Ik houd er niet van om meteen die trap af te gaan' Frank Masmeijer presenteert morgen weer Holiday Show Veronica hoeft geen boete te betalen na uitzenden Bond-film Radio 10 blijft op de kabel BADPAK VAN MARILYN Veronique wil betalen voor 'Jaap Aap' INGEN Ncmm, w ió mmu mf. v/oesi'- PAGINA VRIJDAG 2 MAART 1990 HILVERSUM - Het Commissariaat voor de Media zal Veronica HILVERSUM Terwijl mogelijk de zoveelste storm om de huizen giert neemt Frank Masmeijer zijn kijkers morgenvond mee naar de zon. In zijn Holiday Show, die nog een aantal keren zal wor den uitgezonden, pro beert hij alvast een zonni ge vakantiestemming in de huiskamers te brengen. Elke show heeft een be paald thema en er zijn va kantiereizen en geldprij zen te winnen. "Het is uiteraard geen toeval dat we juist vorige maand met onze show begonnen zijn" verklaart Frank Masmeyer. "heel wat men sen zitten al vakantiefolders door te bladeren voor de zomervakan tie of zij gaan of zijn al op winter sport. Wij geven in de show ook enkele vakantietips". door Stella Leenders Voor de 28-jarige presentator is de Holiday Show het eerste programma waar hij vanaf het begin nauw bij betrokken is ge weest. "Ik hou er niet van om vlak voor de uitzending aan te komen en meteen die trap af te gaan. Voor deze show heb ik sa men met producer Theo Smit het thema vakantie bedacht. We wil den eerst Europa nemen vanwe ge die Europese eenwording, maar dat spreekt niet zoveel mensen aan". De voorbereidingen van de Holiday Show hebben een half jaar in beslag genomen. Aan het decor is veel aandacht besteed. "Ik ben echt heel blij dat we voor het decor Roland de Groot heb ben. want ik vind hem de beste decorbouwer die er is" zegt Mas meyer bewonderend. Hoofdrolspelers van de Holi day Show zijn de zes kandidaten. Drie koppels die met elkaar op vakantie zijn geweest strijden om de hoofdprijs, een superva kantie. Twee van de drie koppels zijn in de show gekomen na een auditie. Het derde 'team' wordt tijdens de show uitgekozen. Mas meyer: "Op een gegeven mo ment komt er een bus met veer tig koppels de studio ingereden met wie ik een spel ga doen. Het koppel dat wint, doet mee aan de rest van de show". Frank Masmeyer: "Mijn De spelrondes worden afge wisseld met het showblok waar in een buitenlandse stad centraal staat, Frank Masmeyer met een bekende Nederlander een duet vertolkt en een beroemde bui tenlandse artiest wordt gepre senteerd. Carrière De Holiday Show is voor Mas meyer de grootste show die hij groeit gelukkig gestaag". ooit op de buis heeft gebracht. "Ja, mijn carrière groeit gelukkig gestaag", zegt hij lachend. Een aantal jaren geleden begon hij bij de NCRV met de 'helemaal al leen in je eentje show', daarop volgden de 'Frank en Vrij Show', 'G'Oud en Nieuw' en 'Dinges'. De presentator hoopt dat dit nieuwe programma aanslaat, want dan volgen er waarschijn lijk meer afleveringen. (foto GPU) "Voor mijzelf roept deze show weer herinneringen op van toen ik nog in Spanje werkte als pre sentator in amusementshows. De mensen zijn altijd zo vrolijk op vakantie. Ik hoop dat de kij kers helemaal in de vakantie sfeer raken als ze met hun kopje koffie voor de buis zitten". geen boete opleggen voor het te vroeg uitzenden van de James Bond-film Never say never again. Dat heeft het commissariaat gisteren besloten. Dc Stichting Kinderkast, die zegt te waken over de belangen van kinderen, had een klacht ingediend omdat Veronica de film al vanaf tien