Domingo en Te Kanawa: toppers Concertgebouw I 'Financieel tekort niet onze schuld' Venijnige keurigheid van Martine Bijl John van de Rest sluit vrede met schouwburg Utrecht KIJK UIT Exposities Concerten Theaters )Ud VRIJDAG 2 MAART 1990 Serie wereldberoemde orkesten voortgezet AMSTERDAM (GPD) - Om de Ltwee jaar organiseert het Con certgebouw de serie wereldbe roemde symfonie-orkesten. Daarin kunnen komend seizoen j onder meer concerten door de Staatskapelle Dresden en het Directeur Concertgebouw 3d AMSTERDAM (GPD) - De direc teur van het Concertgebouw Mar- tijn Sanders noemt de bewering van de Amsterdamse kunstwethouder Luimstra dat het tekort van ruim twee miljoen gulden bij het Konink- 'lijk Concertgebouworkest ontstaan 3a zou zijn door financieel wanbeleid 71, van het Concertgebouw NV "abso lute onzin". "Ik voel mij hierdoor zeer aange- tast. Wij zijn niet verantwoordelijk voor de budgetbewaking van het or kest. maar voeren alleen de boek houding. Daarvoor hebben we ge gevens van het orkest nodig en die kregen we te laat. Door ziekte en vertrek van personeel hebben wij dat tekort vervolgens hooguit te laat geconstateerd, maar wij hebben het niet veroorzaakt. Ik vind het treurig s dat men zich nu achter ons probeert te verschuilen en zonder enig over leg dergelijke onzin naar buiten brengt.' In een notitie schrijft wethouder M Luimstra dat de problemen bij het Concertgebouworkest "mede ver- ur oorzaakt zijn door het gebrekkig voeren van de financiële admini stratie door het Concertgebouw NV". Volgens haar woordvoerder ontbrak "correcte budgetbewa- king. Het is niet zo dat het orkest te il veel geld heeft uitgegeven, maar er 1' is te weinig bezuinigd. Er zijn min- /i der formatieplaatsen ingeleverd j dan was afgesproken", f Een verzoek van kunstwethouder Luimstra om het tekort in te lopen H door het verstrekken van een voor- afschot op de jaarlijkse subsidie, is -jif door wethouder Etty van Financien Jj afgewezen. Het orkest krijgt jaar- i lijks een subsidie van WVC en de "t gemeente Amsterdam van elf mil joen gulden. Binnenkort gaat het orkest zelf zijn administratie voeren. Van het orkest was vanmorgen niemand voor commentaar bereikbaar. In hoeverre het tekort gevolgen heeft voor de werkzaamheden van het or kest. is nog niet bekend. Philadelphia Orchestra onder leiding van respectievelijk Ber nard Haitink en Riccardo Muti tegemoet worden gezien. Dit werd tijdens de jaarlijkse perspresentatie bekendgemaakt door Martijn Sanders, directeur van het Concertgebouw. Ook het be faamde Cleveland Orchestra is weer van de partij. Volgens Sanders om dat men zo onder de indruk is ge raakt van de akoestiek van de grote zaal. Wegens groot succes wordt voorts de serie wereldberoemde ba- rokorkesten voortgezet. Een greep uit het aanbod: Les Arts Florissants onder supervisie van William Chris tie. The Orchestra of the Enlighte- ment en het Orkest van de 18de eeuw onder leiding van Frans Brüg- gen. Daarnaast zijn er vier concer ten door grote solisten gepland. De spits daarvan wordt afgebeten door het Trio Isaac Stern, Yo Yo Ma en Emanuel Ax. De reeks wordt afge sloten door de beroemde sopraan Kiri Te Kanawa. Hoewel de serie operasterren niet wordt geprolongeerd, heeft er nog deze zomer een optreden plaats door de wereldvermaarde tenor Placido Domingo. In tegenstelling tot eerdere berichten is de datum van dit speciale concert woensdag 4 juli a.s. Dit evenement, dat het Con certgebouw in nauwe samenwer king met de International Manage ment Group organiseert, wordt me de mogelijk gemaakt door de Bijen