CDA W armond ontevreden over bouw in Voorhout Politiek Warmond: snel uitlaatplaatsen voor honden nodig Raad Warmond stemt in met tweede fietsbrug bij Warmonder Tolhek Wassenaar wil ernstig vervuilde gemeentewerf snel laten schoonmaken 'Discoruimte Utopia moet verhuizen' Warmond wil asielzoekers doorschuiven naar Leiden PAGINA 16 REGIO LEIDEN VRIJDAG 2 MAART 1990 'Geen premie-koopwoningen aangeboden' WARMOND - In de jaren tach tig zijn in Warmond 303 wonin gen gebouwd. In de Voorhoutse wijk Oosthout verrezen 11G ge subsidieerde woningen voor Warmonders. Van die 116 aan Warmond aangeboden wonin- 1 gen zijn er 51 geaccepteerd. Dit meldde de Warmondse burge meester mevrouw G.W. van der Wel gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering. Het was de bedoeling dat Oosthout - op dit moment 1633 woningen zou tellen en dat 300 daarvan naar War monders zouden gaan. Op dit mo- ment zijn er 1170 woningen ge- bouwd en is ook de onderverdeling in woningtypen anders geworden dan gewenst. In Oosthout kwamen veel minder woningwetwoningen (tien tegen veertig procent), flink wat meer premie-koopwoningen (55 tegen 35 procent) en iets meer vrije-sectorwoningen (twintig tegen tien procent). Woningwethouder Th.W.M. Duijnhoven toonde zich tevreden over de cijfers. Volgens hem is er meer gebouwd dan verdacht en was er 'relatief toch veel sociale wo ningbouw' in de twee gemeenten. "De colleges hebben een alert be leid gevoerd", sprak hij. CDA-frac- tievoorzitter mevrouw Den Ouden was veel minder enthousiast. Het had haar teleurgesteld dat Voor hout niet één premie-koopwoning had aangeboden en klaagde boven dien over de gebrekkige informatie voorziening over de 'Warmondse woningen' in Voorhout. "Terwijl ik er regelmatig naar heb gevraagd, kreeg ik er onlangs pas het eerste stuk over het onderwerp" klgagde ze. "En dat stuk staat ook nog eens vol abacadabra. Ik ben het Het terrein van de voormalige gasfabriek in Wassenaar, gezien vanuit de zoekers. Daarachter de gemeentewerf met, links, de gemeentegarages. De gemeenteflat. Op de voorgrond de parkeerplaats van de ambtenaren en be- gasfabriek stond op de plek van het platte, witte gebouw, doio wim Dükman) WARMOND - De Warmondse ge meenteraad is gisteravond akkoord gegaan met de aanleg van een twee de fietsbrug bij het Warmonder Tol hek. De brug komt aan de westkant van de doorgaande rojute naar Oegstgeest en wordt even breed als de bestaande fietsbrug aan de oost kant. Tijdens een vorige vergadering werd het besluit aangehouden om dat Progressief Warmond (PW) eerst wilde afwachten op welke ma nier de kruising veiliger gemaakt zou worden. Het zou weinig zin heb ben een brug aan te leggen die later weg moet om de kruising veiliger te kunnen maken. Autoruiten kapot door storm, niet door vandalisme ZOETERWOUDE Onder zoek van de Zoeterwoudse po litie heeft uitgewezen dat de kapotte autoruiten in de Bur gemeester Wapstraat niet te wijten zijn aan vandalisme, zoals aanvankelijk werd ge dacht. De twintig ruiten van elf auto's moesten het gister nacht ontgelden doordat ste nen loswaaidcn van een nabij gelegen flatgebouw. In overleg met Provinciale Water staat en de verkeersdienst van de rijkspolitie hebben B en W op het laatste moment een oplossing ge vonden. De stopstreep op de door gaande Oranje Nassaulaan wordt vijf meter verplaatst in de richting van het dorp, zodat grote vrachtwa gens minder hoeven uit te wijken bij het nemen van de bochtige krui sing bij de Haarlemmertrekvaart. De kruising hoeft niet breder te worden en de fietsbrug