Bush en Kohl: één Duitsland lid Navo Renteverhoging Plus-, Ster- en Leeuwiekening Pertini was enfant terrible Italiaanse politiek Modrow toch lijsttrekker communistische partij Massa-demonstraties in Sovjetunie Securitate vervangen door 'FBI' Massaal protest Bulgaren tegen communisten, Tsjechoslowakije herdenkt machtsovername MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 BUITENLAND PAGINA 5 WASHINGTON (GPD/Rtr/DPA/APF) Een verenigd Duitsland blijft lid van de Navo en zal daarin militair blijven deelnemen. De Amerikaanse president Bush en de Westduitse bondskanselier Kohl zijn het daarover afgelopen weekeinde tijdens besprekingen in Camp David, het buitenverblijf van Bush, eens geworden. Het Sovjet-ministerie van bui tenlandse zaken heeft zaterdag uitgesloten dat een verenigd Duitsland lid zou kunnen zijn van de NAVO, omdat dit volgens haar de krachtenverhouding in Europa ontoelaatbaar zou veranderen. Kohl zei na afloop van zijn ontmoe ting met Bush dat de bestaande "veiligheidsband tussen Amerika en Europa voor een verenigd Duits land van vitaal belang is". Daarom blijven Amerikaanse troepen in Eu ropa ook nodig: "Neutralisme zou een verkeerde oplossing zijn". Bush en Kohl vinden wel dat in een verenigd Duitsland speciale voorzieningen moeten worden ge troffen, zodat Navo-troepen voor alsnog niet zullen opereren op het grondgebied van wat nu de DDR is. Kohl voegde daaraan nog toe dat wat hem betreft voor Sovjet-troe pen geen plaats is in een verenigd Duitsland. "We kunnen niet tot twee veiligheidssystemen beho- De Amerikaanse regering had ge hoopt dat Kohl zich bereid zou to- 1 nen de huidige grens tussen Polen en Oost-Duitsland, de Oder-Neisse- grens, als de permanente oostgrens van ook een verenigd Duitsland te i aanvaarden. Maar ook in Camp Da- Honecker zou 75 miljoen mark hebben verduisterd OOST-BERLIJN (DPA/AFP) - Het Oostduitse openbaar minis terie heeft gisteren bevestigd dat de voormalige communisti sche partijleider Erich Honec ker ervan wordt verdacht dat hij 75 miljoen D-mark van de staat in eigen zak heeft gestoken. Dit geld betaalde Bonn de afgelo pen jaren aan de Oostduitse re gering voor de vrijlating van po litieke gevangenen. De meeste gevangenen zaten vast omdat ze hadden geprobeerd illegaal de grens over te steken. Het Westduitse weekblad Der Spiegel onthulde zaterdag dat deze beschuldigingen waren op genomen in de aanvraag voor een arrestatiebevel. Volgens Der Spiegel betaalde West- Duitsland alleen al het afgelo pen jaar 75 miljoen Westduitse marken, welk bedrag Honecker in zijn geheel op een privéreke- ning bij de Duitse Handelsbank in Oost-Berlijn hebben gezet. Volgens Der Spiegel wijst de voormalige partijleider de 'be schuldigingen van de hand. Hij zegt uit humanitaire overwegin gen jaarlijks 35.000 mensen van Oost naar West te hebben laten gaan. Het gerechtelijk onder zoek naar Honecker is overigens nog niet afgerond. Thatcher De populariteit vó servatieven is tot e vid hield Kohl een slag om de arm. De Westduitse krant Welt am Sonntag meldde gisteren dat Bonn de Amerikaanse regering heeft ver zekerd dat een verenigd Duitsland elke aanspraak op Pools grondge bied zal opgeven. De Westduitse mi nister van binnenlandse zaken Wolfgang Schauble zou dat eerder deze week de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken James Baker hebben laten weten. Het blad zei dat een verklaring van die strek king afgelegd zou kunnen worden zodra de Oostduitse regering for meel instemt met aansluiting bij de Bondsrepubliek. SPD De Oostduitse Sociaal-Democraten (SPD) hebben gisteren een tijdsche ma goedgekeurd voor de eenwor ding van de beide Duitslanden "om een chaotische annexatie door Bonn" te voorkomen. Maar Ibrahim Böhme, die gekozen werd tot voor zitter en lijstaanvoerder van de SPD, wees erop dat een verenigd Duitsland nooit mag