Volleybalteam krijgt een ovatie LX Thijs Libregts vecht nog door tot het bittere eind 'Er was sprake van paniekvolleybaT Ijshockeyers krijgen weer een pak slaag Ondanks verlies tegen Cuba in zinderende wedstrijd Fortuna nog zonder nederlaag in eigen huis U.V.S. - H.M.S.H. Ronald van Nierop weg bij Gemini LEIDEN Ronald van Nierop lijkt de nuchterheid zelve. De ex- coach van de volleybalsters van Gemini/Kangeroes ziet zijn plot selinge vertrek uit Voorschoten ook geenszins als ontslag. Als re den van zijn terugtreden noemt hij een verschil van opvatting over het spelsysteem van de in degradatienood verkerende tweededivi sionist. Van Nierop hield bij hoog en bij laag vast aan een systeem met één spelverdeelster (1-5), terwijl zijn speelsters steeds vuriger pleitten voor het eenvoudiger 2-4 systeem. "Als je dat wilt spelen", stelt Van Nierop. "moetje wel over twee aan vallend ingestelde spelverdeelsters beschikken. Gemini heeft die niet. En zelfs als je in staat bent het 2-4 systeem te hanteren, dan vind ik het veel saaier dan 1-5. Vorig seizoen is Gemini trouwens nog vierde gewor den, met het 1-5 systeem dat ik had geïntroduceerd. Ik weet zeker dat als Gemini niet in degradatiegevaar 'was gekomen, dit hele probleem niet zou hebben gespeeld. Nu was er sprake van paniekvolleybal". Het afglijden van de getalenteer de Voorschotense selectie naar de onderste regionen van de tweede di visie verklaart de 46-jarige Noord- wijker uit de langdurige blessures van zijn steunpilaren Linda Gom- mans en Petra van Wissen. Van Nierop: "Door hun afwezigheid hebben we een punt of tien te veel verspeeld. Zij vormen met hun rou tine namelijk het tegenwicht voor de vele jonge speelsters van Gemi- "Bovendien kon ik ook niet altijd een beroep doen op speelsters uit het tweede en het derde team, die beide kampioenskansen hadden. Wel liet ik het eerste oefensets tegen die teams spelen, waarvan mijn Twee keer zilver voor judoka's DIJON (ANP) - De Nederlandse af vaardiging bij de wereldkampioen schappen judo voor junioren in Dijon heeft gisteren twee zilveren medailles behaald dank zij de vrou wen in de leeftijdsgroep tot negen tien jaar. In de categorie tot 72 kilo gram verloor Marscha Broeders in de finale van de Belgische Ulla Wer- brouck op ippon. De jonge Neder landsejudoka kon zich niet aan een houdgreep ontworstelen. In de zwaarste vrouwenklasse (boven 72 kg) had Monique Lee pech met de omstreden arbitrage. De Nederlandse finaliste zag twee acties met een koka beloond, maar dezelfde waardering kreeg ook haar Cubaanse opponente Guisadodai- ma Beltran, die nog een beslissende en aanvechtbare yoko op de koop toekreeg. Ingrid Stoop kwam in de categorie tot 66 kilo in het verhaal niet voor. Ze werd in de eerste ron de uitgeschakeld. Bij de mannen (tot 21 jaar) behaal de Émiel Pruin van Mahorokan uit Maassluis de negende plaats bij de judoka's tot 65 kilogram. Het goud was hier voor De Sovjetrus Nikolai Onegin. Operatie Peeper is geslaagd ENSCHEDE (ANP) - Marcel Peeper is gisteren in Enschede geopereerd aan de dubbele beenbreuk, die hij woensdag in Kiev opliep tijdens zijn eerste interlandwedstrijd voor Oranje tegen de Sovjetunie. De in greep, die werd uitgevoerd door de clubarts van FC Twente Pieter Vier hout, is geslaagd. De middenvelder, die voorlopig alleen familiebezoek mag ontvan gen, moet nog enkele dagen in het hospitaal blijven. Maandagmorgen zal hij een perscohferentie geven in het ziekenhuis. speelsters dan verloren. Dat was achteraf bezien een ongelukkige gang van zaken. Toen Gommans en Van Wissen er weer bij kwamen, draaide het meteen weer een stuk beter. Ik ben er van overtuigd dat Gemini het redt in de tweede divi sie. ook met het 2-4 