Timman speelt weer eens l i a rikiri-scl aak Hermans in vorm Van Basten niet blij met Bayern libregts: terug naar Oegstgeest Robert Broers gekozen voor Europese selectie Analyse achtste partij Etappezege Catalaanse week Eintracht Frankfurt genadeloos onderuit ATERDAG 24 MAART 1990 MILAAN (GPD) Marco van Basten keert op dinsdag 17 april te rug naar het stadion waar hij zich tot koning van Europa kroonde met de onvergetelijke treffer in de EK-finale tegen de Sowjet- Unie. AC Milan moet met Bayern München strijden om een fina leplaats in de Europa Cup I. Op 4 april staat het toptreffen in San Siro op het programma. De return in München wordt op verzoek van Milan-voorzitter Berlusconi vanwege TV-uitzendingen in de hele wereld één dag vervroegd. De andere halve finale gaat tussen Olympique Marseille en Benfica. Van Basten zei gisteren dat hij zelf tie werd toen in de halve finale uit- Olympique Marseille als te- geschakeld door Napoli. genstander had gezien, dat koppeld is aan Benfica: „Bayern is een stugge ploeg, tegen Marseille hadden we voor twee mooie voet balavonden kunnen zorgen". De aanvoerder van de wereldkampioen Franco Baresi was niet ontevreden met het lot: „Het is de moeilijkste tegenstander die wij hadden kun nen treffen, vooral omdat wij eerst thuis spelen. Het komt alleen op on ze vorm aan of we de finale halen. Bayern is vooral een karakterploeg, maar op individuele klasse zijn wij sterker. Speltechnisch kan Bayern ons niet voor grote problemen stel len". Bij AC Milan zullen Donadoni (geschorst) en Ancelotti (gebles seerd) zeker ontbreken op 4 april, bij Bayern zijn Grahammer en Wo- hlfahrt geschorst. Ontevreden De manager van AC Milan Adriano Galliani was alleen ontevreden over het feit dat zijn ploeg de eerste wed strijd thuis moet spelen: „In deze fa se van het toernooi maakt het niet meer uit wie je als tegenstander krijgt. Ze zijn allemaal even sterk. Ik denk dat het twee mooie wed strijden zullen worden". Zijn Duit se collega Uli Hoeness was geheel in zijn nopjes met het lot: „Met AC Milan als tegenstander kunnen we een record-recette van vijf miljoen mark boeken. Wij hadden daarom gehoopt nu al AC Milan te treffen dan in de finale, want dan moet je die recette delen". Vorig seizoen schakelde AC Milan de Duitse kam pioen Werder Bremen uit en ver sloeg Bayern AC's stadgenoot Inter in de UEFA Cup. De Bayerse forma- De Europese voetbal unie wil met ingang van het nieuwe seizoen een ander plaatsingssysteem hante ren voor de toernooien om de Eu ropese voetbalbekers voor clubte ams. Over het voorstel tot wijziging van de studiecommissie zal het be stuur tijdens zijn vergadering van 18 en 19 april op Malta een beslis sing nemen. De bedoeling is dat de clubs op basis van hun uitslagen in de vorige vijf toernooien „geplaatst" worden voor de eerste en de tweede ronde van het toernooi van de landskam pioenen en de bekerwinnaars en tot en met de derde ronde in het toer nooi om de UEFA-beker. De tuchtcommissie van de KN VB heeft voor dit weekeinde twin tig spelers een schorsing opgelegd. De uitsluiting voor een wedstrijd is het gevolg van gele kaarten in het afgelopen weekeinde. De gestraften voor één wedstrijd zijn: Vincent (MVV) en Van Loon (Volendam) wegens twee gele kaar ten in een wedstrijd; Bergkamp (Ajax), Van Dijk en Griffith (Heerenveen), Kepers (RBC), Elzin- ga (Twente), Abbenhuis (Den Haag). Lukassen (De Graafschap), Koorn (PEC Zwolle), Van Hintum (RKC), Sas (Sparta), Young (Utrecht), Van den Brom en Vermeulen (Vitesse) en Korsten (VW) na derde gele kaart; Maas (Eindhoven), Karnebeek (FC Twen te), Stafleu (Haarlem) na vijfde waarschuwing; Smit (De Graaf schap) "na zes gele kaarten. Het bestuur van FC Groningen heeft beroep aangetekend tegen de straf van vier wedstrijden, die Hen- ny Meijer van de