Vrouwen van Leython verrassen Thornax 2 Tweemaal zilver op NK voor A ulo ine van Weerde Zwemtweeling Muis inzet van trainersrel NOVO vast op tweede plaats Modena's wens gaat in vervulling Nederlagen komen hard aan bij De Zijl PAGINA 18 DO/STA SPORT MAANDAG 12 MAART 1990 Uitzicht op hoge klassering voor Leidse bowlers LEIDEN - De bowlers van Schil- dersmarkt Leiden zijn aan een op merkelijke opmars bezig. De degra datiekandidaat van weleer is by de vijftallen uitgegroeid tot runner-up. Dank zij de resultaten van gisteren staat Leiden nu op de vierde plaats, met een achterstand van vierenhal ve punt op Den Helder. Dat ver sloeg het Leidse vijftal gisteren ove rigens met 2-1, maar tegen Scheve- ningen (1 1/2 -11/2) en Haarlem (3-0) liep het tijdens de thuiswedstrijd in het Leidse Holliday-In een stuk be ter. De remise met Scheveningen kwam op merkwaardige wijze tot stand. Aanvankelijk leek Leiden op rozen te zitten, maar Marius van Kalkeren (1040), topscorer Jan Cor net (1122), Jan Snik (1077), Frenk Scheffer (1116), de tegenvallende René Zevenbergen (465) en diens vervanger Kees Verboon (552) moesten toezien hoe de Schevenin- gers op precies hetzelfde puntental kwamen. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Leiden zelfs nog theoretische kampioenskansen. Rijswijk staat met 41 punten op kop, gevolgd door Hellevoetssluis (39) en Den Helder (38 1/2). Leiden deelt de vierde plaats met Zeeparel (34). DRACHTEN - Antoine van Weerde heeft zich niets aangetrokken van alle aanstormende jonge ta lenten. De Leidse zwemmer pakte tweemaal zilver tijdens het eerste weekeinde van de nationale winterkampioenschappen (NWK) in Drachten. Verder voldeden maar enkele zwemmers van De Zijl/LGB en LZ 1886 aan de hoge verwachtingen. Het Leidse bowlingteam in volle glorie. Aan de bal is Frenk Scheffer, gefalnkeerd door Kees Verboon, René Ze venbergen, Jan Cornet, Jan Snik en Marius van Kalkeren. (foto Loek zuydcrduin) DRACHTEN (GPD) - Leuk vond hij het niet, Ton van Klooster. Maar om nu te stellen dat hij onder de in druk was van de frontale aanval op zijn beleid, dat voerde toch ook weer wat te ver. "Ach ja, Ruud Veld man", reageerde de nationale zwembondscoach op de harde woorden die de trainer van Marian ne en Mildred Muis zojuist had uit gesproken. "Ik moet maar eens met hem gaan praten". En daarbij bleef het. Nauwelijks irritatie, geen ontkenningen, geen reactie. Ruud Veldman, stuwende kracht achter misschien wel de eni ge twee Nederlandse zwemsters die rijp zijn voor de absolute wereldtop, wordt niet serieus genomen door het vaderlandse zwemwereldje. En dat pikt Veldman niet langer. In Drachten, waar de nationale zwem- top het afgelopen weekend het eer ste gedeelte van de winterkam pioenschappen afwerkte, ging de bezeten Amersfoorter luidkeels op jacht naar erkenning. Marianne en Mildred Muis trai nen nu een jaar bij Ruud Veldman. Ze sloten zich in de aanloop naar de EK van vorig jaar in Bonn bij hem aan, en raakten wanhopig verliefd op zijn aanpak toen ze met negen medailles huiswaarts keerden. "Veldman", zo sprak de tweeling na die record-oogst aan eremetaal, "we hebben alles aan Ruud Veldman te danken". De Muizen toonden zich dolenthousiast over de 'alternatieve aanpak': inspraak bij de trainingen, rust wanneer ze er om vragen en te midden ven triathleten en vin zwemmers - de andere hobby's van Veldman - aan de vorm werken. Feit is dat buiten de zusjes slechts weinigen onder de indruk zijn van Veldmans strategie. Of, zoals Van Klooster dan toch nog kwijt wilde: "Hij koestert zijn aanpak als een groot geheim, maar wat ik er inmid dels van heb mogen aanschouwen, is er weinig revolutionairs aan". Veldman schuift met een brede glimlach aan tafel. Marianne Muis heeft weer eens uitgehaald: drie