Nederlaag Catwijck bezorgt Leidse Studs de titel Leidse zwemclubs delen de lakens uit Philidor wacht spannende slotronde Remise kost WZK ongedeelde koppositie PAGINA 18 T>0/STA SPORT MAANDAG 9 APRIL 1990 LEIDEN In de tweede klasse verspeelde de WZK zijn ongedeel de koppositie door te remiseren tegen SVH uit Rotterdam. De Wassenaarse formatie, die de laatste weken de punten wat moei zaam bijeen sprokkelt, had echter ruim uitzicht op de zege. duwd door een incident waarbij i haar ploeg met 5-2 i geen vuiltje aan de lucht den. Bij de stand 4-2 in het voordeel Katwijk sloeg Boonstoppel de titelpretendent. SVH, dat Katwijker Jonker van plan zomaar de wedstrijd uit werd echter niet opgemerkt door de handen te geven en maakte dank- arbiter. Wat hij echter wel zag was baar gebruik van Wassenaarse slor- dat slachtoffer Jonker luttele secon- digheden (twee gemiste strafwor- den later zijn gram haalde op Boon pen). In de vierde periode trok SVH stoppel. Dit resulteerde i LEIDEN - In de kring Gouwe-Rijnstreek waren de Leidse zwem clubs, LZ 1886 en De Zijl/LGB, weer oppermachtig. LZ veroverde het afgelopen weekeinde voor de vierde achtereenvolgende keer de Frans Harskamp-beker met de estafette-kampioenschappen en De Zijl werd op grote afstand tweede. Bij A-klasse wedstrijden wa ren zeven van de tien hoofdprijzen voor Leidse deelnemers. de sóore gelijk (6-6) en ondanks levensgrote kans in de laatste conde voor WZK bleef het daarbij, baar Voor WZK scoorden Hugo Breg- heid sluiting zonder vervanging. De Waddinxveners profiteerden dank- deze numerieke meerder de setstanden 4-2,4-7,4- 2x, George van Rijn 2x, Evert 12 trok de Gouwe de wedstrijd Bregman en Ermond der lx. Katwijk speelt rol in de promotiepoule tweede klasse. Het enige Beek ie- voudig naar zich toe. Voor Katwijk scoorden Martin Jonker, Ronald onopvallende Heemrood, Arco Guyt en Age Sein- in de stra. r Kat- Vivax werd verleden week onge- vijk nog voor staat is het vervullen slagen kampioen. Zaterdag tegen van de sportieve plicht. Hoewel het Alkemade speelde de kampioen in- treffen tegen de rivaal van WZK, De spiratieloos. Alleen op basis van een surplus aan individuele kwaliteit werd een 8-6 overwinning geboekt. De wedstrijd werd echter overscha- De formatie van Jim van Es sputter- Al een week kampioen en nog altijd ongeslagen: Vivax kan zijn lol niet op. de lang tegen, maar in de derde brak met maar liefst 11-2 toesloeg. Ui- het verzet (7-3). Om het veschil in de blinker aan Sassenheimse kant was derde klasse nog eens te illustreren; Donald van Leeuwen, die met goed Vivax behaalde tot nu toe 34 punten keeperswerk in de eerste periode uit 17 wedstrijden, terwijl Alkema- zijn ploeggenoten er door heen de op de tweede plaats staat met 20 sleepte DKD had zich blijkens het punten. Doelpuntenmakers: Jack spel al verzoend met degradati Frauenfelder 2x, Hans Treisburg 2x, Jeroen Plasmeyer 2x, Serge Dietz en Eddy Hoek want het was zelfs voor de meest fervente DKD-fan niet om aan te zien. Sassenheim speelde niet groots, maar toonde in elk geval nog Het Leiderdorpse DKD is na tien enige vechtlust. Topscorer bij Sas- jaar derde klasse gedegradeerd naar senheim werd Paul Geurds. Hij het district. Het doek voor DKD viel scoorde 4x. De Leiderdorpse doel- in het treffen tegen Sassenheim dat punten werden gemaakt door Al- o Loek Zuydcrduin) sn Ad van der In de tweede klasse een hevige strijd ontbrand om de ti tel tussen De Zijl/LGB en