Dekker houdt moed ondanks nederlaag TOP zakt verder af Vrouwen Unicum zwak Ongeïnspireerd Leiden verliest Crescendo nog niet in de veilige haven Ruime zege De Munnik 4 Fides Pacta haakt af in titelrace Handballers krabbelen op Zeelenberg op derde plaats MAANDAG 9 APRIL 1990 ■DO/STA SPORT PAGINA 19 LEIDEN Tijdens de eerste ronde van de tenniscompetitie heeft Dekker-Tennis, dit jaar in de eerste kiasse acterend, het tegen de verwachting in niet kunnen redden tegen.het Rotterdamse Z'67 2. Na een 3-3 tussenstand kwamen de Warmonders niet verder dan een 3-5 nederlaag. Michael van den Berg en de Lim burgse Pascalle Druiits slaagden er voor Dekker in hun singles redelijk overtuigend te winnen. Tegen res pectievelijk Raymond Schut en Mo nique Koudstaal werd het 7-5,6-2 en 2-6,6-2,6-2. In de beide andere enkel spelen liepen Amy van der Linden en Kevin Lubbers tegen een neder laag aan. Ook na de dubbelspelen was de stand nog in evenwicht. De mannen wonnen met 6-2, 6-3, de vrouwen verloren met bijna omge keerde cijfers, 1-6, 3-6. Uiteindelijk waren het de gemengd-dubbelpar- tijen die de Rotterdammers de zege opleverden. Beide partijen werden gewonnen in twee sets. Al met al een tegenvaller voor de thuisclub. Coach Carel de Bruijn was dan ook teleurgesteld over het resultaat. Een veel te korte voorbe reiding, vooral voor de Amerikaan Lubbers, was volgens hem debet aan het verlies. Ondanks dit resul taat blijft de hoofdtrainer geloven in kansen op het kampioenschap. De komende weken zullen in ieder ge val meer duidelijkheid moeten ge ven over de kwaliteiten van de "Warmonders", waarbij met name Lubbers aan kan tonen dat hij tot beter tennis in staat is. In de eerste klasse kwam De Munnik 1 gisteren niet in actie van wege het overlijden van Donald Pa- tiwael, voorzitter van de technische commissie en vader van eerste- team speelster Marquerite. Na over leg met tegenstander Bastion Base laar is besloten dat de wedstrijd op 2 april zal plaatsvinden in Den Bosch, de thuishaven van Bastion Base laar. Ook in de tweede klasse ging een wedstrijd van een regiovereniging niet door. De banen van de Asser tennisvereniging De Hertenkamp verkeerden in een dusdanig slechte staat dat Unicum 2 niet ontvangen kon worden. Besloten werd om vol gende week de degens te kruisen. In Rotterdam was Merenwijk 1 te sterk voor de gastvereniging Z'67. De Leidenaars keerde met een 5-3 overwinning huiswaarts. Vol gens de spelende coach Herman van der Capellen had de zege hoger kunnen en moeten uitvallen. „Ik denk dat Z67 3 één van de zwakke broeders in onze poule is. Hadden we met 7-1 gewonnen dan was in ie der geval al één ploeg op grote ach terstand gezet. Hoewel er dus meer in had gezeten ben ik niet ontevre den met deze uitslag want hoe je het ook wendt of keert: vooraf teken je voor zo'n uitslag", aldus Van der Ca pellen. Vooral Irma van Seeters had re den om met genoegen terug te kij ken op de eerste competitiedag. Zo wel in haar enkel-, dubbel- als ge mengd dubbelspel trok ze aan het langste eind. Mark Fleischeuer werd door Mark Burgersdijk op de eerste nederlaag getracteerd. De overige verliespunten kwamen op naam van Freek Tanis en Mark Fleischeuer die hun herendubbel verloren en Tanis en Natalie van der Voort die hun mixed na drie sets niet tot een goed einde brachten. Ongelukkig Coach Harry Verdegaal van Hille- gom 1 zag tot zijn spijt zijn pupillen met 5-3 ten onder gaan tegen Bos- heim 2 uit Bussum. „Een beetje on gelukkige nederlaag" sprak