'Ik verdring Beatrix als op een na rijkste vrouw' Johnnie Ray (van'Cry') bezwijkt aan leverkwaal Malcolm Forbes (70) -vriendjé Elizabeth Taylor- overleden 'NOS-Laat mag niet voor wk voetbal wijken' Mega-ster Dame Edna Everage in Nederland: AMSTERDAM - „Is het niet opwindend? Zelfs koningin Juliana is nooit zo'n ontvangst bereid". Ruim een uur voordat ze gistermiddag naar Sonja Barend zou vertrekken, begroette mega-ster Dame Edna Everage in een benauwend volle receptie-ruimte van het marmeren Amsterdamse Barbizonhotel ruim dertig fotografen en minstens evenveel journalisten uit Nederland en België. door Ale van Dijk Ze deed twee dagen Holland om 'haar' in het Nederlands vertaalde bestseller 'Het uit zinnige leven van Dame Edna' aan te prijzen. „Is het niet zo, dat koningin Beatrix op de tweede plaats van de lijst met de rijkste vrouwen van de we reld prijkt?" Gemompel uit de gelederen van de pers: „Klopt". Dame Edna: „Sorry hoor, maar sinds mijn boek een bestseller is, is dat niet meer het geval". Show Van haar 'persconferentie' maakte Dame Edna vervolgens ruim drie kwartier één grote show. Niemand kreeg ook voor of na Sonja een vraaggesprek met de ware Edna: de 54 jaar ge leden in de Australische stad Melbourne geboren en later naar Engeland verhuisde acteur-en tertainer Barry Humphries. Va der van twee volwassen dochters uit een eerste huwelijk en twee zonen uit een tweede huwelijk met de kunstenares Diane Millstead. Barry blijft ze echter bij ieder interview ook in Engeland consequent als haar manager duiden: „Sorry, hij kon niet mee naar Holland, hij moest dringend naar de VS". Anders dan bij Sonja - "Ik zal haar een beetje leren hoe je een talkshow leidt" - was Dame Edna op de persconferentie onder haar paarse haardos en uitwaaierende bril gekleed in een felrode blou se, waarop enkele meer dan le vensgrote namaak-vlinders wa ren aangebracht. Maar verder zag ze er uit als in de befaamde Dame Edna met haar boek 'Dame Edna Everage', waarvan de eerste druk al is uitverkocht Edna-talkshows, waarin ze tal van wereldsterren een satirische hak zet of ze in hun ware gedaan te laat zien. De VARA zendt die shows, waarin beroemdheden uit de hele wereld met zich laten sollen, sinds 1988/89 uit en vanaf oktober zullen er weer zes nieu we Edna-shows te zien zijn. Theater Tijdens het komende Holland Festival zou ze graag eens in het Concertgebouw optreden „want mijn hart ligt toch in het theater. Het lijkt mij heerlijk af en toe eens met mijn handje vanaf de planken naar koningin Beatrix in de loge te wenken. Bovendien zou mijn optreden misschien wat toeristen naar Holland brengen". Dame Edna onthult nog, dat er aanbiedingen zijn om een speel film naar haar bestseller te ma ken met Meryl Streep als oude vrouw, Paul Newman als één van haar echtgenotes en Robert Mit- chum als haar overleden vader. Shelly Winters zal de rol van haar dochter Pamela vertolken. Ze betreurt, dat het aloude Amster damse restaurant Dorrius, waar ze goede herinneringen aan heeft toen ze hier nog incognito kwam, definitief is gesloten en ze deelt vervolgens mee, dat de eerste druk van de Nederlandse verta ling al is uitverkocht. Maar nu moet ze toch echt weg naar Sonja. „Nederlands is de eerste taal, waarin mijn boek is vertaald", roept ze nog. En van daag is ze vervolgens druk met signeren in De Bijenkorf en el ders. LOS ANGELES (AP) - De Amerikaanse zanger John nie R^y, die in de jaren vijf tig beroemd werd met lied jes als „Somebody Stole My Gal" en „Just Walkin' in the Rain", is zaterdag in het zie kenhuis aan een leverkwaal overleden. Hij was 63 jaar. Ray bracht begin jaren vijftig een revolutie teweeg in de populaire muziek met zijn unieke