Rapido uit Haarlem. De Zijl herstelde zich van twee nederlagen door Alliance met 9-2 te verslaan. Rivaal Rapido deed het evengoed door het Leidse LZ1886 met 12-5 te verslaan. Met nog drie wedstrijden te gaan leidt De Zijl met 28 punten uit 17 wed strijden. Rapido volgt op één punt. WIM SIERA LEIDEN - Terwijl Philidor na een 4-6 verlies tegen HSG onderin de landelijke hoofdklasse nog een spannende slotronde wacht, kwam het bovenste deel van de ranglijst danig op zijn kop te staan. Amstelveen stuntte name lijk tegen Volmac/Rotterdam door de gedoodverfde kampioen laconiek met 5 1/2-4 1/2 aan de kant te schuiven. HSG wist de koploper dankzij deze sensatio nele uitslag tot op één matchpunt te naderen, waardoor Volmac zich in de slotronde tegen Water graafsmeer geen nieuwe misstap kan veroorloven. In de strijd om de tweede degra datieplaats moet Philidor zich eveneens hoeden voor mistap- pen. De Leidenaars moeten op die positie immers de Amster dammers en Volmac 2 naast zich dulden en kunnen zich nog alleen dankzij een hoger bordpunten totaal enigszins veilig wanen. Een te royaal verlies in de laatste ron de tegen Groningen, of een stunt van Watergraafsmeer tegen Vol mac zou in dat opzicht voor de Pi ket-brigade fatale gevolgen kun nen hebben. Zorgelijk zou de si tuatie voor Philidor vooral wor den, als het hoger beroep van WGM (inzake het afgewezen pro test tegen het meespelen van Knoppert bij het voorgaande duel tegen hekkesluiter Utrecht) zou worden gehonoreerd. In dat geval zouden de Amsterdammers nog een matchpunt rijker worden. De Leidse inbreng bij Volmac zorgde tegen de outsiders van Amstelveen voor een weinig be moedigende start. Topscorer John van der Wiel nam weliswaar een vooruitgespeelde winstpartij tegen Peelen voor zijn rekening, Rinie Kuijf bleef in een eerder gespeeld duel op remise steken tegen Van de Ou dewetering. Jeroen Piket ging bo vendien zelfs kopje onder in zijn partij met Manuel Bosboom: 1 1/2-1 1/2. Zaterdag kwam Marcel Piket ook al niet verder dan een halfje tegen Gezelschap. Cruciaal waren op deze dag de nullen die Genna Sosonko, Hans Böhm en bood voor het bereiken van de ze ge (5 1/2-4 1/2). Voor Phlidor bleek de bij het vooruitspelen opgelopen 0-2 ach terstand tegen HSG een te grtote handicap. Er kwam zelfs 0-3 op het scorebord, toen Nico Kuijf te gen Zagema zijn enige kans op een halfje had gemist en verder kansloos verloor. Evenwichtige remises in de partijen Hein Piet van der Spek - Van der Weij en Piet Bakker - Paul Boersma brachten de Leidenaars niet dich terbij: 1-4. Nadat Coen Stehouwer in tijdnood zijn grip op de gang van zaken in het duel met Rudy Douven had verloren en gedeci deerd van het bord was gezet, werd de kloof zelfs tot 1-5 ver groot. Daarna was het de beurt aan de thuisclub om iets terug te doen. Henk van Maaren boekte daarbij een prima zege op Plies- ter, door van een klein voordeel telkens meer te maken. Heel an ders liepen de zaken bij Leen van Ofwegen, die profiteerde toen op ponent Tolk een remse-ijzer te vergeefs met handen poogde te breken: 3-5. In die fase leek het zelfs nog even spannend te wor den, totdat Joop Piket de winst liet glippen in zijn treffen met Weenink en ten slotte in remise en daarmee de definitieve neder laag moest berusten: 3 1/2-5 1/2. Een grillig duel tussen Peter Gelpke en Nijboer werd via een eeuwig schaak van de zijde van Nijboer eveneens op remise be klonken: 4-6. LSG stelde in de eerste klasse