na tionale titels en twee Nederlandse records op de 100 en 200 vrij, goed voor een premie van achthonderd gulden. "De eerste keer dat ik die records van dichtbij heb kunnen meemaken", zegt Veldman. "De bond heeft me nog nooit uitgeno digd voor een toernooi. Dat irriteert me mateloos ja. Ik ben Marianne en Mildred aan het voorbereiden op de WK (januari 1991 in Perth), maar niemand schijnt dat te snappen. Ze ker Ton van Klooster niet. De mei den worden tijdens de Centrale Trainingen van de kernploeg veel te zwaar belast. Van Klooster door kruist mijn werk. Hij weigert ze op mijn schema's te laten werken. Dat is niet eigenwijs, dat is gewoon dom". Geheimzinnig Veldman' windt zich met name op over de gang van zaken rondom Mildred Muis, die al wekenlang met een geheimzinnig griepvirus kampt. "Niet één keer heeft de bondscoach geïnformeerd hoe het met haar is, laat staan dat hij in Amersfoort op bezoek is geweest. Mildred is nu onderzocht door de bondsarts. Pas wanneer ik die uit slag binnen heb, geef ik haar weer volledig vrij. Tot die tijd zwemt ze een aangepast programma. Wat Van Klooster ook wil. Ik ben haar trai ner, ik ben geïteresseerd, hy niet". Veldman raast maar door: de uit slag van het door de bond opgezette medische onderzoek in Groningen legde hij naast zich neer, de instel ling van een beschermde groep zwemmers als de kernploeg vindt hij afbreuk doen aan de prestatie drang, en bovendien claimt hij niet de enige te zijn die het niet meer in de bondscoach ziet zitten. "Ik weet dat de trainers van Ellen Elzerman en Casper van Dam er precies zo over denken". Veldman is zeker van zijn-zaak. Hij voelt de macht van de trainer, die Marianne en Mildred Muis naar grote hoogten mag begeleiden. Vreemd is het dan ook om uit de mond van andere kernploegleden te vernemen dat der beide Muizen helemaal niet zo tevreden over hun coach blijken te zijn als Veldman zelf denkt. Volop prijzen voor Leidse judoka's LEIDEN - Dertien judoka's van sportschool Aad van Polanen zijn in Leimuiden in de prijzen gevallen. Guido Nagtegeller, Robert Rietker ken en Dennis Nieuwenburg ver overden gisteren goud. Zilver be haalden Remco Brussee, Edwin van Putten, Diane Potters, Sjoerd de Vlieger, Astrid den Os en Michel Sloos zilver. Voor Arjan Schermer, Stanley Piket, Martijn Janssen en Sebastiaan Koome was brons weg gelegd. Antoine van Weerde (LZ) was het 'afgelopen weekeinde in alle opzich ten een voorbeeld voor zijn ploegge noten. Terwijl een aantal deelne mers van LZ de hoge verwachtin gen niet kon waarmaken, bleek hij zowel in de series als in de finale van de 200 meter schoolslag de rust zel ve. Alle intimidatie-praatjes over en van zijn tegenstanders lieten hem koud en hij gaat uit van zijn eigen mogelijkheden. In de series kwam hij, door winnaar Ron Dekker goed te volgen, zelfs tot een nieuw per soonlijk record van 2.17,86, wat ook een nieuw kringrecord betekende. In de all-in-finale kreeg hij te maken met het aanstormende talent, de 18- jarige Marcel Wouda, die eerder in het weekeinde al een Nederlands record op de 400 meter wisselslag had gezwommen en nu op de 200 meter schoolslag moeiteloos 2.17,97 in de series scoorde. Van Weerde neemt dan toch een stukje ervaring mee in zijn bagage en weet dat hij een snelle laatste 50 meter heeft. Hij liet zich niet verrassen en werd op nieuw achter Dekker (2.14,56) ver diend tweede in 2.18,46. Robin Sprinkhuizen (Zijl) vol deed in de jaargang 1974 ook ruim schoots aan de verwachtingen. Op de 200 meter rugslag liet de Rijns burger zich niet verrassen en sloeg hy in de laatste vijftig meter toe. Voor de tijd van 2.16,44 mocht hij de gouden medaille in ontvangst ne men. Op de 100 meter vrije slag kreeg hij verrassend bet brons om gehangen voor de tijd van 