Omroep wil meer middag-televisie PvdA wil tunnelbouw heroverwegen Alleenwonende moet zich kunnen redden Piloten alerter na kort werkend slaapmiddel IRISSEN GOED BEWAAKT LEIDSE SCHOUWBURG - In 1991 ook "s ochtends al tv 1 Kabinet stelt verlaging maximum snelheid uit Als reactie op rapport Rekenkamer zoeker, die al tien jaar in Nederland werkt. Vooral vliegers die ouder dan 45 jaar zijn, hebben last van slaapstoornissen op de interconti nentale vluchten. De medisch fysioloog spreekt van een "gevaarlijke" situatie, omdat pi loten die niet goed tegen tijdsver schillen kunnen en officieel geen re cept voor een goed slaapmiddel kunnen krijgen, deze op de onge controleerde markt kopen. "Vooral in ontwikkelingslanden kan men die gemakkelijk krijgen. Het zijn meestal oudere middelen met een langdurige werking. Het gebruik daarvan beïnvloedt de vliegpresta ties. Daarom is het beter beman ningsleden het gebruik van de hui dige. kort werkende slaapmiddelen officieel toe te staan", aldus Hanlon. De werkdruk in de civiele lucht vaart is volgens de onderzoeker erg hoog, vooral op de lange vluchten. De bemanningsleden moeten soms lang voor de aanvang van hun vlucht op het vliegveld aanwezig zijn en kunnen na afloop dikwijls ook niet onmiddellijk naar hun ho- OTTERLO - Nadat koningin Beatrix gisteren in het Rijksmuseum Vincent van Gogh in Amsterdam de over zichtstentoonstelling had geopend, reisde het gezelschap af naar het Kröller-Müller in Otterlo voor een bezichti ging van de tekeningenexpositie van de honderd jaar geleden gestorven schilder. Ook daar bleken irissen een goed te bewaken object, getuige deze foto van het ANP. Ijr1990 ijl DEN HAAG (ANP) - Het kabinet u heeft de beslissing om de maximum vi snelheid op autosnelwegen in de ■c Randstad op 100 kilometer per uur h te stellen met ten minste enige O; maanden uitgesteld. De meerder- heid van de ministers was er niet e; van overtuigd dat de maatregel vol doende is te handhaven. Het kabinet is het er wel over eens dat het voor de handhaafbaarheid van maximum snelheden beter is wanneer er meer eenduidigheid be- staat. Uit oogpunt van bestrijding Minister Ritzen: f OV-jaarkaart in 1991 haalbaar ZOETERMEER (ANP) - De OV- Jaarkaart voor studenten kan per 1 b januari 1991 worden ingevoerd. Uit de toets door het ministerie van ver- keer en waterstaat van de plannen ii van de stad- en streekvervoerbedrij- ven blijkt dat daar geen knelpunten zullen optreden. Problemen zijn er ,c wel bij de Nederlandse Spoorwe- x gen, die onvoldoende capaciteit g hebben. J Dit blijkt uit een brief die minis- v' ter Ritzen (onderwijs en weten schappen) gisteravond naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Rit zen hoopt dat de problemen bij de Spoorwegen kunnen worden opge lost door het inzetten van extra bus sen en het verschuiven van de on derwijstijden in het hbo, het mbo en op de universiteiten. De minister heeft de NS gevraagd om aan te ge ven waar zij precies knelpunten ver wacht. Op grond van die informatie wil de bewindsman gaan overleg gen met het onderwijs. j Diabetes Nederland zal in het jaar 2005 zon- der extra inspanningen waarschijn- lijk 355.000 patiënten met suiker ziekte tellen, 115.000 meer dan nu. Om die toeneming op te vangen is uitbreiding en vernieuwing van de ri. medische zorg nodig. De Stuur de groep Toekomstscenario's Gezond- a heidszorg concludeert dit in het 5- rapport "Diabets Melitus in het jaar ll 2005". VOC-schip p Burgemeester Van Thijn van Am- J sterdam heeft vrijwilligers die het j| VOC-schip Amsterdam bouwen, de plaatsen van b en w op het schip aangeboden. De vrijwilligers zou den niet meekunnen met de "para de of Sail" op 9 augustus, waar het VOC-schip aan meedoet omdat er onvoldoende plaats is op het schip, n' Aan de bedrijven en instellingen die het schip sponsoren zijn namelijk g' ook plaatsen beloofd. j Nijmegen j| Mr. E.M. d'Hondt, nu