AC Milan stuurloos Slordig Ajax scoort niet bij Utrecht Roda komt goed weg bij Feyenoord Bayern München komt heel goed weg ©VER "DE GRENZEN' Weer verlies voor Arsenal Colombo hadden hun dag niet en Frank Rijkaard wordt op de hielen gezeten door zijn Westduitse rivaal Criiijff loopt een puntje in Anderlecht koploper na deling van Brugge PAGINA 14 SPORT MAANDAG 19 MAART 1990 UTRECHT (GPD) - Het balletje dat door hoogste scheidsrechtersbaas Leo van der Kroft de afgelopen week werd opgeworpen over een professionalisering van het Nederlandse arbiter korps, kwam gisteren na af loop van de ontmoeting tus sen FC Utrecht en Ajax (0-0) precies voor de voeten van Leo Beenhakker. Omdat er over de teleurstellende wed strijd niet al te veel viel na te kaarten, kwam Beenhakker al snel te praten over de in breng van leidsman Hans Reywart. Zonder in grove bewoordingen te vervallen, nagelde de Ajax-coach Reygwart genadeloos aan het kruis. Met het niet aanwijzen van Neder landse scheidsrechters voor het aanstaande wereldkampioenschap heeft de mondiale voetbalbond (FI FA) kennelijk al zijn twijfels uitge sproken over de kwaliteit van onze vaderlandse arbiters. Beenhakker gooide met zijn forse kritiek op Reygwart echter nog wat extra olie op het vuur. „Ik vond de man heel warrig fluiten. Er zat geen enkele lo gica, geen enkele lijn, in wat hij deed. Kennis van de regels, per soonlijkheid en concentratie is toch wel het minimale dat je van een scheidsrechter kunt vragen. Maar dat heb ik vandaag allemaal ge mist". De kritiek van Beenhakker, die zich al eerder dit seizoen opwierp als 'schoonwasser' van het voetbal, was niet ten onrechte. De Zaanse rechtspreker zorgde gisteren met zijn warrige besluiten voor nogal wat onduidelijkheid op en rond het veld. Omdat Reygwart zijn merk waardige beslissingen over beide partijen gelijkelijk verdeelde, ble- Na een forse overtredinhg van Johan de Koek valt Stefan Petterson al schreeuwend op de Utrechtse grasmat. Arbiter Reygwart zag er geen strafschop in. (toto anp> EREDIVISIE Fortuna Sittard - NEC 1-1 (0-0). 70. Clay- ton 1-0, 83. Lok 1-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Clayton (Fortuna Sittard). PSV - Twente 1-1 (0-1). 6. Gaasbeek 0-1. 89. Valckx 1-1. Scheidsrechter: Blanken- stem. Toeschouwers. 24.750. Gele kaart: Schmidt (FC Twente). Haarlem - Willem II 0-2 (0-1). 17. Feskens 0-1. 70. Van der Borgt •-2. Scheidsrechter: Ven der Ende. Gele kaart' Mathot en StaHeu (Haarlem), Volendam - FC Den Haag 0-2 (0-1). 10. Danen 0-2. Scheid Luinge. Toeschouwers: 5.000. Rode kaart (twee keer geel): Van Loon (Volendam). Gele kaart: Pastoor (Volendam), Abbenhuis en Danen (FC Den Haag). Vitesse - MW 2-1 (0-112. Lanckohr 0-1 72. Van Arum 1-1, 90. Eijer 2-1. Scheids rechter: Egbertzen. Toeschouwers: 7.500. Rode kaart (twee keer geel): Vincent (MVV). Gele kaart: Van den Brom en Vermeulen (Vitesse), Uitman (MVV). FC Groningen - BW Den Bosch 0-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 8901Gele kaart: Goossens en Van Duren (Den Bosch). RKC - Sparta 3-0 (2-0). 7. Hoekstra 1-0, 24. De Wijs 2-0, 70. Moniz 3-0. Scheids rechter: Van Riel. Toeschouwers: 3700. Ro de kaart: Van de Berg en trainer Baan (Sparta). Gele kaart: Sas (Sparta) en Van Hintum (RKC). Feyenoord - Roda JC 2-2 (1-2). 13. Hof man 0-1, 27. Scholten 1-1, 38. Van Loen 1- 2, 61. Brochard 2-2. Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Metgod (Feyenoord). FC Utrecht - Ajax 0-0. Scheidsrechter: Reygart. Toeschouwers: 12.700. Gele kaart: Young (Utrecht) en Verkuyl (Ajax). Negen wedstrijden. Aantal toeschouwers: 80.050. Na 26 speel dagen: 1.866.684. Best bezochte wedstrijd: PSV - FC Twente Slechts bezochte wedstrijd: Haarlem - Vi- Baan van Sparta werd het veld gestuurd. Na 26 speeldagen: 18. Gele kaarten: 17. Na 26 speeldagen: 467. Meeste gele kaarten: Volendam - Den Haag 649. Hoogste uitslag: Feyenoord - Roda 2-2. Eerste treffer: 6. Gaasbr k (FC Twente). Topscorer van de dag: geen. Topscorer na 26 speeldagen: Romario (PSV) 23. EERSTE DIVISIE Cambuur - RBC 1-1 (1-1). 1. Johan Mole naar 0-145. Koopman 1 -1Scheidsrechter: Kloeg. Toeschouwers: 3750. Gele kaart: Van der Laan (RBC). SW - De Graafschap 1-1 (0-0). 54, Breet- veld 1-0, 67. Lukassen 1-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2700. Gele kaart. Lukassen, Smit (De Graafschap). AZ - Wageningen 1-2 (1-0). 15. Rontberg 1-0, 65. Oosterhuis 1-1, 87. Van de Pol 1-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers' 3000. NAC - Heerenveen 2-2 (0-2). 7. De Jong 0-1, 33. Verbeek C-2. 57. CorneHssen 1-2, 67. Schrijvers 2-2. Seheidsrechter: Schaap. Heracles - VW 1-2 (0-0). 57. Velten 1-0, 66. Stewart 1-1. 85. Verstraalen 1-2. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Van Goozen (Heracles). Veendam - Excelsior 4-2 (1-2). 4. Edwin van Buren 0-1, 23. Leo van Buren 0-2, 41. Huizingh 1-2, 50. McDonald 2-2. 61. McDo nald 3-2,84. McDonald 4-2. Scheidsrechter: Lammerts. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Londema (Excelsior). Acht wedstrijden. Go Ahead Eagles - Em- men uitgesteld. Aantal toeschouwers: 24.720. Na 29 speel dagen: 743.101. Best bezochte wedstrijd: Heracles - VVV 4500. Slechts bezochte wedstrijd: PEC Zwolle Telstar 1200. Rode kaart: geen. Gele kaarten: 9. Na 29 speeldagen: 502. Meeste gele kaarten: Heracles - VVV (Kok) 3. Aantal doelpunten: 26. Na 29 speeldagen: 721. Hoogste uitslag: Veendam - Excelsior 4-2. Eerste treffer: 1. Johan Molenaar (RBC). Topscorer van de dag: McDonald (Veen dam) 3. Topscorer na 29 speeldagen: Van Velzen (SVV) 21. boogstoot te hebben oordelen. Dat hij vermoedde dat iets 'ernstigs' uit zijn poging delijke Wouters niet gezien Bryan Roy echter iedere voeding, dus ook niet te willen Ook van Roy's vervanger na de pau- Ronald de Boer, kreeg Petters- de hand was blijkt son weinig steun, i de verantwoor- Janszna, te bewegen de daad Wouters niet 'overdreven' in beeld te brengen. Toen bleek dat Been hakker wat dat betreft bakzeil moest halen, bestrafte hij zijn aan voerder alsnog met een geldboete. Als het Ajax gisteren een beetje tegen had gezeten, dan had Studio Sport de tuchtcommissie opnieuw aan het werk kunnen zetten. Nadat een overtreding van Larsson op Moore onbestraft was gebleven, ven ernstige gevolgen uit. Zo mocht haalde de Britse spits vervolgens De Amsterdammers kregen in 90 bij Studio Sport, Kees minuten voetbal precies tien goede scoringskansen, waarvan een enke le zelfs niet te missen leek. Door on handigheid (Blind), door pech (Bergkamp) en door attent ingrij pen van doelman Van Ede bleef bij Ajax de teller op nul. Beenhakker: „We moeten maar zo snel mogelijk net zo lang trainen tot kunnen bedenken. ROTTERDAM (GPD) - „Zo druk", zei Henryk Bolesta na afloop van Feyenoord Roda JC, „heb ik het in maanden niet gehad". Het kwam er vrij nuchter uit, maar een mooier