Litouwen verder onder druk gezet Virgilio Barco held van Wereld Drugs Conferentie Midden-Europa wil snel samenwerking Mitsotakis krijgt steun voor conservatief kabinet China houdt tweede volkstelling om razendsnelle bevolkingsgroei te meten Nieuw kabinet DDR rond Zwarten staken massaal tegen geweld in Natal DINSDAG 10 APRIL 1990 BUITENLAND PAGINA 7 Nieuwe maatregelen Moskou MOSKOU Sovjetleider Michail Gorbatsjov en de Presi dentiële Raad heeft "economische, politieke en andere maatregelen" aangekondigd tegen de Baltische republiek Litouwen. Volgens een gisteravond door het staatspersbu- reau Tass verspreide verklaring zijn de de maatregelen ge richt op "verdediging van de Sovjet-grondwet en belangen van burgers in Litouwen en andere delen van de Sovjetu nie". PEKING China maakt zich ern stig zorgen over de groei van de be volking. Een tweede volkstelling in tien jaar komende juli moet uitwij zen of het inderdaad klopt dat het aantal Chinezen met 20 miljoen per jaar veel sterker groeit dan was voorzien. Nu worden elke minuut 25 Chinese baby's geboren en telt 1,12 miljard inwoners. Als dat zo doorgaat telt China aan het eind van de eeuw 1,3 miljard door Hans Geleijnse Concrete maatregelen worden niet genoemd, maar in Moskou wordt aangenomen dat die kunnen vari ëren van het instellen van presiden tieel gezag tot een economische blokkade. Volgens de verklaring van de presidentiële adviesraad, waarvan Gorbatsjov voorzitter is, kan er geen sprake zijn van onder handelingen tussen Moskou en Li touwen. Eerst moet de eenzijdige onafhankelijkheidsverklaring van 11 maart worden ingetrokken. Het aanbod van het Litouwse leider schap voor onderhandelingen wordt als "niet constructief' van de hand gewezen. De kans op confrontaties tussen Litouwse burgers en de Sovjet-troe pen die naar de republiek zijn ge stuurd, is dit weekeinde aanzienlijk gestegen. Jongeren bewaakten stra tegische gebouwen, zoals het pers centrum, om te voorkomen dat die ook door Sovjet-soldaten zouden worden bezet. De Letse president Anatoly Gor- bunov voorspelde gisteren in Genè- ve dat ook Letland, waar 32 procent van de bevolking van Russische af komst is, de onafhankelijkheid zal uitroepen. "Voor welke vorm ons parlement zal kiezen, weet ik nog niet", aldus Gorbunov, "maar dat die verklaring er komt, is zeker". Gorbatsjov heeft de Baltische repu blieken eerder al gewaarschuwd voor de 'ernstige consequenties' van eenzijdige onafhankelijkheid. De aankondiging van de Presi dentiële Raad kwam op de dag dat in de republiek Georgië bijna Na het grote blauwe feest in de vroege morgenuren bleef het giste ren in Athene opvallend kalm. De lange overgangsperiode van juni 1989 tot nu, met zijn drie grillig sa mengestelde regeringen, heeft het voordeel gehad dat er geen srpake is van revanchisme. Zelfs over de 'ka- tharsis' (berechting van de schanda len onder de socialistische Pasok) was Mitsotakis zondag opvallend terughoudend. Hoewel Stefanopoulos net als Mitsotakis conservatief is, ziet men in diens steun iets van een 'oogje in het zeil'. Vanzelfsprekend zullen er van ND-zijde tegenprestaties moeten komen. Gesproken wordt over mi- or Pasen kunnen de Grip- nistersportefeuilles en zelfs over het eerst sinds november het presidentschap. Stefanopoulos' belangrijkste taak wordt echter het erhinderen dat de nieuwe premier te- ATHENE Kostas Mitsotakis kan een nieuwe regering vormen. Giste ren verklaarde Kostis Stefanopou los van de Griekse kleine conserva tieve partij Democratische Vernieu wing ('Diana') zich bereid de politie ke leider van Nieuwe Demokratie en winnaar van de parlementsver kiezingen van zondag te steunen. Daardoor komt Mitsotakis op 151 vah de 300 zetels, genoeg voor de wettelijk vereiste meerderheid. door Frans van Hasselt Nog ken vc 1981 weer een onvervalst rechtse gering hebben. Een voorproefje be