PORT Slappe generale van mat PSV sposrrv Vedetten nog niet uit winterslaap ontwaakt KNVB: als laatste tegen Malta spelen MAANDAG 19 MAART 1990 PAGINA 13 Overleg met libregts duurt voort BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD Griekenland ligt dwars DEN HAAG (ANP) - De delegatie van de KNVB heeft zater dag in Lissabon met de tegenstanders Portugal, Finland, Malta en Griekenland in kwalificatie-groep 6 van de strijd om het Europees kampioenschap voetbal, nog geen over eenstemming bereikt over de speeldatum van Nederland - Malta. Secretaris betaald voetbal Jan Huij- bregts en assistent bondscoach Nol cember Wel is zeker dat Italië op 23 de- de Ruiter wilden de wedstrijd tegen de voetbaldreumes aan het slot van het programma. Dit is niet gelukt. Voorlopig is Malta - Griekenland, op 22 december 1991, de laatste van de reeks. De vijf landen laten de be slissing over Nederland - Malta nu aan de UEFA. De uitspraak van de Europese Voetbalunie zal bindend zijn. Nederland wil ten koste van alles voorkomen, dat zich een herhaling voordoet van de kwalificatie om het Europees kampioenschap in 1984. Spanje kon toen zijn doelsaldo in de laatste wedstrijd opvijzelen ten kos te van Malta, waardoor de eindron de in Frankrijk aan Oranje voorbij ging. Spanje won in Sevilla met 12- 1, precies genoeg om het Neder lands elftal van Kees Rijvers voor te blijven. Huijbregts: „We voelen er weinig voor om nog eens zoiets mee te ma ken. Onze voornaamste wens was derhalve als laatste tegen Malta te spelen. Blijkbaar dachten meer lan den er zo over. We kwamen er niet uit. Het laatste woord is nu aan de UEFA. We zullen ons bij het besluit uit Bern neerleggen. Voor het landenwed- strijd speelt, zodat de voetballers van AC Milan in elk geval beschik baar zijn. Mocht België voor com plicaties zorgen, dan wordt de wed strijd op woensdag 19 december ge houden. De eerste wedstrijd in groep 6 gaat op 12 september tussen Fin land en Portugal. Alleen de groeps winnaar plaatst zich voor de eind ronde, die in 1992 in Zweden wordt gehouden. Programma Het programma is als volgt: 1990, 12 september Finland - Por tugal, 17 oktober Portugal - Neder land, 31 oktober Griekenland - Mal ta, 21 november Nederland - Grie kenland, 25 november Malta - Fin land, 19 of 23 december Malta - Ne derland. 1991, 23 januari Griekenland - Portugal. 9 februari Malta - Por tugal, 20 februari Portugal - Malta, 17 april Nederland - Finland, 5 juni Finland - Nederland, 15 juni Fin land - Malta, 11 september Portugal - Finland, 9 oktober Finland - Grie kenland, 16 oktober Nederland - Portugal, 30 oktober Griekenland - kornrhet'^rogrammr''aardig ^inl™d'1 2° november Portugal - Griekenland, 4 december Grieken land - Nederland, 22 december Mal ta - Griekenland. Biigno slaat zijn slag in de Prïmavera SAN REMO (GPD) De wegen van het professionele wielerpeloton zijn ondoorgronde lijk. En Milaan - San Remo onvoorspelbaar. Dan kan het gebeuren dat deze befaamde klas sieker een keer goed op zijn kop wordt gezet. Zoals zaterdag, toen de elite-renners de 81ste editie van de Primavera volledig uit de klauwen lieten lopen. Nagenoeg alle vedetten lie ten zich in de vroege ochtenduren verrassen door een coup van Italiaanse signatuur. i met Nederland, titelverdediger in het toernooi, speelt zijn eerste wed strijd op 17 oktober van dit jaar in Portugal. De eerste thuiswedstrijd is op 21 november tegen Grieken land. Waar die wordt gespeeld is nog niet bekend. Huijbregts: „Het ligt allemaal nog ver voor ons. Na het WK in Italië gaan we over de plaats van handeling praten." Ook de datum van de thuiswed strijd van Nederland tegen Malta is nog niet geheel duidelijk. Huijb regts: „Malta wil graag op zondag 23 december spelen. Wij hebben daar geen bezwaar tegen, als de in België spelende internationals dan be schikbaar zijn." De speeldata in de Belgische competitie zijn echter nog niet bekend. UTRECHT (ANP) - Het overleg tus sen Thijs Libregts en het sectie-be stuur van de KNVB duurt voort. De partijen kwamen zaterdag in Utrecht bijeen om over de positie van de bondscoach te praten. Als woordvoerder van de spelers van het Nederlands elftal verklaarde Ruud Gullit deze week genoeg te hebben van de huidige technisch leider van Oranje. Officieel was in Utrecht, de con tractverlenging van Libregts aan de orde. De verbintenis met de bonds- caoch als technisch directeur van de KNVB loopt op 1 juli van dit jaar af. Concrete mededelingen konden niet worden gedaan. „Het beraad duurt voort", aldus woordvoerder Fred Racké. Rackë ontkende dat het gesprek ging over een afvloeingsregeling voor de bondscoach op korte ter mijn. Hij zou dan eventueel als tech nisch directeur van de KNVB kun nen aannblijven. „De materie waar over is gesproken is wel zeer com plex, vooral omdat niet alle belang hebbende direct bereikbaar waren. Er wordt nu zorgvuldig gewerkt aan een oplossing van de problemen." Wanneer de KNVB concrete me dedelingen gaat doen over de „zaak Libregts" is evenmin duidelijk. Racké sluit niet uit dat dit nog enke le dagen duurt. Hij zei dat Libregts bij het overleg in Utrecht niet werd bijgestaan door een vertegenwoordiger van de WON, de vakbond voor voetbal trainers in Nederland. Bij de ge sprekken waren ook ondermeer bondsvoorzitter Van Marle, sectie voorzitter Van Rooijen en de be stuursleden Michels en Masman aanwezig. Ook Van Rooijen wilde niet veel kwijt. „We moeten de tijd verklaarde hij in Utrecht. De Italiaan Gianni Bagno passeert als eerste de finishlijn i is met zijn zege uiteraard zeer content. Terwijl de coureurs achterin de om vangrijke groep op hun gemak de (winter)slaap uit de ogen wreven, werden ze nietsvermoedend radi caal 'in het pak gestoken'. Een truc speciaal die uiteindelijk Gianni Bugno het meeste applaus oplever de. Hij gooide er, opgejaagd door Raas' Westduitse troef Gólz, in de slotkilometers nog een fraai solo nummer tegenaan en bereikte met een indrukwekkend recordmoyen ne (45.806 pet uur) als eerste de Cor so Cavallotti in het voorjaarsachtige San Remo. De triomf van Bugno komt voor het Italiaanse cyclisme als geroe pen. Al geruime tijd moeten de tifo- si zich behelpen met een onder maatse rol in de mondiale wielren nerij. Moser en Saronni heetten de laatste campionissimo's. De eerste, in 1984 de laatste Italiaan die Milaan - San Remo won, rust inmiddels op zijn vele lauweren en Saronni is nog slechts een karikatuur van zichzelf. 'Beppe' vult in zijn nadagen (hij is 32) nog slechts op vorstelijke wijze zijn zakken. Bugno ging ooit door voor kroon prins in het van oudsher 'beloofde' no en wielerland. Evenals renners als Ar- gentin, Visentini en nu Fondnest. o epa) Allen hebben het niet verder ge- Scala verzorgt WK-opening MILAAN (SID) - Het wereldberoemde orkest „Scala van Milaan" z^l tijdens de opening van de wereldtitelstrijd voetbal in Italië met zijn muziek het publiek bespelen. Het orkest van de opera speelt de klassie ke noten in zijn vertrouwde theater. Via levensgrote schermen kunnen de 83.000 toeschouwers in stadion San Siro, die wachten op de ope ningswedstrijd Argentinië - Cameroun, meegenieten. Volgens de Milanese baas van de organisatie, Massimo Moratti, duurt de openingsplechtigheid op 8 juni niet langer dan dertig minu ten. „De mensen willen acties van voetballers zien, geen choreografie", vindt hij. Centraal zal een parade met de 24 vlaggen van de deelnemen de landen staan. Ook de WK-song van Gianna Nannini en Edoardo Bennato is te horen en zien. Wohlers opvolger van Piontek KOPENHAGEN (DPA) - Horst Wohlers is benoemd tot opvolger van Sepp Piontek als bondscoach van Denemarken. Het contract van de 40-jarige Westduitser, nu nog trainer van Bundesliga-club Uerdingen, gaat op 1 juli in. Wohlers heeft nog een overeenkomst bij Uerdingen tot medio 1991. Wohlers nam gisteren het vliegtuig