dochter van minister Maij-Weggen van Verkeer. Zij is actief in de studentenwereld", zegt Mickey. Het nulnummer komt zoals ge zegd eind deze maand uit. "Hierin staan nog geen advertenties. Die proberen we via het nulnummer te werven. We gaan dan ook op zoek naar een drukker, die de krant voor ons drukt en ver spreidt. Eerst in Amsterdam en dan als'het aanslaat in heeVNeder- land". Mickey voorziet geen proble men bij de werving van adver teerders. "Ik denk dat veel bedrij ven, denk maar aan k^edingfir- ma's. dit een uitstekende gelegen heid vinden om rechtstreeks de jeugd te bereiken. Maar aange zien de krant ook leesbaar is voor volwassenen zullen ze een nog grotere groep bereiken", aldus Mickey. Voorafgaande aan het nulnum mer houden de leerlingen van The New School nog een enquête onder zes middelbare scholen. "Dat doen we om een beeld te krijgen van wat jongeren willen. Wat ze missen in de kranten en bladen en waarover ze graag wil len lezen". "Ik heb als secretaresse op ver schillende kantoren gewerkt. Echt gelukkig was ik er niet. Zin gen zit in mijn bloed. Daar moest ik gewoon in verder. En dat ge beurde". Gee Morris. Met haar band Innocence scoorde ze een vette top twintig hit met Natural Thing. Big Deal! zocht de dame in kwestie op en kwam tot de con clusie dat zingen toch niet het al lerbelangrijkste voor Gee is. "Zingen is een deel van mijn le ven geworden", vertelt Gee. "Een dag zonder zingen zal dan ook haast niet voorkomen. Maar het allerbelangrijkste zijn toch mijn man en onze drie kinderen. De laatste werd drie weken geleden geboren en is, zoals je kunt zien, een echt schatje". Gee is geen echte nieuwkomer in de muziekbizz. "Dat klopt", zegt ze lachend. "Ik ben geruime tijd als achtergrondzangeres ac tief geweest. Zo werkte ik onder meer mee aan plaatwerk van Paul Young, Jonathan Butler, Pet Shop Boys en Duran Duran. Je ziet, allerlei muzikale stromin gen, want een echte voorkeur voor een bepaald genre heb ik niet. Ik hou van R B maar ook van het lekkere ruige rockwerk. Ik moet zeggen dat ik in het verle den veel heb opgestoken wat me nu goed van pas komt". Nadat ze dus werkte met grote némen is Gee nu zelf hard op weg ANP SCPOET HOOfr ma- Z'M CfrMINALIfBlf-' beroemd te worden. In Groot- Brittannië is ze al een grote ster. Hoe verwerkt ze dat? "Daar heb ik eigenlijk nog niet zo bij stil ge staan. Ik zie mezelf eigenlijk niet zo als een grote ster en zo voel ik me dus ook niet. Natuurlijk, ik vind het enorm fijn dat mijn mu ziek wordt gewaardeerd, maar wat ik al eerder zei: muziek komt op de tweede plaats. Ik voel me meer een zingende huismoeder. Misschien dat ik daarom niet zo bij het succes stil sta". De single Natural Thing, waar overigens de beroemde gitaarsolo uit Pink Floyd's Shine On Your Crazy Diamond in voorkomt, kun je het beste omschrijven als rusti ge house-muziek. Een beetje in de lijn van Mantronix en Soul II Soul. Een mening die overigens door Gee niet helemaal wordt ge deeld. "Ze zeggen inderdaad dat het er soms op lijkt", zegt ze la chend. "Allereerst werd Natural Thing met muzikanten opgeno men en niet met computers. Ten tweede moet onze muziek, buiten de gebruikelijke discotheken, ook thuis kunnen worden beluis terd. Veel songs kunnen alleen in disco's worden gedraaid. Onze single dus niet. Je kunt onze mu ziek het beste omschrijven als een combinatie van sfeermuziek, soul en aanhoudende drums. Ik verge lijk het ook wel eens met New Age-muziek. Je moet je er ont spannen en relaxed bij kunnen voelen". Achter Innocence zitten de he ren Jolly, Harris Jolley, in Groot-Brittannië ook wel de Gee Morris: "Een dag zonder zingen komt haast niet tweede Stock, Aitken Water man genoemd. Gee is bijzonder tevreden over de samenwerking met dit drietal. "Ik heb het volste vertrouwen in de heren. Innocen- Kinderen Japan vaker in problemen Terwijl ^ndere landen zich zorgen maken over stijgende criminali teit en