Leython komt nog goed weg bij WM Met de hakken over de sloot Joustra grossiert in tweede plaatsen Oegstgeest ontpopt zich als een goede middenmoter De Zijl bereikt play—offs waterpolo LZ 1886 diep onder de indruk van De Robben "r^O" i 1 h 'DO/STA MAANDAG 19 MAART 1990 LEIDEN - De mannen van Ley thon hebben het onverwacht moeilijk gehad in de uitwedstrijd tegen VVM in Monnikendam. De Leiderdorpers mochten blij zijn dat zij slechts eén punt kwijtraak ten (3-2). NOVO was binnen een uur klaar met Armixtos (3-0). Ook Gemini bl«ef bij ifi de strijé om 4e titel en versloeg hekkesluit^r No- kia/Valboval met 3-1. Leython 2 beleefde een klein drama: omdat het te laat voor de wedstrijd arri veerde. kon die geen doorgang vinden en kregen de Leiderdor pers drie punten in mindering. Daardoor zijn de kansen op pro longatie van het divisieschap bij na nihil geworden. Bij de vrou wen van Gemini bracht het ont slag van de trainer het gewenste schokeffect, want ze wonnen met 3-0 van AMVJ 2. Leython kreeg klop van VS/Haag. VOLLEYBAL Leython nam tegen VVM een 7- 0 voorsprong voordat de tegen stander iets kon terugdoen (10-8). Op dat ogenblik moest Bert-Jan Jansen serveren. Hij tilde de stand naar 14-11. Leython won met 15-11. Bij 13-10 in de volgen de set stokte de aanval zes keer 04 rij (15-151. WM profiteerde van de inzinking van de Leiderdor pers door ook de volgende reeks voor zich op te eisen (7-15). Pas bij 2-4 in de vierde set ging -Leython weer draaien. VVM werd naar een regelmatig verlies (15-11) ge speeld. In de beslissende set werd het nog heel spannend, maar good-old John Groen voorkwam verder onheil met een blokbal op matchpoint: 16-14 (3-2). NOVO begon heel fel tegen Ar- mixtos en overdonderde met goed lopende aanvallen zijn te genstander: 15-4. In de tweede set kwamen de Noord wijkers met 6-1 achter, maar een tussensprint maakte die snel ongedaan: 15-9. In de derde reeks pakte NOVO de zaken weer energiek aan. Met moeilijke opslagen ontkrachtte het de aanval van Armixtos (15-3). Beide koplopers maakten echter geen fout en houden één punt voorsprong op de Noordwijkers. Wellicht door onderschatting verl<#r Gemini de eerste set van het onderaanstaande Valboval (12-15). De Voorschotenaren maakten veel te veel individuele fouten. Ook in het verdere ver loop van de wedstrijd kon Gemni- ni niet zijn sterke vorm van de laatste weken etaleren, al waren de cijfers ruim genoeg voor winst (15-1. 15-5. 15-7). Het bleek moei lijk de concentratie vast te hou den. Anderzijds wordt gefluisterd dat als Gemini niet promoveert, diverse spelers het voor gezien houden en elders hoger gaan spe len. De wedstrijd van Tonegido te gen Leython 2 bleek twee uur te zijn vervroegd. Het Leython-be- stuur was hiervan wel op de hoog te, de spelers kennelijk niet, waar door de ploeg te laat arriveerde en drie punten in minderin kreeg. Het gat met nummer vier van on deren bedraagt nu zeven punten en lijkt onoverbrugbaar. in «ie promotieklasse presteer de Donar het met z*s man het i#et elf man opgekomen Punch te ver slaan. Ondanks de lage positie op de ranglijst beschikte Punch over een redelijke middenaanval, waarmee het aardig tegenstand kon beiden en er vaak rally's ont stonden. Alleen in de derde set werd het even kritiek, toen Punch terugkwam van 14-3 naar 14-12, maar verder liet Donar het niet komen (15-12, 15-9, 15-12). LUSV, dat elk puntje nodig heeft om zich in de promotiteklasse te handha ven, leek totaal niet gemotiveerd tegen het onderaanstaande Super Spanning. Alleen in de derde set was er een opleving in combinatie met een terugval van Super (6-15, 7-15, 15-10, 