Verde gaal na afloop „want we verloren vier keer de beslissende derde set". Dé enkelspelen waren beslissend voor het verloop van de wedstrijd. Petra Wessels, Cindy Berkhout en Marco van Trigt moesten stuk voor stuk in de derde set het onderspit delven. Slechts Marcel Vink zag kans om zijn enkel te winnen. Nadat ook de vrouwendubbel in drie sets verloren was gegaan werd de man- nendubbel gewonnen. De gemeng de dubbels moesten de beslissing brengen: zowel Bosheim als Hille- gom won een partij zodat de beslis sing in het voordeel van de thuis club viel. In de derde klasse dolf De Mun nik 2 jiet onderspit tegen de bezoe kers uit Capelle. Na de singles keek de thuisploeg al tegen een 1-3 ach terstand aan. Alleen Marcel Lolling slaagde erin zijn enkelspel te win nen. Nadat de dubbels geen Leider dorps succes op hadden geleverd hervond De Munnik zich in mixed- dubbels. De beide zeges die deze ge mengde dubbels opleverden kon den echter een Leiderdorps verliqs niet verhinderen: 3-5. Dekker 2 kreeg een dikke 7-1 ne derlaag te slikken van Bosheim 4. De Bussummers toonden geen en kel medelijden met de tenissers uit Warmond. „Toch was Bosheim niet zo goed als de stand doet vermoe den", meldde Karin Croese na af loop. Croese doelde hiermee op ver schillende enkelspelen die op het laatste moment verloren gingen. Croese: „Met een 4-0 achterstand na de enkelspelen is het moeilijk om je weer op te peppen voor de dubbel spelen". Dat lukte dan ook niet. Al leen Erik Snellenberg en Croese slaagden erin een gemengd dubbel op hun naam te schrijven. Het op papier sterke KSW was geen partij voor Unicum 3 (2-6). Ge plaagd door een blessure moest Edwin van der Torre opgeven zodat de Leidenaren drie wedstrijden ca deau kregen. De gasten uit Rotter dam waren alleen succesvol in de vrouwendubbel en een gemengd- dubbel. Zee en Duin ^boekte een betrek kelijk eenvoudige zege op Egmond. Jan-Willem Lugthart, Stefan Faas en Astrid Bouw wonnen hun enkel spelen terwijl Diana Padt, geplaagd door zenuwen, haar single verloor. Vervolgens werden zowel de man nen- als vrouwen-dubbel een suc ces voor Zee en Duin. Beide teams wonnen daarna een mixed-dubbel zodat uiteindelijk een 6-2 stand op het wedstrijdformulier prijkte. Alleen Aukje Baayens slaagde erin haar enkelspel te winnen zodat Leidse Hout 1 halverwege de con frontatie met Westerhout al tegen een 1-3 achterstand aankeek. In de resterende partijen waren de Leide naars nog één keer succesvol wat een 2-6 eindstand tot gevolg had. Met dezelfde cijfers kreeg Casino 1 slaag van Nieuw Vennep. De twee wedstrijdpunten hadden de Noor- wijkers te danken aan Trudy Groen man die zowel in het enkel- als dub belspel met goed spel een zege be werkstelligde. OLTC 1 moest het in en tegen Maarssenbroek hebben van de mannelijke inbreng. Jasper Van Marwijk en Marco Visser behaalden allebei een 100% score. Alleen de vrouwen-singles en de vrouwen dubbel gingen verloren. Derhalve een nipte 3-5 overwinning voor de Oegstgeestenaren. JAN BROUWER DE KONING/ HANS BROERE LEIDEN - In de vierde klasse won het vierde team van De Munnik afgetekend met 7-1 van Delftse 2. De eni ge verliespartij kwam op naam van Hans van Bijster- veldt. Alle overige partijen werden in het voordeel van de Leiderdorpse formatie beslist. Door een ongelukkige actie waarbij Saskia Pauw haar dubbelspelpart ner Remo Bouwman met haar racket op zijn hand sloeg zag het derde team van De Munnik haar kansen op een overwinning op Fes- tina 5 verloren gaan. In