compliment aan het adres van zijn officiële werkgever had de Poolse doelman in Limburgse dienst niet r wèl ingaan". Een terecht compliment ook, want de manier Dat het matige Utrecht niet tot waarop Feyenoord na rust in de eigen Kuip met Ajax zich vroeg in de eerste helft be klagen over een strafschop die de ploeg onthouden werd toen Petters- son op uiterst dubieuze wijze tegen het gras ging. Vlak voor tijd streek Reygwart een en ander glad door een overtreding van Verkuijl tegen de Utrechtse lastpost Boogers ach teloos weg te wuiven. verhaal op de benen van Richard Witschge. De middenvelder, een van de betere spelers bij Ajax, trap te vervolgens duidelijk zichtbaar Blunders Beenhakker was gisteren overigens reëel genoeg om te erkennen dat het puntverlies niets met arbitrale blunders had te maken, maar alles met het falen van de eigen ploeg. Elleboog Toch moet ook Beenhakker zich Pettersson speelde een "vrij 'onge niet roomser gedragen dan de paus. lukkige wedstrijd. Maar belangrij- Zijn kritiek op grof spel en slechte ker: de Zweed kan het ook niet alle- arbitrage is terecht, zolang zijn blik maal alleen doen. Van 't Schip ook valt op wat er in de eigen gele- kwam van rechts af en toe nog met deren gebeurt. Nog scoren kwam, mocht nauwelijks verwonderlijk heten. De formatie had in de acht voorgaande ontmoe tingen slechts eenmaal weten te doelpunten. De grillige Smolarek verscheen weliswaar tweemaal dreigend in de buurt van het doel van Menzo. Met enig samenhan gend aanvalsspel van de thuisploeg hadden die acties evenwel niets te maken, maar alles met slordigheid in de Ajax-achterhoede. „Punt verspeeld op PSV?", pa reerde een uiterst ontspannen Beenhakker een voor de hand lig gende vraag. „Doe niet zo gek alsje blieft. Ik ga niet op de bank reken sommetjes zitten maken. Je stuurt een ploeg niet het veld op met op drachten van: als dit gebeurt, dan doen wij dat. Een punt verliezen is iets dat je pas vaststelt na afloop van wedstrijd". gpp IgMM de tegenstander de vloer aanveegde is dit zoen nog maar zelden vertoond. Niet zo verwon derlijk dus dat Jan Reker, uiteindelijk als een kind zo blij met de geflatteerde puntendeling (2 2), aan de schaduwkant van hej stadion ge durende de laatste drie kwartier'peentjes zweet te. „Iedereen", stak Roda's coach de loftrompet over de Rotterdamse formatie „kan constateren dat Feyenoord weer in de lift zit. Er staat weer een stabiel elftal, waar veel moraal in zit en dat in deze vorm absoluut bij de top van Nederland hoort. Dat wist ik al een paar weken. Maar het is vandaag opnieuw bevestigd". Zo flitsend als Feyenoord eindigde, zo drama tisch begon het aan het karwei tegen de Limbur gers, bij wie ex-Feyenoorder René Hofman een hoofdrol vervulde. Met name het centrum van de defensie rammelde gedurende het eerste half uur aan alle kanten, wat niet zonder gevolgen bleef. Paul Nortan verslikte zich al na twaalf mi nuten in een dieptepass van Eric van de Luer en zag geen kans René Hofman de weg naar het doel van Joop Hiele te versperren: 0 1. Het was een wonder dat de thuisclub in de daaropvol gende minuten niet meteen op grotere achter stand werd gezet, want Nortan's volgende fou ten (terugspeelbal in de voeten van John van Loen en een misverstand met Hiele) logen er niet om. Het zou een beetje te ver gaan de tweede Lim burgse treffer ook geheel aan Feyenoords don kere voorstopper toe te schrijven, maar feit was dat