korf in het kader van het 120-jarig bestaan. Stichting Nieuw in de opzet van het Concert gebouw is, dat de organisatie van de concerten is ondergebracht in een stichting. De begroting van de stichting bestaat voor ruim zeventig procent uit entreegelden. Voor het resterende percentage is men op sponsoring aangewezen. Sanders: „Je kunt-natuurlijk de entreeprij zen verhogen, maar dan belandt je in een vicieuze cirkel, aangezien de kans dan groot is, dat het publiek het laat afweten. Door middel van het aantrekken van sponsors kan deze cirkel doorbroken worden". Tijdens de perspresentatie van gistermiddag zijn er twee sponsor contracten ondertekend, namelijk met de Nederlandsche Crediet Ver zekeringmaatschappij - die de reeks wereldberoemde barokorkesten ondersteunt - en de Robecogroep. Laatstgenoemd bedrijf richt zich op de zomerconcerten, omdat deze concertreeks in 1989 een groot suc ces oogstte. De verantwoording van de programmering blijft echter ge heel in handen van het Concertge bouw. Deze zomer staan er 23 con certen op stapel en het ligt in de be doeling om dit aantal de komende seizoenen nog belangrijk uit te brei den. Voordeel Een bijkomend voordeel van de zo merconcerten is, dat er kan worden ingespeeld op de actualiteit door onder meer in te haken op evene menten, die er eerder in het seizoen aan de orde zijn geweest. Tenslotte verdienen de series recitals door jonge Nederlanders (met onder meer een optreden door de pianist Frank van de Laar), kinderconcer ten met Isabelle van Keulen en het romantisch vioolconcert vermel ding.^ Eén van de concerten van laatstgenoemde reeks wordt gediri geerd door de winnaar van het Kon- drashin-concours voor jonge diri genten, Mark Wigglesworth. Kiri Te Kanawa. Placido Domingo. door Martine g van Henk van der Molen. Pie i. Charly Angenois en Louis Debij. Gezien Leidse Schouwburg. Aldaar m morgenavond te zien. LEIDEN - Na drie soloprogram ma's weten we wat we van Marti ne Bijl kunnen verwachten: ze brengt zoals altijd stijlvol ver zorgd amusement, zingt perfect' en wordt steeds weer door (de zelfde) vakkundige musici bege leid. Ditmaal heet de show geen 'Bijl' of 'Martine', maar is voor 'Mevrouw Bijl' als officiële titel gekozen. En deze mevrouw laat weten er niet van gediend te zijn om voor de zoveelste maal 'de groenten van Hak' te krijgen. Van dat soort humor ziet mevrouw Bijl de grap dus echt niet meer in. Kon Martine vroeger in weerwil van haar lieflijke imago nog wel eens kattekopperig zijn, als 'Me vrouw Bijl' gaat ze een stapje ver der en keert zich op een venijnig- keurige manier van de schaduw zijde van het bekende Nederlan der-schap af. Dat die status trouwens behoor lijk winstgevend is, mag je tegen woordig hardop zeggen, en dat doet zij dan ook met een stevige knipoog. Mevrouw Bijl heeft cen ten en vertelt over de aankoop van een postmoderne stoel van drieduizend gulden en een thee pot zonder tuit van bijna vierhon- dend gulden. Bovendien buit ze haar eigen vijfentwintigjarig ar tiestenjubileum provocerend commercieel uit: een leuke vondst die ze knap benut. Die nadrukkelijk afstandelijke houding kom je in dit vierde pro gramma vaker tegen, waaruit te vens een toegenomen zelfbewust zijn lijkt te spreken. De meeste teksten schrijft Martine Bijl nu zelf, ze verschuilt zich steeds min der achter typetjes en durft langer en vaker een conférence aan. Ei genlijk is van typetjes-makerij nauwelijks nog sprake, omdat het veeleer herkenbare portretjes zijn. Een moeder die haar doch tertje al vijfjaar naar de Miniplay- backshow meezeult, een oude