Milan gedeklasseerd Futloos Sparta legt PSV niets in de weg Patient Feyenoord aan beterende hand Bayern slaat slag in Bundesliga ©VER™ UE üntN^bN Rode kaart in de rust voor reserve Vitesse Problemen bij Inter PAGINA 14 MAANDAG 12 MAART 1990 ROTTERDAM (GPD) - Sinds de storm huishield op Het Kasteel van Spangen en Sparta de geachte clientèle plaats moet laten nemen - op onttakelde tribunes, zijn de weergoden de club gunstig gezind geweest, maar daarmee is het posi tieve dan ook wel verteld. Tegen Ajax werd twee weken geleden te voorzichtig begonnen om indruk te maken op de Amsterdammers, en gisteren tegen PSV waren vier spit sen nog niet genoeg om de 8000 muisstille kijkers ook maar een keer uit hun dak te laten gaan. De allesbehalve fit ogende lands kampioen (zonder Gerald Vanen burg en met de ternauwernood op gelapte Eric Gerets en Soren Lerby) behoefde zelden naar de hoogste versnelling te schakelen om de makkelijkste uitzege te behalen sinds de* 1 —7 by FC Utrecht van me dio november. De royale 0—4 bracht de volgelingen van Guus Hiddink qua verliespunten weer op gelijke hoogte met Ajax. Bij Sparta werd na afloop be schuldigend in de richting van scheidsrechter Hans Reygwart ge wezen. Achttien minuten na rust deed deze of zijn neus bloedde toen Stan Valckx in het strafschopge bied Prince Polley net lang genoeg vasthield om Hans van Breukelen de gelegenheid te geven in te grij pen. Nog geen twintig tellen later evenwel legde hij de bal aan de an dere kant wel op de stip, toen Spar ta's Marco Sas de bal weggleed voor de voeten van Jan Heintze en de Deen maar al te graag naar de grond ging. De 0-2 van Wim Kieft beroof de de Rotterdammers van hun aller laatste illusies. Flemming Povlsen, de enige PS- V'er die echt op scherp stond, en llciaao llls. nogmaals Willem Kieft profiteerden ken door Peter Houtman wordt door PSV'er Nielsen gen Bayern Munchen opgelopen tweede helft inderdaad wat agres- EREDIVISIE BW Den Bosch - Haarlem 1-0 (1-0). 40. Barendse 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 1200. Roda JC - Fortuna S 0-1 (0-0). 79. Farring- ton 0-1. Scheidsrechter: Van der Ende. Toschouwers: 10.000. Gele kaart: Groe nendijk. Broeders (Roda JC). Farrington (Fortuna). FC Den Haag - RKC1-1 (0-0). 86. Van Hin- tum 0-1.88. Lindenaar 1-1. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Van de Laan, Steffens (Den Haag), Joore FCTwente -MW 3-0 (3-0). 16. Schmidt 1- 0. 30. Gaasbeek 2-0. 43. Schmidt 3-0. Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Lanckohr (MW). Sparta - PSV 0-4 (0-1). 34. Lerby 0-1, 65. Kieft 0-2 (strafschop) 76. Povlsen 0-3, 79. Kieft 0-4. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 8000. Gele kaart: Chovanec en Nielsen (PSV). Ajax - Volendam 0-0. Scheidsrechter: Eg- bertzen. Toeschouwers: 17.700. Gele kaart: Kromheer (Volendam) en Larsson (Ajax). FC Groningen - Vitesse 3-1 (0-1). 14. Van Arum 0-1, 52. Holband 1-1, 69. Eijkelkamp 2-1. 76. Eijkelkamp 3-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Laamers, Straal (Vitesse) en Roos- sien (Groningen). NEC - FC Utrecht: 0-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 4.000. Gele kaart: De Koek (Utrecht). Willem II - Feyenoord 0-1 (0-1). 22. Griga 0-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 10.000. EERSTE DIVISIE Eindhoven Go Ahead Eagles 1-1 (0-1). 10. Pique 0-1, 76. Meijer 1-1. Scheidsrech ter: Hubers. Toeschouwers: 800. Rode kaart: 45. Schenning (GA Eagles). Gele kaart: Van Corstanje (Eindhoven). Emmen - Heracles'0-1 (0-1). 