Pure kwaliteit is ver te zoeken Inpakken* wegwezen en terug naar Milaan' SpooTTV KV Mechelen acht zich nog niet kansloos Benfica laat opgelegde kansen liggen Werder Bremen is al zeker van halve finale Baresi legt bloemenkrans Romario geneest sneller DONDERDAG 8 MAART 1990 PAGINA 17 Winst Dinamo tegen Partizan BUKAREST (Reuter/AFP) - On danks geldproblemen, ernstig vormverlies en blessures heeft Di- namo Bukarest zijn eerste belang rijke wedstrijd sinds de december- revolutie in Roemenie gewonnen. In de kwartfinales van het Europese toernooi voor bekerwinnaars ver sloeg Dinamo thuis Partizan Bel grado uit Joegoslavië met 2-1. Partizan. in de vorige ronde te sterk voor FC Groningen, heeft een redelijke uitgangspositie voor de thuiswedstrijd over twee weken. Hoewel van thuisduel eigenlijk geen sprake is. Vanwege het gooien van vuurwerk in het treffen met Groningen (3-1), is de club gedoemd ten minste 300 kilometer van Bel grado te spelen. Gekozen is voor Ti- tograd. Ook woensdag gooiden de Joegoslaven weer vuurwerk. Het duel werd korstondig onderbroken. Volgens Dinamo-trainer Lucescu kon zijn club, ondermeer vanwege de omwenteling, niet optimaal aan de aftrap verschijnen. Onlangs werd een onderzoek gedaan naar „zwarte" betalingen aan spelers. Tot januari leek het bovendien, dat Dinamo niet zou spelen. Vanwe ge de banden met oud-dictator Ceaucescu's veiligheidsdienst Se- curitate werd de naam van de club veranderd in de oorspronkelijke, Unirea Tricolor. De UEFA dreigde daarop de Roemenen uit te sluiten, omdat een naamswijziging tijdens het seizoen niet is toegestaan. Uiteindelijk bleek de Europese bond bereid compensatie te verle nen, maar dat bleek niet nodig. Di namo bleef Dinamo en had n Florin Raducioiu zijn belangrijkste man. De aanvaller maakte beide Roe meense doelpunten, de eerste uit een prachtige volley. Het betere Di namo zag zijn kansen op de halve fi nales aanzienlijk dalen door de te gentreffer van Spasic twintig minu ten voor tijd, na een fout van doel man Stelea. BRUSSEL (GPD) Ruud Gullit verwoordde de stemming in het Italiaanse kamp het best. „Het echte Milan hebben we vanavond niet gezien. We hebben veel te laks gespeeld. Maar als je in een Europese uitwedstrijd niet goed voetbalt en het staat toch 0-0. dan kom je op een gegeven moment op een punt datje denkt: inpakken, wegwezen en terug naar Mil aan". De doelpuntloze remise in het Heizel-stadion van Brussel is in de ogen van de gebles seerde superstar ruimschoots voldoende voor het elite-elftal van Silvio Berlusconi om op 21 maart over de rug van KV Mechelen door te stoten naar de halve finales van het Europa Cup I toernooi. LISSABON (Reuter) - Ondanks tal loze kansen hield Benfica aan zijn eerste wedstrijd voor de kwartfina les van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Dnjepropetrovsk slechts een mage re overwinning van De Portugese titelhouder had het duel vrijwel voortdurend onder controle dank zij de grotere indivi duele kwaliteiten. De nauwkeurig heid was echter tot groot ongenoe gen van de 70.000 toeschouwers in het Éstadio da Luz zoek. De enige die nauwkeurig mikte was de Zweedse aanvaller Mats Magnusson van Benfica. Hij schoot in de achtste minuut raak uit een strafschop. Het zou de enige treffer van de wedstrijd blijven. De Portu gezen wisten daarna geen raad met de hechte verdediging van de Rus sische ploeg, waarin doelman Va- leri Gorodov excelleerde. Gorodov was in feite de enige die het publiek vermaakte. Hij kwam regelmatig ver uit zijn doel om hoge ballen weg. te stompen. Olympique Marseille, de ambi tieuze club van Bernard Tapie, heeft zich door een doelpunt van in valler Philippe