Grosman is ongrijpbaar Dubbelslag Roomburg TAW komt nu heel dicht bij periode Randstad Sport tast niet mis Inhaalrace Ter Leede tegen Botlek heeft succes Spits Ter Leede velt Xerxes t SASSENHEIM - 'Erik gaat naar Italië'. Levensgrote letters op een j spandoek achter een van de doeleh, neergeplant door een fan. Die onbekende bewonderaar van Erik Grosman, spits van Ter Leede, die met vier treffers het aangename duel tegen Xerxes (4-3) opluis- terde. zal ongetwijfeld na afloop van de vierdeklasse topper zijn (of haar?) held een plaats naast andere coryfeeën van het vaderlandse voetbal hebben toegedicht. En wat is er verkeerd aan om na een dergelijke prestatie een beetje weg te dromen? Ook trainer Jan Kroese zal in het jzijn stoutste dromen niet hebben 'kunnen bevroeden dat tweemaal Iwinst op de sterke Rotterdamse ploeg tot de mogelijkheden zou be- horen. In de "Uitbeurt behaalde Ter Leede dan wel een 5-3 overwinning .'maar geen Sassenheimer zal ont kennen dat die uitslag geflatteerd Zege Oegstgeest LEIDEN - Oegstgeest heeft dank zij ~de zege van Ter Leede op Xerxes zo waar aansluiting met de top behou den. Daarvoor dienden de Voscuyl- bewoners wel met Koudekerk af te - rekenen (2-1). Kagia hield Rohda'76 ^Voorlopig onder zich door in Boden graven een onbeslist af te dwingen t0-0). Oegstgeest - Koudekerk 2-1 In de uitermate slechte pot had koudekerk in de eerste periode nog aardig wat kansen om met thuis- •elub gelijke tred te houden maar be nutte de mogelijkheden niet. Rein .Grooters deed dat voor Oegstgeest wel (1-0) maar miste vlak daarop twee opgelegde kansen. Een discu tabele strafschop na hands van Ro- jnald Maenhout werd door Kouder- kerker Ab Vergunst wel benut (1-1). Dankzij een blunder van doelman Gock Dorrepaal trok Oegstgeest dankzij Erik van Grieken aan het langste eind (2-1). Scheidsrechter Korst trok nog de aandacht door -een ontstellend gebrek aan condi tie. Rolida'76 - Kagia 0-0 Weer was doelman Frank Roubos -de grote held. Vorige week tegen .Oudewater stopte Roubos al een •Strafschop en dit keer was Rohda- speler Cees de Jong vanaf elf meter kansloos tegen de 'leeuw* van Ka gia. Verder was het een bloedeloze t)-0. tot stand was gekomen. Dat zou op Sportpark Menneweg wel even an ders worden en eerlijk is eerlijk, be kenden spelers als Rocky Pitti en Ronald Vonk na afloop, een gelijk spel zou voor Xerxes toch op zijn minst verdiend zijn geweest. Dat de Kroese-brigade uiteinde lijk tegen de koploper honderd pro cent scoorde was voor een groot deel te danken aan het fantastische optreden van Grosman waarbij ech ter ook de inbreng van Ardrian Car ter niet vergeten mag worden. Wat de middenvelder van Engelse origi ne met zijn pezige lichaam aan werk verzette mag enige bewondering wegdragen. De ex-AFC'er mag dan een opgewonden standje zijn en ty pisch Engelse krachttermen aan zijn optreden toevoegen, hij'is voor een ploeg als Ter Leede van on schatbare waarde. Met name dus deze twee spelers kopten, schopten maar vooral voet balden Xerxes van zijn voetstuk, ondanks dat, na de krachtige ope ningstreffer van Grosmah, de wan kelmoedige laatste man van de thuislub, Rob Enthoven, zijn eigen doelman passeerde (1-1). Dat zette even een domper op de aspiraties van de gastheer die even later door een treffer van Arthur Mandos op 1- 2 werd gezet. Nog voor rust werd de stand gelijk getrokken toen Emiel Waayer op een vrije trap van John Kroese diagonaal inschoot. De Rot terdamse