PAGINA 20
SPORT
MAANDAG 26 FEBRUARI 1990
BETAALD VOETBAL
PSV
Ajax
Vitesse
RodaJC
FC Twente
Volendam
RKC
Fortuna S.
FC Groningen
22 9 9
23 10 6
23 10 6
FC Utrecht
Sparta
Feyenoord
NEC
Willem II
Den Bosch
Haarlem
RBC
Heracles
Eindhoven
Veendam
Emmen
Wageningen
PECZw.
Excelsior
Heerenveen
Cambuur
GA Eagles
22 9 4 9
23 7 6 10
22 7 5 10
31 68-28
30 45-19
30 38-18
30 37-26
27 27-27
26 35-28
26 33-29
26 22-19
24 34-29
23 31-42
22 43-40
20 21-34
19 31-38
18 32-37
17 26-47
15 26-37
Aalsmeer 14-19 AFC'34 15-15
AlphenseB. 14-17 DCG 15-14
Hollandia 14-17 OSV 15-14
Zilverm. 15-16 DWS 15-12
Holland 14-15 NFC 14-11
Sloterplas 14-15 SDW 15- 9
Tweede periode (7 wedstr)-
Aalsmeer eerste periodekampioen.
EERSTE KLASSE B: Sparta-RKAVV 2-3.
HMSH-SVW 1-1, Nieuwenhoorn-Hermes
DVS2-1.
0-9, LFC 2-Roodenb.4 2-1Alphen 2-SJC 3
1-2, Stompw.B.2-Kickers 21-1.
RES. TWEEDE KLASSE A: Meerburg 3-
Docos 4 3-1, Alkman.2-Lisse 4 3-3. ROAC
3-UDO 31-1. DOSR 3-MMO 2 2-1
RES. TWEEDE KLASSE B: Alkman.3-
Unitas L.2 6-0, Warmunda 2-Bern.2 0-1,
Boluspor-Konya 0-0, Malatya-Zeytinburnu
1-0, Karsiyaka-Samsun 1-0. Besiktas-Ga-
latasaray 1-0.
Besiktas 21-49 Galatas. 21-42
Trabzon 21-45 Sariyer 21-34
21-45 Bursa 21-31
23 2 11 10 15 17-33 Voorburg
18-53
Nieuwenh.
Unitas
SVW
RKAVV
13-20 Sparta
14-20 ADO
14-18 Neptunus
12-17 HMSH
12-16 Slikkerv.
14-14 Hermes
.Tweede periode (7 wedstr):
33
52-17
1-21
23 8 8 7
23 10 4 9
25 9 6 10
24 9 5 10
24 6 9 9
24 9 3 12
24 8 4 12
30 40-29
25 38-32
25 39-34
25 40-36
24 30-30
24 23-29
24 41-44
23 30-36
23 38-39
22 32-36
22 21-25
22 26-31
21 29-35
21 31-38
21 27-35
20 36-46
16 29-50
Voorburg eerste periodekampioen.
TWEEDE KLASSE A: Roodenburg-Blauw
Zwart 1-1.
DERDE KLASSE A; ONA-Soccer Boys 1-
1. Woerden-Altior 1-0, Nieuwkoop-WSE 1-
Lugdunum 13-20 Nieuwkoop 13-12
Woerden 14-18 Altior 14-12
Olympia 13-17 DOSR 13-11
Soccer B. 13-14 VVSB 14-11
SJC 13-14 WSE 13-10
FCLisse 14-13 ON A 13-8
Tweede periode (7 wedstr):
1 -1Bem.3-ASC 3 2-2. Kickers 3-Alkman.'
1-2, Docos 5-Alphen 3 5-0.
RES. DERDE KLASSE B: Randst.Sp.3-
RES. DERDE KLASSE C: Oranje Gr.2-
UVS 6 4-3. VNL 2-Roodenb.5 gstkt.
RES. DERDE KLASSE D: LDWS 3-Teyl.3
4-1MMO 3-Docos 6 0-2, Alph.B.5-SJZ 5 3-
7, Foreh.3-Kickers 4 0-0.
LANDELIJKE JEUGD
a-junioren
EERSTE KLASSE A: DWV-Elinkwijk 1-3,
Roodenburg-Noordwijk 3-0, Quick Boys-
Hollandia 0-0. Ajax-RVC 1-0.
Elinkwijk 17-28 Hollandia 16-17
Noordwijk 17-23 DWV 17-16
Roodenburg 17-21 UW 17-13
A|ax 17-20 Quick B. 16-12
AFC 17-18 RVC 16-10
UVS 16-17 RKAVV 17- 5
VROUWENVOETBAL
ZATERDAG
INTERREGIONALE KLASSE: Valken-
Rijsoord 2-6, Oranje Wit-HOV 1-3, Stede-
co-Zwart Wit 1-0, Kloetinge-HBSS 2-1.
Stedeco
DSVP
Zwart Wit
Kloetmge
12- 7
12- 7
15- 6
13- 0
BELGISCHE LOTTO: 2-4-13-15-17-18.
Reserve: 39.
Jokemr: 183 51 52.
DUITSE LOTTO: 8-12-14-17-27-46. Re
serve: 6.
Spiel 77:039 89 35.
KNVB AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: SDVB-NSVV 2-3.
ASWH-Barendrecht 0-0, Zwart Wit'28-Val-
leivogels 2-2, Spijkenisse-Lunteren 7-1.
Bennekom 16-20 Spijken. 16-19
NSW 16-20 Heeri.dam 16-18
GVW 16-20 Valleiv. 16-17
EERSTE KLASSE B: Roda Boys-Katwi|k
1-3, Hoek-Noordwijk 0-1, IJsselmeervo-
gels-Spakenburg 2-4, Kozakken Boys-Vi-
lesse D 4-1. Marken-ARC 1-5, Quick
Boys-Sparta N. 5-0.
e periodekampioen.
ROAC79 2-0, Foreholte-SVLV 0-2.
Kickers 12-18 LFC 13-11
SVLV 13-18 SJZ 12-10
Foreholte 14-18 Alphen 13-10
Docos 12-17 ROAC79 13- 9
LDWS 12-16 Stompw.B. 13- 6
Meerburg 12-13 UDO 13- 6
Tweede periode (7 wedstr):
e periodekampioen.
bacht 0-0, GSV-VEP 1-0, Nieuwerkerk-
Haastrecht 0-1, Unio-Schoonhoven 3-0,
Moordrecht-Bodegraven 0-4.
VEP
HOOFDKLASSE: Berkel-Riisoord
Vlaardingen-Ter Leede
Papendrecht 2-0.
Botlek 13-18 Excelsior P 12-13
Oegstgeest 11-14 Vlaardingen 13-12
Papendrecht 13-14 ZwartWit- 13-9
Berkel 14-14 Ter Leede 14-8
Rijsoord 14-14
ZONDAG
HOOFDKLASSE: UDO-Nieuwkoop 0-0,
SJC-Alblasserdam 0-1. NSV-Donk 1-2,
SJZ-Stolwijk 0-2 Sleutels-Scheveningen 2-
0.
KFC76 1.1-20 Alblasserdam 11-11
De Sleutels 11-17 SJC 11-9
Donk 12-16 Nieuwkoop 10-7
Stolwijk 11-15 UDO 11-7
SJZ 11-12 NSV '46 11-6
Scheveningen '12- Leonidas 10-5
Oefen-interland in Palo Alto: Verenigde
Staten-Sovjetunie 1-3 (1-2) 29.Bessonov
0-1, 42.Harkes 1-1 (strafschop), 45.Tsje-
renkov 1-2,68 Protasov 1-3. Scheidsrech
ter: Mauro (VSt) Toeschouwers: 61.000
HILVERSUM
Eerste koers. 2000 m: 1Desidirium (Ao. de
Wrede) 2.41.3 -1.20.7,2. Doe Bellwood. 3.
Dannie J. Toto: winnend 3,50 plaats 1,40
1,90 2,00 koppel 8,70 trio 65,80. Tweede
koers, 1609 m: 1Dorien Windspiel (G. Hul-
leman) 2 06.7 -1 18 7. 2. Sea ol Galilee, 3
Dwight Marshall. Toto: winnend 3.70 plaats
1,10 1,20 1,70 koppel 2,80 trio 39,80. Der
de koers, 2900 nr 1Yok van de Lente (H.
Hamming) 3.52.0 -1.20.0,2. Zeus van Ech
ten. 3. Alfons B. Toto: winnend 1,60 plaats
1,10 1,60 koppel 3,60, trio 8,90. Vierde
koers, 2000 m: 1 Camiel Kes (Mej M.