proberen de huidige wereldmachten naar de kroon te steken. In het verkiezingsprogramma "Ja voor Duitse Eenheid - Een kans voor Europa" legden de 500 afge vaardigden van de SPD een "bin dend tijdsschema" voor de Duitse eenwording vast. De voorgenomen Vier plus Twee conferentie over de hereniging, waarin de beide Duits- landen en de vier geallieerden deel nemen, moet in april beginnen. In april of mei moet vervolgens een "Raad van Duitse Eenheid" worden opgericht, onder voorzitterschap van Willy Brandt, die gisteren una niem gekozen werd tot ere-voorzit- ter van de Oostduitse Sociaal-de mocraten. De Raad moet een nieu we grondwet ontwerpen voor een herenigd Duitsland, gebaseerd op de Westduitse Basiswet. Over de nieuwe grondwet wordt een referendum gehouden worden waarna er verkiezingen komen voor één Duits parlement. In de tweede helft van 1990 dienen vervolgens de 35 landen van de Conferentie over Veiligheid en Samenwerking in Eu ropa (CVSE) bijelkaar te komen, om de toekomst van de NAVO en het Warschaupact te bespreken. De Oostduitse communistische partij, die zichzelf heeft omgedoopt tot de Partij voor Democratisch So cialisme (PDS), hield gisteren een partijcongres in Oost-Berlijn. Daar kondigde premier Hans Modrow verrassend aan dat hij de lijst van de PDS aan zal voeren bij de verkiezin gen. De partijvoorzitter van de Christen-Democraten in de DDR, Lothar de Mazière, werd gisteren door het partijbestuur van de CDU tot lijsttrekker benoemd. Een Moskoviet demonstreert tijdens een r portret te verscheuren van de grondlegger i BUKAREST (AP) - De Roemeense minister van defensie Victor Stan- culescu heeft zaterdag plannen aan gekondigd om de Securitate om te vormen tot een organisatie als de Amerikaanse FBI. Stanculescu, een luitenant-gene raal, zei ook dat hij zou samenwer ken met militaire officieren die wil len dat het leger wordt gezuiverd van aanhangers van Ceausescu. De officieren hebben eerder deze maand na een week van demonstra ties voor elkaar gekregen dat Stan- culescu's voorganger Militaru werd ontslagen. De minister zei dat hij vrijdag samen met de officieren een plan had opgesteld om "deze pro blemen" op te lossen. Stanculescu maakte verder be kend dat de voorlopige regering van plan was de tunnels die door Ceau sescu zijn aangelegd om regerings gebouwen met elkaar te verbinden en die door de Securitate zijn ge bruikt tijdens de recente revolutie, te behouden voor gebruik in oor logstijd. Het ondergrondse laby rinth, waarin zich communicatie centra en opslagplaatsen voor wa pens, voedsel en munitie bevonden, is een symbool geworden van het repressieve, paranoïde bewind van ex-dictator Ceausescu. Stanculescu zei dat de Securitate "geneutraliseerd" was, maar dat het onderzoek naar de leden van de or ganisatie nog bezig was en "niet in twee weken" zou zijn afgerond. Hij zei dat Securitate-leden die zich niet schuldig hadden gemaakt aan wreedheden, in dienst zouden kun nen treden van de nieuwe binnen landse veiligheidsdienst. Twee officieren van de Securitate zijn veroordeeld tot negentien jaar gevangenisstraf door een militair tribunaal in de stad Cluj. Volgens een woordvoerder van het tribunaal hebben de de twee in de stad Sibiu "bijzonder ernstige misdaden" ge pleegd, een term die wordt gebruikt voor misdaden waarbij twee of meer mensen zijn gedood. De offi cieren is verder voor acht jaar het burgerschapsrecht ontnomen. MOSKOU (AFP/DPA/Rtr/UPI) - Honderdduizenden mensen heb ben gisteren in Moskou en tiental len andere steden in de Sovjetunie vreedzaam betoogd voor hervor mingen. Hoewel de autoriteiten op verschillende plaatsen de demon straties hadden verboden, strekten de protestacties zich uit van Le ningrad aan de Oostzee tot aan Vla divostok aan de Stille Oceaan. Alleen in Moskou, waar ongeveer 100.000 mensen demonstreerden, trad de politie