nk-, l? Spakenburg kan lol niet op Lisse heeft geen lef meer Noordwijk verliest punt in Nijkerk Rijnsburg ziet nog titelkaiisen Nederlaag Quick Boys brengt spanning terug RCL incasseert vlak voor tijd gelijkmaker van Lyra Uitgebluste ploeg kansloos tegen Katwijk Colombiaanse voorzitter afgetreden Jeugd van Groen Wit in de prijzen MAANDAG 19 MAART 1990 PAGINA 17 SPAKENBURG - De sup porters van Spakenburg konden zaterdag hun lol niet op. Hun favorieten, ook wel de blauwen genoemd, had den koploper Quick Boys met 2-0 verslagen en om het feest compleet te maken had IJsselmeervogels van Hoek verloren. Doelman Bert Nieuwboer, een week eerder nog verguisd in de uitwed strijd tegen Noordwijk, kreeg bij het verlaten van het veld een heuse pakker van de grootste Spaken- burgse schreeuwlelijk en het clublied (met veel blauw in de tekst) werd uit volle borst meegezongen. De Katwijkers stonden bij dit alles beteuterd te kijken. Met nog acht duels te gaan is hun voorsprong op naaste rivaal Rijnsburgse Boys ge slonken tot twee punten. Dat be looft wat als op 31 maart de onder linge confrontatie op het program ma staat. Gert Aandewiel wenste daar voorlopig echter niet aan te denken. "Eerst de wedstrijd van ko mende zaterdag tegen IJsselmeer vogels", verklaarde hij. "Als we die winnen is de tweede periodetitel binnen. Dan hebben we alvast een prijs te pakken". De zojuist geleden nederlaag was ook de jeugdige mid denvelder rauw op het lijf gevallen. "In mijn ogen was de ruimte tussen onze linies te groot", trachtte hij het verlies te verklaren. "Bovendien speelden we mat, het liep gewoon niet". Quick Boys, voor de verandering in het rood gestoken, maakte de in druk voor een punt naar Spaken burg te zijn gekomen. In de eerste helft nam het nauwelijks initiatief. De Katwijkers beperkten zich veel al tot risicoloos geschuif en talrijke terugspeelballen op doelman Tom van der Niet. Spakenburg vond hèt wel best zo en drong eveneens niet serieus aan. Pas in de tweede helft kreeg het talrijke publiek de eerste scoringskans voorgeschoteld. Die was voor Floor van Duyn, die een van richting veranderd schot door doelman Nieuwboer gestopt zag worden. In de 57ste minuut viel dan eindelijk de goal die de wedstrijd zou openbreken. In een poging de bal weg te wer ken knalde verdediger Leonard Pluimgraaff tegen Melrik Beukers aan. Het speeltuig stuitte via het li chaam van de Spakenburger onbe reikbaar voor Van der Niet in het doel. Trainer Raboen reageerde op de achterstand door de vrijdag ge trouwde Leen van der Plas in te wis selen voor Kees Haasnoot. Haas noot nam de plaats in van Pluim graaff, die zijn geluk in de aanval mocht beproeven. Prompt sloeg de vlam in de pan. Floor van Duyn werd neergelegd, maar kreeg geen penalty mee. Vervolgens brak Mare van Dijk namens de thuisclub door, waardoor Richard Hoogervorst ge noodzaakt was aan de noodrem te trekken. Hij werd daarvoor beloond met een boeking (eerder was de Spaken- burger Dick Hartog opgeschreven), maar moest constateren dat zijn ac tie slechts uitstel van executie had betekend. Uit de toegekende vrije trap namelijk scoorde Spakenburg alsnog. Wim van Empelen testte doelman Van der Niet. Die liet de bal los en in de rebound knalde Joop van der Groep raak. Quick Boys had op dat moment nog acht tien minuten om het tij te keren. Ra- boen bracht Martin Rog als derde spits binnen de lijnen (voor Jaap van Duyn) en Johan Jonker schoof als laatste man permanent op naar het middenveld. Quick Boys, dat zich tot dan toe bepaald niet als de toekomstige kampioen gepresenteerd had, toon de in de slotfase eindelijk zijn moge lijkheden. Het had echter de pech dat doelman Nieuwboer, derde keus nota bene, alles