Brouwer verkoopt zijn Crest-hotels Franse minister mengt zich in conflict met Duitse DG Bank 'Voorzitter Duitse bank praat onbewust met mij Bass wil zich toeleggen op Holiday Imi-keten Kok duur uit met nieuwe staatslening Nederlandse les voor 100 Russische boeren Philips verliest met ellips bijna winst licht-divisie 1LADA VRIJDAG 2 MAART 1990 LONDEN (ANP) De Britse brouwerij Bass gaat haar keten Crest-hotels in Groot-Brit- tannië en Nederland verkopen. Onder die 47 hotels zijn de Amsterdamse hotels Caransa Crest, Schiller Crest, Rembrandt Crest en Doelen Crest. Alleen Crest-hotel aan de Boele laan blijft in het bezit van de bierbrouwer. Bass heeft geen kendgemaakt, ma den menen dat de verkoop tussen de 350 en 450 miljoen pond zal op brengen (tussen de 1,1 miljard en de 1,5 miljard gulden). De Crest-keten bestaat voornamelijk uit vier-ster- renhotels en wordt verondersteld DEN HAAG (GPD) De staat gaat geld lenen tegen 9 procent rente. Met de nieuwe lening moet de mi- erkoopprijs be- dit jaar een winst van 25 miljoen experts in Lon- pond (80 miljoen gulden) te beha len. Bass wil zich geheel concentreren op de exploitatie van de Holiday Inn-keten van bijna 1400 hotels over de gehele wereld. Bass verwierf in augustus vorig jaar de Holiday Inn- hotels in de Verenigde Staten, Ca nada en Mexico voor een bedrag van 1,98 miljard dollar. In mei 1988 had Bass al het eigendom verwor ven van de Holiday Inn-hotels bui ten de Verenigde Staten en Mexico voor 475 miljoen dollar. Voor het be heer van de keten werd Holiday Inns International gevormd. Een deel van de Crest-hotels wordt verbouwd tot Holiday-Inn hotel, een deel wordt verkocht, om dat die niet in aanmerking komen voor verbouwing. De verkoop be staat uit 43 Crest-hotels in Groot- Brittannié en vier van de vijf Crest- hotels in Amsterdam. Bass behoudt behalve het Amsterdamse ook vier Crest-hotels in Groot-Brittannië in Gatwick, Maidenhead, Edinburg en Leeds en de Crest-hotels in Antwerpen, Florence en Bologna. "Deze hotels worden omgebouwd. Bass is niet de enige eigenaar die momenteel zijn hotels te koop aan biedt. Vorig jaar bood de Britse Ladbroke Groep zijn hotels, waar onder dat in Noordwijk, tekoop aan om zich te concentreren op de Hil ton-hotels die in het bezit zijn van Ladbroke. Het hotel in Noordwijk was toen te klein om omgebouwd te worden. Concurrent brouwer Al lied-Lyons kondigde afgelopen de cember de verkoop van zijn 43 Em bassy-hotels aan die tussen de 275 en 300 miljoen pond moeten op brengen. nister van financiën diep in de por temonnee duiken voor het betalen van de rente. De laatste (gewone) staatslening droeg nog een rente van 8,25 procent. Dinsdag gaat de inschrijving open voor een zogeheten 'toon banklening'. Dat houdt in dat de le ning niet beperkt blijft tot het be drag dat de minister van financien dinsdag binnen kan halen, maar dat vanaf woensdag ook obligaties van deze lening 'over de toonbank' te koop zijn bij de Agent van Financi- De omstandigheden voor de uit gifte van de staatslenig zijn erg on gunstig, omdat de rente nu erg hoog is. De ontwikkelingen tussen West en Oost-Duitsland hebben het ren tepeil omhoog gejaagd. Daardoor is de koers van obligaties die indertijd met een rente 8,25 procent zijn uit gegeven al flink gedaald. De obliga ties op de Amsterdamse Effecten beurs waren gisteren al ver wegge zakt. Blijft op de kapitaalmarkt de ren te omhoog gaan, dan zullen de koer sen waartegen op de nieuwe lening zal worden ingeschreven, onder de 100 liggen. In dat geval haalt de mi nister minder geld binnen dan waarvoor hij schuldbewijzen uit geeft. In het omgekeerde geval kan hij meer geld uit de markt halen. Bij de inschrijving van dinsdag zal blij ken of en zo ja hoeveel de minister van financiën moet toeleggen op de lening. Na de inschrijvingsdag kan de Agent van Financiën (die de staats leningen verzorgt) obligaties