over zeven 's avonds op het net bracht, terwijl dat volgens de Mediawet pas vanaf acht uur had gemogen. Volgens de Mediawet mogen speelfilms die door de filmkeu ring zijn beoordeeld voor twaalf jaar en ouder, pas vanaf acht uur op het scherm worden gebracht. Never say never again viel volgens de filmkeuring in die categorie. De film werd door Vero nica uitgezonden op de avond dat de Joop van den Ende-sterren zich in het programma Zet 'm op 4 bij Veronique presenteerden. Veronica voerde tegen de klacht aan dat andere Bond-films door de keuring waren beoordeeld voor alle leeftijden. Boven dien mogen series als The A-team, die nooit door dc filmkeuring zijn beoordeeld en veel gewelddadiger zijn, wel voor achten worden uitgezonden. Veronica erkende wel de Mediawet te heb ben overtreden. Het commissariaat heeft besloten niet tot een sanctie over te gaan omdat het 'begrip had voor de situatie'. alle leeftijden HILVERSUM (ANP) - Radio 10 mag op de kabel blijven. Het Commissariaat voor de Media heeft dat gisteren beslist. Omdat Radio 10 uitzendt onder verantwoordelijkheid van de Italiaanse maatschappij Rete Zero. die al ruim tien jaar radioprogramma's uitzendt, wordt Radio 10 geacht een buitenlandse zender te zijn. Directeur J. Soer van Radio 10 reageerde gisteren verheugd op het nieuws. De commerciële radiozender is behoorlijk in de financiële problemen gekomen omdat adverteerders vreesden dat hij van de kabel af zou moeten en daarom geen langlopende contracten wilden afsluiten. Volgens Soer is de situatie op het moment nog steeds slecht, maar hij verwacht dat vanaf nu er weer zaken te doen valt met de adverteerders: „Het jaar is nog niet verloren". HILVERSUM (GPD) Joop van den Endc wil voor het Veronique-programma Jaap Aap van André van Duin gebruik blijven maken van beelden van de NOS. Hij is be reid daarvoor eventueel te betalen. De NOS heeft Veronique laten weten dat de commerciële zender geen toestemming heeft om NOS-beelden in het programma te gebruiken. Veronique moet daarvoor be talen of stoppen met het gebruik van de beelden, aldus juridisch adviseur B. Geer- sing van de NOS in een brief aan Veroni que. Geersing schreef op 21 februari dat hij had vastgesteld dat in de uitzending van Jaap Aap van 15 februari NOS-beelden van de troonrede en van het Europees Kam pioenschap voetbal te zien waren. In dc uitzending van 21 februari, de dag dat Geersing zijn brief naar Veronique schreef, waren in Jaap Aap opnieuw NOS-beelden te zien. Daarop schreef de NOS-adviseur opnieuw een brief aan Veronique waarin de NOS dreigde met juridische stappen te gen de commerciële zender. In de aflevering van Jaap Aap van eergis teren werden volgens een woordvoerder van Joop van den Ende, de producent van het Van Duin-programma, ook NOS-beel den gebruikt. "Wij hebben de NOS inmid dels laten weten dat wij bereid zijn voor het gebruik van de beelden te betalen. Maar we vinden het jammer dat de NOS zo op de strepen gaat staan, want er zijn ook NOS-prograinma's die gratis beelden van ons gebruiken. Lopend Vuur heeft van ons beelden gekregen voor een programma over reclame op tv." Op de vraag of Van den Ende de NOS hiervoor nu ook een rekening gaat sturen, zegt de woordvoerder: „Dat is een logische conclusie. We wachten echter wel eerst het antwoord van de NOS af." Een woordvoerder van Veronique noemt het flauw van de NOS dat Van Duin de beelden niet meer mag gebruiken. „Het is duidelijk dat sommige