kan gewoon op de geplande plek komen. Ook PW kon akkoord gaan met de oplossing, maar had het duidelijk over een proef. Rond oktober moet duidelijk zijn of de situatie voldoet. Volgens burgemeester mevrouw G.W. van der Wel wil ook de provin- ?ie de zaak evalueren en in actie ko nen als dat nodig is. WASSENAAR - De gemeente Wassenaar heeft de provincie informeel verzocht of ze zelf 14.000 ton vervuilde grond mag verwijderen van het terrein ach ter de gemeenteflat. De operatie zou zeven miljoen gulden kos ten en de gemeente wil dat be drag graag voorfinancieren. Het project staat niet op het provin ciale bodemsaneringsprogramma voor 1990 en de gemeente voelt er weinig voor om te wachten tot het project wél een plaatsje krijgt op die lijst. Ze wil de gemeentewerf, al ja ren gevestigd op de bewuste plek aan de Johan de Wittstraat, op- nieuw indelen en hoopt wat andere plannen te kunnen uitwerken. Tot 1926 heeft op de vervuilde plek een steenkoolvergassingsfa- briek gestaan. Bij de vergassing van steenkool kwam teer en ammoniak vrij en de grond is vervuild met cyanide en. poly-aromatische kool- Provincie zou te lang aarzelen waterstoffen. Volgens de provincie gemeente toestemming krijgt om levert de vervuiling geen gevaar op de saneringskosten voor te schie- voor de omgeving en de omwonen- ten, kan dit jaar al een begin worden den, maar moet de zaak wel worden gemaakt met het opruimen van de gesaneerd. vervuilde grond en het wegpompen Een woordvoerder van de provin- van grondwater. B en W moeten dan cie geeft aan dat het nog jaren kan wel eerst een officieel verzoek in- duren voordat het zo ver is. Als de dienen. Ingrijpend Volgens de gemeentevoorlichter gaat het om een ingrijpend project dat een jaar in beslag zal nemen. Ook het parkeerterrein van de amb tenaren, vlak achter de ge meenteflat, dient tijdelijk te wijken voor de grootscheepse afgraving. Hoe de afgraving precies in zijn werk zal gaan, moet nog blijken uit een volgend saneringsonderzoek. Nadat in 1982, bij de bouw van de gemeenteflat, de cyanide-vervui- ling werd geconstateerd, zijn ver schillende onderzoeken verricht. De vervuiling van de gemeente werf staat los van de onlangs gecon stateerde vervuiling onder de toe komstige brandweerkazerne, naast gemeentewerf en gemeentekan toor. Die recente vervuiling is ver oorzaakt door de onlangs gesloopte autoherstelplaats en zou zich beper ken tot 80 kubieke meter. Als het meezit kan de kleine vervuiling in april zijn opgeruimd. Vat met gevaarlijke inhoud gevonden op strand Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft gisteren een vat met brandgevaarlijke inhoud gevonden op het strand bij de grens met Kat wijk. Het vat is opgeslagen in een depot bij het strand en zal door milieu-ambtenaren onderzocht worden. Om half elf zag de politie een L' lichtblauw vat liggen met gevaren- tekens. In het vat zit tweehonderd liter vloeistof, vermoedelijk afkom stig van een schip. De precieze in houd van het vat is nog niet bekend. Drie inbraken in een bedrijfspand ZOETERWOUDE - Kookplaten, magnetronovens, een spoelbak, een compact disc-speler en een videore corder zijn gisteren buitgemaakt bij een inbraak in een showroom van keukens aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. Bij Landman, een bedrijf in tuin- artikelen, werd eveneens ingebro- j ken maar verdween niets. Bij een i administratiekantoor verdween al leen een modem van een computer. De drie bedrijven zijn gevestigd in één pand. Film en disco Jongerencentrum Time Out in Wasse naar organiseert