systeem dat mijn tijdelijke opvolger Casper Brussee nu laat spelen. Ik blijf er al leen bij, dat het met 1-5 een stuk ge makkelijker zou zijn gegaan". Met zijn uitgesproken voorkeur werd Van Nierop bij Gemini steeds meer een roepende in de woestijn. Na een overwinning verstomde de kritiek op zijn systeem wel weer even, maar na elke nieuwe neder laag morden de Gemini-vrouwen luider. Het verlies bij CW ("Dat wint elke thuiswedstrijd in die gro te zaal") deed de emmer overlopen. Bestuur en technische commissie brachten beide partijen om de tafel. Dat gesprek werkte in zoverre ver helderend, dat het Van Nierop dui delijk werd dat hij als enige met het 1-5 systeem verder wilde. Het be stuur en de TC kozen de zijde van de vrouwen. "Logisch", vindt Van Nierop, "je vervangt nu eenmaal eerder een trainer dan een heel team". "Als de speelsters zich niet voor mijn systeem kunnen motiveren en 'k niet warm loop voor hun ideeën, is het beter om uit elkaar te gaan. Zeker nu het degradatiegevaar aan wezig is. Deze breuk lijkt rigoreus, maar de zaak is zo goed opgelost. Jeugdtrainer Brussee, met wie ik overigens nog steeds contact heb, maakt de competitie met de vrou wen af. Ik had mezelf toch al voor genomen om aan het eind van het seizoen op te stappen bij Gemini, omdat ik het volgend jaar drukker krijg met mijn werk als docent eco nomische vakken aan de Leidse scholengeemenschap De Nieuwe Vaart. Misschien ga ik samen met mijn zwager Sjaak de Jong (trainer van de mannen van NOVO, red.) wel ergens als trainersduo aan de slag. De telefoon staat trouwens al roodgloeiend sinds de avond van mijn vertrek bij Gemini. In de vol leybalwereld zitten ze kennelijk te springen om gediplomeerde trai ners. Maar voorlopig neem ik nog geen beslissing". UTRECHT (GPD) - Het sectie-bestuur van de KNVB heeft een kwalijke rol gespeeld bij het conflict tussen bondscoach Thijs Libregts en (een deel van) de spelers van het Nederlands elftal Dat was min of meer de strekking van het pleidooi dat Libregts advocaat mr. Mentink gisteren voor de Utrechtse rechtbank hield. Het al zo vaak geschonden imago van de voetbalbond liep in de Domstad andermaal een flinke deuk op. Voorzitter Martin van Rooijen, Rinus Michels en de ande re leden van het sectiebestuur wer den voor het oog van de bijna voltal lige Nederlandse sportpers, radio- en televisieploegen en een tot de nok gevulde publieke tribune ste vig de oren gewassen. De leiding van de KNVB is na tuurlijk niet de aanstichter van de rel rond Thijs Libregts. Ruud Gul- lit, Marco van Basten en Ronald Koeman zijn in de eerste plaats ver antwoordelijk voor het inmiddels al weken durende schimmenspel rond de bondscoach van Oranje. Dat was Thijs Libregts al langer dan vandaag bekend. Het sectiebestuur van de KNVB valt te verwijten dat het nimmer een standpunt heeft ingenomen fun geert slechts als doorgeefluik de kritiek, die een aantal internatio- functioneren. houding van het sectiebestuur was de weigering een bijeenkomst tus sen spelers en Libregts te beleggen onder een neutrale voorzitter. Geen wonder dat de ondernemingsraad van de KNVB fel heeft geprotes teerd tegen de gekozen opstelling in de kwestie-Libregts". Het behoeft geen betoog dat het tussen Thijs Libregts en de beleids bepalers in Zeist nooit meer goed zal komen. Zelfs al zou president mr. Schuman volgende week woensdag de Rotterdammer in het gelijk stellen, dan is het nog onmo gelijk dat Libregts in juni afreist met de Oranje-selectie naar Italië. Als de relatie tussen Libregts en het sectiebestuur al niet troebel was ge worden, dan is die nu zeker ernstig verstoord. Voeg daarbij de onopge loste problemen met de spelers groep en een leek kan inzien dat in een