plaats van een 5-3 overwinning moesten de Leiderdorpers nu met een 4-4 ge lijkspel genoegen nemen. Merenwijk 2 zag een hoopvolle 2- 0 voorsprong, de singles van Freek van der Capellen en van de pas der tienjarige Ingrid Ruit werden in winst omgezet, alsnog omgebogen worden in een 3-5 nederlaag. Alleen Freek van der Capellen en Pascalle Jongmans wisten hun dubbel nog Kees-Jan Schuilenburg in actie voor hoofdklasser Unicum. Schuilenburg i maar kon niet voorkomen dat de totaalzege met 3-5 naar Veghel ging. LEIDEN - Hoofdklasser Unicum 1 moest op de openingsdag van de tenniscompetitie de winst laten aan Frisselstein uit Veghel. Door de 5-3 nederlaag belanden de Unicum- mers direct op de onderste plaats in de poule omdat alle andere concur renten 4-4 speelden. Het verlies had voorkomen kunnen worden. Vooral Jacqueline van Wijk had in haar en kelspel alle mogelijkheden om de winst naar zich toe te trekken, maar zelfs een 5-1 voorsprong in de derde set was niet genoeg. Met 6-4,2-6,7-5 trok Oremans de partij naar zich toe. „Ik heb wel vijf verschillende ver sies gehoord van hoe ik het had moeten doen, maar dat blijft ach teraf gepraat. Zelf besloot ik om de taktiek die me zo ver gebracht had vast te houden, maar Miriam werd ineens rustiger en ik verloor initia tief. Op dat moment had ik de winst moeten afdwingen", aldus Van Wijk. Jorn Dankaart maakte op voor treffelijke wijze zijn debuut in Lei den door zijn tegenstander Remco Heethuis slechts één game te gun nen. Zijn coach Felix Kaplan was aanwezig en op verzoek van team- coach Peter Klein bereid om langs de kant te gaan zitten. Als Dankaart zich al wat onwennig had gevoeld had hij in Kaplan in ieder geval ver trouwde zekerheid, maar dat was toch al geen probleem want „het be valt me best op Unicum", zo meldde Dankaart aan het einde van de dag. Terugkomend op zijn wedstrijd zei hij dat de uitslag onverwacht was. ,",Het ging wel lekker. Ik heb vooral goed geretourneerd en dat is tegen iemand met een service als Heethuis belangrijk. Ik wist dat hij problemen heeft met tempowisse lingen. Hij gaat op een gegeven mo ment missen. Daar heb ik gebruik van gemaakt, en als je hem dan ook nog een stap voor kan zijn in het scoren van ballen". Ook Kees-Jan Schuilenburg zette zijn eerste optreden voor Unicum in winst om. Hij maakte een wat slor dige indruk, maar liet zich niet ont moedigen door een aantal schier on begrijpelijke missers. Cadeau kreeg hij niets. De taaie Erwin Aarts, die kampte met een buikspierblessure waarvoor hij tijdens de wedstrijd ook behandeld werd, gaf zich pas na twee uur en drie kwartier gewon nen: 6-7, 6-4, 7-5. „Een uitstekend debuut", zei coach Klein tevreden over zijn pupil, want ook het man- nendubbel werd winnend afgeslo ten. Cruciaal in deze partij was de break op de service van Heethuis op 4-4 in de tweede set: 6-2,6-4 werd de uitslag. Voor Bionda Zönderop waren de eerste schreden in de hoofdklasse minder succesvol. Tegen de gerou tineerde Yvonne der Kinderen bleef zij twee sets lang kansloos en in het vrouwendubbel met aan winst Angelique Lodewyks uit Nieuw Zeeland aan haar zijde kon ze ook geen vuist maken. Voor aanvang van de gemengd- dubbels lag de strijd dus nog volle dig open. De eerste zes punten wa ren broederlijk verdeeld. Lodewyks en Dankaart namen het op tegen der Kinderen en Heethuis. Het duo speelde voor het eerst samen, op de belangrijke momenten brak hen dit op. Er werd goed opgezet, maar niet goed afgemaakt. Als de routine erin komt