SVLV heeft de beste kansen op periodetitel Roodenburg verliest een belangrijk punt LFC valt door de mand Zwak Soccer Boys spaart Lugdunum Schotloos SJC irriteert Loerts SPORT OPVALLEND AANWEZIG Naam: Ronald Jansen L,eeftijd:28 Beroep iGoudsmid Club: Roodenburg Na een afwezigheid van ruim vier maanden vierde Ronald Jan sen een maand geleden zijn ren tree bij Roodenburg. "Ik doe het voor de jongens" en "van mij moeten ze geen wonderen ver wachten" luidde de uitspraken van Jansen nadat hij met het Roodenburg-verzoek om de rest van de competitie mee te spelen had ingestemd. Gisteren werd duidelijk waarom Jansen werd teruggevraagd. In de belangrijke uitwedstrijd tegen het hoogge- klasseerde Quick (3-3) verzorgde Jansen de gehele Leidse produc tie. Eindelijk weer in vorm? Ach, ik doe altijd mijn best voor de ploeg; de ene week gaat het goed en de andere week gaat het wat minder. En wat betreft van daag: Het liep lekker omdat ieder een hard werkte. Verder is het een kwestie van geluk. Gisteren had ik gewoon gèluk. Je seoort nu wel drie keer maar toch raakt Roodenburg een belangrijk punt kwijt. Te leurgesteld? Natuurlijk, het is nooit leuk wanneer je in de laatste minuut een beslissend doelpunt tegen krijgt. En zeker wat betreft onze positie op de ranglijst is het lullig om op deze manier een punt af te moeten staan. Als we de voor sprong hadden kunnen vasthou den dan zou het er heel wat roos kleuriger voor ons uitzien. Als ploeg ontbeerden we het geluk. Maar ja, dat hangt samen met met de positie op de ranglijst. Als je onderin staat dan heb je vaak pech. Ik zag je kort na rust weer even je hoofd verliezen toen Jan Kromwijk commentaar op je had. Je werd verschrikkelijk boos. Wat gebeurde er? Ik liep me vast terwijl Jan vrij stond. Daar zei hij iets van waar op ik uitbarstte. Ik moest gewoon mijn agressie even kwijt. Dat had ik niet moeten doen. Ik heb hem later ook mijn verontschuldigin gen aangeboden. Wat ga je op voetbalgebied doen als de competitie afgelo pen is? Ik denk dat ik zal stoppen. On danks het feit dat ik nu met heel wat meer plezier voetbal dan voor mijn 'bedankje', stop ik vrijwel zeker omdat ik in augustus vader wordt. Ik heb zin om al mijn aan dacht aan de baby te besteden. Er zijn nu eenmaal belangrijkere za ken in het leven dan voetbal. Degradeert Roodenburg? Nee. Als iedereen de komende wedstrijden net zo doelbewust en in dienst van elkaar blijft spelen als nu, dan geloof ik zeker niet dat we zullen degraderen. -r - v LEIDEN - In de strijd om de koppositie in de zondagvierdeklasse maakte zowel Docos als Kickers geen misstap. Kickers behaalde in en tegen Alphen een terechte 3-1 zege. SVLV heeft na de 1-3 winst bij Roac de beste papieren voor de tweede periodetitel, dit mede door het gelijke spel van LDWS tegen UDO: 0-0. Alphen - Kickers 1-3 Een in de eerste helft te lief spe lend Alphen moest al na twee minu ten buigen voor de op scherp staan de koploper. Nadat Alphenaar Hans Verkerk balverlies had geleden, kwam het leder in het bezit van goaltjesdief Ronald de Rijk, die ver volgens met een gericht schot zijn waarde voor de ploeg etaleerde: 0-1. Een schot op de lat van Gijs Verweij in de 30ste minuut betekende het enige wapenfeit dat de thuisclub voor de rust liet aantekenen. Kort na dit speldeprikje voerde Carlo van Muiden de score na een corner- bal van Wim de Hollander met een boogbal op tot 0-2. Het in de tweede helft beter spelende Alphen kw£ in het eerste kwartier twee goede treffer kwam. Joost Vink wist het kansen had verkwanseld, kwam leder namelijk handig te onder- verder het meeste gevaar van de scheppen, om daarna door Van thuisploeg. Deze kon het betere Nierop te worden