drugsproblemen, zijn de Japanners trots op de lage mis daadcijfers en het geringe aantal echtscheidingen in hun land. Maar dat rooskleurige beeld be gint barsten te vertonen. Spij belen en jeugdcriminaliteit ko men steeds vaker voor in het land van de rijzende zon. Volgens de regering komen de problemen voort uit het Japanse onderwijssysteem. Het school systeem wordt gezien als de basis van het economische succes van Japan, maar de enorme druk op de scholieren heeft uiteindelijk geleid tot een "onvolwassen en emotioneel arme jeugd", aldus het regeringsrapport. "Het al dan niet halen van een examen kan de toekomst van een leerling maken of breken". "Alsmaar studeren, dat is het Robert ten Brink Peter Jan Rens Kees Driehuis VRAAG 5 Welk woord staat hier? lisch voor de onoverbrugbare kloof tussen de commercie en de op het Nederlandse Van Gogh-festi- realiteit kunst kitsch VRAAG 2 Wie is dit? Vraag 6 Op welke pagina vind je Stellingen Wetenschap Binnenland Regio VRAAG 9 Dit is Robert Long, de presentator van het programma Fan- tastico. Welke omroep zendt dit pro gramma uit? VRAAG 3 Wie is dit? Tom Poes Heinz Panda VRAAG 7 Welke sport is dit? Volleybal Handbal Korfbal VRAAG 10 Opwelke pagina denk je een dergelijk bericht aan te tref fen? Chauffeur Een Nederlandse chauffeur van een vrachtauto, die een tijdlang stuur loos voortdenderde over de Duitse autoweg tussen Vechta en Alhhom. is gisteren door een collega gered. De Nederlanse chauffeur was zwaargewond en bekneld geraakt bij een botsing en niet meer in gele genheid om te remmen. Een collega reed hem na tien kilometer klem te gen de vangrail, waarna de man kon worden bevrijd door de brandweer. Economie Regio J Binnenland Van Gogh tentoonstelling Huishoudbeurs Concert Rolling Stones 1. Letter 1 van vraag 2. Letter 2 van vraag 8 3. Letter 2 van vraag 10 4. Letter 3 van vraag 5 5. Letter 5 van vraag 4 6. Letter 2 van vraag 7 7. Letter 2 van vraag 2 8. Letter 4 van vraag 3 9. Letter 3 van vraag 1 10. Letter 2 van vraag 6 11. Letter 2 van vraag 4 j 12. Letter 3 van vraag 9 13. Letter 6 van vraag 6 LASTIN KRANTLEESQUIZ Test je kennis van het nieuws van de afgelopen week en win een platenbon door deze derde aflevering van de krantleesquiz goed op te lossen. De oplossing moet je voor dinsdag 17 april sturen paar het Leidsch Dagblad (re dactie Big Deal), postbus 54, 2300 AB Leiden. Onder de goede inzendingen wordt een platenbon van 25 gulden verloot. Veel succes! Dev enige waar ouders zich om be kommeren". zegt de socioloog Masashi Fukuya. Dit legt een enorme druk op de Japanse jeugd. "Als een kind het niet goed doet op school, ontstaat het ge voel dat zijn hele wereld instort". Veel jonge Japanners komen in opstand tegen deze enorme na druk op rapportcijfers en het strenge regime op school. Spij belen is sterk toegenomen en is dan nog de mildste vorm van ver- zet. Opmerkelijk is het stijgend aantal geweldsdelicten van kin deren tegen hun moeder. Omdat de vader zijn leven wijdt aan het bedrijf waar hij werkt, moet moe der alleen de kinderen opvoeden. Ook nemen bosozuku, de jeugd bendes van weggelopen kinde ren, in aantal snel toe. Zij houden zich bezig met winkeldiefstal en berovingen. De deskundigen wil len zo snel mogelijk het Japanse onderwijs veranderen. Minder domweg uit het hoofd leren, min der competitie en meer aandacht voor de kinderen zelf, zo luidt hun advies. Ji KINDER ce is een vrij langdurig project, al thans dat hoop ik. De tweede single ligt al klaar en zal over eni ge tijd uitkomen. Verder zijn we ook al met de voorbereiding van het album begonnen. De plannen van Jolly, Harris Jolley komen overeen met die van mij. De basis is er al, nu de grote hits nog", al dus Gee. Het zonnetje schijnt, de vogels bouwen het nestjes en al wat groeit geurt en kleurt. En er worden hits gemaakt. Aan de lo pende band. Een heerlijke tijd, kortom. Met het Britse Beat International gaat het