Gouden plak verhult falen shorttrack-ploeg Kemkers schaatst record Hoffinann uit de boeken J VAN I SPORT AMSTERDAM Één eerste plaats maakt nog geen zomer. In dat besef moet de Nederlandse short track-ploeg gisteren de gouden medaille voor het onderdeel koppelkoers in ontvangst hebben geno men. In de koele Edenhal in Amsterdam faalden de mannen het afgelopen weekeinde namelijk col lectief op de individuele onderdelen van de wereldkampioenschappen. Bij de vrouwen deelde alleen Joëlle van Koetsveld van Ankeren niet in de malaise. Mede dank zij haar overwinning op de afslui tende 3000 meter legde de 16-jarige IHCL-rijdster achter de onaantastbare Canadese Daigle Sylvie beslag op de zilveren medaille in het eindklassement. Dank zij de drie tinten eremetaal ploegen hun onvrede over het be de vrouwenploeg pakte brons op de leid van bondscoach Arie Ravens- 3000 meter koppelkoers sloeg de bergen steeds minder onder (lege) sombere stemming in het Neder- stoelen of banken. De Voorschote- landse kamp na een alles behalve naar moest eerst een binnenbrandje zonnig weekeinde alsnog om. Vanaf bij de vrouwen blussen, voordat hij vrijdagavond staken (ouders van) er gisterochtend achter kwam, dat leden van de Nederlandse kern- het bij de mannenploeg nog schever INZELL (ANP) Gerard Kemkers heeft dit weekeinde loon naar wer ken gekregen. Het wereldrecord op de kleine vierkamp werd tijdens de wedstrijden om de Gouden Schaats Inzeil van eigendom. De 23-jarige Eeldenaar dook ruimschoots onder standen (39,17 op de 500 meter Terwijl Veldkamp in Savalen maar een wedstrijdje reed, had met de name Van der Burg zijn zinn< zet het niet al te solide ogende kamprecord van de Olymische twee afstanden al besloten, dat hij 1500-meterkampioen. Na twee af- het totaal, dat de Oostduitser André Hoffmann op 12 en 13 januari 1985 Davos had behaald. Daarmee 4.02,15 op de 3000) had de Zuidhol zat. Van het viertal Richard Suyten, Erik Duyvelshoff, Jeroen Otter en Charles Veldhoven slaagde nie mand er in de finale te halen. Een af gang van jewelste op een WK dat nota bene in eigen land wordt afge werkt. Juist de Oranjeklanten had den de in Nederland nog onderont wikkelde tak van de schaatssport een duw in de goede richting kun nen geven. Nu dat niet was gebeurd, was een zondebok gauw gevonden. Dat reserve Jan Hoogeveen geen goed woord over had voor de gang van zaken, was begrijpelijk. De 20- jarige Woubrugse dienstplichtige had op last van de Ravensbergen plaats moeten maken voor de op ou- terende Veldhoven. De met een conditie-achterstand kampen de routinier uit Oegstgeest had jif ;j n O Richard. Suyten wordt gelanceerd tijdens het onderdeel 5000 meter koppelkoers. Wat de Stompwijker op eigen kracht niet voor elkaar kreeg, hikte hem in ploegverband wel: winnen. (foto anp> zijn laatste reserves zou sparen vo de afsluitende koppelkoers. Als r gerend wereldkampioen aardig perspectief om de derland op dat onderdeel titelkan- Hoffmann (38,77 oudste wereldre- 4.03.31 - 1.56,10 - 7.11,37) uit de we- i„ u eld te helpen. Halfslachtig Een val op de 1500 meter deed de Het leek wel of Veldhoven met die metertijd van Pavel Pegov (Sov) uit kansen keren. Van der Burg, vijfde halfslachtige opstelling bij het EK van Heerenve de v itweè- had gezet. Richard Suyten, op pa- het WK, was opnieuw een il- pier de grootste troef Burg de 5000 meter afwerken Kemkers, een groot deel het nieuws wegens een Kemkers, vierde tijdens de we reldtitelstrijd in Innbruck, had zich stil gehouden. Bart Veldkamp en Ben van der Burg repten van een aanval op verschillende toptijden. Ook bondscoach Ab Krook had zich dook de Drent zeventiende punt in het gewoel van prognoses ge waagd. "Het moet er toch lusie kwijt. Plichtmatig zou Van der bergen, kwam op geen enkele af stand in de