Ü¥S staat te slapen !ocos werpt SYLY terug Manmoedig Roodenburg slaat aanval van VUC af Lugdtmiim heeft het geluk weer mee .HK Rkavv profiteert met gelijkspel Koploper Kickers haalt moeizaam een punt OPVALLEND AANWEZIG! SJC raakt in cle problemen MAANDAG 12 MAART 1990 LEIDEN - Een driftig zwaaiende Ruud de Groot heeft het onheil voor UVS niet kunnen.afwenden. Omdat leidsman De Wit in de slotfase van de wedstrijd tegen Rkavv ongevoelig bleek voor zijn gebaren ging de geplande inval beurt van Aad Neuteboom de mist in. Het spel werd dus niet stil gelegd én dat was nu juist wèl de bedoeling geweest van de Leidse oefenmeester die zijn spelers col lectief zag slapen bij een vrije trap voor de Leidschendammers. Rkavv profiteerde dankbaar en lachte zich rot: 1-1. De actie van de Groot was even slim als begrijpelijk. Want Rkavv, dat tot dan nauwelijks een vuist hadden kunnen maken, kreeg de gelijkmaker wel erg gemakkelijk in de schoot geworpen. Zo breed als het muurtje was dat de Leide- naars hadden gemetseld bij de vrije trap van Paul van Oosten, zo smal was het gezichtsveld. De rechtsbuiten van de Leidschen dammers kon op zijn dooie ge mak de bal uit het tikje in de breedte van Van Oosten aanne men en voorzetten. Steven Faber kopte hierop vallend langs Marijn Mokveld. "Een gebrek aan orga nisatie. De backs mogen bij zo'n situatie niet in de muur staan, maar het gebeurt toch. Terwijl die speler hartstikke vrij staat. Dan kun je alleen nog proberen het spel met een wissel stil te laten leggen om de organisatie terug te brengen", aldus de Groot. Het zou echter te ver voeren het gelijke spel louter en alleen op te hangen aan dit voorval. UVS had tegen de povere Leidschendam mers gewoon z:jn slag moeten slaan. Dat dat niet gebeurde dankt de ploeg geheel aan zich zelf omdat de meest fraaie kansen werden verkwanseld. Nu bleef het bij die ene, schitterende tref fer van Hans van Leeuwen na ruim een half uur in de eerste helft. En dat was niet eens een echte kans te noemen. Vanaf een meter of dertig joeg hij de bal kie- zelhard in de rechter bovenhoek: 1-0. De aanvoerder en middenvel der kon toch al op e wedstrijd terugzien. Altijd speelbaar, hard werkend en door lopend gevaarlijk. Een lovende De Groot: "Sinds hij het zaalvoet bal eraan heeft gegeven speelt hij de sterren van de hemel". Zo ver wilde Van Leeuwen zelf niet gaan. "Maar ik merk wel dat ik meer kracht over heb, nu ik niet meer in de zaal speel". Feit is wel dat de UVS zijn han den mag dichtknijpen met het op bloeien van Van Leeuwen, want de speler die aan het begin van het seizoen cje ploeg op sleeptouw nam, Marcel Valk, voetbalt de laatste tijd ver onder zijn kunnen. De Groot: "Het is natuurlijk een verschrikkelijk goede voetballer, maar het is een stuk minder met hem sinds hij met het betaalde voetbal in zijn hoofd rondloopt. Toch laat je^hem staan. Soms heeft-ie zo'n moment". Zoals in het eerste kwartier, waarin de hele ploeg trouwens sterk voetbalde. De ster van Valk flikkerde even op toen hij de bal achter zijn standbeen langs haal- ,de en de glijdende Rob van Pruij- sen voor schut zette. Een tikje was daarna voldoende om Van Leeuwen in stelling te brengen. De daarop volgende schuiver werd echter schitterend door Se- bastiaan Gijsbertsen gestopt. In dat turbulente kwartier lanceerde verder Alex Leeflang met een fraai steekpassje de snelle Jansen die de