van deze lening blijven verkopen. Daaar gelden minimumbedragen en het gebeurt tegen een nader vast te stel len koers. Daarmee kan het bedrag dat de staat op deze 'toonbankle ning' binnenhaalt, nog oplopen. De lening wordt aangegaan voor tien jaar en zal op 15 mei 2000 in één keer worden afgelost. Economie kort MOSKOU (ANP) - Honderd boeren families in de omgeving van Mos kou zullen zich met Nederlandse steun toeleggen op kasbouw en vee teelt. Ambtenaren van het Sovjet- russische en het Nederlandse mi nisterie van landbouw hebben hier over een akkoord gesloten, zo meldt het Sovjetpersbureau Tass. Moskou kampt met een groot gebrek aan verse groente. Nederlandse specialisten zullen de Russen bijstaan om geschikte boeren voor het project te kiezen. Ook zullen de Nederlanders helpen bij het opzetten van organisatie structuren, marketing-systemen en het introduceren van moderne ap paratuur. De boerderijen worden in de loop van dit en het volgende jaar opgezet. Dit jaar lopen een aantal Russi sche boeren in Nederland stage om inzicht te krijgen de productie van aardappels en groente in kassen en de veefok. Ook onderzoeken zij het Nederlandse wetenschappelijke landbouwonderzoek en het functio neren van landbouwcoöperaties. Woensdag nam het Sovjet-parle ment al met grote meerderheid een wet aan waardoor burgers nu grond mogen pachten. De wet maakt een einde aan Stalins opvatting van 'so cialistische eigendom' waarbij bur- ACCEPTGIRO - Er is al geruime tijd informeel overleg gaande tus sen een aantal grote organisaties over de invoering van een heffing op acceptgirokaarten door de Ne derlandse banken. Dit hebben woordvoerders van verschillende nutsbedrijven, ziekenfondsen en de branche-organisaties van postor derbedrijven en tijdschriftuitgeve rijen, gisteren verklaard. gers geen privé-gebruik van de grond was toegestaan. De wet die direct van kracht is ge worden, maakt deel uit van een plan van Sovjet-leider Michail Gor- batsjov de economische crisis in het land te bestrijden. De nieuwe wet regelt de uitgifte van grond aan Sov jet-burgers door collectieve boerde rijen en plaatselijke autoriteiten. Op deze grond mag landbouw bedre ven worden of gebouwd worden. De burgers mogen het toegewezen land niet verkopen, weggeven of ruilen. Wel mogen de bezitters de grond nalaten aan hun kinderen. Voor de grond zal jaarlijks belasting moeten worden. Staking dreigt weer in Oekraïne MOSKOU (DPA/UPI) - In Do netsk. de hoofdstad van de mijn streek in het zuiden van de Oekraï ne, dreigt opnieuw een staking. Als de voltallige communistische par tijleiding daar niet opstapt, dan wordt het werk vandaag neerge legd. De belangrijkste eis van de mijn werkers is dat de regionale partijlei ding aftreedt. "De partij dient zich met de ideologie bezig-te houden, maar ze ruïneert de economie", zei Nikolaj Volynko die voorzitter is van het stakingscomité in Donetsk, een stad met 1.1 miljoen inwoners in de Oekraïne. Vorig jaar zomer lag de kolenwin- ning in het Don-bekken ruim een week stil, toen de mijnwerkers in de hele Sovjetunie staakten voor hoger loon en betere werk- en leefomstan digheden. EINDHOVEN (GPD) - De 'DAT- recorder' wordt, als het aan Phi lips ligt, nog voor het eind van dit laar in Europa geïntroduceerd. Daar wordt in Europa en de Vere nigde Staten aan gewerkt, aldus de divisieleider voor consumen- ten-electronica en toekomstig topman van Philips. J.D. Tim mer. gisteren in Eindhoven bij de presentatie van de redelijke jaar cijfers. Na lang touwtrekken be reikte de industrie vorig jaar een akkoord over met name de au teursrechten voor deze 'cd-achti- ge' muziek-recorder. Philips kan zowel de recorder op de markt brengen als de muziek via de dochteronderneming Polygram. De divisie consumenten-electro- nica (radio's, tv's, hifi, video.) het voormalige zorgenkindje draagt weer een steentje bij aan de winst