buurt van een fina- het leplaats. Een val, diskwalificatie en vierde plaats in de serie stonden komen", aldus Krook. Tijdens het record staat op 160.454 (38,55 IJsgala in Heerenveen was Visser 4.02,57 - 1.57,95 als laatste Nederlandse wereldre cordhouder onttroond. "Eén van mijn schaatsers zal op een afstand dan wel in het klassement het we reldrecord pakken." Een verbetering van een af standsrecord kan Krook nauwelijks had geen spanning op mijn benen", de zwakke 5000- klaagde Suyten na zijn mislukte 1000 meter. Ten einde raad nam hij zijn toevlucht tot Mieke van der Ma- 7.01,60). Het was rel, een haptonome die al vaker 25 jaar toch bepaald geen groentje. Hij versliep zich op zondagochtend samen met zijn 'slapie' Hoogeveen, arriveerde net op tijd om de 1000- meter nog te rijden, maar haalde vanwege een val de eindstreep niet. De kommer en kwel die de vrou wenploeg van Ravensbergen trof was van andere aard. Een toegewe zen protest van de bondscoach ten gunste van Van Koetsveld zette kwaad bloed bij de tegenvallende Monique Velzeboer en Manuela Os sendrijver, die in een ver verleden elkaar nog wel eens in de haren wa ren gevlogen. Nu was Ravensber gen de gebeten hond. Na een verhel- Het grootste assortiment TUINMEUBELEN met toebehoren tussen Den Helder en Breda in elke prijsklasse wereltitelstrijd op de tien kilometer reed. De Gouden Schaatsen gingen Kemkers, de Oostduitsc spo- serieus hebben gemeend. Dat lijkt rintwereldkampioene de toptijd zijn probleem niet in zijn benen flarden maar 'tussen de oren' zat. Ook Erik Duyvelshoff bereikte de finale niet. Maar de benjamin van de Nederlandse mannen had alleen de Angela opdracht onbevangen te schaatsen dat deed hij naar vermogen. De namelijk in het Zuidduitse schaats- Hauck en de Oostenrijkse Emese oord sinds de opening van de baan Nemeth-Hunyandi. Beste sprinter oogappel van Ravensbergen kwam in Calgary niet meer haalbaar. Het bij de 25ste editie van deze traditio- nog kracht en ervaring tekort i Geir nele sluitingswedstrijden was de zich i Westduitser Uwe Streb, die het oer- Heerenveen te scherp, dat op de oude nationale record a, 3000 meter i prooi 1 de voudige Noorse wereldkampioen Johann goud, Erhard Keiler verbeterde. Hij i al met wereldtoppers als de wereldkampioen Yuichi Akasaka, Willy O'Reilly en aftre dend titelhouder Michel Daignault te kunnen meten. Een heel ander verhaal had Jeroen Otter, met zijn Heereweg 350 (N208) Lisse derend gesprek op zaterdagavond leek het er op dat alle neuzen dezelf de richting opwezen. Op de 1000 meter ging het echter mis met Pris- cilla Ernst. Een schuiver bezorgde de Haagse een nieuw scheurtje in haar al zo dikwijls gekwetste enkel. Daardoor moest Anja van der Poel, net als vorig jaar bij de WK in Soli hull, opdraven voor de koppel koers. Ver achter Canada en Japan stelde het gelegenheidskwartet in elk geval het brons veilig. Koel Als enige Nederlandse hield Joélle van Koetsveld het hoofd koel. De getalenteerde havo-scholiere uit Loenen sprokkelde voldoende pun ten bijeen om met medaillekansen aan de 3000 meter te beginnen. In de rug gesteund door Ossendrijver, die haar finaleplaats aan een sterke 1000 meter te danken had, won Van Koetsveld de slotafstand van kop af Van de Canadese Daigle, die al verzekerd was van prolongatie van de wereldtitel, had de Nederlandse niets te duchten. De manier waarop Van Koetsveld haar zeven mede-fi- nalsiten achter zich hield dwong be wondering af. Datzelfde gold voor de groepsprestatie van de Nederlandse mannen. Fel op de huid gezeten door de Canadezen, die eveneens wat moesten rechtzetten na het in dividuele toernooi, lieten Suyten, Veldhoven, Otter en vooral Duy velshoff zien hoe goed Nederland de aflossing beheerst. Door die gouden uitsmijter wordt de aflossing van de wacht