23. Knippen berg (strafschop) 0-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 2650. Gele kaart: Schaap, Koopal (Emmen), Dams, Pattina- ma (Heracles). Woude 2-3,86. Langerak 2-4. Scheidsrech ter: Van der Niet. Toeschouwers: 900. Gele kaart: Wasiman (Excelsior) en Pruymboom Aantal toeschouwers: 71.900. Na 25 speel dagen: 1.783.684 Best bezochte wedstrijd: Ajax - Volendam WV - NAC 1-2 (1-1). 8. Driessen 1-0, 38. Schapendonk 1-1, 61. Van Gils 1-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: 4321. Gele kaart: Dierix (WV). Swe- ris (NAC). Bijzonderheden. Dierix kreeg al na 45 seconden een gele kaart, een record Heerenveen - AZ 0-1 (0-1). 88. Den Turk (strafschop) 0-1. Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: De Kort (AZ). Wageningen - SW 0-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 4500. Rode kaart: 48. Jerry Simons (SVV). Gele kaart: Jimmy Simons, Rietbroek, Van der Net (SVV), Van Halst, Van der Laan (Wageningen). Bijzon derheden: Trainer Advocaat van SVV kreeg in de 50e minuut de rode kaart, omdat hij zich te nadrukkelijk met de leiding bemoeide hij. Daarvoor had hij al een waarschuwing Teïstar0-Veendam 1-1 (0-1). 6. Huizingh 0-1,56. Van Duijvenbode 1-1. Scheidsrech ter: Modderman. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Söllner (Veendam). De Graafschap - Cambuur 0-0. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Hoogma (Cambuur) en Slag boom (Graafschap) RBC - PEC Zwolle 1-0 (0-0). 51. Van Oeveren 1-0. Scheidsrech ter: Schaap. Toeschouwers: 1400. Gele kaart: Mario Molenaar (RBC) en Duim Excelsior - DS'79 2-4 (2-2). 18. Weezen- berg 0-1 (e.d.), 20. Langerak 1-1, 24. Lan gerak 1-2, 40. Bogarde 2-2, 74. Van der (Van der Ende), FC Groningen Vitesse (Overkleeft). FC Den Haag - RKC (Kok) 3. Aantal doelpunten: 16. Na 25 speeldagen: 628. Hoogste uitslag: Sparta - PSV 0-4. Eerste treffer: 14. Van Arum (Vitesse) Topscorers van de dag: Kieft (PSV), Schmidt (FC Twente), Eijkelkamp (FC Gro ningen) 2. Topscorer na 25 speeldagen: Romario (PSV) 23. EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden. Helmond Sport vrij. Aantal toeschouwers: 20.371. Na 27 speel dagen: 706.731. Best bezochte wedstrijd: Wageningen - dam 8 Rode kaart: 2, Schenning (Veendam). Jerry Simons (SW). Na 27 speeldagen 23. Gele kaarten: 22. Na 27 speeldagen 485. Meeste gele kaarten: Wageningen - SW 7 (Luinge). Aantal doelpunten: 16. Na 27 speeldagen 681. Hoogste uitslag: Excelsior DS'79 2-4. Eerste treffer: 6. Huizingh (Veendam). Topscorer van de dag: Langerak (DS'79) 3. Topscorer na 27 speeldagen: Van Velzen (SVV) 21. blessures, de ploeg niet in de steek hadden gelaten en voorop waren ge gaan i neerd antwoord om Gerets te laten spelen maar hij en Lerby zijn zo het ever kan, zeer belangrijk voor het elftal" De de chaos, die de ontgoochelde rood witten in eigen gelederen aan richtten, 0-4. Guus Hiddink sprak routineerde overwinning' Eric Gerets en Sören Lerby bijna de onder druk kon worden gezet, toon- hemel in omdat zij, ondanks hun te- den sommige Spartanen zich in de onzichtbare Re der Gijp (verre van fit) in het de strijd. „Medisch gerede- veld gekomen linksbuiten Glenn het misschien niet ver- Helder stond in de 59e minuut aan de basis van Sparta's beste aanval van de wedstrijd, waaruit Van den Berg een inzet produceerde, die het midden hield tussen een lob en een afzwaaier. Bij