achterlijn haalde en een scherpe voorzet los liet. Tolsma schoot hieruit net voorlangs. Jan sen volgde kort daarop zijn voor beeld. Na de sterke opening zakte UVS echter ver terug en liet zich meeslepen in het 'lange-halen- voetbal' van de opponent. Het heilige vuur was ineens ver te zoe ken. "Met een slechte wedstrijd mentaliteit heeft dat niets te ma ken", meende Van Leeuwen. "Na de wedstrijd tegen Lugdunum (een bekerwedstrijd, 1-3 verlies, red.) hebben we uitvoerig met el kaar gepraat. Dat zag je nu ook. Er is keihard gewerkt, dat is in elk geval een pré. Ik denk dat het meer heeft te maken met angst. We geven dan wel niet zo veel kansen weg, maar 1-0 is natuur lijk een magere stand". Die steeds verlammender be gon te werken. Vooral na de ge miste strafschop van Hans de Kruys was het over met de Leide- naars. De spits had kort na de rust van elf meter mogen uithalen, omdat Gerry Jansen na een schit terende solo door Marco van der Voort onderuit was geschopt. Zijn zachte schot werd echter ge keerd door de uitblinkende Gijs bertsen. Rkavv putte daaruit moed en trok massaal ten aanval. "Alsje-de kansen niet benut is het over met het goede veldspel. Dan wordt het keihard knokken om de punten", orakelde De Groot. Nog niet iets voor UVS om zich zorgen over te maken. De oppo nent miste eenvoudigweg de no dige stootkracht voorin en zette bovendien de poort achterin wijd open. De Kruys schoot echter in het zijnet en Jansen knalde op een verdediger. De mooiste kans vermorste echter Valk. Een paar minuten voor tijd sprintte hij Ed Roos eruit na een lange bal van Nico van Dam, maar vuurde op keeper Gijsbertsen. De terug springende bal deponeerde de Leidenaar vervolgens op de be nen van de wanhopig glijdende Jos van der Helm. En kort daarop viel UVS dus in slaap en werd verrast. Dat de vol tallige concurrentie in de eerste klasse eveneens remiseerde was slechts een heel klein pleistertje op een grote wond. HERMAN JOUSTRA DEN HAAG - De wil om in de tweede klasse te overleven, houdt Roodenburg overeind. In de beslis sende fase van de competitie slaat het Leidse team manmoedig venijnige aanvallen van de concur rentie af. Vorige week maakte de ploeg van Wim Rijsbergen met een 2-1 overwinning een einde aan de illusies van Overmaas. En gisteren werd VUC niets wijzer van de 1-1 deling die de staartploeg met de Leidse bezoekers overeenkwam. De marge met de eens zo trotse Haagse club bleef vier punten. De kloof met het winnende Blauw Zwart daarentegen werd verkleind tot twee punten, met de aanteke ning dat Roodenburg een wedstrijd minder heeft gespeeld. Volgende week na de inhaalwedstrijd tegen Quick kunnen de blauwzwarten de tussenbalans opmaken. Met een overwinning verlengt Roodenburg vrijwel zeker het verblijf in 2A, met een nederlaag haalt de Kooiclub weer de moeilijkheden op zijn hals. Zo voetballend als gisteren op Het Kleine Loo hoeft het niet zover te komen. Oogstrelend was het alle maal niet, maar het elftal straalde een ongebreidelde werklust uit en vertoonde zo nu en dan staaljes van voetbalkwaliteiten. Met name Paul Pikaar onderscheidde zich op de positie die normaliter is gereser veerd voor Marcel van der Burg. De aanvoerder is vanwege een rode kaart in het duel met Blauw Zwart evenwel drie duels geschorst. Bij Roodenburg maakte men zich aan vankelijk zorgen over de absentie van Van der Burg, hij is tenslotte de