wellicht nog even uitgesteld. De kritiek op Ravensbergen (Suyten: "Ik houd mijn mond maar even") was ver stomd, maar kan in een later stadi um gemakkelijk weer oplaaien. Want Ravensbergen lijkt niet in staat de Nederlanders in mentaal opzicht veel te kunnen leren. Veldhoven, Suyten en Otter kun nen wat dat betreft een voorbeeld kunnen nemen aan de in Leiden verblijvende Belg Geert Blanchart. Slag na slag kreeg de 23-jarige stu dent theaterwetenschappen in zijn sportieve loopbaan te verwerken. Maar zijn ongebrijdelde strijdlust hield hem in figuurlijke zin op de been. Finaleplaatsen op de 1500 en 1000 meter bezorgden de brekebeen van weleer zo veel punten, dat hij zevende werd in het eindklasse ment. Hoewel de Italiaan Orazio Fa- gone de luid aangemoedigde Blan chart op de 5000 meter finaal onder uit reed, eindigde de Belg onbe dreigd als beste van de Lage Lan den. Blanchart ("Ik ben schaatsbeu") nam daarmee afscheid van de bin nenbaan. Hij gaat zich waarschijn lijk weer aan zijn grote liefde, de langebaan, wijden. Zijn Nederland se collega's overwegen dat alterna tief niet. Veldhoven stopt alleen met shorttrack, als hij werk vindt als medisch bioloog. De anderen blikken al vooruit naar de Olympi sche Spelen van Albetrville in 1992. Of dat onder leiding van Ravensber gen gebeurt, is nog maar de vraag. Als de ontwikkelingen in short track-kringen zo'n vlucht nemen als de bondscoach wenst, zou hij zelf de boot wel eens kunnen missen. TIM BROUWER DE KONING John Wliitaker lijkt klaar voor wereldbeker DEN BOSCH (GPD) - Omdat de Nederlandse ruiters het gistermid dag bij Indoor Brabant op de be langrijke momenten lieten afweten, ontbraken zij op het feestje van John Whitaker. Zijn wereldbeker overwinning in Parijs (vorige week) vierde de Engelsman met - inder daad - een nieuwe triomf in het paardesport-circus. Vijf vrienden mochten meedoen in de barrage, maar geen van hen kreeg een serieuze kans om de twee eenheid Whitaker/Milton van haar voetstuk te stoten. Dat het parcours op voorspraak van enkele ruiters drastisch werd verhoogd, kwam precies in Whitakers straatje te pas. De stevige roker had de asbakjes van zijn juist verkregen bolide net vol en was dringend aan een nieuwe auto toe. Maar niet alleen de zege bij Tn- door Brabant zorgde voor een glim lach op het zo vaak mismoedige ge laat. Het bericht dat Ian Millar, de tweevoudig winnaar van de wereld beker, over een maand ontbreekt bij de finale in Dortmund, was zeker zo prettig voor John Whitaker. Zijn schimmel Milton is in topvorm, Mil lars paard Big Ben is geveld door koliek. "Ik heb alle vertrouwen dat het me nu gaat lukken om de we reldbeker te winnen", sprak de Eu ropees kampioen opgeruimd. "Al weet ik dat dit elk jaar van mij werd verwacht". Na die finale zet prijsrij- der Whitaker zijn kostbare paard op rust en bereidt hij zich terdege voor op het wereldkampioenschap in Stockholm. Wereldrecord voor Boebka DONETZK (ANP) - Sergei Boebka heeft het indoorseizoen 1989-1990 zaterdag in Donetzk afgesloten met een een nieuw wereldrecord. Het was de twin tigste keer dat de Russische at leet, die in zijn woonplaats op een overdekte baan over 6,05 meter sprong, het wereldrecord verbeterde. Het was zijn elfde record in hal. De Olympische titelhouder en tweevoudige wereldkampioen sprong twee centimeter hoger dan het oude record, dat hij op 11 februari van het vorig jaar in Osaka op 6,03 meter had ge bracht. Boebka bleef met zijn prestatie van zaterdag slechts één centimeter verwijderd van zijn record in de open lucht, dat hij op 10 juli in Nice op 6,06 me ter bracht. 