gestuit. Marco spel in de tweede helft evenwel niet Rotteveel deponeerde de bal uit de uitbuiten. Scherpe inzetten van Leo door de arbiter toegekende penalty van de Wetering, Erik en Bart van evenwel tegen de doellat. Namens der Weiden, mochten daarbij zowel Meerburg was het vervolgens Hans voor als na rust geen doel treffen. Boom die twee goede kansen onbe- Vlak voor tijd kon Van de Wetering nut liet, een voorbeeld dat nog werd de wedstrijd alsnog beslissen. Maai gevolgd door ploeggenoot Ronald de bal belandde van zijn voet par- Vermond. Terwijl het in het tweede does in het zijnet. part de beurt was aan SJZ om aan te dringen, besliste Meerburg de wed- Meerburg - SJZ 2-0 strijd. Na een struikelpartij van Ro- Een meer spannende dan fraaie nald Vermond benutte Fred Hage- derby, waar de kleine zeshonderd naars al snel na de hervatting een publiek zich in elk geval niet omstreden strafschop^ 1-0. Terwijl i de 80ste minuut via bij hoefde te vervelen. Voor de rust vrije trap trok de thuisclub het intitiatief n 1 Ton Gerritse op 1-2. Hoewel er zjch toe. Nadat Peter van der Maat Rob Retel en Marco Rotteveel het de andere zijde niet op scherp hadden staan, sloeg Fred Docos neemt na de rust afstand de slotfase voor de gastheer nog de baj te zacht op Meerburg-goalie Hagenaars in de 75ste minuut genoeg kansen kwamen, bepaalde Marco van Nierop had terugge- vanuit een direct genoemen vrije speeld, was het echter SJZ dat in de trap op fraaie wijze nogmaals toe: 2- 20ste minuut dichtbij de openings- 0. LEIDEN Een strandwandeling of een bezoekje a een gezellig terras waren gisteren onder de omstandigheden veruit te prefereren boven de gezapi ge vertoning die Docos.en LFC het 400-koppige pu bliek voorschotelde. Pas halverwege de tweede helft kwam er wat leven in de wedstrijd, toen nam Docos ook terecht afstand van de puur op resultaat spelende gasten (3-0). Voor de wedstrijd had LFC-trainer Mart de Groot al aangekondigd met een gelijkspel zeer tevreden te zijn. Ruim een uur mocht LFC hopen op een 0-0. De stug verdedigende bezoekers stonden Docos, met Kickers gedeeld koploper, weinig kansen toe. De grootste kans voor rust viel voor Rob Reizevoort die niet-profi teerde van een fout van LFC-verdediger Sjaak te Hen- nepe. Peter van der Wal voorkwam in de achtste mi nuut dat de 0-0 strategie vroegtijdig overboord ge gooid moest worden. Na dit incident had de LFC-ver- dediging onder leiding van Dick van de Walle de zaken redelijk onder controle. Alleen Hans van Marwijk, de creatieve man bij Docos, kon voor enig gevaar zorgen met schoten van afstand. Aanvallend stelde het bij LFC niets voor, dit kwam mede doordat Peter Gijs man zich erg ver liet terugzakken. Inderdaad, om die heilige 0-0 veilig te stellen. Bij Docos, dat vorige week nog een flitsende partij speelde tegen SVLV, liep het niet. Wim Mugge, de technisch verantwoordelijke bij de Morsclub, hamer de er in de rust op vooral geduldig te blijven. "Ik hoef de jongens niet te motiveren, ze corrigeren zichzelf wel. Ze peppen elkaar op. Ik heb ze gezegd dat ze rus tig in de formatie moesten blijven spelen, dan zouden de kansen van zelf wel komen. Maar vooral niets force- En het bevrijdende doelpunt kwam in de 62ste mi nuut, juist toen Mugge overwoog Dennis Stuifzand te wisselen. Op een voorzet van Peter van der Kooy rea geerde Stuifzand attent. Na een goede balaanname prikte hij het leer langs Van der Wal (1-0). Nu was LFC aan zet. De Groot bracht Ger Nachte- geller, die als gevolg van zijn slechte prestatie tegen UDO een week eerder op de bank mocht plaatsnemen, in het veld voor Danny Verplancke. Nachtegeller kreeg direkt de kans revanche nemen door de 1-1 aan te tekenen. Van