0.54,26. Cristian de Groot (LZ) pakte in de jaargang geboren 1975 ook waar voor hij was gekomen. De 200 meter rugslag legde hij af in de winnende tijd van 2.16,36, waarmee hij zich voor de B-finale plaatste. Ook haal de De Gropt nog een bronzen plak binnen De Groot op de 200 meter vlinderslag met de tijd van 2.15,77. Richard van Duyvenbode (LZ) trok zich ook niets aan van de wat tegenvallende tijden van zijn club genoten. Na een iets te langzame opening op de eerste 100 meter, wist hij toch nog als tweede aan te tikken op de 200 meter vlinderslag wat hem verdiend de zilveren medaille opleverde. Hanneke Koopmans (Zijl) was de enige Leidse vrouwelijke deel neemster die in de prijzen viel. Zij veroverde de bronzen plak bij de vrouwen geboren in 1974 op de 200 meter schoolslag met een tijd van 2.41,08, waarmee zij zich voor de B- finale plaatste. Estafette Voor de mannen estafette-ploeg van De Zijl had er op de 4x100 meter wisselslag wellicht meer ingezeten als zij was gestart in de snelste serie. Nu wonnen de leidse zwemmers zonder enige tegenstand hun serie, maar moesten ze toezien dat in de serie na hen nog twee ploegen snel ler waren. Voor de tijd van 3.52,39 kregen zij het brons omgehangen. Startzwemmer Pronk realiseere een nieuw kringrecord op de 100 meter rugslag met 0.58,50. Katwijker Christiaan Fischer (HPC Heemstede) veroverde drie gouden medailles. Wat deze 14-jari- ge jongen dit weekeinde op de klok ken liet noteren verbaasde hemzelf. Eerste werd hij op de 400 meter wis selslag in 4.51,32. Zijn tijd van 2.17,70 op de 200 meter rugslag le verde hem ook .de eerste plaats op. Hij zegevierde ook nog op de 200 meter vrije slag in 2.03,79. Een zilve ren plak veroverde hij op de 200 me ter vlinderslag in 2.20,02. In zwembad De Zijl streden de snelste jeugdzwemmers van Neder land om hun wintertitels. LZ 1886 organiseerde voor de vijfde achter eenvolgende keer zijn jaargangs wedstrijden. Gezien het aantal inge schreven verenigingen (88) lijkt het de juiste formule te zijn om deze jaarlijkse wedstrijden tegelijkertijd met de seniorenkampioenschappen te houden. De LZ-jeugd deed het voortreffelijk. Natasja Sierag legde beslag op twee eerste plaatsen. Op de 200 meter wisselslag tikte zy in de schitterende tijd van 2.42,8 aan. Ook op de 100 meter rugslag was zij de snelste met 1.18,0. Op de 100 me ter vlinderslag en de 100 meter vrije slag werd zij tweede met de tijden 1.19,1 en 1.09,0. Ook Tom Onderwater toonde aan een allrounder te zijn door tweede te worden op de 200 meter wissel slag in 2.51,7 en driemaal brons te veroveren op de 100 meter rug, vlin der en vrije slag in de respectieve tijden van 1.20,5. 1.22,1 en 1.09,7. Stephan van Iterson mocht ook twee keer op het erepodium klim men. Op de 100 meter vlinderslag tikte hij als tweede aan in 1.22,0 en de derde prijs was voor hem op de 200 meter wisselslag met 2.53,3. De LEIDEN Leython heeft VS Haag slechts drie kwartier gastvrijheid verleend. Toen die tijdspanne afgelopen zaterdag om was, konden de gasten met een 3-0 nederlaag naar huis terug. NOVO handhaafde zich dank zij een 3-1 overwinning op Amsterdam op de tweede plaats. Gemini kwam na de 3-2 winst tegen Rijnmond 3 op vier punten van koploper Thor nax als eerste achtervolger. Leython 2 verloor met 3-1 van Skania. Bij de vrouwen verloor Gemini van Varel (3-1), waarvan het voor de beker nog had gewonnen. Leython won ver rassend van Thornax 2: 3-1. Leython had het zo gemakkelijk tegen VS Haag dat niemand een hoofdrol hoefde op te eisen. Het eni ge positieve van de ontmoeting was dat het experiment met Bert-Jan Jansen op de midpositie goed uit pakte. Dat was een vervolg op de oe fenwedstrijd tegen eerstedivisio- nist USS, die de Leiderdorpers af gelopen donderdag wegsloegen. Te gen Haag