PvdA-burge- ij' meester in Maarssen, wordt eerste e; burger in Nijmegen. Het kabinet heeft gisteren over de benoeming besloten. De benoeming is per 16 april. Hij is de opvolger van minis- ter Dales van binnenlandse zaken. De 45-jarige jurist is vijf jaar burge- (j meester van Maarssen geweest, cj Daarvoor vervulde hij negen jaar dat ambt in de gemeente Hilvaren- beek. Valsheid if De officier van justitie bij de recht bank in Almelo, mr. Van der Laan, heeft gisteren wegens valsheid in iv geschrifte en belastingfraude twee is- jaar gevangenisstraf en een boete rl van 750.000 gulden of zes maanden 1 geëist tegen een 63-jarige beleg- ■i gingsadviseur uit Zeist. Volgens de officier is de man de bedenker ge- weest van een belastingcontructie met belegging in ruwe diamanten in Zwitserland die' het Nederlanders met een hoog inkomen mogelijk maakte flinke rentebedragen voor de belasting af te trekken. per uit te zenden uur dan voor avond-tv gebruikelijk is. "Maar het is niet te verwachten dat er in de middag dure shows worden uitge zonden", aldus Van den Heuvel. VPRO. NCRV en EO stemden te gen het NOS-plan. De VPRO vindt middag-televisie minder belangrijk en wil zich concentreren op prime- time. NCRV en EO zijn bang dat de onderhandelingspositie van de om- van luchtvervuiling, van geluids overlast en met het oog op de ver keersveiligheid is het kabinet in be ginsel voor verlaging van de maxi mumsnelheid in de Randstad tot 100 kilometer per uur. Premier Lubbers zei gisteren na afloop van de ministerraad echter dat de ministers Maij-Weggen (ver keer), Alders (milieu) en Hirsch Bal- lin (justitie) "zijn gemaand tot een iets lagere snelheid" met hun voor stel. Het is zelfs niet uitgeslotep dat er eerst wetswijzigingen moeten worden doorgevoerd om het hand haven van de maximum snelheid te verbeteren. Volgende week zal het kabinet wel een notitie naar de Tweede Ka mer sturen met een evaluatie van de vorige verandering in de rijsnelhe- den (de verhoging op sommige tra jecten tot 120 kilometer per uur). Volgens Lubbers is gebleken dat de automobilist zich aanvankelijk goed hield aan de nieuwe snelhe den, maar dat "er geleidelijk aan een verfloddering" optrad. Dat wil het kabinet deze keer voorkomen, aldus de minister-president. Minister Hirsch Ballin heeft van het kabinet daarom enige maanden de tijd gekregen, onder meer om met de magistratuur overleg te ple gen over de vervolging van hardrij ders. Volgens de premier gaat het bij de handhaving niet voorname lijk om meer geld voor politie en justitie, al speelt dat ook een rol. LEIJSTER-PRIJS - De Judith Leijster-prijs 1990 is toegekend aan de Amsterdamse kunstenares Loes van der Horst. Dit werd gistermid dag bekendgemaakt tijdens de prijsuitreiking in het Frans Hals museum in Haarlem. De Judith Leij ster-prijs is in 1987 ingesteld door een' aantal vrouwen uit de kunstwereld. De prijs wordt elke twee jaar uitgereikt aan een vrou welijk beeldend kunstenaar, die een belangrijke bijdrage levert aan de Nederlandse kunst. De onder scheiding wordt toegekend voor het totale oeuvre van de winnares. roepen over de uurtarieven in de toekomst wordt verzwakt als nu met een lager bedrag genoegen wordt genomen. Van den Heuvel benadrukte na de NOS-bestuursvergadering dat de aanvraag voor middag-tv niet di rect voortkomt uit de concurrentie van Veronique. "We hebben al twee keer eerder bij de minister een uit breiding van de zendtijd voor mid- dag-tv aangevraagd. Toen werd het afgewezen omdat er geen geld voor was", aldus Van den Heuvel. Uit ge sprekken met het ministerie van WVC maakt Van den Heuvel op dat er een grote bereidheid bij dat de partement bestaat om mee te wer ken aan middag-tv, nu de omroepen zelf de financiering hebben aange geven. Een volgende stap is volgens Van den Heuvel het aanvragen van och tend-zendtijd. Vanaf 1 oktober 1991 willen de omroepen al