tuchtcommissie van de KNVB opgelegd heeft gekre gen Wegens zijn rol in een vechtpar tij tijdens het competitieduel tegen Vitesse. De zaak wordt op maandag 2 april in Zeist mondeling behan deld. Hangende de beroepskwestie zal Meijer vanavond met FC Gronin gen mee kunnen spelen tegen Wil lem II. Ook tegen Roda JC, een week later, kan de spits aantreden. Ajax ziet af schorsing van middenvelder Jan Wouters. De i KUALA LUMPUR (ANP) - Tom Cruise heeft in Hollywood miljoenen verdiend met zijn film „Risky Business". Jan Timman heeft er in Kuala Lumpur miljoenen mee verloren. De Amstei*clammer stort te zich gisteren in de achtste partij in een onverantwoord riskant avontuur en werd opgebracht door Anatoli Karpov. De oud-wereldkampioen voltooide de lange rokade in de Malaysische hoofdstad. Hij bracht de Amsterdammer in 38 zetten de derde nul toe. Het verlies betekende de definitieve knock-out in de finale van het kandidatentoernooi. Karpov vergrootte zijn voorsprong tot 5 1/2 -2 1/2. Uit de resteren de vier partijen heeft hij een punt nodig om het uitdagerschap van wereldkampioen Kasparov te ver werven. meester Goefeld uit de Sovjetunie, sportief de- donderdag met de vrouw van Kar- financiële pov in Kuala Lumpur aangekomen, van de weeromstuit te la- „Blunder", grinnikte hij, blunder". Voor Timman wordt het verblijf Malaysia niet alleen bacle. Maar ook strop. De 38-jarige Amsterdammer begon had bij een overwinning een slordi- chen. ge 3,5 miljoen gulden opgestreken. Een kwart miljoen in Kuala Lum pur, een auto van 80.000 gulden, een miljoen marken uitgeloofd door een Westduitse computerfirma v< eerste Westerse uitdager Kasparov, plus teminste drie-acht- wel een manoevre waarmee Tim ste deel van zes miljoen gulden, man zijn eigen hand zwaar over Torre onderstreepte die zienswij ze. „Die varianten ging Jan bewust uit de weg. De verliezende zet was zijn 26e: h4. Als hij daar Ta7 had ge speeld, had hij waarschijnlijk remi se kunnen maken." Overdreven Tijdnood reldtitel tegen Kasparov. Die mil- „Jan wilde winnen in een positie die joenen loopt Timman mis. Hij zal geen verantwoorde winstpoging het moeten doen met 150.000 gul- toeliet den, de lang niet onaardige premie moord, voor de verliezer in Kuala Lumpur. Dit Volgens Torre had Timman het ant woord van wit (29. Pg4) in de tijd nood overzien. Met die sprong maakte Karpov aan alle illusies van de Amsterdammer een einde. Als vorm van epiloog werd er nog ne gen zetten doorgespeeld. „Tim man", zei een meewarige Torre, „Timman is bij vlagen onbereken- sportieve zelf- baar. Vooral in een tweekamp. Na- Robert Broers: "Ik maak LEIDEN - Rugbyer Robert Broers van het Leidse DIOK is gisteren als eerste Nederlander gekozen in een Europees rugbyteam. De 22-jarige flan ker van de landskampioen die morgen de titel hoopt te prolongeren, speelt op 22 april op Twickenham in Londen tegen een team dat is samengesteld uit spelers van de landen die deelnemen aan het vijflandentoernooi (Enge land, Schotland, Wales, Ierland en Frankrijk). Broers was blij verrast door de uitnodiging. "Ik heb de laatste wedstrij den in het Nederlandse team goed gepresteerd, maar dit had ik nog niet verwacht. Nog nooit is een Nederlander gevraagd, dat is toch een teken dat het de goede kant op gaat met het rugby in ons land", aldus de Leidenaar, die momenteel zijn dienstplicht vervult. "In het Europese team kan ik me in de picture spelen. Misschien komt er een aanbieding van een buitenlandse club, wie weet. Daar zal ik dan zeker over nadenken. Hoewel ik me nog geen illusies maak over een profcarriè re, want dat moet je echt goed zijn". Voor de vierde keer zal een Nederlands Sevens team deelnemen aan het internationale Hong Kong toernooi, dat op 31 maart en 1 april zal worden gehouden. Ook in dat team is Broers vertegenwoordigd. De 