op tegen betogers, waarbij geen gewonden vielen. Wel werden twaalf mensen gearres teerd. Het stadsbestuur had voor de demonstratie geen toestemming ge geven omdat werd gevreesd voor te- gendemonstraties van rechtse en nationalistische bewegingen. De demonstranten wilden met hun actie steun betuigen aan onaf hankelijke kandidaten bij de ver kiezingen voor het parlement in de republiek van de Russische federa tie komende zondag. De betogers bij het ministerie van buitenlandse zaken hadden borden bij zich waar mee ze protesteerden tegen het ont slag van twee onderzoeksrechters die hadden gezegd dat corruptie in de communistische partij tot in de hoogste kringen voorkwam. Op spandoeken stond kritiek te lezen op het plan van Sovjet-leider Mi- chail Gorbatsjov de macht van de president uit te breiden en het Con gres van Volksafgevaardigden het staatshoofd te laten kiezen. Sommige betogers zwaaiden met wit-blauw-rode vlag van het tsaristi sche Rusland. Gisteren was het pre cies 73 jaar geleden dat het tsaris tisch regime ten val werd gebracht en een periode van acht maanden van democratie werd ingeluid, tot dat de bolsjewieken de macht gre pen. In Minsk gaven 100.000 mensen gehoor aan een oproep van het Wit- russiche volksfront om te proteste ren tegen de partijleiding van de re publiek. Tegen de partij is ook gede monstreerd in Gorki, Voronej (Rus land), Donetsk (Oekraïne), Sverd lovsk (Oeral), Saratov, Jaroslav, Ka zan, Sjebeksary (alle in Rusland). In Leningrad kwamen ondanks een eerdere afgelasting van een demon stratie, toch 10.000 betogers opda gen. In Tbilisi, de hoofdstad van de republiek Georgië, kwamen duizen den mensen bijeen voor het rege ringscentrum. Zij eisten het herstel van de onafhankelijkheid van Geor gië, dat gisteren precies 69 jaar gel den door het Rode leger werd bezet. In de Sovjet-republieken Litou wen en Moldavië is vrijdag gede monstreerd tegen het Rode Leger. Litouwen werd in 1940 bij de Sov jetunie ingelijfd. Het parlement van de Sovjet-republiek Estland heeft vrijdag de leidende rol van de com munistische partij uit de grondwet geschrapt. Mandela roept op tot vrede in Natal JOHANNESBURG (GPD) - ANC- leider Nelson Mandela heeft giste ren gezegd dat het ANC streeft naar een Zuidafrikaanse natie die alle be woners, "blank en zwart, Zulu's en Boeren", verenigt. Mandela sprak in Durban in de provincie Natal de grootste manifestatie toe sinds hij twee weken geleden is vrijgelaten. Naar schatting 150.000 woonden de bijeenkomst bij en hoorden Mandela een rede uitspre ken waarvan verzoening, tussen zwart en blank, maar ook tussen zwart en zwart, het hoofdthema Mandela citeerde oud-ANC-lei- der Albert Lutuli toen hij zei: "Ik geloof dat wij hier in Zuid-Afrika met onze verscheidenheid aan ras sen en huidskleuren het begrip de mocratie een nieuwe inhoud kun nen geven. Dat is onze uitdaging: dat we een voorbeeld voor de we reld kunnen worden". Hij riep In diërs, kleurlingen, zwarten en „vrij heidslievende blanken" daarom op de apartheid de genadeslag toe te brengen. Mandela stond uitvoerig stil bij de burgeroorlog in Natal, die de af gelopen drie jaar meer dan 2500 mensen het leven heeft gekost. Het ANC en zijn zusterorganisatie, het Verenigd Democratisch Front (VDF) en de machtige Zulu-bewe- ging Inkatha zijn in Natal verwik keld in een bloedige strijd om de macht. Mandela geldt als de enige persoon die een eind kan maken aan deze 'broedertwist' en stond Hij verklaarde dat de oorlog in Natal hem in de laatste jaren van zijn gevangenschap zeer had gede primeerd. "Zuid-Afrika staat op de drempel van een nieuw tijdperk, maar Natal is een vlammenzee". Hij deed een klemmend beroep op bei de partijen de strijd te staken: "Sluit uw fabrieken des doods en gooi uw messen, geweren en kapmessen in zee" en vroeg de menigte een ogen blik stilte in acht te