'Pino' Aaftink wordt favoriet bij sprinters Korotkov overtuigt opnieuw Van Koetsveld pakt Europese shorttrack-titel Schaatsster maakt progressie met brons Ki Tae Bae sprint naar wereldtitel Handballers op goede weg L> AU Zt> SPORT PAGINA 19 TROMSO (ANP) - Christine Aaftink heeft een beetje geleerd bochten te lopen en prompt eindigde ze als derde in het wereldkampioenschap sprint. Aaftink was verbluft over haar verrichting. Zij kan in de toekomst nog veel verder komen, omdat ze haar grenzen nog nauwelijks heeft afgetatst. Sinds het arctische avontuur in Tromsö is zij favoriete voor het volgende mondiale toernooi, dat op de schaatsersvriendelijke baan van Inzeil wordt ge houden. Nikolai Goeljajev (links) kon tijdens zijn eerste Nederlandse marathon goed in het spoor van Oleg Bozjev blij ven. (foto ANP) De 23-jarige Aaftink tekende in het weekeinde voor twee historische feiten. Zij werd de eerste Neder landse deelnemer sedert 1974 (Ep- pie Bleeker), die een afstandszege boekte. De Baambrugse studente werd gisteren ook de eerste schaat ser sinds 1983 (Hilbert van der Duim), die bij de eindafrekening het podium mocht beklimmen. Alleen de nieuwe kampioene An gela Hauck en de onttroonde Bon nie Blair stonden hoger. Van de ove rige drie Nederlandse sprintsters kon allrounder Herma Meijer daar de vijfde plaats in het eindklasse ment aan toevoegen. Anita Loor- bach en Sandra Voetelink werden zestiende en achttiende. Tijdens het afsluitende banket ontpopte Aaftink zich in een andere rol. Zij deed een poging de schaats- autoriteiten er van te overtuigen de grote toernooien niet meer in een buitenplaats als Tromsó, duizend kilometer van Spitsbergen, te hou den. Of de beoogde opstand onder de schaatsers tegen het ISU-bastion kans van slagen heeft, valt echter te bezien. Pino Met een verschil van een seconde ten opzichte van de Oostduitse Hauck op de door sneeuwval in de avonduren verwerkte 1000 meter nestelde „Big Bird" (de schaatswe reld vergelijkt haar met Pino uit Se samstraat) zich op de tweede plaats in de rangschikking. Haar perspectief op de hoogste positie werd belemmerd door pres taties op de 500 meter, die iets ach terbleven. „De openingen zijn nog niet goed, de bocht is er steeds voor ik het in de gaten heb." De gedwongen pauze zaterdag van ruim vier uur had haar niet uit balans gebracht. Scheidsrechter Odd Jens Bjerkeli, gesouffleerd door zijn assistent Jan Charisius, deed er goed aan de kilometer naar de avond te verschuiven. Aangezien Hauck en Blair waar schijnlijk wel de grenzen van hun Ruud Gullit in Voetbal Interna tional: „Zn Nederland heb je een groot probleem, dat is die geweldige kneuterigheid" Reint Sannes, ex-bestuurslid van FC Groningen, in het Nieuwsblad van het Noorden: „Alles wat God verboden heeft werd onder Renze de Vries tot reli gie verheven". Helmond Sport-trainer Frans Körver in Voetbal Internatio nal: „Ik heb fases dat ik mezelf de beste van de wereld vind en fases waarin ik er geen reet van kan". De Belgische wielrenner E'ric Vanderaerden in Sport Interna tional: „Flikken overkomt altijd ren ners waarvan men veronderstelt dat ze wel blaffen, maar niet bij ten. Ik bijt wel". Hockey-international Tom van 't Hek in het NRC Handels blad: „Al na drie zinnen van Libregts wist ik dat je met die man nooit wereldkampioen wordt". De Roemeense tennismana- ger Ion Tiriac in Sport 90: „Ik hield niet van Ceansescu omdat hij mijn naam verkeerd uitsprak" Schaatstrainer Leen Pfrom- mcr in Vrij Nederland: „Ik vind dat ieder kernploeglid goede tafelmanieren moet heb ben". Marco van Basten in Nieuwe Re vu: „Ik ben niet ontevreden, maar ik