TAD LEIDEN Politieke partijen sluiten verkiezingcampagnes af Oproep tot boycot betaling huismeesters Opaalstraat We moeten het hebben van spektakel' LEIDSCH m DAGBLAD Illegaal slaapt in garagebox PvdA Lijst 1: Henriette van Dongen ALS LEIDEN U LIEF IS WBÈÊÊBËÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊnËBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊBÊÊÊÊBÊÊÊÊ MAANDAG 19 MAART 1990 Tienduizenden besteed aan folders en posters LEIDEN - De Leidse deelne mers aan de raadsverkiezingen f hebben zich afgelopen zaterdag voor de laatste keer massaal ge presenteerd aan het winkelen de publiek. Het is de vraag of ze er iets mee zijn opgeschoten. De meningen over het nut van het tienduizenden guldens kosten de leuren met folders, balonnen en posters lopen uiteen. dor Roy Klopper Waar de meeste partijen denken via een babbeltje, een appeltje en een foldertje de zwevende keizers te kunnen inpalmen, zijn andere par tijen sceptisch over de waarde van dergelijke acties. "We staan hier al leen omdat het opvalt indien je er niet bent. Aanwezigheid levert geen stemmen op, afwezigheid kost stemmen", aldus D66-lijstrekker Pex Langenberg, die zaterdagmid dag druk aan het folderen was in de omgeving van het Stadhuisplein. De democraten hebben dan ook een van de laagste verkiezingsbudget ten van alle partijen. Ze lieten voor ongeveer 3000 gulden folders druk ken, en daar bleef het volgens Lan genberg bij. Dat gold ook voor de rode rozen, de poster-voorraad hield het iets lan ger uit. De sociaal-democraten heb ben ook ongeveer 10.000 gulden gespendeerd aan de campagne. Koploper op financieel gebied is het CDA. Deze partij stak ruim 20.000 gulden in propaganda-mate- riaal. De laatste centen hiervan wa ren zaterdag geïnvesteerd in een stand aan de Haarlemmerstraat. Dozen vol blokjes kaas en balonnen met milieuvriendelijk gas moesten voorbijgangers vriendelijk stem- De campagne van Leefbaar Lei den kostte een kleine 4000 gulden. Deze partij stond zaterdag met een opvallend druk bezochte stand op het Stadhuisplein. Ook hier de ge- WD beslist deze week over opvolging Kuijers bruikelijke balonnen (eveneens met milieuvriendelijk gas), posters en folders. "Als je 1500 kiezers moet hebben voor een zetel en je krijgt er 1499 is dat erg zonde. Daarom staan we hier", luidt de uitleg van A. Ab- zouwer, tweede op de lijst. SP-lijsttrekker Cor Vergeer was in zijn eentje verantwoordelijk voor een behoorlijke stagnatie in de stroom markt-bezoekers. Midden op de wandelroute stopte hij iedere voorbijganger een pamflet in de hand. "We gaan nog huis-aan-huis met folders, maar dit is toch ook wel nuttig", meende Vergeer. De SP- pogingen om de kiezers aan zich te binden hadden een prijskaartje van circa 3500 gulden. Links Leiden stond voor V&D met de kleinste stand van alle partij en. Alleen mensen die hierom na drukkelijk vroegen kregen informa tie-materiaal. "Voorbijgangers die geen belangstelling hebben gooien de folders meteen op de grond. Dat kunnen wij als milieu-partij niet maken", aldus Wim Guiling. On danks de wat armetierige stand heeft de partij zo'n 10 mille LEIDEN - De WD beslist halver- vege deze week in overleg met het campagne gestoken. Een groot deel B en W of de vrijdag af- hierbavan werd opgeslpkt door het getreden wethouder Kuijers wordt u ?a^erc*aêavond opgevolgd. Kuijers legde vrijdag hield in Het Volkshuis. De Groenen hadden een kraam op het Stadhuisplein. Van hieruit i fiet- De WD had v stuntje bedacht. Automobilisten konden de hele dag gratis hun auto parkeren op een terrein aan de Boommarkt. De veertig plaatsen waren snel vol. "Een symbolische actie om de noodzaak van een extra parkeergarage aan te tonen", legde Theo van