nemen uit eer bied voor de slachtoffers. Hij waar schuwde dat de oorlog in Natal ook een bedreiging vormde voor het vredesproces in Zuid-Afrika. Shamir hekelt verzet komst Sovjet-joden JERUZALEM-AMMAN (UPI/Rtr) - De Israëlische premier Yitzhak Shamir heeft gisteren het verzet veroordeeld van Arabische landen tegen de immigratie van Sovjet-jo den in Israël en de bezette gebieden. Dit heeft de Israëlische radio ge meld. De leiders van Egypte, Jordanië, Iraq en Noord-Yemen kwamen dit weekeinde in Jordanië bijeen om de komst van Sovjet-joden te bespre ken. Zij spraken over de immigratie als een "hindernis voor vrede" en een ontwikkeling die het gevaar in houdt van een "nieuwe Israëlische expansieve agressie". Shamir zei gisteren dat wie tegen de immigra tie is, tegen vrede is, aldus de Israë lische radio. Volgens Arabische diplomaten in Amman werken de Verenigde Sta ten aan de tekst van een resolutie voor de Verenigde Naties, waarin de vestiging van Sovjet-joden op de bezette Westoever en in Gaza- strook wordt betreurd, maar niet veroordeeld. Moskou heeft ook ont- werp-resolutie opgesteld, waarvan de tekst veel scherper zou zijn dan het Amerikaanse voorstel. SOFIA (AP/AFP/Rtr/DPA) - Meer dan 150.000 mensen hebben giste ren in de Bulgaarse hoofdstad Sofia gedemonstreerd tegen de regeren de communistische partij. De par tijleiding is er vrijdag niet in ge slaagd om met een aantal conces sies aan de oppositie de onvrede bij de bevolking weg te nemen. De aanwezigen juichten toen Pet- ko Simeonov, een van de leiders van de oppositie, verklaarde dat de "winter van ontevredenheid" voor bij was en dat "het voorjaar van strijd" voor de deur stond. De poli tie greep niet in toen enkele honder den demonstranten op het stand beeld van Georgi Dimitrov klom men. Dimitrov was de eerste na-oor- logse communistische leider van Bulgarije. Vrijdag besloot de Opperste Raad van de communistische partij in te gaan op de voornaamste kritiek van de oppositie en de communistische cellen in de fabrieken en onderne mingen op te heffen. Ook worden de verkiezingen uitgesteld tot juni en worden buitenlandse waarne mers uitgenodigd. Zheljo Zhelev, een van de leiders van de oppositiebeweging Verenig de Democratische Krachten (VDK), was kritisch over de plannen van de communistische partij om het over leg met de oppositie aan de ronde tafel op te waarderen tot een "per manent functionerend politiek fo rum". De communistien willen het imago van de ronde tafel opppoet- sen, zei Zhelev. Tegelijkertijd heb ben zij echter het door hen gedomi neerde parlement voorgesteld om 5 maart te stemmen over wijzigingen in de grondwet en een ontwerp- kieswet zonder dat de ronde tafel daarin is gekend, aldus de opposi tieleider. Zhelev eiste dat de ronde- tafeldeelnemers invloed op de wets voorstellen mogen hebben en dat de zittingen van het parlement di rect op de televisie en de radio wor den uitgezonden. Door handopste king maakte de menigte duidelijk in te stemmen met de resolutie van de VDK die de Bulgaren opriep om te breken met veertig jaar totalita risme en afstand te nemen van alles wat socialistisch is. Meer dan 200.000 Tsjechoslowaken hebben gisteren op de twee grote pleinen van Praag de 42-e 'verjaar dag' van de communistische machtsovername op 25 februari 1948 gevierd met leuzen als: "Weg met totalitaire regimes" en "Weg met het communisme". Op het Plein van de Oude Stad riep presi dent Vaclav Havel de menigte op de "trieste erfenis van 42 jaar commu nisme" af te wijzen. Hij kondigde aan het parlement, dat op 8 juni gekozen zal worden, een mandaat voor slechts twee jaar zal krijgen, zoals is vastgelegd in de ontwerpkieswet van de regering van nationale eenheid. Dat parle ment moet een nieuwe grondwet opstellen. Havel sprak vanaf het balkon van het Kinsky-paleis, dezelfde plaats waar president Klement