Broedermoord blijft uit De hoop is vervlogen RB is niet agressief genoeg Matig FC Lisse is te sterk voor ARC Noordwijk definitief kansloos voor titel Katwijk te verlegen tegen zuinig Quick Boys MAANDAG 9 APRIL 1990 PAGINA 17 NOORDWIJK - Hoewel de kam pioenskansen van Noordwijk na de nederlaag tegen Katwijk een week geleden reeds drastisch wa ren geslonken, hoopten de Noord wijkers door winst op Vi tesse Delft in het spoor van koplo per Quick Boys te blijven. De ver dedigend zeer compact spelende bezoekers bleken op Duin Wete ring een moeilijk te kraken noot voor het elftal van trainer John Eelman, dat niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel. De kloof met de Katwijkers bedraagt nu vijf punten. Het is op zijn zachtst gezegd zeer onwaarschijnlijk dat Noordwijk, zeker in de huidige vorm, in staat zal zijn om het ver schil te overbruggen. Dus is het seizoen voor Noord wijk, wat betreft de competitie, vrijwel definitief voorbij. In de strijd om de districtsbeker en de LD-cup mogen de kustbewoners nog proberen een troostprijs in de wacht te slepen. Ook zal reserve doelman Rob van Dijk ervaring op eersteklasniveau mogen op doen. Dit met het oog op het na derende afscheid van de 38-jarige doelman Dick Dortmundt. Eel man vindt het te gek voor woor den dat er een verband wordt ge legd tussen de wisselvallige pres taties van de Noordwijkse sluit post en de naderende keeperswis seling. "Aan het begin van het seizoen hebben we Dick nog overgehaald om een jaar door te gaan, Het lag geheel in de planning om Van Dijk in de laatste competitiewed strijden, indien er niets meer op het spel zou staan, wat ervaring op te laten doen. Dat Dortmundt na een mindere wedstrijd gelijk te oud zou zijn vind ik flauwekul. Dat werd al gezegd toen hij dertig was", aldus Eelman. Het was niet temin opvallend dat Dortmundt in de laatste minuut bijna een identieke blunder beging als te gen Katwijk. Nu liep het gelukkig goed af. In de openingsfase had het er alle schijn van dat Noordwijk met goed verzorgd voetbal Vitesse de wil kon opleggen. Na vijf minuten kreeg Timo Gerlof een ideale kans om zijn ploeg op voorsprong te zetten. Vrij voor doelman Hans Schot had hij verschillende op ties om de bal in het doel te prik ken, maar hij kwam niet verder dan een schot op de benen van de sterk keepende Vitesse-goalie. Een kwartier later speelde Peter Ruigrok de Vitesse-defensie uit positie, zijn voorzet kwam echter een halve meter achter Gerlof waardoor deze niet tot een krach tige afronding kon komen. Daar waar Noordwijk de te scoren waren de gasten stukken slagvaardiger. Na ruim een half uur was het bij het eerste serieuze schot van de Delftenaren gelijk raak. Na mooi voorberei dend werk van de getructe links buiten Whem Tung mocht Ron Vermeulen vanaf de rand van het strafschopgebied een poging wa gen. Zijn schot ging door het mid den van het doel onder de vallen de Dortmundt door (0-1). Op slag van rust leek René Slegtenhorst Noordwijk op 0-2 te zetten na een doorkopbal van Harry Garnaat mocht mocht vrij aanleggen voor een schot. Het zou het spelbeeld groot onrecht hebben aangedaan indien Slegtenhorst doel had ge troffen. In de 60ste minuut leek Ruig rok een voorzet van Geert Jan Bakker met een ferme kopstoot af te ronden. Met een verbluffende reflex voorkwam Schot de gelijk maker. Toch moest hij zes minu ten later capituleren. Een diepte pass van Gerlof bereikte de sprin tende Leonard van Utrecht die al leen op Schot afging en in het strafschopgebied ten val kwam. De vraag was hoe Van Utrecht ten val was gekomen. Van Utrecht: "Er was niets aan de