Thys vrijwel verze kerd van een plaats in de halve fina les van het toernooi om de Europa Cup I. Thys viel in het uitduel met Sredets Sofia na 79 minuten in voor de Braziliaan Mozer. Zeven minu ten later maakte hij de enige treffer van de wedstrijd. De Franse kampioen stak vooral verdedigend perfect in elkaar. Voor de Bulgaarse aanvallers Stojtsjkov en Kostadinov, vorig jaar nog suc cesvol tegen Roda JC, viel in het volle Vassil Levski-stadion weinig eer te behalen. De Franse vedetten- ploeg, met spelers als Amoros, Mo zer, Tigana, Vercruysse, Papin en Waddie, de laatste werd vervangen door Francescoli, herbergde te veel kwaliteit voor de titelhouder uit Bulgarije. Gullit had er geen verklaring voor waarom Milan zo „ongeïnteres seerd" aan de klus tegen de Belgi sche landskampioen was begon nen. „En tijdens de wedstrijd is het heel moeilijk nog om te schakelen". Van onderschatting was volgens Gullit in ieder geval geen sprake ge weest. „Het is vaak niet uit te leggen hoe zoiets erin sluipt. Het gebeurt gewoon. Vooral wij moeten er voor zorgen altijd extra geconcentreerd te zijn, want iedere ploeg wil juist Dat bleek gisteren eens te meer. Vanaf de eerste balomwenteling toog KV Mechelen met windkracht tien in de benen tomeloos ten strij de. Er ontwikkelde zich een boei end gevecht, waarin de met aan zienlijk meer pure klasse begiftigde 'Brigate Rossoneri' uit de Lombar dische hoofdstad een uur lang het initiatief aan de 'losgebroken' te genstander moest laten. Pas halverwege de tweede helft, toen het moordende tempo bij onze zuiderburen zijn tol begon te eisen, kon de succesrijke squadra van Ar- rigo Sacchi wat meer controle gaan uitoefenen. Franco Baresi en Frank Rijkaard waagden zich nochtans nimmer aan frivole aanvallende uit stapjes. En het was al gauw zon neklaar dat Van Basten cum suis op de tevreden stellende 0-0 aan koersten. „Over de hele wedstrijd genomen moeten we blij zijn met die uitslag", oordeelde Gullit. Tegenzin Frank Rijkaard ging nog een stapje verder. „Wij zijn door het oog van de naald gekropenMet frisse tegen zin had de donkere atleet gisteren zijn vaste 'stekkie' op het midden veld ingeruild voor een positie cen traal in de defensie. Johnny Bos man en de jonge Mare Wilmots wa ren afwisselend zijn directe tegen stander. Ook Rijkaard, zelf zeer ma tig op dreef, kon niet aangeven waarom de wereldkampioenen het hadden laten zitten. „Je hebt soms van die dagen... Onze keeper heeft LUIK (ANP) - Werder Bremen mag zich nu al gaan opmaken voor de halve finale van het toer nooi om de UEFA-beker. Door de overwinning met 4-1, die het team uit de Bondsrepubliek behaalde in de uitwedstrijd tegen Club Luik, is de thuiswedstrijd over veertien dagen een formaliteit. Tussen de dertigste en veertig ste minuut tijd vonden achtereen volgens Bockenfeld, Riedle en Rufer het net en werd de basis ge legd voor een wel heel gemakke lijke zege. Toch moet daaruit niet worden af geleid dat Club Luik werd wegge speeld. Vooral in de eerste twintig minuten ging de wedstrijd gelijk op en ontstonden kansen voor beide ploegen, waarbij de kopbal pees duel uit heeft verloren dit van Riedle. die in de achtste, mi nuut op de paal belandde, het -meest in het oog sprong. De Duit sers moesten echter wachten tot de 33ste minuut alsvorens het klasseverschil, dat wel degelijk bestond, in cijfers werd uitge drukt. Bockenfeld opende met hard schot vanaf veertien me ter de score en nog geen twee mi nuten later was het al weer raak. Nu was de kopbal van Riedle wel goed en was doelman Munaron kansloos. Daarmee was het leed voor de Belgen echter nog niet ge leden, want in de 38e minuut kon Wynton