de daaropvolgende aanval voorkwam Ivan Nielsen met een dubbele Nelson, dat Peter Houtman alleen op Van Breukelen kon' afstormen (zijn gele kaart had best 'rood' mogen zijn) en even later vergreep Valckx zich ongestraft aan Polley met alle gevolgen vandien. Vanaf Reygwarts tussenkomst en de benutte penalty van Wim Kieft had PSV niets meer te vrezen. i voorzet Berry Aerle de door Kieft met het hoofd klaar gelegde bal achter Ed de Goey te werken, 0—1. Nadat Baan zijn spelers in de rust i prees erop had gewezen, dat dit PSV best GRONINGEN (ANP) - Scheidsrechter Rob Overkleeft uit Alphen aan den Rijn heeft tweede doelman Hans Wil- lemsen van Vitesse in de rust van de uitwedstrijd tegen FC Groningen een rode kaart gegeven en naar de tribune gestuurd. Na onenigheid tussen zijn clubgenoot Theo Bos en Jos Roossien stormde Willemsen na het eindsignaal van de eerste helft het veld op en sloeg Roossien tegen het gras. De middenvelder was enige tijd buiten westen. Daarna ontstond een massale vechtpartij, er vielen rake klappen. Hennie Meijer nam het voor Roossien op en bezorgde Willemsen een gescheurde wenkbrauw. Dick Advocaat speelde afgelopen weekeinde een hoofdrol in de eerste divisie. De trainer van SVV maakte zich zo kwaad om een rode kaart voor Jerry Simons, dat hij van scheidsrechter Luinge eveneens rood zag. Advocaat werd de laatste veertig minuten op de bank vervangen door technisch directeur Wim Jansen. TILBURG (GPD) Met enig Rotterdams chau vinisme zou men kunnen zeggen dat er weer iets moois bloeit in de Kuip. Na maanden van kom mer en kwel lijkt in Rotterdam-zuid langzaam maar zeker een nog niet zo lang geleden dood zieke patiënt op te staan. De vorderingen waren weliswaar al enige we ken zichtbaar, maar gisteren kon 'dokter' Gun- der Bengtsson voor het eerst juichend en dolge lukkig een flinke vooruitgang in het herstelpro ces constateren. De benauwde zege (0—1) op Willem II betekende de eerste overwinning van dit seizoen op vreemde bodem. Al was Feye- noords technisch direkteur daar ruim na afloop nog steeds niet van bewust. „Had Feyenoord nog niet één uitwedstrijd ge wonnen", vroeg Bengtsson, ondanks zijn inter ne speurwerk toch nog niet helemaal op de hoogte van alle gebeurtenissen en wapenfeiten van voor de winterstop, ongelovig aan de pers. „Nou ja, maakt ook niet uit. Feit is dat de winst op een geweldig moment komt. Vandaag heb ben we een grote slag geslagen, waardoor hope lijk de stress bij mijn spelers zal verdwijnen. Want als me één ding duidelijk is geworden de laatste tijd, is dat de angst om te degraderen bij de spelers veel groter was dan men voor moge lijk hield". Door de zege in het Brabantse land is een gat van zeven punten tussen Feyenoord en Willem II, met Haarlem en Den Bosch ernstig in de pro blemen, ontstaan. „Het is bij ons net de top 40, elke week stijgen we met stip", grapte Joop Hie- le na afloop. Gunder Bengtsson denkt 28 pun ten nodig te hebben om zich definitief veilig te stellen. Hoewel onder meer Ajax deze maand nog op het programma prijkt, kan het nooit lang meer duren voordat de Rotterdammers dat 'hu zarenstukje' hebben geleverd. Wellicht dat men bij Feyenoord daarna ook weer eens aan het onderwerp 'klantenbinding' kan gaan denken. Want op de voorzichtige op mars van Bengtssons keurkorps in de eredivisie na is er weinig reden tot blijdschap. Met uitzon dering van een uurtje bekerstrijd in Eindhoven (begin januari) heeft Feyenoord