hand, ik ben niet door de keeper geraakt. Ik passeerde de keeper maar zag dat de hoek te moeilijk werd om nog te scoren, dus probeerde ik het maar". Vastbesloten wees scheidsrechter Venema uit Assen naar de stip. Even leek grensrech ter Steenwijk er nog een stokje voor te steken, hij kon immers goed zien dat Van Utrecht niet ge raakt werd. "Dat klopt, de speler werd ook niet geraakt. Op aan dringen van de Vitesse-spelers vroeg de scheidsrechter mij om advies, wat overigens ook af spraak is. De actie van de doel man op zich was reden om een pe nalty te geven. Er hoeft niet altijd contact te zijn". Niet de buiteling van Van Utrecht, maar het voor uitgestoken been van Schot werd dus met een strafschop bestraft. Een aardige verklaring, maar het blijft de vraag of de strafschop ge geven zou zijn indien Van Utrecht gewoon op de been was gebleven. Rob Vermeer, die enkele minuten later de kruising nog scheerde met een afstandsschot, benutte de strafschop koelbloedig (1-1). In het laatste kwartier dirigeer de Eelman Ted van Berkel naar de punt van de aanval, en wissel de hij linksbuiten Gerard van Roon voor Ruud Ort die op het middenveld plaats nam. Hierdoor schoof Gerlof verder naar voren, en Bakker naar de linkervleugel. Er kwamen echter nauwelijks kansen uit voort. Ort, die ondanks zijn drukke werkzaamheden zo goed als het kan het seizoen wil afmaken, probeerde het nog van afstand. Het bleef bij 1-1, eigenlijk te weinig volgens Eelman. "We moeten thuis gewoon vaker twee punten pakken, daar schortte het i te vaak aan". GIJS VAN OOSTEN Puntverlies tegen hard werkend Roda Boys AALST - "Als we zo blijven voetballen hebben we geen recht op de titel", meende Ron Carli na af loop van de voor Rijnsburgse Boys teleurstellend verlopen wedstrijd (2-2) tegen hekkesluiter Roda Boys. "Een verklaring voor ons slechte spel heb ik niet. Kurver had ons nog zo gewaarschuwd. We wisten dat we te maken zouden krijgen met een ploeg die tegen degradatie strijdt. Dat we geconfron teerd zouden worden met tweehonderd procent weerstand. Daar hebben we ons ook op ingesteld, maar in het veld liep het gewoon niet. Zeker in de eerste helft speelden we veel te mat". Zoals wel vaker tegen op papier mindere tegenstanders dacht Rijns burgse Boys met een minimum aan inspanning de punten te pakken. Soms lukt dat (zoals tegen Hoek), soms niet. Vergeleken met een week eerder waren aan Rijnsburgse kant Dick Heemskerk en Martin de Louw wegens schorsingen niet be schikbaar. Leon Vonk en Arie van Dijk waren hun plaatsvervangers. Zo ongeveer de helft van het 1200 zielen tellende Aalst was naar het voetbalveld getogen om de plaatse lijke favorieten aan te moedingen. Dat was hard nodig, want na de win terstop had de formatie uit de Bom- melerwaard slechts twee punten bijeen gesprokkeld. Al snel werd duidelijk dat Roda Boys qua voetbal weinig te bieden heeft. Aan werklust ontbrak het de ploeg niet. De Rijnsbürgers, geze gend met beduidend meer tech niek, konden wat dat betreft wat le ren van de thuisclub. Op basis van hun talenten hadden ze weliswaar een veldoverwicht, maar de bewe ging en agressiviteit om daar iets mee te doen ontbraken volkomen. Desondanks kregen Hennie Koet en Nick Oosterlee kansjes, die niet benut werden. Na 33 minuten was het Roda Boys dat de leiding nam. Het werd daarbij geholpen door Fred Bodaan, die de bal op'het mid denveld verspeelde. Wim van Driel, even daarvoor nog opgeschreven door scheidsrechter Snippe. werd aangespeeld en passeerde doelman Jan Blankespoor. Als dezelfde goalie kort daarop niet attent gereageerd had op een inzet van Karei Bauman had de