der Nat uit. De verkie- zingscmapagne van de WD heeft een dikke 10.000 gulden gekost. Niet voor niets, hoopt de lijsttrek ker. "Ik denk dat een grote groep kiezers nog geen keuze heeft ge maakt, die mensen hopen we nog binnen te slepen". De PvdA had zaterdag ook goede hoop nog wat twijfelaars te overtui gen. De folders in de stand aan de Haarlemmerstraat waren snel op. LEIDEN - Een 30-jarige man uit Li bië die illegaal in het land verblijft, heeft wekenlang in een garagebox aan de Mahlers:raat geslapen. Buurtbewoners zagen de man elke keer de garage ingaan en er voorlo pig niet meer uitkomen. De wijkagent die een kijkje ging nemen, trof de man slapend in de bak van een bakfiets aan. Deze had hij als bed ingericht. Het is nog on duidelijk of hij de garagebox met toestemming van de eigenaar ge bruikte. De Libiër is naar het bu reau meegenomen. Vrouwen betrapt op zakkenrollen WD-fractievoorzitter Bakker wil gmgen mensen de stad de zaak eerst bespreken in zijn frac- sen behangen met tie. "En ik denk dat B en W er ook wel over zullen praten", aldus Bak- foldertje waarop de eigenaren worden gepre zen voor het gebruik van dit milieu- ker vriendelijke vervoermiddel. E. van Kuijers staat tweede op de lijst Hecke vindt de campagnes van de LEIDEN - De Aruba-dagen in de Groenoordhallen hebben het afgelopen weekeinde bijna 5000 mensen ge trokken. De organisatie van het evenement toonde zich na afloop zeer tevreden. Dit overtreft al onze ver wachtingen". aldus organisator C.J. Angela, die voor af hoopte op 3500 belangstellenden. Zaterdag zag het er nog niet naar uit dat de mani festatie zo veel bezoekers zou trekken. Mede dankzij het mooie weer kwamen slechts 800 toeschouwers een kijk je nemen. Gisteren kwamen er ruim vijf keer zo veel mensen langs de kassas. Angela schrijft dit toe aan het andere programma op de zondag. Stonden er de eerste dag bijna alleen tour-operators en reisbureaus in de hal, zondag stonden er veel typisch Arubaanse evene menten op het programma. Zo waren er diverse kraampjes waar exotische maaltijden werden ver kocht. Hoogtepunt van de tweede dag wa ren optredens van de op de Antillen zeer bekende zangers Claudius Phi lips en Robert Jean d'Or. De eerste vergeleek zijn popu lariteit op Aruba met die van Lee Towers in Neder land. "Daarom vind ik het fijn om hier op te treden, de Antillianen in Nederland hebben niet iedere dag de ge legenheid mij te zien", aldus Philips. De organisatie had de Arubaanse sterren speciaal voor de manifesta tie in de Groenoordhallen laten overvliegen. De tweede dag werd geopend met toespraken van on der anderen de gevolmachtigde minister van Aruba, R. Leclé. Na afloop werd duidelijk dat er goede kansen zijn dat de Aruba-dagen ook volgend jaar weer in de Groenoordhallen worden gehouden. Angela: "We zijn uitermate tevreden over de medewerking van de direc tie. De katis is groot dat we hier in 1991 ook weer onder dak zoeken en wel voor een groter aantal dagen", (foto Lock Zuyderduin) WD-kandidaten de ko- andere partijen getuigen mende raadsverkiezingen. Over zijn moede. Als je door presentjes terugkeer in de gemeenteraad heeft stemmen moet komen, ben je triest Kuijers geen uitspraken gedaan de brief waarin hij zijn aftreden aan kondigde. "Ik ga er gewoon vanuit dat hij terugkomt", aldus Bakker. Stichting voor behoud oude films LEIDEN Om oude films over Lei den op te sporen en te behouden .voor toekomstige generaties, is de Stichting Centrum Leidse Stads- films opgericht. In een persbericht noemt de stichting het belangrijk dat de weinige oude films die er nog zijn goed worden bewaard. De stichting roept mensen die •oud filmmateriaal bezitten op om dit kenbaar te maken. Dat kan bij mevrouw Kervers, tel. 144076 of 123069. bezig". Hecke ziet een essentieel verschil met de eigen campmagne. 