Nortan bij een voorzet van opnieuw Van de Luer in geen velden of wegen te zien was en John van Loen acht minuten voor de pauze als een vogeltje zo vrij voor Joop Hiele kon opdui ken: 1 2. Arnold Scholten had tien minuten eerder Feyenoord op gelijke hoogte gebracht. Met Scholten is één van de vier spelers ge noemd, die gistermiddag ver boven het gemid delde uitstaken. De blonde Brabander is in kor te tijd uitgegroeid tot misschien wel de meest nuttige speler die Feyenoord in huis heeft. Hij bezit een geweldig loopvermogen, verricht veel vuil werk, koppelt inzicht aan een goede tech niek en duikt ook nog eens regelmatig op in de voorste linie. Samen met Johnny Metgod vormt hij op dit moment een goed duo in het middenrif het m m m mmm :SÉ; "M- t/. vi Johnny Metgod, Marcel Brands en Ruud Heus waren de andere drie Feyenoorders, die meer dan een voldoende scoorden. Onder aan voering van dit kwartet gingen de Rotterdam mers in het tweede bedrijf verbeten op jacht naar de volle winst. Al na een kwartier kogelde René Brochard de gelijkmaker binnen. Nadat zijn inzet met het linkerbeen in eerste instantie nog door Henryk Bolesta werd gekeerd, trof hij met zijn 'rechter' wel het net. Hoe de Rotterdammers daarna het Kerkraad- se doel ook belegerden, de winnende treffer kwam niet op het scorebord. Was het niet Boles ta, die met kunst en vliegwerk kopballen van Keur en Griga van de lijn ranselde, dan was het de zwak fluitende Jaap Uilenberg wel die Feye noord de voet dwars zat. „Bolesta pakte in Lim burg voor ons een punt, nu heeft hij hetzelfde gedaan in Rotterdam. Het is en blijft een doel man van grote klasse, waar we dit seizoen veel aan te danken hebben", zou Jan Reker later be wonderend over zijn sluitpost zeggen. Heel even dacht Reker dat hij nog voor een huzarenstukje kon zorgen, toen René Hofman bij een gelijke stand van meer dan 20 meter plot seling uithaalde en Joop Hiele volledig verraste. Zijn pegel trof echter het houtwerk. Bovendien zou een Limburgse overwinning een tikkeltje te veel van het goede zijn geweest. Het grootste ge deelte van de strijd stond Roda JC immers met de rug t mmmmm MILAAN (GPD) „Ik ben er nog steeds van overtuigd dat AC Milan kampioen wordt". Met deze woorden verliet trai ner Arrigo Sacchi gistermiddag de persruimte van het San Siro-stadion. Ze klonken weinig overtuigend, want na de 3- 0-nederlaag bij Juventus en een week rust ging zijn ploeg gisteren pijnlijk onderuit tegen Inter: 1-3. Net als vorige week keek Milan na 25 minuten tegen een 2-0-achter- stand aan. De ontluisterende doel- cijfers (1-6) zouden voor paniek moeten zorgen in het luxe trainings kamp Milanello, met het oog op het Europa-Cupduel tegen KV Meche- len. Maar Sacchi probeert zo zelf verzekerd mogelijk over te komen en predikt rust rondom zijn sterren. Hij beseft als geen ander wat er loos is in zijn selectie: de zelfverzekerd heid is verdwenen. „Mijn ploeg is niet meer vermoeid. Het is een kwestie van zelfvertrouwen. We wa ren gewend om alles te winnen, werden de hemel ingeschrev was allemaal zo mooi, dat w€ ten dat we het niet succes niet auto matisch oogsten". Toch heeft AC Milan het geluk niet tegen. Gisteren ging Napoli ook onderuit bij Sampdoria, zodat de wereldkampioen nog altijd lijstaan voerder is in de Serie A. De compe titie kan een boeiend slot krijgen, omdat Juventus, Inter en Sampdo ria nog altijd niet zijn uitgeschakeld voor de Scudetto. Sacchi