dergelijk klimaat een voetbal- nog geen dag zou kunnen Daarvoor is de wond, moet Van ander systeem. Ik hoop ook van har- Nierop toegeven, nog te vers. Ook al te dat Inger Poorta (die uitkomt wil hij de speelsters ("Allemaal be schaafde meiden") niets verwijten. "Op zaterdagmiddag mis ik toch wel wat. Ik denk dat ik binnenkort maar weer eens ga kijken bij Gemi ni. Tenslotte is het toch mijn team dat er staat, ook al speelt het nu een voor Jong Oranje, red.) nog een jaar in Voorschoten blijft. Dan kan Ge- mini volgend seizoen gemakkelijk in de top van de tweede divisie mee draaien". TIM BROUWER DE KONING nals kwijt wilde. "De KNVB" sprak mr. Mentink, "heeft geen ei gen mening gegeven over de inhou delijke kant van de kritiek van de spelers en heeft slechts volstaan met de mededeling dat er door die kritiek een onwerkbare situatie is ontstaan". "Het sectiebestuur keek de ande re kant op toen de kritiek van Gullit en enkele anoniem gebleven spe lers werd overgenomen door de sportpers. Daardoor is de kritiek buitenproportioneel groot gewor den. Het hoogtepunt van de laffe Rinus Michels, van wie menigeen had verwacht dat hij Libregts een laatste strohalm zou uitreiken kreeg in de rechtszaal gisteren geheel apart nog even onder uit de zak. Mentink: "Bij de persconferentie van het Nederlands elftal voor de in terland tegen Italië riep hij nog Dit is de man die ons leidt in Italië. Am per een week later bleek Michels op dat punt te zijn gaan twijfelen". De advocaat van de KNVB, mr. Duk, betoogde dat Ruud Gullit op de dag van de interland aan Michels persoonlijk verklaarde dat hij en de GENEVE (GPD) - De Neder landse ijshockeyploeg heeft gis teravond slechts 45 seconden uit zicht gehad op een goed resultaat tegen Zwitserland. Die tijdsspan ne hadden de favorieten voor de wereldtitel nodig om een sensa tioneel opgelopen achterstand (goal Theo van Gerwen) recht te trekken. De Helveten bleven met 6-1 aan de goede karit van de sco re. Daarmee behouden ze hun kansen op een goede positie le vend. Nederland weet waar het staat na de eerste twee duels te gen de sterkste landen: laatste. Net als tegen Polen een dag eer der was ook dit verlies ingecalcu leerd. Handhaven is immers het parool van bondscoach Larry van Wieren. En niet ten onrechte zoals dit toernooi na twee dagen leert. Werd bijvoorbeeld Oost-Duits- land vooraf nog in dezelfde cate gorie als Nederland ingedeeld: na de verrassende remise (2-2) van donderdag tegen de tegen Zwit sers, is het aantal 'zwakkere broe ders' nog slechts gereduceerd tot twee. Alleen Oostenrijk en Japan worden nu geacht even 'sterk' als Oranje te ziin. Waar Ron Berteling en de zij nen nog redelijk ontspannen aan de wedstrijd konden beginnen, stond voor de Helveten alles op het spel. In eigen land werden de spelers na het gelijke spel tegen Oost-Duitsland afgemaakt. Nieuw puntverlies zou het spor tieve einde van deze WK bete kend hebben. Daarom ook had de scheidende coach Simon Schenk zijn pupillen al een uur voor de wedstrijd in de kleedkamer opge sloten. Met een goede openingsfa se hoopte Van Wieren extra druk bij zijn opponent te leggen. Die opzet leek te slagen toen Theo van Gerwen de openingstreffer achter de zeker niet sterke Renato Tosio sloeg. Nederland bekroon de daarmee een goede eerste pe riode, waarin het aantoonde zon der reden tegen de Zwitsers op te kijken. De zeer goed betaalde profs wa ren verre van superieur aan de Nederlandse amateurs. Door per soonlijke fouten ging Nederland ten slotte het schip in. Antoine Geesink (tweemaal) en Tormy Collard leidden persoonlijk de nederlaag van hun ploeg in. Het supertrio van landskampioen Lu gano profiteerde gretig. Ook in de nationale formatie van hun