elf van Kurver bij rust zelfs tegen een 2-0 achterstand aangekeken. De twee de helft was nog maar twee minuten oud of het was alweer gelijk. De door het centrum opkomende Koet werd door Oosterlee in stelling ge bracht en verzilverde de mogelijk heid geroutineerd. Na die vliegende start viel Rijnsburgse Boys weer stil. al verscheen opnieuw Koet na voorbereidend werkf van Vonk in een positie om voor 1-2 te zorgen. Vervolgens was het woord aan de thuisclub, die zich het vuur uit de sloffen liep om de fanatieke eigen aanhang tevreden te stellen. Joost de Wit evenwel kopte naast en Ste ven Aipassa faalde alleen voor Blan kespoor. In de 63ste minuut heroverde Roda Boys de leiding. Via het lichaam van een Rijnsburger stuitte de bal voor de voeten van Bauman, die op eens'vrij op Blankespoor kon afste- LISSE FC Lisse voetbalt te goed om te degraderen. Dat was de strekking van de nabeschouwing van Lisse-trainer Wim Eilander op de wedstrijd tegen ARC (3-0). De slechtst geklasseerde eerste klasser uit de regio nam afgelopen zaterdag op eigen terreinaf- stand van de degradatiezone. De broodnodige punten hadden de Lissenaren echter meer aan hun tamme tegenstanders dan aan hun eigen inbreng te danken. Want hoewel de teleurstelling er na de wedstrijd bij de meeste ARC'ers vanaf droop, wekten de Alphenaren geen moment de indruk een hoger doel na te streven. "We kunnen nog altijd op de beoogde dertig punten uitkomen", zei trainer Bert Jansen na afloop. Daarmee verklaarde hij echter niet het volkomen gebrek aan scherpte dat zijn ploeg op sport park Ter Specke etaleerde. Zonder de aan zijn rug geblesseerde Arno Lancel en de geschortste René Lammers leek ARC in Lisse een verplicht nummer op te voeren. Dat had het de thuisclub gemak kelijk moeten maken. Maar merk waardig genoeg is Lisse, zelfs na de recente hoopgevende resultaten in Spakenburg (drie punten tegen Spakenburg en IJsselmeervogels), slecht in staat om met een voor sprong om te gaan. Het bescheiden veldoverwicht van de thuisclub re sulteerde al in een achttiende mi nuut in een doelpunt van Ron Kuil- boer, die verder ging waar Mark Ens strandde (1-0). Maar wat een bevrij dende openingstreffer had moeten zijn, bleek lange tijd een loden last RCL reikt DVO helpende hand LEIDEN - Hoewel RCL afgelopen zaterdag eenmaal scobrdë moest het toch beide punten in Vlaardin- gen laten. Degradatiekandidaat DVO '32 zag zijn magere punten totaal met twee vermeerderd na de 2-0 zege op RCL. DVO heeft de punten hard nodig om degradatie te ontlopen in de der de klasse, zaterdag was het dan ook de aanvallende ploeg. RCL kon hier niet zo veel tegenover stellen. Tien minuten voor rust scoorde Wilco Wapenaar na aangeven van Robbie de Roo (1-0). Dit was tevens de rust stand. Ook na rust was DVO de be tere ploeg. Hoewel het sterker speelde lukte het de voorwaartsen niet om de voorsprong uit te brei den. Hier was de hulp van RCL voor nodig. Verdediger Marcel Brasker werd zodanig in het nauw gebracht dat hij niet anders kon dan de bal in eigen doel deponeren, waarna de overwinning een feit was. Voorschoten op karakter langszij LEIDEN In de strijd tegen de de gradatie werd afgelopen zaterdag door Voorschoten weer een puntje behaald. Tegenstander was Lyra. Na een 1-0 voorsprong bij rust kwa men de Voorschotenaren na de pau ze met 1-2 achter. Hein de Graaff scoorde vijftien minuten voor tijd via een schitterend genomen vrije trap de verdiende gelijkmaker. Het eerste bedrijf was duidelijk voor de gastheren. Via goed opge zette aanvallen werden een aantal kansen geschapen. Lat en paal ston den echter doelpunten in de