pakte wat in zijn richting werd geschoten of ge kopt. Hij keerde in een reflex een kopbal van Jonker en een pegel van Fred Kanbier. Daarnaast had hij het geluk dat Marco Dijkhuizen op de lat schoot en verdediger Diederik Troostwijk op de juiste plaats stond om een inzet van opnieuw Jonker van de doellijn te werken. "Vorige week heb ik die jongen tegen Noordwijk nog heel zwak zien keepen", keek Hoogervorst te- LEIDEN Noordwijk bevestigde zaterdag weer eens de stelling die zegt dat het kampioenschap niet veroverd wordt in de 'top pers', maar juist in de wedstrijden tegen de zogenaamde 'klein tjes'. In Nijkerk kwam de formatie van John Eelman tegen het plaatselijke Sparta niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Met deze puntendeling profiteerde Noordwijk maar half van de misstap die lijstaanvoerder en concurrent Quick Boys in Spakenburg maakte en kijkt derhalve nog altijd tegen een achterstand van drie punten Gert Aandewiel. rug "en nu pakt-ie ineens twee pun ten voor zijn.team..Onverklaarbaar. Het is jammer dat we pas na die tweede goal zijn gaan voetballen. Vanaf dat moment wonnen we de persoonlijke'duels. Maar goed, het is nu eenmaal zo gelopen. We moe ten verder kijken, er zijn nog acht wedstrijden te gaan. Daarin zullen we op onze tenen moeten lopen, maar we hebben het wel geheel in eigen hand". Spakenburg-trainer Hofstee ten slotte had zich verbaasd over Quick Boys: "In Katwijk vond ik ze een klasse beter. Dit keer maakte de ploeg geen tempo, zat er geen beweging in". CHRIS HARTMAN Degradatiekandidaten liggen Noordwijk allerminst. Tegen Lisse, Marken, Roda Boys en Nijkerk wer den dit seizoen al vijf punten verlo ren. Zaterdag tegen Sparta Nijkerk werd er nog een verliespunt aan toe gevoegd. Net als vorige week tegert Spakenburg speelde Noordwijk geen beste wedstrijd. De mannen van Eelman bewerk stelligden wel een veldoverwicht maar de daaruitvolgende kansen werden niet succesvol afgerond. Ti- mo Gerlof, opererend achter spits Geert-Jan Bakker, liet in het eerste half uur een goede mogelijkheid on benut toen hij een doorkopbal van Bakker in het doelgebied aannam maar vervolgens over de achterlijn liet rollen. Ook Bakker liet na een combinatie met Gerard van Roon de bal te ver van zijn schoen stuiten zodat de 0-0 bij het rustsignaal nog op het scorebord prijkte. Na rust zagen de 200 toeschou wers een zelfde, saai, spelbeeld. Pas in de twintigste minuut liet Gerlol Noordwijk juichen toen hij een voorzet van Leonard van Utrecht van de rechterflank met het hoofd achter Sparta-doelman Rob Hiensch werkte. RIJNSBURG - Drie maal juichte de Rijnsburgse aanhang afgelo pen zaterdag tijdens het treffen met staartploeg Kozakken Boys (2-0). De mededeling dat koploper Quick Boys tegen Spakenburg tegen de lamp was gelopen en de daarmee gepaard gaande vreug deuitingen wezen de twee fraaie treffers van de thuisclub naar de achtergrond. Het leedvermaak rondom het verlies van de vermale dijde rivaal en de teruggekeerde kampioenskansen werden ineens het gesprek van de dag in het bloemendorp. In zekere zin kreeg hierdoor het op treden van Ron Carli te weinig aan dacht. Immers, het was de gevaarlij ke linkerspits die met twee puntga ve voorzetten, vlak na de rust en ne gen minuten voor tijd, de wedstrijd besliste. Het was op sportpark Middel- mors wederom geen goede wed strijd van Rijnsburgse Boys dat nog steeds op zoek is naar de grote vorm. Volgens trainer Arie Kurver duurt dit echter niet lang meer. "We krijgen steeds meer spelers terug. Nu heeft Aandewiel ruim een uur gespeeld, straks zijn de schorsingen van Fred Bodaan en Leon Vonk voorbij. Ik denk dat we net op tijd weer compleet zijn". De kloof met Quick Boys