Door projecten stroom kinderen naar speciaal onderwijs beperken Actie tegen gedwongen ontslag bij De Wreede Mogelijk hoofd financien voor de afdeling cultuur ZATERDAG 17 MAART 1990 Gemeente: oplossing zoeken binnen basisonderwijs ALKEMADE - Acht perso neelsleden van het gemeentelijk sportcomplex De Tweesprong in Roelofarendsveen maken be zwaar bij de gemeenteraad van Alkemade tegen de hoogte van hun gratificatie. Die is hen door het college van B en W over 1989 toegekend maar valt lager uit dan het extraatje voor de ambte naren op het gemeentehuis. Jaarlijks krijgen de ambtena ren die zich in dat jaar bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt op voorstel "an de afdelings chefs een gratuicatie. Voor 1989 waren dat er 31. Voor het eerst kwam ook een aantal medewer kers van de sporthal hiervoor in aanmerking. Zes mensen zou den 350 gulden krijgen en twee parttimers 175 gulden. Dit in verband met hun extra inzet tij dens de avonduren en weekein den in verband met het perso neelstekort bij De Tweesprong. Dat tekort is ontstaan door het Personeel Tweesprong oneens met gratificatie niet opvullen van vacatures en ziektegevallen met het oog op de voorgenomen privatisering. Maar uit de brieven die wer den ontvangen bleek vervol gens dat die bedragen lager uit vielen, namelijk 200 en 100 gul den per maand. Terwijl de 17 se cretarie-ambtenaren wel een volledige gratificatie van 350 gulden kregen. "Alle betrokken Tweesprong-medewerkers er varen dit als een vorm van onge lijke behandeling, ja zelfs discri minerend", zo laten de gedu peerden de gemeenteraad in een brief weten. De bedrijfsleider van De Tweesprong, J. Paasman: "Ik herinner me dat is meegedeeld dat wij ons als groep hebben in gezet voor De Tweesprong maar er werken hier vijftien mensen en acht krijgen een gratificatie. Het wordt door mijn personeel als een schrijnende vorm van ongelijke behandeling ervaren. Voor het eerst in elf jaar krijgen mensen hier een gratificatie. Ge let op de naderende privatise ring zal het ook wel voor het laatst zijn". De briefschrijvers vragen de gemeenteraad om steun, hoewel het toekennen van gratificaties een bevoegdheid van het colle ge is. Het verzoek van het perso neel van de Tweesprong komt maandag aan de orde in de ge meenteraadsvergadering. LEIDEN - De gemeente wil dat het aantal kinderen dat op de basisschool niet goed mee kan komen en in het speciaal onder wijs terechtkomt vermindert. Daarom wordt in augustus bij alle 16 Leidse openbare basis scholen een project gestart waarbij probleemgevallen zo lang mogelijk binnen de school geholpen worden. Hiervoor wordt bijna acht ton per jaar uit getrokken. Elke openbare school krijgt een zo genaamde orthotheek beschikbaar, waarin verschillende testen, leer boeken, spelletjes en hulpmateria len zitten voor kinderen die leer moeilijkheden hebben. Daarnaast wordt op elke school een leerkracht voor een deel vrijgemaakt om zich bezig te houden met een speciale groep leerlingen. Tot voor kort werden kinderen die niet het lesniveau in de klas kon den volgen getest en kwamen ver volgens op een school voor speciaal onderwijs terecht. Dit gebeurde zo geregeld dat scholen voor speciaal onderwijs, die relatief duur zijn, de laatste jaren enorm zijn gegroeid. Voormalig staatssecretaris Ginjaar- Maas wilde als bezuiniging deze stroom indammen door deze scho len voor speciaal onderwijs geen ex tra kinderen meer te laten aanne men. Deze regeling strandde uitein delijk, niet in de laatste plaats door een kort geding dat een leerling van Dr. van Voorthuysenschool met steun van de gemeente