Rufer een diepte-pass doeltreffend afronden en was de wedstrijd al gelopen. In de twee de helft scoorde Riedle 1-4. Als de jonge traditie van dit sei zoen zich voortzet, plaatst Fioren- tina zich voor de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker. De Fransen van Auxerre waren best tevreden met de kleine ne derlaag van 0-1 in de uitwedstrijd, maar weten misschien niet dat de club uit Florence nog geen Euro- Voor bijna 30.000 toeschouwers in het stadion van Perugia, viel het doelpunt al na zeven minuten dankzij Volpecina. De linkerver dediger profiteerde van een fout van Darras. Met een record-recette van drie miljoen mark heeft Hamburger SV woensdag afscheid genomen van Europees voetbal. De neder laag met 0-2 in eigen huis tegen Juventus maakte de club nage noeg kansloos voor voortzetting van de Europa-cup avonturen Trainer Gerd-Volker Schock predikte de aanval. Maar wat hij ervoor terugkreeg waren levens gevaarlijke counters van de Italia nen en doelpunten na rust van Schillaci (51) en Casiraghi. BRUSSEL (ANP) - Ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de ramp in het Heizel-voetbalstadion, heeft aanvoerder Franco Baresi voor de wedstrijd KV Mechelen - AC Milan een bloemenkrans gelegd op de plaats waar destijds de meeste slachtoffers vielen. De 39 doden en meer dan 100 gewonden, in 1985 bij de finale van de Europa Cup 1 tussen Liverpool en Juventus, waren voor het merendeel afkomstig uit Italië. Het was woensdag de eerste keer sinds dat duel, dat in het grootste stadion van Brussel een risico-duel werd gespeeld. Opnieuw was daar een Italiaanse club bij betrokken. Voor de wedstrijd, bezocht door 33.000 uit Italië, Nederland en Bel gië afkomstige voetbalfans, waren de omvangrijkste veiligheidsmaat regelen ooit bij een in Belgie gespeeld voetbalduel getroffen. In en ï-ond de Heizei waren 1200 politie-agenten op de been. KV Mechelen stuurde een uit 200 man bestaand peloton veiligheidsmensen. Woensdagochtend werd in Brussel een herdenkingsdienst voor de slachtoffers gehouden. Het grootste deel van het bestuur van AC Milan was daarbij aanwezig. Herhaling lonkt voor Sampdoiia Bevredigend resultaat voor 'doodgewoon' PSY in Münehen GENUA (SID) - Sampdoria uit Ge nua, verliezend finalist van het vori ge Europese toernooi van de beker winnaars, is in de huidige editie hard op weg naar de halve eindstrijd. De Italianen i Giovanni Galli, de doelwachter van Associazone Calcio Milan, was inderdaad de uitblinker van zijn ploeg. Hij reageerde onder meer flit send op een schitterende kopbal van Wilmots en zette dezelfde spe ler later met een reflex nogmaals de voet dwars. Maar hoe goed Galli ook stond te keepen, als de Mechelers iets koelbloediger met tenminste een handvol prima mogelijkheden waren omgesprongen, was er zelfs voor hem geen eer te behalen ge weest. „De verkeerde mensen kregen de kansen", stelde Johnny Bosman na derhand. De door Anderlecht be geerde aanvaller doelde daarbij vooral op Bruno Versavel. die drie maal in ideale scoringspositie kwam, maar evenzovele keren ho peloos faalde. Al zat het hem ook niet mee, want in de twintigste mi nuut trof hij de binnenkant van de paal, waarna de bal achter Galli langs weer in het veld sprong. Buitenspel Bosman, die een behoorlijke in breng had en in de lucht onklopbaar was, dook zelf een keer vrij voor Galli op, scoorde toen ook. maar de treffer werd wegens buitenspel te recht afgekeurd. Mechelen trof via Rutjes nogmaal doel, maar de uit stekende Engelse scheidsrechter George Courtney had opnieuw bui tenspel geconstateerd. Dertien keer in totaal tuimelde Mechelen in de buitenspelval. maar vlekkeloos functioneerde