van het bedrijf. Al zal het leeuwedeel van de honderden miljoenen afkomstig zijn van dc cd's van Polygram. De lichtdivi- sie doet het nog steeds voortreffe- lijk, bij de componenten word meer dan ooit de beeldschermen en monitoren verkocht. Mede hierdoor is Philips er in geslaagd de nettowinst over 1989 met 30 procent te laten stijgen tot 1,37 miljard. Daarin is de verkoop van onderdelen van het concern en de verkoop van onroerend goed zijn meegeteld. De verkoop van Polygram leverde als 'bijzon dere bate' 588 miljoen op, terwijl die van het hoofdkantoor in Pa rijs als 'bijzondere inkomst' ruim 300 miljoen in het laatje bracht. Echt tevreden toonde Philips- president Cor van der Klugt zich donderdag niet bij de presentatie van de jaarcijfers. Het rendement is nog steeds niet geweldig. De nettowinst als percentage van het eigen vermogen wordt nu door de huidige topman Van der Klugt als belangrijkste maatstaf voor het succes van het concern gehan teerd. Dat percentage kwam in 1989 uit op 8,2 en moet naar 10. al dus de Philips-president. De chips en vooral de compu ters houden de Philips-top in een wat gedrukte stemming. De snel le overschakeling van het ene op het andere computersysteem zorgt volgens Van der Klugt voor grote terughoudendheid bij de klant. Bovendien is er een gewel dige druk op de prijzen en blijft het concern een conservatieve manier van winst- en verliesreke ning hanteren. "Bedrijven als Een opengewerkt model van de i op de televisie. De lichtdivisie i i voetbalwedstrijden Nixdorf en Wang zi jn er aan be zweken, wij lijden grote verlie zen. Maar als je de komende tien jaar in deze snel-groeiende markt wil blijven, moet je de kaken maar even stijf op elkaar hou den". aldus Van der Klugt. Het streven is er op gericht de verlie zen zo veel mogelijk te beperken. Hetzelfde geldt voor de chip-fa- bncage. alhoewel Van der Klugt verwacht dat in de loop van dit jaar de vraag naar de chips waarin Philips zich gespecialiseerd heeft aan zal trekken. De geavanceerde (Mega-)chips zijn voor Philips al eerder tot het hoogste strategi sche belang verheven, onder meer vanwege de toepassing in steeds gecompliceerder consu- menten-electronica als de 'high definition tv' (HD-TV). Op beide terreinen waren de verliezen vooral in de Verenigde Staten ge maakt. Het afslanken van de Philips- organisatie betekent nog steeds een verdere inkrimping van het aantal personeelsleden. Nadat twee jaar geleden het getal van 20.000 minder werknemers over de hele wereld is genoemd, zit Philips "redelijk op schema met 14.000 a 15.000", aldus Van de Klugt. Het aantal werknemers daalde in 1989 van 313.300 naar 304.800 in inmiddels 346 fabrie ken. Het afstoten van grote onderde len van het concern behoort vol gens Van der Klugt nu tot de ver leden tijd. Na het op de beurs ver kopen van 20 procent aandelen Polygram is er geen enkele reden de muziekmaatschappij verder te 'vervreemden'. De samenhang tussen hardware (afspeelappara- ten) en software (de muziek) zal alleen maar sterker worden, aldus Timmer. Van der Klugt wil niet uitsluiten dat er aan de "kanten nog wat bijgeschaafd zal worden. Maar met wat we nu hebben wil len we verder gaan". Het verko pen van defensie-electronica - met name de activiteiten in Zwe den en in Nederland (Hollandse Signaal) kwam volgens Van der Klugt net op tijd. Ongetwijfeld doelend op de teruglopende op drachten vanwege de ontspan ning in Europa. Gisteren werd bekend dat de lampenfabriek haar Westduitse defensie-elektromca branche Philips Systeme und Sondertech- nik (PSS) heeft verkocht aan het bedrijf Deutsche System-Tech- nik GmbH (DST). T sjechoslowaldje staat privébezit bedrijven toe PRAAG (AP) Het Tsjechoslo- waakse parlement heeft giste ren een wetsvoorstel goedge keurd dat particulier onderne merschap mogelijk maakt. Tot nu toe was particulier eigendom van productiemiddelen illegaal