vanaf negen uur vrij- dagavond een disco 'van hip house tot top 40 tot garage-rock' voor jongeren van 16 jaar en ouder, 's Middags om twee uur is in het centrum aan de Deylerweg de film 'Who framed Roqer Rabbit' te zien. Vraagtekens rond milieurechercheur LEIDERDORP - Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman van Leiderdorp (l) wa&gisteren even op het gemeentehuis om een Pools meisjeskoor uit Brodnica te ontvangen. Officieel is de burgervader nog ziek, maar verwacht wordt dat hij maandag weer met werken begint. Bruggeman is sinds begin van dit jaar uit roulatie wegens bloeddruk problemen. De ontvangst in het gemeentehuis duurde ruim een uur. Het meisjeskoor, dat eerder deze week al te gast was in Leiden, hield een tien minuten durend concert voor de ambtenaren. Rechts op de foto de burgemeester van Brodni ca, L. Krysinski. (foto Holvast) ZOETERWOUDE - De disco van de Zoeterwoudse jongerenvereniging Utopia maakt zoveel herrie dat ver plaatsing serieus moet worden on derzocht. Op het parkeerterrein van sportpark Haasbroek zou een nieuw onderkomen gebouwd kun nen worden. Dit schrijven B en W van Zoeterwoude aan de gemeente raad naar aanleiding van een rap port over de geluidsproblematiek. De omwonenden van de Klaverhal aan de Hondsdrafweg, waar de dis co wordt gehouden, klagen al lange tijd steen en been over geluidsover last. In het rapport worden ook een aantal varianten genoemd om de discoruimte beter te isoleren, maar B en W willen liever de meest ver gaande oplossing eerst onderzoe ken. In de vergadering van de raads commissie welzijn wordt dinsdag gesproken over verhuizing van de disco en financiering daarvan. In het gemeentelijke investe- rings- en dekkingsplan is 100.000 gulden gereserveerd voor het isole ren het huidige onderkomen. In het rapport wordt ervan uitgegaan dat de jongerenvereniging zelf 87.000 gulden bijdraagt aan de kosten van nieuwbouw. De geschatte bouw kosten bedragen 330.000 gulden, waardoor een tekort van 143.000 gulden resteert. WARMOND - De gemeente Warmond moet zo snel moge lijk plaatsen aanwijzen waar honden vrij kunnen rondlopen. Buiten die plaatsen dient het verplicht te worden gesteld de viervoeters aangelijnd te hou den. Over deze maatregelen wa ren de drie Warmondse partijen het gisteravond roerend eens tijdens de gemeenteraadsverga dering. Onduidelijk is nog wie de naleving van dergelijke regels moet controle ren. Aanvankelijk was het de be doeling dat de toekomstige milieurechercheur het hondenge- beuren tot zijn goedgevulde taken pakket mocht rekenen, maar gister avond werd duidelijk dat er nog het nodige gesproken dient te worden over de rechercheur en zijn taken pakket. Volgens burgemeester mevrouw G.W. van der Wel zoekt de gemeen teraad een schaap met vijf poten en is een van die vijf poten mank. Ze doelde daarmee op de opsporende en verbaliserende functie die de re chercheur .was toegedicht. Samen met de politie wil ze onderzoeken hoe ze inhoud kan geven aan die ter men en tevens wil ze weten of het verbaliserende werk van de functio naris enig effect zal hebben: "Het heeft weinig zin wanneer de Officier van Justitie onze bonnen onder in de la schuift". In de raadscommissie voor alge mene bestuurlijke aangelegenhe den wil ze op de kwestie terugko men, maar ze kon gisteravond nog niet zeggen of dat deze maand zal zijn. Het stelde raadslid A.G.M. Schavemaker (Progressief War mond) diep teleur dat het allemaal zo lang duurt. "Het is net als in de landelijke politiek: we praten wel veel over het milieu maar