Gottwald in 1948 de "overwinning van de par tij" bekendmaakte. De vraag of de communisten een coup pleegden of op een legale manier aan de macht kwamen is de afgelopen weken in Tsjechoslowakije onderwerp van vele heftige debatten geweest, na meer dan 40 jaar officiële viering van de "februari van de Victorie". Havel nam gisteren duidelijk stel ling: „Het was een staatsgreep en niet de overwinning van de arbei ders op de reactionairen. In tegen deel, het was een overwinning van de reactie op de werkenden". De Sovjetunie is vandaag begon nen met de terugtrekking van haar troepen uit Tsjechoslowakije. aan de macht kwamen. Volgens een opiniepeiling die in opdracht van de Sunday Times werd uitgevoerd, lig gen de Conservatieven maar liefst 17 procentpunten achter op La bour. Veel mensen verklaarden in de enquête dat zij bezwaar hadden tegen de hoge hypotheekrente, die nu op 15 procent staat, en tegen de nieuwe personele belasting. Gevangenen Israël heeft meer gevangenen per hoofd van de bevolking en heeft die bovendien in veel kleinere cellen ondergebracht dan enig Westeuro pees land. Dit heeft de Israëlische president Chaim Herzog vrijdag ge zegd. Herzog zei dat Israël op 100.000 inwoners 150 gevangenen telt. Hij vergeleek de joodse staat met Nederland, het land met het laagste aantal in West-Europa (29) en Oostenrijk, het land met de meeste gevangenen per 100.000 in woners (114). Het aantal van Herzog had alleen betrekking op de onge veer 6750 joden en Arabieren die wegens misdrijven gevangen zitten. Moord De Albanese leider Enver Hadri (49) uit de Joeslavische provincie Koso vo is gisteren in Brussel in zijn auto doodgeschoten. De politie sluit een politieke moord niet uit. Hadri stop te voor een stoplicht in een voorstad van Brussel, toen een auto met twee inzittenden naast hem stopte. Een van hen vuurde met een pistool twee schoten af, waarbij Hadri in het hoofd werd getroffen. Hij over leed later in een ziekenhuis. Cambodja Premier Hun Sen van Cambodja is bereid de Verenigde Naties verkie zingen in zijn land te laten organise ren, maar verzet zich tegen de eis van de guerrillabewegingen dat zijn regering tot die tijd plaats maakt voor een interim-bestuur van de VN. Hun Sen neemt vandaag in Jakarta deel aan vredesonderhan delingen tussen zijn regering, de drie guerrillabewegingen en de lan den die betrokken zijn bij het vre desproces. ROME "Hij was als een vader voor het hele Italiaanse volk". "De enige eerlijke politicus die we ooit gehad hebben". "Wat moeten we nu zonder Pertini"? In de nacht van za terdag op zondag is op 94-jarige leef tijd de meest geliefde politicus van Italië, Sandro Pertini, overleden. door Marjon van Royen Partizaan, socialist, kamervoor zitter en van '78 tot '85 president van de Republiek. Onder zijn huis, op het plein van de beroemde Trevi- fontijn in Rome, verzamelde zich gisteren een grote menigte. Oud verzetsmensen, huisvrouwen, en jongeren met de carnavalsconfetti nog in hun haar, kwamen hun laatste eer bewijzen de man die in zijn leven de belichaming is gewor den van het 'andere', het niet cor rupte en eerlijke Italië. Met gedempte stemmen wordt er gepraat. "Toen ik het hoorde, heb ik gelijk de trein gepakt en ben ik naar Rome gekomen", fluistert een me vrouw in een groene bloemetjes jurk die helemaal uit Florence is ge komen. Nee, ze is nooit lid-geweest van de socialisten, of van wat voor politieke partij dan ook. Die hele "corrupte boel" kan haar "gestolen worden". Maar Sandro Pertini, dat was anders. "Hij zei altijd wat hij dacht. Hij stond aan de kant van de mensen, en dat liet hij merken ook". De vrouw haalt een grote zakdoek tevoorschijn haalt. "Hoe kon je nou niet van Pertini houden?" Sandro Pertini werd in 1896 gebo ren in het stadje Stella in de Noordi- taliaanse provincie Savona. Hij vocht in de Eerste Wereldoorlog, studeerde