leefde maandag reeds de Atheense de kieswet verandert, dit Cambodja Prins Norodom Sihanouk wil dat de VN-Veiligheidsraad een vredes macht naar Cambodja stuurt om een bestand af te dwingen. Aan de vredesmacht zouden militairen van de Verenigde Staten, China en de Sovjetunie moeten deelnemen, en zou ervoor moeten zorgen dat de verschillende gewapende bewegin gen terugkeren naar hun bases. Chinees leger China heeft troepen gestuurd naar drie steden in de noordwestelijke regio Xinjiang, waar onder de Oei- goeren anti-Chinese rellen zijn uit gebroken. In de stad Kashgar gin gen bendes Oeigoeren met getrok ken messen door de straten. Slacht offers zijn niet gemeld. Filipijnen De tweede man van de communisti sche verzetsbeweging New Peoples Armya op de Filipijnen is gisteren gearresteerd. Op de aanhouding van Antonio Cabardo, die onder meer in Griekenland en Nederland was geweest om fondsen te werven, stond een beloning van ongeveer 50.000 gulden. Angola De Angolese bevrijdingsbeweging Unita wil directe onderhandelingen aanknopen met de marxistische re gering van het land om de al 15 jaar durende burgeroorlog te beëindi gen. De Unita is bereid tot een on middellijke wsapenstilstand. aldus een verklaring van Unita-leider Sa- vimbi. door Kunda Dixit/IPS De ëén-kind-politiek van China heeft wel resultaat gehad. Tussen 1975 en 1985 daalde het groeicijfer van 2,2 procent tot 1,23 procent. Het gemiddelde aantal kinderen dat kregen daalde in die perio de van 4,74 tot 2,36. Onlangs heeft China onder internationale druk de teugels wat laten vieren. Nu een nieuwe nieuwe geboorte-explosie dreigt, heeft premier Li Peng aange kondigd dat alle geboortebeperken de maatregelen weer zullen worden ingevoerd. Tussen 1966 en 1976 zijn er onge veer 259 miljoen Chinese baby's ge boren. Dat werd veroorzaakt door het instorten van het family-plan ning systeem gedurende de turbu lente dagen van de Culturele Revo lutie. Deze kinderen zijn inmiddels volwassen en dragen bij tot de nieu- baby-hausse. "Zelfs als al die ieder maar één kind zou den krijgen, dan groeit de bevol king nog altijd met 15 miljoen per jaar. Met geen mogelijkheid is dat aantal tussen nu en het jaar 2000 te verlagen", aldus Aprodicio La- quian, directeur van het Bevol kingsfonds van de Verenigde Na ties (UNFPA). Daarnaast spelen de veranderin gen op het platteland de Chinese au toriteiten parten. Het gaat de boe ren economisch redelijk voor de wind, zodat ze de hoge boetes kun nen betalen die staan op het hebben van twee of meer kinderen. In feite zijn kinderen een goede investe ring. Bovendien zijn door de af schaffing van de communes in 1984 grotere gezinnen noodzakelijk ge worden als verzekering voor de ou de dag. Op dit moment investeert China flink in de produktie van betrouw bare en moderne voorbehoedsmid delen. Bijna driekwart van de 200 miljoen getrouwde jonge Chinese vrouwen gebruikt voorbehoeds middelen. Maar volgens een rap port van de Verenigde Naties zijn de meeste niet betrouwbaar. Zo ge bruiken bijvoorbeeld meer dan 50 miljoen jonge vrouwen het spiraal, Aan de andere kant wijzen Chine se bevolkingsplanners op een ande re oorzaak voor het falen van het éen-kind-beleid: de slechte gezond heidssituatie van moeders en kin deren in de 300 armste gewesten. De gemiddelde kindersterfte ligt in China op 32 per 1000 geboortes, maar in de armere gebieden is dat 50 per 1000. Kindersterfte wordt be schouwd als een van de hoofdrede nen voor ouders om meer kinderen te willen. De UNFPA gaat samen met Unicef, de organisatie van de Verenigde Naties die zich op de si tuatie van kinderen richt, gezond heidsprojecten opzetten. Daarbij worden de ziekenhuizen voorzien van een basisuitrusting, vroedvrou wen krijgen instrumenten en het hogere ziekenhuispersoneel zal op geleid worden. 