land vormen Jorg Eberle (goed voor vier ton per jaar), Thomas Vrabec (geschat op een half miljoen) en Andreas Ton de eerste aanvals- lijn. Met samen vijf treffers bewe zen ze ook voor Zwitserland hun waarde. HAARLEM Met een staande ovatie nam het uitzinnige publiek gisteravond in Haarlem voor een etmaal afscheid van het Nederlands volleybalteam. Ondanks de 3-1 neder laag tegen Cuba was de menigte in alle opzichten aan zijn trekken gekomen. De toeschouwers waren bijna drie uur lang getuige van een zinderende wedstrijd, die op het scherp van de snede werd uitgevochten en door het geringe krachtsverschil (17-15. 15-17, 11-15, 14-16) van het begin tot het einde boeiend bleef. Vanavond krijgt Oranje tegen een van de beste teams van de wereld een herkansing in de finale van de Haarlemse Volley bal week. Alleen de blessure van Peter Blangé wierp een schaduw over de avond. De SITTARD (ANP) - Fortuna Sit- tard is voor de tiende achtereen volgende keer in De Baandert on geslagen gebleven. Gisteravond zegevierden de 'Limburgers met 2-1 over FC Den Haag, dat in de eerste helft een voorsprong had genomen. De Sittardse formatie behield door de overwinning nog uitzicht op een plaats in het toernooi om de UEFA-beker. Den Haag ver zuimde zich definitief in veilig heid te brengen door vier minu ten voor tijd de puntendeling te laten ontglippen. In de eerste helft leek het erop dat FC Den Haag Fortuna naar een nederlaag zou spelen, hoewel de Limburgers voortvarend be gonnen. In de eerste vijf minuten mochten ze drie hoekschoppen op rij nemen. Het leverde niets op. Integendeel. Uit de eerste bes te daaropvolgende aanval van FC Den Haag onstond het eerste doelpunt. Van 'der Laan ontdeed zich knap van zijn bewaker Maessen. De Sittardse verdediger kon zich niets anders meer laten invallen dan de Haagse aanvaller in het strafschopgebied te vloeren. Lems benutte de kans van de stip. 0-1. Vier minuten na de hervatting was de gelijkmaker een feit. Van af de linkerkant schoot Brusse- lers tegen de paal, het terugsprin gende leer werd door Van Hel mond naar Reijners getranspor teerd. De middenvelder schoot in eén keer de bal achter De Jongh, 1-1. De winnende treffer berustte op toeval. Reijners nam vier mi nuten voor tijd op eigen helft een vrije trap. De bal dwarrelde voor de voeten van Clayton, die met de ogen dicht schoot, 2-1. a—SPORTPARK "KIKKERPQLDÉR' ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UU Crab assurantiën BV. tel. 224700. Crab makelaardij og BV. tel. 225135. Ri|nsburgersingel 61 Leiden spelverdeler ging al in de eerste set door zijn enkel en moest worden vervangen door Avital Selinger. Pas in de loop van vandaag kan pas meer zekerheid worden gekregen over de ernst en de aard van het let sel. Voor de eerste keer in de zesde editie van de Week was de Kenne- mersporthal uitverkocht. Na de te leurstellende opkomst in de afgelo pen twee dagen (totaal 1200 bezoe kers) barstte de accommodatie met ruim 2500 toeschouwers bijkans uit z'n voegen. Door die grote publieke belangstelling was er eindelijk een optimale sportsfeer, die herinnerin gen opriep aan de twee voorgaande spectaculaire edities. Nederland stond toen ook in de beslissende wedstrijden tegenover topper Cu ba. Voor dergelijke confrontaties loopt het kritische Nederlandse pu bliek nog wel warm. In dat opzicht is er de afgelopen vijf jaar veel veranderd. Sinds de volleybalploeg internationaal is doorgebroken, is er alleen nog inte resse voor botsingen met toonaan gevende naties. Voor de eerste ont moeting van Oranje in de World League tegen de Sovjetunie in Den Haag 5 mei zijn bij voorbeeld al 4000 van de 5000 kaarten van de hand ge gaan in de voor-verkoop. In dat op zicht had