en iedere vorm van particulier ondernemerschap uitgesloten. Regeringswoordvoerder Zby- nek Fiala zei dat de wet geen grens stelt aan het aantal men sen dat toekomstige onderne mers in dienst mogen nemen en aan hun te bezitten eigendom men. Omdat Tsjechoslowakije door tientallen jaren van gecen traliseerde plan-economie geen enkele ervaring heeft met de materie, is voor de wet op onder nemingen met gemeenschappe lijk kapitaal westerse wetgeving als basis genomen, zei Fiala. PARIJS (DPAïKRF) - De Franse minister van financiën en economi sche zaken, Pierre Beregovoy, heeft zich vierkant achter de banken in zijn land geschaard die zijn verwik keld in een conflict met de Deut sche Genossenschaftsbank (DG Bank). Beregovoy verlangt dat de centrale bank van Frankrijk krach tig ingrijpt. Het conflict draait om obligaties die DG Bank bij Franse banken in onderpand heeft gegeven. De Fran se instellingen zeggen dat DG Bank mondeling heeft toegezegd die obli gaties terug te kopen, ook al zijn ze inmiddels met vijftien procent in waarde gedaald. Koopt de West duitse bank de stukken inderdaad terug, dan zit zij met een verlies van 600 miljoen frank. DG Bank voelt er dan ook niets voor de obligaties terug te nemen en zegt dat er slechts een optie bestaat om een groot deel van de waardepa pieren terug te kopen. De betrok ken Franse banken - het zijn er on geveer negen - hebben laten weten dat DG Bank bij de overdracht van de obligaties heeft gezegd ze binnen een maand terug te zullen kopen of ze nog een maand langer in Frank rijk te laten. Beregovoy is het met de Franse banken eens dat DG Bank toezeg gingen heeft gedaan. Hij noemt het in het belang van de internationale kapitaalmarkt dat ze worden nage komen. Het is volgens hem de ver antwoordelijkheid van de banken, maar ook de autoriteiten, om daar op toe te zien. Jacques de Larosière, Geen ontslag Het verlies van 100 van de 425 vaste arbeidsplaatsen bij Beiersdorf in Almere vindt in principe zonder ge dwongen ontslagen plaats. Die toe zegging hebben de gezamenlijke vakbonden gekregen van de Neder landse directie van Beiersdorf. En kele weken geleden weigerde de di rectie van Beiersdorf nog de garan tie te geven dat de personeelsver mindering tussen nu en eind 1991 zonder gedwongen ontslagen zal plaats vinden. VVIO en NMV De Vereniging van Verplegenden en Verzorgenden In Opstand (WIO) en de Nederlandse Maat schappij voor Verpleegkunde (NMV) gaan op basis van hetzelfde eisenpakket de onderhandelingen in voor een cao voor het Zieken huiswezen. Dit is mogelijk gewor den nadat de WIO haar eisen heeft terug geschroefd tot het niveau van de reeds eerder bekend geworden NVM-voorstellen. Investeringssubsidies Staatssecretaris Bukman (economi sche zaken) verlaagt de uitbrei dingspremie in de IPR (Investe ringspremieregeling) van 15 tot 10 procent voor investeringen in uit breidingen van bedrijven die meer dan vijfjaar na de vestiging plaats vinden. Het is de enige wijziging in de premiëring van regionale projec ten voor dit jaar. waarvoor net als in 1989 in totaal 255 miljoen gulden be schikbaar is. zo blijkt gisteren uit een brief van Bukman aan de Twee de Kamer. Minderheden Leden van etnische minderheden in ons land moeten snel de Neder landse taal onder de knie krijgen en een vak leren. Anders lopen zij de kans van de markt gedrukt te wor den door bijvoorbeeld voormalige DDR-burgers die zich na de Duitse eenwording op de EG-arbeids- markt aanbieden. Deze waarschu wing legde drs. L. B. E. Vonk van het Koninklijk Nederlands Onder- nemersverbond (KNOV) donder dag op tafel tijdens een themadag over minderhedenbeleid in Arn hem. Beleggkss^xpc1*!' Rienk Kamer heeft ook na rechtzaak nog praatjes HILVERSUM - "Mijn voordelen zijn dat ik zelf juridisch mee kan denken en dat ik een dikke huid, ge duld en tijd heb", zegt de 47-jarige gelddeskundige Rienk Kamer. Daarmee