7-15). Volgens ver wachting verloor Gemini 2 van koploper Thor. Gemini kon lang gelijke tred houden, maar Thor sloeg plotseling een gat dat niet meer kon worden gedicht. Bij 9-8 in de derde set kwam een agres sieve Th«r-spel»r 4»der h^; net door. D« scheidsrechter 0eep niet in en #ok Gemini kon spor tief niets uitrichten (8-15, 2-15, 10- 15). Leython 3 verloor de eerste twee sets van het hoger geklaseer- de Aqco/DOS 3 omdat Het enige spelers had afgestaan aan het in degradatienood verkerende twee de team (10-15, 7-15). Toen er ech ter alsnog versterking kwam (Philip van Vianen nam de spel- verdeling op zich) ging het een stuk beter en werd de stand via 15-12,15-11 rechtgetrokken. Inde vijfde set nam Acco/DOS een 8-1 voorsprong die het niet meer ver speelde: 5-15 (2-3). NOVO 2 be haalde drie zeer kostbare punten tegen VS/Haag 2 in een wedstrijd die negatief werd beïnvloed door het vele gepraat over en weer on der het net door. Bij NOVO was invaller spelverdeler Hans van de Capel de grote man. die aan de ba sis van de zege Stond (15-13, 15-1, 10-16, 15-12). Vrouwen Gemini had problemen met het spelen van het 1-5 systeem zoals voorgestaan door trainer Ronald van Nierop. Na gesprekken met bestuur en technische commissie werd gekozen voor het 2-4 sys teem. Dit betekende het ontslag van Van Nierop. Voorlopig neemt Casper Brussee de coaching tot het einde van het seizoen waar. Zijn eerste optreden was meteen al succesvol, want Gemini ver sloeg AMVJ 2 met 15-9, 15-12, 15- 12. In de eerste set kende Gemini de minste problemen, in de vol gende sets moest het steeds een achterstnd van drie punten weg werken, wat door de grote homo geniteit in het team lukte. Leython nam in de eerste set tegen VS/Haag een 7-4 voor sprong, maar kreeg het daarna te moeilijk met de opslag van de Ha genaars. Daardoor kon Haag het team uit Leiderdorp passeren (11- 15). Daarna kreeg Leython nooit meer een kans op de setzege. Het probleem bij de Leiderdorpers is dat de pass plotseling wegvalt. Anderzijds functioneert de verde diging vaak uitstekend onder aanvoering van «le \v4ar terugge keerde Marga Stokmaü. In 4e derde set kwam Leython nog 11-11, maar daar bleef het bij (8- 15, 11-15). In de promotieklasse had WW een grote ploeg meegenomen, waardoor het naar hartelust kon wisselen tegen VS/Haag 2. Dit team kwam niet al te sterk voor de dag, zodat WW op zijn sloffen won: 15-2, 15-7,13-15,15-4. NOVO verdedigde goed in de eerste set en won daardoor van Gemini 2 (15-10). Daarna nam Gemini het initiatief over (15-3,15-7). Dankzij Anneke Verstegen pakte Gemini ook nog net de vierde set: 16-14 (3- 1). Gemini 3 miste twwee speel sters, wat een stempel op het team drukte: 2-3 tegen Orion. Ge- mini maakte te weinig gebruik van de gaten die Orion liet vallen. GER RENES DRACHTEN De hoofdrol voor de Leidse zwemverenigingen bij de nationale winterkampioenschappen (NWK) was het afgelopen weggelegd voor Onno Joustra (Zijl-LGB). Driemaal stond hij op het erepodium. Christiaan Fischer (HPC) voegde nog vier gouden medailles aan zijn totaal toe. ZWEMMEN Niet Antoine van Weerde (LZ 1886), maar Onno Joustra (Zijl) zorgde voor de meest aansprekende presta tie in het tweede weekeinde van de NWK in Drachten. Op de 100 meter schoolslag plaatste De Zijl-zwem mers zich al. via een tweede plaats in de series met 1.04,04, wat hem een zilveren plak opleverde achter de ongenaakbare Ron Dekker, maar vóór Van Weerde. Ondanks de opzettelijke valse start van medail le-kandidaat Michael van Rijn. die hem een diskwalificatie opleverde, kwam Van Weerde niet verder dan Van Weerde in landenploeg LEIDEN Antoine van Weerde maakt deel uit van de Neder landse zwemploeg voor de vier- landenwedstrijd op 7 en 8 april in Coventry met Groot-Brittan- nië, de Bondsrepubliek Duits land en Zweden is. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Vrouwen: Marianne.en Mild red Muis. Brienesse. De Hoop. Baars. Bulten, Smit, Elzerman, Westrik, Masseur, Robert, Van der Plaats. Tellegen, De Bruijp en Moes. Mannen: Sloeserwij, Boukal. Blank, Hogerbrug. Wouda. Van der Spoel. Nelson, Machielsen. Dekker, Van Weer de. Van Dam Sonneveld. Jous- M arianne Muis voelt afgunst van zwemsters DRACHTEN (GPD) - Marianne Muis begint zo langzamerhand op de zenuwen te werken van haar col lega-zwemsters. Haar rol in het bas sin is zo dominant geworden, dat de 22-jarige studente de jaloezie voelt groeien. "Ze willen graag zien dat ik een keer plat op mijn bek ga. Ik merk het aan alles. Ér wordt bijna teleurgesteld gereageerd als ik weer een nationale titel pak of een record verbeter. Typisch Nederlands. In het buitenland zou iedereen staan te springen om een zwemster die van zichzelf niet weet tot hoever ze kan reiken. Hier proberen ze je alleen maar kapot te maken". ■Marianne Muis was geladen voor de nationale kortebaankampioen- schappen, die de afgelopen twee weekeinden in Drachten werden af gewerkt. Niet alleen wilde ze bewij zen dat zij en haar zus Mildred wel degelijk baat hebben bij de aanpak van trainer Ruud Veldman, maar bovenal tonen dat de "onzichtbare plaagstootjes' van buitenaf haar juist sterker maken. Muis sloeg op haar manier terug met een officieus wereld- en Europees record op de 100 meter vrije slag, vijf nationale ti tels (een meer dan vorig jaar) en vier Nederlandse records. Lagerweij komt tekort in sprint LEIDEN De zesde Woudenom loop. een klassieker met start en fi nish in het Friese Zwaagwesteinde, is na 156 kilometer in een overwin ning geëindigd voor Ton Zwirs uit Badhoevedorp. In de vijfmanskop groep was ook Woubruggenaar Jan Hendrik Lagerweij meegeslopen. Maar in de eindsprint was de Swift- /Casba-renner kansloos en moest hij Zwirs, Axel Hermans en Van der Vink voor zich dulden. Oorspronke lijk maakten ook Eric Bos en Dick Kooijman deel uit van de kopgroep, maar lekke banden gooiden roet in het eten. Peter Mol (24) en Eric van Nieuwkerk (27) pakten nog een prijsje mee. Swift werd vijfde in het ploegenklassement. In de Omloop van Amersfoort voor vrouwen onstond in de finale een kopgroep ^an zeven. Daarbij was ook Corina Ouwehand uit Kat wijk. een vierde plaats. In de finale wist Joustra opnieuw als tweede aan te tikken in de uitzonderlijk goede tijd van 1 J2.97. Daarmee veroverde hij opnieuw zilver. Bovendien zette hij met deze tijd het kringrecord op zijn naam. Joustra wist eerder ook nog zilver te bemachtigen op de 50 me ter vrije slag met de tijd van 0.23.37 en ook dat was een kringrecord voor hem. Ivatwijker Christiaan Fischer was in het tweede weekeinde van de NWK, in zijn jaargang 1976. bijna onaantastbaar. Maar liefst vijf keer stond hij op het erepodium, vier keer om met goud te worden om hangen en eenmaal met zilver. De 1500 meter vrije slag legde hij zege vierend af in Ï6.56.07, de 100 meter rugslag in 1.04,37. Fischers winnen de tijd op de 100 meter vlinderslag was 1.03,01 en goud was er ook op de 200 meter wisselslag met 2.18,03. Bij de ceremonie voor de 400 meter vrije slag stond hij een stapje lager: hij werd tweede met een tijd van 4.18,70. LZ-zwemmer Christian de Groot kwam op zijn favoriete rugslag weer als kampioen uit het water. In de jaargang geboren 1975 legde hij de 100 meter af in 1.02,99. De bronzen medaille nam hij nog