kan deze wedstrijd, die nu met een minimale marge (6-4, 7-5) naar Frisselstein ging, voortaan in winst voor Unicum omgebogen worden. Van Wijk en Schuilenburg zaten er eveneens dichtbij, maar konden niet doordrukken: 7-6, 6-4 voor Veghel. Peter Klein meldde dat met name met het oog op de uitslagen van de andere clubs, drie maal 4-4, het zaak is dat er de komende wedstrijden in de sterkst mogelijke opstelling ge speeld gaat worden. Voordat het zo ver is, wordt echter de komende week eerst het Noorlander Paas A- toernooi verspeeld op de banen van Unicum. De finales van dit evene ment worden op eerste Paasdag ge speeld. Ook Roomburg leed een nederlaag, tegen Zwaanshoek, 2-6. Met een mengeling van oudere en jongere spelers hopen zij zich toch in de vierde klasse te kunnen handhaven. Unicum 4 heeft een keurige 6-2 overwinning geboekt op Zand- voort, waarbij aangetekend dient te worden dat een mixed-dubbel par tij door een blessure van een speler van de tegenpartij voortijdig ge staakt moest worden. De andere vijf winst-partijen behaalden de Leide naars op eigen kracht. Lisse won verrassend van mede- kampioenskandidaat Aemstel- sport, 6-2. Beide teams waren het er over eens dat er een zeer hoog ni veau gehaald werd. Peter Grimber gen behaalde met een drietal zwaar bevochten overwinningen de hon derd procent score. Lisse kan in ie der geval de rest van de competitie hoopvol tegemoet zien. De tennissers van Forescate had den met wat meer geluk een nipte 5- 3 overwinning in de wacht kunnen slepen in plaats van het gelijke spel dat nu bereikt werd tegen Wester hout 2. De vrouwen-dubbelpartij werd na een 6-1, 5-2 voorsprong toch nog uit handen gegeven. Het team uit Voorschoten moest vervol gens genoegen nemen met een pun- tendeling. Het Noordwijkerhoutse Boek horst verloor met 0-8 tegen Brede- rode 2. Alleen de partijen van Ben ny de Bruin en van Arjette van Noord waren nog spannend te noe men en boden enige mogelijkheden op een overwinning. Door een over lijdensbericht later op de dag was de motivatie echter totaal weg om nog een partij uit het vuur te slepen. LEIDEN Nu Luba Leiden er zeker van is dat het volgend jaar opnieuw in de promotiedivisie mag uitkomen konden de Leidenaars zich kennelijk niet meer motiveren voor de wedstrijd tegen Gunco. Na veertig minuten 'zomeravond- basketbal' sleepte Gunco een makkelijke overwinning (88- 105) weg uit de Vijf Mei hal. BV Lisse won verrassend van koploper Akrides: 45-48. Günco koos weer voor de man te- gen man verdediging en op de routi- Voor zowel Luba Leiden als Gunco ne van ex-leidenaar Paul van Solm lijkt het er op dat de competitie (20 punten) liep Gunco vervolgens r beter afgelopen kan zijn. Béi- makkelijk uit de ploegen zijn immers verzekerd winning, van handhaving en komen niet meer in aanmerking voor promotie. De blessures van Tom Gussen en Eric Huybens zorgden daarbij voor gebrek aan de nodige kwaliteit en het resultaat was dan ook een slap pe pot basketbal. Na een 6-0 voor sprong zorgde 'goal-tending' van Ben de Jong ervoor dat Gunco Na vier achtereenvolgende ver- liespartijen krikte BV Lisse in de eerste divisie B hun zelfvertrouwen weer een- beetje op door thuis met 89-82 te winnen van hekkesluiter Springfield. In een slechte eerste helft, waarin de centers van de thuisploeg voor de zoveelste keer i het eerst op voorsprong kon komen foutenlast kwamen, moesten de (8-9). Onder aanvoering van center Lissenaren het hard spelende Paul van Maren (27 punten) en de Springfield