man die het meeste heeft gescoord, maar Pikaar toonde zich een waar dig vervanger. "Een aardig ploeggie met een stel goede voetballers", complimenteer de VUC-coach Rob Jansen zijn te genstander. "We mogen blij zijn met het punt, want we hadden van daag helemaal niets in te brengen". Het enige Haagse doelpunt mocht Roodenburg zichzelf aanrekenen. Na verkeerd uitverdedigen van Er- win Koree (hij verving de wegens dienstplicht afwezige Rob Pret) be landde de bal voor de voeten van Dennis Olman, die binnen de 'zes tien' door de eerder geboekte Nico van As tegen de knollentuin werd gemoffeld. Het cadeautje werd door strafschopnemer Michel Schouten gretig aanvaard: 1-0. De vlak voor rust verkregen voor sprong was onverdiend, hoewel Roodenburg in de eerste helft nu niet bepaald kon bogen op een veel heid aan doelrijpe kansen. Alleen Ronald Jansen dook in vrije positie op na een verkeerde terugspeelbal van Leo de Jager. De inzet van de hard werkende spits caramboleerde voorlangs. De tegenvaller van even voor de pauze bracht Roodenburg niet van de wijs. Achterin hield de leep spe lende John Verschoor de deur op slot om een tweede Haagse tegen treffer hoe dan ook te voorkomen. Het debacle van vorig jaar. toen de GOUDA - Zonder geluk vaart niemand wel en dat gold gistermid dag zeker voor Lugdunum. Tegen de vrijwel zekere degradant ONA kon de lijstaanvoerder zeker zes kwartier lang niet duidelijk maken waarom het op de bovenste plek bivakkeert. Ongelukkig hands van de Goudse speler Carl Fluks na een hoekschop van Kees Schouten veranderde echter het schijnbare evenwicht in een voordeel voor Lugdunum, dat uiteindelijk met een 0-2 zege in de knip naar Leiden afreisde. En dat was toch wel enigszins ver- ste aanvallers verdedigers waren, rassend want beide ploegen leken Rob de Roo, de rechterknie stevig geen aanspraak te willen maken op gebandageerd, zorgde in de eerste meer dan eén punt. De defensies drie kwartier steevast voor gevaar overheersten en het was opvallend door over zijn directe tegenstander dat bij de Leidenaars de gevaarlijk- Dennis Vermeulen heen te gaan en i het tweede part was dat Hans Naam: Eric Grosman Leeftijd: 25 jaar Beroep: Student Bewegings wetenschappen Club: Ter Leede Dank zij de formidabele in breng van Eric Grosman is Ter Leede koploper Xerxes met één wedstrijd,mindef gespeeld tot op twee punten genaderd. Grosman bekroonde zijn spel met vier tref fers waarvan de één nog mooier was dan de ander. Hij werd na af loop van de wedstrijd door zijn medespelers spontaan van het veld gedragen. Heb je ooit wel eens eer viermaal gescoord? "In het tweede lukte dat - meer, ja. In het eerste is me niet eerder gelukt". Vind je het fijn om in het cen trum te spelen? Eigenlijk vind ik centrumspits geen lekkere plaats. Je hebt na melijk altijd een vent in je rug. Ik heb een verdediger liever voor me of aan de schouder. Maar als het voor het goede doel is dan heb ik geen bezwaar om in dé spits te spelen". Vertel ■vat - je stu die? "Ik studeer bewegingsweten schappen in Maastricht. Dat heeft alles te maken met het menselijk bewegen. Ik wilde eerst naar de sportacademie gaan maar dat viel enorm tegen. Toen viel mijn oog op die studie aan de Universiteit van Maastricht. Dat bleek derma te interessant dat het nadeel van zo'n grote afstand wegviel". Welke voordelen heb je nu van je studie bij sportbeoefe ning? "Ach, het