in ontvangst voor de tijd van 1.00,75 op de 100 meter vlinderslag. Richard van Duyvenbode (LZ) stond ook dit weekeinde een keer op het ereplatform. Bij de jongens geboren in 1977 zag hij zijn tijd van 1.10,48 op de 100 meter vlinderslag beloond worden met een bronzen medaille. Ook clubgenoot Dennis Schou ten werd met eremetaal omhangen. Hij tikte op de 100 meter schoolslag aan in de nieuwe persoonlijke re cordtijd van 1.10,71, goed voor De LZ-estafette-ploeg voor de 4 x 100 meter vrije slag, bestaande uit De Groot. Mark en Dennis Schou ten en Niels Zuidweg. leverde een huzarenstukje af door, ieder met een persoonlijke record, onver wachts het brons te veroveren op dat nummer. Al met al tevredenheid over de re sultaten van de mannenploeg van LZ, maar trainer Robert van Zijp was na afloop minder tevreden over het optreden van zijn vrouwen- ploeg. uitgezonderd enkele verrich tingen van onder anderen Olga Bouwmeester. Paulien Stastra en Nancy Kijk in de Vegte. "Tijdens deze wedstrijden behoor je nu een maal harder te gaan dan je inschrijf- tijd. Daar is in de trainingen ook volledig naar toe gewerkt. Als je dan ziet dat sommige constant boven hun tijd zwemmen, dan geeft dat toch te denken. Mogelijkerwijs zijn de verwachtingen voor een enke ling gewoon veel te hoog en wordt daardoor de mentale druk te zwaar", aldus Van Zijp. Fleur Bak ker was de enige in de ploeg die. na zes keer in de schaduw van het ere podium te hebben gestaan, er nog een keer op stond. De bronzen plak op de 100 meter schoolslag voor de tijd van 1.20,69 was voor haar ook een magere oogst. Bram Pronk (Zijl) kwam op de 100 meter rugslag met een uitste kende tijd uit het water van 0.58,40, waarvoor hij op de derde trede van het erepodium kwam te staan. De tijd van 0.58,32 die hij in de finale neerzette, betekende ook nog eens een kringrecord. Robin Spinkhuizen van De Zijl, geboren 1974, kwam een nagelleng te tekort op de 100 meter rugslag voor de gouden medaille. Hij werd met een verschil van 3/100 seconde naar de tweede plaats verwezen. Hij liet echter wel een nieuw persoon lijk record van 1.02,85 aantekenen. Marcel de Natris vlinderde ra zendsnel door het water naar de bronzen medaille. Op de 100 meter in de series kwam hij tot een tijd van 0,56,71 en realiseerde in de finale een nog snellere tijd 0.56,07. De mannen estafette-ploeg van De Zijl voor de 4 x 100 meter vrije slag bleek niet in staat om het Am sterdamse De Dolfijn van zijn zesde estafette-titel af te houden," maar veroverde wel de bronzen plak voor de tijd van 3.28,73. Hanneke Koopmans (Zijl) verbe terde tijdens de NWK nog twee kringrecords. Zij bracht de 400 me ter wisselslag op 5.07,77 en de halve afstand op 2.22,82. LEIDEN - BT Lifters/Oegstgeest heeft tegen Odion een alleszins ac ceptabele uitslag op tafel gelegd. Tegen het team uit Gaanderen sleepte het, weliswaar op het nip pertje, de volledige winst binnen (10-8). Waarschijnlijk is echter het vrouwenteam van Comtest/Scvlla nog gelukkiger: tegen ATC won het netjes met 8-2, waardoor het de kop positie verstevigde. TAFELTENNIS Juist Oegtsgeest-speler Paul de Jong, die over het geheel genomen de zwakste prestatie neerzette voor zijn ploeg, speelde een centrale rol in de slotfase van de wedstrijd. Bij een 9-8 voorsprong trad De Jong in het strijdperk tegen Erwin Beek: ze ker niet de eerste de beste in tafel- tennisland (ook in de eredivisie snoepte hij regelmatig winst af te gen grootheden). In de derde game kwam De Jong wat onfortuinlijk met 20-16 achter te staan. Een hele sterke eindsprint leverde de Oegst- geest-speler echter de winst op (24- 22). Hiermee