Schotloos Lisse verliest derby ARC 'haat' kustploegen Noordwijk haakt al weer vroeg af Kritiek Beerenfenger zet Leiden op scherp RCL speelt op aanval en wint Opnieuw verlies tegen Katwijk Guyt even van de wereld Voorschoten staat punt af Scli aak toppers niet op dreef MAANDAG 12 MAART 1990 SPORT PAGINA 17 LISSE - Volgens trainer Wim Ei lander ontloopt FC Lisse dit sei zoen degradatie, al is hem nog niet helemaal duidelijk hoe dat moet gebeuren. Na de thuisne derlaag tegen Rijnsburgse Boys (1-2) erkende de coach in elk ge val dat hij in de komende maan den zijn hart vasthoudt. "Ik vraag me af of we tegen de druk bestand zijn. Maar we redden het, daarvan ben ik overtuigd". In Lisse is het vertrouwen in een goede afloop groter dan de voetbalkwaliteiten. Dat kan wor den uitgelegd als een dappere po ging tot overleven, maar even goed als een gebrek aan zelfken nis. De nieuwkomer op het hoog ste amateurniveau mist behalve een portie onontbeerlijke routine immers de pure klasse die borg staat voor lijfsbehoud. Vooral in aanvallend opzicht is het behel pen bij de FC. Tegen Rijnsburg werd gedurende anderhalf uur voetbal niet één uitgespeelde kans gecreëerd. Desalniettemin durft Eilander blind te varen op een verlenging van het verblijf in de tweede klasse. Zoals het overi gens een goed trainer betaamt. Toch gingen de ogen al een beetje open na het teleurstellende verlies tegen de Rijnsburgers die de debutant weer wat dichter bij de uitgang zetten. Eilander: "Dit was natuurlijk heel armoedig. Het zag er gewoon niet uit. In de eerste helft konden we nog aardig meekomen, maar na rust hebben we niets laten zien. Terwijl Rijns burg toch niet bepaald indruk wekkend bezig was. Ik heb maar één halve kans geteld. Dat is te weinig. Bij een 1-2 achterstand moet je het laatste kwartier alles geven. Maar er gebeurde weinig Illustratief voor de onvrede was de luidruchtig opmerking van de trainer na het oeverloze heen- en weergeschuif van zijn laatste linie in de slotfase. "Heren van FC Lis se, er staat aan de overkant ook nog een doel", schreeuwde een emotionele Eilander. Toch was er op de inzet van de thuisclub weinig aan te merken, het zette alleen zo weinig zoden aan de dijk. De manier waarop Lisse aan haar enige doelpunt kwam, was tekenend voor het ge brek aan stootkracht en creativi teit. Na een hoekschop van Leon van der Zwet viel de bal bij de eer ste paal neer waar een groepje Rijnsburgers verzuimde in te grij pen. Toen keeper Jan Blanke- spoor de weigerachtige houding van zijn collega's ontdekte, lag de bal al tegen het net. Carli Dat was de gelijkmaker die Lisse amper twee minuten na de ope ningstreffer van Ron Carli produ ceerde. De linksbuiten van Rijns burgse Boys knalde met rechts een breed gelegde vrije trap van Huug Aandewiel steenhard in de touwen. De twee snelle doelpunten in de aanvangsfase deden de bijna 1500 toeschouwers geloven dat er een herhaling kwam van de aan trekkelijke eerste ontmoeting in Rijnsburg. Het werd toen in een spektaculaire pot 4-2 voor de 'Boys'. Niet dat de aanwezigen bedrogen uitkwamen, maar van minder gehalte was deze derby wel. De spanning en het op en neer golvende spel vergoedden veel. Met name in de eerste rondgang zat de vaart er goed in, vooral bij de bezoekers die sinds tijden weer eens met Huug Aandewiel in de basis begonnen. De van een enkelblessure herstellende spel maker had zelfs na een afgemeten voorzet van Carli een tweede tref fer binnen bereik, maar hij mikte met het hoofd te hoog. Net als Fred Arroyo en Hans Zwaan die beiden ongehinderd konden in koppen, maar respectievelijk een goed keepende Cock Kaak op