meeste weet je wel. Bij mijn studie gaat het voorna melijk om de biochemische pro cessen in je lichaam. Op een sportacademie gaat liet meer om het doen en op de universiteit gaat het meer om het bestuderen Hoe zie je je.toekomst? "Ik zou graag iets in de sportre- validatie willen doen of anders iets in de sportmedische begelei ding. Op sportief gebied hoop ik met Ter Leede karhpioen te wor den. Weet .je, ik realiseer me nu dat we de hele competitie hebben opengegooid en dat de titel weer vrij is. Daar zit ik nu aan te den ken en dat is best lekker". As. Een spelwijze die trainer Hen de Klerk ook voorstaat. "Cees van Ton geren en John Zee spelen in de op bouw heel ver uit elkaar en bij het doorschuiven komen mijn vleugel verdedigers automatisch vrij. Die kunnen dan ver oprukken op de helft van de tegenstander". Vooral de acties van De Roo waren opmer kelijk omdat de Leidenaar in Vermeulen de beste Goudse Ier trof met wie hij interessante duels uitvocht. Verder had de ONA- defensie geen kind aan de Leidse aanval waarin ditmaal Edwin Ver hoogt, evenals Ton de Rooy op va kantie, node werd gemist. De thuisclub kreeg in die eerste periode dank zij het windvoordeél aardige mogelijkheden maar had in Fluks en Ron Kempers niet de juis te afmakers. De beste kansen voor Lugdunum waren voor André Hoekstra, die in de korte hoek stuit te op doelman Wilco van Berkel en voor Albert Siera. De agressief spe lende linkerspits verraste de te lakoniek optredende junior Rob de Wolf toen hij een uittrap van de Leidse doelman Wim Eradus voor de Gouwenaar kroop maar toonde met rechts niet zo bedreven te zijn als met de linkervoet. Ook na rust was er lange tijd van een verschil tussen koploper en hekkesluiter van de derde klasse A vrijwel geen sprake en mocht ONA zich zelfs groter aantal reéele kansen toedich ten. Daar speelde Fluks (evenals ploeggenoot Ed Baas en de Leide naars Hoekstra en Schouten door arbiter Hof geboekt) een niet onbe langrijke rol in. Zeker in de 32ste minuut, toen de Leidse defensie zich bij een uitworp voor de derde keer liet verrassen, had Fluks heel eenvoudig de geheel vrijstaande Vermeulen moeten aanspelen maai de gretige Goudse aanvaller ^'er- koos een kansloos schot uit'een moeilijke hoek. Maar wie wind zaait moet storm oogsten want de rol die Fluks na zijn zelfzuchtig optreden speelde was des te schrijnender. Een met effect genomen hoekschop van Kees Schouten stuiterde tegen de hand van de Gouwenaar aan waarop Hof resoluut aan Lugdunum een strafschop ver schafte. De elfmetertrap was aan Cees van Tongeren welbesteed want de Leid se aanvoerder schoot de bal gedeci deerd achter-Van Berkel (1-0). Van Tongeren over het cadeautje van Hof: "De één zegt aangeschoten en de ander niet. Maar ja deze man legt de bal op de stip". De meest opval lende Leidse aanvaller, Siera. druk te de mopperende Gouwenaars nog verder naar beneden. Op een zelt versierde vrije trap van verder on zichtbare Harm de Vos schoot de ex-Leiden-speler de bal vlak voor het laatste fluitsignaal voor de twee de maal achter Van Berkel (0-2). Een uitslag waar Lugdunum gezien met matige spel blij mee mag zijn. "Ploegen die op fysieke kracht spe len liggen ons gewoon niet zo goed", verklaarde De Klerk het wat onzekere voetbal van zijn ploeg. "Dat die penalty gegeven was is misschien dubieus maar het tweede doelpunt hebben we door voetbal