Bouwhuis) 2.38 4 - 1.19.2. 2 Bavonora, 3.
Wodjek Niet gestart- Year of King. Toto:
winnend 2,20 plaats 1.50 2,10 koppel 10,10
trio 58,50. Vijfde koers, 2000 m: 1. Es
meralda Nuova (B. Credas) 2.39.9 -1.20:0,
2. Dream Pearl. 3. Colaf Pnde, 4. Cherrif
Oldeson. Toto: winnend 1,80 plaats 1,20
2,30 2,00 koppel 12,10 trio 109,20, kwartet
911.90 Zesde koers. 2000 m: 1. David
Morgan (R. Heynen) 2.40.3 - 1.20.4. 2.
Carthamus G., 3. Beauty Space. Niet ge-
trio 19,70. Zevende koers. 2000 i
namie Duty (J. Hoeyenbos) 2.38.6 -1.19.3.
2. Dyliberto H„ 3. Dancing Boszorg. Toto:
winnend 35.20 plaats 6,70 3.30 koppel
47,30 trio 760.80 Achtste koers. 1609 m: 1.
Count of Holland (Ao. de Wrede) 2.03.9 -
1.17.0,2. Raise a Bid, 3. Charming Pearl. 4.
Dalida Belvedere. Toto: winnend 1,70
plaats 1.50 1.601.80 koppel 5.70 trio 25,30
kwartet 385.70. Negende koers, 2000 m: 1
Calexi N. (L. Dooper) 2.38.9 - 1 19.5, 2.
Comrade, 3. Carlina d'Almere. Toto: win
nend 7.80 plaats 1,50 1,30 1.30 koppel
15,90 trio 123,70.
W5-spel, winnende serie: 2-5-2-1-10, uit
betaling: f. 1768,50.
Totalisatoromzet: f. 340.334.00.
178.480,44,03 (24) 1.30,15 (18) 44,35 (24)
1.30.05 (21). 23. Cole (Can) 180.015 44.69
(26) 1.30,41 (20) 44,97 (27) 1.30,30 (22).
24. Hammann (Zwe) 180.635 44.93 (27)
1.31,00 (24) 44.69 (28) 1.31,03 (24), 25.
Clasen (VSt) 181.025 44,00 (23) 1.35.32
(27) 43,54 (19) 1.31,65, Nemeth (Oos)
43,81 (21) 1.30,22 (19) 43,94 (21) niet ge
start. Borkowska (Pol) 44,30 (25) 1 29.40
(12) 44,67 (25) diskw.
Göteborg (Zwe), wereldbeker mannen:
1500 m: 1Kemkers (Ned) 2.01.912. Gust-
afson (Zwe) 2.02,31, 3. Veldkamp (Ned)
2.03,02,4. Koss (Noo) 2.03,64,5. Karlberg
(Zwe) 2.03,84, 6. Tröger (Brd) 2.03,87, 7.
Schön (Zwe) 2.04.27. 8. Hadschieff (Oos)
2.04,28. 9. Bengtsson (Zwe) 2 04,41. 10
Bos (Ned) 2.04.76. 14. Karlstad (Noo)
2 05,94, 20. Portijk (Ned) 2.07,51. Klasse
ment: 1Van der Burg (Ned) 101 punten, 2.
Koss 93. 3. Adeberg (DDR) 79. 4. Had
schieff 78. 5. Karlberg 74. 6. Sondraal
(Noo) 71.9. Veldkamp 63,10 Kemkers 46.
5000 m: 1. Veldkamp 7.02,42 (baanre
cord), 2. Karlstad 7.09,74,3. Koss 7.14,25.
4. Kemkers 7.17,69,5. Bos 7.19,89,6. Karl-
berg 7.21.617. Gustafson 7.22,27,8. Had
schieff 7.22.38.9. Radtke (Pol) 7.24.63.10.
Schön 7.25.71.16. Portijk 7.30.43. Klasse
ment: 1Veldkamp 111 punten, 2. Van der
Burg 105,3. Koss 104,4. Karlstad 103, 5.
Bos 74.6. Kemkers 72.
MARATHON AMSTERDAM
100 ronden: mannen: 1. Korotkov (Sov), 2.
Huitema (Roden), 3. Bots|karov (Sov), 4.
Ruitenberg (Oldebroek).
EK SHORTTRACK REIMS
Vrouwen
500 m 1Scioiia (Ita). 2. Leyssieux (Fra). 3.
Pilajeva (Sov), 4. Canclini (Ita). Halve fina
les: Ernst. Velzeboer, Van Koetsveld: 1000
m: 1. Gasjeva (Sov). 2. Van Koetsveld. 3.
Pilajeva, 4. Isakova (Sov). Halve finales:
Ernst, Velzeboer; 1500 m: 1. Taranina
(Sov), 2. Gasjeva. 3. Van Koetsveld. 4.
Ernst. Halve finales: Velzeboer. Ossendrij-
geblesseerd uitgevallen; 3000 i
Gomez - Korda 6-2 6-0, finale: Sampras -
Gomez.
Oklahoma City (VSt). 275.000 gulden,
vrouwen, kwartfinales- Bollegraf (Ned/5) -
Santrock (VSt) 6-4 6-2, Manuela Maleeva
(Bul/1) - Inoue (Jap/8) 6-2 6-0, Fraz.er
(VSt/3) - Minter (Aus/6) 6-2 7-6, Gavaldon
(VSt) - Schultz (Ned) 3-6 6-4 7-5, halve fina
les: Bollegraf - Gavaldon 6-4 7-5, Frazier -
Manuela Maleeva 1-6 6-3 6-3, finale: Bolle
graf Frazier.
Washington (VSt), 650.000 gulden, vrou
wen. kwartfinales: Navratilova (VSt/1) -
Smith (VSl) 6-4 6-2, Garrison (VSt/2) - Tau-
ziat (Fra/8) 6-0 7-6, Seles (Joe/3) - Shnver
(VSt/7) 6-2 7-6, Zvereva (Sov/4) - Provis
(Aus) 5-7 6-3 6-4. halve finales: Garrison -
Zvereva 6-2 3-6 6-3, Navratilova - Seles 6-3
6-0, finales: Navratilova - Garrison 6-1 6-0.
Nairobi (Ken), Challenger, mannen:
kwartfinales- Oosting (Ned) - Cuk (Tsj) 6-2
HOOFDKLASSE: HZC/Robben-ZPB21-9,
AZC-Polar Bears 6-12, Brandenburg-
AZPC 12-13, LZ'86-Nereus 6-7, Z.jl/LGB-
DZV 16-7, Ravijn-VZC 10-16.
P.Bears 17-32 AZPC 17-17
AZC 17-29 Brandenb 17-12
VZC 17-25 Ravijn 17-11
HZC/R. 17-22 DZV 17- 9
Nereus 17-21 ZPB 17- 5
Zijl/LGB 17-19 LZ'86 17- 2
Randstad Sport 9- VVSB
18 FCLisse
UVS 10-16 Meerburg
13-13
13-18 GSV
NSV'46 14-17 Moordr.
Unio 13-16 Haastr.
DONK 13-16 Nicol Boys 14-10
Nieuwerk. 14-16 Bergamb. 13- 9
AFDELING GOUDA
Quick Boys 16 12
Rijnsb.Boys 15 9
Noordwijk 15 7
Vitesse D.
IJsselm.v.
Spakenburg
Sparta N.
Marken
Hoek
Kozakken B.
2 2 26 45-15
4 2 22 32-20
7 1 21 27-13
3 5 19 38-25
11 1 17 23-22
3 6 17 29-26
4 6 16 27-27
5 6 15 27-26
3 8 13 17-27
6 6 12 19-27
3 8 11 19-36
1 22-30
14-15 Schoonh. 12-
Tweede periode (7 wedstr):
VEP eerste periodekampioen.
3 9
11-30
9 26-38
Genemuiden 16-22 WOG 16-20
ACV 16-21 FlevoB. 16-18
DOSK. 16-20 Or.Nass. 15-17
TWEEDE KLASSE B: DUNO-DSVP 0-3,
Everstein-De Zwerver 0-0, Zwaluwen Vl-'s-
Gravenzandse SV 0-1SSS-Excelsior P. 2-
4. Capelle-HVO 2-2.
's-Grav.SV 14-20 Leiden 15-14
DSVP 14-19 Monster 14-12
Excels.P. 15-19 Zwaluwen 15-12
Capelle 15-19 SSS 15-11
Tweede periode (7 wedstr):
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE: Quick B.2-Zwalu-
wen2 5-1, RCL 2-ASWH 21-1, Rijnsb.B.2-
ARC 21-1.