dit ge kende wapen van de Italianen gis teravond allerminst. Meer dan hen lief was glipte er een Belg doorheen, zoals Mare Emmers in de vijfde mi nuut, waarna Costacurta aan de noodrem ging hangen. Het kostte de meedogenloze verdediger een gele kaart, zijn tweede in het lopen de Europa-Cuptoernooi, waardoor hij voor de return geschorst zal zijn. Zeven basisspelers van AC Milan droegen gisteravond de last van een gele kaart. Het ontlokte de gebles seerde Erwin Koeman de opmer king dat zijn ploeggenoten veel na drukkelijker hadden moeten probe ren de Italianen gele kaarten „aan te smeren". Maar volgens Rutjes was dat onmogelijk geweest. „De scheidsrechter drukte iedere provo catie direct de kop in. Wij hebben vandaag verzuimd Milan te slach ten, het was er rijp voor. Hoe goed wij ook gespeeld hebben, de slag room op de taart ontbreekt". IzWiMJUIIJJ Verdediger Vierchowod, die twee weken geleden in Rotterdam nog een goede partij speelde tegen Ne derland, opende voor 33.000 toe schouwers de score na dertien mi nuten. Toen de Zwitsers begonnen te geloven in die voor hen redelijke uitgangspositie, hielp verdediger Meier Sampdoria een beetje. Hij schoot in eigen doel. Bij de Italia nen deed ster Gianluca Vialli 67 mi nuten mee. De hoop van de nationa le ploeg, die lange tijd geblesseerd was aan de voet en sinds kort weer fit is, werd vanwege conditionele problemen gewisseld. Monaco heeft in de uitwedstrijd tegen Real Valladolid gedaan wat de ploeg te doen stond: de nul vast houden. Groots was de wedstrijd, die onder meer werd bekeken door Alfgredo Di Stefano en Luis Suarez, zeker niet. Schapers houdt goede vorm vast INDIAN WELLS (Rtr) - Michiel Schapers lijkt vast van plan het ten nistoernooi van Indian Wells seri eus aan te pakken. De Nederlander, dit seizoen tot nu teleurstellend be zig, boekte ook in de tweede ronde van het met 1,9 miljoen gulden ge doteerde toernooi een aansprekend resultaat. Hij versloeg de Ameri kaan Curren. evenals Schapers niet twee sets, 7-6 (7-2) en 6- MÜNCHEN Het is geen toeval dat Stan Valckx gister avond in Münehen uitgroeide tot een van de beste PSV'ers. Zijn vechtlust en doorzettingsvermogen staat model voor het Europese topvoetbal, waarin de pure kwaliteit vaak ver te zoeken is en inzet en karakter steeds meer de boventoon gaan voeren. De enige uitzondering vormt AC Milan dat door de kapitale investeringen van Berlusconi met kop en schouders boven de rest uitsteekt. winst en verlies. Doordat beide ploegen het richtsnoer hanteerden vooral geen doelpunt tegen te krij gen, bleef het tamme gevecht lang durig in evenwicht. Pas in het laatste kwartier vlamde de strijd op en vielen ook de drie doelpunten. „Voor de rust", was Heynckes over dreven complimenteus, „hebben wij een Europese topclub aan het werk gezien. PSV speelde agressief, stoorde vroeg en had een goede veldbezetting. Daarna hebben wij het andere gezicht van PSV gezien en speelden wij bijna louter op hun helft". PSV en Bayern Münehen kunnen aan dat niveau niet tippen en bewe zen dat voor het teleurstellende de cor van 35.000 toeschouwers in het Olympia-stadion. Zonder Romario is PSV maar een doodgewoon ploegje en mets beter dan de Duitse kampioen. De anonieme maar oer degelijke formatie van trainer Jupp Heynckes trok uiteindelijk met 2-1 aan het langste eind en mag over twee weken in Eindhoven zijn spe cialiteit van counterploeg waarma ken. Op papier is de 2-1 voor PSV een bevredigend uitgangspunt en door gaans goed voor een plaats in een volgende Europese bekérronde. Toch is dat dit keer maar zeer de vraag. Tenzij de Nederlandse kam pioen tot eenzelfde unieke bevlie ging in staat is als