tot aan de rust voor zich Amerikaanse forward Tod Chris- dulden (38-43). tian (26 punten) liepen de Rotter dammers makkelijk uit naar een 29- •sprong (rust 39-50), Na de spelhervatting kreeg de ploeg van coach Johan Koster al snel grip op de wedstrijd. Tot 77-60 Na vijf minuten in de tweede helft kon Springfield nog in de buurt blij- leek de wedstrijd op slot te zitten toen de bezoekers hun voorsprong optreden hadden uitgebouwd tot twintig strijd met e noodgedwongen her- de eerder in de wed- schouderblessure uit- punten (44-64). Gunco besloot het gevallen Jurgen Goudswaard (acht rustiger aan te doen en schakelde punten op rij) legde de basis voor de r op een zóne-verdediging. Juist uiteindelijke overwinning. Lisse LEIDEN Voor de meeste topclubs uit de Leidse regio lijkt er dit seizoen nog maar wei nig eer te behalen. TOP verloor met 8-6 bij KVS en verspeelde de koppositie, terwijl Pernix kansloos (11-7) was bij hekkesluiter VEO. Fides Pacta haakte na een 5-4 nederlaag bij lei der De Zwaluwen af in de titelrace. deze zóne bood de Leidenaars, vooraf gegaan door de soepel sco- diend met 1 melige eindfase v (-82. Beste speler rende Anthony van Eyck (20 pun- Lisse werd Peter Zonneveld met 18 ten), de gelegenheid om iets van de punten. Na drie keer eerder te hebben ver loren van kampioen Akrides haal den de vrouwen van BV Lisse zater dagavond hun revange tegen de IJmuidenaren: 45-48. In de span nende uitwedstrijd nam Lisse al vroeg in de wedstrijd het initiatief. Ria de Wit en Heieen Zwanenburg, de belangrijkste speelsters van Akrides, werden goed uit de wed strijd gehouden. Resultaat hiervan was een kleine voorsprong voor de bezoekers (4-10). Pas in de zestiende minuut van de eerste helft kon de ploeg van Cees Amama voor het eerst langszij komen (18-18). Na een 24-22 ruststand gingen beide ploegen tot halverwege de tweede helft gelijk op. Door goed spel van Marieke Strobbe (15 pun ten en 11 rebounds) nam Lisse op nieuw een kleine voorsprong: 37-42. Akrides nam één minuut voor tijd nog wel de leiding weer (45-44), maar routinier Marjolein Ketelaars wist met vier rake vrijeworpen het geplande kampioensfeest van Akri des enigzins te bederven. Eind stand was 45-48. HAROLD VAN BIEMEN ESPOO (ANP) - De Nederlandse handbaltop mag hopen op nieuw krediet. Tijdens het Europees kwa lificatietoernooi werd veel in Esboo, maar niet alles verspeeld. Nadat een plaats bij de eerste zes was bereikt, stootte Bulgarije de Oranje-ploeg ruw van het erepodi um. Nog enigszins aangeslagen krabbelde de selectie van bonds coach Guus Cantelberg gisteren te gen Israel in Espoo overeind: 23-21'. De vijfde plaats voorkomt dat Ne derland bij de kwalificatie voor het wereldkampioenschap bij de zwak ste landen wordt ingedeeld. Het be tekent tevens dat Nederland in de voorronde zeker niet het gastland en of de Bondsrepubliek zal treffen. LEIDEN Crescendo is er gister middag niet geslaagd de strijd om de tweede degradatieplaats te be slissen. Het duel tegen de nummer voorlaatst ALO eindigde onbeslist. Slechts éénmaal hadden de Leidse korfballers een voorsprong en van dat voordeel mocht slechts twee mi nuten worden genoten: 6-6. „Ik ben toch tevreden met dat punt", aldus coach Wim Nijenhuis. „Want als je van ALO verliest wordt het wat penibel. Nu ben ik er wel van overtuigd dat we die zesde plaats vasthouden en het gaan red den Minder content was de Leide- naar met het niveau van het duel van zondag. Vooral in de eerste helft kwam Crescendo, dat