1 «rL WIE ZEI Ruud Gullit in de Volkskrant: „Als je hier in Italië komt en je zegt Oranje, dan is iedereen en thousiast. In Nederland is ieder een allang weer tot de orde van de dag overgegaan. En de orde van de dag is dat we gewoon klote voetballen". Ruud Gullit over 'de affaire Libregts' in de Volkskrant: „Ik weet wat er gaande is. Het is altijd moeilijk dingen te zeggen zoals ze echt zijn. Zeker ook uit respect naar bij voorbeeld je trai ner. Het is zo gemakkelijk iemand een draai om de oren te geven. Soms moet het, is het functioneel, maar het blijft vervelend". Ruud Gullit over 'de affaire Libregts' in NRC Handelsblad: Laat ik dan maar de bood schapper zijn van het slechte nieuws. Ofwel Pheidippis uit Ma rathon die in Athene gaat berich ten over de strijd van de Grieken tegen de Perzen". Ellen van Edik, management assistente bij NEC, in Voetbal International; „Vóetballers zijn maar op één ding gek: hun salaris". Columniste Ria Stalman, Al gemeen Dagblad: „Grotere machten gaan ervoor zorgen dat Libregts van zijn na tionale taak wordt ontheven". Ajaxied Danny Blind, Voetbal International: Iedereen die een paar voetbal schoenen heeft roept dat hij in Oranje moet". Leo Beenhakker in Aktueel, nadat hij tenslotte heeft toege stemd in een vraaggesprek: „Het leuke van voetbal is datje er altijd weer met de verwachting naar toe gaat dat het een leuke wedstrijd zal worden". Hans Schraders, mede-direc teur van Sport- Recreatiead viesbureau Schraders Van Seggelen, het bureau dat de commerciële belangen van het Nederlands elftal voor en tij dens de WK gaat behartigen, in Elsevier: „Tijdens het Europees Kam pioenschap twee jaar geleden ging het Nederlands elftal pas echt leven tijdens de laatste twee wedstrijden, tegen West-Duits- land en Rusland. Hoewel we er van uitgaan dat Nederland straks de tweede ronde haalt, heb ben we ons de vraag gesteld: kun- nen we de WK-iiysterie eerder cre ëren? Wij denken van wel". Ajax-trainer Leo Beenhakker beantwoordt het verzoek van het weekblad Aktueel, in Aktu eel: „Nee, dat moesten we maar niet doen. Want als ik een interview geef is alles oké, maar als ik het straks gedrukt zie staan, is het op eens volkomen anders. Dan staan er ineens dingen in die ik niet heb gezegd, of hebben ze mijn uitspra ken uit zijn verband gerukt". Scheidsrechter Ignace van Swieten in NRC Handelsblad: „Buiten de wedstrijd is de sfeer erg onaangenaam. En dan druk ik me nog zacht uit. Erbinnen is het in verhouding tot buiten het veld nog verteerbaar. De onder linge acceptatie in het veld is aan zienlijk minder geworden. Er is de laatste jaren een ander type voetballer ontstaan. Meer zake lijk, koel, do my job, douchen en wegwezen". Sportpsycholoog Peter Blitz, Parool: „De positie van Thijs Libregts wordt overspeeld. Zelfs de nood rem kan hem niet meer helpen". Ajax-trainer Leo Beenhak ker. NRCHandelsblad: „Het Nederlands elftal is een soort FC Pelleboer, het kan vrie zen, het kan dooien". Ajax-speler Danny Blind in Voetbal International: „Het schijnt, het is moeilijk voor te stellen, maar het schijnt dat mensen sneller tot de aanschaf van een tweedehands auto over gaan als ze weten dat de eerste ei genaar een speler v$n Ajax is. Moet je je eens indenken. Iemand koopt een gebruikte guto en vindt het extra de moeite waard omdat Danny Blind er ooit in heeft gere den. Ja? Zou jij een auto kopen omdat je weet dat Danny Blind er in reed?" Sportpsycholoog Peter Blitz, Parool: „Eens komt de dag waarop wij allen van A tot Z hebben kunnen volgen hoe Michels probeerde het uit te leggen in zijn dagblad. Het zal je column maar wezen". Columnist Ruud Verdonck in Trouw; „Ach, ook toevallig, tijdens de kwartfinales van het wereldkam pioenschap voetbal, loopt het con tract van Thijs Libregts af'. (Columnist Ruud Verdonck in Trouw) Veendam-spits Rob McDo nald, Voetbal International: „Voorstoppers mogen me schop pen, als ze-maar van m'n gezicht afblijven". (Veendam-spits Rob McDonald, Voetbal