het publiek bit ter weinig kunnen bieden. Wie had gedacht dat de komst van een Tsjechische international, ex- Olympiër Gerrit Plomp en Ajax' vlijtige mid denvelder Arnold Scholten garant zou staan voor een wekelijks terugkerende smulpartij, is bedrogen uitgekomen. In Tilburg haalde Feyenoord met hangen en wurgen het einde, pakte het dank zij een wegge vertje van Willem Il-verdediger Fons Mallien de punten en mocht het Joop Hiele danken voor diens fabuleuze redding bij een lob van ex- Feyenoorder Martin van Geel ver in blessure tijd. „Als we 2—0 hadden voorgestaan, had ik nog wel onder die bal doorgedoken", stelde Joop Hiele vast met enig gevoel voor humor en begrip voor het oneerlijke spel, dat zich i winterstop rond zijn ex-collega afspeelde. Gunder Bengtsson beseft terdege dat Feye noord dezer dagen allesbehalve schoonheids prijzen verdient voor de manier waarop het te werk gaat in de competitie. De vraag of het duel met Willem II de slechtste wedstrijd was sinds zijn komst pareerde hij evenwel met een beken de dooddoener: „We winnen en daar gaat het Een kwartier na rust kroop Feyenoord door het oog van de naald toen scheidsrechter Jaap van Vliet bij een corner van Bud Broeken in het overvolle strafschopgebied een handsbal van Piet Keur door de vingers zag. 10.000 kijkers, spelers en technische staf van Willem II veerden woest overeind. Van Vliet werd tot aan de mid denlijn achtervolgd en belaagd door Brabantse spelers. Trainer Adrie Koster: „Het was een glaszuive- re handsbal. David Loggie hing al in de lucht om de bal in te koppen en Van Vliet stond er nota bene bovenop! Het is moelijk om zulke tegen slagen te accepteren. Want het lijkt wel alsof al les dit jaar tegen zit". „Keur had de bal bijna vast met één hand", deed Martin van Geel er een schepje bovenop. „Feyenoord bofte dat Van Vliet niet floot. An ders had het er heel anders voor m'n oude club uitgezien. Want zo geweldig liep het allemaal niet". Gratie voor Racing Strasbourg GENÈVE (Rtr) - De straf van Racing Strasbourg, voor drie seizoenen geschorst van deelneming aan Europees voetbal, is opgeheven. De strafcommissie van de UEFA besloot zaterdag, na een zitting van ruim vier uur, dat een boete van 200.000 gulden toereikend was. Strasbourg, overigens niet spelend in de hoogste afdeling van het Franse voetbal, was veroordeeld wegens een ruzie met FC Köln over de transfersom van Thomas Allofs. Viër maanden geleden gaf de UEFA de Franse club opdracht alsnog een kleine Vier miljoen gulden naar Köln over te maken. Strasbourg weigerde dit. Inmiddels hebben de clubs overeenstemming bereikt over de trans fersom, die werd bepaald op ongeveer 1,5 miljoen gulden. Allofs is in middels vertrokken bij de Franse formatie. Hij speelt in de Bundesliga bij Fortuna Düsseldorf. MILAAN (SID) - De onrust bü de Italiaanse titelverdediger Intern- azionale over de tegenvallende prestaties is dit weekeinde tot een uitbarsting gekomen. Ernesto Pellegrini, voorzitter/eigenaar van de huidige nummer vier, uitte zware kritiek op de spelers en trainer Giovanni Trapattoni. „Trapattoni heeft zijn greep op de spelersgroep verloren bitste Pellegrini, die zwaar teleurge steld is over de vroegtijdige uit schakeling van zyn club in de strijd om de landstitel. „Tot aan het einde van het seizoen zal de training dagelijks door een be stuurslid worden gecontroleerd." Reactie van speler Ferri: „Bela chelijk. We zijn serieuze profs. We hebben geen