'Natuurlijk spreken wij de mensen ook aan, maar we geven geen ca deautjes om ze te lokken". Lijsttrekker Ed van Tol van de Anti Afpak Partij (AAP) was zon dagmiddag actief. Hij had een bij eenkomst georganiseerd in de Droomfabriek, waar kiezers vragen konden stellen over het programma van de partij. De reclame voor zijn partij is ook flink in de papieren ge lopen. "Dat viel me zwaar tegen, de rekeningen moeten nog binnenko men, maar het wordt zeker meer dan 10.000 gulden". Leiden Weer Gezellig was zater dag niet vertegenwoordigd in het centrum. "Ik heb dat niet nodig", al dus lijsttrekker Stöxen. Hij heeft ongeveer 2500 gulden in de reclame gepompt. LEIDEN - De bewonerscommissie 'Denken en Doen' van de Opaal- straat, Topaaslaan en Turkooislaan heeft opgeroepen een nieuwe opi niepeiling over de huismeesters Van de Woningbouwvereniging Leiden (WBL) te boycotten. Voorts wordt bewoners geadviseerd de maande lijkse bijdrage van ruim 7 gulden voor de. huismeesters niet meer te betalen. dus W. de Leen van de bewoners commissie. De bijdrage maakt deel uit van een bedrag van 12,27 gulden per maand. Het resterende bedrag van 5 gulden is bestemd voor de af- vuil. namen de bewoners een maand la ter contact op. Nadat eerst werd ge suggereerd dat de aangetekende brief nooit was aangekomen, volg de enige dagen later toch een ant woord. Hierin werd gesteld dat de Voetballer doet aangifte van mishandeling LEIDEN - Een voetballer van Stompwijkse Boys heeft aangifte gedaan van mishandeling tijdens de wedstrijd tegen de Leidse vereni ging VNA. De man uit Leidschen- dam liep striemen op de rug op door klappen van een supporter, waar schijnlijk van VNA. De eerste helft van de wedstrijd verliep zeer chao tisch, zodanig zelfs dat de scheids rechter geen zin meer had om nog door te gaan en tijdens de rust naar huis vertrok. De twee elftallen gingen uiteinde lijk akkoord met een scheidsrechter van de thuisclub VNA. Reeds na een kwartier spelen in de tweede helft had deze arbiter de thuisclub twee penalties gegeven, wat leidde tot veel ongenoegen bij Stompwijk- se Boys. Toen een speler van VNA de tweede penalty miste was de cha os compleet. Supporters liepen het veld op en er werden links en rechts klappen uitgedeeld. De wedstrijd is vervolgens gestaakt. Drie vrouwen bij botsing gewond LEIDEN - Een 39-jarige vrouw uit Leiden veroorzaakte vrijdagnacht op de kruising Stationsplein/Schut- tersveldweg een forse aanrijding door geen voorrang te verlenen. De ze vrouw, die onder invloed ver keerde, kwam uit de richting van het belastingkantoor en botste op een 22-jarige Noordwijkse, die uit de riching van de Molen de Valk kwam. De auto's werden totaal ver nield. De 39-jarige Leidse liep een hoofdwond, nekletsel en schaaf wonden op. Haar passagier, een 34- jarige vrouw uit Leiderdorp, ver stuikte haar enkel en liep inwendig letsel op. De Noordwijkse hield een hersenschudding en een schaaf wond aan de aanrijding over. De drie vrouwen zijn naar het AZL ge bracht. Occasionshow in Groenoordhallen LEIDEN In de Groenoordhallen wordt op 29, 30 en 31 maart een oc casionshow gehouden De bewoners hebben de kwestie huismeesterskosten uitvloeisel zijn groot aantal dealerbedrijven deel- •erscheidene malen onder de aandacht gebracht van de WBL, maar zijn niet tevreden over de reac ties. Op 22 januari werd een aange- Sinds 1 juli 1989 betalen de huur- tekende brief verzonden aan de di- ders een maandelijkse bijdrage 7,27 gulden voor huismeesters. Maar tot nu toe is nog nergens "een huismeester aangesteld. "We beta len dus al maanden voor niks", al- rectie van de