doelman Marcel van der Hoeven werd gepasseerd maar op de hielen gezeten door Richard van Rijswijk en Raymond Urbanus gaf Grosman voor de zekerheid het be slissende tikje (2-2). Nadat Enthoven na rust niet te rugkeerde en vleugelverdediger Marco Verbree naar zijn plaats werd gedirigeerd bleek Grosman won derwel te klikken met invaller Ro nald Vonk. Nadat Jos de Leeuw in de korte hoek doelman Bert Blan- kespoor kansloos had gelaten (2-3) en alle hoop om de lijstaanvoerder MAANDAG 12 MAART 1990 LEIDEN - Alphia heeft in de laatste schermutselingen om de der de periodetitel een kostbaar punt verloren in het duel tegen KRV (0-0). TAW, dat zelfbij Woubrugge dank zij een minieme 0-1 zege twee punten binnensleepte, heeft met een inhaalduel voor de boeg aan een gelijk spel voldoende om de titel op doelsaldo op te eisen. De derde treffer van Erik Grosman in beeld. De trefzekere Ter Leede-spits geeft voor de zekerheid het laatste tikje op de inzet van ploeggenoot Emiel Waayer. De Rotterdamse doelman Marcel van der Hoeven en de verdedigers Richard van Rijswijk (links) en Raymond Urbanus komen te laat. (foto Henk Bouwman) pootje te lichten op niets leken uit te lopen was Grosman weer ter plek ke. Op een voorzet van Vonk knalde hij met nog acht minuten te spelen de 3-3 pardoes achter Van der Hoe ven. Dat zou dan het meest haalbare zijn ware het niet dat de Sassen- heimse krachtbron in een vrijwel indentieke situatie (voorzet van rechts - Vonk dus - van links inko men en in de draai diagonaal raak Een onverwachte doch vanzelf sprekend vreugdevolle wending voor de Sassenheimers want het gat met Xerxes is verkleind en is Ter Leede allerminst kansloos voor de titel. Voor Kroese echter nog volop werk aan de winkel. Aanvallend zit het met zoveel talent best wel snor maar achterin bekende Kroese wat betreft de positie van laatste man met een levensgroot probleem te zitten. En om van een titel te kun nen dromen zal Ter Leede, overi gens net als Xerxes, ook defensief zijn mannetje moeten staan. Zodat het niet alleen afhankelijk wordt als Grosman en Carter. RUUD PATTIAPON AFD. LEIDEN (za) Alphia - KRV 0-0 De wedstrijd was met name in de eerste periode niet om over naar huis te schrijven. De Alphense trai ner Kees van Oosterom zag wat be treft de periodetitel de bui al han gen en gaf zijn ploeg opdracht om wat nadrukkelijker de aanval te zoe ken. Dat gebeurde dan ook maar de kansen waren aan het toen wel goed voetballende Alphia niet besteed. KRV dat slechts de counter han teerde kwam niet tot aanvaardbaar spel. Woubrugge - TAW 0-1 Een heel benauwde zege voor de Ter Aarse ploeg in een duel waarbij wel het één en ander aan de hand was. Een handsgeval van Woubrug- ge-speler Eric Brunt werd door ar biter Bras bestraft met een penalty. Dirk van Dorp zou toen volgens Bras de bal opzettelijk naar het hoofd van de leidsman hebben ge worpen wat de Woubruggenaar op een uitsluiting kwam te staan. Kees Hoogenes was door het voorval waarschijnlijk van slag want hij zag zijn elfmetertrap door doelman Pe- - ter de Hertog gestopt. Het doek viel voor de thuisclub in de 55ste mi nuut. Henny de Brave scoorde 0-1. LEIDEN - Ter Leede 2 heeft in het restant van de wedstrijd tegen Botlek, destijds gestaakt wegens overmatige regenval, kans gezien om de 0-1 achterstand om te zet ten in een 2-2 gelijk spel. Deze re mise betekende wel een belang rijk puntverlies met het oog op de titel. Ter Leede 2 - Botlek 2-2 De thuisclub