dicht bij had hij de hoek voor het uit zoeken. Zonder na te denken knalde hij echter hard op de vuisten van de betrouwbare Stephan van Har- teveld. Direkt na deze gemiste kans ging LFC het schip in toen Hans van Marwijk negen minuten voor tijd met een puntertje Van der Wal verraste: 2-0. Drie minuten voor tijd werd het zelfs 3-0, toen doelman Van der Wal zich verkeek op een lage voorzet van de voor Stuifzand ingevallen A-junior Michel Staat. Rob Rei zevoort had de bal één meter van de doellijn voor het intikken. In die doelpuntrijke slotfase onderscheidde Gijs man zich nog even in negatieve zin. Als een brokken piloot raasde hij over het middenveld met goedkeu ring van de allang door de warmte bevangen scheidrechter Maksimovic. Rob Reizevoort en Ronald Devilee waren zijn slachtoffers. Het moet gezegd wor den dat de spelers zich rustig hielden, het publiek ech ter zag in Gijsman de gebeten hond. Voor LFC begint de tijd te dringen, al maakt Mart de Groot zich niet veel zorgen. Hij verwacht nog de nodi ge puntjes bijeen te garen, zodat degradatie niet zo dreigend is als het lijkt. "We hebben er vandaag voor gestreden, en als Nachtegeller die kans benut pakken we een punt. De toekomst ziet er heus niet zo somber uit". LFC houdt de rijen gesloten, maar intern zit het niet helemaal goed. En het gegeven dat de ploeg al 274 mi nuten niet heeft kunnen scoren is ook niet echt gerust stellend. GIJS VAN OOSTEN Danny Maliepaard de eindstand aan de andere zijde met een geslaag de kopbal op 1-3. Roac - SVLV 1-3 De Rippers hadden aanvankelijk een licht veld overwicht, hetgeen echter niet tot reële kansen leidde. Bij SVLV betekende de rentree van John van Zijl en Randy Richards een welkome versterking. Hans van Gils ilustreerde dat door in de 20ste minuut een door Corne Klaassen verstuurde vrije trap tot 0-1 te pro moveren. Steef Roodakkers was kort daarop met een schot op de T paal dichtbij de roos. Hetzelfde gold LEIDEN - Lugdunum mag zich na afloop van het duel te- voor Per van Es, die voor open doel gen Soccer Boys gelukkig prijzen dat de Bleiswijkse tegen- het leder met de verkeerde been stander te flets was om het zwakke spel van de koploper in J~ de eerste helft af te straffen. Trainer Hennie de Klerk stelde dan ook terecht dat het "erbarmelijk slecht was" wat zijn de rust Roodakkers de ploeg presteerde en dat hij gezien het spel in die eerste 45 gelgenheid om de bal richting Ran- minuten met de 1-1 deling bepaald niet ontevreden mocht toucheerde en naast schoot. Het slordig uitverdedigen gens zieke Zeff van Ruiten bood dy Richards te sturen, die dit bui tenkansje simpel verzilverde: 0-2. Na de pauze speelde Roac wat agressiever, maar de solide verdedi ging van SVLV liet zich, buiten een onverwachte treffer schop tien minuten niet van de wijs brengen. Binnen Veen lieten Hans zestig seconden snoepte namelijk Rooy het aan elkaar Steef Roodakkers met alsnog zijn doelpuntje n LDWS - UDO 0-0. Een wedstrijd waarin beide ploe gen, anders dan de uitslag doet ver moeden, voor de volle winst speel- Natuurlijk was de snelle achter stand voor Lugdunum een niet on- belangijke factor in die, bijna fatale,. Guus Bis- periode. Bij een uittrap van de tijd (1-2), Bleiswijkse doelman Dick in 't en Ton de om de op- volley stuitende bal op te vangen en wist doelman Wim Eradus het ook niet meer. Zoveel besluiteloosheid in één strafschopgebied werd door de uitblinkende aanvaller Ruud van Ruler vertaald in een zeer kansrijke titel, terwijl bij UDO degrada tienood de punten broodnodig maakt. De boeiende, maar soms gretige duels waren een lust ve in de vierde minuut al buigen voor de wonderschone lob van de Bleiswijker (0-1). De