200.000 mensen in drie verschillen de demonstraties herdachten dat een jaar geleden twintig demon stranten om het leven kwamen door geweld van het leger. Op het elec- tronische scorebord van het voet balstadion in Tblisi verscheen de tekst: 'Ter eeuwige nagedachtenis aan de onschuldigen die op 9 april werden vermoord'. Tijdens de her denking, die zonder incidenten ver liep, uitten betogers hun steun voor de onafhankelijkheid van Litou wen. "De vastberadenheid van de Georgiërs kan na de tragedie van 9 april niet meer worden gebroken, ook niet door schoppen of gifgas", zei voorzitter Iakli Tsereteli van de Georgische Onafhankeljkheidspar- tij- Woorvoerder Gennady Gerasi- mov van het Sovjet-ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren voorspeld dat de communistische partij weldra in tweeën uiteenvalt. "De partij is in verwarring in de aan loop naar het congres in juni. Ik denk dat we op het congres een splitsing krijgen, waarbij de sociaal democraten afhaken en hun eigen partij gaan vormen", aldus Gerasi- mov. Hij noemde het langzame tem po een van de tekortkomingen in de politiek van perestrojka van Gor batsjov, "wat de mensen frustreert. We verliezen tijd. Mensen die kri tiek op Gorbatsjov hebben, zeggen steeds: Kijk, het duurt nu al vijfjaar en waar zijn de resultaten? Sommi ge zaken zijn slechter dan ze waren, en dat leidt tot spanningen". Veel inwoners van de Sovjetunie zijn on zeker omdat zij de zekerheid van- wieg-tot-graf van het communisme missen en niet weten hoe zij zich moeten gedragen in een samenle ving waarin de concurrentie een grotere rol speelt, aldus Gerasimov. BERLIJN/BONN De eerste de- invoering - huursubsidies. Ook mocratisch gekozen DDR-regering willen de CDU en de SPD dat de rond. Vandaag presenteert de 240 miljard DDR-mark die de christen-democratische premier bedrijven schuldig zijn aan de Oost Lothar de Maiziëre zijn 24-koppige duitse staatsbank, worden ministersploeg, waarin de CDU elf. de sociaal-democraten zeven, de li beralen drie, de conservatieve DSU twee en de Democratische Door braak één zetel krijgen. door Hans Hoogendijk SPD-voorzitter Markus Meckel wordt minister van buitenlandse za ken. Secretaris-generaal Diestel van de DSU, die vice-premier wordt, krijgt binnenlandse zaken. Op de fensie, dat zich hoofdzakelijk met ontwapening bezig zal gaan hou den. komt dominee Eppelmann voorzitter van de Democratische Doorbraak. Met Markus Meckel, Rainer Eppelmann en Hans-Wil helm Ebeling zitten drie dominees in het kabinet. Programmatisch bevat het rege ringsakkoord strijdpunten voor de onderhandelingen met West-Duits- land over de vereniging. Op 1 juli zal naar de plannen van het kabinet-De Maizière de economische, monetai re en sociale unie met de Bondsre publiek een feit zijn. Daarbij eist men een wisselkoers van één west- tegen één oostmark voor spaarte goeden. lonen en pensioenen. Bij het vrijgeven van de prijzen moet het koopkrachtverlies worden ge compenseerd. Verder wil men de schrapt, omdat het bedrijfsleven anders niet kan overleven in de har de concurrentiestrijd met het Wes ten. Verder staat in het regeerakkoord dat een verenigd Duitsland voorlo pig lid van de Navo kan blijven, maar dat dit Bondgenootschap zich veel sterker dan tot nu toe op poli tieke doeleinden moet concentre ren. Ook dienen de strategie van de voorwaartse verdediging en de mo gelijkheid als eerste kernwapens te gebruiken, te worden geschrapt. Volkenrechtelijke erkenning van de Poolse westgrens wordt in het document als 'noodzakelijk' om schreven. Vooral de eisen tot een wissel koers van éen op eén bij lonen en de totale kwijtschelding van de schul den van de bedrijven, stuiten in Bonn op verzet. Dat bleek uit eerste reacties in de Westduitse hoofdstad. Ook de 'vijf wijzen', de leidende economische onderzoekbureaus, waarschuwden gisteren in Bonn voor een dergelijke wisselkoers, omdat de Oostduitse