woningbouwvereni ging. Hierin stond het verzoek om de tot dan toe betaalde bedragen voor de huismeester terug te stor ten. Omdat geen antwoord volgde LEIDEN - Drie vrouwen uit Almaar zijn zaterdagmiddag op heterdaad betrapt bij het stelen van een porte monnee van een 45-jarige vrouw uit Zoetermeer. Een bedrijfsleider van V&D zag het drietal opvallend rond de Zoetermeerse lopen. Hij liep naar de vróuw om te vragen om te vragen of ze iets miste. Het bleek dat haar portemonnee uit haar tas was verdwenen. Eén van de drie had de beurs nog bij zich. Het is on duidelijk of de vrouwen van 27, 29 en 34 jaar oud die middag nog meer personen hebben gerold. Start campagne kinderopvang LEIDEN - Mede öp initiatief van de gemeente start vólgende week de wervingscampagne bedrijfsge richte kinderopvang. De campagne is er op gericht om bedrijven kind plaatsen te laten huren in gesubsidi eerde instellingen voor kinderop vang. Wethouder Van Dongen geeft 27 maart in soceïteit De Burcht het officiële startsein. De gemeente werkt in de campagne samen met de Centrale Organisatie Kinderop vang Leiden (COKL). Burgerlijke Stand LEIDEN - Gehuwd: P.A.F. Cortenraad en G.A. Koornstra, P. Delfos en A.M.J.M. Mulder, M. Vreugdenhil en H.M. Gosker, J. Galiaard en J W. van Doorn, N.P. Groot en S.A.M. Prins, D. Ramasray en L. Kapoerchan. Leerlingen Stedelijk Gymnasium treden op in Paradiso LEIDEN - Zeven leerlingen van het Stedelijk Gymnasium reizen op 25 maart af naar het Amster damse Paradiso. Ze vormen een van de groepen die meedoen aan de finale van een toneelwedstrijd die een sage of mythe uit de klas sieke oudheid als basis moet heb ben. door Roy Klopper Het Leidse gezelschap bestaat uit drie schrijvers en vier toneelspe lers. De auteurs hebben het ver haal 'Gyges en Kandaules' van Herodotes in een modern jasje ge stoken. Het oorspronkelijke ver haal vertelt over eën vertrouwe ling van de koning die verliefd wordt op de vorstin. Hij begluurt haar en wordt daarbij door de vrouw betrapt. Zij stelt de ver trouweling voor een keuze. Of hij moet zichzelf ombrengen of hij dient de koning te vermoorden. Dat laatste gebeurt. De drie gymnasiasten, Arjen Barel (16), Firmin Candido (16) en Thomas Voskuil (15) schreven het stuk om tot een hedendaagse ver sie. Een weinig sympathieke vrouwelijke captain of industry heèft eën man op wie ze erg trots is. Haar secretaresse is minder ge lukkig in de liefde en raakt ge charmeerd van de man van haar bazin. Ze verstopt zich in een kle renkast en kijkt naar de man ter wijl die gekleed in een tangaslip wat bodybuild-oefeningen doet. Op een gegeven moment betrapt hij de secretaresse en stelt haar voor dezelfde keuze als in het authentieke yerhaal: zelfmoord of zijn vrouw ombrengen. De di rectrice moet het afleggen, waar na de secretaresse met de man trouwt. Spectaculair Om de moderne aanpak nog wat te accentueren begint het stuk met een bromfiets die langs het De leerlingen van het Stedelijk Gymnasium die volgende week optreden in Paradiso: "We staan niet te trap pelen om een opvoering op school". publiek het toneel oprijdt. De schrijvers verwachten dat ze het van dergelijke spektaculaire ef fecten moeten hebben. "Maar als er een conservatiëve jury zit red den we het niet". Ze hebben wat inlichtingen ingewonnen over de drie stukken die eveneens mee dingen naar de eerste prijs, een reis naar Griekenland. Het zijn al lemaal opvoeringen die de oor spronkelijke verhalen als basis hebben, er is geen sprake van ei gen invulling van de thema's. De Leidse leerlingen hopen daarom dat ze het vanwege de originali teit redden. De vier spelers die het stuk op de planken zetten zijn door de schrijvers geselecteerd. Het zijn Wijbrand