Leiden te gen de staat aanspande. Nu wil Leiden proberen om leer lingen langer bij de basisschool te houden door het zogenaamde 'pro jectplan zorgbreedte openbaar pri mair onderwijs'. In de praktijk komt dit erop neer dat kinderen met wie iets aan de hand is apart worden genomen. Zo kunnen kinderen soms niet de letter d van de letter b onderscheiden. Daar zijn verschil lende oefeningen en boekjes voor Wassenaarder (18) krijgt boete voor mishandelen vader WASSENAAR/DEN HAAG - We gens mishandeling van zijn vader werd gisteren een 18-jarige Wassen aarder door de Haagse politierech ter veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en vijfhonderd gulden boete. De jongeman gaf zijn vader op 3 oktober vorig jaar een vuistslag in diens gezicht. Vervolgens sloeg de moeder met de hak van een uitge trokken schoen op het achterhoofd van haar zoon. De vader liep een scheurwond in het gelaat op en ging naar de politie. Daar vertelde hij hoe hij zijn zoon net een reprimande had gegeven over het feit dat deze altijd zonder rijbewijs in een auto reed. "Het me ningsverschil was wat uit de hand gelopen", vertelde de 18-jarige gis teren aan rechter Mellema. De va der, die ook ter zitting verscheen, beaamde dat. Hij vroeg Mellema gisteren om clementie voor zijn nog thuiswonende zoon. De hele zaak was inmiddels uitgepraat. De officier van justitie zei echter dat het terugdraaien van een aangif te niet mogelijk is. Normaal gespro ken zou hij acht weken cel eisen, maar in dit geval achtte hij een voor waardelijke straf en zevenhonderd vijftig gulden boete wel voldoende. Ook Mellema wilde niet al te veel ingrijpen in het gezinsleven en deed daarom nog iets van de boete af. Maximum snelheid Asserstraat lager LEIDEN - De gemeente is van plan om in de Asserstraat een maximium snelheid van 30 kilomer per uur in te voeren. Binnenkort worden daar toe verkeersdrempels, verbrede stoepen en verhoogde kruisings- vlakken aangelegd. Ouders en leerkrachten van scho len in de buurt dringen al geruime tijd aan op maatregelen die de ver keerssituatie veiliger maken. De ge meente wil het werk binnekort uit voeren omdat de Asserstraat, Scholtenstraat en Oppenheimstraat moeten worden herbestraat in het kader van groot onderhoud. Het is nog niet bekend wanneer precies wordt begonnen met het werk, de gemeente presenteert de definitieve plannen als de buurt heeft kunnen reageren. Afsluiting van Kneppelhoutstraat LEIDEN - De Kneppelhoutstraat is vanaf 26 maart ongeveer vijf we ken niet toegankelijk voor door gaand verkeer. In die periode wordt de weg herbestraat. Het werk begint ter hoogte van de Albert Verweijstraat in de richting van de Boshuizerkade. Steeds wor den stukken van 50 meter tegelijk aangepakt. Omwonenden kunnen overlast ondervinden omdat min der parkeerplaatsen voorhanden zijn en doordat vuilniswagens niet meer dicht bij de woningen kunnen komen. De gemeente vraagt bewo ners hun huisvuil in dat geval neer te zetten op een plek waar de wa gens van de reiniging wel kunnen komen. om dat te verhelpen. Vaak gebeurt dat nu ook op scholen. Versnipperd Mocht er dan nog geen vooruitgang zijn, dan wordt dat kind apart geno men door de leerkracht die zich heeft gespecialiseerd om deze kin deren te begeleiden. Hij neemt eni ge testen af om te zien waar het leer probleem nu precies ligt. Vervol gens gaat hij met dat kind aan het werk om het ongemak te verhelpen. Pas als dan nog geen vooruitgang wordt geboekt, gaat het kind naar de Schoolbegeleidingsdienst Rijn land voor een grotere test en ligt een doorverwijzing naar het speciaal onderwijs voor de