hun weg vonden of jammerlijk misten. Aandewiel Aandewiel hield het overigens na de pauze voor gezien en stond zijn plaats af aan een andere revalide rende speler: Hennie Koet. Aan dewiel mag spelen van de dokto ren, maar krijgt na een half uur nog steeds last van ondraaglijke steken in zijn gewricht. Als hij een hele wedstrijd voetbalt, kan hij de volgende ochtend van de pijn zijn bed niet uit, zegt-ie. De tijd heelt de wonden, maar voor RB-trainer Arie Kurver is het waarschijnlijk allemaal te laat. Hóewei de jachf op lijstaan voerder Quick Boys nog niet is opgegeven, moeten de Rijnsbur gers het in de komende weken vooral van foutjes van de rivaal hebben. Zelf heeft de kwakkelen de equipe uit het bloemendorp het niet meer voor het zeggen. Het gezang in de kleedkamers na afloop had te maken met het niet spelen van Quick Boys en het ge lijke spel van Noordwijk waar door de geelzwarten ogenschijn lijk weer terug zijn in de race. In de catacomben werd match- winnar Martin de Louw ge fêteerd. De middenvelder speel de op sportpark Ter Specke in een meer aanvallende rol als vaste rechtsbuiten. Bedoeld als aange ver van kopper Zwaan, besliste De Louw zelf de wedstrijd kort na rust. Na goed voorbereidend werk van Wim Hooymans knalde hij de bal voorbij Kaak in de 48ste minuut. De inhaalrace van Lisse oogde daarna indrukwekkender dan zij was. Rijnsburg moest achteruit maar gaf nauwelijks een kans weg. Alleen Richard Mulder was met een volley dichtbij de gelijk maker. Hij verknalde de moge lijkheid en de wedstrijd. De gas ten kregen zelfs nog de betere kansen. Carli had tot twee keer toe de 1-3 op zijn schoen. De eer ste keer stond de paal in de weg, de tweede keer haalde René War merdam de bal met een kamika ze-actie de bal van de lijn. Het waren oplevingen in een tweede helft die de vergelijking met de eerste niet kon doorstaan. Scheidsrechter De Ruyter moest helaas ook steeds nadrukkelijker zijn stempel op de wedstrijd drukken. Na eerst Jan Broekhuij- zen van Lisse te hebben geboekt na een zeer domme overtreding schreef hij in de slotfase twee spe lers op wegens aanmerkingen. Die voor de voortdurend zeuren de Carli was terecht, maar de offi ciële waarschuwing voor uitblin ker John Vermeulen zwaar over dreven. Lisse kan zich opmaken voor een zware slotfase van de compe titie waarin wellicht weer kan worden beschikt over de nu ge blesseerden Rob Vermeulen, Ron Kuilboer en Gepie van Rooyen. Het is druk bij de uitgang van de eerste klasse B. Voor Eilander is te hopen dat zijn pupillen niet omkomen in het gedrang. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN De kritische woorden die Leiden-trainer Hen Beerenfen ger vorige week aan het adres van spits Rob Bink en keeper Peter Se ller uitte hebben hun uitwerking niet gemist. Met twee doelpunten vel de de Leiden-spits SSS uit Klaaswaal terwijl Selier zijn doel schoon hield. Door de 0-2 overwinning bij SSS heeft Leiden weer enigszins lucht gekregen en hoeft zich, indien er over twee weken gewonnen wordt van degradatiekandidaat Everstein, vrijwel geen degradatiezor- gen meer te maken. In Klaaswaal bewees Leiden andermaal dat het op cruciale momen ten doet wat het moet doen: winnen. Dat was noodzaak omdat door een onnodige nederlaag vorige week degradatiegevaar angstvallig dichtbij kwam. Beerenfenger achtte de tijd rijp voor een confrontatie en daagde steunpilaren als Peter Selier en Rob Bink uit door hun openlijk te be kritiseren. Beide spelers zinden op een sportieve revanche. Dat kwam er tegen SSS, ook vertoevend in de onderste regionen van de ranglijst, dan ook van. Selier was heer en meester in