vrouw die per video haar testa ment bekend maakt, een jonge vrouw die de echtgenote van haar minnaar aan de telefoon heeft: het is allemaal zorgvuldig uitge werkt. Daarbij gaat het om de tekst en het spel, en zoekt Martine Bijl het niet meer in toeters en bellen. Een bril of een shawl is al voldoende. Dat is een versobe ring die al in het derde program- Meestal ter afronding van een conférence of een speelscene komt de zangeres Martine Bijl aan bod. Ze brengt mooie liedjes over bijvoorbeeld discriminatie door 'Janmaat en zijn _rap' en milieuvervuiling ('Op is op') of ze bezingt in een grappig liedje als 'Hele domme jongen' een nieuwe trend. Liedje-praatje-liedje-typet- je: het is een beproefd schema dat door Martine Bijl en begeleiders professioneel en met smaak is in gevuld. WIJNAND ZEILSTRA. Martine Bijl en haar toegenomen zelfbewustzijn UTRECHT (GPD) - De vrede is ge tekend tussen producent John van de Rest en de Utrechtse directeur van de Stadsschouwburg Menso Carpentier Alting. Van de Rest komt terug op zijn besluit om zijn produkties Amadeus en Zondags kinderen niet langer aan de Stads schouwburg beschikbaar te stellen. Menso Carpentier Alting heeft van zijn kant benadrukt dat hij tot een beter en intenser contact met Van de Rest wil komen om in de toekomst een dergelijk conflict te vermijden. Ook heeft Carpentier Al ting toegestemd in de wens van Van de Rest om de produktie die de di recte aanleiding voor de ruzie was Huwelijksspel, nogmaals te verto- Achtergrond van het conflict: De Stadsschouwburg heeft zich eerder in een brief naar abonnementhou ders van de artistieke kwaliteit van Huwelijksspel gedistantieerd. Op 2 mei wordt het publiek de gelegen heid gegegeven om zelf een oordeel te vellen. Na afloop zal er naar alle waarschijnlijkheid een discussie tussen publiek en kijkers worden georganiseerd. Gisteren hebben de partijen el kaar gevonden na een eerlijk en 'emotioneel' (Van de Rest), maar 'zonder stemverheffing verlopen' (Carpentier Alting) gesprek. Onder voorzitterschap van Jan Knopper, directeur van Vereniging van Schouwburg- en Concertdirecties (VSCD), werd geconcludeerd dat de noodzaak bestaat om tot een betere dialoog te komen tussen de vrije producenten en de schouwburgen. Nu wordt er zaken gedaan via tus senpersoon Jacques Senf, en hoe wel er grote tevredenheid over zijn functioneren bestaat, blijkt hij toch teveel "een eigen instituut" (Van de Rest) te vormen. Met de verdere irritaties die de producent op tafel heeft gelegd, zal Jan Knopper naar zijn leden toe stappen. Zoals bekend was Van de Rests actie niet specifiek tegen Utrecht gericht. "Wij zijn door John tot symbool gemaakt voor alle schouwburgen", zegt Carpentier Alting, "Ik vind dat niet erg. Als het over zulke reële problemen gaat, moet je daar tegen kunnen". Een doorn in Van de Rests oog is vooral het ongastvrije gedrag van veel schouwburgdirecteuren. "Als een artiest als John Kraaykamp bij voorbeeld in Middelburg optreedt, staat er geen mens klaar om hem op te vangen. Zelfs een kopje koffie kan er nog niet af voor hem. Dat be zwaar geldt voor Utrecht nu toeval lig niet, daar hebben ze de beste ar tiestenfoyer van ons land". Ook is gisteren geconcludeerd dat het goed zou zijn als er gedrags regels worden opgesteld waaraan een schouwburg zich in het geval van mislukte voorstellingen heeft te houden. Menso Carpentier Alting: "We willen een kader scheppen, dat er voor zorgt dat de betrokkenen op een volwassen manier met misluk kingen kunnen omgaan". Tevens is vastgesteld dat het goed zijn als de