24 deelnemen de landen zijn verdeeld in acht groepen van drie. Vorig jaar was Nederland de sterkste van de nummers drie en werd eerste in het troosttoernooi na overwinningen op Spanje en Italië. Nederland ontmoet in de groep Australië, een van de favorieten, en Ma- beroep tegen de laysia. wedsrijden voor Uit het team van vorig jaar zijn Verhofstad, Wierenga en Peter Marcker i Wouters. De in- niet geselecteerd. De ploeg ziet er als volgt uit: Broers (DIOK), Eman (Den DEN HAAG (ANP) - Thijs Libregts tei^ational werd gestraft wegens Haag) JDinkla (Dwingeloo), Van der Laan, Mats en Andre Marcker (Castri- ;econdant van Karpov, had begrip voor Timmans keuze. „Het is de Gisteren waagde Timman met stress van de strijd. Hij staat twee punten achter en moet risico's ne men." Wel zette hij achter de tactiek v „Toen de manoevre met a5, a4 tot mislukken gedoemd was, had Jan Henley, de Amerikaanse tuurlijk moet je met een achter- zwart een heilloze winstpoging. Hij bracht een vlijmscherpe Dame-In diër op het bord. Karpov deinsde er voor terug. Met wit was hij uit op re mise. Een vorm van spelbederf, maar logisch, gezien zijn royale alsnog genoegen moeten voorsprong in de tweekamp. Hij met remise, ging niet in op het kwaliteitsoffer van zwart en was constant op zoek naar de zetten, die de stelling ver eenvoudigden. Het strijdplan bots te radicaal met dat van Timman. De Amsterdammer snuffelde en speur de voortdurend naar complicaties. stand van twee punten voor scherpe openingen kiezen en op winst spe len. Maar niet op deze harikiri-ma- risico's ne- nier. Kijk, je moet ervoor zorgen dat raagtekens je voor de laatste partij een punt Timman. hebt ingehaald. Dan ligt de druk in de slotpartij bij de tegenstander en waag je daar een ultieme winstpo ging. Timman niet. Die doet het in de achtste. Risky business." Wit: A. Karpov, Zwart: J. H. Tim- Kritiek De kritieke fase lag rond de acht tiende zet. Het decor voorspelde on heil. Er brak een verschrikkelijk tropisch onweer boven Kuala Lum pur los. Binnen een paar minuten werd het aardedonker. De knette rende donderslagen waren in de speelzaal te horen. Karpov en Tim man keken even verschrikt op, rea liseerden zich wat er aan de hand was en bogen zich weer over de complexe stelling. Timman stond met zijn achttien de zet voor de keus. Met c5 of f5 had de nagekomen berichten uit de Ma- Dame-indische Partij I. d4 Pf6 2. c4 e6 3. Pf3 b6 Dus geen Benoni meer. 4. g3 La6 5. b3 d.5!'. Met de keuze van deze scherpe en vrij onbekende variant bewijst Tim man, dat hij de moed nog niet verlo ren heeft. De vorige partij had hij moeten winnen, zo luidden hij kunnen aansturen op een klein voordeel. „Voordeel wel, ja, maar niet voldoende om te winnen", gaf hij na afloop aan. „Ik kon geen leisische hoofdstad. Dit kon met 22. Txe4 dxe4 23. Pg3 Dc8 24. Pxe5 al dus de kenners, maar toch waren hun varianten na 24...Kh7! niet winstweg vinden." Daarom zocht overtuigend. De tijd zal wel leren zal morgenavond niet aanwezig zijn bij de bijeenkomst op Schiphol van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB en een afvaardiging van de spelersgroep, waarbij zijn positie als bondscoach bij het we reldkampioenschap ter discussie- zal staan. De bondscoach had een gesprek voorgesteld tussen hem en jde spelersgroep met de Rotterdam se burgemeester Peper als onpartij- Jdig voorzitter. Nu het sectie-be stuur zelf de voorzittershamer wil hanteren, ziet hij in een dergelijke confrontatie geen nut. Het sectie- bestuur heeft Libregts immers op 6 maart al te kennen gegeven, dat hij beter kon opstappen. Twaalf dagen later werd hem een financiële af vloeiingsregeling in het vooruit zicht gesteld: uitbetaling van zijn salaris tot aan het einde van het sei zoen, de eventueel te verdienen WK-premies en een kleine schade