van de Broek, Huib Tabbers, Marijè van de Berg en Tanje Hoff. De meesten zijn lid van een toneelclub op de school. De voorbereidingen voor het op treden worden begeleid door een echte regisseuse, Jet Beek. Zij is door de organiserende Vereni ging voor Onderwijs, Kunst en Wetenschappen aan de groep toe gewezen. Zoals het echte auteurs betaamt hebben ze al verscheide ne discussies gevoerd met de to neelspelers. Met name over het bodybuild-gedeelte in tangaslip is nog wel even gestoeid. Deze twijfelachtige glansrol is wegge legd voor voor Huib Tabbers, die zichzelf eigenlijk nog niet op zo'n r op het podium ziet staan. ii Holv; Mede om die reden staan de schrijvers en spelers niet echt te springen om het stuk na het op treden in Paradiso ook in de eigen school op te voeren. "Het zou mis schien kunnen tijdens het slot feest voor de zomervakantie, maar dan is er geloof ik al een of andere opvoering. Daar kunnen we dus niet meer bij", hoopt Fir min Candido. Maar helemaal in de anonimiteit kunnen ze het stuk niet opvoeren. De tribunes van Paradiso zijn volgende week voor een groot deel gevuld met fans. Familieleden, leerlingen en docenten van de school hebben al aangekondigd het schouwspel wel eens met eigen ogen te willen aanschouwen. mededelingen die al in april 1989 zijn gedaan. Volgens de commissie blijkt uit gesteld! dit antwoord dat er geen sprake is - van overleg tussen WBL en bewo ners. "De toon van de brief is arro gant en geeft geen antwoord op on ze vraag. Er staat slechts een verwij zing in naar besluiten die binnen de WBL zijn genomen". De bewoners commissie heeft voor volgende week donderdag een vergadering uitgeschreven waarop de huismees- tersproblematiek ter sprake komt. De bewoners' worden in een in de LEIDEN - Twee 20-jarige Haagse De openingstijden zijn donder dag van 17.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Hagenaars gepalet voor mishandeling deze brief staat ook de oproep tot een boycot van enquêtes over de huismeesters en de aanbeveling de en 16qarige jongen uit Wasse- Deze knaap stond met een vriend op het Stationsplein te wach- r te betalen. "Laat ten bij de bushalte. Voor de grap r brengen door deed hij alsof hij een appel r niet maningen, niemand kan worden ge- passerende auto wilde gooien. Daarop keerde de auto terug en stapten zes Hagenaars in de leeftijd van 19 tot 21 jaar uit. De Wassenaarse jongen hield aan hoofdwond hij in het Elisabeth- ziekenhuis moest worden gehol- dwongen te betalen leende diensten". Een ander onderwerp dat tijdens de vergadering ter sprake komt is de stadsverwarming. De bewoners- de mishandeling commissie is zeer ontevreden u het functioneren van deze mingsbron. Met r tige uitvallen is veel bewoners doorn in het oog. Voorts zou het sys teem onvoldoende warmte opleve- tionsweg en de Schuttefsveldwe het regelma- pen. Het zestal kon later worden Voor dit onderdeel gadering zijn deskundigen var energiebedrijf uitgenodigd en de Slaaghwijk. had veroorzaakt. De 21-jarige chauf- het feur verkeerde onder invloed. Het be- tweetal dat de jongen had mishan deld zit nog vast. ADVERTENTIE SIQ0 PvdA DE LEIDSE PVDA KIEST VOOR een actief werkgelegenheidsbeleid en aanpak van de langdurige werkloosheid goed onderwijs voor iedereen bescherming van het milieu bevordering van fietsverkeer en openbaar vervoer goede en betaalbare woningen bevordering en vernieuwing van kunst en cultuur voorzieningen waardoor mensen zo zelfstandig mogelijk kunnen leven bestrijding van discriminatie en versterking van de positie van zwakke groepen in de samenleving een veilige en schone stad een open en klantvriendelijk gemeentelijk apparaat STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7