er wordt niets aan gedaan", zei hij. Hij vindt dat de gemeente alles op alles moet zetten om de rechercheur toch voor de zomer te kunnen aan stellen en wil dat de honden-uitlaat- plaatsen nog in het voorjaar zullen verrijzen. Volgens de burgemeester is er niets op tegen om dat onder deel naar voren te halen en wethou der W.M. Duijnhoven liet weten dat er al een plaats is: de strook naast de Schiphollijn. Koudenhoorn Over de extra controle op recreatie eiland Koudenhoorn werden nog geen afspraken gemaakt. Progres sief Warmond vroeg om strenger toezicht en dacht dat de milieu-re chercheur dat er wel even bij kon doen. De WD zag dat anders. Vol gens deze partij moet er iemand voor het milieu komen en, los daar van, iemand die extra toezicht houdt op Koudenhoorn. De burge meester besloot de discussie met de toezegging dat raadscommissies nog over deze kwestie zullen pra ten. Vorig jaar werd de controle op Koudenhoorn uitgeoefend door de man die ook de liggelden int. On danks zijn toezicht nam de vervui ling de vorige zomer toe, zo had Schavemaker met spijt geconsta teerd. INBRAAK - In een hoekwoning aan de Brucknerlaan in Voorscho ten is gisteren ingebroken. De da der heeft een personal computer en 'een video-recorder meegenomen. Om binnen te komen heeft de inbre ker het keukenraam met een breek ijzer opengemaakt. CDA en PW Warmond 'Bezuinigen op schoolartsen is slecht voor land' WARMOND - De Warmondse frac ties van CDA en Progressief War- mond (PW) vrezen dat de basisge zondheidsdienst voor de duin- en bollenstreek in de nieuwe opzet te I weinig aandacht heeft voor kinde ren. Tijdens de gemeenteraadsver gadering van gisteravond vroegen ze om een diepgaande evaluatie na een jaar. Wanneer blijkt dat kinderen in derdaad te leiden hebben onder het terugbrengen van het aantal school artsen, moet de gemeente zich hard maken voor meer schoolartsen. Volgens Progressief Warmond (PW) is het noodzakelijk dat 'per kind de gezondheidsituatie wordt nage gaan, samen met de bedreigingen'. "De adviezen kunnen dan goed op maat worden gesneden", legde PW-raadslid P. Herngreen uit. "Als je dat individuele contact niet hebt, heb je veel minder inzicht". Hij had het over een duidelijke verschraling en liet weten dat de gevolgen op lan gere termijn groot kunnen zijn, ook op het financiële vlak. De besparing die het schrappen van een jeugdarts oplevert, zou daar niet tegen opwe gen. Volgens wethouder Th.W.M. Duijnhoven moet de collectieve preventie, waar wèl meer geld voor komt, zichzelf nog bewijzen. Hij durft dan ook niet te zeggen of de toekomst zo veel slechter zal zijn dan het heden. Toch wil zijn college de vinger aan de pols houden en heeft ze de nieuwe directeur van de basisgezondheidsdienst gevraagd in april tekst en uitleg te geven in raadscommissies. Overigens kost de nieuwe basis gezondheidsdienst Warmond ruim 15.000 gulden meer dan de oude. CDA-raadslid J.J. Bonnet noemde dat een financiële tegenvaller en vindt dat zijn gemeente goed in de gaten moet houden hoe de kosten worden verdeeld over de deelne mende gemeenten.. WARMOND - De gemeente War mond wil met Leiden afspreken dat de flatwoning die Warmond gere serveerd had voor asielzoekers, aan Leidse woningzoekenden wordt toegewezen. Leiden moet dan de asielzoekers opvangen die anders in Warmond waren terechtgekomen. In de Warmondse gemeente raadsvergadering haakte WD- raadslid W.A.B. de Vos gisteravond in op dat voorstel met de medede ling dat zijn gemeente moet kunnen meepraten over de toewijzing van die ene woning. Hij wil