vlotte opening van de bezoe- het oog. Evenals de formidabele ker betekende wel dat Lugdunum reddingen waar UDO doelman Mi chel van Haren op kon bogen. Na dat Oegstgeestenaar Werner Knets achter de feiten aan kon lopen misschien veroorzaakt door het warme weer, leek dat niet van harte Gelijkmaker Quick in slotminuut DEN HAAG Met de koppies omlaag verlieten de spelers van Roodenburg gisteren het veld van Quick. Niet zozeer teleurgesteld over de behaalde remise (3-3), maar meer over de manier waarop dat gebeurde. Met nog anderhalve minuut voor de boeg misten de Leide- naars bij een 2-3 voorsprong een unieke kans. In de daaropvolgende tegenzet bepaalde Pa trick Corino met een kopbal de eindstand op 3-3. "We verliezen hier als degradatiekandi daat een belangrijk punt", was de logische verklaring van Roodenburg-trainer Wim Rijs- bergen na afloop. Roodenburg beleefde gisteren een ongelukkige uitwedstrijd tegen Quick. Met name de start was de sastreus. Nog voordat, een Leids been de bal had beroerd keken de bezoekers al tegen een 1-0 achter stand aan. Hans Verkaart kreeg alle ruimte om aan de linkerkant op avontuur te gaan en besloot zijn ac tie met een voorzet richting de in de doelmond vrijstaande Patrick Cori no. Deze Hagenaar gaf doelman Marcel Vink geen schijn van kans. Vreemd genoeg raakte Roodenburg door deze tegenvaller niet in pa niek. De Leidenaars zochten veel vuldig de aanval en kregen tijdens het eerste kwartier een viertal goe de kansen. Met name Jan Kromwijk was met een afstandsschot dichtbij de gelijkmaker maar de lat besliste anders. Ronald Jansen was in de zestiende minuut succesvol toen hij de bal na een pass van Erwin Koree behendig meenam. Rob Teeuwisse van zich afschudde en hard in schoot. Erg lang had Roodenburg geen plezier van de gelijkmaker. In de eerstvolgende aanval na de 1-1 on stond er een warrige situatie in het strafschopgebied van Roodenburg. Nadat de bal uit het zestienmeter gebied was getrapt zag de Rotter damse leidsman Verbeek een straf schop in een valpartij van Verkaart. Hevige Leidse protesten konden niet voorkomen dat Verkaart zijn ploeg andermaal op voorsprong zet te. Dit keer was Roodenburg niet bij machte om snel te reageren. Quick kreeg naarmate de eerste helft vor derde meer greep op het spel en stond de blauw-zwarten slechts sporadisch de doorgang toe. Met het overwicht deden de Hagenaars echter weinig. Alleen de immer ge vaarlijke spits Corino kreeg een op gelegde kans nadat Rob Pret onder een door Albert Spaans voorgege ven bal was doorgelopen. De Quick- spits toonde zich echter minder koelbloedig dan tweemaal eerder en schoot hoog over. Niveau Hetzelfde spelbeeld zette zich in het begin van de tweede helft voort. Quick, de laatste wedstrijden on genaakbaar en veel scorend, toonde combinaties van behoorlijk niveau, maar slaagde er niet in om Rooden burg op de kniën te krijgen. De Leidse formatie fleurde weer op toen Ronald Jansen het aan de lin kerkant op zijn heupen kreeg. De aanvaller speelde Robert Beerman uit en ging met de bal aan de voet het strafschopgebied in. Een 'tikkie breed' bracht Jan Kromwijk in kansrijke positie, maar tot een schot kwam het niet omdat Kromwijk werd vastgehouden. Jansen meldde zich voor de toegekende strafschop en faalde niet. Siemerink in finale geklopt DOUAI - Jan Siemerink is er net niet ingeslaagd om het Satelliet- toernooi in het Noordfranse Douai te winnen. In de finale kon de Rijns burger het niet bolwerken tegen de Fransman Grenier. Siemerink ver loor met 6-3 en 6-2. In de halve finale klopte Sieme rink zijn landgenoot Kempers: 3- 6.7-6,6-4. Grenier had op zijn beurt afgerekend met Groen. Roodenburg kwam niet voor