vergoeding. Libregts zegt dit aan bod om principiële redenen te heb ben afgewezen. Libregts vindt nog altijd dat hij op de bank kan zitten bij het Nederlands elftal tijdens de eindronde van het wereldkam pioenschap in Italië. „Terug naar Oegstgeest", is zijn motto, verwij zend naar de afspraken die enkele maanden geleden in de geboorte plaats van de schrijver Jan Wolkers werden gemaakt. Nadat Nederland zeker was van plaatsing voor de eindronde van het toernooi om de wereldtitel werd op 12 november in Oegstgeest een driemanschap naar voren geschoven bestaande uit Lib regts, Michels en assistent-coach De Ruiter. „Daar werden duidelijke afspraken gemaakt", aldus Libregts in een televisie-vraaggesprek met Koos Postema voor Veronique. Libregts'zei, dat hij noch een van zijn advocaten bij het gesprek op Schiphol van zondag aanwezig zal zijn. „Van enige objectiviteit kan nu geen sprake meer zijn. Het is in feite mosterd na de maaltijd. Als nu blijkt dat de meerderheid van de spelers het niet meer in me ziet zit ten moeten we ons verder beraden." De advocaat van Libregts, Hans Mentink, heeft gisteren al aange kondigd in dat geval maandag bij de rechtbank in Utrecht een kort ge ding tegen de KNVB aan te span nen. Libregts zei nooit rechtstreeks van spelers enige kritiek op zijn functioneren te hebben vernomen. „Pas na de wedstrijd tegen Italië, waar ik niet bij kon zijn vanwege een hernia-operatie, hoorde ik via Van Rooyen en Michels (respectie velijk voorzitter en lid van het sec tiebestuur), dat er drie spelers tegen me zouden zijn. Naar de namen heb ik niet gevraagd en ze zijn me ook niet medegedeeld." Libregts voelt zich ernstig in eer en goede naam aangetast. „Ik heb dat elftal geleid naar de eindronde en wil dat toernooi ook zelf afma ken. Ik vind dat ik daar recht op heb. Er is nu een nieuw element in het Nederlandse voetbal gekomen. Normaal is dat een verliezende oach aan de kant wordt geschoven. Maar nu blijkt ook, dat een winnen de coach ter discussie staat." elleboogstoot, cum), Nogoro (Den Haag) en Seybel (Oemoemenoe). hij zijn toevlucht in het verrassende en niet direct voor de hand liggende a5. De mond van grootmeester Tor- re viel van verbazing open. Groot- het hier bij het rechte eind had. LLORET DE MAR (ANP) - De Ronde van Spanje staat weer voor de deur. In de grote Spaanse etappewedstrijd moet Mathieu Hermans jaarlijks zijn riante salaris waarmaken. Na een moeizame seizoenstart komt de Brabander in Spaanse dienst langzaam weer in de buurt van zijn normale (sprint)niveau. In de vijfde en laatste etappe van de Catalaanse week bewees Hermans dat het met zijn vorm wel goed zit. In de massaspurt liet hij ieder een achter zich. De eindzege ging onbedreigd naar de Spanjaard Inaki Gaston. Hermans kwam door de perikelen Gisteren leek Hermans aanvanke- bij zijn oude werkgever Orbea dit lijk kansloos voor de overwinning. pas laat aan zijn eerste toe. Het nauwelijks serieus te men criterium op de slotdag Op duizend meter van de streep deed Jos van Aert een alles-of-niets zestig kilometer poging weg te komen. De knecht uit de Ronde van Va- de ploeg van PDM sloeg een rede tot gisteren zijn enige lijk gat en leek onbedreigd te gaan prooi. In de Catalaanse week spij kerde hij verder aan zijn vorm om straks in de Vuelta weer te pieken. zegevi In de laatste bocht raakte hij ech- i de strobalen. Van Aert behield „Beetje bij beetje beginnen mijn met moeite zijn evenwicht, ploeggenoten aan mij te wennen, niet zijn snelheid. Het jagende pelo- En omgekeerd. Langzaam begin- ton denderde over hem heen. Her- Mijn zelfvertrouwen is door deze moeite zijn eerste plaats in het eind sprintzege weer toegenomen", 1 klaarde Hermans met het oog op de Vuelta. klassement veilig te stellen. De Zwitser Toni Rominger, op seconden tweede, deed geen po- zijn