was voor de ontmoeting met Kozakken Boys nog vier punten. In het Rijns burgse kamp leefde men met de ge dachte dat de achterstand niet on overbrugbaar was. Nu Spakenburg de competitie volledig heeft open gegooid - Quick Boys en Rijnsburg se B.oys ontmoeten elkaar nog op Nieuw Zuid - lijken de Rijnsburgers gelijk te krijgen. Twee weken gele den na de thuisnederlaag (2-3) tegen Noordwijk gaf bijna niemand nog een stuiver voor de kansen van de Kurver-formatie. "We kijken niet naar Quick Boys, we moeten zelf ons huiswerk goed doen. Want dan hebben we alles nog in eigen hand", stelde Kurver na af loop. Voor rust zag het er nog niet naar uit dat de geel-zwarten het klusje met de in degradatiegevaar verwikkelde Werkendammers even zou klaren. Het was ook geen mo ment te zien dat de bezoekers met slechts elf punten troosteloos on derin bungelen. Zij hadden zelfs in de eerste twintig minuten het bete re van het spel. De ex-profs Cees Spaan en Kees Koudstaal kreeg een drietal goede kansen. Zij troffen evenwel de geconcentreerd keepen de Jan Blankespoor op hun weg. Na de sterke openingsfase was het snel afgelopen met de offensieve moge lijkheden van de gasten. Rijnsburg kreeg meer greep op het spel maar had lange tijd moeite om de goed georganiseerde Kozakken-defensie uiteen te rafelen. De thuisploeg moest tot de 46ste minuut, de eerste helft duurde 49 minuten wegens een blessure van de Werkendamse doelman Harry Hentenaar, wachten op de eerste reële scoringskans. Een door aanvoerder Johan de Kroon in het strafschopgebied geplaatste bal kwam plotseling voor de voeten van de geheel vrijstaande Carli. Van vijf meter knalde hij echter hoog over. In de tweede helft liet Carli zich pas echt zien. Vanaf de linkerkant verzond Carli een afgemeten voor zet naar de voor rust nog onzichtba re puntspeler Hennie Koet die met een harde kopstoot de bal in de kruising plaatste (1-0). Met een vol ley van zeker 25 meter leek Freek Vorthoren in de 51ste minuut de ge lijkmaker te scoren, maar zijn inzet ging net naast de kruising. Even later kreeg Carli de kans op 2-0, maar hij was te zelfzuchtig en schoot op keeper Hentenaar terwijl Koet door middel van drukke geba ren duidelijk maakte dat hij er ei genlijk beter voor stond. Hierdoor bleef het bij de krappe 1-0 voor sprong en maakte de thuisclub nog een moeilijke periode door, zeker nadat de nog niet geheel fitte Aan dewiel vervangen werd door Henk Heemskerk. Koet nam de libero-po sitie over, en Kozakken Boys drong de Rijnsburgers terug voor eigen doel, waar Blankes'poor herhaalde lijk de kreet "halen" slaakte. Negen minuten voor tijd maakte Nico Oosterlee, nu rechtshalf, aan alle onzekerheid een einde. Carli be diende uit een door hem geforceer de vrije trap, weer vanaf links, Oos terlee op maat die met een kopbal in de verre hoek de 2-0 aantekende. De score had nog verder opgevoerd kunnen worden want de zee van ruimte die de gasten in .de slotfase boden leverde nog grote kansen op voor Carli en De Kroon, die alleen op de keeper afstevende maar er gens bij de hoekvlag strandde. "Het was niet groots, maar zeer ef fectief', concludeerde Kurver. Quick Boys en Rijnsburgse Boys mogen zich op gaan maken voor een spannende slotfase. Met dank aan Spakenburg. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - In een wedstrijd, die twee verschillende helften kende, hebben RCL en Lyra zaterdag de punten gedeeld. Na negentig mi nuten stond er 1-1 op het score bord. RCL beheerste de eerste helft, na de pauze waren de gas ten uit de Lier de sterkere ploeg. RCL scoorde dan ook voor rust, vijf minuten voor tijd maakte Lyra gelijk. RCL startte goed in dit derde klasse-duel. Via goed opgezette aanvallen werd het vijandelijk doel bestookt. De uitgespeelde kansen werden echter onbenut gelaten. Na een half uur probeer de André Zonneveld het daarom maar eens van afstand. Na een af geslagen aanval nam hij de bal in eens op de schoen en liet de doel man van Lyra kansloos (1-0). De tweede helft gaf een ander beeld te zien. Lyra nam het heft in handen en zette RCL onder druk. De Leiderdorpers moesten al op het middenveld het initiatief aan de opponnent laten. Lyra kreeg een aantal mogelijkheden om te scoren. Het was aan het goede keeperswerk van Ron Sinteur te danken dat de nul op het score bord lange tijd gehandhaafd bleef. Vijf minuten voor tijd kwam dan toch nog de gelijkma ker. Weer was het een afstands schot en Solleveld van Lyra zorg de voor de gelijkmaker. Het was een beetje een domper voor de ploeg van trainer Theo de Waard. Een overwinning was dichtbij. Beide teams konden zich echter verzoenen met de uitslag. RCL is bijna weer compleet. Paul van der Blom zat vanwege een schorsing voor de laatste keer langs de kant en is volgende keer wellicht weer van de partij. Jaap Guyt scoort de winnende treffer voor Katwijk. Doelman Cock Kaak valt teyery'eefs jjiit. LISSE - De toverformule van de debutant is uitgewerkt. Wat rest zijn loze spreuken. FC Lisse is geen schim meer van de ploeg die aanvankelijk aan de hand van trainer Wim Eilander zo brutaal door de competitie raasde. De lef heeft inmiddels plaatsgemaakt voor onrust, maar de kreten zijn nog hetzelfde. Ook na het verlies van afgelopen zaterdag te gen Katwijk (1-2) dat de ploeg nog verder naar beneden drukte, is de oefenmeester nog steeds het zonnetje in huis. Zo slecht spelen we helemaal niet. Qua voetbal horen we beslist in de eerste klasse thuis". Dergelijke uitspraken liggen nu eenmaal in de aard van het beestje, maar ze komen de laatste weken wel als een boemerang terug. En dat realiseert hij zich ook. "Ik kan dat natuurlijk wel blijven roepen, maar wat de punten betreft zijn we zo langzamerhand het lachertje van de Bollenstreek. Iedereen zit telkens weer te hopen dat we op onze snuit gaan". Niet onlogisch, want wie hoog van de toren blaast moet dat ook be wijzen en daar schort het de laatste tijd aan. De man die aan het begin van dit seizoen nog beweerde "een wig te zullen drijven tussen de Ber muda-driehoek Quick Boys-Rijns- burgse Boys en Noordwijk", lijkt daar nu zelf met zijn vlaggeschip in te verdwijnen. Na het verlies neemt Lisse, met nog slechts twee punten voorsprong op Kozakken Boys, de gedeelde voorlaatste plaats in met Roda Boys. Een nijpende situatie zo langza merhand, maar hoe zeer Eilander ook schreeuwt langs de kant, effect hebben zijn opzwepende woorden al lang niet meer. Vooral in de eerste helft tegen Katwijk kwam dat pijn lijk aan het licht. "We hadden ze juist toen lik-op-stuk kunnen ge ven. Maar we missen de scherpte. Er zit geen venijn in", aldus Eilan der. Malaise Slechts één speler onttrok zich bij vlagen aan de malaise aan Lisser kant: Aad van Roode. De 24-jarige middenvelder speelde een bekeken wedstrijd en bewaarde nu juist wel de nodige rust, waar zijn ploeggeno ten zich in hun ijver voorbijdraaf- den. Eilander wenste dat echter niet te overdrijven. "Van Roode rustig?. Dat klopt. Maar je hebt niet altijd wat aan rust. Ik wil dat hij meer ren dement haalt uit zijn acties. Dat ge beurt nog niet voldoende". Dat laatste onderkende Van Roode ook. "Maar wat wil je. Twee jaar geleden speelde ik nog in de vierde klasse, bij Hillegom. Dat is een behoorlijke overgang". En dat lijkt de ploeg nu juist op te breken. De underdog wist, met de inspirerende woorden van zijn trai ner, aanvankelijk de tegenstanders nog wel te overbluffen, maar op de langere