weg. Rick Abma zette junior-aanvaller Tjeerd Verwey op het goede spoor. Na goed aangeven van Abma kon Verwey de openingstreffer aanteke- In de tweede helft was Lyra de sterkere ploeg. Dit resulteerde in twee treffers. De laatste twintig mi nuten probeerde Voorschoten op karakter nog langszij te komen, wat via de Graaff dan uiteindelijk nog I lukte. op de schouders van de Lissenaren. Ook ARC ging gebukt onder de gevolgen van de fraaie wipper Kuilboer, want nu moest het zich wel op de helft van de tegenstander laten zien. Met de tweemans-voor hoede ging dat meteen mis, want goalgetter Jacques Key lag meestal aan de ketting bij John Vermeulen en Wilco van Leeuwen had zijn dag al helemaal niet. Laatstgenoemde kreeg voor de pauze wel de mooiste mogelijkheden, maar slaagde er tot tweemaal toe niet in de bal langs Paul Veenboer te krijgen. Zonder gevaarlijk te worden bracht de door Dick Ernst (geboekt voor een onbesuisde overtreding te gen Ens) gevoede voorhoede FC Lisse toch danig in paniek. De bal len gingen regelmatig de tribune in en aan goed opgezette aanvallen kwam de thuisclub nauwelijks meer toe. Pas in de slotfase van de eerste helft kreeg Lisse weer een scoringskans. Met dank aan ARC- doelman René de Graaf overigens, die de bal onreglementair tweemaal oppakte in zijn eigen strafschopge bied. De indirecte vrije trap binnen de beruchte lijnen was echter aan René Warmerdam en Leon van der Zwet niet besteed. Vers Met vers bloed in de ploeg (René Bon in plaats van de onzichtbare Hans Wouter Valk) probeerde Jan sen ARC op het goede spoor te krij gen. Bon liet zich weliswaar meer zien dan zijn voorganger, maar zijn rushes over de linkerflank stierven meestal in schoonheid. Slechts één keer bracht Bon Key in kansrijke positie, maar de spits stuitte op Veenboer. Ook de eerste wissel van Eilan der, die Rob Vermeulen inbracht voor diens broer Arnold, verander de de wedstrijd niet wezenlijk. Sa men met Aad van Roode verzond Vermeulen ettelijke passes vanaf het middenveld, maar van de voor waartsen kwam Ens zelden langs de stugge Gerrit Lammers en onder vond Kuilboer hinder van een lichte blessure. Met een vrije trap van even buiten het strafschopgebied, half gekeerd door De Graaf, stichtte Leon van der Zwet nog het meeste gevaar. Met het vervangen van Kuilboer door Jan Broekhuizen, een kwartier voor tijd, deed Eilander een gouden greep. Tien minuten voor tijd kwam Ens weer niet verder dan doelman De Graaf, maar was de verse Broek huizen er als de kippen bij om de be slissing te forceren: 2-0. Dezelfde in valler maakte er, na wat kansen over en weer, in de allerlaatste mi nuut op aangeven van Van der Zwet nog 3-0 van. Dat had alleen nog waarde voor hemzelf en de statis tiek. Matig Vanwege de diepe inzinking na de openingstreffer sprak Eilander na afloop van een matige vertoning. Maar het zal de Lisse-trainer in deze fase van de competitie worst zijn hoe de punten worden gepakt, als ze maar worden gepakt. Eilnader: "Je kon zien dat de punten voor ons be langrijker waren dan voor ARC". Zijn collega Japsen wilde echter niets van een verplicht nummer we ten: "Je praat heel anders als je een paar van die kansen gewoon benut. ARC moet mentaal nog sterker wor den. Nu zie je spelers (Wilco van Leeuwen werd geboekt wegens praten, red.) hun teleurstelling afre ageren op de scheidsrechter. In plaats daarvan moeten we de draad snel weer oppakken". TIM BROUWER DE KONING Fred Eijsberg van Katwijk brengt met e ;an de weinige hoogtepunten uit dit duel. i omhaal opluchting voor zijn ploeg KATWIJK - De polonaise rond de dorpspomp van Katwijk kan bijna