moest in de reste rende 55 minuten van het duel te gen Botlek proberen om de 0-1 achterstand om te buigen in een voorsprong. Dat lukte via doel punten van Annet Beerendonk en Nathalie Geeris. In de slotfase kwam Botlek weer langszii. Een discutabele strafschop was er zaterdag debet aan dat Kat wijk in het duel in en tegen Mon ster niet verder dan 1-1 kwam. Carla Kuyt zette de Katwijkers al in de beginfase op 0-1. Ondanks enkele goede kansen slaagde Kat wijk er niet in de beslissing te for- ceren. Corine Steentjes benutte in de slotfase een strafschop en bracht de eindstand op 1-1. Leiden hoopte in de uitwed strijd tegen Quintus op een herha ling van vorige week toen de Lei- denaren met 7-0 wonnen. Quintus liet zich niet voor de tweede keer wegspelen en beperkte via verde digend voetbal de nederlaag tot 0- 2. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Marianne Grune- wald en Sandra Stuivenberg. Linda Luyendijk zette Lyra op voorsprong in de confrontatie met SVLV. In de gelijkopgaande wedstrijd hadden de Lierse vrou wen iets meer geluk dan hun col lega's uit Voorschoten.. Ina Bon- gaards bepaalde de einduitslag op 2-0. De Sleutels behaalde gisteren een verdiende 3-0 overwinning te gen SJC. Al na een kwartier was de wedstrijd beslist door doel punten van Mariëlle Bavelaar en Natasja Kruts. In de tweede helft zakte het niveau naar een beden kelijk peil. Brenda de Wit gaf SJC de genadeklap: 3-0 Kickers had tegen UVS niets in te brengen. De Leidenaars leid den bij rust al met 2-0 via treffers- van My ra Dekker. Na rust trof Wendy Exel tweemaal doel. Paal en lat behoedden Kickers voor een grotere afstraffing. Iduna 2 ging op eigen veld kansloos ten onder tegen Fore- holte. Miranda Tettero zette de bezoekers voor rust op voor sprong. In de tweede helft breid den Bianca van Dam en Natasja Takes de voorsprong uit naar de uiteindelijke 0-3. Met windvoordeel liep Lisse te gen Meerburg uit naar een 2-0 voorsprong via Iris Haïrewijn. Na rust slaagde de thuisploeg er slechts één keer (Birgit Goddijn) in het vijandelijke net te vinden. Randstad Sport zegevierde met duidelijke cijfers (3-1) over AJkmania. Voor de thee zette Ka rin van de Oever Randstad Sport op 1-0. In de tweede helft bleef een offensief van Alkmania uit zo dat de thuisploeg tamelijk ge-, makkelijk naar 3-0 uit kon lopen. Henny Steensma en Ria Braaks- ma zorgden voor de doelpunten. In de slotfase verkleinde Alkma nia de achterstand: 1-3. Altior - VVSB werd bepaald door de harde wind die haaks op het veld stond. Goed voetbal was daardoor niet mogelijk. Gescoord werd er wel. Corine Slof, Jolanda van der Jagt en een eigen doel punt deden de uitslag op 3-0 uit komen. De Sleutels - Meerburg 5-1 De klinkende zege was voor een groot deel te danken aan de inbreng van Leo Compeer die drie treffers voor zijn rekening nam. In de eerste helft wist Meerburg tot 2-1 nog rede lijk bij te blijven maar De Sleutels bleek in de tweede rondgang duide lijk een maatje te groot. Henny Sie- bert miste nog een strafschop (op de paal). De overige doelpunten van de Vlietploeg werden gemaakt door Ronald Guldemeester en een eigen inzet van Meerburg-speler Ron Koomen. Alex Bos maakte de Zoe- terwoudse tegentreffer. ZLC - Lugdunum 1-1 Het gaat goed met ZLC. Binnen drie wedstrijden verzamelden de Morschbewoners evenzovele pun ten al vond elftalbegeleider Peter Duyvesteijn dat zijn pupillen dit maal "ondanks het punt stiller wa ren dan bij