naar Kopenhagen, waar hij door de Deense voetbalbond gepresenteerd werd. In de Deense hoofdstad deed het verhaal de ronde dat het contract van Wohlers bij Uerdingen voor ruim een miljoen gulden wordt afgekocht. Wohlers speelde als prof bij Borussia Mönchengladbach, 1860 Mün- chen en Arminia Bielefeld. In 232 Bundesliga-wedstrijden maakte hij 22 doelpunten. bracht dan tot incidentele succes sen. Zo waren Argentin ('86) en Fon- driest ('88) te bewonderen als dra gers van de regenboogtrui en staat Visentini genoteerd als de Giro winnaar van 1986. Met Milaan San Remo op zak kan Bugno (26) nu ook even vooruit, want de Primave ra heeft in Italië dezelfde waarde als een wereldtitel. Geprikkeld Vandaar dat Bugno op het erepodi um zijn geluk niet op kon. „De clas- sicissimo winnen is het mooiste wat je als Italiaans wielrenner kunt meemaken", jubelde hij. Hij was in Milaan geprikkeld van start gegaan, want als kopman van de Chateau d'Ax-ploeg stond hij de afgelopen week onder druk. Daarvoor zorgde zijn Zwitserse ploeggenoot Tony Rominger, kersvers laureaat van de Tirreno - Adnatico. „Ik merkte aan de stukken in de kranten dat men mij op het tweede plan wilde hebben. Dat heb ik nu even rechtgezet. Met Rominger zelf heb ik trouwens geen enkel pro bleem. Wij bijten elkaar niet. Hij is er voor de kleine ronden, ik meer voor het grote werk". In zijn gedrevenheid om zaterdag wat te laten zien, begaf Bugno zich van meet af aan in de eerste linies van het ruim 213 man tellende pelo ton. „Als je wilt winnen, kun je ding doen: Het RAI-fiasco Do Eurovisie gaat deze week bij de Italiaanse tv-bazen van de RAI zijn beklag over de re portage van Milaan - San Re mo. De RAI, de Italiaanse staatstelevisie, is ernstig in gebreke gebleven en heeft in middels ook in Italië een stort vloed van kritiek over zich heen gekregen. Alles wat er maar enigszins mis kon gaan. ging ook mis. Vanwege het hoge tempo mis te de RAI de beslissende slag en tot overmaat van ramp voor regissuer Enzo de Pasquale bleek de zaak technisch ook als los zand aan elkaar te han gen. Een helicopter kampte met benzinegebrek tijdens de uitzending, terwijl een van de twee rijdende camera's niet inzetbaar was wegens een remdefect van de speciaal daarvoor geprepareerde mo tor waardoor alleen Bugno in beeld kon worden gebracht. gaven niet thuis toen al na 23 kilo meter de uiteindelijke slag viel. Steven Rooks, afs een der topfa vorieten vertrokken, kon er met zijn verstand niet bij dat hij - en bijkans den. Zeker in een typische koers als e panasonic-ploeg - zo maar, Milaan - San Remo. Je weet dat je van ene Qp ^et ancjere moment, hierin alles kunt verwachten. De fa- plompverloren de controle over de vorieten hebben dat met gedadn, zij koers was kwijtgeraakt. Rooks: „Ik hebben een grote beoordelingsfout was heus wej attent. De eerste twin- gemaakt. Daar is geen enkel excuus tlg kilometer reed ik voortdurend voorin de groep. En ik laat me een grote keer wat afzakken en het is gelijk gebeurd. Ongelooflijk. We hebben te bedenken". Een steek onder water jongens als Rooks, Theunisse, Fig- non, LeMond, Planckaert, Van der Poel, Vanderaerden, De Wilde en Kelly, die het bij de eerste ravitaille- ring in Savona (na 185 km.) voor ge zien hielden en beschaamd in de ploegleidersauto's de weg naar de Bloemenriviera vervolgden. Allen EINDHOVEN (GPD) - Zijn eerste treffer voor PSV was meteen goud waard. Vanuit een scrimmage kreeg Stan Valckx de bal voor z'n ver keerde voet en beroofde hij FC Twente in blessuretijd van een illusie (1-1): het eer ste punt bij PSV sinds het seizoen 1972-73. Fred Rut ten wist niet of-ie nou moest lachen of huilen. „Als zo'n doelpunt een kwartier voor tijd valt, zegje niets. Maar nu heb ik een gevoel of we ver loren hebben", blikte de aanvoerder van FC Twente zaterdagavond terug. „Mor genvroeg, als ik wakker word, zal ik echter best te vreden zijn met dit punt. Want over