Noordwijk 2 16-24 Rozenburg 2 16-14
ARC 2 16-24 RCL 2 15-13
Quick B 2 15-23 ASWH 2 16-13
Lisse 2 15-20 Zw.Wit 2 15-8
Rijnsb.B. 16-20 RVVH 2 15-5
Barendr. 2 16-17 Zwaluwen 2 16- 5
RES. TWEEDE KLASSE A: Noordwijk 3-
Vit.Delft 2 3-2, Katwijk 2-DSVP 2 2-2, Mon
ster 2-Zwerver 2 1-0, Sportl.2-Hoekse B 2
0-0.
RES. DERDE KLASSE A: Quick B.5-Lyra
21 -0. DUNO 2-Scheven.2 5-4, JAC 2-Mon-
ster 3 0-3.
RES. DERDE KLASSE B: Rijnsb.B.3-Ter
Leede 21 -5. Jodan B.2Lyra 31 -2. Sportl.3-
Quick B.4 2-2.
RES. VIERDE KLASSE B: Floreant 2-RCL
4 0-0, DSVP 3-Hazersw.B.2 3-2, Leiden 2-
Katwijk 3 2-4, Zevenhoven 2-Maasdijk 3 4-
12-Spirit 4 3-3.
HOOFDKLASSE: Waddinxveen - Cabauw
1-1Lekkerkerk - Ammerstol 2-0, Floreant -
Stolwijk 1-3, Oudewater - RVC 1-0, Esto -
Gouderak 2-1.
Stolwijk 13-19 Wadinxveen 12-12
Lekkerkerk 12-16 Floreant 11-11
Esto 12-14 Gouderak 12-11
Oudewater 12-14 Ammerstol 12- 6
Cabauw 13-14 Moerkapelle 11-0
RVC 12-13
.32,592, 2. Prock (Oos) 1.32,835, 3. Mul-
;r (DDR) 1.33.191. 4 Danlin (Sov)
1.33,401, 5. Mayregger (Oos) 1.33.542, 6.
Hubber (Ita) 1.33.569.
Vrouwen
1. Kohlisch (DDR) 1.32.553. 2. Antipova
(Sov) 1.32,697.3. Bode (BRD) 1 32,996,4.
Erdmann (DDR) 1.33,074, 5. Weissenstei-
ner (Ita) 1.33,075, 6. Myler (VSt) 1.33,561.
TWEEZITTERS
1. Norbert/Norbert (Ita) 1.32,395, 2. Brug-
ger/Wilfried (Ita) 1.32,661, 3. Hoff-
mann/Pietzsch (DDR) 1.33,150,4. Mankel-
/Rudolf (DDR) 1.33.223, 5. Apostol/Cepoi
(Roe) 1.33,457, 6. Lobanov/Belikov (Sov)
1.33.542.
VIERMANSBOB 1. DDR I (Hoppe)
2.04,96 (1.02,46-1.02,50), 2 Canada I
(Lory) 2.05,13 (1.02,47-1.02,66), 3. .DDR II
(Dietrich) 2.05,35 (1.02,58-1.02,77), 4.
Sovjetunie I 2.05,48, 5. Italië I 2.05,61, 6.
Italië II 2.05,90.
sing-1. Nederland (Van Koetsveld. Ernst.
Van der Poel. Velzeboer), 2. Sovjetunie. 3.
Mannen
500 m: 1. Herrnhof (Ita), 2. Fagone (Ita), 3.
O'Reilly (Eng), 4. Hoogeveen (Ned). Halve
finales: Suyten, Otter. Duyvelshof; 1000 m:
1Cooch (Eng). 2. Blanchard (Bel). 3. Otter.
4. De Ruyter (Bel). 5. Duyvelshof. Halve fi
nales: Hoogeveen, Suyten; 1500 m: 1. Fa
gone, 2. Suyten, 3. Duyvelshof, 4. Van
Hooren (Bel). Halve finales: Hoogeveen,
Otter; 3000 m: 1Fagone. 2. Suyten. 3. Her
rnhof. 4. Otter. 8. Duyvelshof. Eindstand in
dividueel klassement: 1. Fagone, 2. Herrn
hof, 3. Suyten, 5. Otter, 8. Duyvelshof, 10.
Hoogeveen. Aflossing: 1. Nederland (Suy
ten. Otter. Hoogeveen. Velzeboer). 2. Bel-
gie, 3. Frankrijk.
FRANKRIJK-NEDERLAND
Negende ronde: Kouatly - Piket 1-0, Prie -
Van der Wiel 0-1, Miralles - Ree 1/2-1/2,
Lautier - Sosonko 1/2-1/2, Renet - Ligterink
1/2-1/2. Afgebroken partij achtste ron
de: Pr,e - Sosonko 1-0. tiende en laatste
ronde: Ligterink - Renet 0-1Piket - Kouat
ly 1-0, Van der Wiel - Prié 1-0, Sosonko -
Lautier 1/2-1/2. Ree - Miralles afg.
Voorlopige eindstand: Nederland 25 1/2,
Frankrijk 231/2 Individuele resultaten. Lau
tier en Van der Wiel beiden 7 punten, Renet
Beker achtste finales: Te Werve - Castri-
cum 3-46. 't Gooi Rotterdam 16-6. Delflse
Studenten - Bassets 14-20, Wasps - DIOK
0-104, Haarlem - Den Haag 12-31, Eem-
6. Ree 5 en 1 afg.partij, Piket 5. Ligterink 4
1/2, Sosonko 4 (uit 8). Prie 31/2, Kouatly 3
(uit 8), Miralles A en 1 afg. partij.
Beerschot-Rac. Mechelen 2-1, St. Truiden-
Lokeren 0-1, Cercle-Anderlecht 1-2, Char-
leroi-Club Brugge 0-1, Ekeren-Lierse 4-1
Gent-Beveren 2-1, KV Mechelen-Club Luik
7-0, Kortrijk-Waregem 1-2, Standard-Ant
werp 2-1.
Cl.Brugge 23-37 Antwerp 23-30
Anderlecht 23-36 Standard 23-28
Mechelen 23-34 Cercle 23-26
DUITSLAND: Mannheim-
Kaiserslautern 4-0, Karlsr.SC-Leverkusen
2-1. Hamburger SV-Uerdingen 6-0. Frank
furt-Stuttgart 5-1, Bor.M'gladbach-Werder
4-0, Bochum-Düsseldorf 1-2, Nürnberg-
Dortmund afg, FC Homburg-St.Pauli 0-2,
FC Köln-Bayern M. 1-1.
DSVP eerste periodekampioen.
DERDE KLASSE A: HB9S-RCL 0-2,
SVPTT-Scheveningen 2-0, 's-Graven-
zande-VVOR 1-2, Voorschoten-Hoekse
Boys 0-2.
Scheven. 14-21 RCL 14-15
PPSC 14-19 Voorschoten 15-12
Hoekse B. 15-19 's-Gravenz. 15-12
Lyra 14-17 SVPTT 14-11
VVOR 15-16 Honselersd. 15- 9
HBSS 13-15 DVO'32 14- 6
Tweede periode (7 wedstr):
UVS 2 1-0, Unitas 2-Lens 2 1
Wilhelmus 2 15-18 DHC 2 13-11
UVS 2 14-15 Quick 2 12- 9
HDVS 2 14-15 Unitas 2 14-9
DCV 2 14-14 Musschen 2 14- 7
RES. TWEEDE KUSSE A: Bl.Zwart 2-
Alph.B.2 3-0. VUC 2-ADO 2 2-0, Rijswijk 2-
RKAVV 2 n.gesp
Leverkusen 22-29 Mannheim 22-23
ENGEUND: Aston V-Wimbledon 0-3,
Chelsea-Manchester Utd 1-0, Crystal P-
Sheffield 1-1, Derby-Tottenham 2-1, Luton-
Southamtpon 1-1, Manchester C-Charlton
1-2, Millwall-OP Rangers 1-2. League-
Cup halve finale: Coventry-Nottingham F.
0-0; Nottingham finalist.
Arsenal 24-42 Chelsea
27-39
UVS 3-Soccer B 2 3-0.
RES. VIERDE KLASSE A: Foreh.2-UVS 4
1-1, RKAVV 3-DOSR 2 2-0. ROAC 2-
Lugd.3 0-0, Docos 2-Altior 2 3-0.