stelde De Jong tevens de zege voor zijn team veilig. Onverslaanbare man bij de tegen stander heette Albert Geerling. Hij won al zijn enkelspelen. Samen met Rense bleek hij in het dubbel toch een zwak punt te hebben. Tegen Van der Broek/Reitsma ging het span ten onder. In de enkelspelen waren Van der Broek en Reitsma ook goed op dreef. Alleen Geerling was niet in te halen door het duo. Met name de wedstrijd van beide spelers tegen Beek was het aanzien meer dan waard. De snelle contra en spin spe lende Beek gaf prima weerwoord, maar ging in beide partijen strij dend ten onder. Ron Schipaan- boord won in een leuke partij van Rense en hield daarnaast ook Krui- senbrink achter zich. Samen met Paul'de Jong miste hij de winst in het dubbelspel. Het laat zich aanzien dat Oegst geest als een leuke middenmoter door de competitie zal hobbelen. Een stap naar boven of juist naar be neden ligt niét meer erg voor de hand. Het vrouwenteam van Scylla is nog wel degelijk in voor zo'n stapje omhoog. De zegereeks van het Leidse team is nu al aan deel vier toe en nog steeds prijkt het Scylla- trio 'bovenaan de ranglijst. Tegen het laag geklasseerde ATC behaal de de ploeg een 8-2 overwinning. Eén punt leverde Sophia Vaalburg in. Het tweede verlies kwam, zo'n beetje tegen de gewoonte in, van het dubbel De Haas/Lepelaar. Gezien het feit dat de concurrenten Hotak en Shot beiden met 'slechts' 7-3 wonnen, bouwde Scylla zijn voor sprong uit tot vier punten. Ook voor het vrouwenteam van Doeos gloort promotie. Het lijkt er op dat het team de competitie in de tweede divisie fluitend doorloopt om uiteindelijk als stérkste deze klasse te verlaten. Ditmaal won het met 8-2 van Sempre Avanti. Buite laar en Olden liepen een feilloze ra ce en wonnen alles. Tessa Bröcker gleed eenmaal uit. Verlies in het dubbel (Buitelaar/Bröcker) maakte de 2-8 winst definitief. De mannenafdeling van Docos draait beduidend minder soepel. Het fluiten zijn de mannen zo lang zamerhand verleerd. De competitie werd gestart met kampioensdro- men, maar dreigt te eindigen in een degradatie-nachtmerrie. Nu werd tegen koploper JCV een stevig 2-8 verlies geleden. Alleen Michel van der Kooij en Edward Hulst eindigen ieder eenmaal in de plus. Zij won nen allebei van Edwin van Dijk. Sascha van Weeren liet het geheel afweten. Van der Kooij over de ietwat tries te situatie: "De tegenstanders zijn gewoon te sterk. Daarnaast laten wij het als team ook regelmatig af weten. Winst volgende week tegen Renata, met minstens 7-3, en een week later op ATC moet ons team in veiligheid brengen". Misschien dat de angst voor degradatie het vuur plotseling laat oplaaien in het Do- cos-kamp. Tenslotte lijkt het niet re- eel dat Docos afzakt naar de vierde divisie WOUTER LANGEVELD Edwin Redegeld zoekt een manier om Arie van der Ben (midden) te ver schalken. Paul Belt (rechts)kijkt toe. (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN Het gezicht van Albert Spijker vertoonde eindelijk weer eens een lach. Tot zichtbare opluchting van de coach bereikte De Zijl/LGB zaterdagavond de play—offs van de waterpolo- competitie. Dat overigens is niet zonder slag of stoot ge gaan. Na het dubbele verlies vorige week zag het er zelfs naar uit dat de ambitieuze Leidse ploeg zich zou moe ten opmaken voor het bal der degradanten. Om dat on heil te voorkomen moest af gelopen weekeinde worden gewonnen van concurrent AZ&PC. Met een uiterste krachtsinspanning incas seerde de thuisploeg de noodzakelijke zege: 7-6. Albert Spijker kwalificeerde de ATB-wedstrij d slaat niet aan KIJKDUIN De met veel tam tam aangekondigde All Terrain-Bike