werd er goed geblok keerd: 15-4, 15-7, 15-5. Vandaag keert Bas Bloem terug uit Amerika, waardoor Leython de laatste com petitiewedstrijden ook over hem kan beschikken. Koploper Slied- recht, dat een punt liet liggen tegen Molenwiek, heeft nog twee punten voorsprong op de ploeg van John Groen. NOVO had in de eerste twee sets veel moeite met Amsterdam: 14-16, 15-13. Daarna barstte NOVO echter los. Rik Dobbinga eiste een hoofd rol voor zich op. Amsterdam raakte de kluts kwijt. De Noordwijkers, die met 15-6, 15-11 de partij naar zich toetrokken, hebben nog goede uitzichten op de titel. Gemini en Rijnmond speelden een vreemde wedstrijd. Even sim pel als de ene set werd gewonnen, ging de volgende weer verloren. Ge- Leidse taekwondoka's slagen voor danexamen LEIDEN Pim van der Horst en Sonja Pool zijn geslaagd voor hun derde dan. In Sittard behoorden de taekwondoka's van de Leidse sport school Gerard van den Berg zater dag in Sittard tot de.55% van de kandidaten die de felbegeerde zwarte dan bemachtigden. Ook Mo nique Brandt, Simone van der Zeeuw en Ernst Verbeek van sport school Aad van der Luit slaagden glansrijk. tuige daarvan is de cijferreeks: 8-15, 15-5, 11-15, 15-5. In de beslissende vijfde set hield Gemini de concen tratie, in tegenstelling tot in de wed strijd tegen Zovoc, niet vast. Toch kregen de Voorschotenaren hun ze nuwen uiteindelijk onder controle, wat een 16-14 overwinning oplever de (3-2). Leython 2 beschikt over voldoen de individuele klasse voor de derde divisie, maar hangt als ploeg als los zand aan elkaar. Na een overdonde rende start tegen Skania (15-11) schenen de spelers elkaar twee sets lang alleen maar te willen overtref fen in het maken van fouten, waar door Skania op voorsprong kwam (2-1). In de vierde set liep Leython via 10-5 uit naar 14-10, maar Skania trok alsnog aan het langste eind: 16- 14 (3-1). In de promotieklasse had Donar geen problemen met LUSV. Vooral door toedoen van de uitblinkende Ron Groen won het met 15-13,15-4, 15-11. Alleen in de derde set werd het even leuk, toen LUSV na een grote achterstand (7-0) terugkwam tot 11-11. VCS miste zijn vaste coach. Hoofdaanvaller Peter Fran ke nam zijn taak waar. GSC kwam met 14-13 voor, maar verloor de eer ste set toch met 16-14. Uit een rom melige periode kwam VCS als win naar te voorschijn: 15-11. Daarna liep het zonder tegenstand door naar 3-0 (15-5), waarmee het naar de tweede plaats steeg. Leython 3 speelde een goede wedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Oikos. Het gebruikte op één wissel na slechts zes van de tien beschikbare spelers. De Lei derdorpers pakten bijna alles en serveerden diagonaal pal achter het net, waardoor de pass van Oikos werd ontregeld. Aan de buitenkant heerste het Leython-blok: 3-1 (15- 12, 10-15, 15-10, 15-7). Gemini 2 red de het niet tegen het geroutineerde Agon. De jonge Voorschotense spe lers maakten op de verkeerde ogen blikken fouten, waardoor Agon na een gelijkopgaande strijd ineens een gat van vijf punten kon slaan. Alleen John Kahlmeijer behaalde een voldoende: 7-15, 11-15, 9-15. NOVO 2, dat thuis als enige de pun ten pakte van Radius 2, kon die stunt in de uitwedstrijd niet herha len. Wel liepen de Noordwijkers uit naar 13-11, maar dubieuze scheids rechterlijke beslissingen hielpen Radius aan setwinst: 15-13. De tweede reeks ging net zo gelijk op (12-12) en weer pakte Radius de buit (15-12). NOVO kwam vervolgens met 9-2 achter, haalde op tot 9-9 en verloor met 15-9 (3-0). Vrouwen Gemini hield het twee sets vol te gen Varel (15-13,15-17). In de derde set zakten de pupillen van Ronald van Nierop langzaam weg. Tegen de moeilijke opslagen van Varel was Gemini in Capelle, in tegenstelling tot tijdens de bekerwedstrijd in de eigen hal met minder serveerruim