2-1Zevenhoven-Hazerswoudse
Oudewater
Hazersw.B.
Koudekerk
CVCR.
Tweede periode (7 wedstr):
Xerxes eerste periodekampioen.
VIERDE KUSSE B WEST I: NAS-SIZO 4-
1. OSDO-Zandvoort'75 2-2, Aalsmeer-DO-
SC 1-1, Hoofddorp-EHS 2-0, DSC74-
SCZ'58 0-1.
NAS 15-24 DOSC 15-13
SMS 14-19 Aalsmeer 15-13
OSDO 15-18 Bloemend. 14-12
Zandvoort 15-17 SIZO 15-12
Hoofddorp 14-15 SCZ'58
KRV 17-27 LSVV'70
De Sleutels 16-25 Lugdunum
TAVV 17-25 Meerburg
Vaiken'68 18-25 Woubrugge
Alphia 18-23 SVOW
Abbenes 18-21 GWS
MVKV 18-18 ZLC
Derde periode (7 wedstr):
FRANKRIJK: Lyon-St.Etienne 0-0, Nan-
tes-Caen 0-0, Toulouse-Montpellier 0-0,
Nice-Metz 0-0, Cannes-Brest 1-1, Bor-
deaux-Toulon 2-1, Paris StG-RC de Paris
1-2, Mulhouse-Sochaux 1-2, Auxerre-Lille
3-0, Marseille-Monaco 2-2.
Bordeaux 27-41 Monaco 27-32
Marseille 26-37 Paris StG 27-29
Sochaux 26-32 Lyon 26-28
ITALIË: Ascoli-Atalanta 1-1, Bari-Lecce 0-
1, Bologna-Lazio 1-1, Cremonese-Verona
1-1, Inter M-Napoli 3-1Juventus-Genua 1-
1AS Roma-AC Milan 0-4, Sampdoria-Fio-
rentina 3-0, Udinese-Cesena 1-0.
Bae (ZKo) 154.400 38,16 (4) 1.18,49 (3)
38,24 (5) 1.17.51 (2). 2. Bachvalov (Sov)
154.420 38,54 (7) 1.17,82 (2) 38,15 (3)
17,64 (3). 3. Zjelezovski (Sov) 154.820
37,85 (2) 1.16,84 (1) 38,78 (10) 1.19,54
(15). 4. Jansen (VSt) 155.100 38.44 (6)
1.18,60 (4) 38,15 (3) 1.18.42 (5), 5. Miyabe
(Jap) 155.910 38,35(5) 1.19,41 (11)38.07
(2) 1.19.57 (17). 6. Klimov (Sov) 155.990
39,19 (13) 1.18,86 (5) 38,81 (11) 1.17,12
(I). 7. Moriyama (Jap) 156.200,39,24 (16)
1.18,90 (6) 38,29 (6) 1.18,44 (6), 8. S. Ku-
roiwa (Jap) 156.515 37,98 (3) 1.21,43 (25)
38,31 (7) 1.19,02 (10). 9 T. Kuroiwa (Jap)
157.120 39,32 (18) 1.19.26 (10) 38,75 (9)
1.18,84 (9). 10. Zinke (DDR) 157.22039.24
(16) 1.19,12(9) 39,15(18)1.18,54 (7), 11.
Loef (Ned) 157.265 38,77 (8) 1.19,05 (8)
38,98 (14) 1.19,98 (23). 12. Besteman
(VSt) 157.340 38,88 (9) 1.19,03 (7) 38,99
(15) 1.19,91 (22). 13. Scot! (Can) 157.805
39,21 (14) 1.20.54 (18) 38,67 (8) 1.19,31
(12). 14. Thibault (Can) 157.850 39,00 (11)
1.19,93 (16) 38,85 (12) 1.20,07 (24). 15.
Dubreuil (Can) 157.880 39,22 (15) 1.19,71
(14) 38,94 (13) 1.19,73 (20). 16. Flaim
(VSt) 158.240 39,55 (22) 1.19,70 (13)
39,10 (17) 1.19,48 (14), 17. Thometz (VSt)
158.460 39,16 (12) 1.19,49 (12) 39,20 (22)
1.20,71 (27). 18. König (Zwe) 158.960
39,61 (23) 1.20,91 (22) 39,36 (23) 1.19,07
(II). 19. Boelsma (Ned) 159.180 39,42
(20) 1.21,07 (24) 39,16 (19) 1.20,13 (25),
20. Forslund (Zwe) 159.190 39,74 (2 5)
1.20.82 (21) 39,19 (20) 1.19,70 (18), 21.
Van der Brink (Ned) 159.365,39,90 (26)
1.19,92 (15) 39.73 (26) 1.19,55 (16). 22
Chegal (ZKo) 159.790 38,99 (10) 1.21,82
(27) 39,19 (20) 1.21,40 (29). 23. Wei (Chi)
160.160 40,13 (27) 1.22,14 (28) 39,55 (25)
1.18,82 8). 24. Franzelm (Oos) 160.365
39,67 (24) 1.20,68 (20) 40,04 (30) 1.20,63
(26). 25. Hoffmann (DDR) 160.365 40,22
(28) 1.20,61 (19) 39,94 (29) 1.19,80 (21),
26. Pikkupeura (Fin) 161.405 40,32 (29)
1.21.58 (26) 39,90 (28) 1.20,79 (28), 27.
Ström (Noo) 162.080 39,41 (19) 1.23,96
(30) 39,42 (24) 1.22.54 (31). 28. Jankowski
(Pol) 186.430 66,74 (30) 1.20,50 (17) 39,75
(27) 1.19,38 (13). 29. Terpstra (Ned)
186.580 39,54 (21) 1.22,50 (29) 64,99 (31)
1.21,60 (30), Streb (BrD) diskw. 1.21.01
(23) 39,09 (16) 1.19,70 8), Mey (DDR)
37,16(1) val 37,83 (1)1.
VIJFTIGSTE DANIËL NOTEBOOM-
TOERNOOI
1/2 M. Roeder en M.Thesing: zes punten uit
zes ronden.
3. L.Keitlinghaus 51/2;
4/10 D.A. Reinderman, L. v. Wely. B. den
Boer, A. Lörscheid. A. v.d. Weij, R. Larisch
en Th. Roos, allen 5.
Jeugdtoernooi:
1. Machiel de Heer 5 uit 5;
2/3 Theo Driessens en Mare Jonker 41/2;
4/6 A. Wassenaar, M.Pietersma en S. van
Blitterswijk, allen 4.
Winkl (BrD).
nen 30km vrije techniek: 1. Smirnov (Sov)
1.09.39,2. Mogren (Zwe) 1.10.29,3. Behle
(BrD) 1.10.41, 4. Ulvang (Noo) 1.10.47, 5.
Vanzett (Ita) 1,10.50.
Stand: 1. Ulvang 101,2. Dëhli (Noo) 93,3.
Svan (Zwe) 87. 4. Behle 74. 5. Maiback
(Zwe) 67.
Fleimstal (Oos), wereldbeker noordse ski,
3x10 km mannen: 1. Oostenrijk 1.16.32,2.
Sovjetunie 1.16.57, 3. DDR 1.16.59, 4.
Tsjechoslowwakije 1.18.56. Stand: 1.
vey4.31.78
2. Plumer8
Inter to
6-35 AS Roma 26-29 WK s
Sleutels en Abbenes penodekampioe-
RES. TWEEDE KLASSE A: HVZ 1-TAVV
2 3-0.
RES. TWEEDE KUSSE B: GWS 3-
Noordwijk 6 3-
EHS
14-15 DSC7
Tweede periode (7 wedstr):
e periodekampioen.
Elinkwijk 15-23 WFC 16-15
AFC 16-23 Wilhelmus 15-14
DWV 16-21 DHC 15-14
RCH 16-18 DCV 15-10
Papendr. 14-17 Stormvog. 16-10
RES. DERDE KUSSE B: Abbenes 2-Ter
Leede 4 0-2.
RES. DERDE KUSSE C: ARC 7-KRV 5 0-
2. Leiden 6-Alphia 3 5-2, Quick B.8-RCL 6
0-3, Ter Leede 5-Valken 4 1-3.
RES. DERDE KUSSE D: Noordwijk 9-LS-
W 2 3-2, ARC 4-Leiden 5 1-1, Quick B.11-
Ter Leede 6 3-2.