schouwburgdirecteuren vroegtijdig kenbaar maken aan wel ke voorstellingen zij van de vrije producenten behoefte hebben. "Nu is het vaak eenrichtingsverkeer", zegt John van de Rest, "Ik bied aan, en moet maar afwachten of ik in de behoefte van de shouwburgdirec- teuren voorzie". Zowel Van de Rest als Carpentier Alting menen dat de ruzie een "positieve draai" heeft ge kregen. "Er is een louterende wer king vanuit gegaan", aldus Carpen tier Alting. BURENGERUCHT - Burenge rucht' is de titel van een tentoonstel ling die van 9 maart tot en met 1 april in het Stedelijk Museum in Amsterdam wordt gehouden. In de expositie worden werken van vijf leden van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers en van eenzelfde aantal Belgische beeldhouwers met elkaar geconfronteerd. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28. dubbelexpositie- Holtzhey Zoon, een 18e eeuwse penningfabriek, t/m 10/6 en 'Ge sneden Stenen', t/m dec '90; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgrachl 17. 'Facetten van Kristal' (met speurtocht voor kinderen), t/m 18/3; ma t/m za 10-17 uur. zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel. 'De jaren zestig. Actie, kunst en cultuur in Leiden', t/m 25/3; di t/m za 10-17 uur. zo Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen-, te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Galerie Liga N straat 14, Leid; en 60'. t/m 25 n LAK-Galene - Cleveringaplaats 1schilderij en en tekeningen van Els ter Horsten 'Kris tallisaties' (schilderijen en tekeningen) van Mark Heuymans, tot 16/3; ma t/m vr 10-22 Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Anne Bakker met een collectie schilderijen vanuit het thema (ber glandschappen. t/m 12/4; geopend tijdens Galerie De Grote Bee 27. 'Wall Pieces' van 28/3; ma t/m vr 10-16 r - Rembrandtstraat Yasha Cynnski. t/m uur. za en zo 12-16 Reformwinkel en restaurant 'Zaailing' Hooigracht, symbolische pentekeningen e olieverf schilderijen van J.D. Bakhuizen va den Brink, t/m 31/3; ma t/m za 9-18 uur. 29/3; wo. do. t Freo Wouters, van 4/3 11 Galerie 'Coup d'Arl' - Nieuwe Rijn 27, expo sitie met thema- 'De Mens', Marie Louise Dekkers, Fer Hakkaart, Ria Koot, Peter Moerkerk en Mels Sluyser, t/m 17/3; wo, vr 10-18 uur, do 10-21, za 10-17 uur. Bleijenberg Lijsten - Breestraat 113, Maja van Hall, beelden en werken op papier, t/m 23/3. Alphen Parklheater (Foyer) - Cornelis Geellaan 2, olieverfschilderijen van Jean Johns, t/m 10/3; ma t/m vr 10-16 uur en 19.30 -21.30 uur, za 10-12.30 uur. Hoofddorp Openbare bibliotheek - Marktplein 88, foto tentoonstelling: 'Dames in Dada', met Nellie van Doesburg als sleutelfiguur, van 3/3 t/m 31/3; ma, do 14-17.30 uur en 18.30-21 uur, di, wo, 10-17 uur, vr,za, 10-13 uur. Katwijk Baalbergen - Ambachtsweg, schilderijen en plastieken van Danielle Orelio, t/m 10/3. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1, tekenin gen, schilderijen en keramiek van Dimitris Xanthopoulos, t/m 15/3; ma t/m vr 9-17 uur en wo avond 18.30-20 uur. Verpleeghuis 'Leylhenrode' - Hoogmadese- weg 55, olieverfschilderijen van Jo Janssen Jan Janssen, t/m 5/4; dag. 10-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219. permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Ri|nsburg - Oude Vliet- weg 6. permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars. een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Maya Wildevuur: schilderijen, acryl, gouache en aquarel, t/m 24/3; wo en do 13-17 uur, vr en za 11-17 uur. len), Els Hoogeveen (grafiek), Eelkjen Kloos (beelden), Els Pak (grafiek) en Renée Steenbrink (schilderijen en beelden), t/m 11/3; wo t/m zo 14-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, expositie van Galerie De Sluis/Wim Vromans, van 3/3 t/m 29/3; di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 Veremg'ing het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, Anneke van Klaverwijden met ke ramiek en Ton de Kruyf met composities in waterverf, van 3/3 t/m 29/3; wo. do. zo 14-16 Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22. 