De kleine successen van de linkse eenling Meer fietsdiefstallen, minder andere diefstallen in Warmond raAds verkoezingen PvdA Wassenaar begint campagne met wedstrijdje tussen auto en bus WD Warmond werpt elf geboden in de strijd om de kiezersgunst REGIO LEIOEN Criminaliteitscijfers politie wijzen op een scherpe daling van het aantal inbraken WARMOND - Het aantal fiets diefstallen in Warmond is in de tweede helft van 1989 opvallend gestegen: in die periode werden 21 diefstallen aangegeven, drie maal zoveel als in de eerste zes maanden van het jaar. In 1988 werden 'slechts' 16 fietsdiefstal len gemeld. Het aantal overige diefstallen daalde van 64 in 1988 naar 45 in 1989. Dat blijkt uit de criminaliteitscijfers van de War mondse politie. De politie kon in beide jaren zo'n 21 procent van de aangegeven misdrijven oplossen. In het overzicht staan meer opval lende cijfers: zo daalde het aantal in braken sterk: 66 in 1989 tegen 91 in braken in het jaar ervoor. In de laatste zes maanden van vorig jaar werd er 'slechts' 34 keer ingebro ken, terwijl er alleen al in het laatste halfjaar van 1988 50 inbraken wer den gepleegd. Vernielers waren vorig jaar be hoorlijk actief in de gemeente. Het aantal gemelde vernielingen nam toe van 27 in 1988 tot 45 een jaar la ter. Vooral in de eerste helft van vo rig jaar werden veel vernielingen aangericht: 26 tegenover 9 in de eer ste helft van 1988. De cijfers over de tweede helft van het jaar komen vrijwel overeen met de cijfers over de tweede helft van 1988, respectie velijk 18 en 19 vernielingen. Op het recreatie-eiland Kouden- hoorn heeft de politie de afgelopen periode streng gecontroleerd. Er werden 23 bestuurders van brom fietsen op het eiland aangehouden en er werden 40 loslopende honden betrapt. Bromfietsers en loslopende honden mogen niet op het eiland komen. In het overzicht meldt de politie ook enkele opvallende gebeurtenissen. Zo is er aandacht voor de grote vechtpartij, begin september op het plein voor de jeugdsoos in War mond. De boosdoeners werden aan gehouden. Verder wordt ook de steekpartij van eind september 1989 genoemd. Hierbij werd een be woonster van de Kloosterwei in haar woning neergestoken. De da der van de steekpartij gaf zichzelf Half november waren er wat gro te inbraken in woningen aan de Oranje Nassaulaan en in dë Jan Steenlaan. Uit een van de woningen namen inbrekers voor een bedrag var» 75.000 gulden aan kunst- en an- tiekvoorwerpen mee. Deze zaak is nog in onderzoek. Bij de verkeersovertredingen valt op dat het aantal rijders onder in vloed vorig jaar veel hoger was dan het jaar ervoor: 24 tegenover negen. Dit hoge aantal is vooral te wijten de eerste helft van 1989 toen 20 erden aangehouden. Een half jaar later waren dat er vier. Tijdens snelheidscontroles wer den 483 voertuigen gecontroleerd. 54 bestuurders kregen een proces verbaal omdat ze te hard reden. Van de bestuurders reed 11 procent dus te hard. De hoogst gemeten snel heid was 86 kilometer per uur. Ove rigens werden de controles gehou den voordat de wegwerkzaamhe den aan de doorgaande route be gonnen. De cijfers kunnen dit jaar dan ook wel eens anders uitvallen. PPR/PSP-raadslid Leiderdorp stopt na acht jaar LEIDERDORP - Hij viert zijn veertigste verjaardag tij dens de laatste raadsverga dering van deze periode, op 9 april. Hein van der Zande heeft er dan acht jaar Leider- dorpse gemeentepolitiek op zitten. Twee raadsperiodes, waarin zijn eenmansfractie van de PPR/PSP het moest opnemen tegen de college partijen (PvdA. CDA en VVD). In de rol van voor trekker, meent hij zelf. en in de rol van oppositiepartij - samen met D66. Na de ver kiezingen houdt hij er mee opt de nieuwe lijsttrekker van de PPR/PSP is Cees Bos. De PPR-man, die sinds 1980 in Leiderdorp woont, was altijd een voorstander van samenwer