ZONDAG
EERSTE KUSSE: ASC-ZLC 0-2, VTL-
Alkmania 0-1
Randst Sp. 16-28 Or.Groen 16-17
Alkmama 16-25 ZLC 16-15
LeidscheB. 18-25 MMO 16-13
Teylingen 17-22 VNA 17-11
ASC 16-19 VNL 16- 9
Warmunda 16-18 Bernardus 16- 6
VTL 16-17 Unitas L. 16- 3
SPANJE: Barcelona-R.Sociedad 2-2, Real
Madrid-R.Vallecano 5-2, Osasuna-Atl.Ma-
drid 2-1, Athl.Bilbao-Cadiz 3-1, Mallorca-
Tenerife 0-2, Sevilla-Malaga 3-1, Zarago-
za-Valencia 0-1, Oviedo-Logrones 0-4,
Valladolid-Sp.Gijon 1-3, Castellon-Celta 1-
0
Real Madrid 27-44 Barcelona 27-34
Atl.Madnd 27-36 R.Sociedad 27-33
Valencia 27-35 Sevilla 27-33
PORTUGAL: Benfica-Nacional 1-1, Boa-
vista-Amadora 2-0, Braga-Guimaraes 1-3,
Chaves-Uniao 2-1, Feirense-Setubal 3-4,
Sporting-Penafiel 2-1, Tirsense-Belenen-
ses 1 0. Maritimo-Beira Mar 1-0, Porti-
monense-FC Porto 0-1
FC Porto 21-37 Sporting 21-31
Benfica 21-34 Setubal 21-25
Guimaraes 21-32 Belenenses 21-22
GRIEKENUND: Olympiakos-Panath.nai-
kos 3-4, AEK-Aris 1-1PAOK-Ethnikos 0-1
Appllon-Heraklis 0-2, Panionios-Xanthi 2-
EÈRSTE KUSSE A: AFC'34-NFC 2-2,
Panathin. 22-34 PAOK 22-31
AEKAth. 21-33 Heraklis 21-26
Olympiakos 22-32 Larissa 22-22
TURKUE: Fenerbahce-Sakarya 2-2, Trab-
zon-Altay 2-0, Adana-Sariyer 0-0, Bursa-
Genclerbirligi 1-2, Ankara-Adanademir 1-0,
Hauck (DDR) 169.090 41,32 (1) 1.26,66
(2) 41.66 (1) 1.25,56 (3). 2. Blair (VSt)
169.395 41,65 (2) 1.27,21 (4) 41,69 (2)
1.24,90 (1). 3. Aaftink (Ned) 169.455 42,04
(4) 1.25,66 (1) 42,11 (8) 1.24,95 (2). 4. Has
himoto (Jap) 171.635 42,45 (8) 1.26,87 (3)
42.29 (4) 1.26.92 (6). 5. Mei|er (Ned)
171.975 42,10 (5) 1.28,25 (5) 42,61 (7)
1.26.28 (4), 6. Garbrecht (DDR) 172.180.
42,43 (7) 1.28,11 (7) 42.49 (9) 1 26.4J (5).
7. Shimazaki (Jap) 173.470 42,22 (6)
1.28,44 (9) 42.80 (10) 1.28.46 (13). 8. Sun-
Hee (ZKo) 174.155 41.88 (3) 1 29.67 (14)
42,46 (5) 1.29,96 (20). 9. Hó.seth (Noo)
174.255, 42,97 (10) 1.29,83 (15) 42.69 (9)
1.27,36 (7), 10. Póhland (DDR) 174.460
43,29 (15) 1.27,68 5) 43,46 (17) 1.27,74
(8), 11. Martinova (Sov) 175.05043.15 (12)
1.29,89(16)42,61 (7) 1.28,69(15), 12. Ko-
pilova (Sov) 175.080, 42,81 (9) 1.30,92
(22) 42,93 (11) 1.27,76 (9). 13. Yttredal
(Noo) 175.405, 43,26 (14) 1.27,79 6)
43,97 (22) 1.28,56 (14). 14. D'Andrea (VSt)
175.550,43,39 (16) 1 28.90 (10) 43.49 (18)
-1.28,44 (12), 15. Auch (Can) 175.865,
43.64 (20) 1.29,62 (13) 42,99 (12) 1.28,85
(16), 16. Loorbach (Ned) 175.990 43,07
(11) 1.29,00 (11) 43.19 (15) 1.30,32 (23),
17. Zummack (DDR) 176.230 43,43 (17)
1.30,00 (17) 43,21 (13) 1.29,18 (18). 18
Voetelink (Ned) 176.720 43,25 (13) 1.30,99
(23) 43.79 (20) 1.28,37 (11), 19. Rhead
(Can) 176.960 43.44 (18) 1.32,18 (26)
43,29 (16) 1.28,28 (10). 20. Fukazawa
(Jap) 177.200 43,46 (19) 1.31,14 (25)
43,22 (14) 1.29,90 (19). 21. Kusunose
(Jap) 177.665 43,81 (21) 1.30,59 (21)
44,02 (23) 1.29,08 (17), 22. Loignon (Can)
Bohinj (Joe), wereldbeker noordse ski.
vrouwen, 10 km: 1. Nagejkina (Sov)
29.31,0, 2. Jegorova (Sov) 29.43,2, 3. Dy-
bendahl (Noo) 29.51,5. 4. Smetama (Sov)
29.56,4, 5. D. Centa (Ita) 29.59,8.
Stand: 1. Nagejkina 102,2. Lazoetina (Sov)
96.3. Dybendahl en Vjabbe (Sov) 77,5. Di
Centa 62.
Vikersund (Noo). WK Sk.vhegen 1. Tho-
ma (BrD) 357,7 punten (171+165 m). 2.
Nykanen (Fin) 350,2 (171 155), 3. Weis-
flog (DDR) 349,3 (161+170), 4. Felder
(Oos) 346,4 (165+165). 5. Fidjestöl (Noo)
340,0 (167+157), 6. Nikkola (Fin) 339,2
(160+165).
ABN-toer-
nooi (vier spelers kwalificeren zich voor het
hoofdtoernooi): Eerste ronde: Zoecke
(BrD) - Galbraith (VSt) 6-2 6-4, Dyke (Aus) -
Hintermeier (BrD) 6-2 6-1, Pioline (Fra)
Krajicek (Ned) 6-3 6-3, Lavalle (Mex)
Groen (Ned) 7-5 6-2, Van der Veeren (Bel) -
Saceanu (BrD) 1-6 6-3 6-4, Jensen (VSt) -
Baur (BrD) 7-5 6-4, Pawsat (VSt) 6-3 6-4,
Siemennk (Ned) - Castle (Eng) 6-3 6-4.
Hogstedt (Zwe) - Warmenhoven (Ned) 6-2
7-6, Beekman (VSt) - Schafers (BrD) 6-3 6-
3. Kok (Ned) - Warder (Aus) 6-2 6-4, Bor-
wick (Aus) - Rittersbacher (BrD) 6-4 7-5,
Mronz (BrD) P. Moraing (BrD) 6-3 6-3,
MacPherson (Aus) - Troost (Ned) 4-6 6-3 6-
3. Nyborg (Zwe) - Kempers (Ned) 6-2 6-7 6-
4. Nargiso (Ita) Vekemans (Ned) 6-4 6-4,
tweede ronde: Dyke - Zoecke 6-3 6-2, Pio-
line - Lavalle 6-3 6-4, Jensen Van der Vee-
ren 6-2 6-3, Pawsat Siemerink 7-5 6-4,
Hogstedt - Beekman 6-2 6-4. Kok - Borw.ck
7-6 6-3, Mronz - MacPherson 3-6 6-16-1,
Nyborg - Nargiso 7-5 6-2, derde ronde: Ny
borg - Mronz 6-4 5-7 7-6, Jensen - Pawsat
4-6 6-2 6-4, Hogstedt - Kok 6-7 6-3 6-2, PiO-
line - Dyke 7-6 6-4. Geplaatst voor hoofd
toernooi: Nyborg, Jensen. Hogstedt. Pio-
line.
Stuttgart (BrD), 1,9 miljoen gulden, man
nen: halve finales: Becker (BrD) - Svens-
son (Zwe) 7-5 6-2, Lendl (Tsj) - Gustafsson
(Zwe) 6-4 6-7 6-3; finale: Becker - Lendl 6-2
6-2. Dubbelspel: Hlasek/Forget (Zwi/Fra) -
Mortensen/Nijssen (Den/Ned) 6-3 6-2.