hand. De School- begeleidingdienst is met het oog op dit plan de laatste jaren overigens al ingekrompen, omdat er straks min der werk is. Dit projectplan moet er toe leiden dat op elke school meer deskundig heid komt over leerproblemen. De gemeente heeft bewust gekozen voor een vorm waarbij alles vanuit één punt wordt geregeld. Het be schikbare geld wordt veel minder versnipperd. "Dan voorkom je dat elke school opnieuw het wiel moet uitvinden door zich hierop te stor ten", zegt P. Peters, hoofd directie onderwijs. De directeur van lom school De Twee Sleutels wordt pro jectleider, omdat hij met zijn speci fieke deskundigheid de basisscho len onder meer van advies kan voor- Van kinderen die extra aandacht krijgen wordt een dossier aange legd. Hierin komt bij voorbeeld te staan welke problemen er zijn en welke oefeningen er zijn gedaan. Een gewoon rapport waarin wordt volstaan met een cijfer en een losse opmerking, geeft veel te weinig in formatie over de werkelijke situa tie. Volgens Peters is aan de nieuwe wijze van rapporteren niets drama tisch. "Je kunt het vergelijken met het dossier die een huisarts van zijn patiénten bijhoudt. Als je bij voor beeld een medicijn tegen hoesten krijgt, wordt dat ook opgeschre- Grote voordeel van deze wijze van werken moet zijn dat er veel minder kinderen naar het speciaal onderwijs gaan. "Geen ouder vindt dat leuk. Het is ook moeilijk voor het kind om weer op het gewone ba sisonderwijs terug te komen", legt Peters uit. Daarnaast moeten kinde ren meer plezier in school krijgen. "Er is niets ergers als kind om niets te begrijpen en altijd fouten te ma ken. Ze stompen dan echt af en den ken: als ik maar geen beurt krijg". Bij leerkrachten bestaat grote be langstelling om de bijscholing die de gemeente hiervoor beschikbaar stelt, te doen. Zij leren dan om de testen af te nemen en zo de diagnose te stellen. Daarnaast leert de docent om de kinderen te remedieren, wat wil zeggen dat hij een plan maakt om het kind bij te spijkeren. Ook het uiteindelijk doorverwij zen, wanneer andere middelen heb ben gefaald, naar een lom-school gaat met ingang van volgend jaar veranderen. Zo hoeft het kind niet automatisch weer allerlei testen af te leggen. Belangrijker is dat aan de plaatsing ook een tijdslimiet kan worden gesteld, zodat een terug keer naar het gewone basisonder wijs tot de reële mogelijkheden blij ven behoren. Programma anti discriminatiedag LEIDEN Het programma van de anti-discriminatiedag die morgen op het Stadhuisplein wordt gehou den, begint om 13.30 uur met een optreden van de groep Sagitario. Daarna wordt de manifestatie offi cieel geopend door de Leidse wet houder De la Mar. Daarna treedt de theatergroep de Mobiele Bochel op. Om 15.30 uur houden vertegenwoordigers van verschillende politieke partijen toe spraken. Om 16.30 wordt de mani festatie afgesloten met wederom een optreden van de Zuidameri- kaanse muziekgroep Sagitario. LEIDEN - Overleden: J. Zwaan geb. 16 aug 1924 man, J.P. Slegtenhorst geb. 30 april 1902 gehuwd geweest met E.J.M. Nozeman, F. de Jong geb. 15 sept. 1921 man, M.H. Wansink geb. 25 sept. 1923 echtgenote van A. Flippo, K. van Egmonö geb. 2 maart 1990 dochter. J. de Vries Lentsch geb. 23 jan. 1952 vrouw, EP. van Beusekom geb. 24 feb. 1901 vrouw, J. Pardon geb. 2 dec. 1902 gehuwd geweest met J. Zwanenburg, M.W. Baist geb. 16 aug. 1897 gehuwd geweest met D. van Bommel, S.A.C. van de Wetering geb. 30 aug. 1902 gehuwd geweest met J.H.M. Berlemo, H. Kartalgeb. 