mengeling van rhythm and blues, country- muziek en gospelmuziek. Door sommigen wordt hij daarom wel gezien als de voorloper van de rock en roll. Ray's eerste hit was „Cry", dat gevolgd werd door „The Little White Cloud That Cried", „Please Mr. Sun", „Brokenhearted", „What's the Use", „Somebody Stole My Gal", „Who's Sorry Now" en „Yes Tonight Josephine". Van „Cry", dat wellicht zijn grootste hit was, werden 25 miljoen platen verkocht. Zijn succes als zanger nam in de VS af met de opkomst van de ock en roll, hoewel hij in Engeland en Australië al tijd vrij populair bleef. Malcolm Forbes twee jaar geleden gekiekt terwijl hij hand i hand met Elizabeth Taylor rondstapte (foto a NEW YORK - De Amerikaanse multi-miljonair Malcolm Forbes, kleurrijk uitgever van het naar hem genoemde financiële tijdschrift, is zaterdag in zijn woning aan een hartaanval overleden. Hij was 70 jaar. Forbes was een fervent voorstander van het kapitalisme in al zijn vormen. Hij was president en grootste aandeelhouder van Forbes Inc., HILVERSUM (ANP) - De NOS hecht er sterk aan dat het programma NOS-Laat in juni elke avond op een vaste tijd kan worden uitgezon den. In de maand juni moet de programme ring van Nederland 3 voor een groot deel overhoop worden gegooid teneinde de we reldkampioenschappen voetbal rechtstreeks te kunnen verslaan. De NOS, die de zender deelt met een groot aantal kleine zendgemachtigden, is er groten deels in geslaagd alle programmas, ook die van de NOS zelf, opzij te drukken voor hét voetbalevenement, maar de zendgemachtig de Educom wil niet ook nog eens wijken voor het programma NOS-Laat, dat wegens de voetbaluitzendingen gedurende de maand ju ni in de vooravond terecht zal komen. Vice-voorzitter A. van den Heuvel wees er vrijdag tijdens een vergadering van de NOS op dat juni niet alleen de maand van het voet balkampioenschap is, maar ook die van het Holland Festival, dat voor een groot deel via NOS-Laat op het scherm zal komen. Door de voetbalwedstrijden kan NOS-Laat op dins dag tot en met vrijdag niet op het gebruikelij ke tijdstip van 22.00 worden uitgezonden. Het programma zal te zien zijn van 20.20 tot 20.55 en om de verwarring niet helemaal com pleet te maken, wil de NOS nu dat ook op de maandagavonden in juni het programma op die tijd is te zien. Daarvoor moet echter de Educom, een combinatie van Teleac, Schooltelevisie en Radio Volksuniversiteit, opzij. Die moet naar het einde van de avond, als het voetbalevene ment een einde zal hebben genomen. Dat nu is deze zendgemachtigde in het verkeerde keelgat geschoten. Wijken voor rechtstreekse uitzendingen moet dan maar, maar ook al op zij gaan voor NOS-Laat, omdat de NOS zo graag elke avond op het zelfde tijdstip wil uit zenden gaat te ver, zo luidt in het kort de rede nering van deze educatieve zendgemachtig de. Het NOS-bestuur zal het Commissariaat van de Media niettemin voorstellen-de zend tijd volgens haar eigen wensen in te delen, zo besloot het bestuur. Hockey Dat de almacht van de NOS beperkt is, bleek overigens vrijdagochtend tijdens de uitzen ding van de hockeywedstrijd Nederland- Pakistan om het wereldkampioenschap. De ze wedstrijd stond aangekondigd op Neder land 3, maar de NOS zag zich gedwongen uit te wijken naar Nederland 2 omdat de NOT, de schooltelevisie die onderdeel uitmaakt van de Educom, weigerde plaats te maken voor het hockeykampioenschap. Hockeyliefhebbers in het bezit var. een vi deorecorder, die vrijdagavond voor het scherm plaatsnamen om hun favoriete top sport te aanschouwen, werden vergast op een educatieve uitzending. en zijn vermogen wordt geschat op tuss.en de 400 miljoen en 1 miljard dollar. Het financiële tijdschrift Forbes