nieuwe werkgever Seur met Spanjaard Pino ook een goede ron derenner in huis heeft en daarom Aanvrager van faillissement PEC bedreigd ZWOLLE (ANP) - In brieven aan de politie van Zwolle en de regionale omroep Radio Oost hebben onbekenden gisteren gedreigd met aanslagen op de Zwolse vestiging van de bank Credit Lyonnais. De anonieme briefschrijvers nemen het de bank kwalijk het faillissement van de Zwolse voetbalorganisa tie PEC te hebben aangevraagd. Door die handelwijze maakt de bank volgens hen PEC kapot. Ze eisen dat Credit Lyonnais uit Zwolle verdwijnt en haar recla mebord uit het PEC-stadion weghaalt. Wordt niet op de eisen ingegaan, dan worden ruiten van de bank ingegooid en brandbommen in het gebouw gedeponeerd, zo staat in de brie ven. Ook kondigt men voor de eerste komende thuiswedstrijd van PEC rellen aan. De Nederlander heeftde pech-dat ging het klassement te veranderen. 11 Janus Kuum dacht er anders over. Met 47 tellen achterstand probeerde hij vijftien kilometer voor de finish niet alles op zijn sprintkaart kan nog een gooi naar de eindoverwin- worden gezet. ning te doen. Het geslonken peloton riep hem tot orde. Piet Hoekstra, de vrouwen- coach van de KNWU, heeft voor de Ronde van Texas (30 maart tot 8 april) drie rijdsters aangewezen, die geen deel uitmaken van de nationa le selectie. Hoekstra koos Manon de Rooy (Amsterdam), Jolanda Van Dongen-Cools (Sommelsdijk) en Petra Groen (Nieuw-Lekkerland), plus Vanessa van Dijk (Maarssen), die wel tot de nationale ploeg be hoort. Hoekstra wil de wielrensters van zijn eerste keuze niet overbelasten en tegelijkertijd testen wat de inter nationale mogelijkheden zijn van de rijdsters die de nationale selectie nog niet hebben gehaald. „Maart en april", zei de coach, „zijn voor mij de maanden van opbouw, in mei, te beginnen bij de Ronde van de Aude, dienen prestaties te worden gele verd. In de Ronde van Neder-Saksen, van 11 tot 18 april, zal Hoekstra deelnemen met Leontien van Moor- sel (Boekei), Cora Westland (Hilv< plaatsje in het midden van Frank rijk, afgewerkt. De deelnemers zul len in de omgeving van die stad een individuele tijdrit over ongeveer 50 kilometer rijden. De cyclus om de wereldbeker voor professionals telt dit seizoen twaalf wedstrijden, exclusief de fi nale. De eerste uit de serie, Milaan - Sanremo, werd vorige week door de Italiaan Gianni Bugno gewonnen. Aan de finale in Lunel doen naast de winnaars van de twaalf wereld bekerwedstrijden ook de eerste tien van het wereldbekerklassement (na twaalf wedstrijden) en de eerste tien van het FICP-klassement mee. Het prijzengeld van de finale bedraagt ongeveer 100.000 gulden. De wieleramateurs worden met ingang van volgend jaar gesplitst in drie categorieën. De sectievergade ring amateurwielrennen van de KNWU ging gisteravond akkoord met het voorstel. Het plan, dat de komende maanden verder wordt uitgewerkt, geeft recreanten en ve teranen startgelegenheid in sommi ge amateurwedstrijden. De clubs kregen toestemming om met onmiddellijke ingang één oud- prof in te zetten in koersen voor.de promotie- en topcompetitie. Om zijn deelneming af te dwingen had Arno Ottevanger, vorig in dienst van de ploeg van Peter Post, een kort geding tegen de KN WU aangespannen. De selectieprocedure voor het Nederlands kampioenschap op de vart gunstige complica- Timman zal dit alles hebben voor bereid. Met de variant is betrekke lijk veel ervaring opgedaan. Ook 8...Ld6 is hier speelbaar gebleken. 9. Pxc4 Uiteraard hoeft Karpov geen risi co te nemen. Overigens is 9. Lxa8 Pxe5 10. bxc4 0-0 11. La3 c5 12. Lxb4 in een partij Van der Sterren- Lan- geweg, Hilversum 1989, gunstig voor wit gebleken. 9.„c6 10. Lb2 De Russische meester Dautov, een kenner van deze speelwijze, acht 10. a4! 0-0 11. Lb2 Lb7 12. Pc3 Pa6 13. e4! aangewezen. 