Philadelphia (VSt). 1.9 miljoen gulden,
mannen, kwartfinales: Gomez (Ecu/7) -
Haarhuis (Ned) 7-6 6-7 6-4, Kratzmann
(Aus) - Courier (VSt/8) 4-6 6-3 7-6, Sam
pras (VSt/13) - Mayotte (VSt/5) 6-4 4-6 6-3,
Korda (Tsj) - Berger (VSt/4) 7-6 6-1, halve
finales: Sampras - Kratzmann 4-6 6-1 6-4,
r 8.41,45.3. Huber 8.42,13, hoog
springen: 1. Wohlschlag 1,93 m, 2. Bors-
heim 1.89. 3. Bradburn. Hodges. Long
INDOORGAU STOCKHOLM (ZWE)
60 m: 1. Imoh (Nig) 6,68, 2. McTear (VSt)
6,72,3. Myllymki (Fin) 6,78,60 mh: 1Pier
ce (VSt) 7,68,2. Kazanov (Sov) 7.76,3. Se-
derman (Zwe) 7,85, 800 m: 1 Barbosa
(Bra) 1.48.32. 2. Parpala (Fin) 1.48.93. 3.
Enholm (Zwe) 1.48,95, 1500 m: 1. Elliott
(GBr) 3.44,94, 2. Philippeau (Fra) 3.45,62,
3. Herold (DDR) 3.46.54,400 m: 1. Harris
(VSt) 46,39, 2. Ojastoe (Sov) 47.53. 3.
Cadogan (GBr) 47.97, 200 m: 1. Butler
(VSt) 21.37.2. Stevens (Cub) 21,57.3. Ma-
rie-Rose (Fra) 21,85, 3000 m: 1. Aouita
(Mar) 7.50,64, 2. Kariuki (Ken) 7.50,68, 3.
Nakkim (Noo) 7.52.06, polsstok: 1 Ga-
taullin (Sov) 5,80 m. 2. Collet (Fra) 5,65,3.
Peltoniemi (Fin) 5.60. hinkstap: 1 Hennks-
son (Zwe) 16,95 m, 2. Lopez (Cub) 16,21,
3. Herva (Fin) 16,19, kogel: 1. Tallhem
vZwe) 19,18 m. 2. Fernholm (Zwe) 17,88,3.
Torniainen
Vrouwen
60 m: 1. Hanhijoki (Fin) 7,26, 2. Girard
(Fra) 7.29. 3. Cooman (Ned) 7,31. 60 mh:
1. Hurtlin (Fra) 8,14, 2. Fernström (Zwe)
8,33,3. Langenhuizen (Ned) 8,33,200 m:
1. Malsioegina (Sov) 23,58,2. Aebi-Anliker
(Zwi) 23,71, 3. Leatherwood (VSt) 24,40
800 m: 1. Akraka (Zwe) 2.03.93. 2. Medin
(Zwe) 2.05,10, 5. Schutte (Ned) 2.07,05
1500 m: 1 Gasser (Zwi) 4.12.41,3. Kiess-
ling (DDR) 4.13,73. 3. Van Hulst (Ned)
4.13,77 3000 m: 1. Hunter (GBr) 9.04.55.
2. Level (Fm) 9.17.82, 3. Legernes (Zwe)
9.20,46 kogel: 1. Ovaska (Fin) 17,32 m. 2.
Isgren (Zwe) 16,14, 3. Sederholm (Fin)
15,62.
EREDIVISIE: Canadians - DAS 92-89, Den
Bosch - Orcas 109-74, Den Helder - Voor-
urg 90-55, Meppel - Weert 102-93.
Den Helder 26-50 Canadians
Den Bosch 26-38 Meppel
Orca's 27-30 DAS
Donar 26-30 Eindhoven
Weert 25-28 Voorburg
PROMOTIEDIVISIE: Virtus Zeemacht 79-
94. Basketiers - Gunco 77-76, Akrides Go-
ba 91-53, Lokomotief - Laba Leiden 89-90.
Goba 21-34 LubaL 21-20
Gunco 21-30 Zeemacht 21-14
Akrides 21-30 Lokomotief 20- 6
Basketiers 21-28 Virtus 22- 6
EERSTE DIVISIE A: ASVU - Beverwijk 66-
94. BVO Alphen - Elementum 82-84, Early
Bird - Leiderdorp 79-78, Rotterdam Zuid -
Voorburg 2 78-67.
Early Bird 21-32 Voorburg 2 21-18
Beverwijk 21-32 ASVU 21-16
Rot. Zuid 21-24 BVO Alphen 21-12
Leiderdorp 21-20 Elementum 21-14
OSG 20-26 WSC 20-18
Kimbria 20-26 Wilskracht 21-18
Lisse 21-26 Windmills 21-14
Wyba 19-20 Springfield 20-14
Blue Herons 20-36 Shooters 20-20
Punch 19-30 Veenland 19-18
Waddinxveen 20-26 DAS 2 17-14
Blitz 20-26 Gunco 2 20-12
Jumpers 20-26 Leiderdorp 2 20-10 -
20- f
19- C
Vrouwen
EREDIVISIE
Kampioenspoule: Grasshoppers - Den
Helder 49-68. Rotterdam Zuid - Flash 69- 1225,3. Elliótt 1140.
Den Helder 23-36 Flash 23-26
Voorburg 21-32 Tonego 22-24
RZ 23-34 Grasshopp. 22-20
Griven (VSt) 28 57.8. Diaz (Spa) 29.01,9
Bishop (VSt) 29 03,10 Tafi (Ita) z t
Achtste etappe. Caracas 1 Puiido (Col)
220 km in 4.30.07,2. Martinez Oliver (Spa)
op 1 28.3. Cordoba (Spa) 141,4 Oraveltz
1.43, 5. Parra (Ven), 6. Museeuw. 7. Mon-
salve (Ven), 8. Elliott (GBr). 9 Santos Her
nandez (Spa), 10. Merchan (Ven) allen
zelfde tijd.
Negende etappe, Caracas: 1Brady (VSt)
140 km in 2.47.58, 2. Elliott, 3. Museeuw. 4
Gonzalez (Spa), 5. Gaggioli (Ita). 6. Privara
Eindklassement Ronde van Venezuela:
1. Wyder 10.11.19. 2 Museeuw 0.25. 3
Palarroyo 0.36, 4. Sierra 0.41, 5. Me|ias
0.42,
Eindklassement Ronde van de Ameri
ca's (Verenigde Stalen, Puero Rico, Vene
zuela): 1Wyder 1500 punten, 2. Patarroyo
NK VELDLOPEN DEURNE 1 Dirks (De
Keien-Uden) 12.400 meter 38 minuten en
26 seconden. 2. Ten Kate (Fortis-Ensche-
de) 38.39, 3. Hofstee (DOS-Dwingelo)
39.28, 4. Versteeg (VLTC-Den Haag)
39.39, 5. Stigter (AAV '36-Alphen a/d Rijn)
39.40,6. Gommer (Tartletos-Wageningen)
39.49. 7. Gotlieb (AAC-Amsterdam) 39.53.
8. Koreyaar (Avantri-Schoonhoven) 40.00,
9. Zaurhouni (Ciko '66-Arnhem) 40.02,10.
Kulker (Bataven-Leiden) 40.09, 11. Huub
Pragt (Sparta-Den Haag). 26. Kees van
Klink (Bat) 41.39. 36. Peter Veldhuizen
(Bat) 41.57.45. Wout Duindam (Bat) 42.35,
46. Rob van Schooten (AAV '36). 49. Luc
Steenbergen (Bat) 42.40, 50. Fred van
Zoest (AV'47-Boskoop), 58, Harry Ver-
steegen (Bat) 42.59. 63. Sjaak van Sch.e
(Bat) 43.07. 67. Hans Wesselmg (Bat)
43.12,73. Martien van den Hoorn (AAV '36)
43.23, 75. Jan Verloop (Bat) 43.28, 76.
Hans van Voorden (Bat) z.t.
S. Vrommen (Tarletos-Wa-
3200 meter in 9.47. 2. Borohans
(Umtas-Sitlard) 9.52, 3. Var
(AVR-Rotterdam) 9.54, 4. Van Avendonk
(Attila-Tilburg) 9.58,5. K. Vrommen (Tartle
tos-Wageningen) 10.00, 6. Kok (Lycurgus-
Krommenie) 10.02, 7. Asman (Prins Hen
drik-Vught) 10.03,8. Duinmeyer (AV Dem-
Beverwijk) 10.04, 9. Kokshoorn (Sparta-
Den Haag) 10.08,10. Rhadiz (Sparta-Den
Haag). 15. Joost Rijlaarsdam (AAV '36-Al
phen aan den Rijn). 23, Cor Brandwijk (AV
Holland Leiden).