een punt, zo bleek na de 2-2. De thuis club werd met de rug tegen de muur gezet en mocht alleen hopen op een doeltreffende uitval. Jan Kromwijk, sterk spelend op het middenveld, stond na een kwartier spelen aan de basis van Roodenburgs derde tref fer. Zijn pass werd door Robert Good way verlengd naar John van de Wetering die de bal schotklaar legde voor Jansen. Jansen wist raad met deze buitenkans en liet keeper André Hoogstad kansloos. Met de komst kerk en Peter Van de Wetering werd de aanvalsskracht Roodenburg ingedamd. Quick kreeg weer meer lucht en zette aan voor een slotoffensief wat tot de voorlaatste minuut geen treffer op leverde. In die minuut bracht op nieuw Corino de Leidenaars in mi neur door een scherpe voorzet van Verkaart met het hoofd doeltref fend af te ronden. En dat terwijl even daarvoor Robert Goodway de vrijstaande Van Wanrooy zo slecht aanspeelde dat de kans op de beslis sende 2-4 tot het verleden behoorde. Teleurgesteld "Vooraf zou ik hebben getekend voor een punt hier", aldus Rijsber- gen na afloop, "maar nu ben ik te leurgesteld over het resultaat. Maar ik zie ook pluspunten: We hebben twee keer een achterstand onge daan gemaakt, we hebben hard ge werkt en we hebben mijns inziens één van de beste wedstrijden van dit seizoen gespeeld. Ik weet dan ook zeker dat we niet hoeven te de graderen. Roodenburg hoort ge woon in deze afdeling thuis." JAN BROUWER DE KONING René de Jong haalt uit de derde keer Berg (r) volgt het tafereel op afstand. NOORDWIJK - Harry Loerts was des duivels. Na afloop van de 0-2 ne derlaag tegen Nieuwkoop onthaal de de trainer van SJC de Noord- wijkse spelers op een woedeuit- bartsing in de kleedkamer. Loerts schreeuwde zo hard dat de kalk van het Noordwijkse plafond bijkans op de hoofden van de verbaasde voet ballers dwarrelde. De oefenmeester uit Nieuwerkers aan de IJssel verweet zijn spelers een ontstellend gebrek aan zorgvul- UVS verliest van Tonegido LEIDEN - UVS benutte gisteren de vrije competitiezondag voor het spelen van een oefenwedstrijd te gen Tonegido uit Voorburg. De koploper uit de tweede klasse trok met 3-2 aan het langste eind. Voor UVS scoorde Nico van Dam en Mar cel Tolsma. digheid bij het benutten van de kan- Ook na rust belegerde SJC weer sen. SJC kpn gedurende de gehele onmiddellijk de Nieuwkoopse ves- wedstrijd bogen op een veldover- te. De oogst was echter niet meer wicht, de ploeg creëerde daarbij dan een reeks van vrije trappen en volop kansen maar vond tot grote alleen een hard schot van Jan van ergernis van Loerts het doel niet. de Berg bracht doelman Gareels in Nu gingen de Noordwijkers alsnog problemen. Zoals zo vaak werd ook met 0-2 de boot in en zal de kustfor- nu de vergeefs aandringende ploeg matie beslist de scherpte moeten verrast door een zeldzame tegen- hervinden om uit de gevarenzone te stoot. Na 25 minuten in de tweede blijven. helft, toen SJC even naar adem hap- Een fel SJC, dat vocht om elke te, was het zover. Doelman Caspers bal, was gedurende de eerste helft was uitgelopen om het gevaar van steeds op de helft van de tegenstan- een snelle uitval op rechts te bezwe- der te vinden. Een koel verdedi- ren, de bal werd echter opzij gelegd gend Nieuwkoop bezweerde echter en René de Jong kapte zijn tegen- steeds het gevaar steeds te bezwe- stander uit en schoot beheerst bin- ren, voordat SJC het strafschopge- nen. SJC gaf zich nog niet gewon- bied naderde. Het eerste doelgevaar nen en trok opnieuw met man en kwam zelfs van Nieuwkoop. De macht naar voren. Tien minuten la- doorgebroken Joop Verlooy werd ter ondernam weer De de Jong een echter uitstekend gestuit door doel- snelle uitval na balverlies op het man Johan