te, niet meer bestand: 7-15, 2-15. Leython speelde niet wervelend, maar haalde de broodnodigé pun ten binnen bij Thornax 2. Hoewel de ploeg van Wim Spierdijk thuis met 3-0 had verloren, verkeerde het in de wetenschap dat het bij Thor nax nog nooit had verloren. Maria Vodegel nam haar ploeg weer op sleeptouw: 15-11, 15-11. Leython kwam in de derde set met 14-13 voor, maar ging met 14-16 ten onder. In de vierde reeks gaven de betere opslag en blok de doorslag: 9-15 (1- 3). Daardoor stijgt voor* Leython de kans op een langer verblijf in de derde divisie. In de promotieklasse was WW hard toe aan een overwinning en bleek Tornado een willig slachtof fer. Ging het aanvankelijk nog moeizaam (16-14), toen Marian van de Velde het op haar heupen kreeg (bijna 100%) was het verschil veel ruimer: 15-7. Na een terugval (8-15) was WW met Dicky van de Willik Donar (aan de linker zijde rfp <?tprk«?tp- 15-7 (3-11 Rii Gemini strijd meer gespeeld dan Ridder- NOVO had VSC 3 binnen een uur hL het weer eens goed De angst veld, dat over twee weken op be- op de knieën. Zonder twee van de voor Rentokil bleek ongegrond Ge- zoek komt. Gemini 3 verloor van drie spelverdeelsters liep het toch ™i°m ÏÏSS mTnlerTouten; DVC: 12,15, 12-15 9-15. Daardoor goed met een 1-5 systeem: 15-8.15-9, 15-9, 15-3, 15-13. Het klom naar de zal het zyn aspiraties op de derde 15-3 (3-0). eerste plaats, maar heeft een wed- Plaats voorlopig moeten opbergen. GER RENES laatste ereplaatsen waren voor In geborg Hoeks en Remco Singeling op de vlinderslag. Hocks deed over de 50 meter 0.39.4 en werd daarmee derde, Singeling werd eveneens derde. Hij legde de dubbele afstand afin 1.15,9. NORA BAKKER AMSTELVEEN (ANP) - De vol leyballers uit Modena gaven hun supporters gisteren in Amstelveen een hemels gevoel. "II paradiso non puo attendere", lieten de tifosi bij aanvang van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioe nen via een spandoek weten. "Het paradijs kan niet meer wachten". Dat hoefde ook niet. Modena won de spectaculaire finale in het Delta Lloyd sportcentrum met 3-2 van Frejus uit Frankrijk. Bijna de helft van de 2200 toe schouwers bestond uit sportgekke Italianen, die de vloer van de jubile rende vereniging AMVJ massaal bestormden bij het behalen van de winst. Vooral.de 27-jarige Andrea Lucchetta, die de absolute vedette schijnt te zijn, en aanvoerder Fran co Bertoli hadden gewild vlees. Ber- toli liep vijf minuten na het duel slechts gekleed in een stevige, grijze onderbroek door de hal. Het deerde hem niet. Pas toen hij de hoofdprijs van NeVoBo-voorzitter Piet de Bruin in ontvangst moest nemen, trok hij snel een shirtje aan. Liters champagne werden intussen weg gespoten. De bobo's vluchtten voor hun dure pakken, de tifosi lieten zich de druppels feestdrank sma ken. Van Modena viel een levensgrote druk, zoals de champagne tegen de onderkant van de* kurk had ge duwd. Of, zoals de Joegoslavische coach Vladimir Jankovic het ver woordde: "Wij waren de favoriet. Vier jaar zijn we achter Moskou tweede geworden. Voor ons was hef nu of nooit." Philips Modena is de duurste profclub van Europa, in het land waar ook op het gebied van volley bal bijna alles kan. Het jaarlijkse budget is ongeveer zeven miljoen gulden, de beste spelers verdienen enkele tonnen per jaar. Alleen de staf van Modena telt ruim twintig mensen, onder wie een voorzitter, vice-voorzitter, een vijftal mana gers, twee voorlichters, drie dokto ren, twee masseurs en zelfs drie jon gemannen die alle technische gege vens in een computer stoppen. Die club w'ilde eindelijk de be langrijkste Europese beker winnen; De twee minder belangrijke bo- kaals waren in totaal vijf keer ver overd. Nu was het de kans, vooral omdat 'Angstgegner' CSKA Mos kou in een vroeg stadium