king met de grotere partijen. "Ben je voor de patsboem-me- thode, in de zin van 'wij zijn de PPR/PSP en dit is onze me ning', dan loop je het risico dat je al snel wordt uitgekakt door de andere fracties". door Erna Straalsma "Een geintje uithalen", is een van de gevleugelde kreten van Van der Zande. Tijdens commissie- en raadsvergaderingen was hij telkeps degene die zorgde voor de vrolijke noot. Voortdurend smoezend met collega-raadsleden, druk gebarend naar de perstafel of opgewonden hoofdschuddend bij een opmerking van collegeleden. Van, der Zande vermaakte zich wel, en deelde regel matig dropjes uit aan raadsleden die naast hem zaten. Hij herinnert zich nog een van zijn vorige verjaardagen, die hij ook gedeeltelijk in de raadszaal door bracht: "Ik had toen cake meegeno men om uit delen. Zelfgebakken. Burgemeester Bruggeman wist dat, bedankte voor de cake en zei er ach teraan 'ook dank aan je vrouw'. Ty pisch Bruggemanski. Ik heb gelijk gezegd dat ik die cakes zelf had ge bakken". Benoeming Voor de komende raadsvergadering op 12 maart heeft Van der Zande op nieuw 'een geintje' in petto: "Dan wordt Molkenboer benoemd als PvdA-wethouder, maar ik vraag me af hoe z§ dat willen doen. Voor of na de raadsvergadering. Ik moet de ge meentewet daar eens op naslaan, kijken of zoiets wel kan. Kan dat niet, dan eis ik dat er na 12 maart een aparte raadsvergadering wordt gehouden voor de benoeming van de wethouder". Om het idee alleen al moet Van der Zande gniffelen. Drie dingen hebben er toe bijge dragen dat Van der Zande plezier had in het politieke werk. De suc- cesjes van zijn kleine linkse partij, zoals het experiment met het ge scheiden ophalen van keukenafval, de invoering van een aantal 30 kilo meterzones binnen de bebouwde kom en het instellen van een hulp fonds voor de minima. Ook zweert hij bij leuke dingen, zoals ludieke acties binnen of buiten de raad. En verder: "het botweg ergens tegen zijn". Van der Zande noemt als voorbeelden het kunstgrasveld van hockeyvereniging Alecto ('elitaire luxe') en de aanstelling van een so ciaal-rechercheur ('werken met anonieme tips is verwerpelijk'). Als eenmansfractie tegen een af spiegelingscollege opboksen heeft ook zo zijn nadelen. Van der Zand'e, werkzaam als waarnemend bureau- hoofd vormgeving bij de provincie Kindervoorstelling Theatergroep Hobo treedt vanmiddag op in de Leiderdorpse Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel met de voorstelling 'Kok Herald kan nog meer'. Hobo richt zich op kinderen van 4 tot 12 jaar. Aanvang 14.30 uur. Jazz Het Philip Paar Quintet treedt vanavond op in De Hollandsche Tuijn aan de Lei derdorpse Hoofdstraat. De avond wordt georganiseerd door jazzclub De Wagen schuur. Aanvang 21.30 uur. Expositie De kunstenaar Willem van Scheijndel zal vanaf maandag exposeren in raadhuis De Paauw aan de Raadhuislaan in Was senaar. Het thema van de expositie is 'Afrikaanse Indrukken'. Het gaat om zo genaamde taffeh-schilderijen. De ten toonstelling is dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Zaterdag en zondag is de expositie van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Zuid-Holland, geeft een korte op somming: "Meestal wist je van te voren hoe een debat zou verlopen. De grote partijen kunnen, na uit voerige discussies in de commis sies, in de raadsvergadering meestal volstaan met een korte toe lichting van hun standpunt. Een kleine partij moet altijd met meer argumenten aankomen". Samenwerking Om goed op de hoogte te blijven heeft Van der Zande zijn eerste raadsperiode nauw samengewerkt met de PvdA. Gezamenlijk hielden de partijen fractievergaderingen. "Dat was wel leuk, maar na vier jaar vonden we dat we het alleen moes ten kunnen", kijkt het raadslid te rug. "Misschien word je toch wel onbewust beïnvloed door de geza menlijke