termijn verloochent kwali teit zich niet. Of in dit geval liever: een gebrek aan kwaliteit. Want Lis se telt stuk voor stuk wel aardige spelers, maar een echte topper die het spel naar zijn hand kan zetten herbergt het elftal niet in zich. Jaap Guyt, die voor het eerst na zijn knieoperatie in december hal verwege de tweede helft weer in de hoofdmacht van Katwijk mocht op draven en meteen de winnende tref fer scoorde, typeerde het nog het best. "Lisse moet het hebben van hard werken. Wij zijn wat meer ge schoold". Dat laatste werd nog het best geïl lustreerd door de openingstreffer van de Katwijkers. Henri Pouw kreeg na ongeveer een kwartier net buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen. In plaats van voor de gebruikelijke knal koos hij voor een subtiel breedtepassje op Piet van Duyn, die zich knap vrijkapte.en.laag inschoot: 0-1. Een soortgelijk^ 'situatie aan de andere kfcp.tj .van' het; y.eiti bad Lisse even daarvoor niet'(veten ;üi't te buiten. Ongeinspirereerd lepelde Van Roode de bal over de muur in de handen van Teun van Duyvenbode. Oprisping Daarvoor kende de thuisclub wel geteld één offensieve oprisping. Dat was na amper een minuut spelen dicht bij een doelpunt. De voorstop per van Katwijk, Henk Langemaat, ging onderuit bij een duel met Lis- se-spits Mark' Ens die vervolgens ongehinderd naar de achterlijn kon doorstomen. Zijn voorzet plofte via de vingertoppen van Teun van Duy venbode voor de voeten van Ri chard Mulder, die echter slordig naast schoot via het lichaam van Leon Meys. Katwijk stelde daar in de eerste helft, op het doelpunt'na, helemaal niets tegenover. Dat was na de rust, noodgedwongen, wel anders. Blijk baar had Eilander in de kleedkamer weer eens iets bijzonders gezegd an ders valt het niet te verklaren waar om Lisse nu ineens wel agressief te werk ging. Dat bracht de kleine Fred Eijsberg na een minuut of acht zo in verwarring dat hij zeer on nauwkeurig terugspeelde op zijn ei gen doelman, die het stuiterende leer niet klem kon houden. Erik Kattenberg leek te profiteren, maar de hand van Eijsberg stak daar een stokje voor: penalty. Lisse streek vervolgens het verdiende loon op voor zijn werklust dank zij Edward van der Putten: 1-1. Leon van der Zwet had kort daar op zelfs de kans om Lisse aan een voorsprong te helpen, maar uit een voorzet van René Warmerdam kop te hij klungelig naast. Invaller Jaap Guyt, voor Piet van Duyn, voorzag zijn rentree binnen de korste keren van de nodige kleur. Met het nodige geluk dat wel. Uit een voorzet van Pim Langeveld knalde hij de bal op de borst van Van der Putten en scoorde vervolgens met een kluts- bal: 1-2. Lisse was overdonderd en had niet de veerkracht zich over deze te genvaller heen te zetten, al was Van Roode met een knal op de paal nog dicht bij succes, de beste kansen waren echter voor Katwijk. Zo knal de Piet Guyt nog een keer op de lat en was Marco van der Plas een paar keer te zelfzuchtig. Eilander had zijn spreekgestoelte toen al lang verlaten en stond al driftig aan de zijlijn te te rekenen. "Ik zag al dat het vechten was tegen de bierkaai. De spelers konden de mentale veer kracht niet meer opbrengen. Het betekent wel dat we tien punten no dig hebben uit de laatste acht wed strijden". HERMAN JOUSTRA Na deze openingstreffer hinkte Noordwijk op twee gedachten. Zou het net als vorige week tegen Spa kenburg na de 1-0 op zoek naar de 2- 0 gaan of zou het even het tempo drukken om vervolgens weer de draad op te pakken? Gekozen werd voor het laatste, maar dat pakte ver keerd uit. Eelman: "Door een paar keer de bal op de keeper terug te spelen werd de tegenstander naar ons doel toe gehaald". Sparta kwam inderdaad wat meer op de Noord- wijkse