het geheel geno men is deze uitslag natuur lijk terecht". Wat bleef, was de kater over de niet toegekende strafschop een kwartier na de rust. Dat had het keerpunt in de wedstrijd kunnen zijn. FC Twen- te-aanvaller Nielsen werd tot twee keer toe vastgehouden door z'n naamgenoot van PSV, maar scheidsrechter Blankenstein wei gerde de bal op de stip te leggen. De Enschedese club werd daarmee een unieke kans op 2-0 onthouden, na dat Jan Gaasbeek al vroeg in de wedstrijd met een weergaloos schot een veel te zware wissel had getrok ken op de reactiesnelheid van Van Breukelen. In zekere zin handelde Blanken- Igor Belanov voor de rechter MÖNCHENGLADBACH (SID) - De Sovjetrussische voetballer Igor Belanov is door de rechtbank in Düsseldorf gedagvaard op ver denking van winkeldiefstal. De Europese voetballer van 1986 werd op 11 januari dit jaar met zijn vrouw Irina en enkele kennissen gearresteerd nadat de politic van Düsseldorf in hun auto voor ruim 2000 gulden kleding aantrof, waarvoor ze geen betalingsbewijs konden overleggen. Ook in de woning van het echtpaar werden gestolen spullen gevonden. Belanov. die onder contract staat bij de Duitse Bundcsligaclub Borussia Mönchengladbach, heeft steeds ontkend. Belanov had be zoek van enkele vrienden uit de Sovjetunie, die destijds toegaven de goederen te hebben gestolen. Het Openbaar Ministerie zegt ech ter verklaringen van getuigen te hebben die bewijzen dat Belanox schuldig heeft gemaakt. Doelman Hans de Koning stein daarmee in de geest van de wedstrijd, die terecht eindigde in een puntendeling. PSV verdiende geen overwinning op basis van de labbekakkerige eerste helft, FC Twente niet omdat de ploeg zich driekwart van de wedstrijd ophield in de buurt van het eigen straf schopgebied. Pas na de rust, toen bij PSV eindelijk het besef doordrong dat de ploeg op het punt stond de kans op de landstitel te verprutsen, nam het elitekorps uit Eindhoven een voorbeeld aan de in zet en de wilskracht die FC Twente van meet af aan de dag legde. Illu stratief voor de slappe aanpak was het aantal van twee overtredingen dat PSV voor de rust beging. Trainer Guus Hiddink ontplofte na afloop bijna van woede. „Een aantal spelers begrijpt kennelijk niet wat het profbestaan bij een top club inhoudt. Als ze waren begon nen als in de tweede helft, hadden ze de zaak na een half uur plat kun nen hebben en hadden ze min of meer freewheelend de wedstrijd uit kunnen spelen". „Ik weet niet of het met mentali teit te maken heeft", trok Van Aerle zich de kritiek van Hiddink per soonlijk aan. „Wel weet ik dat we een paar behoorlijk zware wedstrij den achter de rug hebben. De een stapt daar wat gemakkelijker over heen dan de ander. Maar op deze manier kom je niet tot een ploeg en gooi je wel een kampioenschap weg". Toch al geholpen door de vroege voorsprong maakte het zorgeloos en passief spelende PSV de tegen stander onnodig sterk. FC Twente had z'n zaakjes verdedigend boven dien prima voor elkaar. Zelfs zo goed dat de na rust haastige koplo per 'er bijna tureluurs van werd en in de jacht op de gelijkmaker de ene kans na de andere verprutste. De manier waarop PSV het eenrich tingsverkeer naar het doel van De Koning leidde, was echter veel te eenzijdig voor een club met Europe se top-ambities. Met de Europa Cup-return tegen het stugge Bayern Munchen in het vooruitzicht moet dat Hiddink meer zorgen baren dan het gras. het onprofessionele gedrag uit de eerste helft. Eens te meer werd zaterdagavond nog eens onderstreept hoe afhanke lijk PSV is van Romario wanneer de tegenstander het speelveld klein houdt. Hiddink: „De waarde van Romario is heel duidelijk als je van avond ziet hoe Povlsen drie kansen mist". Een extra handicap voor PSV vormt bovendien de verdedi ging, die bij lange niet meer zo soli de in elkaar steekt als vorig seizoen. De 33 tegendoelpunten bewijzen dat. „Dat is natuurlijk veel te veel", erkent Hiddink. „Voor