'Ik reis kilometers en kilometers op mijn ate lier', Willem van Schijndel. olieverfschilderij en; di t/m vr 10-16 uur. za en zo 13-17 uur. 1922-1988, t/m 11/3; c Klassiek In het kader van de Gaudeamus-sene he dendaagse muziek is er va.pavond in de Leidse Waag een optrerfen van het gezel schap .Gending. Bijzonder Is dat dit gezel schap zich toeleg? op het uitvoeren van Ne derlandse iverken voor gamelan-orkest. Het gaaf in dit geval om een samengaan van Indonesisch ensemblespel met westers in- De componist Chiel Meijering, die in de ja ren zeventig als compositie-student bij Ton de Leeuw meewerkte aan de totstandko- ming van diens compositie Gending, aan vaarde een opdracht om een nieuw werk te schrijven voor het ensemble. In dit stuk laat hij het unieke toonsysteem van de gamelan confronteren met een westers strijkersen semble dat zich door middel van het gebruik van kwarttonen wel of niet aan kan passen aan de stemming van het gamelanorkest. Het wordt vanavond onder de titel 'Nieuw Werk' uitgevoerd. Van de Deen Per Norgard, die vooraf de Balinese muziek bestudeerde, is de compo sitie 'Gendhing', waarin hij het oosterse in strumentarium combineert met westerse slagwerkinstrumenten. Deze variaties voor gemengd (lees: oost-west) slagwerkensem ble zijn eveneens in de Waag te beluisteren Klaus Kuiper tenslotte schreef een composi tie, waarin het Javaanse en Balinese toon systeem zijn gecombineerd. Nog geen twee jaar geleden herschreef hij zijn compositie, die al geruime tijd op uitvoering wachtte, speciaal voor het ensemble Gending. Kui per combineerde de typische gamelanmu- ziek met elementen uit de minimal-music. Een ambitieus programma dus vanavond in de Waag. Aanvang 20.15 uur. Het Nederlands Studenten Kamerkoor geeft een concert in de Lokhorstkerk in Leiden. Het koor wordt geleid door Daniel Reusz, de opvolger van Cees Rotteveel. Onder de titel 'Rowing in Eden' worden werken uitge voerd, die Nederlandse componisten na 1955 schreven, geinspireerd door gedich ten van Emily Dickingson en Paul Celan. Het programma vermeldt werken van Rudolf Escher. Robert Heppener en Wim Dirriwachter, alsmede van Caroline Ansink, die in opdracht van het koor 'Zeitenschrun- de' componeerde. Aanvang 20.15 uur. Het pianoduo Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar treedt vanavond in de Kapelzaal van K&O op. Het tweetal zal composities vertolken van Schubert (Thema en variaties op. 35), Mendelssohn (Ouverture Midzo- mernachtsdroom in een bewerking voor pia no vierhandig), Fauré (Dolly-suite) en Mil- Het gezelschap 'Gending' vanavond in de Waag. midi d'un faune van Debussy in een bewer- king van Ravel. Aanvang 20.15 uur. Het Toonkunstorkest Leiden concerteert zondagmiddag in de Leiderdorpse Muzen- hof. Het orkest wordt geleid door Bas Prin sen, als solist treedt op de pianist Ben Hur- relbrinck. Uitgevoerd zullen worden werken van Mozart (Ouverture Les petits riens), Beethoven (Eerste pianoconcert) en Brahms (Serenade nr. 1). Aanvang 14.30 Petra Veenswijk bespeelt zondagavond het orgel van de Waalse Kerk (Breestraat). Aanvang 