vergaderingen. Burge meester Bruggeman beloofde in 1986 bovendien dat hij de niet-colle- gepartijen elke week zou bijpraten over de besluiten van B en W. Dat heeft hij sindsdien ook trouw ge daan". Met D66 heeft de PPR/PSP-frac- tie nooit echt samen oppositie ge voerd: "Nee, we hebben niet struc tureel met D66 samengewerkt. De ene keer probeer je steun te vinden bij D66, de andere keer bij de PvdA. De PvdA is geen oppositiepartij, maar volgt het college heel kri tisch". - Ben je, door te kiezen voor sa menwerking met grotere partijen die in het college zitten, nog wel echt -een oppositiepartij? "Zeker wel. Je probeert de plan nen van het college alleen zo veel mogelijk jouw richting uit te krij gen. Ik ga vaak akkoord met plan nen van B en W, maar er zijn ook zat plannen geweest waar niet mee in stemden. Wij proberen altijd stel ling te nemen links van het college en dan te kijken hoe ver je kunt gaan". - Toch is de rol van de PPR/PSP- fr'actie als oppositiepartij in de Lei derdorpse raad wat onduidelijk. Over lekkende vuilniszakken bij het ophalen van keukenafval in de wijk Voorhof is de PPR/PSP heel boos ge worden, maar met de inrichting van een stortplaats in het Doesge- bied heeft de fractie ingestemd. "De puinstort enerzijds vinden wij oké, maar tegen de door B en W voorgestelde controles hebben we geprotesteerd. En we hebben ook allerlei eisen gesteld aan de inrich ting van de puinstortplaats". "Dat we voor de puinstort hebben gestemd heeft met twee dingen te maken. De vorige PPR-fractie had meegewerkt aan de grondaankopen in dat gebied, dus het is consistent beleid om dan ook akkoord te gaan Scheidend PPR/PSP-raadslid Hein van der Zande: 'Ik ben niet voor de patsboem-methode(fot WASSENAAR - De Wassenaarse PvdA begint haar verkiezings campagne maandagochtend met een race tegen de auto. Op het moment dat kandidaat-raadslid J. Mennema in zijn auto stapt, neemt lijsttrekker W. van Noort de bus. Eindbestemming is het Haagse centraal station, waar Mennema nog een plaatsje moet zien te vinden voor zijn auto. De partij hoopt met de race in de spitsuren voorgoed een streep te halen door de geijkte smoes van automobilisten dat een rit met het openbaar vervoer te veel tijd vergt. Pikant detail is het feit dat automobilist Mennema on langs nog in conflict kwam met partijgenoten na uitspraken over de rijksweg 11-west. Terwijl zijn partij zich in haar verkiezingsprogramma sterk maakt voor de verbinding tussen de rijkswegen Den Haag-Burger- veen en Amsterdam-Rotterdam, voelt het kandidaat-raadslid wei nig voor extra asfalt. En tijdens een persconferentie koos hij zo'n beetje de kant van Voorschoten, de buurgemeente die door mid den dreigt te worden gehakt door de weg. Het toonde weer eens aan dat het 'ja' tegen de rijksweg niet door de hele partij wordt ge steund. Fractieleider H. Goulooze is de eerste om dat toe te geven. Peilingen onder zijn achterban heeft hij nooit gehouden, maar toch denkt de politicus dat het om een kleine minderheid gaat. En hij is niet van plan de leden van die minderheid 'op de kop te slaan' wanneer ze niet de PvdA- lijn verkondigen: ''Iedereen heeft bij ons recht op een eigen me ning". Bij de partner Van de PvdA, D66, is een minderheid een meer derheid geworden en maakt de partij zich in haar verkiezingspro gramma niet langer sterk voor de rijksweg 11-west. Volgens Gou looze laat ook de PvdA, met Men nema voorop, het milieu steeds zwaarder meewegen: "Ook ik vind dat we Nederland niet moe ten volplempen met wegen en ook ik denk dat we in de toe komst heel voorzichtig moeten zijn met de aanleg van nieuwe we gen. Maar nu zeg ik, alle Wasse naarse belangen afwegend, dat de rijksweg er moet komen". de inrichting van een puinstort. Bo vendien zijn wij van mening dat, als je veel afval produceert, er ook