vanaf 9 uur 's morgens op de buis zijn. De aan vraag hiertoe zal volgend jaar wor den ingediend, 's Morgens zou be gonnen worden met een ochtend journaal waarna programma's van de vorige dag kunnen worden her haald. Ook een ontbijtshow zou tot de mogelijkheden behoren. De omroepen besloten gistermid dag tevens om tot vergaande coör dinatie van de programma's over te gaan. Dat heeft tot gevolg dat er ie dere avond ëén zendgemachtigde 'omroep van dienst' is. Deze om roep bespreekt met de andere part ners die op die dag uitzenden de co ördinatie, zodat soortgelijke pro gramma's niet langer overlappen, zoals nu het geval is. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet moet zich opnieuw gaan bezinnen op plannen om nog eens vier tun nels aan te leggen. De harde kritiek van de Algemene Rekenkamer op de gevolgen van de private Financie ring bij de aanleg van de eerste tun nel, die onder De Noord, is daarvoor de aanleiding. Deze stelling betrok het PvdA-kamerlid Melkert giste ren in een reactie op het jaarverslag van de Algemene Rekenkamer over 1989. Volgens het -PvdA-kamerlid wordt de mogelijkheid van herover weging bij de tunnelbouw, zoals die is opgenomen in het regeerak koord, nu door de Rekenkamer "meer dan onderschreven". Vol gens Melkert is niet alleen de burger duurder uit, maar wordt ook het fi nancieringstekort van de overheid door de tunnelbouw op termijn be last. Bovendien is de basis voor het BINNENLAND AMSTERDAM (ANP) - Piloten die na lange vluchten een kortwerkend slaapmiddel gebruiken, leveren be tere vliegprestaties. Uit onderzoek is gebleken dat vliegers die dit doen om slaapstoornissen tengevolge van tijdsverschillen tegen te gaan, daarna alerter reageren dan wan neer zij niets innemen of hun toe vlucht zoeken tot een langwerkend slaapmiddel. Directeur J. O'Hanlon van het in stituut voor geneesmiddelen, veilig heid en gedrag in Maastricht, is ge zien de resultaten van zijn onder zoek van mening dat de KLM en an dere luchtvaartmaatschappijen er verstandig aan zouden doen piloten het gebruik van kort werkende slaapmiddelen toe te staan. Dit is nu nog verboden. "Ondanks de strenge regels van de luchtvaartmaatschappijen ma ken de bemanningen regelmatig ge bruik van slaapmiddelen", zegt de van oorsprong Amerikaanse onder rekening-rijden, waardoor de ge bruiker zou moeten gaan betalen voor de tunnel, bijzonder wankel. Zoals bekend dubt het kabinet nog over een besluit voor de bouw van een tweede Coentunnel en de Wijkertunnel. Eind april zouden daarover knopen worden doorge hakt. Namens het CDA liet kamer lid Reitsma vyeten dat de door de Rekenkamer gesignaleerde knel punten "niet onbesproken kunnen blijven" bij de besluitvorming over verdere tunnelbouw. Dat geldt ze ker ten aanzien van een rijksbijdra ge in de explotatielasten van de tun nels. WD-kamerlid De Grave bepleit te in een reactie het volledig finan cieren van de tunnelbouw uit 's rijks kas waarbij dan maar andere uitgaven opzij geschoven moeten woren. Zo kan het rijk ongewenste risico's zelf in de hand houden. D66'er Ybema vroeg om algemene beleidsregels voor het afsluiten van langlopende overeenkomsten tus sen rijksoverheid en private finan ciers over de financiering van grote projecten in de infrastructuur. Dan blijft het overheidshandelen ook controleerbaar, aldus de Demo craat. Alle vier kamerleden gingen ook in op de kritiek van de Rekenkamer op het functioneren van talrijke in spectiediensten van het rijk. Melkert noemde de berichtgeving over de vele tekortkomingen "ont hullend". Volgens hem moet er snel een nieuwe duscussie over het schrappen van overbodige wetten en regels op gang komen. Melkert, Reitsma en Ybema bepleitten meer aandacht voor controle op over heidsregels en de handhaving er- Preventief Van Pelt pleit er voor dat alleenwo- ners goed op onvoorziene situaties van. De Grave wil een totale op waardering