19.00 uur. Het Nederlands Gitaarduo geeft maandag avond een recital in de Kapelzaal van K&O. Juun Voorhoeve en Erik Otte zullen compo sities vertolken van o.a. Mendelssohn, Brahms, Francaix, Sor, Biberian en Gnatalli. Aanvang 20.15 uur. Chr. Vocaal Ensemble geeft zijn jaarlijks concert woensdagavond in de Moeder Godskerk. Het programma vermeldt Mozarts Missa Brevis, Canticum Simeonis (Lofzang van Simeon) van Barbe en het Requiem van Fauré. Als vocale solis ten zullen optreden de sopraan Marijke Nteuwenweg, de mezzo-sopraan Franciska Dukel. DE tenor Frank Fritschy en de bas Jan Heye. Voorts werken mee de organist Tijn van Eijk en het Randstedelijk Begelei dingsorkest. Het geheel staat onder leiding van Stephen Kavelaar. Aanvang 20.15 uur. In 'Het Arsenaal' (Doelenterrein) wordt woensdcfg door het Indologisch dispuut 'De Hertjes' een avond georganiseerd tijdens welke Indiase muziek centraal staat. Er wordt een lezing gehouden over deze oos terse cultuuruiting en er wordt ook gemusi ceerd. Er is een optreden van het Istar En semble onder leiding van Joep Bor. varieert van melodielize ballads tot speed- metal. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Voor de echte bluesliefhebbers zaterdag avond in het LVC een optreden van Eddie Campbell Band. Deze beroemde blues-gi- tarist, die optrad met grootheden als Luther Allison, Muddy Waters, Howlin Wolf en Willy Dixon, wordt begeleid door een bassist, pia nist en drummer. Aanvang 22.00 uur, Bree straat 66, Leiden. Jazz De eerste van een serie Jazz-sessions heeft vanavond plaats in het Golden Tulip Beach Hotel. Het kwartet van Simon Rigter uit Noordwijk bijt het spits af. Aanvang 20.00 uur, Kon. Wilhelmmaboulevard, Leiden. Het kwartet van de Leidse pianist Karei Boe- hlee speelt zondagmiddag bij Jazz on Sun day in café Cheers. Aanvang 15.30 uur. LAK-theater vr 2, za 3, 20.30 uur; Orkater: 'L'Orage Da mages'. zo 4. 15.00 uur; kindervoorstelling: Me vrouw Smit: 'Winterslaap', wo 7* do 8. 20.30 uur: Stichting Wereld Pre mieres 'Lieve Mensen Alphen aan den Rijn Parktheater vr 2, 20.30 uur; Toneelgroep Amsterdam: Hedda Gabler', van Ibsen, met o.a. Ann Hasekamp en Joop Admiraal, za 3, 20.30 uur; theaterprogramma: 'Je kan wel gek worden', van Erna Sassen, zo 4, 14.30 uur; Literair Café Alphen met Bergman, Willem Desmense en Rik van Boekei. Leiderdorp Muzenhof za 3, 14.30 uur; kinden/oorstelling: 'Kok Harold kan nog meer', door Theatergroep Hobo. zo 4,14.30 uur; concert door Het Toonkunst Orkest Leiden olv Bas Prinsen. Den Haag Appeltheater vr 2, za 3, wo 7, do 8, 20.15 uur, zo 4,14.00 uur; Toneelgroep De Appel: 'Prins van Homburg. AT&T Danstheater vr 2, za 3, 20.15 uur; Nederlands Dans The ater: 'Gamla Barn' en 'Over There', van Mals Ek. di 6, wo 7, 20.15 uur; Het Nationale Ballet: 'Het Zwanenmeer'. Pop it zoldercafé van het LVC wordt vanavond bezet door de heavy metal formatie Steel Against Steel uit Groningen. Het repertoire Jazzpodium Hot House heeft de groep Splinks zaterdagavond in De Waag uitgeno digd. Leider van deze groep is Jaap Blonk, die al eens eerder in Leiden was met Smaakstaal. Blonk is behalve een origineel saxofonist ook een opvallende vocalist. Ver der zijn Dieter Kuhlmaan (trombone), Bart van der Putten (altsax). Lorand Sarna (gi taar), Jacko Schoonderwoerd (bas) en Zlat- ko Kaucic (drums) van de partij. Aanvang 21.30 uur. Aalmarkt 21, Leiden. Leiden Leidse Schouwburg vr 2, za 3,20.15 uur; nieuw solo-programma 'Marline Bijl'. di 6, 20.15 uur; 'Wie is er bang voor Virginia Woolf', met Pleuni Touw, Hugo f Metta Gramberg en F kens en Pieter Lutz. vr 2, za 3. do 8, 20.15 uur; Waardenberg De Jong: 'Jool Hul'. zo 4, 14.30 uur; gitaarconcert door Angel Romero, werken van De Mudarra, Bach, Sanz, Granados, Albemz, Yocoh en Torro- ba. di 6. 