B een verdienstelijke derde plaats min of meer veilig door ri vaal Charlois/Europoort in de thuishaven soepeitjes met 3 1/2-6 1/2 opzij te zetten. Playing captain Ruud Mieremet beet daarbij het spits af, door vlotjes de vrede te tekenen. Dat werd weliswaar ge volgd door een reguliere neder laag van Jan Tolenaar, maar die kon gelet op de overige posities de Parlement-bewoners nauwe lijks deren. Leon Konings nam in zijn vertrouwde koningsgambiet onmiddellijk het eerste tegen- punt voor zijn rekening (1 1/2-1 1/2). Rustig opgebouwde zeges van Adriaan Clemens en Henk van Putten volgden op deze winst. Terwijl Wim Heemskerk gelet op de stand met een halfje genoegen nam, liet invaller Chris Roosendaal zich een dergelijk re sultaat onnodig afdwingen. Kop man Theun van der Vorm stelde de teamzege echter met een soli de winst alsnog veilig: 2 1/2-5 1/2. Dat vervolgens kersvers meester Annemarie Benschop in tijdnood een stuk en daarmee de partij weggaf, kon door een fraaie over winning van Aad van Moorsel volledig worden rechtgezet: 2 1/2- 6 1/2. In de tweede klasse B ging Phi lidor 2 met 3 1/2-4 1/2 de boot in tegen Eindhoven 2, een resultaat dat echter voldoende was om de gradatiegevaar af te wenden. In een gelijkopgaande strijd werd een misser van Wim Vriend in een voordelig toreneindspel de Phili- dor-reserves uiteindelijk fataal. Eerder opende Henk van Loon op fraaie wijze de score, maar een misgreep van Henriette de Greef trok de stand al snel weer recht. Via een subtiele winst van Her man van Halderen en een tijd- noodverlies van Fred Slingerland belandde de score op 2-2. Het daaropvolgende slippertje van Vriend kon echter niet meer on gedaan worden gemaakt. De Greef bleef op een puntendeling steken, waarna een verwachte ne derlaag van Michiel Vergeer het pleit beslechtte. Ab Smit zorgde er met een knappe zege voor dat de schade qua cruciale bordpun- ten beperkt bleef: 3 1/2-4 1/2. RUUD DOBBELAAR Opnieuw kon de ploeg van LZ de wisselbeker bij de kring-estafette- kampioenschappen mee naar huis nemen. De Frans Harskamp-beker is vernoemd naar een belangrijke kringfuctionaris in de jaren zeven tig die in 1982 plotseling overleed. Dat LZ deze beker met zoveel overmacht zou winnen was toch enigszins een verrassing. In de jong ste jaargangen (1980) bleef de ver wachte tegenstand uit. In zwembad De Zijl was de spanning er al gauw af, want na zes programma-onder delen waren er alleen nog maar overwinningen voor LZ te noteren geweest. Toen het de beurt was van De Zijl om de 4 x 100 meter wissel slag mannen te winnen, nadat hun vrouwelijke clubgenoten op dat on derdeel de zegereeks van LZ had den doorbroken, werd er een foutie ve overname van de laatste zwem mer geconstateerd. Slechts dat esta fette-nummer kwam niet in Leidse handen. De meisjesploeg onder de veertien jaar, bestaande uit Fleur Bakker, Olga Bouwmeester, Saskia de Keyzer en Bianca Hoeks verbe terde het bestaande kringrecord op de 4 x 100 meter vrije slag met 1,9 se conde en bracht het op 4.16,2. De eindstand liet een grote voorsprong van 284 seconden in het voordeel van LZ zien. De Zijl werd tweede en het Alphense AZC, dat derde werd, had 315,2 seconden achterstand op de winnaar. In het Vijf Meibad streden de sterkste zwemmers van de kring op de schoolslag bij de vrouwen en op de vrije slag bij de mannen voor het A-klassement van 1990. Marcel de Natris (Zijl) werd de overall-win naar bij de mannen op de drie