rechten, en werd in 1918 lid van de Socialistische Partij. Van het begin af aan heeft hij zich ge keerd tegen het opkomend fascis Sandro Pertini: vreemde in de politiek, held me. Verscheidene keren is hij door Mussolini opgepakt en in de gevan genis gezet. Hij vluchtte naar Frankrijk, waar hij een klandestie- ne radiozender opzette. In 1929 kwam hij terug naar Italië om ondergronds het socialistische verzet te leiden. In '43 werd hij op gepakt, gemarteld en door de Duit sers ter dood veroordeeld. Maar een jaar later werd hij samen met ande re verzetsleiders bevrijd door een actie van de partizanen. Na de oorlog kwam Pertini voor de Socialistische Partij in het Itali aanse parlement, waarvan hij in '68 kamervoorzitter werd. De tijd waar- ih Pertini echter definitief de harten van de hele Italiaanse bevolking won, was tijdens zijn zeven jaar du rende ambtstermiin als president. In de functie van constitutioneel lintjesknipper bleek Pertini het le vende bewijs dat het in de Italiaanse politiek ook anders kan. Eerlijk, ge dreven, en recht voor z'n raap. Hij werd de schrik van 's lands politici en bureaucraten. Een soort enfant terrible, die bij elke gelegenheid zegt wat hij denkt. Toen bijvoorbeeld de streek rond Napels in 1980 getroffen werd door een grote aardbeving, was Pertini de eerste gezagdrager die in het ge bied ter plekke was. Hij zag de situ atie, en klaagde onmiddelijk voor de televisiecamera's de hele rege ring aan. Hij zei letterlijk dat de po litici hun plicht niet deden. "Het is een schandaal dat door de bureau cratie en partijpolitiek gekonkel de mensen hier moeten sterven onder het puin". Zo zorgde Pertini voor menig di plomatiek incident. Hij noemde de leider van zijn eigen partij een "op portunist". Hij beschuldigde de EEG, die naar zijn mening niet ge noeg aandacht besteedde aan de problemen in Derde Wereld van een "kruideniersmentaliteit". In een brief aan de Argentijnse junta over het lot van de 30.000 officieel dood verklaarde slachtoffers van de "vui le oorlog" schreef hij: "U plaatst zich buiten de mensheid. De gruwe lijke misdaden die u begaan hebt te gen onschuldige slachtoffers bele digen de hele mensheid". Tenslotte is Pertini gestorven zoals hij heeft geleefd: een vreemde in de wereld van de Italiaanse machthebbers, maar een held voor de bevolking. Op alle voetbalvelden werd hij gisteren herdacht met een minuut stilte voor de wedstrijd. In het stadion waar de belangrijke wedstrijd Rome—Milan werd ge speeld, ging er een minutenlang du rende ovatie op: "Sandro, Sandro". In zijn woning aan de Fontana di Trevi wordt geen enkele politicus toegelaten. In zijn testament heeft hij ook elke staatsceremonie gewei gerd. Vandaag zal Sandro Pertini in alle stilte worden gecremeerd in zijn geboorteplaats Stella. Per 26 februari 1990 verhoogt de Postbank de rente tarieven op de Plus-, Ster- en Leeuwrekening. Iedereen met een girorekening kan heel makkelijk sparen op een Plus-, Ster- of Leeuwrekening. Inleggen en opnemen doet u gewoon met de girokaart. De Plusrekening is een girospaarrekening voor kleine en grote bedragen, die een aantrekkelijke rente geeft over het hele tegoed. De Sterrekening is een girospaarrekening voor kleine en grote bedragen, die geschikt is als u voor langere tijd wilt sparen. De Leeuwrekening is een girospaarrekening voor bedragen vanaf f 10.000,-, die een hoge rente geeft en toch volop opnamevrijheid biedt. Plusrekening 5 (was 4,5 °/o) Sterrekening 6 (was 5,75%) Leeuwrekening 6,5%* (was 6,25%) Meer informatie vindt u in de folders Girosparen en Leeuwrekening. Haal deze op het postkantoor. Telefonisch aanvragen kan ook. Bel gratis 06-0400 (op werkdagen tot 21.00 uur en op zaterdag tot 12.00 uur). Daalt het tegoed onder de f 10.000,-, dan geldt e ergoeding

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5