ge noeg mogelijkheden moeten zijn om dat afval op te ruimen". "Die vuilniszakken lijken mis schien een klein onderwerpje, maar ik vind dat heel wat. Dat experi ment in Voorhof is een heel klein projectje, maar het heeft een heel grote uitstraling naar de rest van de gemeente". - Maar is het niet opmerkelijk dat de PPR op provinciaal niveau een veel hardere opstelling tegen de stortplaats had dan de PPR in Lei derdorp? John Steegh heeft er nooit echt op vertrouwd dat de puinstort milieu-vriendelijkzou zijn. "Dan moet je zijn vragen nog maar eens goed doorlezen. Staten lid John Steegh heeft nooit aange vochten dat die stortplaats daar moet komen. Hij heeft alleen de ge volgde procedures aan de kaak ge steld. Ik ben er zelf bij geweest dat hij akkoord ging met die plek in Leiderdorp". "Misschien hadden wij ons inder daad wel harder moeten opstellen. Achteraf hebben we over die stort nog wel eens nagepraat. Maar ja, je kunt in de gemeenteraad wel een heleboel vragen stellen, maar dan word je toch al gauw doorverwezen naar de provincie". Rijksweg - De PPR/PSP heeft tegen de verbre ding van rijksweg A4 ook nooit ge protesteerd. Pas sinds kort is de par tij een echte tegenstander van een verdubbelde snelweg. "Wij zijn altijd al tegenstander ge weest. Ik moet trouwens nog zien dat die weg echt wordt verbreed". - Gaat de fractie onder geen enke le voorwaarde akkoord met verdub beling van de weg? "Nee. Wij praten dus ook niet over de mogelijke varianten. De PvdA is ook tegenstander van ver breding maar heeft zich inmiddels wel uitgesproken voor verbreding aan oostelijke zijde. Dat is nogal tweeslachtig, dat doen wij niet". - Een paar maanden geleden wil de de fractie nog wel discussiëren over de alternatieven die begin maart bekend worden. De passage over de A4 in het verkiezingspro gramma is op het laatste moment aangescherpt. "Maar er stond al in dat wij niet willen verbreden, alleen is het nu nog duidelijker in gekomen. De zin snede die er eerst in stond was wat korter". - Dus de PPR/PSP gaat alsiiog ac ties voeren om de verbreding tegen te houden? "We zullen alle middelen aangrij pen om de verbreding te bestrij den". - Welke? "Dat zullen we nu nog niet ver klappen". Den Boeft - De nieuwe lijsttrekker Cees Bos heeft gezegd dat hij aangenomen motie van wantrouwen tegen CDA- wethouder Den Boeft niet zou heb ben gesteund als hij in de raad had gezeten. U heeft de motie vóór de be wuste vergadering wel onderte kend, maar was aanwezig tijdens de vergadering. Had u ook voor de motie gestemd? "Cees Bos en ik verschillen over dit punt inderdaad van mening. Als Bos gezegd heeft dat hij geen moei te had met het gedrag van Den Boeft, vind ik dat heel jammer. Ik vind het stug dat Bos nooit proble men met hem had, gezien de manier waarop de wethouder soms omging met zijn vragen in de commissie ruimtelijke ordening". "Ik vind het heel moeilijk om nu te zeggen of ik wel of niet voor de motie had gestemd. Ik vraag me af of die motie direct op tafel had moe ten komen. Met het voorbereiden van de motie heb ik me zelf bezig gehouden en daar sta ik nog steeds achter". - Verschillen Hein van der Zande en het beoogde nieuwe raadslid van de PPRJPSP op nog meer punten flink van mening? "Ach, iedereen kleurt dat raads lidmaatschap op zijn eigen manier in. Cees Bos zal het zeker anders doen dan ik. Maar hij staat natuur lijk ook achter ons partijprogram ma. Ik hoop zelf in de raadscommis sie welzijn te blijven zitten als bur gerlid". Disco-dreunen Met belangstelling heb ik uw artikel 'Geluidswal kan overlast disco SJJO tegengaan' gelezen in het Leidsch Dagblad van 25 februari. Het is ontegenzeggelijk een op luchting te merken dat 'men' erkent dat de disco-jeugd de omwonenden tot overlast is. Tot voor kort lazen wij slechts dat de jongeren overlast