oppasser bij de trai ning nodig." Pellegrini liet tevens weten het gezeur van de spelers om premies meer dan beu te zijn. „Er komt geen extra geld op tafel. Het ont breekt de spelers aan bescheiden heid en waardigheid." In Italië worden normaal ge sproken geen winstpremies uit gekeerd. Na lang aandringen van de spelersgroep ging Pellegrini aan het begin van koord met een premie voor pro longatie van de titel. Ook de twee de plaats zou goed zijn voor een bonus. Nu de achterstand van In- ter op stadgenoot AC Milan en Napoli vrijwel onoverbrugbaar is geworden, willen de spelers plot seling voor het bereiken van de derde plaats een premie. Pellegri ni weigert echter categorisch. „Het is een schande dat we nu al zover achterop zyn geraakt", sprak de voorzitter boos. „In het volgende seizoen ga ik harde maatregelen nemen. Wie slecht speelt, vliegt eruit". TURIJN (GPD) Juventus heeft met een vorstelijke 3-0-overwinning een einde gemaakt aan de ongeslagen successenreeks van AC Milan. In Turijn ging de zichtbaar vermoeide wereldkampioen voor het eerst na 26 wedstrijden onderuit. De Oude Dame deelde die knock-out binnen 18 minuten uit en liet daarna haar rivaal tot de laatste minuut spartelen. op voor het talent Stroppa om de aanval met bruikbare passes aan te voeren, maar ook dat had bitter wei nig effect. Een fout van Juve's ver dediging werd na een half uur door Van Basten afgeraffeld. Zavarov, die na een maand weer terugkeerde in de ploeg, miste ook een fraaie kans op 3-0. De Rus maakte deson danks een goede indruk en stond met zyn landgenoot Aleinikov aan de basis van het derde doelpunt. Ba- resi werd door het tweetal opge jaagd en speelde de bal blind naar minuten de eigen helft. Barros dook in het de 57ste minuut De enige troost voor AC Milan is dat werkgever bijna afgeschreven de koppositie nog altyd is behou- coach Dino Zoff voor het wapen van den en dat het eindelijk na vier in- de tegenaanval. AC Milan liep met tensieve maanden een woensdag- open ogen in die val, ook al doordat avond vrij heeft. De spelers kunnen de linies nauwelijks bij elkaar aan- dan weer op krachten komen voor sloten. Op haar beurt speelde Ju- de derby tegen Inter en het Europa- ventus met de vaak geroemde Mila- cuptreffen met KV Mechelen. nese buitenspelyal, die ook tegen Tien dagen na de boeiende beker- KV Mechelen niet optimaal sloot, finale waarin Juventus ondanks De drie treffers waren alle het ge- een duidelijk veldoverwicht met 0-0 volg van het omzeilen van dit van gelijkspeelde, verkoos de door zijn oorsprong spelbedervende middel. De 65.000 toeschouwers (met Seizoen Manchester is nog niet voorbij LONDEN (Rtr) - Manchester Uni- recette van 2,6 miljoen gulden) gen Juventus al afstand nemen van de koploper. Ba- resi viel bij een tackle op de grond en hief daarmee de buitenspelval op. Aleinikov bracht de topscorer Schillaci vervolgens iSt ouder bet toeziendjoog van bond, coach Vicini scoorde. Sinds de 2-0- De club, waarschijnlijk ooit voor het onge- luk opgericht, bereikte de laatste ...or .ron ka» halonopiilrcfc. Kolror. ae OlCll de eindstand op 3-0. Napoli hield in Lecce de traditie in stand dat het nooit kan winnen in stelling, die deze zuidelijke stad. De Napolita- nen, zonder de grieperige Brazi liaan Careca maar met Maradona, Juventus bij HSV wordt speelden een matige wedstrijd het belangrijkste beker toernooi, dat om de FA Cup. Shef field Wednesday werd verslagen, zij het met veel