afgedwongen", zei Van Tongeren die van mening was dat de techniek had gezegevierd. "Ik ben hier geko- beurd" te dat is ge- RUUD PATTIAPON LEIDEN - In de vierdeklasse A had Docos in de uitbeurt tegen SVLV geen kind aan de Voorschotenaren: 0-2. Veel moeizamer verging het koploper Kickers in de uitwedstrijd tegen Stompwijk- se Boys: 1-1. Onderin haalde UDO stevig uit tegen het gemakzuch tige LFC: 3-0. behoorlijk te verzetten. De hechte defensie van de thuisclub (Ton van de Bos en Chris Duivestein) zorgde ervoor dat in de eerste helft het aan- valsduo Peter van de Hoek en Ro nald de Rijk geen potten kon bre ken. Maar twee minuten na de pau ze was de door Wim de Hollander in de diepte aangespeelde Ronald de Rijk de Stompwijkse defensie toch te snel af, waarna hij de bal ver woestend in de kruising deponeer- minuut later de gelijkmaker te produceren. Een voorzet van Jos Oliehoek be landde op het hoofd van Peter Breg- man, die verdiend de stand in even wicht bracht: 1-1. De doelman van Stompwijkse Boys, Jan Groene- weg, diende in de slotfase met een snoekduik nog een bal, die door Pe ter Bregman ongelukkig was ge raakt, van de doellijn te werken. UDO - LFC 3-0 De Oegstgeestenaren waren op de eerste tien minuten na heer en meester van dit duel. Vrij onver wachts kreeg Marco Moenen na een kwartier .spelen, op aangeven van •i, nog een goede kans om namens de gasten te scoren, na deze gemiste mogelijkheid kreeg UDO vervolgens alle vrijheid het geen kans bood om het geschade zelfvertrouwen op te krikken. In de 37ste minuut was het Peter Stuif zand die prima voorbereidend werk van uitblinker Ruud van Abswoude afrondde: 1-0. In de 70st minuut bracht Werner Knetsch uit een rom melige situatie de 2-0 op het score- SVLV - Docos 0-2 De donderspeech die Docos-trai- ner Mugge gelet op de kam pioensaspiraties van de club tijdens de donderdag-training op een aan tal van zijn spelers had losgelaten, bleek gisteren niet aan dovemans oren gericht. De Docos-brigade kwam tegen SVLV immers geen moment in gevaar. Nadat Dennis de: 0-1. De gastheer wist Stuifzand in de 20ste minuut de bal uit een vrije trap van Hans van Mar wijk ,voor zijn voeten had gekregen, mocht hij de hoek op zijn gemak uitkiezen: 0-1. De voluit spelende Hans van Marwijk etaleerde op slag van rust weer eens zijn specialiteit door de bal uit een vrije trap keurig langs de Voorschotense muur het doel van Rob Hannaart in te krul len: 0-2. De verwoede aanvalspogin- gen van de mee naar voren geko men SVLV-ers Jelle Raap en en Sjaak van der Werff bleken na de rust te onzorgvuldig uitgevoerd om ook maar enigszins gevaar op te le veren. Een door Stefan Roodakkers' Michel Mej: op de lat gekopte bal vormde het enige wapenfeit van de thuisclub. Aan Docos-zijde toonden met name Ronald Devilee (verdedigend) en Edwin Klaassen (aanval) zich qua inzet van hun geode kant. Stompwijkse Boys - Kickers 1-1 Juist tegen hoog genoteerde clubs weten de Stompwijkers zich bord. LFC-goalie Peter van der Wal keerde in de 80ste minuut nog een slap ingeschoten penalty van Peter Stuifzand. Jac Everaarts bepaalde de eindstand echter in de 84ste mi nuut uit een snel genomen vrije trap van Stuifzand alsnog op 3-0. LDWS - Meerburg 1-4 De vele persoonlijke fouten van de Vlietclub werden door Meerburg genadeloos afgestraft. In de achtste minuut schoot Hans Boom, na bal verlies van Arjan Schild, de 0-1 in de