Vrouwen
1. Freriks (AV PEC-Zwolle) 4900 meter in
16.58,2. Harms (Sparta-Den Haag) 17.13,
3. Toonstra (ADA Amsterdam) 17.30. 4.
Van Stiphout (LGD-Deurne) 18.02, 5. Be-
zemer (De Keien-Uden) 18.09, 6. Janssen
(Impala-Drachten) 18.14, 7. Vriesde (AVR-
Rotterdam) 18.16. 8. Van de Plas (Gem-
sen-Heerde) 18.23. 9. Van de Linde (AV
Haarlem) 18.29,10. Van de Werf (Olympia
'48-Den Haag) 18.32,12. Annet van Veld
huizen (Spartaan-Lisse) 18.39
AMERIKAANSE INDOOR-KAMPIOEN-
SCHAPPEN NEW YORK
55 m: 1Cooper 6,07, 2. Council en Dees
6,15.55 m horden: 1Dees 7,03,2. Blake
7,09.3. Kingdom 7,12.400 m: 1. Johnson
47,43. 2. McKay 47,51, 3. Daniel 47,67,
500 m: 1 Patrick 1.02.73. 2. Valmon
1.02,73. 3. Lowery 1.03.37. 800 m: 1
Brown 1.47,52, 2. Redwine 1.48,02, 3. Ar
mour 1.48,18, verspringen: 1. Myricks
8,04 m. 2. McKee 7.93.3. Ester 7,89. pols
stok: 1. Bagyula (Hon) 5,70 m. 2. Bright
5,70.3. Payne 5,60, mijl: 1Scott 3 57.35,
2 O Sullivan (Ier) 3.57,35. 3. Slovakovsk.
3.58,62,3000 m: 1Padilla 7.50,27,2. Rei-
na 7,51,55,3. Abshire 7.53.53, hoogsprin
gen: 1. Conway 2.35 m, 2. Matei (Roe)
2.32,3 Jacoby 2.19, hinkstap: 1Harrison
16.76 m. kogel: 1 Barnes 19,96 m
Vrouwen
55 m: 1. Finn 6,61. 2. Sowell 6,65, 3.
Echols 6,75,55 mh: 1. Martin 7,44,2. Tol-
bert 7,45, 3. McKenzie 7.49. 200 m: 1
Jackson (Jam) 23,53. 2. Williams (Tri)
23.57, 3. Miller 23.94, 400 m: 1. Dixon
53,50, 2. Malone 53,87, 3. Holmes 55,12,
800 m: 1. Clark 2.04,32, 2. Kitova (Sov)
2.04,67.3. Richburg 2.05,69. mijl: 1Melin-
Degradatiepoule: PSV - Canadians 46-
PROMOTIEDIVISIE: BV Lisse - Rotterdam
Zuid 2 57-76, Akrides BOB 89-61DAS -
Landslake Lions 45-61.
Akrides 21-38 DAS 21-16
Lisse 21-28 MSV 20-16
Cheetah 20-28 Landslake 21-16
RZ2 21-20 BOB 21- 4
TWEEKAMP WK
Amersfoort: Zestiende partij: Sijbrands-
Tsjizjov (Sov) 1-1 na 41 zetten. Zeventien
de partij: Tsjizjov-Si|brands 1-1 na 53 zet
ten. Stand: 18-16 voor Sijbrands.
HONGKONG OPEN
(54 holes wegens verregende derde dag)
1. Green (VSt) 205 (66+67+72), 2. Watts
(VSt) 209 (71+71+67) en Mijovic (Joe)
209 (70+72+67), 4. Franklin (Can) 210,5.
Levet (Fra), Kyi Hla Han (Bur). Choi
Kwang-soo (ZKo) allen 2118. Aebli (VSt).
Doing (Can) en Yau Sui-ming (Hko) 212.
VRIENDSCHAPPELIJK
IJsland Nederland 20-18 (13-7). I
rijkste scores Nederland: Jacobs 5, Joop
Fiege 3. Berendsen 2, Smits 2, Groener 2.
Vrouwen
Tweede divisie D: Deltalloyd/AMVJ 2-Bro-
ther/M 3-2.
Derde divisie G: Leython-Rijnmond 0-3,
VS Haag-AV '40 3-1.'
Promotieklas: Gemini 3-Agon 3-0, VS
Haag 2-Dosko 0-3, Gemini 2-DAC 3-0.
Distriksbeker: RW 1-AV '40 2 3-2. Agon
1-Skania 1 3-0, Be Fair 2-Dosko 1 0-3.
LUSV 1-NOVO 1 2-3, WW 1-Rentokil 2 3-
2, Liusna 1-Radius 2 3-0, Bogro/J 2-Rid.
veld 1 0-3, VCH 1-Gemini/K 20-3
Eerste klas: Leython 3-lnUpGo 1 3-1.
Leython 2 16-30 Leython 4 17-14
RVV 1 15-28 VCS 1 15-12
LUSV 1 16-23 VCO 1 16-11
Liusna 1 16-21 Leython 3 16-9
Tweede klas A: InUpGo 2-NOVO 4 3-1.
DAC 3-RW 2 3-1Rid. veld 2-VCO 2 2-2,
Leython 5-NOVO 3 1-3, NOVO 3-LUSV 3
3-0.
Tweede klas B: DVO 2-LUSV 2 0-3, NO
VO 2-VCS 2 3-0, Gemini/K 4-SKC 1 3-0.
Derde klas A: Graficon 1 -InUpGo 3 0-3,
Setumup 1 -Scarabee 2 3-1
Utopia 2-Leython 6 0-3, WW 3-TOI 1 1-3.
Derde klas C: GGV1 -Gemini/K 5 2-2, SKC
3-S 70 2 0-3, Gemini/K 5-GGV 1 2-2, NO
VO 6-Aarl.veen 1 3-0.
DAC 3-2
Derde divisie H: NOVO-Dinto 3-2.
Promotieklas: Gemini 2-VCS 0-3, Thor-
Super Spanning 3-0, NOVO 2-Be Fair 1-3,
VS Haag-Acco/DOS 3 3-1Zovoc 2-Ridder-
veld 3-0.
Skania 2-Thor 2 3-1, LUSV 1-Fornuna N 1
3-1, VVV 1-Gemini/K 2 1-3, DVC 1-Radius
2 3-2, SKC 1-Agon 1 1-3.
RVV 1 16-30 DAC 3 17-16
SKC 1 16-22 Aspasia 1 16-15
Graficon 2 16-21 Aarl.veen 1 16-13
Orion 1 16-21 Gemini/k 3 16-12
VCO 1 16-17 Leython 4 16- 4
DAC 2 17-17 Rid.veld 2 16- 4
Tweede klas A: VCS 2-DV013-1DV01 -
Blok '77 1 3-0.
Tweede klas B: LUSV 2-Liusna 1 2-2, Rid.
veld 3-TO11 1-3, Graficon 3-Leython 5 3-0.
Derde klas A: VCS 3-Utopia 3 2-2, Gemi-
ni/K 6-DAC 5 0-3, Graficon 4-RVV 3 0-3.
Derde klas B: VCS 4-Aarl.veen 21 -3, RVV
4-WVC 2 3-0, Blok '77 2-NOVO 5 3-0.
Derde klas C: LPSV1-Meerburg 1 3-0, Se
tumup 1-Leython 7 3-0.
Ronde van Valencia: Vijfde etappe: 1 ln-
durain (Spa) 195 km in 5.07.22,2. Gaston
(Spa) z.t.. 3. Mauri (Spa) 0.15,
(Spa), 9. Ampler (DDR). 10. Cordes (Ned)
allen zelfde tijd als Mauri. Zesde etappe-1
Hermans (Ned) 60 km in 1 24.16.2. Guido
Bontempi (Ita), 3. Raab (DDR), 4. Gutierrez
(Spa), 5. Wilfried Peeters (Bel), 6. Joaquin
Hernandez (Spa), 7. Esparza (Spa), 8. Ma
nuel Jorge Dominguez (Spa), 9. Cordes
(Ned). 10. Campos (Por) allen zelfde tijd als
Hermans. Eindklassement- 1. Cordes
24.10.13, 2. Machler (Zwi) op 0.10, 3. Gölz
0.14.4. Ampler 0.24,5. Gaston (Spa) 0.30,
6. Joaquin Hernandez 1.01, 7. Mauri 1.06,
8. Lance (Fra) 1.14.9. Indurain (Spa) 1.20.
10. Julian Gorospe (Spa) 1.21.
TROFEO PANTALICA
1Baffi (Ita) 198 km in 5 uur en 7 minuten. 2.
nelli (Ita). 5. Rooks (Ned) allen zelfde tijd als
Baffi
HAUT VAR
1Leblanc (Fra) 200 km in 5 uur, 29 minu
ten en 25 seconden. 2. Criquielion (Bel) op
7 seconden. 3. Lelli (Ita). 4. Rominger (Zwi).