winst of verlies". Ook bleek ZLC in dit 'veteranenbal' over de nodige veerkracht te beschik ken. Na een foutje van de verder goed spelende doelman Piet van Hal zette René Prins de gasten op 0- 1. Nadat Kamphues eerder een tref fer zag afgekeurd mocht hij na een overtreding op Koos Oeverne vanaf elf meter ZLC naast Lugdunum schieten. Valken'68 - LSW 4-3 In dit treffen was Vincent Zand bergen de grote held. Van de vier Valkénburgse doelpunten nam Zandbergen er drie voor zijn reke ning terwijl Theo van Duyn bij 3-2 voor een onderbreking zorgde. LS- W is het scoren blijkbaar niet hele maal vergeten. Nanno Benninga, Bert Pleij en Rogier Oldenbrug ver zorgden de Leidse tegentreffers. Abbenes - SVOW 4-0 Abbenes toonde zich een klasse beter dan SVOW. Marco Troost opende in de 36ste minuut de score. Martin Felius en Peter Tamerus (2x) maakten het kwartet vol. GWS - MVKV 3-2 Zonder Jan Binnendijk in de de fensie is het maar droevig gesteld met MVKV. Met de wind mee ging het nog wel en schoot lyiaarten de Mol de Katwijkers naar 0-1. Na rust werd duidelijk hoezeer de aanwe zigheid van Binnendijk nodig was want de achterste lijn stapelde fout op fout waardoor GWS via Chris Does, Peter Duvelot en Charl Han- ny naar 3-1 uitliep. De tweede'tref fer van Martin Oudshoorn kwam voor MVKV te laat. Winst bij de mannen en de vrouwen LEIDEN De hockeyers van Roomburg hebben gistermiddag met zowel de mannen- als de vrou- wenploeg hun eerste wedstrijd na de winterstop gewonnen. Dat deden zij met 2-1 van respectievelijk Rapidity en HDS. Ook vierdeklasser Catwijck boekte twee overwinningen. Verder waren veel hockeyploegen uit de regio niet goed oi> dreef en verloren hun duels tijdens de hervatting van de competitie. LMHC, Alecto, Noordwijk en Hisalis leden 'dubbelverlies'. Een buitenspeldoelpunt i laatste 20 séconden deed LMHQ in de thuiswedstrijd tegen Den Bosch de das om: 1-2. In het eerste kwar tier werd er door beide ploegen 'voorzichtig en aftastend ge hockeyd. Na het openingsdoelpunt van de Brabanders ontpopte LMHC zich gedurende de twintig minuten tot de rust als de beste ploeg met Veel kansen. Bob-Jan Dietrich scoorde voor de thuisploeg ver diend 1-1 uit een rebound van een strafcorner. Het tweede deel. waar in Friso van Deursen in het veld kwam voor linkerspits Edwin Ver gouwen. had een gelijkwaardig ka rakter. Pech was er voor ausputzer Robin Beker die werd vervangen door Mare Keulen. De pech voor de hele ploeg bestond uit het buiten speldoelpunt dat door de arbiter werd goedgekeurd. - De vrouwen van LMHC verloren met 2-1 hun uitwedstrijd tegen kop loper SCHC in de eerste klasse B. Met Marion Laarhoven als invalster op het middenveld koos LMHC voor een aanvallende tactiek. Stichtse echter organiseerdehaar verdediging zorgvuldig en maakte het openingsdoelpunt halverwege de eerste helft! Zeven minuten voor de pauze verraste een lage push doelvrouw Titia Sprey: 2-0. Na wat omzettingen in de rust werden de bezoeksters in het tweede deel ge vaarlijker. Eugenie Dumoulin ver zilverde al na vijf minuten met een direct schot een strafcorner: 2-1. Verder liet de Bilthovense keepster het evenwel niet komen. Thuisploeg Roomburg ontmoette in Rapidity een technisch sterke ploeg, die in het eerste deel drie zeer goede kansen op treffers had. Roomburg-doelman Enno Schets verrichtte echter uitstekend werk én hield het doel schoon. Halverwe ge de aantrekkelijke eerste helft scoorde Rutger van Schaik uit een SMS speelt gelijk LEIDEN - In de vierde klasse B (West I) heeft SMS afgelopen zater dag met 1-1 gelijkgespeeld in en te gen Bloemendaal. Maarten van den Bos nam in' de tweede helft de ge lijkmaker voor zijn rekening. SIZO verloor uit ongelukkig met 1-0 van DOSC, doordat een schot zo'n twin tig minuten voor tijd van richting werd veranderd. scrimmage met omgekeerde stic c hoog in de touwen: 1-0. Na de rv it verdween de concentratie en wf :d aan beide zijden veel balverlies ge leden. Rapidity benutte een s' .