in de vorige ronde tegen Steaua Boekarest dat in Eind hoven volledig onder de voet werd gelopen. Dat was vooral de verdien ste van Romario, die drie van de vijf doelpunten voor z'n rekening nam en voor wie de Roemenen dee moedig het hoofd bogen. De extra klasse van de Braziliaan is nou net het verschil tussen het PSV van toen en dat van gisteravond. Het was dit keer niet de kwaliteit, maar de details die beslisten over Waagstuk MUNCHEN (GPD) Romario de Souza Faria zal vlotter gene zen zijn van zijn beenbreuk dan aanvankelijk werd aangeno men. Volgens dr. Van den Hoog- enband. de elubarts van PSV, kan de Braziliaan al over vier weken met liehte looptraining beginnen. „En dat is heel wat sneller dan ik eerst verwacht te", aldus Van den Hoogenband. „Ik hield rekening met een ge nezingsproces van omstreeks tien weken. Daar, gaat nu wel wat tijd vanaf. Romario heeft een 'mooie' rechte breuk opge lopen. Geen complicaties der halve, dat scheelt". Voor Romario'was er gisteren nog iets te vieren. Enkele uren voordat zijn ploeggenoten aan het karwei tegen Bayern Mün ehen begonnen, werd hij vader van een gezonde dochter. De contractbesprekingen met de kleine spits verlopen intus sen niet volgens verwachting. Zelf wilde Romario zijn over eenkomst met PSV voor zes jaar verlengen, maar de clubleiding wil niet verder gaan dan drie seizoenen. „Dat vinden wij een realistische periode", aldus voorzitter Ruts, die binnenkort weer met Romario rond de tafel zal gaan zitten. Toch waren in de eerste helft de beste kansen voor Bayern. Tot twee keer toe moest Van Breukelen ver uit z'n doel komen om Mclnnaly en Pflügler van een treffer af te hou den. Die kansen ontstonden mede doordat PSV het voor internationa le begrippen even unieke als riskan te waagstuk uithaalde zonder libero te spelen. Dat bleek niet helemaal volgens afspraak. „Van Aerle had de opdracht", verklaarde trainer Guus Hiddink na afloop, „om con trolerend te spelen. Op een paar schoonheidsfoutjes na heeft-ie dat tactisch goed opgelost. Volgens mij hadden wij Bayern toen goed in de greep". Kansen kreeg PSV echter niet. Op een na, tien minuten voor de rust. Lerby haalde zich toen de woe de op de hals van Povlsen door de bal niet af te geven maar zelf kei hard over te schieten. In de tweede helft werd de vaderlandse kam pioen volledig op de eigen helft te ruggedrukt en vielen Vanenburg en Chovanec grandioos door de mand. Eens te meer bleek dat Vanenburg geen winnaarstype is en zich angst vallig op de vlakte houdt als er ge-k vochten moet worden en dat Chova nec geen middenvelder is. Hiddink erkende schoorvoetend dat de Tsje chische international de uitstraling mist om op dit niveau overeind te blijven. Bayern dankte een kwartier voor afloop de openingstreffer aan het weinig kordate ingrijpen van Cho vanec. De halverwege op eigen ver zoek naar de zijkant uitgeweken Mclnnally liep vervolgens Nielsen voorbij en uit de voorzet van de Schot tikte Wohlfahrt de bal achter Van Breukelen: 1-0. Drie minuten later was het echter al weer gelijk. Uit een perfect genomen vrije trap deponeerde Vanenburg de bal op het hoofd van Povlsen, die doelman Aumann kansloos passeerde: 1-1. Het trainersduo Hiddink-Dorjee wreef zich vergenoegd in de handen en waande PSV al een ronde verder. Het permanente gevecht van Van Breukelen tegen vrije schoppen haalde echter een flinke streep door de rekening. Net als eerder tegen Roda JC en Ajax. Schuin achter het muurtje van drie PSV'ers, waaruit Vanenburg en Kieft in opdracht van Gerets waren verdwenen, stonden Lerby en Augenthaler. De aanvoer der van Bayern spreidde bliksem snel de benen bij de vrije schop van Grahammer. Van