wedstrijd (ATB) in Kijkduin is voor het karig opgekomen publiek op een flop uitgelopen. De wedstrijden met sterke deelnemers uit Enge land en Belgie haden een saai ver loop en waren vervelend om naar te kijken. Al in de eerste tien minuten werd iedere wedstrijd beslist en re den de renners nog anderhalf uur hun verplichte rondjes. Mountain Bike-wedstrijden zijn leuk om zelf te doen, maar zullen het grote pu bliek niet snel trekken. Bij de experts ging de zege naar wereldkampioen Tim Gould, die veldrijder Wim de Vos eerst een tijdje liet uitrazen. De Vos moest zelfs de tweede plaats nog aan de Belg Chris Davit laten. Good Old Herman Snoeijink kwam met een zevende plaats als eerste Nederlan der over de streep. Alphenaar John Kagenaar werd veertiende en René Guyt teleurstellend zeventiende. Jonhn Kuyvenhoven eindigde in de achterhoede van het ruim honderd deelnemers tellende veld. Bij de liefhebbers heerste Hillegommer Paul Konijn van de eerste tot de laatste ronde en won hij voor John van Engelen en Martin Lexmond. In de jeugdklasse kwam Brigitte Zuiderduin uit Lisse tot een tiende plaats. Leidenaar Stefan Kulk werd dertiende. overwinning naderhand als ver diend, maar voor hetzelfde geld had de voormalige Zijl-speler met lege handen gestaan. In een hectische slotfase gaf zijn nerveuze formatie de winst bijna uit handen en dat zou weer fatale gevolgen hebben gehad. Met twee Leidenaars op de kant hadden de bezoekers immers een uitnemende mogelijkheid om de gelijkmaker achter doelman Martin Nederlof te schieten. Aad van Mil, oud-speler van LZ 1886, stak De Zijl/LGB echter de helpende hand toe. In de consternatie vergat de ge louterde aanvoerder van de Amers- foorters een toegekende vrije worp binnen de daarvoor gestelde tijd te nemen en moest de bal daarop inle veren aan de thuisploeg. Dat was tegen het zere been van Van Mil, die het arbitrale duo Van der Kolk/Klopper naderhand op een forse scheldkanonnade trac- teerde. Even verderop werd een Leids feestje gevierd. Het tafereel deed Albert Spijker genoegen, want met de zwaarbevochten winst werd aan de doelstellingen voldaan. Al leen had de trainer graag gezien dat zijn formatie zich eerder in veilige haven had gemanoeuvreerd. Omdat de ploeg zich vorige week onver wacht tweemaal verslikte, werd het incasseringsvermogen van de coach danig op de proef gesteld. Na afloop van de meer spannende dan fraaie strijd oordeelde de Leidenaar dat zijn ploeg de gehele wedstrijd had gecontroleerd. Daarmee over dreef Spijker, want na een veilig lij- Snelwandelrecord van Kerry Saxby BRISBANE Een spierblessure in het bovenbeen heeft Kerry Saxby er gisteren in Brisbane (Australië) niet van weerhouden haar wereld record bij het snelwandelen over drie kilometer met ruim zeven se conden scherper te stellen. De Australische atlete kwam uit op een tijd van 12 minuten en 6,42 secon den. Snelwandelaar Dirk Maassen van de Brink is gisteren in Rotterdam als eerste veteraan geëindigd in een uurloop. De AV Holland-atleet leg de een afstand af van 11.882 meter. Zijn tusentijden op de drie, vijf en tien kilometer bedroegen 14.24,4, 24.15,9 en 49.59,5. In Tilburg werd Jan Dirk Hazele- ger (HRR) gisteren vierde in een wegwedstrijd over 30 kilometer. De Katwijker liep een tijd van 1.46,12. Eerste werd de Belg Waegeman in 1.39,41. kende 6-3 marge in de derde perio de sloeg de Kooiclub op tilt. Dom me fouten en gemiste kansen sta pelden zich op. Puntverlies lag der halve in het verschiet, maar routi nier Alex van Belkum gaf de zwal kende formatie weer wat lucht: *1-5. Niettemin raakte de Zijl in de slotfa se in ademnood. Irritatie