vrije- slagafstanden (50,100 en 200 meter) met een totaal van 191,8. Clubge noot Robin Sprinkhuizen zegevier de bij de mannen onder zestien jaar op de vrije-slagnummers met 197,8. Christian de Groot (LZ) mocht na lang rekenwerk de derde prijs in ontvangst nemen voor zijn totaal score van 208,9. Bij de jongens on der de veertien jaar liet Richard van Duyvenbode (LZ) goede tijden no teren op de drie vrije-slagafstanden, wat hem 229,8 punten en de tweede plaats opleverde. Remco Singeling (LZ) pakte de tweede plaats bij de twaalfjarige jongens, die sleehts de 50 en de 100 meter vrije slag zwommen, met een score van 99,6. Bij de jongste jon gens was de tweede plaats wegge legd voor Katwijker Mathieu Spros met het totaal van 115,0 en werd Joost Onderwater (LZ) vlak achter hem derde met 115,8. Suzette de Kier en Wandy Kater, beiden van De Zijl, bezetten de eer ste en de tweede plaats op de schoolslagnummers bij de vrouwen met de respectieve scores van 281,5 en 296,5. Hun clubgenote Hanneke Koopmans was de snelste over drie afstknden bij de vrouwen tot zestien jaar met een totaal van 277,9, terwijl Nancy Kijk in de Vegte (LZ) beslag legde op de tweede plaats met 287.3. De schoolslag nummers bij de meisjes tot veertien jaar werden vol ledig beheerst door LZ-deelnemers. Olga Bouwmmeester ging met de hoogste eer strijken na drie afstan den, want zij scoorde 288,1. Fleur Bakker werd tweede met 291,9 en zag Andrea Hoenselaar de derde prijs in ontvangst nemen voor het totaal van 297,3. Natasja Sierag (LZ) won de 50 en de 100 meter school slag met een totaal van 131,4 en Ma- riell» traan (LZ) wist hier derde te worden met 137,0. Ivette van Laar van De Zijl zege vierde bij de tienjarigen met de sco re van 150,5, met na haar op de der de plaats Ingeborg Hocks (LZ) die een totaal van 158,3 had. Andrea Hoenselaar (LZ) wist nog een limiet voor de zomerkampioen- schappen te zwemmen op de 200 meter schoolslag met de tijd van 2.53,0. NORA BAKKER Van Houdt heeft beste judoka's LEIDEN De Leiderdorpse sport school Van Houdt heeft het kam pioenschap van Leimuiden gewon nen. Dankzij 20 eerste, 10 tweede en 5 derde plaatsen verwezen de judo ka's de Leidse sportschool Aad van Polanen gisteren naar de tweede plaats. Eerste prijzen waren er voor Henk Sloos, Dènnis Nieuwenburg en Diane Potters. Michel Sloos, Edwin van Putten en Guido Nagte- geller legden beslag op zilveren me dailles. Sander en Peter Masmeijer, Marcel Cuvelier, jenny de Jeu, SAr- jan Schermer en Sjoerd de Vlieger werden derde in hun categorie. LEIDEN - Met de haven in zicht krijgt Leython het steeds moeilijker. Thuis tegen SVC liet het na spelers aangevuld met Eric een boeiende wedstrijd weer een punt liggen. Omdat Sliedrecht ook een punt verspeelde, blijft het ye™?ul™ d'eh"f okh?ér voot' verschil twee punten in het voordeel van Sliedrecht. De laatste competitiewedstrijd tussen beide n- aeêd In de eerste set sloeg valen, op 21 april, bepaalt wie kampioen wordt. Gemini had tegen VONO bijna een walk-over (3-0). Rogier Schalkwijk goed en hard de NOVO zag Madjoe kampioen worden en bleef zelf ondanks een 3-2 nederlaag bij Phoenix op de derde haalde Leython weer verplet tweede plaats staan. De kansen van Leython 2 op prolongatie van het divisieschap slonken danig terend uit (15-6). Graficon-Donar en door het verlies bij Rijnmond 3. De vrouwen van Gemini bleven ondanks de knappe zege op Ri- GSC zijn beide teams met al wat va/VSC (1-3) op de derde