beginnen. Melbi Raboen wil er nog niets van we ten, maar hij leidt straks ongetwijfeld deze vreugdedans die bijna dertig jaar geleden voor het laatst werd gehouden ih de kustplaats. De trainer wordt gezien als de veroorzaker van de met de week stijgende voetbaleuforie rond Quick Boys en zal - tegen zijn wil en dank - worden geëerd als het karwei is geklaard. "Het is allemaal nog lang niet zo ver. En als Quick Boys kampioen wordt, sta ik het liefst van een afstandje naar het feest te kijken terwijl ik een beetje aan mijn neus friemel", zegt de kampioenenmaker die al vele amateurclubs naar successen leid de. Ernst Happel - een andere kam pioenenmaker - zou precies hetzelf de doen. Als Raboen niet voorop wil in de polonaise, kan zijn rol moeiteloos worden overgenomen door Gert Aandewiel. De spits kan naast de coach zo langzamerhand ook op een voetstuk worden geplaatst. Hij scoorde in de laatste drie wedstrij den telkens de enige Katwijkse tref fer, steeds ook met het hoofd. Na de blamerende 2-0 nederlaag tegen Spakenburg zette hij zijn ploeg thuis tegen Ijsselmeervogels weer op het rechte spoor (1-0). Een week later verhinderde hij dat Rijnsburg se Boys als concurrent langszij kwam op de ranglijst door 1-1 te scoren vlak voor tijd. Zaterdag rondde hij vijf minuten na rust een voortreffelijke voorzet van linksback Hans van der Plas af. De zevende seizoenstreffer van de tengere aanvaller was voldoende voor de volle winst van de koploper die zich de laatste tijd als een echte kampioen begint te gedragen. On der de toenemende druk speelt de ploeg niet briljant, maar wel doel matig. Het is alsof de ploeg zich wei nig zorgen maakt over een goede af loop. Spanning De spanning moest M toeschouwers zoals zo vaak een hoop leed verzachten. Fraaie staal tjes voetbal vielen amper te ontwa ren op sportpark De Krom waar de sfeer en ambiance uiteraard weer wel dik in orde waren. "In dit stadium van de competitie kan het allemaal niet zo mooi zijn" meent Gert Aandewiel. "We denken in de eerste plaats aan de punten. Dat is misschien minder leuk voor het publiek, maar het is wel ver klaarbaar. De druk wordt voor ons steeds groter". Die theorie kan voor Quick Boys gelden, maar niet voor de opponent. Het seizoen kan voor de debutant fi nancieel en sportief niet meer stuk, maar Katwijk speelde allesbehalve vrijuit. Misschien was het de derde periodetitel die Katwijk bezig hield. Of de 3-7 nederlaag die men tijdens de oefencampagne in eigen huis op liep tegen Quick Boys. In elk geval was er van enige onbevangenheid weinig te merken. Tqt een broedermoord kwam het dus niet. Katwijk helpt in plaats van de broer liever de buurfnan(nen) om zeep. Dat gebeurde vorige week met Noordwijk (3-2) en komende maandag komt Rijnsburgse Boys op bezoek. Als Katwijk ook dat duel wint, is de broederliefde compleet. Langeveld Welgeteld één echte uitgespeelde mogelijkheid wist de gastheer te Pim Langeveld kwam bin- I het strafschopgebiëd alleen keeper Tom van der Niet hal- verwege de tweede helft. De mid denvelder zag zijn inzet gestopt door een fraai reddende QB-doel- man. "Als ik had gescoord, was ik gek geworden", aldus Langeveld na afloop. Die gekte is mede te verkla ren uit het feit dat.Langeveld, net als vier ploegmaats, ooit eens ac teerde bij Quick Boys. De 20-jarige Katwijker speelde in vrijwel alle standaardelftallen tijdens zijn ju- niorentijd. Als senior vertrok hij twee jaar geleden naar sportpark De Krom, waar hij in het eerste jaar de kleuren van Katwijk 5 verdedigde. Een jaar later heeft hij een basis plaats in een team dat in de subtop van het zaterdagvoetbal