gewapend wil de man, die deze week na een proces van acht jaar door de rechtbank in Amster dam werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichting en verduistering van beleggers via zijn American Land Program, een 'tweede actie' gaan ondernemen. door Hans Amesz "Ik wil nu eens kijken hoe al die mensen die een boze rol hebben ge speeld in deze zaak aangeklaagd kunnen worden. Daarbij zal ik niet de klassieke weg bewandelen, maar nieuwe mogelijkheden bedenken. De samenleving is door het optre den van het justitie-apparaat ge schaad. Dat hele proces waarvan ooit gesteld is dat het misschien wel over de grootste fraude van de eeuw ADVERTENTIE EN w VOORDELIG EEN PROEFRIT LEVERT HET OVERTUIGEND BEWIJS HÉÉL VÉÉL AUTO VOOR WEINIG GELD Autobedrijf van Haasteren Leiden B.V. Potgieterlaan 32 - 2321 XZ - Leiden teleloon 071 -31 08 00/31 43 31 ging, is teruggebracht tot een velle tje (Kamer is wel veroordeeld tot een boete van 2.500 gulden wegens valsheid in geschrifte, red.) uit een dossier van in totaal 15.000 pagina's. Uiteraard heeft dat miljoenen ge kost". Rienk Kamer, die in Nederland. België en Amerika in voorarrest heeft gezeten, zegt dat hij niet door wraakgevoelens wordt gevoed. "Ik kan niet haten. Ik ben ook nooit kla gerig geweest, want ik heb altijd ge weten dat als je je nek uitsteekt je ook risico's loopt". Niettemin wil hij ervoor zorgen dat de hele kongsi van mensen die ervoor gezorgd heeft dat hij acht jaar onder verden king stond, nu 'ook eens een leuke tijd beleeft'. Daartoe behoort onder andere de openbare aanklager J. de Bruin, destijds een officier van justitie met 'veel kapsones, die in de pers zei dat hij zoveel van fraude wist'. "Die man moet weg, want hij deugt niet voor zijn taak". Maar ook bij voor beeld tv-mensen en andere 'aange vers' die hem al bij voorbaat 'ver oordeelden' zullen nog veel van hem horen. "Ik ben één van de wei nigen die zo'n actie aandurft. Zoiets hebben ze in dit land nog nooit ge- Psychose Kamer is door de justitiële 'psycho se' een hoop inkomsten misgeiopen en als hij de nadelen van beleggers daarbij rekent, zal de rekening die hij heeft aan te bieden toch al snel in de tientallen miljoenen guldens lo pen. Hij voegt daaraan toe dat aan- getpond moet worden dat de schade rechtstreeks is ontstaan doordat er een proces tegen hem liep (overi gens zijn zowel de officier van justi tie als Kamer zelf in hoger beroep gegaan) en dat dat geen eenvoudige zaak is. Dat wil hij eerst precies gaan uitzoeken. Van zichzelf zegt Kamer dat hij een man is met vrij veel zelfovertui- ging. Wie met hem praat zal er wel licht niet aan ontkomen dat als een Rienk Kamer: Vooralle topmensen in het bedrijf is het handig c in boekjette staan". understatement te beschouwen. Ze ker als het gaat over zijn 'vak": geld deskundige. Nadat hij na een hech tenis van in totaal zo'n acht maan den vrijkwam, zette hij 'nieuwe za ken' op, die een combinatie van journalistiek en zakelijk financiële ervaring in de wereld van beleggin gen' behelsen. Rienk Kamer geeft nu een beleggingsnieuwsbrief uit, praat een 06-lijn vol ("hallo Neder land, dit is de financiële informatie lijn met Rienk Kamer op Europa's grootste computeren is actief als beursspeculant. Volgens Kamer is zijn beurslijn een 'enorm succes'. In geld uitge drukt betekent dat een miljoenen onderneming. Elke dag bellen er tussen de 6000 en 10.000 mensen. Kamers 'analyse' van en 'strategie' op de financiële markten duurt da gelijks ongeveer een kwartier. De 06-bellers tellen daar 50 cent per mi nuut voor neer, waarvan de lijn 20 cent netto overhoudt. De adviseur, die naar eigen zeggen door compu ters, modems en telefoons met alle financiële centra in de wereld ver bonden is, beweert dat iedereen die enige betekenis heeft in 'zaken beurs' naar hem luistert. "De hele beroepswereld durft nauwelijks voor twee uur 's middags