maakt zich ook geen zor gen over het feit dat de aanval al vijf wedstrijden op rij niet meer scoort. Gisteren was Milan louter gevaar lijk met afstandsschoten en twee Het doelpogingen van Van Basten, die erga- door Zenga vakkundig werden ge- pareerd. De aanvallers hebben ove rigens een goed alibi, want vanaf het middenveld, waar Rijkaard nog bergen werk verzette, komen wei nig bruikbare ballen aan. Evani en Colombo hadden hun dag niet en blevi bleven onzichtbaar. In de achter- JurgenKlinsmann.Destadsbotsing werd door Inter gewonnen. LONDEN (RTR) - Arsenal dreigt af hoede bezit niemand schijntje van de onoverwinnelijke vorm van een paar weken geleden. Het zelfvertrouwen werd nog meer aangetast, omdat doelman Pazzagli zich zozeer schuldig voel de aan de vroege openingstreffer, dat hij als een onzekere debutant te haken in de strijd om het voetbal kampioenschap van Engeland. De titelverdediger verloor zaterdag van Chelsea, 0-1. Het was de eerste thuisnederlaag van de ploeg uit Londen sinds zestien wedstrijden. De nederlaag bleef niet zonder ge volgen. Aston Villa, de verrassende duefvoortzettë' koploper van de league, won zij het vrij moeizaam, bij Derby, 1-0. Liver pool bleef gisteren op Old Trafford de baas over het geplaagde Man chester United, dat verloor met 1-2 en moet blijven vrezen voor degra datie. John Barnes maakte twee doel punten voor Liverpool. De linker spits van hel Engelse elftal scoorde in de 15e en de 54e minuut. Eerst uit een pass van Beardsley, vervolgens van de strafschopstip. Dat Man chester United iets terugkwam, dankte de ploeg aan Whelan van Li verpool. De verdediger passeerde zijn doelman Grobbelaar met lob v Marco van Basten speelde in een ander opzicht ook een kwalijke hoofdrol. De Europees voetballer van het jaar was blijkbaar zo van slag door de tegenspoed dat hij aan zijn taaie bewaker Ferri bewust een elleboogstoot uitdeelde en na een luchtduel zand in de ogen van matchwinnaar Serena gooide. De leiders van Oranje (Ronald Koem an, Rijkaard, Wouters en Van Bas ten) lijken hun agressie op het veld af te reageren, die in hun hart voor bondscoach Libregts is bedoeld. De 209e derby van Milaan bood ...w„ w.. geen oogstrelend, maar wel emotio- 2*5 meter'Liverpool''aï twfri- neel voetbal. De 70.000 toeschou- gen. In de eerste minuut leek Van Basten, na een misverstand in de In- ter-defensie, te scoren, maar Breh- me redde zijn ploeg door de bal vlug van achter de doellijn met zijn hak weg te moffelen. Uit dezelfde tegen aanval kopte Serena een dieptepass Matthaus over de te ver uitgelo- teerder. Jan Wouters zou zich als een vis in deze kuip hebben ge voeld. Doorgaans beheerste spelers als Baresi, Maldini, Van Basten, Matthaus en Serena schoffelden er op los. In de slotfase leek Milan weer in de race te komen. Uit een af geslagen aanval scoorde Costacurta pen Pazzagli in het Milan-doel. In de door een muur van spelers tegen. 