zo voorko men dat er wederom conflicten ont staan met omwonenden. De woning in kwestie staat al enkele maanden leeg nadat in één jaar drie verschil lende gezinnen het pand vroegtijdig verlieten, ondanks de grote inzet van vrijwilligers. Raad en college hadden grote waardering voor de inzet van de vrijwilligers en besloten een dank brief te sturen. Voor de asielzoekers zou de deal met Leiden alleen maar goed zijn. In de grote buurgemeen te, waar meer asielzoekers zijn, zou den ze minder snel vereenzamen en is de hulpverlening beter op poten gezet. Voordat de ambtelijk voorbe reide afspraak definitief is, moeten gemeentebestuurders haar eerst be krachtigen. VVD-raadslid W.A.B. de Vos: .'Conflicten'.. (foto Wim Dijkman) VRIJDAG 2 MAART Alphen informatie-avond voor etnische minderheden, aanvang 20.00 uur in De Bron. ontmoetingsavond Stichting Mladost voor Joegoslaven, aan vang 20.00 uur in buurtcentrum De Boterbloem. bingo-avond in buurtjjyis Wes terhaven, aanvang 20.00 uur. 'voorstelling: 'Hedda Gabler', door Toneelgroep Amsterdam, 20.30 uur m het Parktheater. film: 'Kleine Vera', aanvang 20.30 uur in het Parkfilmhuis. Hazerswoude discoshow in jongerencentrum De Stek. aanvang 21.00 uur. liÜoO ui Buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. familiebingo vv LFC, aanvang 20.15 uur in de kantine. Boshui- zerkade. voorstelling door Marline Bijl met haar nieuwe soloprogramma, aanvang 20.15 uur in de Leidse muziekprogramma 'Gendhing', variaties voor een gemengd Oost- West slagwerkensemble, aan vang 20.15 uur in De Waag. concert JMederlands Studenten Kamerkoor, aanvang 20.15 uur, ZATERDAG 3 MAART Alphen opening toerseizoen wielerver eniging Avanti met ploegrit, start concert Aalsmeer mannenkoor 'Con Amore' en het 'Mispagekoor' uit Nieuwveen, aanvang 20.00 uur in de Oudshoornse Kerk. voorstelling: 'Je kan wel gek worden', van Erna Sassen, aan vang 20.30 uur in het Parktheater. optreden Julia Lókoband in Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. optreden band The Radios', in jongerencentrum Madonna, aan vang 21.00 uur. Hazerswoude Pyama Party in jongerencen trum De Stek, aanvang 23.00 uur. Leiden Sleutelstad-wandeltocht over diverse afstanden, start tussen 9.00 en t5.00 uur vanaf de IJshal, Vondellaan. rommelmarkt bij Ons Eiland, Kortenaerstraat, van 10.00 tot 14.00 uur. nieuw soloprogramma: 'Marli ne Bijl', aanvang 20.15 uur in'de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'L'Orage Dama ges', door Orkater, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cleve- optreden 'Splinks', Jazzpodium Hot House, aanvang 21.30 uur, De Waag. optreden Big Band Oegstgeest in Jazzcafé The Duke, Oude Sin gel, vanaf 22.00 uur. Leiderdorp kindervoorstelling 'Kok Harold kan nog meer', door Theatergroep Hobo, aanvang 14.30 uur in de optreden 'Philop Paar Quintet' bij Jazzclub Wagenschuur, aan vang 21.30 uur in de Hollandse Tuyn, Hoofdstraat. Ter Aar informatiebeurs voor videofil mers, smalfilmers en dia-makers, van 10.30 tot 17.30 uur in het Dorpshuis, Kerkweg. Voorschoten uitvoering van het blijspel 'Cac- tusbloei', door Toneelgroep Voor schoten, aanvang 20.15 uur in het Cultureel Centrum, Marijkelaan. Meerrust, Dorpsstraat, aanvang 22.00 uur. ZONDAG 4 MAART Alkemade uitvoering van 'Lieve God ze draaien me dol', door toneelvere niging St. Pancratius, aanvang 20.00 uur. Tulpenzaal, Alke burcht, Roelofarendsveen. Alphen derde voorconde talentenjacht in de grote zaal van zwembad De Thermen, aanvang 13.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16