zouden bezorgen. Tot mijn vreugde komen zelfs Harold, Michel en Wil- co tot de conclusie dat er iets moet veranderen, 'anders zal het hier he lemaal een zooitje (sic) worden'. Goh, denk ik, met deze jongens valt vast wel te praten. Helaas, te vroeg gejuicht. Nauwe lijks een kolom verder wordt door twee van deze jongens opgemerkt: "Wij denken dat er geen oplossing is voor de problemen met de buurtbe woners. Er is geen andere plek voor ons, en dus blijven we zitten waar we zitten". Met deze jongens valt dus helemaal niet te praten. Harold, Michel en alle anderen die dezelfde mening zijn toegedaan: natuurlijk is er wel een oplossing voor de moeilijkheden. Maar is het niet zo, dat voor jullie de oplossing bestaat uit het verder zwijgen van ■Ie buurtbewoners? Of anders ge formuleerd: de oplossing is gevon den zodra de omwonenden ophou den met klagen en jullie gewoon je gang kunnen gaan. Een uiterst merkwaardig en niet erg democra tisch standpunt. Voorts moet mij van het hart dat Dennis van Paasen zich nimmer bij mij heeft vervoegd om te horen of ik last van de jongeren had. Vanaf de ze plek kan ik hem melden dat ik wel degelijk last heb van de herrie en dat ik mij mateloos erger aan het gedrag van sommige jongeren. Tenslotte wil ik Dennis erop wij zen dat de heer Kruyt en mevrouw Bussemaker respectievelijk voor zitter en secretaris zijn van de Vere niging van Eigenaren van de Van Eysingastee en dat mevrouw On derwater voorzitter is van de huur dersvereniging van de Boer- haaveflat. Het zijn dus ten eerste niet alleen de eigenaren van de ter rasappartementen die zich bekla gen, maar ook de bejaarde huurders van de Boerhaaveflats. Ten tweede kan hij rustig aannemen dat de bei de voorzitters en de secretaris in het gesprek met het Leidsch Dagblad de mening van de verenigingen, hebben weergegeven en nie£ op per soonlijke titel een onderhoud met een verslaggever van het Leidsch Dagblad hebben gehad. Mw. C.M. de Vries Queridolaan 97 Oegstgeest Informatie gezocht over Het Paapje VOORSCHOTEN - Voor een ten toonstelling over het textielbedrijf Het Paapje, dat een tijdlang in Voor schoten gevestigd is geweest, zoekt kunsthistoricus E. Stapersma con tact met personen die informatie kunnen geven over het bedrijf. Stapersma heeft een brochure over Het Paapje geschreven die tij dens de expositie verkrijgbaar is. Het artikel dat dinsdag in deze krant verscheen is gebaseerd op in formatie van Stapersma die gedeel telijk is terug te vinden" in de folder. De tentoonstelling is van 6 tot en met 29 juli in het plaatselijke Am- bachts- en Baljuwhuis te zien. Voor informatie: E. Stapersma 071 - 134703. DEBAT - Twee weken voor de ge meenteraadsverkiezingen wordt er in Wassenaar een lijsttrekkersdebat gehouden. In de aula van het Rijn lands Lyceum spreken de lijsttrek kers van de partijen VVD, CDA, PvdA en D66 op 8 maart over ver keer, woningbouw en jongerenbe leid in Wassenaar. Groen Links, nog niet in de raad vertegenwoordigd, ontbreekt. De aanvang is 20.00 uur en het schoolgebouw ligt tegenover het Sterrenbad. WARMOND - 'Gij zult VVD stem men, als gij wilt verhinderen dat alle Warmondse spaarcenten in de volgende raadsperiode wor den opgemaakt', zo luidt een van de elf geboden van de Warmond- se WD. De geboden moet kiezers duidelijk maken dat politiek ge zellig is en de WD de gezelligste deelnemer is aan de gemeente raadsverkiezingen op 21 maart. De 'geboden' bestaan voor een deel uit bekende WD-standpun- ten, maar zijn wat zwaarder aan gezet. Zoals: 'Gij zult WD stem men, als gij vol van democrati sche beginselen, maar vrij van overbodige wetten, door het le ven wil gaan'. En: 'Gij zult WD stemmen, als gij houdt van open baarheid en inspraak bij alles wat de gemeente beslist, terwijl er toch daadkrachtig bestuurd wordt'. Meerdere geboden hebben be trekking op kwesties waaraan de meeste Warmonders zich erge ren. Dat de Dorpsstraat brand schoon moet zijn en het recreatie- eiland Koudenhoorn goed moet worden onderhouden, zal geen enkele Warmondse partij in twij fel trekken. Over de niéuwe in richting van de Dorpstraat, zal de komende raadsperiode nog een flink robbertje worden gevoch ten. De VVD geeft een voorzetje- met de stelling dat de paaltjes moeten verdwijnen. Een enkel gebod is wat ludie- ker. 