20 aug. 1962 gehuwd geweest met B. van der Bur, W. de Wit geb. 24 febr. 1915 man, G. van der Hoogt geb. 16 aug. 1926 man, E.R. Nan- koe geb. 13 juli 1941 man, L.N.W. Knöps geb. 30 sept. 1984 dochter. E.M.M. van Ham geb. 27 juni 1945 echtgenote van G.W.A. Veelen- turf, J. van Egmond geb. 20 mei 1908 man, K. van Stralen geb. 29 april 1904 man, F.J. van dar Meulen geb. 10 april 1948 man, H. Knol geb. 15 dec. 1899 man, B.A. Bos geb. 4 juli 1919 gehuwd geweest met H.N.F. van den Hoogen, H. Bakker geb. 24 jan. 1901 gehuwd geweest met B.G. Vodegel, K. Schaap geb. 18 dec. 1916 man, J. Meijvogel geb. 6 jan. 1929 man, J. van der Klaauw geb. 2 dec. 1919 ge huwd geweest met H. Stikkelorum, R. Ridder geb. 26 dec. 1989 zoon. M. Minnee geb. 24 maart 1955 vrouw. W.C. Dekker geb. 2 aug. 1925 echtenote van W. Ravia, J. Oudshoorn geb. 11 jan. 1900 gehuwd geweest met L.H. Janssen. J. de la Rie geb. 11 maart 1915 man. H. van der Straat geb. 22 nov. 1907 man. Gehuwd: L. Fridsma en M.M.A.L.J. Nijhuis; E.H.A. Houthuizen en E. Fasel; I.R. van Weer- lee en M.A. Overduin; M. Durivou en I.R.J. van de Mortel; P.J. van Putten en C.C.A.G. van Pa ridon; M.J.H. van den Acker en W.K.M. Kern- pers; E.J. Aalbersberg en J. Leeflang. Overleden: J.H. Remeijsen, geb. 2 okt. 1915, man; D.W. Knaap. geb. 5 maart 1900, man; A.F. Verhoosel, geb. 30 jan. 1922, man; M. van der Zwan. geb. 19 mei 1987, dochter; A.C. Ver meer, geb. 18 dec. 1909, geh. gew. met J. Hes; C. van der Klaauw. geb. 11 juli 1935, man; W. Hagoort, geb. 10 maart 1946, man; A.L. Som- meling, geb. 27 aug. 1897, geh. gew. met J. van Nimwegen; M.T. Ie Rutte, geb. 21 okt. 1907, vrouw; A. Berger, geb. 31 jan. 1923, echtg. van J. Faas; C.W. Smeltink. geb. 14 april 1922. man; J.P. Bos, geb. 25 dec. 1919, man; C.J. de Croon. geb. 13 mei 1911, man; M.L. Meijer, geb. 11 maart 1916, geh. gew. met E.A. Herst; F.P. Hop, geb. 15 dec. 1932, man; A.M. de Vos, geb. 26 nov. 1922, echtg. van P.J. van der Tol; A. Vijlbrief. geb. 4 juli 1910, man; W. de Roode, geb. 17 april 1913, geh. gew. met J.B. Diersman; E.A.T. Sliggers, geb. 18 april 1915, man; J.C. de Bolster, geb. 20 juni 1895, geh. gew. met J. Duiverman; C. van Strater, geb. 19 april 1913. vrouw; H. Hoekstra, geb. 17 april 1952, echtg. van D. Wobbes; C.J. Bierman, geb. 15 april 1925, man; J. van Wouw, geb. 18 dec. 1934, man; J. van Winkel, geb. 6 okt. 1935, man; P. van der Reijden, geb. 15 juni 1915, man; J. de Roode, geb. 16 nov. 1913, geh. gew. met A. Korenhof; C. Verver, geb. 11 dec. 1902, man; S. Hartevelt, geb. 4 feb. 1920, echtg. van P. Neuteboom; P. van Diggelen, geb. 11 sept. 1918, man; M.C.F. Trel, geb. 5 okt. 1895, geh. gew. met B.J. Dolle. Buurt wil autovrij Consciëntieplein LEIDEN - Omwonenden willen dat het Consciëntieplein autovrij wordt gemaakt. Bezoekers van de stad gaan nu volgens deze bewoners vaak kijken of of op het pleintje ach ter de Boisotkade nog parkeerruim te vrij is. Hierdoor is er op de Vliet en in de Kampersteeg veel autover keer. Daarnaast willen de bewoners een speelplaats voor kinderen. Af deling stedebouw gaat een tekening maken. De indieners van het voor stel moeten bij de andere bewoners handtekeningen ophalen. Zevenduizend Wassenaar se handtekeningen voor All-west WASSENAAR - De handtekenin genactie van het comité Stop Door gaand Verkeer Wassenaar is door meer dan 7000 Wassenaarders ge steund. Vrijwilligers haalden vorige week in Wassenaar huis-aan-huis handtekeningen op voor de aanleg van de All-west (ten zuiden van de Leidse Stevenshof) en de Verleng de Landscheidingsweg ten noorden van Den Haag. Daarnaast tekenden Wassenaarders voor extra maatre gelen tegen het sluipverkeer door hun dorp. De handtekeningen worden bin