het doel en pakte vrijwel alle ballen die met de regelmaat van de klok voor het Leidse doel werden In de Leidse voorhoede werd alle aandacht door Bink opgeëist. De Leidse spits trapte na een half uurtje een vrije trap langs de SSS-muur en de verbouwereerde doelman Peter Stoof in het Klaaswaalse doel. Nog geen vijf minuten later had de spits zijn veertiende seizoenstreffer geproduceerd. Erik van Doeselaar mikte een vrije trap aan de zijlijn op het hoofd van Bink. De Leidenaar had een snoekduik nodig om de bal met het hoofd tegen het net te kunnen werken. Op voetbalgebied had de thuisclub weinig te bieden. De Klaaswaai ers probeeerden dan ook voornamelijk via hard spel indruk te maken. Slachtoffers daarvan waren Arjan Wilting en de voor hem in de plaats gekomen Steef Pattiapon. De jeudige Marcel Ellert kon daarom zijn de buut in het eerste van Leiden maken. In de slotfase nam de druk op het Leidse doel toe maar Selier kweet zich prima van zijn taak. Aan de andere kant kreeg Leiden via Van Doe selaar en Bink mogelijkheden om het doelsaldo op te schroeven. Binks inzet trof doelman Stoof in het gelaat en Van Doeselaar schoot naast. NOORDWIJK - Melbi Raboen zal zaterdag gniffelend de wed strijd Noordwijk-Spakenburg hebben aanschouwd. De coach van lijstaanvoerder Quick Boys, dat zelf niet in actie kwam, zag naaste concurrent Noordwijk een halve misstap maken (2-2). Daardoor lijken de Katwijkers in een zetel naar de titel te worden gebracht. Een voorsprong van vier punten op Rijnsburgse Boys en Noord wijk lijkt genoeg te zijn voor de naar een titel hunkerende duinbe- En eerlijk is eerlijk, Quick Boys is momenteel ook de enige ploeg die aanspraak kan maken op de titel van de eerste klasse B. Rijnsburg viel vorige week al door de mand, zaterdag volgde Noordwijk. In een zwakke vertoning wekte de forma tie van John Eelman geen moment de indruk een serieuze kanshebber voor het kampioenschap te zijn: veel te veel duels werden verloren, slordige passes waren niet van de lucht en ook een gezonde dosis agressie ontbrak. Ook Noordwijk- trainer John Eelman deelde die me ning: "Vijf, zes spelers waren totaal niet in beeld. Drie verdedigers en twee middenvelders haalden een onvoldoende, waardoor de opbouw ronduit zwak was. Voeg daarbij de slechte conditie van het veld en het gegeven dat we de laatste drie jaar nooit thuis tegen Spakenburg heb ben kunnen winnen en je hebt ge noeg ingrediënten om het puntver lies te verklaren". Tekenend voor het niveau van de wedstrijd Noordwijk- Spakenburg was het feit dat pas na ruim een kwartier de eerste doelpoging werd ondernomen. Een schot van Spa kenburg-linksbuiten Ernst Kraak verdween net over de lat van Dick Dortmundt. Halverwege de eerste helft zag de thuisclub Spakenburg keeper Bart Nieuwboer voor het eerst van dichtbij. Andries Wendt plaatste een vrije trap op de bij de LEIDEN Een overwegend aan vallend RCL heeft zaterdag beide winstpunten gepakt in de wedstrijd tegen degradatiekandidaat Honse- lersdijk. Via doelpunten van Robert Planjer en Marcel van der Blom werd-een 2-0 overwinning behaald. Honselersdijk, dat zijn complete aanvalslinie miste, kon weinig uit richten tegen de Leiderdorpers. Toch duurde het tot zes minuten voor de pauze, eer Planjer via een afstandsschot RCL aan de leiding bracht. Van een afstand van veertig meter kogelde hij de bal in de lin kerbovenhoek. In de tweede helft wist RCL met een sterk spelende Cees Ruis de tegenstander op af stand te houden. Met nog tien minuten op de klok bracht Van der Blom de toeschou wers in vervoering. Een voorzet werd door hem uit de lucht geplukt en met een prachtige