25ste minuut viel in feite al het doek de Europa-Cuphouduer. Mat- teoli zette Rijkaard op het verkeer- De slotfase stond daardoor toch nog spanning. Maar Serena zorgde in de slotfase voor 3-1, hoe de been en lanceerde Serena, die wel de buitenspelval i door Pazzagli net binnen het straf schopgebied onderuit werd ge haald. Matthaus scoorde vanaf elf worden. Napoli liep ook een pijnlij- meter met een zwak schot. De stem- ke nederlaag op. De Napolitanen ming in het veld werd daarna geirri- verloren bij Sampdoria met 2-1. MADRID (ANP) - Barcelona is een puntje ingelopen op Real Madrid, dat na zes opeenvolgen de overwinningen gelijk speel de bij Athletic Bilbao (1-1). De ploeg van Cruijff won bij Logro- nes (2-1), maar heeft nog een achterstand van elf punten op de koploper uit de hoofdstad. Bij Real Madrid opende Hugo Sanchez de score uit een straf schop, door hem zelf al in de dertiende minuut 'professio neel' versierd. Het was de 31ste treffer van de Mexicaan seizoen. Hij leidt op de Spaanse- en Eu ropese topscorerslijst. Het duel tussen Bilbao en Re- al Madrid verliep niet rimpe- loos. De tweede helft begon met een vertraging van tien minu ten, nadat Baskische aanhan gers van Bilbao het veld be stormden. Madrileense fans op de tribune werden bekogeld met vuurwerk. Mendiguren zorgde ervoor dat het eerste puntverlies voor Real na weken een feit werd. Hij scoorde in de 70ste minuut de gelijkmaker uit een doelworsteling, 1-1. Barcelona zorgde bij Logro- nes pas voor daden, nadat in de tweede helft een achterstand was opgelopen. Sarabia scoorde voor Logrones in de 50ste mi nuut. Dat was tegen de verhou ding in. Alexanco maakte gelijk uit een pass van Bequiristain, die zelf het winnende doelpunt maakte na een voorzet van uit blinker Koeman. MÜNCHEN (SID/DPA) - Vier dagen voor het treffen met PSV zette Bayern München een moeizame, maar belangrij ke stap op weg naar de titel. De Zuidduitsers, die woensdag tegen PSV in Eindhoven tijdens de kwartfinales van het Europese toernooi voor landskampioenen een voorsprong van 2-1 verdedigen, wonnen in een afgeladen Olympia-sta- dion de topper tegen Eintracht Frankfurt onverdiend met 1-0. De voorsprong op Frankfurt, Leverkusen en Köln groeide met nog negen wedstrijden te gaan tot vier punten. Trainer Jupp Heynckes was de eer ste om toe te geven dat Bayern ge lukkig aan de punten kwam. „De betere ploeg heeft verloren", was hij eerlijk. We hadden na een kwartier al met 0-3 achter moeten staan. Ein tracht speelde moderner, creatiever voetbal. Als ik naar de stand kijk, is deze ronde voor ons optimaal verlo pen". Ook bondscoach Franz Becken- bauer wist niet wat hij zag in het sta dion waar hij als speler triomfen vierde. „Frankfurt had veel meer in huis. Het is ongelooflijk dat de ploeg niet ten minste een van die mogelijkheden heeft benut". De zon scheen en alles zat Bayern mee. Manager Uli Hoeness wreef zich in de handen, omdat 72.000 toe schouwers voor een recette van meer dan anderhalf miljoen gulden zorgden. Het koopje van het jaar Thomas Strunz werd bovendien de man van de dag. De aanvallende middenvelder, voor een half mil joen gekocht van Duisburg, maakte na 58 minuten de enige treffer, toen hij profiteerde van een misverstand tussen libero Binz en doelman Stein. Eckstein, Falkenmayer, Anders- en en Studer hadden de verrassing van het seizoen Eintracht in de be ginfase op een beslissende voor sprong moeten brengen. Het mocht niet zo zijn, waarna Bayern pas in de tweede helft enige grip op het duel kreeg. Met vier punten voorsprong reist de recordkampioen van de Bonds republiek, Bayern w keer, met het nodige zelfvertrou wen naar Eindhoven. Van de ach tervolgers verloor niet alleen Frank furt. FC Köln kreeg vrijdagavond een pak slaag van Werder Bremen, dat thuis met 4-0 won dankzij Ried- le (2), Votava en Neubarth. Köln werd gepasseerd door Leverkusen, dat thuis met 1-0 Hamburger SV versloeg: Het