de Haarlemse organisatie beter moeten weten met uit de top weggevallen deelnemers als Tsjechoslowakije en DDR. Of zoals Harrie Brokking opmerkte' "Die ploegen zijn we ontgroeid. Daar ko men de mensen niet meer voor". De twee duels met Cuba maken echter alsnog alles goed. Want van avond zorgen beide teams, die tot gisteravond nog ongeslagen waren, in een rechtstreeks duel opnieuw voor een volle hal. Dat betekent dat het aantal toeschouwers om quitte te spelen in elk geval wordt over schreden. Verwachtingen De ouverture tegen de nummer vijf van het laatste WK gisteravond overtrof in sportief opzicht alle ver wachtingen en zelfs de zinderende Ronald Zoodsma (no. 1) en Edwin Benne (achtergrond) staan juichend achter het net. Felix Millan i heeft wat minder plezier. spelersgroep geen vertrouwen meer in Libregts hadden. Als reden werd gegeven dat Libregts "geen top coach is, onvoldoende kwaliteiten heeft voor bepaalde trainingen, niet altijd duidelijk is in zijn taktische besprekingen en arrogant over komt". Mening Thijs Libregts weigert nog altijd te geloven dat dat de mening is van de gehele Oranje-ploeg. Volgens de in middels op non-actief gezette bondscoach heeft Gullit met een paar 'onruststokers' de anderen meegetrokken. Daarom houdt hij vol dat het gros van de selectie ach ter hem staat en hoogstens drie man werkelijk tegen hem zijn. Libregts: "Michels zei op 6 maart zelf letter lijk tegen mij: zo gaat dat nou een maal in de voetballerij. Een paar be langrijke spelers praten, de overi gen durven geen mening te geven, laat staan tegen te spreken". De gekwetste, maar tot het bittere einde strijdende bondscoach gaf in de rechtszaal zelf een voorzet om tot een oplossing van het hoog oplo pende conflict te komen. Het is ech ter tamelijk naïef om te veronder stellen dat die voorzet ooit zal wor den ingekopt. Libregts stelde im mers voor de 'onwilligen' in dit geval dus Gullit, Van Basten en Ro nald Koeman uit de selectie van het Nederlands elftal te verwijde ren. "Neem daarvoor andere spelers mee naar de WK. Maak er weer een gezonde groep van. Ik geloof heilig in deze oplossing. Maar ook het be- stuifr moet durven, tegen elke pers mening in. Iedereen zal versteld staan van het resultaat dat het elftal met mij dan bij de WK gaat beha len", voegde Libregts de verbouwe reerde Michels en de zijnen toe. Uitspraak woensdag 4 april om 12.00 uur. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Fortuna S - FC Den Haag (0-1). 5 Lems 0-1 (strafschop), 49 Reijners 1-1. 86. Clayton 2-1 Custers (Fortuna). EERSTE DIVISIE PEC Zwolle - DS'79 1 -0 (0-0) 71Roelofsen 1 -0 Scheidsrechter: Modderman Toeschouwers' 1750 Bijzonderheid: wedstrijd begon vijl minuten te laat doordat DS'79 op weg naar Zwolle in een li- BUITENL. VOETBAL BUNDESLIGA Borussia Dortmund - Waldhol Mannheim 2-0, For tuna Dusseldorf - FC Homburg 1 -0. EC LANDSKAMPIOENEN Laatste ronde kwartfinale: Barcelona (Spa) - Den Helder (Ned) 88-73 na verlenging (70-70, 29- 42). Maccabi Tel Aviv (Isr) - Aris Salomki (Gri) 94- 92 (54-47): Limoges (Fra) - Milan (Ita) 85-76 (43- 34). Jugoplastika (Joe) - Lech Poznan (Pol) 98-74 (53-44). Eindstand: Barcelona 14-24, Jugoplastika 14-22, Limoges 14-20, Aris Saloniki 14-16, Milan 14-14, Maccabi 14-12, Den Helder 14-4, Lech Poznan 14-0 FINALE EC LANDSKAMPIOENEN. VROUWEN Enimont Priolo (Ita) - CSKA Moskou (Sov) 86-71 (45-37). wint van Huez (Cub) beslissing, om 3é plaats Uchimura (Jap) wint van Garcia (Ven) ippon, Lim (ZKo) - Han (Nko) ippon door houdgreep; -65 kg linale Nakamura (Jap) wint van Altendorl Born (Zwi) 9. Pruin (Ned). Vrouwen (tot 19 jaar): -66 kg finale Howey (GBr i wint van Abe (Jap) beslissing; om 3e plaats Jus- zczak (Pol) wmt van