geluk, 1-0. Het enige doelpunt, in de 29e mi nuut gemaakt door McClair, was omstreden. De speler scoorde n, die vorig jaar nog in de werden pas na de sensationele start Serie B speelde door de Italiaanse pers in het Italiaanse shirt geschre- Tien minuten later rondde Barros een door hem ingeleide aanval zelf af: 2-0. Schillaci had eerst met een een corner ?ie vofgensde"speh£ schijnbeweging Baresi op het ver- ?,!n ^hpffipld WpdnpSav ten on keerde been gezet en Galia speelde re^hte was toegekend ln cit haWe ™angs de in ere herstelde doei- finale speelt de PerUSbulinuit°mwaLr" sTpefhitneuteTboUen.^ed^sd5 IV rff anvnprHpr probeerde Sacchi te redden wat er van'Jde'Jlea^^ Astón Vttk dat nog te redden viel. HU offerde Colombo moet spelen tegen Oldham. De tweede divisie-club zorgde voor de grote verrassing door Ever- ton uit te schakelen: 2-1. De titelver dediger in het toernooi, Liverpool, behoort nog niet bij de laatste vier. De ploeg van manager Dalglish, die vorig jaar in de finale stadgenoot Everton versloeg, speelde gelijk te gen Queen's Park Rangers (2-2) en moet op herhaling. De winnaar ont moet in de halve finale Crystal Pala ce, dat zaterdag vierde-divisieclub Cambridge uitschakelde, 1-0. Juventus geinspireerd voluit te gaan. Oud-Milan speler Virdis had doelman Giuliani al een paar keer op de proef gesteld. Ne gen minuten na rust scoorde Carne- vale met een fraaie kopbal na aange ven van Mauro. Een driehoekje van de drie buitenlanders van Lecce le verde een kwartier later de gelijk maker op. De Argentijn Pasculli scoorde en bezorgde de AC Milan- spelers tenminste een glimlachje op hun gezichten. MÜNCHEN (DPA/SID) - In tegenstelling tot PSV heeft Bayern München wel kans gezien in de eigen competitie afstand te nemen van de belangsrijkste te genstanders in de slag om de titel. De tegenstander van de Eindhovenaren in het Europese toernooi voor landskampioenen won zaterdag zyn duel in de Bun desliga tegen Hamburger SV (3-0), terwijl Eintracht Frankfurt (1-1 tegen Kaiserslautern) en Bayer Lever- kusen (1-1 tegen Waldhof Mannheim) een punt ver speelden. Slechts FC Köln gaf Bayern München niet meer ademruimte. De formatie van trainer Daum, vorig sei zoen tweede, won op eigen veld van St. Pauli, zy het moeizaam. De Hamburgerse ploeg, met een serie van vijf duels zonder verlies naar Köln gekomen, was nau welijks de mindere van de titelkandidaat. Köln werd gered door een doelpunt van invaller Götz. De oud in ternational van de DDR maakte de enige treffer in een teleurstellend duel. Bij Köln raakten Hassler (dijbeen) en Sturm (hoofd) geblesseerd. Bayern München zette, drie dagen na de overwin ning van 2-1 op PSV, een nieuwe stap op weg naar zijn 12e landstitel. Met countervoetbal werd Hamburger SV verslagen, 3-0. Het verschil met Frankfurt en Köln is twaalf wedstrijden voor het einde nu twee punten. Op het moeilijk bespeelbare veld van het Volks parkstadion was de ploeg van Heynckes technisch be ter. Kohier, die de Braziliaan Nando uitschakelde, en Mclnnaly waren de uitblinkers. HSV heeft in tien Bundesliga-wedstrijden tegen Bayern niet meer ge- Dörfner opende al na zes minuten de score. HSV werd daardoor snel in een offensieve rol gedrongen. Dat verging de ploeg slecht. De aanvallen leidden slechts tot kleine kansen, voor Nando (zijnet) en Fur- tok, die op doelman Aumann stuitte. By de Hamburg- se ploeg, geschrokken van de nederlaag (0-2) enkele dagen eerder op eigen veld