om arbi trale beslissingen brachten de Leid se ploeg aan de rand van de afgrond. Nadat Aad van Mil 7-6 had ge scoord. leek de afgang aanstaande, Paul Belt mocht -wegens een zware overtreding de kant opzoeken en nadat Mark van Belkum na een schoppende beweging naar zijn op ponent eveneens voor 45 seconden was weggestuurd, zagen de 200 toe schouwers de bui al hangen. De wolkbreuk kwam evenwel boven AZ&PC tot ontlading na een begin- nersfout van Aad van Mil. Hij redde daarmee het driejaren plan van Albert Spijker. Het berei ken van de play-offs was immers opgenomen in het door de coach ontworpen boekwerk. "Maar laat niemand nu denken dat we het even gaan maken", temperde Spijker de feestvreugde. "De strijd om de play-offs is vooral bedoeld om die jonge gasten ervaring te daten op doen. Dat is de voornaamste doel stelling. En als we een paar wed strijdjes winnen, kunnen we altijd nog kijken of we een paar plekken kunnen stijgen". Dat lijkt wat teveel gevraagd voor de Leidenaars. Meer dan een vijfde positie zit er voor deze ploeg niet in, omdat de Spijker-equipe de kwali teit ontbeert om de confrontatie met Polar -Bears, AZC, VZC en HZC/De Robben aan te kunnen. Het is de wil van Spijker om in de toekomst met deze ploeg wel de slag met de top-vier aan te gaan. Vandaar dat de coach zich voor de duur van drie jaar aan de Leidse club wil verbinden. "Ik heb het ge voel dat het klikt met de groep. Tot nu toe is de samenwerking goed be vallen". ROB ONDERWATER LEIDEN - LZ 1886 staat elke week voor de ondankbare taak de handschoen op te nemen tegen formaties die op voorhand al te sterk zijn. De formatie van hans Parrel was ook tegen HZC/De Robben uit Hilversum bij voor baat kansloos. Na de 9-17 neder laag tegen de Robben gaapt er een kloof van 26 punten tussen beide ploegen en dat verschil viel zaterdag in het Vijf Meibad duide lijk af te lezen. LZ had in de aanvangsfase te veel ontzag voor de Hilversum mers die ondanks hun vierde plaats op de ranglijst dit jaar niet kunnen imponeren. Daarentegen beschikt De Robben over een wel zeer jeugdige formatie. De enige routinier, ex-international Nico Landeweerd, was zaterdag ziek. Desalniettemin bleek LZ diep on der de indruk van de jeugdige op ponenten, die in feite de wed strijd al in de eerste periode al naar hun hand zetten (7-2). De door LZ gehanteerde zone-verde diging was zo lek als een mandje en jeugd-internationals als Koos Issard en Gert de Groot hadden de hoeken bij goalie Jan Teske voor het uitzoeken. In de tweede periode volhardde LZ in de zone- verdediging die, hoewel die beter Pas in de derde periode, toen LZ overschakelde naar een pres sing en de tegenstrever wat bruta ler aanpakte, kwam er meer vaart in de wedstrijd. De Robben bleek in verdedigend opzicht ook kwetsbaar. Daarvan profiteerde vooral Ruud Muusse. Eens te meer liet de 31-jarige routinier zien dat hij nog steeds over een vlijmscherp schot beschikt. Het was echter onvoldoende om de ploeg van coach Dick Nieuwen- huizen in de slotfase'te verontrus ten. Daarvoor was het kwaliteits verschil te groot. HZC/De Rob ben zette er een punt achter bij de stand 7-19. Zaterdag reist LZ af naar Nijverdal om het tegen Het Ravijn op te nemen, de enige ploeg tegen wie LZ twee punten wist vergaren. De Leidse score werd verzorgd door Ruud Muus se 4x, Wilco van der Zeeuw 4x en Michel van der Zeeuw. De vrouwen van De Zijl/LGB boekten een 5-4 bekerzege op de Gouwe uit Waddinxveen. Door deze overwinning bereikten de vrouwen de laatste vier. Marga- reth van Veen scoorde tweemaal. WIM SIER A

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18