touwen. Dezelfde Boom profiteerde kort daarop met een doeltreffende kopbal van een foutje van Marco Moenen: 0-2. Het vijandelijke doel van de gastheer werd een kwartier voor rust wederom met succes be stookt. Ditmaal kende Peter van de Maat geen genade met de niet be paald klemvaste doelman Marco Kamphues: 0-3. Vlak voor rust ver kleinde Leo van de Wetering de marge nog tot 1-3. De pressie en de agressiviteit die LDWS-trainer Cees Vermeulen zijn laconiek spelende pupillen voor ogen had gesteld, werd na de rust geen realiteit. De voor Michel Borst ingevallen Fred Hagenaars wist bovendien drie mi nuten na de pauze de 1-4 binnen te schieten, een stand waar geen wijzi ging meer in optrad. SJZ - Foreholte 0-0 Deze wedstrijd, die meer span nend dan goed was, werd door Fore holte gedomineerd.. Zonder dat de ploeg daarbij echt gevaarlijk kon worden. De van vakantie terugge keerde Ton Arroyo kon dan ook, evenals zijn ploeggenoot Stan Ulj- ee, absoluut geen vuist maken te gen de stug en solide verdedigende Zoeterwoudenaren. Uit de spaarza me tegenaanvallen van SJZ waren Rob Retel (slap schot) en Gert Jan Leidse ploeg met 5-1 de pan in werd gehakt, stond trainer Rijsbergen nog helder voor de geest en hij ver ordonneerde dan ook een speelwij ze zonder risico. De naar DWS vertrekkende oe fenmeester kreeg na 13 minuten het gelijk aan zijn zijde. Na een scrim mage voor het VUC-doel beroerde Robert Goodway de bal uiteindelijk doeltreffend: 1-1. De gelijkmaker demoraliseerde VUC volledig. Roodenburg trok moeiteloos het initiatief naar zich toe, maar de ploeg wist zich geen raad met de ruimte op de hobbelige piste. Dat was dan voornamelijk te wijten aan het falen van de flankspelers Fred Ouwerkerk en. zij het in mindere mate. Robert Goodway. De laatste werkte hard, maar was ongelukkig met zijn acties. Ouwerkerk daaren tegen wekte geen moment de in druk deelgenoot te zijn van een voetbalelftal. Zonder hulp van zijn ploeggeno ten kon Ronald Jansen het in de spits ook niet bolwerken. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de 'verloren zoon' nauwelijks in beeld kwam. In de 73ste minuut bracht Jansen voor de eerste (en laatste) keer gevaarlijk uit op de helft van de tegenstander. De Leidse aanval ler tikte het leder vervolgens op maat naar Goodway (later vervan gen door Peter van Wanrooy), die vanuit een moeilijke hoek niet in staat was doelman Ben de Jager te Berg (omhaal) nog het dichtst bij de openingstreffer. In de tweede helft kenden de bezoekers met een schot van Nico van Rijn tegen de paal wei nig fortuin. Ofschoon de sterk spe lende Zoeterwoudenaar Ronald van de Poel in de slotfase nog een bal van de doellijn moest werken, bleef de nul tot het einde toe gehand haafd. Fred Ouwerkerk kreeg twee mi nuten later vrije doorgang richting Haagse poortwachter, maar werd tot woede van de Roodenburgers te ruggefloten do'or arbiter Stoffelen. De Leidenaars hadden liever gezien dat de Lisser leidsman de voordeel- regel had toegepast na een overtre ding van Hagenaar Schouten op de Leidse speelhelft. En daarin had den de bezoekers gelijk. Stoffelen floot niet altijd geluk kig, maar was bij lange na niet de slechtste van het veld. Voor dat pre dikaat kwamen veel Haagse voet ballers in aanmerking. Van het eens roemruchte VUC, in de-zeventiger jaren tweemaal kwampioen in de hoofdklasse, is niet veel meer over dan een hardwerkend