10...0-0 Timman zal ongetwijfeld, weten wat hij doet. Van der Wiel was in zijn partij met Van der Sterren, Ned. kampioenschap 1988, succesvol met 10...b5 11. Pcd2 0-0 12. Dc2 Lb7. 11. Pbd2 Hier wijkt Karpov af Vc kende voorbeelden. In e Dautov- Lautier, Moskou 8 11. Pc3 Le7 12. a4 Le7 en n e4! het sterkst geweest. a de be- ;n partij volgde ll...b5 12. Pe3 Lb7 13. Dc2 Db6 14. Pf3 Ook 14. a3 komt in aanmerking. Karpov wil 14...c5 met 15. Pg5! be antwoorden. Zwart is met een bevredigende stelling uit de moeilijke opening ge komen en met 18...c5 19. dxc5 Pxc5 20. Dc3 f6 kon hij zich volledig be vrijden. Het nadeel daarvan is, dat de stelling vervlakt en aan een half punt heeft Timman in dit stadium niet zoveel meer. 19. Tadl a5 Deze actie is tijdrovend en over moedig. Overigens kon wit nu op 19.„c5 met 20. d5 vervolgen. 20. De4 Tc7 21. Kg2 a4 Volhardt in zijn plannen. Na 21„.c5 is §2. d5 Lxd5 23. Txd5 f5 ge vaarlijk, maar met 22. dxc5 Pxc5 23. Df4 vermijdt wit alle risico's. 22. bxa4 Ta8 Een dubieus pionoffer;eenvou'lig 22...bxa4 was beter. Mathieu Hermans komt winnend EPA) weg zal worden gewijzigd. Ama- het niet. Het bestuur wilde met het teurs kunnen zich voortaan reeds oog op de concurrentiestrijd met dé vanaf juni kwalificeren voor de ti- 'wilde bonden'de districten de vrije nog telstrijd. Tot nog toe waren alleen keus laten, maaV een krappe meer de resultaten in de voorjaarswed- derheid wees dat van de hand. strijden bepalend. Het aantal fietsende KNWU-le- Het idee om, behalve sierprijzen, den geeft dit seizoen een lichte stij- premies en geldprijzen beschikbaar ging te zien door de iets grotere inte- te stellen voor jeugdrenners haalde resse van de jeugd. FRANKFURT (DPA) - Bayer Le- verkusen blijft in de race voor de Westduitse landstitel, overigens wel op enige achterstand van de voor naamste kandidaat Bayern Mün- chèn. Eintracht Frankfurt haakte gisteravond voorlopig af. Voor sum), Monica de Waal (Gouda), Ka- 30.000 toeschouwers verloren de Een helft bleef de topper van de de Westduitse competitie weinig 26stè speeldag in evenwicht. Een af- treffers incasseert. Met een gedegen Schuitema (Wildervank), Lenie Dijkstra (Joure) en Tillie Minnee (Amsterdam). Frankfurters de aansluiting door ?en genadeloze afstraffing van Le verkusen: 3-0. Leverkusen heeft De finale van de strijd om de twee punten minder dan koploper wereldbeker voor beroepsrenners Bayern, dat zaterdag verder kan uit- wordt op 27 oktober in Lunel, een lopen. grijselijke blunder van Eintracht- speler Falkenmayer wees Lever kusen de weg naar de winst. De middenvelder vergiste zich in de snelheid van de Pool Lesniak, toen hij een bal richting eigen doelman stuurde. Lesniak onderschepte de bal en passeerde Stein eenvoudig. Jorginho bracht acht minuten la ter de stand op 2-0 met •erd Eintracht buiten het strafschopgebied gehouden. In de slotminuut dikte Thom de neder laag van de thuisploeg nog extra aan. Borussia Mónchengladbach ver wijdert zich steeds meer uit de geva renzone van de bundesliga. De club won het uitduel tegen het degradatiegev 24...Lxf3+ 25. exf3 h5 26. Pe3 h4 Een zinloze wanhoopsactie. Zwart heeft geen schijn van aanval. Relatief beter was 26...Pf6 met klei ne remisekansen. 27. d5 LcS 28. Thel e5 Zo onderschat hij de witte kansen wel heel sterk. Met 28...Lxe3 kon hij voorlopig het ergste voorkomen. 29. Pg4! Tca7 30. Pxe5 Pxe5 31. Txe5 Txa2 32. d6! Zo onttrekt hij de zwarte dame aan de verdediging. De laatste acte van de tragedie begint! 32...W+ Een plaagstootje uit de kinderka- harde kopbal. Leverkusen bewees Homburg, de hekkesluiter op de na de tweede treffer waarom het in ranglijst, met 3-1, 35. Dh7+ Kf8 36. Dxg7+ Ke8 37. erkerende FC Th8+ Kd7 38. Dxf7+ Zwart geeft het op. HANS BOUWMEESTER

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17