met een dun windje in de rug een fors veldover- wicht opbouwde, ondanks vele kansen uiterst moeizaam tot scoren. Tegen de veldverhouding in nam ALO na ruim een half uur een 0-2 voorsprong. Na vakwisseling toon de Crescendo zich aanmerkelijk trefzekerder. Peter Baak scoorde al in de eerste aanval en kort voor rust zorgde Ilone Lepelaar voor de ge lijkmaker. Na de hervatting was het opnieuw ALO dat het initiatief nam en met de weinig succesvolle eerste aanval weer voor de korf zag het er bij 2-4 slecht uit voor Crescendo. Na zeventien minuten scoorde Wijnand Alberts op fraaie wijze en een Haagse aanval later kon met een 3-5 stand opnieuw van vak worden gewisseld. Carolien van Noort zorg de met een afstandschot en een be nutte strafworp voor de ommekeer in de strijd. Een treffer van Ria Baak (6-5) leek het Leidse succes te completeren, maar kort voor tijd brachten de Hagenaars de stand op nieuw in evenwicht: 6-6. BRAM VAN GENT TOP is nog niet hersteld van het te leurstellende zaalseizoen. Na de puntendeling bij De Vinken ging de Sasseheimse ploeg zaterdag in Scheveningen compleet onderuit. Nodeloos veel fouten en overtredin gen maakte de formatie van coach Wim Kerkum, die zich bovenal met elkaar en met de scheidsrechter le ken bezig te houden. Ondertussen profiteerde KVS gretig van de on macht bij de tegenstander en liep via 3-1 weg naar een 5-2 ruststand. Een donderspeech van Kerkum tijdens de pauze sorteerde maar mi nimaal effect. Weliswaar was het aanvalsspel wat minder solistisch, van een werkelijke ommekeer in het wedstrijdverloop was geen sprake. TOP kon na 7-3 nog iets te rugdoen, maar bleef op 8-6 steken. „We hebben nu veertien dagen om opnieuw te starten", was het veel zeggende commentaar van Kerkum na afloop, „zoals we nu spelen is een kampioenploeg onwaardig". De 11-7 nederlaag bij VEO bete kende voor Perr'x een forse streep door de rekening. Bij de ploeg van coach Rob Lof ontb. ak voor rust de concentratie om de kansen af te ma ken, waardoor de Voorburgers in staat werden gesteld bij te blijven. Hoewel het spel na rust (5-4) beter oogde, bleven de goals zeldzaam. Zo duurde het bijna twintig minu ten voordat er na 6-6 opnieuw van vak gewisseld kon worden. Terwijl Lof langs de lijn een invaller gereed had staan, scoorde Peter Kuipers de verlossende gelijkmaker: 7-7. Het was wel het laatste wapenfeit van de Leidenaars, die nog vier tegentref fers moesten incasseren. Voor eersteklasser Fides Pacta is de titelrace een gelopen wedstrijd. Na het verlies bij De Zwaluwen heeft de ploeg van coach John Tims een achterstand van vier punten op de koploper en dat is met evenveel duels te gaan vrijwel zeker beslis send. „Geen hoogvlieger", oordeel de Tims na afloop over tegenstan der De Zwaluwen, die volgens de Hagenaar, evenals Fides zelf overi gens, volgend seizoen in de over gangsklasse niets te zoeken heeft. De schuin over het veld blazende wind was een voorname spelbreker in deze topper. Voor de Leidenaars kwam in de eerste helft (rust 2-1) al leen Henny Piket tot scoren. Nadat Ronald van der Velden en Wies Ar- mitrage voor 3-3 hadden gezorgd De Zwaluwen opnieuw twee afstand. Dat was ook voor in valler Dick Onderwater een goal te veel: 5-4. Ook in het duel tussen De Regen boog en De Danaïden bleef de sco re laag: 3-5. Eric Kromhout vond al bij de eerste aanval de Dordtse korf, maar zijn tweede treffer liet zesen dertig minuten op zich wachten. Voor rust (1-3) kwam daarna alleen René de Louw nog tot scoren. Sober en langdurig combiperen had na rust wel voldoende rendement. Treffers van Eric Peters en Paul Hüsken leverden de ploeg van coach Janko Breed veld een ver diende 3-5 zege op. „Van overwinningen krijg ik geen grijze haren" grapte Cees Zuurmond na de belangrijke 12-10 zege van Fiks op het hoogeplaatste ONDO. Toch had Zuurmond een middag onder hoogspanning langs de lijn. Een vlotte 3-1 voorsprong ging kort na rust (6-5) verloren en de thuisploeg dreigde de greep op het spel te verliezen. 