nenkort aangeboden aan burge meester P.H. Schoute van Wasse naar. Vervolgens moet de petitie de Tweede Kamer bereiken, die zich waarschijnlijk volgende maand over de plannen zal buigen. Overeenkomst over werk allochtonen LEIDEN Vijf partijen hebben gisteren een overeenkomst onderte kend om de komende jaren jaarlijks ten minste 30 langdurig werkloze buitenlanders extra op de arbeids markt te plaatsen. De gemeente Lei- 'den, het Gewestelijk Arbeisbureau (GAB), de stichting Buitenlanders Rijn en Lek, de stichting Un Doro, en de stichting WJ-CNV Brugpro- jecten zetten gisteren een handteke ning onder dit convenant. De overeenkomst is aangegaan omdat de werkloosheid in Leiden wel daalt, maar onder buitenlan ders nog altijd toeneemt. Het pro ject wordt ook gesteund doordat het bureau Start extra mensen be schikbaar stelt om buitenlanders in te zetten voor uitzendwerk. Verkiezingsavonden in regiogemeenten REGIO - Kiezers in de regio Leiden kunnen morgenavond in hun ge meenten hun vreugde of droefenis delen met gelijkgezinden. In Oegstgeest worden vanaf 19.30 uur uitslagen bekendgemaakt in het raadhuis aan het Wilhelminapark. Ook in Leiderdorp is het raadhuis aan de Statendaalder vanaf 19.30 uur plaats van samenkomst voor belangstellenden. De uitslagen-avond in Zoeter- woude begint om 19.00 uur in het gemeentehuis aan de Noordbuurt- seweg, waarna om ongeveer 19.30 uur het gezelschap zich begeeft naar het muziekcentrum aan de Schenkelstraat. Kiezers uit Voor schoten worden uitgenodigd het bekendmaken van de uitslagen in het gemeentehuis bij te wonen. Vanaf 19.15 uur is eenieder welkom aan de Leidseweg. In het War- mondse raadhuis aan de Herenweg is het tussen 21.00 en 22.00 open huis. Wassenaarders zijn na 19.30 uur welkom in raadhuis de Paauw aan de Raadhuislaan, waar compu ters en een groot beeldscherm de aanwezigen op uitslagen trakteren. Directeur arbeidsbureau Lisse petitie aangeboden LISSE Bij de overname van het Lissese bollenexportbedrijf De Wreede door Boot Export in Voorhout, mogen geen ge dwongen ontslagen vallen. Een petitie met die strekking werd gistermiddag door de industrie- en voedingsbond CNV en de voedingsbond FNV overhan digd aan directeur C.A.J. van der Zwet van het arbeidsbureau in Lisse. De actie werd onder steund door ongeveer vijftig werknemers en oud-werkne mers van De Wreede, alsmede door leden van de plaatselijke afdelingen van CNV en FNV. Door de directie van het Lissese bollenexportbedrijf is bij het ar- beidsburau ontslag aangevraagd voor elf van de 24 vaste werkne mers. Directeur Van der Zwet zegde gistermiddag toe zijn juridische af deling van het arbeidsbureau on derzoek te laten verrichten naar de omstandigheden waaronder De Wreede wordt overgenomen. "Als er sprake is van een echte overname zou het totale personeelsbestand van beide bedrijven onder de loep moeten worden genomen. Als er daarentegen sprake is van een eco nomische fusie zou de inkrimping alleen de werkgevers van De Wreede kunnen betreffen", aldus Van der Zwet. De vertegenwoordigers van de vakbonden, J. Grimbergen van de FNV en P. de Jong van het CNV, vroegen de directeur van het ar beidsbureau de ontslagaanvraag niet in behandeling te nemen of af te wijzen. Zij wijzen erop dat er sprake is van een bedrijfsovername, waardoor het personeel in zijn ge heel zou moeten worden overgeno men door Boot Export. Verder zijn ze van mening dat de directie van De Wreede onvoldoende informatie heeft gegeven over de situatie bin nen het bedrijf, niet bereid is tot overleg en ook niet wil luisteren naar de werknemers en de bonden. Grimbergen: "Het is natuurlijk van de gekke dat in een sector waarin wordt geschreeuwd om werkne mers, nu mensen worden ontsla gen". Structuur Het is de vakbonden er veel aan ge legen om deze zaak voor de werkne mers goed af te wikkelen. "Het is in de bollenstreek in feite de eerste overname in deze vorm. Als dit niet goed wordt afgewikkeld, zouden er in de toekomst wel eens veel meer problemen kunnen komen", aldus voorzitter J. Boogaard van de CNV- afdeling Lisse, die zich maandag middag rond 12.30 uur met een aan tal geestverwanten voor het ar beidsbureau van het bollendorp had opgesteld. Hij wist verder te melden dat het al langer rommelt bij De Wreede. Zo is er vorig jaar een nieuwe structuur voor het bedrijf ingevoerd, waarbij onder meer het onroerend-goed in een aparte bv werd ondergebracht. Tijdens die perikelen is de werkne mers steeds voorgehouden dat de situatie bij het bedrijf gezond zou zijn, vertelt Grimbergen van de FNV. "Om die reden hebben men sen er bewust voor gekozen om bij De Wreede werkzaam te blijven en niet om te zien naar een andere baan. Als dan nu blijkt dat de onder neming er lang niet zo goed voor staat als steeds is beweerd, heeft de werkgever minstens de verant woordelijkheid om voor het perso neel dat moet afvloeien een baan buiten het bedrijf te vinden". Door de actie bij het arbeidsbu reau te plannen in de middagpauze van de werknemers, willen de vak bonden de werkgever in dit stadi um nog niet tegen de haren instrij ken. "Het heeft niet zo teel zin om Directeur C.A.J. van der Zwet van het Lissese arbeidsbureau uiterst rechts) ontvangt de petitie uitbanden van FN V-bestuitrder J. Grimbergen. het overleg al bij voorbaat te frustre ren", zegt districtbestuurder P. de Jong van het CNV. Hij geeft na drukkelijk aan dat de bonden be reid zijn met de directie te praten, maar dan niet op een wijze zoals tot nog toe is gebeurd. "We zijn in prin cipe alleen geïnformeerd en dan nog niet eens volledig. Op die ma nier kunnen wij niets regelen". Bedenktijd Tijdens een bijeenkomst van CNV- en FNV-leden die bij het bedrijf De Wreede werkzaam zijn, is gister avond nog eens uitgesproken dat het personeel van het bedrijf de houding van de vakbonden volledig steunt. "Het standpunt dat het over leg alleen op onze voorwaarden kan worden hervat, werd door alle aan wezigen onderschreven", aldus De Jong van de industrie- en voedings bond CNV. "Dat betekent dat ge dwongen ontslag door de directie in principe moet worden uitgesloten. Over de exacte uitleg van dat begrip kan dan uitgebreid worden gespro ken". De Jong benadrukt overigens dat de tijd voor overleg beperkt is om dat het arbeidsbureau deze week benut voor nader onderzoek over de ontslagaanvraag. "Er gaat dan ook vandaag nog een inhoudelijke brief naar De Wreede waarin de vakbon den nogmaals hun standpunten uit een zetten. In die brief is ook sprake van een gelimiteerde bedenktijd voor de directie, waarbinnen moet worden bepaald of men bereid is tot een inhoudelijk gesprek. Is de di rectie dat niet, dan loopt er een soort ultimatum af. Vervolgens zul len wij ons beraden op verdere ac tie". Een woordvoerder van de direc tie van De Wreede wilde vanmorgen niet op de problematiek ingaan. "We vinden het niet juist om deze zaak in de publiciteit uit te vechten. Wel wordt door de directie op dit moment gewerkt aan 'openingen' om meer aan de wensen van het per soneel tegemoet te komen". Homo-werkgroep De Leidse werkgroep Homoseksualiteit houdt dinsdag 20 maart een algemene introductie-avond. Wie meer wil weten over de aktiviteitpn is welkom op de Lan- gegracht 65. Aanvang 