plaats van onderen steken, daar ook alle concurrenten wonnen. Leython greep zijn laatste kans bij Zovoc. t van de Sassenheim- en lauw potje (15-13, 15-5 voor VOY). Leython startten spelen van promotiewedstrijden overige v oor- blijft echter aanwezig. Leython 2 werd i sprong van 8-0 op SVC, waar zij eer der dit seizoen van hadden verlo ren. Ze lieten daarna echter het ini tiatief glippen en gaven SVC gele- idee dat er wel mogelijkheden la- genheid terug te komen en zelfs gen, daar Rijnmond erg laat winnend af te sluiten (12-15). Coach veerde en twee uitge- 15-10, 10-15 e veegd door titelkandidaat Rijn- Gemini 2 en PVC/Blokkeer ston- mond 3. Vooraf had Leython het den ongeveer gelijk en de veilig staan. Gemini begon goed (15-4), maar serveerde vervolgens te spelers uit simpel, waardoor PVC gelijk kon Groen wisselde hierop twee spelers een lager team had meegenomen, komen (10-15). Aan het eind van de zetten Hans Broere en de uit i de praktijk verloren tweede set kwam Gemini Amerika teruggekomen Bas Bloem zwakking geen sprake. De gerouti- al weer lekker in zijn ritme en dat Dit recept werkte voortreffelijk neerde ploeg won alle lange rally's zette het prima voort in de volgende maakte gewoon veel minder fou- sets (15-4 ten dan Leython (6-15,8-15 en 7-15). snoge Ook in de derde periode werkte het nog goed, al moesten de Leider- In de promotieklassen maakten winst veilig te stellen. Ook Leython VOY nog aanspraak op een tweede 3 moest winnen om veilig te zijn. Te- te veel moeite met het hechte blok en de veldverdediging van GCS, die beter ingesteld op de lepe plaatsballen en steeds een mannetje achter het blok gezet waarmee de angel uit het spel van GSC was gehaald (15-6, 15-4). NOVO 2 vocht met Netwerk om aan degradatie te ontkomen, verloor heel dik (15-0, 15-2 en 15-4), maar ontspringt waarschijnlijk toch de dans doordat er minder ploegen uit de derde divisie terugkomen, dan verwacht. LUSV kon zich niet in veiligheid stellen; het verloor van mede kandidaat Radius 3 met 3-0. Bij de Een aanvaller van Leython (rechts) slaat de bal uit alle macht langs het blok nog wel gen hekkesluiter Ridderveld bleek wilde spelen tegen VCS, dat dit geen probleem. In drie kwartier kon Ridderveld weer vertrekken. vijf basis- Leython beschikte liep, die over en langs het blok sloeg. In de vierde set ging het mis. Na een 8-4 voorsprong verloor Ley thon doordat enige spelers de grote vorm duidelijk niet hebben. In de beslissende vijfde set - die tevens de spannendste was - won Leython op (foto Henk Snaterse) Gemini bleek over de sterkste ze- laag: 15-8. Coach Casper Brussee gen toen Maria Vodegelmet een nuwen te beschikken (12-15). In de zetten toen Tanja van Bezooyen op spierblessure (nek) moest uitvallen, vierde set hetzelfde verhaal; ook nu mid liep uit naar 8-12 en dacht op 12- maar invalster Tine de Bloois ver speelde werd het 12-15, toch een belangrijke 12 dat het verkeerd zou gaan. ving haar voortreffelijk (11-15). In dan goed. Te- winst. Leython was vooral aanval- pas kwam (13-15 en 8-15). Het leek de promotieklas had Gemini 2 het genstander Riva stond gedeelde lend goed op dreef (Inge Smits) en op 0-3 af te gaan, maar op 11-14 ser- alleen in de eerste set even moeilijk tweede met kansen op promotie, verdedigend pakte Orpa Clement veerde Zovoc een aantal malen zo bij het gedegradeerde RIVA 3 (9-15), wilde wel, maar redde het niet tegen een hoofdrol. Het gevolg was dat sterk, dat Leython