12.45 uur, lunchtheatervoorstelling: Stuffed Puppet Theatre: 'Kamer Vijf. Dr. Anton Philipszaal ma 5.20.15 uur; Het Nederlands Philharmo- nisch Kamerorkest olv Philippe Entremont, werken van Strauss en Beethoven, wo 7. 20.15 uur; ASKO Ensemble olv David Procelijn, mmv Leonore Pameijer (fluit), werken van Francesconi, Donatom. Berio, Mederna en Nono. Koninklijke Schouwburg vr 2. za 3, wo 7. 20.15 uur. zo 4. 14.00 uur; Het Nationale Toneel 'De Kersentuin', van Tsjechow Amsterdam Carré dag (beh. zo/ma), 20.15 uur; Paul van Vliet: 'Een gat in de lucht'. ma 5, 20.15 uur; concert Udo Jurgens Or- chester Pepe Lienhard. Concertgebouw vr 2, za 3, 20.15 uur; Nederlands Kameror kest olv Philippe Entremont (piano), werken van Beethoven en Strauss, za 3.14.00 uur; Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor en solisten olv Edo de Waart, werk van Schreker. ma 5, 20.15 uur; concert Ensemble dell'Ani- ma Eterna olv Jos van Immerzeel (fortepia- di 6, 20.15 uur; Symfonie-orkest van het Ko ninklijk Conservatorium Den Haag en het Sweelinck Conservatorium Amsterdam olv Kent Nagano, werk van Mahler. o 8, 20.15 uur; Koninklijk Concertge- rak en Mozart. C.C. Amstelveen vr 2. 20.15 uur; 'Purper Pastiche', door de groep Purper. za 3, 20.15 uur; Marjol Flore: 'Marjol gaat vreemd', mmv Marlijn Breebaart en Steven Koudijs. di 6, wo 7, 20.15 uur; 'Cocktailuur', met Ton Lensink, Mary Dresselhuys, Ramses Shaffy en Marlous Fluitsma. Muziektheater zo 4, 14.00 uur; Het Nationale Ballet 'Het Zwanenmeer', mmv Nederlands Balletor kest olv Jac van Steen, di 6, 21.00 uur; concert The Residents, do 8,20.15 uur; het Nederlands Dans Thea ter: 'Gamble Barn', en een nieuw ballet van Ek/Part. Nieuwe de la Martheater vr 2, za 4,20.15 uur, zo 4,14.00 uur, De Hol landse Komedie: Tien kleine negertjes', van Agatha Christie, met Lucas Dietens, Franci- ne Dreessens e.a. di 6, wo 7, do 8. 20.15 uur; 'La Strada', met Heddy Lester, Joost Prinssen en Helmert Woudenberg. Stadsschouwburg dag (beh.ma), 20.15 uur, zo alleen 14.00 uur; 'Er wordt gestrooid', met Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange en Bas Groenenberg. Rotterdam De Doelen vr 2, 20.15 uur; Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Eduardo Mata, met Györg Pauk (viool), werken van Bartók, Strawinsky en Petroesjka. zo 4, 11.00 uur; zondagochtend-concert met Tribute Ab de Molenaars Miller, mmv Sanny Day. Eddie Doorenbos e.a. ma 5. 20.15 uur; concert Jaap van Zweden (viool), Jacob Slagter (hoorn) en Ronald Brautigam (piano), werken van Beethoven, do 8,20.1 r; Rotterdams Philharmoms Schift (cello), werk van Beethoven. Saint Saëns en Stravinsky. Luxor Theater vr 2, za 3, 20.15 uur; musical: 'Geboren Vrienden', met o.a. Nelleke Burg, Marloes van de Heuvel. Hans de Booi| e.a. wo 7,14.00 uur; 'Kijk naar je eigen', musical voor de jeugd van Hetty Heyting, door Jeugdkomedie Amsterdam, do 8. 20.15 uur; Paul de Leeuw 'Beste Maatjes'. Rotterdamse Schouwburg vr 2. za 3, di 6. wo 7. 20.15 uur. zo 4, 14.30 uur; Het RO-Theater 'Zomergasten', van Maxim Gorki, met Allard van der Scheer. Trudy Labij. Lou Landré e.a. Theater Zuidplein vr 2, 20.15 uur; musical: 'Sweet Charity', met o.a. Simone Klemsma, Fred Butter, Rob van de Meeberg en Diana Cooler, za 3, 20.15 uur; concert 'Montezuma's Re venge in II'.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21