20.00 uur. Nivon Bij het Nivon afdeling Leiden kan dinsdag 20 maart een lezing worden beluisterd met de titel 'Wales, Engeland en het Me- rendistrict'. De lezing wordt verzorgd door C. Benard. De bijeenkomst wordt gehouden in de Petruszaal aan de Lam- menschansweg. Aanvang 20.00 uur. Milieu De zorg om het milieu in een multinatio naal bedrijf staat dinsdag 20 maart cen traal tijdens een lezing in de Lokhorst- kerk aan de Pieterskerkstraat 1. De avond is georganiseerd door de dorps- gezinde en remonstrantse gemeente. Aanvang 20.00 uur. Ekklesia De Leidse studenten Ekklesia houdt woensdag 21 maart een forum over de waarde van de teksten van Bachs canta tes en oratoria. De avond begint om 20.00 uur in het pand Rapenburg 100. Cursussen De wijkouderenraad Merenwijk presen teert woensdagochtend 21 maart enkele nieuwe cursussen handvaardigheid voor ouderen. Er zijn onder meer demonstra ties bloemschikken en Japanse vouw- kunst. Plaats van handeling is het dien stencentrum Merenwijk aan de Rosmo len 6. Aanvang 10.00 uur. LEIDEN - De gemeente stelt schijnlijk een hoofd financiële en economische zaken aan voor de cul tuursector. Hoewel nog niet alle partijen zich hiervoor even duide- Goedkeming uitbreiding Nieuwe Vaart LEIDEN Het ministerie van on derwijs en wetenschappen heeft toestemming gegeven voor uitbrei ding van scholengemeenschap De Nieuwe Vaart op het Lamen- schanspark. In de nieuwbouw worden de technische afdelingen van de school ondergebracht. In het plan van architectenbureau Van Vliet partners uit Leidschendam zijn werkplaatsen ontwerpen voor de af delingen motorvoertuigentechniek, elektrotechniek, terwijl ook de af deling grafische techniek er de ruimte krijgt. Tegelijkertijd met de uitvoering van het nieuwbouwproject wordt het bestaande gebouw aangepast voor mindervaliden, onder meer door het aanbrengen van een lift. Het nieuw te bouwen deel van De Nieuwe Vaart krijgt een totale op- perlakte van bijna 5000 vierkante meter en wordt uitgevoerd in tradi tionele bouw. De werkzaamheden beginnen nog voor de bouwvakva kantie van dit jaar. De verwachting is de nieubouw op 1 augustus 1991 gereed is. lijk hebben uitgesproken, lijkt de meerderheid van de politiek zich achter de benoeming van zo'n func tionaris te scharen. Deze topambte naar moet voor ten minste twee jaar het financiële beheer van de ver schillende culturele instellingen verbeteren. PvdA, CDA en de WD verzetten zich gisteren aanvankelijk tegen het instellen van de nieuwe functie. Hoewel ze niet betwijfelden dat zo'n ambtenaar heel nuttig kon zijn, aar zelden ze om die vlak voor de ver kiezingen, en dus ook vlak voor de onderhandelingen voor een nieuw college te benoemen. Vooral ook omdat met de aanstelling van een hoofd financiële en economische zaken - en de benoeming van enige andere ambtenaren in de cultuur sector - een bedrag is gemoeid van ongeveer een half miljoen gulden. Nadat interim-manager Kleijne er sterk op had aangedrongen niet lan ger te wachten met de nieuwe func ties, zegden de vertegenwoordigers van PvdA, CDA en WD toe dat ze zouden proberen hun fracties over te halen. Met de benoeming van een hoofd financiële en economische zaken is de ambtelijke top voor de cultuursector compleet. Winnie Mandela Buurthuis Winnie Mandela houdt vrijdag 23 maart een dansavond. Aanvang 21.00 uur, toegangsprijs 2,50 gulden. Ie dere dinsdag kan in hetzelfde buurthuis worden gebridged door 55-plussers. Kennis van de regels is een vereiste, goed spel niet. Aanvang 13.30 uur, kos ten 1 gulden per keer.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14