alsnog verloor daarna liep het steeds beter en leek een erg gemotiveerd Gemini. Gemi- ZOVOC er aanvankelijk niet aan te (16-14). Op 3-3 in de vierde set leek h?t af en toe wel een service-trai- ni begon na 7-5 met 13-15 en leed vervolgens een regelmatige neder- Leython het even moeilijk te krij- ning (7-15, 3-15), het nippertje met 15-13, waardoor FTnFN Vreugde bii de hoc- straks een 3-0 of 3-1 overwinning MdSfoM?kwam nog straks noodzakelijk is voor het kamj schap. Gemini wist niet wat het strafcornerrebound benutten, duel met koploper Warande rust: 1-1. Thuis- ten Leur al veilig in de eerste klasse rescate matchwinner met haar het matige door een 0-1 zege op de Brabanders. hÏi 1 aictprmiHHaf* fpèen De Ploee LMHC had het tijdens het Leidse spel dat eindigde in een 1-5 Jeroen Quagebeur zorgde met zijn de 1-1 gistermiddag teg «imrmmiwlrlassMiiiPl Twaar met de nederlaag. Warande kreeg veel te acties voor enkele Leiderdorose kwam. De tegenstand van het ken- zijn geworden. Zij traden daar- door het Qegstgeester middenveld nelijk weinig gemotiveerde VONO mee in de voetsporen van hun nauwelijks aanspeelbaar was en er was zo gering, dat het op moest pas- vrouwelijke clubgenoten en sen niet in slaap gesust te worden. vaak een stick tussen de en te zachte passes van de Room burgers, die de 0-1 achterstand nog wegwerkten door Rutger strafcorners, waarvan er één op de paal belandde. Alecto kwam vlak voor tijd toch aar strafcorner- winst uit een korte Schaik. Vlak Ludo Mennes kwamen door de 0-4 winst op Uit geest aan hun honderdste doelpunt - en hebben er slechts drie tegen. Cé- enkele Leiderdorpse Noordwijk kwam thuis al binnen cile van Dijk (2), Annemarie Snoeck Trainer Maurits Eikenhout de jioelwisseling werd het met Wout van der Meulen. Het vrouwenteam van Alecto do- verdienden eveneens het derde- Aanvallend en passend was Gemini klasserschap. Verdriet echter meend 'hakken' in de cirkel werd oppermachtig en coach Kees de bij de vrouwen van LMHC die door de noordelingen aangegrepen Riddèr kon naar hartelust wisselen. na de 2-0 nederlaag tegen Gooi- om de definitieve winst op te strij- sche vrijwel zeker uit de eerste °afdoor spc'yerdeler klasse Jdegraderen. Qok de heid om te laten zien wat hij alle- vrouwenploeg van Noordwijk de vrouwen van LMHC vond het maal kon. VONO (zonder coach) heeft, door het 0-2 verlies tegen verlies tegen Gooische (2-0) terecht. - - speelde afwisselend 2-4 en 1-5, maar Evergreen, slechts een theoreti- Hij noemde Kiki Tesselaar als uit- zijn stick boven zijn schouder mag tent om de^eerst^zege op Strawber- Maassluis benutte door een Brabantse korte 2. Een prachtige redding van Room burg-doelman Enno Schets werd door de arbiter echter 'beloond' met berries. Na een strafbal. De leidsman was ken nelijk niet op de hoogte van de regel dat de doelman dit seizoen wél met minuut op 0-1 achterstand te gen het op de tweede plaats staande de verdiende FIT. Hoewel keeper Noël Minnes diénde Hanne Hoüwaard (Ó-l) orner, waarbij van Noordwijk een strafbal stopte, duel in en met Nieuwkoop. De Kat- i-twee maakte liepen de gasten door strafcorners wijkers vochten veel arbitrale be- toch verder uit: 0-5. slissingen a De fel op de aanval spelende bankstraffei mineerde gedurende vrijwel de hele hockeysters van Noordwijk zagen Nieuwkoop wedstrijd tegen het matte Straw- hun inspanningen niet beloond met 1. De berries. Na een doelpuntloze eerste treffers in hun thuisduel met Ever helft sloeg Paulien Huygens raak green. Zelfs de kans uit een strafbal Madelei- liet Marianne Gnerrip onbenut door op enkele kwam te staan, n uiteindelijk met 2- /an Catwijck stuur den Magnus met een 3-1 nederlaag r huis. Cherry Nienkemper (2) Astrid Dijkstra waren verant- veel haalde het allemaal niet uit. Ge- sche kans op behoud van het blinkster en vond zijn andere speel- zoals het wilde met 15-6, tweede-klasserschap. 