en vooral simpel spelend elftal. Aan de vrije val van de club, die vorig seizoen 80 jaar bestond, is nog lang geen einde gekomen. Voor deze ploeg lonkt de derde klasse nadrukkelijk. Roodenburg daarentegen heeft wel degelijk bestaansrecht in de tweede klasse, al zal het elftal elke week tot de bodem moeten gaan om de concurrentie af te bluffen. ROB ONDERWATER Blauw Zwart weert zich opnieuw kranig LEIDEN Blauw Zwart blijft zich kranig weren in de strijd tegen de degradatie. De uitwedstrijd tegen Velo uit Wateringen werd evenals de thuiswedstrijd eerder dit seizoen in winst omgezet. Blauw Zwart won gisteren verdiend met 1-2. Binnen één minuut stond de ploeg uit Wassenaar al op 0-1 via Frank Voorham die keihard uit haalde. Hier ging een denkfout van de Velo-doelman aan vooraf. Hij pakte in het strafschopgebied de bal voor de tweede maal op wat be straft werd met een vrije trap, enke le meters van het doel. Zes minuten later kwam Velo op gelijke hoogte. Een in de ogen van de Wassenaar- ders correcte .sliding van Peter Ploeg werd met een strafschop be straft, die door Hans van der Kraan werd benut. Na de rust had Blauw Zwart het betere van het spel. Dit leverde kan sen op voor Voorham en Danny Minnema. Het winnende doelpunt kwam echter op naam van Paul Roosen die gisteren voor het eerst in de hoofmacht uitkwam. Roosen nam een dieptepass van Ton Lubbe op zijn borst aan en schoot de bal vervolgens genadeloos in de tou wen (2-1). In de resterende 25 minu ten raakte Blauw Zwart nauwelijks in de problemen. LEIDEN - De problemen stapelen zich op voor het Noordwijkse SJC dat het seizoen in de derde klasse nog zo goed begon. Tegen het laag geplaatste DOSR werd een kanslo ze nederlaag (0-5) geleden. DERDE KLASSE (zo) Na 33 minuten koesterden de be zoekers al een beslissende 0-4 voor sprong. SJC heeft momenteel te kampen met een krappe selectie. Doelman Chiel Smit is geschorst, vervanger Ted van der Meer is terug in de lap penmand zodat de 19-jarige Erie Marijt tegen DOSR onder de lat plaatsnam. Hoewel Marijt geen blaam trof werd de routine van Smit gemist. Verder ontbraken Marco de Ridder (geschorst) eh Peter Alke made. DOSR profiteerde optimaal. Ger van der Zwet (2x), Martin Hoogen- boom en Richard van der Meer voerden de score voor rust op tot 0- 4. Het was Dick van der Meer die tien minuten voor tijd de eindstand op 0-5 bepaalde. Woerden - VVSB 4-2 WSB heeft éen helft goed mee- gevoetbald met Woerden. Na. rust was die ploeg te sterk en won met 4- 2. Voor rust scoorde Dick Louhena- pessy voor de thuisclub 1-0. Tien minuten na rust scoorde Robert Ma- rijnen uit een strafschop. Vervol gens liep Woerden uit naar 4-1 (Dick Louhenapessy 2x, John Jansen). In de slotfase bepaalde Theo Aanhane met een kopbal de eindstand op 4-2. Altior - FC Lisse 1-1 Altior voelde zich ernstig te kort gedaan in de confrontatie met FC Lisse (1-1). De ploeg uit Langeraar controleerde de gehele 90 minuten, maar moest na afloop constateren dat het maar één schamel puntje toebedeeld kreeg. Een discutabele strafschop in de laatste minuut (benut door Frans Bouckaert) voor de bezoekers maakte Altior trainer Paul van der Zwaan 'doodziek'. Wat Altior nog meer stak was het gegeven dat Lisse daarvoor geen enkele kans gecreëerd had. De thuisclub was een kwartier voor tijd op 1-0 gekomen via Sassen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15