*af- corner voor de gelijkmaker. C ikar Snijders soleerde 10 minuten ^oor tijd tot in de cirkel, waar hij werd gevloerd. De daarop volgende straf- bal van Rutger van Schaik leverde de winnende treffer op. in Roomburg speelden een matig duel tegen thuisploeg HDS. Manon van Ette profiteerde al na vier minuten van zwak uitverdedigen van de Haagse hockeysters: 0-1. Uit een strafcor- nersituatie en een Leids been tegen de bal verdiende HDS een strafbal en de gelijkmaker. Voor rust nog werd de eindscore (1-2) bereikt uit een strafcorner waarbij Femke Hohman uit de rebound scoorde. Door blessures en een gebruikte wissel moest de Leidse ploeg de laatste tien minuten met tien speel sters nog alle zeilen bijzetten. Alecto speelde een goed duel met koploper Warande in Oosterhout. De Leiderdorpers lieten, in het eer ste deel goede kansen (waaronder drie strafcorners) echter onbenut. Tien minuten na rust onderschepte Warande en passeerde Boudewijn van Duiken. In de gelijkopgaande wedstrijd nam Warande meer af stand (2-0) met een benutte strafbal, nadat Ludo Mennes de bal met het lichaam stopte. Ook het alles-of-niet offensief van Alecto bracht geen treffers. Alecto leden een verrassende 2-1 nederlaag bij hek- kesluiter Randwijck. Alecto domi neerde vrijwel de gehele wedstrijd en kreeg zo'n vijftien mogelijkhe den, terwijl de degradatiekandidaat slechts twee kansen nodig had om evenzoveel keer te scoren. Een Am- stelveense uitval leidde tot de ope ningstreffer. Na rust veranderde Jet Kruidenier een strafcornerschot van richting voor de gelijkmakende 1-1. Alecto stuitte op een zeer goede Randwijck-keepster en moest 8 mi nuten voor tijd nog een strafcorner- goal incasseren. DSHC, kwam te vergeefs naar de nummer twee, Fo- rescate. in de tweede klasse A. De sproei-installatie stond nog in de winterstand en was daardoor niet bruikbaar. De coaches van beidé teams vonden het veld te droog om op te spelen en lieten de arbiters het duel afgelasten. De vrouwen van Forescate stuur den Noordwijk met een 5-0 neder laag naar huis. Vanuit een hechte verdediging sloegen de Voorscho- tense hockeysters via een 2-0 rust stand toe. Marije Wiegant, Mariette Ooms, Birgit Lempers (2) en Maud de Groot verzorgden de produktie. De mannenploeg van Noordwijk bracht de 2-0 achterstand tegen thuisploeg Hilversum nog terug naar 2-1 door een strafcornergoal van Frank Holten. Hilversum her stelde de marge echter met een staf- cornerrebound: 3-1. Erno Lokhorst bediende schutter Kees Zandber gen voor weer een tegengoal. Hil versum had toch het laatste woord: 4-2. Vierde klasse Leidse Studs behaalde als koplo per in een harde wedstrijd een 3-1 zege op het onderaanstaande Nieuwkoop. Tomas Steenmetser scoorde 1-0 met een strafcorner goal. Nieuwkoop bracht de span ning terug door langszij te komen uit een strafpush, die Jurriaan Pen- ninck veroorzaakte. Pas 10 minuten voor tijd doelpuntte Steenmetser 2- 1, waarna Pieter van