15-4 en 15-7. Voor NOVO ging het helemaal mis bij Phoenix. Steeds wanneer de ploeg moet.laten wat het kan loopt het voor geen r ter. Met veel pijn en moeite pakte De mannenploeg sters onder hun kunnen spelen het belangrijke duel, waarin vooral de spelbepaalsters de spanning niet aankonden. Uit een strafcornersitu- komen. Na 1-3 was het Leidse verzet gebroken en werd het nog 1-5. Roomburg s met 0-2 nog r Het tweede-klasseduel tussen >e vrouwen van Koomourg wa- nei iweeoe-Kiasseauei tussen tt:__j„ b-laoc^ wel goed op dreef tegen Te Wer- thuisploeg Dopie en Forescate viciuc ivwööc atie viel de eerste treffer v sche. Een schot op de paal Gooi- voorzet bleef doelpuntloos. Daardoor raak- Pas na het Johanneke Langen- ten de Voorschotenaren verder ach- derlaag het de eerste set (15-17), maar ging door het 1-2 verlies tegen Groninger genie Dumoulin i Eu- bach doeltreffend af en zorgde de de 0-1 ruststand. Na de Rijswijkse HC dat met 8-0 van Capelle daarna tweemaal in de fout (15-9 15-8). De spelerverdeler gaf de bal- Studenten, met nog de boeg, de degradati weinige wapenfeiten van LMHC. gelijkmaker leidde het eenrich- f gena- Met nog zo'n tien minuten te spelen tingsverkeer tot nog Leidse moet worden gespeeld. tijd at- naast te pushen. De opponent uit woordelijk voor de Katwijkse tref- thuis met 3-1 van Reewijk. Olaf Rupert maakte 1-0, waarna Reewijk twee strafballen onbenut liet. Één stopte keeper Fre- derik Huitenga, de ander werd afge keurd. Voordat de tegengoal viel verzilverde Reinier Lefebêr voor Hisalis wel twee strafpushes. Helen Laarhoven zorgde met haar de 2-1 ne- het op de tweede plaats terop (vier punten) bij koploper DS- staande Catwijck bij Nieuwkoop konden de Leidse Studenten hun Zelf r waartegen nog een inhaalduel kampioenschap gaan kwamen de Leidenaars niet verder succesvolle inzetten len te laag voor de lange aanvallers derd. Een voorzet van Luc Bree- besliste de thuisploeg de goed gelei- treffers. Veerle Kuypers (2), Joske In een gelijkopgaande wedstrijd dan 1-1 tegen het zich stug verdedi- i _1 z Jiuo n ir;;«n nn Mnnnn non Fllnn nnoroorrlo Hp vrnilu/AnnlnP0 tran tfpnrlo rips T.Tccfsl Hat •ztalf oon \rr\r\v de 5 qua baart werd halverwege het eerste de wedstrijd met een veldgoal: 2-0. weer deel door Friso van Deursen gepro- Trainer Wouter Eikenhout NOVO (15-13); de vijfde ging moveerd tot de openingstreffer. Het Roomburg had veel r verloren (15-8). De kans op het antwoord van de Groningers, die opereerde de vrouwenploeg Forescate in haar thuiswedstrijd Het veel aanvallender ingestelde met een goede verdediging tegen zijn spelers in het eerste-klasse- Alecto stelde zich ten koste van Et- HDS. Birgit Lempers werd voor Fo- ker. De (strafbal) en Manon v krikten het doelsaldo op. gende De IJssel dat zelf sprong diende 1-2 winst van Hisalis op Spire, dat lang niet Jan Droste zorgde uit zoveel doelkansen kreeg als de be strafcorner voor de gelijkma- ter spelende Lissese ploeg. Leidse Studs NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18