'Gij zult WD stemmen, als gij een nuchter gemeentebestuur wilt hebben, dat toch een drankje in het gemeentehuis mag nutti gen'. Volgens de toelichting 'moe ten we er eenmaal voor waken el kaar niet te betuttelen'. Dat de li beralen graag met elkaar het glas heffen, bleek overigens al bij het begin van de verkiezingscampag ne. Wie begon met een avondje politiek café? Juist, de VVD. Of de WD alle beloften kan waarmaken, zal de komende raadsperiode moeten blijken. De liberalen lijken er vast in te gelo ven. 'Gij zult VVD stemmen, als gij niet houdt van partijen met holle woorden en loze kreten, maar prijs stelt op mensen die hun beloften kunnen nakomen', zo luidt het elfde en laatste gebod van de VVD. ZATERDAG 3 MAART Alphen opening loerseizoen wielerver eniging Avanti met ploegrit. start tussen 10.00 en 13.00 uur bij club huis De Start. Westkanaalweg. concert Aalsmeer mannenkoor 'Con Amore' en het 'Mispagekoor' uit Nieuwveen. aanvang 20.00 uur n Julia Lókoband in'Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. optreden band The Radios', in Hazerswoude Pyama Parly in jongerencen trum De Stek. aanvang 23.00 uur. Sleutelstad-wandeltocht over diverse afstanden, start tussen 9.00 en 15.00 uur vanaf de IJshal, Vondellaan. rommelmarkt bij Ons Eiland, Kortenaerstraat. van 10.00 tot 4.00 u i soloprogramma: 'Marli ne Bijl', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'L'Orage Dama ges'. door Orkater. aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleve- ringaplaats. optreden 'Splinks', Jazzpodium Hot House, aanvang 21.30 uur, De Waag. optreden Big Band Oegstgeest in Jazzcafé The Duke, Oude Sin-, gel. vanaf 22.00 uur. Leiderdorp kindervoorstelling 'Kok Harold kan nog meer', door Theatergroep Hobo, aanvang 14.30 uur in de Muzenhof. optreden 'Philop Paar Quintet' bij Jazzclub Wagenschuur, aan vang 21.30 uur in de Hollandse Tuyn, Hoofdstraat. Ter Aar 1 informatiebeurs voor videofil mers, smalfilmers en dia-makers, van 10.30 tot 17.30 uur in het Dorpshuis, Kerkweg. Voorschoten uitvoering van het blijspel 'Cac- tusbloei', door Toneelgroep Voor Warmond optreden 'Challange'. Boerderij Meerrust, Dorpsstraat, aanvang 22.00 uur. ZONDAG 4 MAART Alkemade uitvoering van 'Lieve God ze draaien me dol', door toneelvere niging St. Pancratius, aanvang 20.00 uur, Tulpenzaal. Alke burcht, Roelofarendsveen. Alphen opening toerseizoen wielerver eniging Avanti met ploegrit, start tussen 10.00 en 13.00 uur bij club huis De Start. Westkanaalweg. derde voorronde talentenjacht in de grote zaal van zwembad De Thermen, aanvang 13.30 uur. Literair Café Alphen. met Berg man, Willem Desmense en Rik van Boeckel. aanvang 14.30 uur Hazerswoude concert door de ensembles Preto Rosso' en 'Egia', en he Koudekerk fietsexcursie IVN Ruigekade. start om 14.00 uur, hoek Matteka- de/Lagewaard. Leidse Hout, vertrek vanaf het Theehuis. orgelconcert Petra Vreenswijk, 19.00 u.. Waalse kerk, Breestraat. kindervoorstelling (vanaf 6 jaar): 'Winterslaap', door Me vrouw Smit, 15.00 uur LAK-Thea- ter, Cleveringaplaats. Leiderdorp Nieuwkoop zondagmiddagconcert Foren sen Blaaskwintet, aanvang 16.00 uur m 't Regthuys. Voorschoten uitvoering van het blijspel 'Cac- tusbloei', door Toneelgroep Voor schoten. aanvang 14.30 uur in het Cultureel Centrum, Mari|kelaan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15