omhaal gaf hij de verbouwereerde doelman van Honselersdijk het nakijken. Van Wijk succesvol in Spaans toernooi LEIDEN - Jacqueline van Wijk heeft afgelopen weekeinde de finale van het dubbelspel in een 10.000 dollar-toernooi gewonnen. De speelster van het Leidse Unicum won in Valencia met haar partner Suzanne Gadroen van een Italiaans koppel. Bionda Zonderop heeft gisteren in de finale van een Bl-toernooi in Amstelveen verloren van Trudy Torringa. Na de eindstrijd te heb ben bereikt via Kim de Weille werd de speelster van Unicum in twee sets verslagen door de voormalige A-speelster. Cindy Berkhout was succesvoller in het B2-toernooi. Ze won in de fi nale met veel overmacht: .6-0, 6-0. Patrick Kieboom van Dekker ver loor bij de jóngens in B2 van Michel van Beek (6-2, 7-6). Renee Crama schreef het Cl-toernooi op haar tweede paal alleen gelaten Timo Gerlof die de bal verkeerd op het hoofd" kreeg en derhalve de kans verprutste. Gerlof over de moeiza me Noord wij k-start: "Vanaf het be gin liep het gewoon niet. Het mid denveld was niet genoeg aan te spe len. Ikzelf liep te viel in de buurt van spits Ted van Berkel zodat er een gat op het middenveld viel." Gerlof Dezelfde Gerlof maakte in de 32ste minuut zijn misser goed door de 1-0 op het scorebord te brengen. Na een scrimmage kwam de bal voor de voeten van de Noordwijker die de bal niet eens goed hoefde te raken om Spakenburg-doelman Nieuw boer te passeren. De toeschouwers die dachten dat de thuisploeg na de 1-0 alsnog op toeren zou raken, kwa men bedrogen uit. Spakenburg kreeg reeds twee minuten na de openingstreffer de gelijkmaker op een presenteerblaadje aangereikt toen de onzekere Rob Vermeer Ernst Kraak vrije doorgang verleen de. De ex-Wageningen speler liet het cadeautje niet aan zijn neus voorbijgaan. Al voor rust hadden de bezoekers op voorsprong kunnen komen als Kraak een goede voorzet van Melrik Beukers niet naast maar in het doel had gekopt. Kraak, zaterdag ongrijpbaar, bracht kort na rust zijn ploeg alsnog aan de leiding. Wim Hop stuurde op rechts Mark van Dijk weg, die door liep naar de achterlijn, de bal terug legde op de aanstormende Kraak, die op zijn beurt de bal onhoudbaar achter Dortmundt plaatste. Het houtwerk behoedde Noordwijk even later voor een grotere en wel licht beslissende achterstand. Een door Beukers genomen vrije trap op de rand van het strafschopgebied, die de gasten toebedeeld kregen omdat Vermeer ten koste van een boèking de doorgebroken Van Dijk neerhaalde, belandde buiten bereik van Dortmundt op de kruising. De onmachtige thuisclub kon hier niet meer dan enkele straf schop-claims tegenover stellen. Eerst zag scheidsrechter Wijnholds geen overtreding in de duw die Joop van der Groep aan Ted van Berkel uitdeelde en even later wuif de de leidsman een aanslag van Dick Hartog op Leonard van Utrecht binnen de beruchte lijnen weg. Zelfs een laat ingezet slotof- fensief leek de nummer twee van de ranglijst geen succes op te leveren, simpelweg omdat uitgespeelde kansen uitbleven. Doelman Nieuw boer. invaller voor de geblesseerde Gert Fidder, moet medelijden met de falende Noorwijkers hebben ge had. Anders is het niet te verklaren dat hij één minuut voor tijd een door Gerlof voor het doel gebrachte bal achter zijn eigen doellijn duwde. Tot grote ergenis van zijn trainer Henk Hofstee: "Ongelofelijk wat zo'n jongen doet. Hij geeft gewoon een punt weg." In blessuretijd leek de thuisploeg zowaar nog de zege te grijpen toen Gerlof de bal op de rand van het strafschopgebied lek ker voor zijn voeten kreeg. Een Spa- kenburgse voet verhinderde dit op handen zijnde onrecht. Eelman