een kampi- oensploeg mogen er dat niet meer zijn dan zo'n 20". Ter opvulling waaruit na Nielsen verdwijn geerd door FC Köln, Boerebach Koot op zoek mogen naar een nieu we club, heeft PSV zijn zinnen gezet op Adri van Tiggelen en Erwin Koeman. Voor het geval het mana gement er echter niet in slaagt die routine naar Eindhoven te halen, heeft PSV alvast een reservelijstje de selectie, Lerby en Kieft, be- klaar met daarop de namen van Henk Fraser, Marcel Liesdek en An dre Paus. De boomlange Twente naar gaf zaterdagavond een prima visitekaartje af. Net als Rutten en Peeper, van wie ook Hiddink onder de indruk moet zijn geraakt. Het tweetal Rutten-Peeper nam daarmee revanche voor de 'zwarte dag' drie dagen eerder op Spangen, waar FC Twente kansloos met 3-0 onderuit ging. „Daarom had ik er voor vanavond ook een hard hoofd in", meende trainer Theo Vonk na afloop. Die vrees bleek ten onrech te. Vooral doordat PSV de tegen stander alle kansen bood het zelf vertrouwen terug te winnen. Een geduchte handicap voor FC Twente vormde de absentie van de vleugel spitsen Huistra en Neijenhuis. „Wij misten daardoor voorin de spelers", meende Rutten, „die een bal vast kunnen houden. Nu kwamen we na de rust niet meer onder de druk vandaan". Er moest echter een ver dediger, Valckx, aan te pas komen om de totale ontluistering van PSV te voorkomen; nog geprobeerd terug te komen, maar vlak voor de Turchino (een klim naar 532 meter - red.) was het over, toen viel het bij ons stil". Deceptie Voor Peter Post liep deze eerste we reldbeker-wedstrijd op een decep tie uit. Nog nooit heeft hij met zijn renners (Raas was bij Frisol toen hij in 1977 won) tussen Milaan en San- remo potten kunnen breken. Aan de vooravond van deze Primavera heerste er meer optimisme dan ooit in het team van Post. Niet alleen de benen van Rooks waren verschrik kelijk goed, ook die van Planckaert en Theunisse. Echter, wat is vorm als je niet bij de les bent. Post: „Zo iets heb ik nog nooit meegemaakt. Dit was heel slecht van ons". En dan, berustend: „Maar ja, wat doe je eraan? Het is gewoon een vervelen de samenloop van omstandigheden geweest". Bij het opmaken van de balans, ongeveer half koers, bleek 'collega' Raas beter af te zijn. De Zeeuw wist toen de helft van zijn ploeg aan het front en kon zich daarom verenigen met het enerverende koersverloop. Temeer omdat hij in Maassen en Golz twee potentiele kanshebbers in het eerste peloton' had. Daarom wilde Raas de door Italiaanse ploe gen op gang gebrachte sneltrein wel van een beetje brandstof voorzien. Raas: „Ik heb Poels de opdracht ge geven ook van tijd tot tijd kopwerk te verrichten". Het scheelde niet veel of Raas (lees Gölz) had de Italiaanse pret be dorven. Vlak voor de top van de Poggio sprong Golz weg uit een groepje van zes, dat Bugno vrijwel steeds in het vizier had. De West duitser kwam echter een fractie te laat met zijn tegenaanval en had vrede met de doorgaans vermaledij de tweede plaats. „Dit was voor mij meegenomen. Ik had nooit ver wacht dat ik nu al zo goed zou rijden nadat ik vorig jaar door allerlei pro blemen onder mijn niveau ben ge bleven. En verliezen van een Bugno is deze vorm is niet erg. Hij was fan tastisch. De beste heeft gewonnen". MAANDAG 17.30-19 00 Sportnet Iron man triathlon. 19,00-19.25 Ned 2' Sportpanorama 19 00-20.30 Sportnet College basketbal. 19 25-20.00 Ned 2 Ciao Italia quiz. 20.30-22.15 Sportnet Top team Spaans voetbal Logrones - Barcelona. 22.15-23.45 Sportnet WS Pro boksen. 23 45-00.45 Sportnet WK ijsspeedway. vanuit Gotenborg. 00.45-01.00 Sportnet Sport uit Spanje 01.00-02.00 Sportnet Wide world of sport. DINSDAG 08.00-09.45 Sportnet Top team Spaans voetbal Logrones - Barcelona 09 45-11 00 Sportnet Pro Bowlers. 11.00-12.30 Sportnet US Professional Boxing. 12 30-14 00 Sportnet College Basketball. 14 00-15.30 Sportnet: Rugby League.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13