adviezen aan klanten te geven, want voor die tijd hebben ze Kamer nog niet ge hoord". Pöhl "Watje in beleggingen moet doen", doceert Kamer, "is bepalen wat voor periode je hebt in welke sec tor". Wat zoveel wil zeggen dat er goede en slechte periodes zijn voor de verschillende soorten beleg- gingscategorieén: aandelen, obliga ties, onroerend goed, edele metalen (goud), liquiditeiten. De kunst is nu die periodes te bepalen en vervol gens te handelen. "Verkopen op het juiste moment, dat is de kunst. Dus niet denken: het zal binnenkort wel weer goedkomen". In de huidige tijd moet je, aldus Kamer, bijvoor beeld geen aandelen en obligaties hebben. Spreiding over alle beleg gingscategorieën acht hij uit den boze. want dan combineer je per de finitie het goede en het slechte en dat levert dus niets op. Waar haalt de man. die nauwe lijks onder twijfel gebukt gaat, zijn informatie vandaan? Kamer: "Ik ken natuurlijk zeer veel mensen en ik kan ze inzetten. Dat betekent dat de president van de Bundesbank, Pohl, wel eens met iemand kan pra ten van wie hij niet weet dat hij ei genlijk met Kamer praat. Boven dien zijn alle topmensen in het be drijfsleven met geld bezig en dan is het niet onaangenaam om bij Ka mer in het notitieboekje te staan". president van de Franse centrale bank. zou dezelfde mening zijn toe gedaan. Bundesbank-president Pö hl inmiddels op de hoogte gesteld. In de Franse pers zijn berichten ver schenen dat de Franse banken wel licht de rechter zullen inschakelen om de zaak in het reine te brengen. Snelle verkoop verrast directie deurenfabriek ZAANDAM (GPD) De top van de deurenfabrikant Bruynzeel Zaan dam noemt het besluit van het Brit se concern BET om zich terug te trékken uit de bouwmarkt 'verras send'. Het is de bedoeling dat een nieuwe BV in Nederland wordt op gericht die de aandelen van de Ne derlandse bedrijven overneemt van BET Holdings. BET wil haar Britse dochter Boulton Paul Group, samen met de eveneens Britse Anglian Win dows, afstoten. Tot Boulton Paul behoort de Zaandamse onderne ming. Naast de deurenl'abrikant be horen ook de Nederlandse timmer fabrieken Stam Lopik en Kuin Schagen tot de Boulton Paul Group. Volgens H. Swarte, hoofd produktie van Bruynzeel Zaandam, is er woensdag een 'informatief ge sprek geweest met David Chonery, voorzitter van Boulton Paul. De Nederlandse bedrijven worden door BET in een nieuwe besloten vennootschap in Nederland onder gebracht. Volgens de top van Bruynzeel heeft het verrassende be sluit geen gevolgen voor de be drijfsvoering van de Nederlandse ondernemingen. "We zijn niet bang voor de toekomst", aldus Swarte. Het is nog een paar maanden gele den dat Bruynzeel Zaandam een on derkomen kon vinden bij de Engel se bouwdivisie. Bruynzeel ging in^ oktober vorig jaar verregaand sa-* menwerken met Boulder Paul om haar positie op de Britse bouw markt te verstevigen en klaar te zijn voor Europa 1992. BET wil de Britse bouwdochter 'als één eenheid ver kopen'. De vorm echter waarin de verzelfstandiging plaats gaat vin den, wordt nog nader onderzocht. Boulton Paul heeft afgelopen jaar een omzet behaald van 330 miljoen pond sterling en noteerde een winst van 46,6 miljoen pond. Daarmee le verde deze dochter 15 procent van BET's totale omzet en 16 procent .van de gehele concernwinst. Met de voorgenomen afstoting van Boulton Paul wil BET zich te rugtrekken op de kernactiviteiten in de dienstverlenende sector. Vol gens de topman van BET. Nicholas Wills, verkoopt hij de bouwdivisie dan pas als de kopers de meerwaar de van de bedrijven erkennen, on danks het ineenzakken van de bouwmarkt. "We hebben in de afge lopen vijf jaar deze divisie uitge bouwd. Maar consumentenvraag en marktonderzoek lieten ons de be slissing nemen om ons terug te trek ken op de dienstverleningssector", aldus Wills in een verklaring.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7