speelt. Ook de andere ex-QB'ers van Kat wijk waren teleurgesteld over het magere resultaat. Piet van Duyns gezicht bijvoorbeeld stond na af loop op onweer. Hij misgunt Quick Boys de titel niet, maar vond dat Katwijk zich iets te gemakkelijk aan de kant had laten zetten. Dat was in elk geval een houding die be ter past dan de trots van vele andere Katwijk-gezinden die het al mooi genoeg vinden dat de grote broer van Nieuw Zuid met dichtgekne pen billen naar De Krom komt. Als of er niet van te winnen valt. Wim Guyt, vorig jaar nog aan voerder van het eerste en nu aanwe zig als supporter, vond het ook alle maal maar misplaatste bescheiden heid. "Ik verwachtte nog een ware stormloop in het laatste kwartier, maar ik heb niks gezien. Vreemd, want Quick Boys was helemaal niet zo gerust op een goede afloop en wat had Katwijk nou te verliezen?", aldus Guyt, die voor het duel een kampioenschap met het tweede van Katwijk vierde. Zuinigheid Het was dus de zuinigheid van Quick Boys tegen de verlegenheid van Katwijk. Met als gevolg weinig momenten voor beide doelen. Bui ten de reeds gememoreerde treffer van Aandewiel en de kans van Lan geveld was het zoeken naar opwin ding in het overigens zeer sportieve duel. Even veerde het publiek op bij een kopbal van verdediger Johan Jonker. De topscorer van Quick Boys (elf treffers) wilde na zijn actie al juichend naar zijn eigen helft te rugsprinten, maar Katwijk-back Fred Eijsberg haalde met een om haal de bal van de doellijn. Aan de overkant was Kees Guyt nog dicht bij een treffer, maar Richard Hoog- ervorst assisteerde ook daar op doellijn zijn reeds gepasseerde kee per. Leen van der Plas had in de slot fase een tweede QB-doelpunt op i zijn schoen. Na een mislukte terug- m Henk Langemaat hij vrij voor Teun van Duy- venbode. De rechterspits miste jammerlijk, zoals hij ook in de eer ste helft al de enige kans van die drie kwartier om zeep had gehol pen. Raboen bracht in de laatste minu ten Theo van Rijn en Fred Kanbier voor Leen van der Plas en Marco Dijkhuizen. Zijn collega Cees du Prie haalde Piet van Duyn en Marco van der Plas naar de kant ten gunste van Jaap Guyt en Cor Haasnoot. Het veranderde niets aan de stand. Raboen verandert van week tot week zijn kampioensteam. Nu speelden Kees Haasnoot en Leen van der Plas weer en waren Kanbier en Leonard Pluijmgraaff er niet bij. "Volgende week zijn het weer twee anderen. Zo hou ik ze scherp. Ik werk met een grote selectie en wil iedereen erbij laten horen. Ik doe een warming-up met 19 spelers om dat ik het publiek wil laten zien dat wij één grote familie zijn". Het grote familiefeest is aanstaan de. Naar een geschikte datum wordt nog gezocht. ROB VAN DER ZANDEN venen en hem geen kans gaf. Rijnsl burgse Boys reageerde getergd, waê via Vonk twee keer dicht bij 2-2*, maar maakte geen moment waar een kampioenskandidaat te zijn. Dat het althans nog een punt aan de confrontatie overhield, dankte Rijnsburgse Boys aan Carli. Na een snelle ingooi van Vonk dreigde die door te breken, hetgeen voor Henri van Veen reden was hem onder de zoden te stoppen. Wim Hooymané benutte de toegekende strafschop.; Enkele minuten eerder had Bodaan al gescoord. Zijn treffer werd te^ recht wegens het aanvallen vari doelman Arie Vernooy afgekeurd. Daarvoor waren de Aalster toe schouwers de arbiter dankbaar. Hij verspeelde zijn krediet toen hij in dé slotfase Roda Boys geen penalty toekende. In een poging de bal weg te werken raakte Hans Zwaan zon der opzet Bauman. Die stortte the atraal ter aarde, maar kreeg slechts een indirecte vrije schop mee. Korf. daarvoor waren de Rijnsburgers