bijzonder goed in onze hitlijsten. Hun nieuwe album Let Them Eat Bingo ligt sinds maan dag in de winkels. Hierop staat natuurlijk ook hun single Dub Be Good To Me. Overr enkele dagen verschijnt ook de nieuwe elpee van ABC. Nou nieuw. Absolutely ABC is een overzicht van alle toppers die het tweetal de afglopen jaren in Nederland scoorde. Over enkele we ken verschijnt overigens een remix van The Look Of Love op single. Salt 'N Pepa breekt in de Verenigde Staten record na record. Hun nieuwe single Expression was binnen de kortste keren goud en dat zonder eerst in de billboardlijsten terecht te zijn gekomen. Van de maxi-single werden binnen enkele uren driehonderdduizend exemplaren verkocht. Wist je dat zanger Bobby Brown, bekend van My Prerogative hele maal gek is van exotische vruchten? Wannéér hij optreedt moeten de organisatoren dan ook de nodige kilo's inslaan. Leefden alle ar tiesten maar zo gezond! Twee weken geleden verscheen het fantastische live-album De Dijk Live. De heren van deze Nederlandse formatie brengen trou wens in juli een bezoek aan de Verenigde Staten. Ze zullen dan te zien zijn op het New Music Seminar. Misschien zit er zelfs een in ternationale doorbraak in. Een bijzonder leuke single is die van het viertal J.T. and the Big Fa mily. Hun single Moments In Soul met hierin de Art Of Noise- sampler Moments In Love zal het bijzonder goed doen in het club circuit. In Groot-Brittannië is de single al een succes. Michael Jackson is op dit moment de best betaalde popartiest. Mi chael verdient per dag zo'n 330.000 gulden. Het meeste gaat op aan plastisch chirurgen. FOON Laatst belde een jongen de Leidse kindertelefoon met de mededeling dat hij als een berg opziet tegen Pasen. Wat is namelijk het geval? Hij moet weer mee op familiebezoek. En hoe aardig hij oma ook vindt, hij heeft geen zin om een hele dag bij haar op visite te gaan. Eerst krijg je dan taart bij de koffie, maar daarna wordt het zo snel saai. In plaats daarvan gaat hij liever met zijn vrienden voetballen of andere leuke dingen doen. Zijn ouders kunnen zich dat wel voorstellen. Maar, redeneren ze, oma is maar alleen. Bovendien hoort het volgens goed Hollands gebruik nu eenmaal zo: familiebezoek op zon- en feestdagen. Dus moet hij toch maar meegaan naar grootmoeder, anders valt hjj zo uit de toon. Om zijn paasvakantie niet te laten bederven door één dag familiebezoek kan de jongen het beste van het 'dagje oma' maken wat er van te maken valt. Bijvoorbeeld met broer en zus of iemand anders wat ondernemen. Of een videoband meenemen. Plannen maken voor de rest van de vakantie, want er zijn nog dagen genoeg om leuke dingen te doen. Als één dag bij oma hem dan toch nog te lang lijkt, kan hij bij zijn ouders jnisschien wat 'afdingen' op de duur van het bezoek. 'Okee, ik ga wél mee, maar niet langer dan een halve dag'. Op die manier valt Pasen ook wel door te komen. Met vragen en problemen kunnen jongenen van acht tot achttien jaar zeven dagen per week, ook met Pasen, terecht bq de kindertelefoon. Deskundige vrijwilligers zitten van 's middags vier uur tot 's avonds acht uur klaar om te luisteren en zo nodig raad te geven. Het nummer van de Leidse kindertelefoon is 071 - 120611. Verbod op 'cruising' In Modesto in de Amerikaanse staat Californië is een verbod ingesteld op het onder de jeugd al tientallen jaren populaire cruising. Cruising bestaat uit het in groten getale flaneren en langzaam rondrijden in au to's met als doel iemand te versieren en is door drugsgebruik en vanda lisme behoorlijk uit de hand gelopen. Automobilisten die in het gebied waar het verbod geldt vaker dan eens per vier uur langs een bepaald punt rijden, lopen met ingang van volgende maand kans op een fikse boete. ADVERTENTIE 'N KRANTENWIJK BEN JE NIEUWSGIERIG? WILFRED EN ANTOINETTE VAN LEIDSCH DAGBLAD VERTELLEN JE ER ALLES VAN: 071-161323

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13