verklaarde na de wed strijd dat zijn pupillen maar niet meer aan het kampioenschap moe ten denken. "We hebben na de goe-, de wedstrijd van vorige week nu la ten zien dat we niet in staat zijn om het spel te maken. Als we niet op een constant niveau kunnen voet ballen hoefje ook niet te denken dat je uit de resterende negen wedstrij den 18 punten kan halen. Het idee van 'we kunnen kampioen worden' moeten we dan ook maar in de ijs kast zetten'. JAN BROUWER DE KONING ARC-aanvoerder Cees Bonefaas (rechts) komt zijn collega Frank Bloem- heuvel (geknield) te hulp. In het midden Katwijks Henri Pouw. KATWIJK - Na afloop van het voorbije voetbalseizoen deden Rijnsburgse Boys, FC Lisse, Noordwijk, Katwijk, Quick Boys en ARC de KN VB het verzoek om geza menlijk in één afdeling te worden ondergebracht. De bond reageerde positief - de clubs werden alle zes in 1B ingedeeld - en de penning meesters konden juichen. Of ARC ook voor de komende jaargang aan een dergelijk initiatief zal meewerken, is de vraag. Zaterdag leden de Alphenaren hun zesde sei zoensnederlaag en voor de zesde keer was er een team uit de kuststreek verant woordelijk voor. Katwijk won met 1-0. De oranjehemden ontnamen de Ra cing daarmee alle kansen op de tweede periodetitel. Het dit week einde niet actieve Quick Boys heeft die nu voor het oprapen. Zo bewees Katwijk de plaatsgenoot dus een aardige dienst, maar zelf werd de equipe van aanvoerder Kees Guyt er uiteraard ook beter van. De kust bewoners, sinds medio september ongeslagen, hebben na de winst van zaterdag een prima uitzicht op de vierde plaats en de doelstelling van de debutant in de hoogste zaterdag klasse - handhaven - ligt binnen handbereik. Trainer Cees du Prie, woordvoerder van de technische staf waartoe o.a. ook coordinator Arie Lagendijk behoort, was dan ook in zijn nopjes: "We streven nog steeds naar vierentwintig punten. Met dat aantal ben je veilig. Alles wat we meer pakken, is mooi mee genomen". Jansen Katwijk heeft nog negen wedstrij den te gaan en staat nu reeds op twintig punten. Die vier puntjes zul len er dus wel komen. En waar schijnlijk nog wel meer. Ook ARC hoeft trouwens niet te wanhopen. De nummer vier van de ranglijst heeft het blijkbaar met ploegen uit de kuststreek moeilijk, maar met de overige teams maakt de brigade van oefenmeester Bert Jansen in het al gemeen korte metten. Jansen: "Vandaag is weer duidelijk gewor den dat we nog steeds moeite heb ben met stugge ploegen. De tegen stander was heel consequent in de dekking en daardoor kregen we maar weinig ruimte. En dat is tot nu toe tegen clubs uit deze regio steeds zo geweest". Voor topscorer Jac ques Key, die al vijftien treffers op zijn naam heeft staan, reden om gekscherend te verzuchten: "We moeten volgend jaar maar naar IC. Dan zijn we tenminste van die kust ploegen af'. Het zou misschien een oplossing zijn, maar Bert Jansen droeg ook nog een andere aan: "Niet iedereen heeft zich voor hon derd procent ingezet. Diverse spe lers zijn onder de maat gebleven". En dat kun je je tegen een altijd strijdend elftal, zoals Katwijk dat heeft, niet veroorloven. Guyt De vastberadenheid van de thuis club werd acht minuten voor tijd, bij een 1-0 stand, nog het duidelijkst geïllustreerd door Kees Guyt. De blonde verdediger kopte een kogel- harde pass van Hans Wouter Valk weg en zeeg daarna onmiddellijk in een. Enige tijd bleef Guyt roerloos in het gras liggen. Consternatie al om. Na een vijftal minuten wilde men de inmiddels weer bijgekomen karaktervoetballer op een brancard het veld afdragen. De routinier had daar echter weinig trek in en wilde van geen wijken