Caspers. De beste kans middenveld, zijn schot liet doelman voor SJC kwam van de voet van Caspers kansloos en velde definitief Lugdunum Ruud Alkemade, maar een knappe het vonnis over het aanvallend redding van de Nieuwkoopse goalie machteloze SJC. Johan Gareels hield SJC van de ver diende treffer af. MIEP VROONHOF te gaan. Althans, die indruk werd gewekt maar in werkelijkheid blijkt Lugdunum moeite te hebben met de koppositie die door De Klerk, nog voordat hem na het duel een vraag kon worden gesteld, werd verwoord dat 'hoge bomen nu één maal veel wind vangen'. Want Soccer Boys, vierde op de ranglijst, was niet van zins de nerveus spelen de Leidse gastheer de ruimte laten. De Bleiswijkse oefenmeester Piet Kroon hield daarom veel mensen achter de bal en rekende op de snel heid van zijn voorwaartsen Van Ru- Ier en Bart van Dijk. Voornamelijk geruggesteund door het opkomen van de eveneens speersnelle opko mende verdediger Onno Jacobs bleek de defensie van Lugdunum behoorlijk kwetsbaar in één tegen één situaties. Uitbraak Zo omspeelde Van Ruler in de 35ste minuut laatste man Cees van Tong eren alsof hij er niet stond en of freerde hij Van Dijk recht voor Era dus een dot van een kans die de cen trumspits echter rechtdoor in de veilige handen van de Leidse sluit post deponeerde. En indien Van Ruler na een nieuwe uitbraak had gekozen voor de kansrijker opge stelde Van Dijk of René van de Bosch dan had het er, ondanks de stralende zon, heel donker voor Lugdunum uitgezien. De spitse aanvaller had echter een bui van egoïsme en besloot de eer van zijn actie zelf op te eisen maar trof alleen de vuisten van Eradus. Even later mocht John Zee van geluk spreken dat arbiter Sykes, Engelsman van geboorte, een noodstop op Van Ru ler slechts afdeed met een, in de beste Britse traditie, bestraffend praatje. Sykes, die problemen had met het toepassen van de voordeel- regel, beboette later in de wedstrijd wel Bleiswijker Jacobs na een har de charge op Rob de Roo. Na de doelwisseling koos De Klerk voor de aanval door Zee te wisselen voor Fred van der Kaay die alleen in zijn aanvangsfase van zich deed spreken door André Hoekstra (voor rust gelegenheidspits inplaats van de geschorste Harm de Vos) een schietkans te bieden. Het was de meest opvallende daad voor Van der Kaay en de aanval van Leide naars kreeg pas meer inhoud toen Van Tongeren zich meer in offen sief begaf. In de 48ste minuut gaf de libero al een indicatie van zijn be doelingen door van afstand In 't Veen op de proef te stellen. Daar had de Bleiswijker alle mogelijke moeite mee maar kon de tweede in zet van Albert Siera nog tot hoek schop verwerken. Siera had bij zijn volgende poging echter meer geluk. Een lange combinatie met van Ton geren werd door Siera, die in het be slissende duel met laatste man John Straver, de bal gelukkig (Siera: "Nee, niet met de hand maar met de borst") meekreeg en de 1-1 in de lin kerbovenhoek punterde. Soccer Boys leek zich tevreden te" stellen met die uitslag, want op een enkele uitval na, drong de bezoeker niet meer zo aan. Voor Lugdunum betekent het puntverlies dat het kansloos is voor de tweede periode titel maar dat is in de ogen van De Klerk bijzaak. "De prijzen worden aan het eind van de rit verdeeld", pakte hij een cliché uit de kast en vervolgde met een andere. "In voet bal is alles mogelijk. Wie geeft mij de zekerheid dat als je een periode titel hebt je dan ook promoveert. Vandaag hebben we een punt inge leverd maar er is nog niets verlo- Toch zal het spel van moeten verbeteren want geluk in het voetbal duurt ook niet eeuwig. En dat is een andere waarheid. RUUD PATTIAPON

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15