bedrijven dit niet zouden kunnen verwerken. Verder zullen er inflatoire impulsen vanuit gaan. Hetzelfde geldt naar hun mening voor het onbeperkt in wisselen van de banktegoeden, Naar schatting hebben de Oostduit se spaarders nog ruim 160 miljard oostmarken op hun bankboekjes. KATHMANDU (AP/IPS) Tienduizenden Nepale- zen hebben gisteren in de hoofdstad Katmandu de in voering van een meer-partijensysteem gevierd nadat koning Birendra zondag een 29-jarig verbod op poli tieke partijen ophief. In tegenstelling tot eerdere be richten is bij het bloedbad vanj)rijdag geen Nederlan der omgekomen. Dick Boogaardt, die in Nepal werkzaam is voor de Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV), raakt ech ter wel ernstig gewond. Hij werd in de buik geschoten toen de politie het vuur opende op een vreedzame beto ging van 200.000 mensen. Daarbij kwamen tussen de vijftig en 200 mensen om het leven. Boogaardt wordt op dit moment verpleegd in een ziekenhuis in Kath- mandu en verkeert buiten levensgevaar. De kogel is in middels verw ijderd. Kathmandu en de voorsteden Patan en Bhaktapur kwamen gistermorgen tot leven na de opheffing van de avondklok, die voor twee dagen was ingesteld. Hon derden soldaten die in de steden hadden gepatrouil leerdverzamelden zich in het Turi Khel park om terug te keren naar hun kazernes. Zondagnacht zouden rege ringstroepen nog twee mensen hebben doodgeschoten, onder wie een 12-jarige jongen. Ook zouden mensen met schotwonden voor behandeling in ziekenhuizen zijn opgenomen. De voorman van de Nepalese Congres Partij, Ga- nesh Man Singh, verliet gisteren voor het eerst zijn zie kenhuisbed om medestanders te begroeten. Man Singh leidde de afgelopen week de betogingen vanuit het zie kenhuis. Samen met het Verenigd Links Front bracht de Congres Partij de beweging voor meer democratie op gang op 18 februari. Diplomaten in Kathmandu zijn echter nog niet over tuigd van de omwenteling. Zij benadrukken dat de op heffing van het partijloze Panchayat-systeem nog niet op gang is gekomen en dat de koning nog niemand op dracht heeft gegeven een interim-kabinet te vormen. (foto AFP) BRATISLAVA - Er moet snel een nieuw Europees veiligheidsbeleid komen, zo hebben de presidenten en ministers van buitenlandse za ken van Polen, Tsjechoslowakije en Hongarije gisteren besloten op een ééendaagse topconferentie in Brat- sislava. door Runa Hellinga De Polen pleitten daarbij voor een uitbreiding van de Helsinki-ac- coorden over vrede en veiligheid. ruggaat naar een minder evenredi ge vertegenwoordiging in het parle ment. Alle andere partijen willen juist een meer evenredig kiesstel- JOHANNESBURG - Duizenden zwarte werknemers in Natal zijn gisteren van hun werk weggeble ven uit protest tegen het geweld dat deze Zuidafrikaanse provincie al ja ren teistert. De actie heeft het werk in de steden Pietermaritzburg en Durban nagenoeg stil gelegd. Het geweld in Natal heeft de laatste drie jaar meer dan 2500 levens geëist. door Peter van Nuijsenburg Tot de protestactie was opgeroe pen door de grootste zwarte vak bond Cosatu. Deze wil aandacht voor het optreden van de politie die ook volgens kracht bij te zetten, hadden ANC- volgens de bond, ma< vele onafhankelijke de Zulu-beweging Inkatha steunt het conflict met het ANC. ANC Inkatha strijden al drie jaar om de burg niet konden uitrijden. omdat de taalbarrière partij kiezen in het conflict zou voorkomen. Hoewel het geweld eind vorige week in heftigheid leek af te nemen, hebben de gevechten de laatste da gen weer een hoge tol geëist: er zou den meer dan dertig doden zijn ge vallen. Het geweld lijkt zich nu ook uitgebreid te hebben naar tot voor aanhangers barricaden opgewor- kort 'rustige' gebieden, pen in de woonoorden zodat de bus- Hulporganisaties in Durban en Ze willen 'Helsinki' uitbreiden tot een permanent platform, waarbij