weten. Mét Guyt wist Katwijk de voorsprong vast te houden, al kregen de Alphenaren in de slotfase nog wel wat mogelijkhe den. Veel meer dan in het restant van het povere duel, waarin de straf fe wind overigens een irritante spel breker was. Leeuwen, voorbeeldig uitgescha keld door Henk Langemaat en Leon Meijs, kwamen één keertje los, maar Key besloot zelf te schieten in plaats van de vrij opkomende René Lammers aan te spelen. Met Key's inzet wist Teun van Duyvenbode wel raad. De gastheer, voor rust bij vlagen aardig combinerend, kreeg meer kansen. De eerste was gelijk al raak. Een verre uittrap van Van Duyvenbode werd door middenvel der' Pim Langeveld doorgekopt, waarna ARC-rechtsachter Frank Bloemheuvel zijn overijverige op ponent Marco van der Plas zomaar een vrije doorgang bood: 1-0. Zeven minuten later, na een klein half uur spelen, moest goalie René de Graaf de bal opnieuw uit het net halen, na dat de vorig jaar nog bij de lagere se nioren spelende Langeveld - tegen ARC goed op dreef - doeltreffend had uitgehaald. Het zetje dat Kees Guyt vlak daarvoor Racing-voor- stopper Jan Wouters in de rug gaf, was de veel met het vingertje wij zende arbiter Pen echter niet ont gaan. Een redding van De Graaf op een inzet van Langeveld en een overtreding van de geboekte Bloemheuvel op de doorgebroken spits Piet van Duyn zorgden er ver der voor dat er niet meer gescoord werd. En dat bleef na de rust ook zo. De twee ploegen maakten er toen alle bei niets meer van, al kwamen er aan beide kanten nog wat kansjes. Bloemheuvel ontsnapte aan een tweede gele kaart op het moment dat hij middels een overtreding Van der Plas van een doorbraak afhield en aan de andere zijde deden zich voor Van Duyvenbode's doel soms wat rommelige taferelen voor. ARC, met Paul Dijkman als vervanger voor Bloemheuvel en Dennis Krijgsman als extra aanvaller voor middenvelder Arno Lancel, maakte het Katwijk, dat inmiddels Arie van Beele en Theo Scholte had laten op draven voor Cees van Duyvenbode en Piet van Duyn, vooral na het voorval met Guyt zowaar nog even moeilijk. Lammers, Valk en Krijgs man scoorden evenwel niet. Derhal ve zagen de 1500 toeschouwers ARC opnieuw tegen een kustploeg met lege handen achterblijven. NICK VERWOERD Key In de eerste helft brouwde ARC er nagenoeg niets van en kwam het slechts tot één mogelijkheid. De spitsen Jacques Key en Wilco van KATWIJK - De 1500 toeschou wers bij Katwijk - ARC hielden zaterdag hun hart vast. Acht mi nuten voor tijd kopte Kees Guyt, de 36-jarige aanvoerder van de thuisclub, een harde pass van AR- C'er Hans Wouter Valk weg, waarna hij onmiddellijk ter aarde stortte. Terwijl het spel nog even doorging, bleef de lange verdedi ger roerloos liggen. Na het fluitje van arbiter Pen ontstond er rondom de nog steeds bewegingsloze Guyt een op stootje van spelers, verzorgers en fotografen. Toen de languit lig gende Guyt zijn been optrok slaakte het publiek een zucht van verlichting. Even later werd de ex-prof van Volendam en AZ op een brancard gehesen. De routi nier was toen al weer aardig bij en wilde het veld niet af. Na enig op onthoud werd de wedstrijd her vat. Mét Guyt. "Het was voor mij niet de eerste keer", aldus Guyt. "Het is me bij AZ ook eens overkomen. Ik heb een paar keer beseft dat ik mijn ogen wilde openen, maar dat ze automatisch weer dicht gingen. Ik had ook een beetje ademnood. Ik heb rustig de tijd genomen om weer een beetje bij te komen, De fysiotherapeut (Theo de Jon g/red.) en ik zijn helemaal niet in paniek geraakt. De rest wel. Ik voelde me weliswaar niet hon derd procent, maar ik kon de wedstrijd best uitspelen. We heb ben