5. Le Clerc (Fra). 6. Kajzer (BRD). 7. Kvals-
voll (Noo), 8. Rué (Fra), 9. Pascal Simon
(Fra), 10. Winnen (Ned) allen zelfde tijd als
Criquielion.
Ronde van de Amerika's: Zevende etap
pe. Valencia 1. Wyder (Zw.) 20.5 km in
28.05, 2. Museeuw (Bel) 28.34, 3. Patar
royo (Col) 28.414. Oraveltz (VSt) 28.44,5.
Sierra (Ven) 28.46.6. Mejias (Col) 28.47,7.
(BrD) 0-7, Stade Francais (Fra) Slough 0-
3, Grasshopper (Zwi) - Randalstown 7-3,
Stade Francais - Slagelse 5-1, Branden
burg - Grasshopper 9-0, Slagelse - Ran-
dalstwon 2-4, Slough - Brandenburg 4-8.
Eindstand: 1. Brandenburg 5-10,2. Slough
5-8,3. Stade Francais 5-6,4. Grasshopper
5-4, 5. Randalstown 5-2. 6. Slagelse 5-0.
Groep B- Lorenzoni (Ita) - Armmen (Oos) 4-
7. Glasgow (Sch) - Terrassa (Spa) 6-2.
Club Tuve (Zwe) - Groningen (Ned) 1-15,
Swansea (Wal) - Arminen 7-4, Terrassa -
Lorenzoni 10-6, Club Tuve - Glasgow 0-16,
Groningen - Arminen 14-1, Lorenzoni -
1-4, Club Tuve - Terrassa 3-8,
Glasgow - Groningen 2-1. Eindstand: 1.
Glasgow 6-11, 2. Groningen 6-10, 3. Ter
rassa 6-8,4. Swansea 6-6,5. Arminen 6-4,
6. Lorenzoni 6-3, 7. Club Tuve 6-0. Kruis-
wedstrijden: Randalstown - Lorenzoni 9-3,
Stade Francais - Swansea 3-6, Arminen -
Slagelse 3-3 (Arminen wint na strafballen),
Brandenburg - Groningen 6-2, Terrassa -
Grasshopper 3-2, Glasgow - Slough 3-4. fi
nale: Brandenburg - Slough 4-3, derde
plaats: Groningen - Glasgow 5-2, vijfde
plaats: Terrassa - Swansea 6-1. zevende
plaats: Stade Francais Grashopper 6-5,
negende plaats: Randalstown - Arminen 7-
2. elfde plaats: Lorenzoni Slagelse 7-3.
dertiende plaats: Club Tuve. Eindstand: 1
Brandenburg, 2. Slough, 3. Groningen. 4
Glasgow, 5. Terrassa, 6. Swansea, 7.
Stade Francais, 8. Grashpppers, 9. Ran
dalstown, 10. Arminen. 11. Lorenzoni, 12
Slagelse. 13. Club Tuve.
HOOFDKLASSE A: Blauw W.t-Dalto 15-
11. Oost Amhem-TOP 20-9, Fortuna-
DKOD17-14, Wordt Kwiek-Allen Weerbaar
12-12
O.Arnhem 13-18 A. Weerbaar 13-13
Fortuna 13-17 Blauw Wit 13-12
DKOD 13-16 W Kwiek 13-11
Dalto 13-14 TOP 13- 3
HOOFDKLASSE B: Rohda-SCO 21-13,
Deetos-Luto 22-11, Keizer Karel-PKC 15-
23. DOS'46-Swift(M) 22-19
Deetos 13-23 SCO 13-11
Rohda 13-22 K. Karei 13- 6
PKC 13-18 Swift(M) 13- 6
OVERGANGSKLASSE A: Wit Blauw-Kin-
derdijk 15-14, KVS-Drachten 12-10
DVO 13-20 Kinderdijk 13-13
Drachten 13-20 HKC(Ha) 13-10
Die Haghe 13-22 Naas 13-11
ZKC'16 13-20 DEVD 13-10
SDO(V) 13-16 FidesP 13- 8
Rapiditas 13-13 OEC 13- 4
EERSTE KLASSE F: Fiducia-Diamco 11-
5, Fiks-Pams 4-6, Watervliet-Achilles 10-
10, Waterland-Archipel 14-10 (Waterland
degradeert)
Pams 13-20 Fiks 13-14
Fiducia 13-18 Watervliet 13-11
Diamco 13-16 Waterland 13- 8
Achilles 13-15 Archipel 13- 2
EERSTE KLASSE G: De Bermen-Hoog
vliet 11-13, Ten Donck-Vlaardmgen 13-12.
ODO(M)-TOV 16-15 (ODO kampioen)
ODO(M) 13-24 Hoogvliet 13-8'
VES 13-21 TOV 13-8
Vlaardingen 13-17 TenDonck 13-7
Danaïden 13-14 De Bermen 13-7
Crescendo 14-11, Haarlem-Koog Zaandijk
12-12
Rozenburg' T3-19 KVR 13-12
Rotterdam 12-18 Kwiek(Hg) 13-12
K. Zaandijk 13-17 Crescendo 13-11
Avanti 13-12 Haarlem
12-
TWEEDE KLASSE F: Sporting West-De
Zwaluwen 7-7 (Sporting West kampioen,
De Zwaluwen promoveert), Zuiderkwartier-
De Algemene 11-14, OKV-EKVA 10-13
Sporting W. 13-22 Zuiderkwart 13-11
Zwaluwen 13-19 Olympiaan 12- 9
EKVA 13-16 ADOS 12- 7
Algemene 13-14 OKV 13- 4
DERDE KLASSE K: KNS-N.euw Flora 8-9,
Aurora-Hou Stand 9-9, Harga-Tempo 5-11
Phoenix 12-22 Aurora 12-12
Nw. Flora 13-18 Harga 12-7
land 6-8
Regenboog 13-22 ALO 13-11
DKC 13-22 Merwic 13- 9
Jodan Boys 12-13 O. Eiland 13- 7
Zwijndrecht 13-13 GKV(Hg) 12- 5
DERDE KLASSE M: ADO-Weidevogels
17-6, Madjoe-Ventura Sport 6-22, Valto-
Velocitas 8-10, Vriendenschaar(B)-SEV
13- 0
RES. OVERGANGSKLASSE A: Antilopen
2-TOP 2 12-13; B: Blauw Wit 2-Swift(A) 2
18-11, PKC 3-De Danaïden 2 11-14, Trek
vogels 2-Wordt Kwiek 2 16-15, DOS'46 2-
Samos 2 12-11
RES. EERSTE KUSSE D: Allen Weer
baar 4-De Vinken 2 6-7, DEVD 2-Archipel 2»
17-14; E: ZKV(Za) 3-Swift(A) 3 15-10,*
RODA 2-Allen Weerbaar 3 6-9, Luto 3-'
Groen Geel 38-11, Samos 3-Fides Pacta 2
15-17; G: Pemix 2-TOP 313-9, PKC 5-Kin-
derdijk 2 4-10, Oranje Wit 2-Animo 2 9-5,
VES 2-Swift(M) 2 7-10
RES. TWEEDE KUSSE I: DEVD 3-BEP 4
13-16, K: De Bermen 2-De Zwervers 210-
7. Snel 3-De Danaiden 3 10-10; L: DKV(D)
2-Olympiaan 2 11-9
JUNIOREN E: Blauw Wit-TOP 12-11 (wo),
Blauw Wit-Swift(A) 11-4, BEP-De Danaï
den 6-12, TOP-De Algemene 8-9, Groen
Geel-Die Haghe 17-10 (Groen Geel kam
pioen); H: Tempo-Snel 7-9, Maassluis-De
Meervogels 5-9, KOAG-Sagitta 9-7, Vrien-
denschaar(Ha)-Swift(M) 20-12
AGENDA
Vanavond
Landelijk
Hermes DVS-Bax (Margriethal 20.30 uur)
Woensdag
Voorronde Kampioenschap van Nederland
Northgohal senioren 19.00 uur
Noordwijkhal jeugd 19.00 uur