met inmiddels De Groot in de ploeg voor Koet, nog door het oog van de naald gekropen omdat Govert vari Aalst vrij voor Blankespoor ver zuimde de bal voor de derde keer iq het net te werken. Scheidsrechter Snippe moest bij het verlaten van het veld in bescher ming worden genomen door be stuursleden van de thuisclub. En kele heethoofdige Aalstenaren na men het hem kwalijk dat hij RijnsT burgse Boys wél en Roda Boys geen strafschop had geschonken. Mede door een fel met zijn vlaggestok om zich heen meppende grensrechter kon het arbitrale trio ongeschonden de kleedkamer bereiken... CHRIS HARTMAN. Kanoster Cox wil als Australische naar Barcelona SURFERS PARADISE (ANP) - Vijfl maanden leven in Australië heeft) kanovaarster Annemarie Cox even zoveel Australische titels opgele-, verd. Nederlands beste vaarstec emigreerde eind vorig jaar en heeft besloten Australisch staatsburger te worden, zodat ze voor dat land op Olympische goudjacht kan. "Het was een moeilijke beslis-i sing", zegt de 24-jarige Cox, die irf 1988 met haar toenmalige partneri Annemiek Derckx tijdens de Olym-, pische Spelen van Seoul een bron-t zen medaille veroverde. "Ik voel mei best schuldig. Nederland is altijd* goed voor me geweest, vooral de> NSF". Haar vriend Steve Wood, om wieg ze emigreerde, werd benoemd tot) assistent-coach aan het Australi-j sche Instituut voor sport. Hij is haar! trainer, zodat het besluit eigenlijk| logisch is. Leiden richt zich op ten koste van koploper DSYP LEIDEN - Leiden heeft zichzelf een goede en koploper DSVP een' slechte dienst bewezen. Op bezoek bij de koploper van de tweede klas-j se legden de door Henk Landwaart geleide middenmoter zaterdag be^ slag op beide punten* In Pijnacker won Leiden verdiend met 2-0, waar door het zelfs uitzicht houdt op de- periodetitel. In de eerste helft viel er nog wei-1 nig te beleven op het DSVP-terrein. De thuisclub slaagde er niet in de Leidse achterhoede in problemen' te brengen. Leiden kon slechts bo gen op één kans, maar Rob Bink zag' zijn kopbal gestopt door doelman' Gert-Jan Dupon van DSVP. Na de pauze bleef DSVP net zo stroef draaien als daarvoor. Leiden; daarentegen, in de sterkste opstel-' ling opererend, vond zijn draai wel. Junior Raymond Klinkenberg" kwam tot tweemaal toe alleen voor het doel van DSVP. Even zovele ke-'," ren schoot hij raak: 0-2. De eerste' treffer kwam tot stand uit een één--" tweetje van Rob Bink en Steef Pat- tiapon. Het tweede doelpunt maak te Klinkenberg op aangeven van Ar jan Wilting, die voor Erik van Doe selaar in het veld was gekomen. Daarmee was de koek op voor Leiden, dat de nuttige Pattiapon' met een liesblessure naar de kanf,' zag verdwijnen. Zijn plaatsvervan ger Ramses van Bostelen kreeg nog een mogelijkheid de marge uit té; breiden, maar zijn schot ging over: Enige smetjes voor Leiden warenr de boekingen voor Johan Teske en- Rik Bink. Na een voortvarende start en eert'" veel minder vervolg van de compe titie kunnen de Leidenaars zonder' angst voor degradatie verder voet-- ballen. Alleen in theorie kan het nogf verkeerd aflopen voor de mannen' van Beerenfenger en diens vervan-- ger. Zelfs het behalen van de derder periodetitel behoort nog tot de mo~ gelijkheden. Met zes punten uit vier wedstrijden staat Leiden op een ge deelde eerste plaats. Koploper DSVP is er merkwaar-, dig genoeg een stuk slechter aan- toe. Als de door kampioenszenu- wen bevangen formatie van Joop Koorevaar zo slecht blijft voetbal- len als afgelopen zaterdag, maakt de' ploeg uit Pijnacker geen aanspraak od wat voor titel dan nok.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17