Internatio nal) Dit verliefde stel brengt de slogan: 'Hei is weer fijn langs de lijn', op gelveel andere dan door de KNVB bedoelde wijze in de praktijk. Maar het was dan ook uitzonderlijk goed weer gisteren en misschien dat het duel tussen Randstad Sport en ASC toch niet echt kon boeien. (foto Loek zuvderduin) stammeling van de Zonne godin en voorvader van de huidige keizer Akihito, ging zitten. De eerste na te vorsen Sumo-wed- strijd vond in elk geval vóór de ge boorte van Christus plaats. Net als toen zijn religieuze Shinto-ceremo- nièn bij wedstrijden vanzelfspre kend. De grootmeesters worden bij na als Goden vereerd. Voor Chiyonofuji wordt een over winning in het lopende toernooi de 31 e uit zijn loopbaan. Slechts één grootmeester heeft 32 toernooien gewonnen: Taiho in 1971. Wanneer Chiyonofuji ook dat record breek, niemand twijfelt daar overigens aan, wordt hij in Japan onsterflijk. De officiële titel nationale held," die hem vorig jaar als eerste Sumo-wor- gespierde 1,83 meter stelaar werd verleend, is daar al een bewijs van. De worstelaar kreeg die onderscheiding toen hij het record aantal overwinningen, dat in 1987 Zwaargewicht (1) De Sumo-worstelaar, die zaterdag in Osaka als eerste zijn duizendste overwinning behaalde, is in verge lijking met al zijn zwaarwichtige voorgangers in de 2600 jaar oude historie van deze sport met 122 kilo gram een lichtgewicht. Zijn naam: Chiyonofuji. Het is zijn artiesten naam want bij het Sumo-worstelen zijn familienamen taboe. Om duidelijk te maken tegen wat voor soort tegenstanders „Chiyo" het opneemt, moet men weten dat zijn momenteel gevaarlijkste con current Konishiki met 233 kilogram bijna twee maal zo zwaar is. Deze van Hawaii afkomstige kolos kan door zijn geweldige hoeveelheden vet zijn voeten naast elkaar plaatsen noch de armen langs het lichaam la ten hangen. Bij het traditionele Voorjaarstoer- nooi in Osaka, dat zoals elke „klas sieker" vijftien dagen duurt, won Chiyonofuji zaterdag in vier secon den van Hananokuni. Miljoenen Ja panners volgden het „gevecht van het millenium" op de televisie. De slechts seconden of ten hoog- sionele concentratie misschien ste enkele minuten durende twee kampen tussen de zwaarlijvige, nauwelijks geklede giganten zijn mai beslist wanneer de tegenstander ten van de mat van vier en een halv meter wordt gedrukt of met een ar der lichaamsdeel dan de voeten de lange en 34 jaar oude Chiyonofuj heeft de bijnaam Wolf Buitenland- die al snel in de ban var Nee Katerina Witt is tegen de hereniging van de Bondsrepubliek en de DDR. Dat zegt de tweevoudig Olympisch kampioene kunstschaatsen in een Europa of de Verenigde Sta- interview met het Franse magazine wedstrijdvloer raakt. Men moet zonder. hoog in de achting het publiek staan als een 'Yokozu- na' (grootmeester) in Japan in het .liemeen en Chiyonofuji in het bij- - zijn niet eenvoudig door Want het Sumo-worstelen werd de tegenstander om het middel te volgens met legenden doorweve worden gepakt en door de lucht g slingerd. Dat was Chiyonofuji Japanse geschiedenis door de Élik- God naar de aarde gebracht dag eerder overkomen toen de ge- toen hij 2600 jaar vóór Christus als stander L'Equipe. „De DDR moet de kans krijgen als autonoom land verder te gaan", zei de Oostduitse aan de vooravond van de eerste vrije verkiezingen in de DDR. „Ik wil niet dat mijn land de twaalfde provincie van de Bondsrepubliek wordt." De prinses van het ijs hele Sumo-wereld reeds rekende op zijn duizendste overwinning. glimmende kraai op de boog ciële steun keizer Jimmu, de directe af- wég kan gaan. dat de DDR met finan- buitenaf zijn eigen NIET GISTEREN SJAAK RIETBERGEN Het staat boven alle twijfel dat de zware blessure die Sjaak Rietber gen vijfjaar geleden opliep tegen Tonegido niet alleen het