Hengel uit breidde naar 3-1. Catwijck speelde een goede wed strijd tegen het snelle Kikkers in .Nieuw-Vennep. De Katwijkse straf corner liep niet. Een aanval van Hanne Houwaard en Cees Wendt wel, waarbij de laatste 0-1 scoorde. In de tweede helft stelde Nico Guyt met een snelle actie de verdiende 0- 2 zege veilig. De vrouwen van Catwijck speel den tegen Hisalis een slome wed strijd. Eveline Taat verzilverde al snel een strafbal, waarna Astrid Welling de, Katwijkse score uit breidde naar 2-0. Sascha Pool maak te voor Hisalis uit een rebound de enige tegentreffer: 2-1. Een doelpunt met een Buitenspel- luchtje bracht het harde Berkel Ro denrijs na 10 minuten de openings treffer in het duel met thuisploeg Hisalis. Reinier Lefeber werd een keer in de heupzwaai genomen, waarna hij de strafbal benutte voor de gelijkmaker. Hisalis verkreeg een overwicht, maar liet de strafcor ner onbenut. De gasten beheersten dat onderdeel beter, want die be nutten er één van de twee en namen de 1-2 zege mee naar huis. NIEK FAAS LEIDEN - Randstad Sport, de koploper in de zondagafdeling, heeft gisteren wederom geen mis stap begaan. Bij Warmunda werd een zwaar bevochten zege behaald (0-1). De opmars van Leidsche Boys werd voortgezet met een krappe 2-1 overwinning op VNL, hoewel Alk mania na de 2-0 winst op MMO nog steeds de betere papieren bezit om aan het einde van het seizoen de tweede-plaats op te eisen. Bernard- us boekte een verrassende 4-1 zege op ASC. Warmunda - Randstad Sport 0-1 Beide elftallen haalden niet een hoog niveau maar streden wel om elke meter. De Voorschotenaren hadden hun handen vol aan War munda dat een week eerder nog roemloos ten onder ging tegen Leidsche Boys. Na 25 minuten scoorde Marcel Groenendijk met een kopbal het enige doelpunt van de wedstrijd. Vlak voor rust werd een tweede doelpunt van de gasten afgekeurd wegens hinderen van de keeper. Na de rust probeerde de thuisclub van alles, maar verder dan een kopbal van Joost van der Zwet op de paal leverde dat niet op. Leidsche Boys - VNL 2-1 Het venijn zat in deze sportieve wedstrijd duidelijk in de staart. Na zeven minuten scoorde Richard Kooien met een effectvolle vrije trap 1-0. Pal daarop kwam VNL op 1-1 via Ton Lakenberg die een cor ner met zijn hoofd afrondde. Het was echter nog niet gedaan met de wedstrijd, want vlak voor tijd kreeg invaller Erwin Nieuwboer de bal die door de wind voor het doel van VNL bleef hangen voor zijn voeten: 2-1. Bernardus - ASC 4-1 Bernardus sprokkelt na een slechte eerste competitiehelft, nu er wat behoudender wordt gespeeld, zijn puntjes bij elkaar. ASC, wiens rol nu wel uitgespeeld is, kon voor rust nog gelijk op gaan met de thuis club. Nadat John van der Werff 1-0 gescoord had zette de verloren zoon Oscar Massee ASC met een kopbal uit een hoekschop langszij. Vlak voor rust bood Van der Werff Erwin Fransen een niet te missen kans (2- 1). Van der Werff scoorde in de tweede helft na een verre uittrap van Don van der Voort 3-1, waarna de Oegstgeestenaars nog in eigen doel schoten (4-1). ZLC -Unitas L. 3-0 Aan beide kanten liep het niet soepel, de spelers ondervonden te veel last van de wind. Voor de rust bracht Ed Stikkelorum de Mors- club op voorsprong. In de tweede rondgang liep ZLC, dat veel kansen miste, uit naar 3-0. Janus van der Linden tekende voor beide doel punten. VTL VN A 2-1 Henk Mink kopte na drie minu ten VNA naar een voorsprong. Tien minuten later trok Martin de Jong in deze