van de inspecties. De vakvereniging van aanslag ambtenaren en -controleurs bij de belastingdienst (VCAC) vindt dat de Algemene Rekenkamer de integ riteit van de 31.000 belastingambte naren in twijfel trekt in het gisteren gepresenteerde rapport. Daarin stond dat belastingambtenaren zichzelf een te lage aanslag opleg den of collega's dit liet doen. Ook fa milie en vrienden van de ambtena ren profiteerden hiervan. Voorzitter Kordes van de Reken kamer zei gisteren op een perscon ferentie dat het vijf gevallen betrof. "Wat niet wil zeggen dat het er niet meer kunnen zijn". Van de Kreeke geeft toe dat ondanks aanscherping van het controle-beleid voor eigen aangiften (of die van familie en vrienden) "er wel eens wat door heen slipt". PAGINA 3 telkamer. De verplichte rusttijden worden lang niet altijd gehaald, vooral niet in het vrachtvervoer. Mede door de soms grote tijdsver schillen ontstaan slaapproblemen. "Meer dan veertig procent van de piloten drinkt na afloop van een vlucht alcohol. Maar dat is het slechtste middel om slaapproble men op te lossen. Het maakt de situ atie alleen maar erger. Anderen grij pen naar een slaapmiddel, meestal een langwerkende. dat slecht is voor de vliegprestaties de dag daar na", merkt de deskundige op. Hij spreekt van een "serieus probleem dat luchtvaartmaatschappijen on der ogen moeten zien en niet onder het vloerkleed weg moeten wer ken". Uit eerder onderzoek is gebleken dat 46 procent van de vliegers wel eens een slaapmiddel gebruikt. Een klein aantal piloten (3 procent) zegt na lange vluchten altijd een slaap middel in te nemen. Etty mag geen wethouder meer worden in A dam AMSTERDAM (ANP) - Walter Etty. lijsttrekker in Amsterdam voor de PvdA bij de afgelopen gemeente raadsverkiezingen en wethouder in het huidige college van burgemees ter en wethouders, moet geen wet houder worden in een nieuw te vor men college van b. en w. Dat heeft de vergadering van het gewest Am sterdam van de Partij van de Arbeid gisteravond bepaald. Met 150 stemmen voor en 118 stemmen tegen nam de gewestver gadering na een tumultueuze verga dering een motie aan van een groep PvdA-leden onder leiding van de af deling Binnenstad. De strekking daarvan was dat de positie van Etty onhoudbaar is geworden doordat hij is teruggekomen op zijn uit spraak van voor de verkiezingen om geen wethouder in een nieuw colle ge te worden als de PvdA bij de ver kiezingen verlies zou lijden. In plaats daarvan zou hij raadslid wor den. Etty zelf verklaarde na afloop van de vergadering aangeslagen te zijn door het gebeurde. "Ik heb even geen tekst", verklaarde de wethou der. Vanmorgen om negen uur zou de PvdA-fractie over de nu onstane situatie vergaderen, voordat de on derhandelingen over de vorming van een nieuw college worden her vat. Etty had juist gisteren in een brief aan de fractie verklaard ook in de nieuwe gemeenteraad van Amster dam aan te willen blijven als wet houder. Hij schreef de afgelopen week gemerkt te hebben dat de on duidelijkheid over zijn eigen rol in de gemeenteraad belemmerend werkt op datgene wat de PvdA in Amsterdam te doen staat: "Hoe houden we zoveel mogelijk ons pro gramma overeind? Door als PvdA in een nieuw college van B en W sterk vertegenwoordigd te zijn". CDA en PvdA: hogere subsidie premie-woningen DEN HAAG (ANP) - De coalitiepar tijen PvdA en CDA willen dat staatssecretaris Heerma (volkshuis vesting) de subsidies voor premie- A-woningen verhoogt. Leidt dat tot financiële problemen dan moeten desnoods maar minder van deze woningen worden verkocht. Blijkens informatie die de Twee de Kamer donderdag van het Alge meen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) kreeg, is tot dusver slechts 30 procent van de ruim 20.000 pre- mie-A-woningen waarvoor in 1989 beschikkingen werden afgegeven, aan de man gebracht. Heerma zei in februari in de Kamer nog dat al 65 procent