helft wat resulteerde in de gelijkmaker. Frank Mooij besloot eens een keer uit te halen en zag tot zijn verbazing dat de bal via de rug van René van Hensbergen over de verraste Dick Dortmundt in het doel zeilde. Met Kees Smit en Rob Vermin in de ploeg voor respectievelijk Leo nard van Utrecht en Peter Ruygrok probeerde Noordwijk alsnog om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar verder dan een niet-doeltref- fende lob van Kees Smit kwam Noordwijk niet meer. De thuisclub moest het doen met zwakke doelpo gingen van van Ruud Stoelhorst en Ruud Schoordijk. BOGOTA (DPA) - Alex Gorayeb, voorzitter van de Colombiaanse voetbalbond, heeft zondag aange kondigd zijn functie neer te leggen. Gorayeb gaf als reden op dat hij te weinig vertrouwen geniet. Zijn waarschijnlijke opvolger is de za kenman Jorge Correa Pastrana. Komend weekeinde wordt de competitie in Colombia, dat mee doet aan de wereldtitelstrijd in Ita lië, hervat. Sinds 15 november ligt de competitie in het land dat geteis terd wordt door drugsterreur stil. Op die dag werd na een wedstrijd in Medellin een scheidsrechter dood geschoten. Carlos Bilardo heeft gisteren in Buenos Aires bekend gemaakt dat hij na de wereldtitelstrijd voetbal in Italië stopt als bondscoach van Ar- gentinë. Bilardo bekleedt de functie al zeven jaar. Onder zijn leiding werd Argentinië in Mexico (1986) wereldkampioen. Bilardo liet weten zijn beslissing al in december te hebben genomen. Hij zei nog een wens te hebben als bondscoach. Een logische: het be houd van de wereldtitel. De kans dat de Argentijnse inter national Hektor Enrique kan deel nemen aan het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal is mini maal. De middenvelder, vier jaar ge leden in Mexico één van de wereld kampioenen, wordt maandag in Buenos Aires voor de vierde keer aan zijn rechter knie geopereerd. Of de speler van River Plate op 8 juni in Milaan bij de openingswed strijd tussen Argentinië en Came- roun kan spelen, wordt door coach Bilardo ten zeerste betwijfeld. Ster speler Maradona spreekt al bij voor baat van een groot verlies. „Enrique is op ons middenveld zeer belang rijk, vooral in defensief opzicht. La ten we er maar het beste van ho pen." Toni Schumacher heeft zijn con tract bij Fenerbahce met een jaar verlengd. De 36-jarige oud interna tional staat al sinds 1988 onder con tract bij de Turkse topclub Fenerbahce staat momenteel aan de leiding in de competitie. Blessure Sparta moet de rest van het seizoen afmaken zonder Oni Louhenapes- sy. De jonge verdediger scheurde zondagmiddag in de uitwedstrijd tegen RKC in de 77e minuut de ban den zijn rechter knie. Bovendien wordt gevreesd dat ook de menis cus van de knie is vernield. De Spar taan werd zondagavond al in een Rotterdams ziekenhuis geopereerd. Louhenapessy, na rust ingevallen voor Prince Polley, kwam na een kopduel met André Hoekstra ver keerd neer. DEN HAAG - De jeugd van de Leid- se gymnastiekvereniging Groen Wit heeft zich prima geweerd tijdens de Finale-wedstrijden van de regionale turncompetitie. In Den Haag legde Groen Wit zaterdag beslag op vier medailles. De jongste groep, tot tien jaar, werd in de D-categorie zelfs eerste. De 11- en 12-jarigen werden in die zelfde categorie tweede. In de E-ca- tegorie ging het iets minder. De 10- jarigen werden derde, de oudere groep zesde. In de F-categorie leg den de meisjes van tien jaar in een sterk veld achter DEO uit Nootdorp beslag o.p de tweede plaats. In de groep van 13- en 14-jarigen bleven alleen de teams van UD de ploeg van Groen Wit voor. De jeugdtur- ners van 16 jaar en ouder reikyten tot een verdienstelijke vierde plaats.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17