doelpunt was van de Oostduiter Thom. Achter het drietal „directe" vol gers van Bayern valt weer een gat van drie punten met VfB Stuttgart. Olympique nadert koploper Bordeaux PARIJS (AFP) - In de Franse com petitie is Olympique Marseille kop loper Bordeaux tot op één punt ge naderd. De regerende landskam pioen profiteerde met een ruime ze ge (3-0) op Toulon van het eerste puntverlies (0-0) op eigen veld van Bordeaux, donderdag tegen Monaco. Jean-Pierre Papin was opnieuw de belangrijkste man bij Marseille, dat één wedstrijd minder heeft ge speeld dan Bordeaux. De onbewis- te topscorer van de Franse competi tie nam alle treffers voor zijn reke ning. Drie dagen eerder was Papin tegen Sochaux (2-0) ook al de enige doelpuntenmaker. Met 24 doelpun ten voert de international de topsco- de titel ai elf rersranglijst onbedreigd aan. tig wedstrijden ongeslagen, voor het eerst sinds acht jaar op Old Trafford. wers konden hun spanningen bot- op hun aartsvijanden, naast vandaag weer gewoon f Aston Villa, dat woensdag in de trani zitten. ^Beide^teams^hadden strijd om de FA Cup sensationeel verloor van tweede-divisieclub Old ham, dankte de overwinning aar een invaller. Aanvaller Ormond royd, die bij het begin van de twee de helft zijn intrede deed, maakte het doelpunt in de 71e minuut. eel goed te maken, zodat de vonken ervan af vlogen en de zwak ke scheidsrechter Pairetto ogen te kort kwam om alle uitwassen te sig naleren. Toch mondde het duel niet een ordinaire schoppartij. De afloop zat al in het begin opgebor- BRUSSEL (ANP) - Anderlecht is op de 26e speeldag van de Belgische competitie Club Brugge gepas seerd. De ploeg van De Mos won thuis met 1-0 de vroegere klassieker tegen Standard Luik. Club Brugge speelde bij Club Luik gelijk: 0-0. grootste zege: 4-0, Zowel Anderlecht als Club Brug- Voor 30.000 toeschouwers in het ge heeft 42 punten. Anderlecht staat Constant Vandenstock-stadion her- eerste vanwege één gewonnen duel stelde Anderlecht zich van de uit- meer, hetgeen in België in geval van schakeling in het bekertoernooi te gelijk puntentotaal de doorslag gen Club Luik, afgelopen woens- geeft. In de negen wedstrijden werd dag. Uitblinker Mare Degryse slechts veertien keer gescoord. Drie maakte na 67 minuten de treffer, duels eindigden in 0-0. KV Meche- Adrie van Tiggelen ontbrak bij de len boekte bij stadgenoot Racing de Brusselaars wegens een schorsing. Degryse kwam op de schutterslijst op gelijke hoogte met Frank Farina van Club Brugge. Beiden hadden zeventien keer succes. Club Brugge had bij Club Luik vooral moeite met spelverdeler Milosevic. De Joegoslaaf was de beste man van het veld en gaf vooral na de rust goede passes. KV Meche- len was veel te sterk voor Racing, dat nu laatste staat op de ranglijst. Bij rust was het 0-1 dankzij Sanders. Het spel van Papin was het enige lichtpuntje bij Marseille, dat woens dag in het Europa-Cuptoernooi te gen CFKA Sofia op eigen veld een voorsprong van 1-0 verdedigt. Tou lon was de betere ploeg, maar de ploeg van de Nederlanders Bosz en Lammers wist zich geen raad met een serie uitgespeelde kansen. Paris St. Germain had tegen Cannes een produktieve avond. De hoofdstedelijke club, vaak bekriti seerd voor de saaie speelwijze, won met 5-1, na eerst op achterstand te hebben gestaan. Canderon, Susic, Charbonnier (2) en Bravo brachten de doelpunten op hun naam.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14