verkocht zou zijn. Hij ba seerde zich op gegevens van de HID's (hoofdingenieur-directeur) van zijn ministerie in de provincies. De kamerleden De Pree (PvdA) en Koetje (CDA) willen hier ophel dering over en gaan Heerma schrif telijke vragen stellen. Blijkt de AVBB het bij het rechte eind te heb ben. dan willen De Pree en Koetje dat Heerma maatregelen neemt. Gebeurt dat niet, dan zullen zij daar tijdens een mondeling overleg op aandringen. Zij geven daarbij de voorkeur aan het verhogen van de subsidiebedra gen voor premie-A-woningen. Voor het verhogen van de maximale in komensgrens (een premie-A-wo- ning kan momenteel alleen gekocht worden door mensen met een be lastbaar inkomen van 43.500 gul den) voelen zij niets. De premie-A- woningen zijn bedoeld voor de lage re inkomens en dat moet zo blijven, stelt De Pree. ALTERNATIEF - Veel Neder landse huisartsen geloven in de doeltreffendheid van populaire al ternatieve geneeswijzen. Prof. dr. P. Kmpschild (Rijksuniversiteit Lim burg) constateert dit in het artsen blad Medisch Contact. De helft van de deelnemers ziet acupunctuur als een effectieve therapie voor patiën ten met chronische pijnklachten. Stichting LosVast zet zich in voor eenpersoonshuishoudens In de afgelopen tien jaar is het aan tal eenpersoonshuishoudens spec taculair gegroeid. Achter elke derde deur in Nederland woont momen teel iemand alleen. Dat is niet zon der risico's. De alleenwoner in nood of de alleenwoner die tijdelijk van wege ziekte of een ongeval niet tot alles in staat is, kan tenslotte niet te rugvallen of rekenen op de hulp van een huisgenoot. Hij of zij moet in die situaties daarom kunnen ver trouwen op eigen kracht en zelfred zaamheid of op hulpmiddelen. door John Benschop Gisteren hield de stichting Los Vast in het provinciehuis in Den Bosch een symposium onder de ti tel 'Wie niet sterk is moet slim (ge weest) zijn'. De stichting LosVast vraagt met klem aandacht van de beleidsmakers, onderzoekers en be langhebbenden voor de vele knel punten van alleenwonen. De zelf redzaamheid in de eigen woning staat op het symposium centraal. LosVast ijvert al twintig jaar voor het wel en wee van alleenwoners. Men wil mensen leren omgaan met alleenzijn en de zelfredzaamheid bevorderen. Nu de hang naar zelf standig wonen grote vormen aan neemt is het volgens LosVast de hoogste tijd extra aandacht te beste den aan de knelpunten van alleen- wonen. Er dienen op korte termijn plannen te worden ontwikkeld. De nu zeventigjarige initiatief neemster Ria van Pelt uit Den Bosch is al twintig jaar de drijvende kracht van de Stichting LosVast. "Wat mij het meest verontrust is dat er nu wel wordt geconstateerd dat een op de drie huishoudens een al leenwoner is, maar dat daar geen consequenties aan worden verbon den". Afschuwwekkend vindt ze het idee dat het tegenwoordig geen nieuws meer is dat iemand dood in huis wordt gevonden, maar wel de vraag hoelang die persoon daar al dood heeft gelegen, voordat hij of zij gevonden werd. "De recordtijd is het belangrijkste in deze doorge draaide wereld van individuen". Van Pelt mist nu nog de erken ning van de problematiek. "Alleen wonen betekent dat men geen huis genoot heeft. Bij onverwachte moeilijkheden kan men dus ook geen hulp van een huisgenoot ver wachten. Een alleenwoner is daar om in eerste instantie genoodzaakt zich zelf te helpen. Maar ook in meerpersoonshuishoudens zijn er hele dagdelen waarop iemand al leen in huis is. Ook die mensen die nen op dergelijke momenten zelf- redzaam te zijn". Denkhoofd De problemen beperken zich niet alleen tot ouderen of gehandicap ten. De groep jongeren vormt een aanzienlijk deel van alle eenper soonshuishoudens. "Ook zij kun nen goed met onvoorziene proble men geconfronteerd worden. Wan neer er iets mis gaat en men is alleen thuis is men aangewezen op eigen handen, voeten en denkhoofd. In zo'n situatie moet het altijd