'Gouden wissel' Matthijs de Visser scoorde bij zijn eerste balcontact op aangeven vanuit het middenvak 9-8, waarna Tanja Huizing en Theo Vreeken het verschil opvoerden tot een beslis sende 11-8. Derdeklasser KNS had weinig in te brengen tegen koploper BFC: 8- 12. Drie fouten betekenden even veel tegentreffers en dat was een vroege doodsteek voor de Oegst- geester ploeg. Louis Kok was met drie treffers topscorer voor KNS, dat in oud-speler René Kooien een nieuwe trainer-coach gevonden heeft. Zuiderkwartier kon door de wind niet optimaal profiteren van de vele ruimte die het kreeg van de zwakke Harga-verdediging. Twee strafworpen van Erik van Lunteren betekenden 3-1, waarna Edith Hille- brand het verschil tot 5-1 opvoerde. Aldo Spadon en Martin Verhorik zorgden voor de resterende Leidse treffers: 7-4. De titel kan De Algemene, dat een voorsprong heeft van zes pun ten op naaste belager Tilburg, nau welijks meer ontgaan. Niettemin was het verschil met middenmoter Succes niet echt ruim te noemen. Met goals van Annemieke en Rem co Molloy (6-4) plaatste De Algeme ne een eindsprint, waarop Succes het antwoord op schuldig bleef: 6-5. Ook Velocitas stevent na een 4-6 zege bij concurrent Olympia recht streeks af op het kampioenschap. „Het mag niet meer fout gaan",, al dus aanvoerdster Jetske Goudsmit, „maar we moeten nog wel voorzich tig blijven". Selma Hulst en Paul- Robert Nugteren forceerden met nog een kwartier te spelen de beslis sing: 4-6. Na rust (5-3) kwam Fluks in het duel tegen Maassluis niet meer tot scoren. Een gebrekkige schottech niek bij een groot aantal selectie spelers was daar volgens coach Pe ter Nieuwenhuizen debet aan. Hans Mertens (2x) en de na rust gebles seerd uitgevallen Nel Hordijk wa ren in de eerste vijfenveertig minu ten wel succesvol geweest. Maas sluis won zo enigszins geflatteerd met 10-3. BVG LAGUNA SECA (ANP) - Wilco Zeelenberg heeft zondag in Laguna Seca tijdens de wereldtitelstrijd motorraces op de weg zijn fraaie derde plaats van de openingswed strijden van twee we"ken geleden in Japan geprolongeerd. Moest de Honda-coureur, de revelatie tot nu toe in dit seizoen, op het circuit van Suzuka de Italiaan Luca Cadalora en de Spanjaard Carlos Cardus voor laten gaan, in Californië waren de Yamaha-rijders John Kocinski (VSt) en opnieuw Cadalora te sterk. In de stand om de wereldtitel na twee races leidt Cadalora met zeven punten voorsprong op Zeelenberg en Cardus, die dit keer tevreden moest zijn met de zesde plaats. De Amerikaan Wayne Rainey heeft zijn tweede achtereenvolgen de zege behaald in het nog jonge ra ceseizoen voor de wereldtitels 500 cc-klasse. In een race, die werd ge markeerd door valpartijen, bleef de Yamaha-coureur de Australiër Mi chael Doohan voor. Met veertig punten heeft Rainey al een comfor tabele voorsprong op de Italiaan Pierfrancesco Chili, die 24 punten heeft. Eddie Lawson brak bij een val zijn rechter hielbeen. Hij is zeker een maand uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19