was uitge schakeld door de tegenstander van gisteren, Frejus. De Fransen, onder leiding van spelverdeler Alain Fa- biani, speelden goed mee. Het Italiaanse zestal Cantagalli, Bernardi, Lucchetta, Partie, Vullo en Bertoli, van wie de eerste drie deel uitmaakten van het landen team dat in Zweden Europees kam pioen werd. drukte pas in de vijfde set door, met het spectaculaire ral ly-punt systeem, waarbij ook de ontvangende partij kan scoren. Mo dena nam meteen een voorsprong van 3-0,wat in feite beslissend was. Frejus kwam'geen enkele keer meer gelijk. Bij 14-9 smashte de Ameri kaan Doug Partie het beslissende punt binnen. In de strijd om de derde plaats verloor CSKA Sofia verrassend met 2-3 van Palma. na een voorsprong in sets van 2-0. Het geeft aan, dat de omwenteling in Oost-Europa verre gaande invloed heeft op het niveau van het spel. Tot nog toe waren 27 van de dertig Europa Cups voor landskampioenen door vertegen woordigers uit het Oostblok gewon- LZ op rand van degradatie LEIDEN - De dubbel die de Leidse hoofdklassers het afgelo pen weekeinde hebben afge werkt bracht uitsluitend teleur stellingen. De Zijl/LGB verloor twee keer. VZC was met 3-14 te sterk en ZPB won verrassend met 8-6. Door deze nederlagen komt de plaats bij de eerste zes op de tocht te staan. LZ 1886 verloor ook twee keer. Door de nederlaag tegen ZPB (9-10) is degrtadatie praktisch een feit. Gisteren was AZPC met 10-8 de beste. Dat het momenteel sterk spelen de VZC van De Zijl/LGB zou win nen zal niemand verwonderd hebben, maar de manier waarop was voor de Leidenaars blame rend. Coach Albert Spijker: "We zijn afgedroogd. Vooral in de der de periode, die we met 6-0 verlo ren, speelde iedereen ver onder zijn niveau. We konden de sterke aanval van de Veenendalers ge woon niet afstoppen". Een wedstrijd om snel te verge ten. Om een plaats bij de boven ste zes af te dwingen was een overwinning op degradatiekandi daat ZPB een vereiste, maar weer stelde De Zijl teleur. Een 8-6 ne derlaag brengt een plaats in de kampioens play offs in gevaar. De Zijl staat nu gelijk met AZPC, de tegenstander van volgende week. In de eerste periode in Papend- recht kwam De Zijl nog wel op voorsprong (1-3), maar toen al was Spijker niet tevreden. "We ston den wel voor, maar scoorden twee keer met een man minder. Wel ZPB rook zijn kans en vocht goed terug. Na twee perioden was de stand gelijk (5-5). In de tweede wedstrijd helft gaf ZPB de toon aan. In de laatste periode viel de beslissing. De Zijl had geen ant woord op de demarrage van de Barendrechtse ploeg. Van 7-5 kon de ploeg nog terugkomen tot 7-6, maar hiermee was het kruit ver schoten. De 8-6 nederlaag was ook voor Spijker een koude dou che. "Geen leuke uitslag. Aanval lend waren we niet scherp. Nu merkje toch datje met een aantal jonge jongens speelt. Zij missen nog de ervaring en kunnen niet de concentratie opbrengen. We moeten natuurlijk niet gaan wan hopen, want we hebben alles nog in eigen hand. Als we zaterdag i AZPC is er niets aan de hand en plaatsen we ons ge woon voor de kampioens play offs. Alleen wat later dan ver wacht". Het hoofdklassersschap van LZ 1886 heeft drie jaar geduurd, want na de nederlagen tegen ZPB (9-10) en AZPC (8-10) lijken de da gen van LZ wel geteld in de hoog ste waterpoloklasse van Neder land. Hoewel LZ in de laatste wedstrijdenreeks aan de beteren de hand was, liet het het zaterdag avond tegen ZPB danig afweten. De verwachting was dat LZ zich tegen het bepaald niet grootse ZPB volledig leeg zou spelen om nog enig uitzicht te houden op be houd in de hoofdklasse. Het thuispubliek kwam echter bedro gen uit want alsof het een oefen wedstrijd betrof trokken de man nen van Hans Parrel ten strijde.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18