gewonnen en ik voel me N.V. VOORSCHOTEN - Hoewel er za terdag feest gevierd werd in Voor schoten vanwege een jubileum gaf de uitslag van het vierpuntenduel Voorschoten tegen SVPTT daar weinig reden toe. Na een vinnige wedstrijd, waarin beide ploegen het slechtste van hun kunnen lieten zien, werden de punten uiteindelijk verdeeld: 1-1. Vooraf werd aanvoerder Hein de Graaff letterlijk en Figuurlijk in het zonnetje gezet. Hij speelde zijn 250e wedstrijd in de hoofdmacht maar had zijn kruit vorige week al ver schoten, toen hij tweemaal scoorde. Met een straffe wind, die iedere pass onberekenbaar maakte, was het voor beide teams moeilijk om een aantrekkelijke partij voetbal op de grasmat te leggen. Daar beide teams bovendien met het degradatie spook te maken hebben, werd de strijd ontsierd door vele overtredin gen. Scheidsrechter Nederlof had zijn handen deze middag vol. maar bracht de partij op kranige wijze tot een goed einde. Voorschoten had in de eerste helft weinig in te brengen. SVPTT was de aanvallende ploeg wat resul teerde in slechts twee hoekschop pen en twee kansen. Zeven minuten voor rust liet jubilaris De Graaff even zien, wat hem tot.een attractie ve speler maakt. Hij soleerde langs drie verdedigers, zag Jan Bogerd op rechts vrij staan en bood hem een niet te missen kans. Geschrokken knalde Bogerd hard naast en over. Vijf minuten na rust kwam de thuisploeg verrassend aan de lei ding. Rechtsachter Leo Dijkhuizen van SVPTT dacht terug te spelen op zijn doelman. Junior Tjeerd Verwey had inmiddels wel door dat de wind een belangrijke factor in het geheel was. Hij ging achter de terugspeel bal aan en bereikte die dan ook eer der dan de doelman. Behendig om speelde hij deze, waarna hij een har de tik op zijn enkel kreeg. Scheids rechter Nederlof, die in eerste in stantie de voordeelregel liet gelden, wees meteen naar de stip. Van elf meter knalde Ruud Boendermaker in. Verwey raakte dermate ernstig geblesseerd, dat voor enige weken gedwongen rust gevreesd moet worden. Willem Oranje was zijn ver vanger. Een kwartier na rust dreig de een opstootje uit de hand te lo pen, maar gelukkig bedaarden de gemoederen enigszins. Invaller Oranje had 2-0 op het hoofd, voor open doel kopte echter hij over. Met nog een kwartier te gaan ging Heini Hakkert in de fout. Bij een vrije schop voor SVPTT op het mid denveld maakte hij een overtre ding. Op vijftien meter van het doel gaf Nederlof een nieuwe vrije trap. Marcel Oosterbaan schoot deze be hendig achter doelman Jos Loose, die bleef staan omdat hij dacht dat de scheidsrechter indirect had aan gegeven. Protesteren hielp echter niet en het elfde gelijkspel voor Voorschoten was een feit. LEIDEN - In de Leidse school voor meao waagden zich zaterdag 23 spe lers aan de eerste twee ronden in de strijd om de Leidse schaaktitel. Min of meer volgens traditie laten de re gionale toppers het in deze kam- pioensstrijd afweten. Wel besloot Nico Kuijf er als uitzondering op de regel een titelpoging aan te wagen. Tijdens de openingsronden maakte Kuijf zijn favorietenrol vooralsnog waar met overwinnin gen op Oegstgeestenaar Ed Wage- mans en Gert-Michiel de Niet. On dertussen sneuvelden er reeds en kele outsiders in de personen van Ik Oei (verlies tegen Michiel Vergeer) en Arvik Harms (verlies tegen Anne Reedijk). Wim Vriend en Frits Frits- chy raakten met een remise een half puntje achterop. Met een score van 2 uit 2 bevinden LSG-er Mark Thie- len en het Philidor-drietal Machiel de Heer, Anne Reedijk en Fred Slin gerland zich voorlopig nog in het gezelschap van Kuijf.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17