redelijk aantrekkelijke wed strijd de stand weer gelijk. Tien mi nuten na rust beging Robert Bey, keeper van VNA, zijn enige fout van de wedstrijd. Een schot van Ri chard Boot glipte door zijn handen en benen: 2-1. Oranje Groen - Teylingen 3-0 Hoewel Teylingen genoeg tegen stand bood, met name na rust, was de overwinning van Oranje Groen geheel verdiend. Vrije-trappen-spe- cialist Bert Jan de Ridder trof het doel reeds na enkele minuten (1-0). In de tweede helft zochten de gas ten de aanval waardoor de thuis club, dat in doelman Henk Distel veld zijn uitblinker kende, naar har telust kon counteren. De Ridder scoorde weer uit een vrije trap (2-0), en vijf minuten voor tijd bezegelde Koos Glasbergen het lot van de Sas senheimers. Alkmania - MMO 2-0 Alkmania speelde eindelijk weer eens een goede wedstrijd. Voor rust hadden de gastheren voldoende kansen om tot scoren te komen. Pas na rust, in de 70ste en 75ste minuut, werden de kansen benut. Ed Muller en invaller Bart Pieter de Groot hielden Alkmania met hun doel punten in de race voor een periode titel en uiteraard de tweëde plaats. Quick Boys verkeert in degradatiegevaar LEIDEN - Quick Boys heeft op UVS §en puntje veroverd (0-0) maar zag RVC gevaarlijk dichterbij ko men. De Rijswijkse ploeg behaalde een 4-1 zege op UVV waardoor de Katwijkers in acuut degradatiege vaar verkeren. Noordwijk won afge tekend van AFC (1-3) en Rooden- burg ging met 0-3 tegen Ajax kans loos tenonder. LANDELIJKE JEUGD Quick Boys - UVS 0-0 Scheidsrechtèr Van Zijl was de absolute uitblinker in deze wed strijd. De man-in-het-zwart floot een foutloze partij. De defensies van beide ploegen maakten ook geen fouten, want ook al voelt Quick Boys zich te kort gedaan (missers van Jacco Heringa en Marcus Her- linger), de nul bleef aan beide kan ten gehandhaafd. AFC - Noordwijk 1-3 Voor Noordwijk bestaat er nog steeds kans op de titel. Het duo Bram Marbus en Patrick Scheurwa ter staat daarvoor garant. Hoewel AFC eerst de leiding nam schoten Marbus en Scheurwater (2x) de kustbewoners naar de zege. In de slotfase verichtte doelman Peter van de Bent nog een uitstekende redding. Roodenburg - Ajax 2 0-3 Ajax was beduidend sterker dan Roodenburg. Daar was zeker het ontbreken van Henk Buyn debet aan. Er vielen weinig kansen te no teren maar de Amsterdammers be nutten van de vier mogelijkheden er drie. De meest reeële mogelijk heid voor Roodenburg kreeg Peter van Wanrooy maar zijn inzet miste doel. Hughes heeft meeste kwaliteit in huis LEIDEN - Kwaliteit verloochent zich doorgaans niet, ook niet bij het snooker. Daarom, was het nauwe lijks een verrassing te noemen dat Eugene Hughes afgelopen zaterdag een A-ranking-toernooi in War mond in zijn voordeel wist te beslis sen. De Ierse prof, nummer 34 op de wereldranglijst, bleek in de finale een maatje te groot voor Wilfred Dijkstra, die bovenaan de Neder landse ranglijst prijkt5-0. De grootste verrassing van het toernooi kwam op naam van de Belg Danny de Schepper die de an dere aanwezige Ierse prof. Jack McLaughlin in de kwartfinale uit schakelde met 3-2. Hij struikelde daarop over Dijkstra met 4-1, terwijl Hughes korte metten maakte met Pascal Houke: 4-0. Het Warmondse talent Pascal van Westerop kon terugzien op een ge slaagd toernooi waarin hij onder an- .deren Mario Wehrmann versloeg. Tegen de Belgische kampioen Ste ve Lemmens moest hij echter het onderspit delven.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16