in Europees verband tegen Juventus, speelde alleen Von Heesen sterk. Mclnnaly en invaller Bender zetten Bayern na de rust op de ze kere 3-0. Eintracht Frankfurt, al twaalf wedstrijden zonder verlies, had het moeilyk tegen Kaiserslautern. De in degradatie-gevaar verkerende ploeg had lange tijd een voorsprong van 1-0 in Franfürt. Andersen zorgde na de rust voor de gelijkmaker. De Noor benutte een straf schop. Het was zijn dertiende treffer van het seizoen. Verder gaf Kaiserslautern, zonder de geblesseerde schutter Kuntz, weinig kansen weg. Leverkusen dankte het aan een fout van Waldheim- doelman Zimmermann, dat het nog aspiraties op de ti tel mag koesteren. De nummer vier van de ranglijst, met twee achtereenvolgende nederlagen op zak naar Mannheim afgereist, liet een kopbal van Keyser onno dig los. De Pool Lesniak profiteerde, 1-1. Waldhof Mannheim was op voorsprong gekomen door een tref fer van Dickgiesser, die zijn eerste bundesliga-doel- punt maakte. KV Mechelen verspeelt punt BRUSSEL (ANP) - KV Mechelen heeft zijn achterstand op lijstaan voerder Club Brugge in België zien oplopen tot vier punten. De titelver dediger speelde zaterdag „Achter de Kazerne" gelijk tegen Antwerp, 0-0. Club Brugge versloeg Beveren, 2-0. De 12.000 toeschouwers merkten aanvankelijk niets van vermoeid heid bij KV Mechelen, dat enkele dagen eerder in de Europese topper tegen AC Milan met 0-0 was mis deeld. De thuisclub koos voor de aanval. - Antwerp speelde op de counter en was, vooral danzij de Westduitser Lehnhoff, gevaarlijker. Vijf minuten voor rust was KV dichtbij de openingstreffer, maar Schrooten legde de doorgebroken Wilmots neer. Scheidsrechter Van den Wijngaert gaf de verdediger rood. Mechelen kreeg een straf schop. Na Antwerps protest en op advies van de grensrechter besloot hij de laatste beslissing te herzien. De arbiter volstond met een vrije trap, die niets opleverde. Met een man meer en Ohana als extra aanvaller, kwam KV Meche len niet verder dan het gelijkspel. Evenals tegen AC Milan zag de for matie van trainer Van Hoof een doelpunt afgekeurd wegens buiten spel. Dit keer was Bosman onfor tuinlijk. Bij Antwerp viel doelman Svil&r uit, nadat hy zich blesseerde by een geslaagde poging Versavel van scoren af te houden. Hy werd vervangen door De Coninck, die zich onderscheidde by schoten van Albert, Clijsters en Versavel. Weinig moeite Anderlecht had in een aardig duel weinig moeite met Beerschot. De nummer twee van de ranglyst won met 3-1. DeGrijse, uitblinker bij de ploeg uit Brussel, bereidde het eer ste doelpunt van Nilis voor en maakte het tweede, op aangeven van Nilis. De Braziliaan Oliveira te kende voor de derde treffer. Beerschot scoorde tegen, toen het met nog slechts tien man speelde. Verdediger Verstraeten verdween met rood, nadat hij zich twee keer had vergrepen aan Oliveira. De Hongaar Pinter maakte uit een strafschop 3-1. Club Brugge speelde tegen Beve ren, dat onderaan de ranglijst staat, een van zyn mindere duels van het seizoen. De hekkesluiter, voor het eerst onder leiding van de Neder landse trainer Jan Boskamp, verde digde stug tegen de mat spelende tegenstander. Club besliste het duel pas in het laatste kwartier, door doelpunten van de Hongaar Disztl en de Nederlander Booy. By Standard Luik - Lokeren (5-0) maakte de Nederlander Vos op nieuw een doelpunt. Het vierde van de thuisclub, om precies te zyn.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14