de deelnemende landen regelmatig overleggen over veiligheidsvraag stukken. De Tsjechen willen op kor te termijn de instelling van een Eu ropese veiligheidscommissie en op langere termijn een veiligheidsor ganisatie van alle Europese landen samen met Canada en de Verenigde Staten. Tijdens de conferentie, die be doeld was als eerste aanzet tot een nieuwe samenwerking in Midden- Europa, kwam een keur van onder werpen aan bod: van onderwijs en ecologie tot economische samen werking en de minderhedenproble matiek. De economische samen werking tussen de drie landen, die naar verwachting centraal zou staan, verdween naar de achter grond. Dat onderwerp heeft ge wicht gekregen nu het traditionele- Oosteuropese samenwerkingsver band. de Comecon, in elkaar aan het storten is. Hongarije, dat zo snel mogelijk EG-lid wil worden, en recentelijk ook Tsjechoslowakije zoeken Durban en al aansluiting b« Oostenrijk, Italië w:„.„J. J„:Jen Joegoslavië. Die landen werken macht in Natal. Sinds de gevechten twee weken geleden oplaaiden, zijn al ruim honderd mensen gedood. Volgens Cosatu i gehoor gegeven aa sommige bedrijvei soneel weggeblevi bijzetten om de duizenden vluchte- Inmiddels heeft de Zuidafrikaan- lingen, vooral vrouwen, kinderen se regering besloten soldaten twee in oorlogen in Angola en 5 op grote schaal mibia geharde bataljons naar Natal centra kunnen niet i haar oproep: in te sturen. De Angolezen. die i is het hele per- namelijk Portugees spreken, n. Om de actie den naar het strijdtoneel gezonden, ten doorbrengen. Joegoslavië, sinds november vorig jaar samen in de Alpen-Adriagroep en waren als waarnemers aanwezig. Op dé confe- aflevluchte- rentie werd gewaarschuwd dat Po- LONDEN Als Virgilio Barco is uitgesproken, herneemt de Britse minister van binnenlandse zaken het woord: "Dank u voor uw bewo gen rede. Iedereen zal beamen dat u bewondering verdient. Uw strijd is onze strijd. De oorlog die u voert, is ook onze oorlog". de drugsbaronnen, zodat hij het af gelopen weekeinde de Britse hoofd stad weerzag van achter kogelvrij glas. Vanaf het moment dat hij voet zette op Britse bodem, werd Barco omgeven door een leger zwaarbe wapende politiemannen. Juist in de week van zijn vertrek naar Enge land hadden de Colombiaanse drugsbaronnen weer een nieuw of fensief gelanceerd tegen de rege ring. Vijftien politiemannen waren vermoord, en een aanslag op zijn vice-president kon maar ternauwer- Alleen al door zijn aanwezigheid nood worden voorkomen. door Cees van Zweeden Stal de president van Colombia gis teren de show bij opening van de Wereld Drugs Conferentie. De 'oor log' die Virgilio Barco vorig jaar ontketende, is gericht tegen een der machtigste drugsbendes ter wereld: het kartel van Medellin. Het was om die reden dat premier Thatcher de kleine, bebrilde president uit Co lombia uitnodigde voor de confe rentie. Voor Barco had de trip naar Lon den een 'sentimental journey' kun nen zijn. In de jaren '60 woonde hij in de Britse hoofdstad, als ambassa deur voor zijn land. Niet zelden bracht hij zijn lunchpauze door in het St James' Park, zo meldde een Britse krant met gevoel voor detail. Het voeren van de eenden moest Virgilio Barco dit maal echter aan anderen overlaten. Behalve als pre sident van Colombia gaat Barco ook door het leven als schietschijf van Barco maakte zich vorig jaar wei nig geliefd bij de drugsmaffia toen hij besloot het leger los te laten in de contreien waar de 'narco-trafican- tes' zich heer en meester achten. Zijn besluit om gearresteerde drugsbaronnen vervolgens uit te le veren aan de Verenigde Staten, droeg ook niet bij aan zijn populari teit. Barco heeft het niet heeft aange durfd om Pablo Escobar, de 'god- father' van de drugsmafia, aan Ame rika uit te leveren. En hoewel uit de Colombiaanse jungle nu zelfs be richten komen over geheime onder handelingen tussen