moge lijk zijn om een hulpvraag uit te zen den, die ook ontvangen wordt", al dus Van Pelt. Geëigende middelen om hulp in te roepen zijn de telefoon en een alarmsysteem. "Dat laatste is voor een gemiddeld huishouden uitzon derlijk. Men is of voelt zich nog te jong en fit voor zoiets en denkt dat een alarmsysteem bedoeld is voor hoogbejaarden". Om de problemen reëel te benaderen denkt Van Pelt daarom vooral aan de telefoon. "Die moet vanuit een knelpositie makke lijk bereikbaar zijn en ook het te draaien nummer moet binnen handbereik liggen. Die voorzorgs maatregelen moeten alleenwoners altijd treffen. Het kan ernstiger pro blemen voorkomen". Maar dan moet de toegesnelde hulp ook nog binnen kunnen ko men. "Veel kan met sociale afspra ken geregeld worden, bij voorbeeld door buren een huissleutel te geven. Maar die zijn ook niet altijd thuis. Dan is er vooral techniek nodig om de hulpverlener binnen te laten", al dus Van Pelt. „Er zijn hulpjes in de handel om de deur van afstand elec- tronisch te openen en met een inter com kan je controleren wie er bij de deur staat. Wanneer de nood hoog is en het lijf niets kan, ontstaat een ge voel van overweldigende onmacht. Maar wanneer men zelf via een hulpmiddel iemand kan inschake len geeft dat een veilig gevoel". Maar het gaat niet alleen om het moment van een ongeval. Ook in de tijd dat men niet voor de volle hon derd procent valide is, is zelfred zaamheid belangrijk. "De gedachte dat de buren helpen kun je wel ver geten. Die hebben het allang laten afweten", meent Van Pelt. Daar naast speelt, juist voor alleenwo ners, de privacy in hoge mate mee. "Het mag en kan niet zo zijn dat, wanneer iemand een ongelukje heeft gehad, hij of zij behoeftig door het leven moet gaan en afhankelijk van anderen is. Vrienden kunnen helpen, maar mensen willen niet graag een deel van hun privacy inle- zijn voorbereid. "Een kwestie van mentaliteitsverandering. Mensen moeten van het nut worden over tuigd om preventief te gaan denken en doen, hoe vreemd dat ook is wan neer men nog kerngezond is. Wan neer je alleen in huis bent moetje in eerste instantie jezelf kunnen hel pen. Daarover moet je vooraf goed nadenken en maatregelen nemen". Knelpuntsituaties ontstaan ook vaak door onveilige situaties bin nenshuis. "Bouwen met alle veilig heidsvoorzieningen is anno 1990 dan ook geen luxe, maar nood zaak", meent Van Pelt. Gemeenten zouden een belangrijke rol kunnen spelen door normen te hanteren bij het afgeven van bouwvergunnin gen. "Het beleid moet er op gericht zijn voor alle leeftijden en soorten huishoudens te bouwen. Je ziet bij voorbeeld hoe 65-plussers van aan passingen aan hun huis profiteren en zo langer zelfstandig kunnen wo nen. Op de korte termijn is het mis schien duurder. Op de langere ter mijn is het verstandiger en huma ner in te spelen op de verdergaande individualisering". Oude Vest 43-Tel. 071-131943 DE HOOFDSTAD OPERETTE op vrijdag 6 april en zaterdag 7 april met: EINE NACHT IN VENEDIG van Johann Strauss le rang 42,-; 2e rang 36,50; CJP/pas 65 40.- 1 HILVERSUM (GPD) - De NOS wil vijftig miljoen gulden inzetten voor middagtelevisie. Dit geld komt vrij als het contract tussen uitgevers en overheid over financiële steun af loopt. Dat heeft het NOS-bestuur gisteren in haar bestuursvergadering besloten. Eerder wees de minister zendtijduitbreiding voor middag-tv met in totaal 478 uur af, omdat de omroepen onvoldoende konden toelichten waarom middag-tv noodzakelijk is. De omroepen willen nu met een doortimmerde argumentatie (ver wijzend naar andere Europese lan den) en de vrijkomende vijftig mil joen zelfs een uitbreiding met 678 uur aanvragen om vanaf 12 uur 's middags uit te zenden. Volgens vice-voorzitter Albert van den Heuvel van de NOS houdt de aanvraag in dat de omroepen ge noegen nemen met een lager bedrag

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3