Magazine werd opgezet door zijn vader, een Schotse immigrant die fortuin maakte op Wall Street. Maar Malcolm Forbes stond niet alleen bekend om zijn rijkdom maar ook om zijn roerige sociale leven. Hij werd vaak gezien in het gezelschap van zijn oude vriendin Elizabeth Taylor. Een paar jaar geleden deden er hardnekkige geruchten de ronde dat het stel trouwplannen had, maar daar is nooit meer iets van gekomen. Forbes was een hartstochtelijk liefhebber van extravagante feesten, motorfietsen en de ballonvaart. Het feest dat hij vorig jaar in Marokko gaf voor zijn 7 0ste verjaardag, bracht duizend gasten op de been en kostte naar schatting vier miljoen gulden. Hij was de eerste die met een hete-luchtballon een vlucht dwars over de VS maakte en was ook degeen die als eerste een tocht per motor door China maakte. Forbes' oudste zoon Steve zal waarschijnlijk een meerderheidsbelang van 51 procent in zijn zakenimperium erven. De multi-miljonair laat vijf zonen en een dochter na. Chuck Boylan uit Fairfield Center in de Amerikaanse staat Vermont heeft een nieuw we reldrecord boogschieten geves tigd. In 24 uur tijd schoot hij het afgelopen weekeinde 7000 pij len af en verwierf zich een plaatsje in het Guinness-re- cordboek. Boylan scoorde in to taal 35.272 punten. Het oude re cord stond op 31.355 punten. Carnaval Rio (1) Het blootverbod van de carna valsorganisatie in Rio de Janeiro heeft effect gehad. Sinds jaren zijn de carnavalsbals en het swin gende defilee van samba-scholen niet zo kuis geweest. De organisa toren hadden met strafpunten ge dreigd voor de deelnemers die zich te veel bloot zouden geven. Maar de stemming in de Brazi liaanse hoofdstad was er dit weekeinde niet minder opgewon den door. Honderdduizenden hebben zich ondanks de zware economische crisis in het feestge druis gestort bij een temperatuur van meer dan 30 graden Celsius. Carnaval Rio (2) „Dans, dans tot je er bij neer valt". Met deze trefregel opende koning Momo, een reus van 220 kilo, za terdag vier dagen carnaval in Rio de Janeiro. Al terwijl hij de sleutel van de stad overnam van burgemeester Marcelo Alencar dansten uitgela ten mensen rondom de koning driftig op het ritme van de samba. Alle kaarten voor de Grote Pa rade waarin gisteren en vandaag" 65.000 'Passistas' in caravalskos- tuum op samba-ritme meeliepen, waren uitverkocht. Meer dan 140.000 toeschouwers genoten van dit grootste spektakel ter we reld. Burgemeester Alencar zei dat met name het carnaval op straat alle verwachtingen over trof. Op de plaat De Westduitse bondskanselier Kohl heeft zijn tien-punten plan 'en andere toëspraken over de Duitse éénwording uitgebracht op een langspeelplaat, die gratis zal worden aangeboden aan 100.000 Oostduitsers. „Wat dit historische moment mogelijk heeft gemaakt", is de ti tel van de plaat, die begint met de toespraak die Kohl 28 november in de Bondsdag hield en waarin hij zijn visie voor een verenigd Duitsland uiteen zette. De plaat bevat ook de toespraken die de bondskanselier 19 december in de Oostduitse stad Dresden en 22 éfecember bij de opening van de Brandenburger Poort hield. De 100.000 platen en de cassette zijn door de Westduitse overheid geproduceerd en zullen, zolang de voorraad strekt, gratis worden uitgedeeld bij verkiezingsbijeen komsten in Oost-Duitsland. De kosten voor de productie bedra gen 150.000 D-mark. Op de hoes staat Kohl afgebeeld terwijl hij boven het dak van zijn Mercedes de menigte in Dresden toewuift. MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 m wmi/ KIMWWM- ÓWP5R. it W6T5M moLó 15 mmnu m MKl5M5HTló mom? om 55 moo OF i>r55UMIM'6 TOmiMiï M0515N WÓR-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22