Barco en het drugskartel van Medellin, blijft de president in Engeland als exponent van de harde lijn groot nieten. In haar openingsrede loofde pre- dergelijke initiatieve moet worden uitgesloten, omdat het land anders weer in zijn traditio nele verdrukte positie tussen Rus land en Duitsland terecht dreigt te komen, zonder dat het op steun van de rest van Europa kan rekenen. Verder drijven de Comecon-lan- den op economisch gebied op dit moment eerder uit elkaar dan dat ze Vandaag zal de Nederlandse ver- elkaar nader komen. De Tsjechen tegenwoordiger uitleggen waarom hebben al aangekondigd een vi- hij gelijk heeft en alle anderen onge- sumplicht voor Hongaren in te gaan lijk. In Amsterdam is één procent voeren, omdat Hongaarse burgers van de inwoners verslaafd aan hero- Tsjechoslowakije leeg dreigen te ine, tweemaal zo weinig als in Ro- kopen. Tussen de verschillende lan- me, driemaal minder dan in New den lopen ingewikkelde handelsbe- York. sprekingen om de door de Comecon r,. aontstane scheve handelsverhoudin- Ook ,n Amerika gaan steeds meer recht te trekken. Zolang voor stemmen op voor de legalisering di(? handelspenkelen geen goede ge Shultz en econoom Milton Fried- ö^gg^=,^ê handelszone in Oost-Europa vooral een politieke wensdroom. Barco op het spreekgestoelte in Londen: de oorlog is nog maar net begon- De redenering: de harde lijn heeft niet geholpen, de verslaving is alleen maar toegenomen. En met de verslaving is ook de criminaliteit verergerd, omdat de junk moet ro ven en stelen om in zijn levenson derhoud te voorzien. Het gratis ver strekken van drugs zou het einde betekenen van deze criminaliteit en de doodsteek voor de drugsbaron nen en hun companen. Rushdie kan niet vervolgd worden Sal- gast voor zijn "enorme moed". Daarmee oogstte de eerste minister een ovatie, zoals zij ook applaus kreeg voor haar pleidooi tegen de le galisering van drugs. Thatcher en Barco betoogden in koor dat spui ten, snuiven, roken en rolien straf baar dient te blijven, wil de wereld ooit gevrijwaard worden van het kwaad. "Ik kan u verzekeren dat on ze regering onwettige drugs nooit zal legaliseren, of het nu gaat om Thatcher de Colombiaanse hard of om soft drugs", sprak de Koninkrijk. De twee-mansdegatie uit dat an dere koninkrijk, Nederland, be hoorde tot de zwijgende minder heid toen de 1100 gedelegeerden hun instemming luidruchtig ken baar maakten. In Nederland zijn hasj en marihuana op 2500 plaatsen vrijelijk verkrijgbaar, terwijl ver slaafden aan hard-drugs eerder worden bejegend als patiënten dan als criminelen. LONDEN (AP) - De schrijvei man Rushdie en zijn uitgever Vi king Penguin kunnen niet vervolgd Maar op de Londense conferentie worden wegens godslastering. Het lijken de 'softies' in de minderheid. Britse Hooggerechtshof bekrach- "Drugs zijn een kwaad dat moet tigde gisteren een eerder vonnis van worden uitgeroeid, niet gelegali- een lagere rechtbank dat de Britse het Verenigd seerd", sprak Barco krijgshaftig, wet op de blasfemie alleen betrek- "de oorlog is nog maar net begon- king heeft op het christendom. Te nen". Buiten het conferentiege- gen dit vonnis was beroep aangete- bouw hield een tienjarige Colom- kend door het Islamitische Actie biaantje een eenzaam protest tegen front. een oorlog waarin ook vele onschul- Het Hooggerechtshof stelt dat de digen vallen. Om zijn nek hing een wet misschien aanvechtbaar is, bordje met de woorden: Barco, u maar dat het niet aan het Hof is aan kunt duizenden mensen vermoor- die wet te tornen. Het Islamitische den, u kunt duizenden mensen fol- Actiefront kan nog proberen in be teren, u kunt duizenden mensen roep te gaan bij de Law Lords van ontvoeren. Maar u kunt niet zeggen het Hogerhuis, het hoogste rechts- dat Colombia een democratie is. college in Groot-Brittannie.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7