Breukelen zag de bal te laat aankomen en dook ver geefs naar de benedenhoek. „Laten we met die 2-1 nou heel te vreden zijn", deed Lerby, de veroor zaker van de vrije schop, tamelijk laconiek, „want voor hetzelfde geld hadden we nog een derde doelpunt om de oren gekregen". „Op dit ni veau", klaagde Heynckes op zijn beurt, „kan geen enkele ploeg het zich permitteren om zoveel kansen te missen. Daarvoor word je onmid dellijk bestraft, dat hebben we van avond gezien". „Deze ploeg mist nog de routine om goals te maken", suste manager Uli Hoeness de klaagzang van zijn trainer. „We heb ben in elk geval genoeg kansen gcreeerd, dat is al heel wat. Daarom ben ik ook optimistisch voor de re turn in Eindhoven". Dat geldt niet minder voor Hid dink. „Ik weet dat we in staat zijn om thuis te scoren, maar we zullen natuurlijk wel moeten oppassen dat we niet in het mes lopen. Wij heb ben een team dat iets meer op emo tie kan spelen dan Bayern. Dat kan een voordeel zijn". „Maar of die 2-1 Hoogmoed Vanaf zijn tribuneplaats had Erwin Koeman AC Milan, dat geen enkele kans kon creëren, 'arrogant' en 'hautain' zien spelen. „Van hoog moed is geen sprake geweest", ont kende Rijkaard, „het liep gewoon niet lekker". Dat vond ook Marco van Basten. „Laat niemand denken dat wij flierefluitend het veld op stappen. Wij proberen altijd zo goed mogelijk te voetballen. Maar van daag lukte dat niet. Dat is de ver dienste van Mechelen geweest. Zij hebben ons onder druk weten te zetten met een bepaalde, wat En- gels-achtige speelstijl, die ons mis schien niet zo goed ligt". Afgezien van een enkele weerga loze actie kon de beste voetballer van Europa geen stempel op het du el drukken. De Utrechter werd beurtelings bewaakt door Philippe Albert en Graeme Rutjes, die wei nig overtredingen nodig hadden om hem af te stoppen. Van Basten: „Ik wil niet zeggen dat ik moe ben, maar ik begin het zware programma dat wij momenteel afwerken wel te voelen". Ditmaal is Roland Wolfarth zijn bewaker Stan Valckx te snel af. De PRV-verdediger speelde een degelijke par tij. (foto EPA) genoeg is?", vroeg Valckx zich hardop af. „Bayern is uit minstens zo sterk als voor eigen publiek. Ze counteren graag en dat maakt die ploeg levensgevaarlijk". De kansen op een plaats bij de laatste vier in het toernooi der landskampioenen zijn fifty-fifty. Met Romario in de spits bij PSV zou Bayern zich echter heel wat minder illusies mogen maken. ALBERT GEESING Sovjet-paar weer sterkste op WK HALIFAX (Rtr) - Het paar Ekateri- na Gordeeva en Sergei Grinkov uit de Sovjetunie heeft opniew de we reldtitel bij het kunstschaatsen voor paren veroverd. In Halifax (VSt) won het tweetal voor de twee de keer in successie, voor de vierde keer in totaal. Het duo nam tot nu toe aan vijf WK's deel. DONDERDAG 16 30-17.00 Sportnet: Sport en France 17.00-17.50 Ned 3: Studio Sport: WK kunstri)den op de schaats. 17.00-19.00 Sportnet Spaans voetbat Sevilla-Real Madrid. 18.10-18.30 Ned 2: Van Thuisschaker tot clubschaker- cursus. 19.00-20.30 Sportnet: Rugby League: Leeds-Wigan. 20 30-21.30 Sportnet Argentijns voetbal. 21.30-22.00 Sportnet: Polo World. 22.00-22.15 Sportnet: Spain Spain Sport. 22.15-22.20 Super Goll. 22.15-23.30 Sportnet: Pro Bowlers Fair Lanes Open 23.00-23.40 RTL V: Match Barend en Van Dorp. 23.30-01.00 Sportnet: Amerikaans Bas ketbal. 00.30-01.20 BBC 1 WK Kunstrijden op de schaats. 01.00-02.00 Sportnet: IJsspeedway: in Boxing 09.30-11.00 Sportnet Rugby League 11.00-12.45 Sportnet: Spaans voetbal. 12.45-14.15 Sportnet" Amerikaans bas ketbal. 14 15-15.30 Sportnet: Pro Bowlers: Fair Lanes Open.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17