Besgen (BrD) yuko. Ogasawara (VSt) wint van Chun (Zkko) beslissing, Stoop (Ned) in eerste ronde uitgeschakeld, -72 kg finale: Werbrouck (Bel) wint van Broeders (Ned) ippon door houdgreep; om 3e plaats: Rich ter (Roe) wint van Yoshida (Jap) ippon, Cowen (Gbr) wint van Jenkins (Can) koka; +72 kg finale. Beltran (Cub) wint van Lee (Ned) yuko en 2 koka's tegen 2 koka's; om 3e plaats: Po- tel (Fra) wint van Walczak (Pol) ippon, Burgatta (Ita) wint van Asada (Jap) ippon door houdgreep. DAVIS CUP Wereldgroep, eerste dag: Australië - Nieuw- Zeeland 1-1 Fitzgerald - Steven 6-1 6-0 3-6 4-6 2- 6, Masur - Evemden 6-3 7-6 6-1Oostenri|k - Italiè 2-0. Skoff - Nargiso 6-0 6-0 6-2, Muster - Cane 7-5 7-5 1-6 4-6 6-3, Tsjechoslowakije - Verenigde Sta ten 0-1 Sreiber - Krickstem 6-4 6-7 6-7 7-6 3-6, Ar gentinië - Bondsrepubliek 1-0. Mancmi - Wohr- mann 7-5 4-6 7-6 7-6 Europese zone: Cyprus - Bulgarije 0-2 HAARLEM Nederland - Cuba 1-3(17-15 15-17 11-15 14-16) Stand: 1 Cuba 3-6 (9-1), 2 Nederland 3-4 (7-4) 3. Tsjechoslowakije 2-0 (1-6), 4. DDR 2-0 (0-6) poulewedstrijd tussen beide teams twee weken geleden bij het Copa Pi- ti-toernooi. In Santiago de Cuba vochten de spelers op hoog niveau een prestigestrijd uit, die uiteinde lijk na tweeeneenhalf uur door de' Caribiërs werd beslist (3-1). Voor het oog van de televisieca mera's voerden beide landenploe gen in de aanloop naar de eindstrijd van de play-offs een nieuw titanen gevecht uit. dat alle belangstellen den tot de laatste minuut op de tri buneplaats gekluisterd hield. Of schoon Los Magos (de tovenaars) zoals de Cubanen vaak worden beti teld. meer wedstrijden in de benen hebben, was er ondanks de pas ge- startte voorbereiding van Neder land nauwelijks niveauverschil. In de alle sets gaven zij elkaar niets toe (17-15, 15-17, 11-15, 14-16). In de derde reeks had Cuba zelfs tien setpoints nodig om met een voordelige marge over de drempel te komen. Daarbij liepen de span ningen en irritaties soms hoog op. Zelfs bij coach Harrie Brokking, die zich na het verlies in de tweede om loop bij hoofdscheidsrechter Tam- menga meldde om zijn beklag te doen over de laatste arbitrale beslis sing. In de derde periode kreeg de technisch leider geel toen hij aan de zijlijn zelf begon te dweilen. Joel Despaigne. de ster-speler van Cuba, overkwam hetzelfde na het leveren van commentaar op de leiding. Het publiek vond het allemaal even prachtig en bleef massaal en luidruchtig achter de Nederlandse formatie staan. Elk punt en elke ral ly werden met groot enthousiasme begroet. Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat een vijfde periode de beslissing zou moeten brengen. Maar Nederland liet in de vierde set een riante 11-6 voorsprong lopen en kwam zelfs met 11-13 achter. Na het nivelleren van de marge tot 14-14 was de inspiratiebron echter opge droogd en ging Cuba alsnog over Oranje heen. Maar niemand die daar echt wakker van kon liggen. De spanning en het spektakel had den veel, zo niet alles goedgemaakt. AD HEESBEEN RONDE VAN NORMANDIË Amateurs, vierde etappe: 1. Idanov (Sov) 4.54.07. 2 Garcon (Fra) op 2.55, 3. Frebert (Fra) 2.58, 4. Goens (Ned) z.t5. Vivien (Fra) z.t. Klassement: 1. Idanov 15.29.31, 2. Berzm (Sov) op 2 59, 3. Aulnette (Fra) 3.06, 4. Moller (Den) 3 08,5 Ruud Poels (Ned) 3.10 WK VOOR B-LANDEN Nederland - Zwitserland 1-6(1-2 0-3 0-110 Van Gerwen 1-0,11. Vrabec 1-117. Ton 1 -2,24. Eber le 1-3.37. Eberle 1-4, 40. Ton 1-5, 50 Hollenstem 1-6. Scheidsrechter: Schmeder (BrD). Toeschou wers: 300. Strafmmuten Nederland 12. Zwitser- Stand: Zwitserland 2-3. 2 Polen en Italië 1-2 anknjk 1-2 (+1). 5. DDR 1-1,6 Oosten- Japen 1-0, 8. Nederland 2-0

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21