abrupte einde betekende van de voetbal loopbaan van de snelle spits, maar tevens een forse aderlating voor de toen nog sterke derdeklas ser LFC was. Het gaat te ver om te stellen dat het verlies van-Rietber gen het begin van de neergang van LFC inhield, maar sindsdien hebben de 'Kanaries' niet meer een trefzekere midvoor van het formaat Rietbergen in de gelede ren gehad. "Ik was op weg naar mijn twee de treffer toen de keeper van To negido naar mijn voeten dook, ik probeerde hem nog te ontwijken, maar de voorstopper gaf mij nog een zet mee waardoor mijn been in feite uit elkaar getrokken werd. Het gevolg: afgescheurde knie- en kruisbanden. Twaalf dagen lag ik in.het ziekenhuis, enkele maan den liep ik in het gips waarna ik een brace, die uit New York over gevlogen moest worden, aange meten kreeg. Daar heb ik overi gens nauwelijks mee gelopen", vertelt de nu 35-jarige debiteuren boekhouder. Een jaar later maakte Rietber- gen zijn rentree in het eerste van LFC. "Dat was geen succes, ik ging meteen weer door mijn knie". Nu trapt hij wekelijks zijn balletje in het tweede op een ni veau dat hij makkelijk aan kan, hoewel hij angstvallig de duels mijdt. "Je zal mij niet meer op de keeper zien doorlopen". Sjaak Rietbergen komt overi gens niet uit een LFC-nest. Zijn eerste club was UVS. "Mijn vader is een echte UVS-er, vandaar dat ik op mijn zevende bij UVS begon. Tot mijn zeventiende heb ik daar de jeug delf tallen doorlopen. Ik speelde toen ook in de Leidse jeugdselectie onder Leo Steeg-, man". Vervolgens gaf hij een jaartje de brui aan het voetballen, hij was het spelletje gewoon even zat. Met een vriend meldde Riet bergen zich na de kprte rustperio de aan bij Docos, waar hij direkt in het eerste elftal kwam. Rietbergen is nooit een 'makke lijke jongen' geweest. Als iets hem niet zinde. liet hij het ook direkt merken. Zo voorkwam hij een vroegtijdig ontslag van trainer Siem van der Ham, die van het be stuur de Zwarte Piet kreeg toege schoven in tijden van degrada tienood. Een aanvaring met trai ner Koos Crama was de inleiding tot het vertrek van Rietbergen (toen 27) bij Docos. "We lagen elkaar niet. Hij was geen voetbalman, maar dacht wel dat hij het allemaal wist. Ik was één van de ouderen en ging in Sjaak Rietbergen principe bijna altijd tegen hem in. De jongere jongens durfden niets te zeggen". De bom barstte vlak voor een nietszeggend vriendschappelijk potje tegen een clubje uit Zweden. "Ik hoorde dat ik reserve was. Ik pikte dat niet. Ik heb mijn spullen gepakt en ben nooit meer teruggeweest". Spijt heeft hij er nooit van gekregen, maar de rebellerende spits be treurde wel dat hij hierdoor het kampioensfeest miste. Hoewel hij aanvankelijk had besloten helemaal met voetballen te stoppen, speelde Rietbergen het seizoen daarna bij LFC onder Cees Vermeiden. "Hij is de beste trainer die ik heb meegemaakt. Vermeulen heeft kijk op het spelle tje, wist de juiste spelers op de juiste plaats te zetten en kon een elftal goed motiveren". In dat jaar vormde Rietbergen een ge vaarlijk koppel met Ger Nachte- geller en schopte hij er 28 goals in. Wilhelmus en RVC beloofden de produktieve spits gouden bergen, maar het reizen en trainen weer hielden Rietbergen van een over stap naar de hoofdklasse. De huidige situatie bij LFC baart Rietbergen, die een blauwe maandag een bestuursfunctie be kleedde bij de Boshuizerkadeclub, zorgen. "Vreselijk. Voor het eerste elftal is er geen concurrentie meer. Het teruglopende ledental is fu nest. Ik denk dat een fusie op den duur onvermijdelijk is. Het pro bleem in Leiden is dat de clubs al lemaal kleine families zijn. Dat houdt een fusie tegen. Wat ZLC en Oranje Groen hebben gedaan vind ik heel verstandig". GIJS VAN OOSTEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21