publieke omroepen bezig zijn spijkers op laag water te zoeken. Wij hebben geen behoefte om op dezelfde te reageren." LONDEN - Een platenmaatschappij in Londen heeft ongeveer 11.000 gulden neergeteld voor een badpak van Marilyn Monroe. De voormalige filmster heeft liet pak in 1954 in de film There's no busi ness like show business" gedragen. De opbrengst komt ten goede aan het fonds Rock tegen repa triëring Het fonds is in het leven geroepen door de gitarist Steve Hackett van de rockgroep Genesis en is bedoeld ter ondersteuning va.n Vietnamese vluchtelingen. De platenmaatschappij wil het badpak gebruiken om de carriere an de zangeres Pauline Bailey, die veel gelijkenis vertoont met Ma- dyn Monroe, een extra impuls te geven. Bailey zal het badpak bin nenkort in een video dragen. Op bijgaande foto toont een andere 'dubbelgangster' van Marilyn. Jackie Burdett, het kostbare pakje. Tot en met morgen wordt in het RAI-gebouw ir. Amsterdam de 11de Europese Antiquarian Bookfair gehouden. De Ameri kaanse handelaren Richard M. Lan en Seyula Martaya uit New York tonen hier de 'discorsi' van Ga lileo. die op de 'markt' te zien en te koop is. Deze eerste druk da teert uit 1638 en werd uitgege ven in Leiden. (foto anp) Gezamenlijke zegel De Verenigde Staten en de Sov jetunie gaan dit najaar samen vier postzegels uitgeven, hebben de Amerikaanse posterijen gisteren bekendgemaakt. Twee zegels zijn ontworpen door een Amerikaan se graficus en stellen een dolfijn en een zwaardwalvis voor. De andere, van de hand van een Sovjet-kunstenaar, tonen zee leeuwen en een zee-otter. De ze gels krijgèn een waarde van res pectievelijk 25 dollarcent en 25 kopeke, en zullen op 3 oktober ge lijktijdig in Baltimore en Moskou worden uitgegeven. Mannen gezocht Een ondernemende Britse boerin heeft haar vier dochters ten hu welijk aangeboden in een blad voor boeren waarin doorgaans vee te koop wordt gevraagd ol aangeboden. „Naar mannen snakkende dochters van Zelofe- had zoeken sterke makkers voor hun levensweg", luidt de adver tentie in „Farmers Weekly". Janet Cross uit Bath is tot de advertentie gekomen uit zorg dat haar dochters, die tussen 27 en 32 zijn, een geschikte man vinden. „Ik wil alleen maar dat ze trou wen en gelukkig worden", aldus moeder Cross. „Het zijn stuk voor stuk lieve dochters met een ver antwoordelijke baan. Ze hebben veel vriendjes gehad, maar tot dusver heeft niemand het tot schoonzoon gebracht". Ze heeft de ongeschikte reageerders uitge- zeefd voordat zij een lijst met seri euze gegadigden doorgaf aan dochter Sally, een 31-jarige b-ver- pleegkundige. Op de advertentie is veel gerea geerd. „Het was een grap die uit de hand gelopen is. Het liefst ver geten we de hele zaak", zegt de 29- jarige dochter Trudy die op de ad ministratie van een ziekenhuis werkt. Reünie oud-Zeeuwen Al meer dan 30 jaar is Joop van der Graaf ingezetene van Rijns burg. Maar er gaat geen nacht voorbij dat hij niet dropmt van Zeeland in het algemeen en zijn geboorteplaats Nieuwerkerk in bet bijzonder. Nostalgie heeft hem ertoe ge bracht een reünie van oud-Nieu- werkerkers te organiseren. De bijeenkomst wordt op zaterdag 28 april gehouden in het Dorpshuis in Nieuwerkerk (Zld.). Wat Van der Graaf betreft is iedere, "naar elders weggespoelde Zeeuw" van harte welkom. Nadere informa tie: 01718-20150. IK WAJP het mm mmem mo mvtmoMH'ó m mm mm WILTü SOMS'/V GLAASJE FRIST*

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22