kan me leukere dingen voorstel len voor een jongen van 25 jaar met zo veel geld". Ex-bokskampioen Bep van Klaveren in De Telegraaf: VanderlijdeLaat me niet la chen, dat is een tapdanser" Spandoek tijdens de finale van het wk-hockey in Pakistan: ,Aanvallah" Hockey-international Tom van 't Hek aan de vooravond van Nedcrland-Westduitsland in de Volkskrant: „De historie heeft uitgewezen dat het team dat met een maxima le score de halve finale binnen stapt geen kampioen wordt. Maar ik begrijp dat die wetenschap niet aan de Duitsers is besteed, want die hebben nu eenmaal niet zo'n historisch besef'. BRT-commentator Carl Huy- bregts in Het Parool, over de Italiaans/Belgische voetballer Scifo: „Enzo Scifo is technisch zeer be gaafd, maar hij heeft een hoofd zo leeg als het Bosinl-stadion door de week". Kees den Braven, de toekom stige eigenaar van DS- '79/Dordrecht'90 in het Dordtse huis-aan-huis-blad Woensdag: „Ik heb onlangs tegen Gerard mogelijkheden hebben bereikt, be hoort de Baamsbrugse momenteel tot de absolute top. Dat is even wen nen. „Ik ben eigenlijk niet zo'n kil ler. Dat moetje als kampioene toch wel zijn." Intimideren Hauck, die na drie juniorentitels haar eerste echte wereldkampioen schap behaalde, trachtte Aaftink te intimideren door te melden dat de omstandigheden voor haar tegen standster veel gunstiger waren. Gis teren moest de Berlijnse met het zware stemgeluid erkennen, dat zij haar Nederlandse vriendin had on derschat. Een week geleden bleef Blair Aaftink tijdens de wereldbe kerwedstrijden in Butte nog twee seconden voor. Gisteren was de marge niet meer dan vijf-honderd ste seconde. Met de kracht van haar afzet com penseert Aaftink haar trage slagfre quentie. De lange rijdster oogt niet als een sprintser. „Het kan allemaal wel wat pittiger", zegt ze zelf ook. Vorig jaar had zij wegens het ont breken van progressie eigenlijk wil- Bouwer gezegd dat ik hoop dat DS'79 nu verliest en op de laatste plaats eindigt. Dan kunnen we volgend jaar alleen maar hogerop komen..." Doelman Hans van Breukelen in Sport International, over zijn tijd bij Nottingham Forest: „Hier loopt er wel eens een met koppijn van het stappen zijn snor te drukken op de training. Bij Fo rest liepen ze met een spijker in hun hoofd voorop. Er wordt daar ook niet gediscussieerd over tac tiek, want ze hebben maar één tactiek. Ze geven alles wat ze heb ben en verliezen ze, dan is de te genstander beter geweest. Het le ven kan heel simpel zijn". Oud-international Wim Rijs- bergen in Het Parool: „Als jeugdtrainer bij Ajax heb ik wel problemen met Cruijff ge had. Toevallig sprak ik de Krom me daar onlangs nog over. Bij Ajax kwam iemand eens met de naam van een heel 'bekende' Joe goslaaf. 'die ken jij toch ook wel?', werd aan Cruijff gevraagd. 'Ja, natuurlijk ken ik die', zei Johan, terwijl die speler helemaal niet bestond. Dat verhaal is een beetje een eigen leven gaan leiden, maar het typeert de figuur Cruijff'. De bij Anderlecht voetbal lende Oranje-speler Adri van Tiggelen in Sport Internatio nal: Vraag hier eens naar Michels, iedereen kent hem. Noem Libregts en negen van de tien mensen heb ben nog nooit van hem gehoord. Dat zegt toch wel iets". Ruud Gullit in Voetbal Inter national: „Ik wil nog wel eens gaan kij ken bij Feyenoord op de training. Laatst nog en dan hoor je die prachtige verhalen. Dat Coen Moulijn vroeger op zaterdagoch tend met de terreinknecht naar het veld ging. Die knipte speciaal voor Coen het gras langs de lijn een beetje bij om z'n acties te kun nen maken. Die man deed dat ook rfiet plezier, want het was zijn veld. zijn alles. Dat zie je tegen woordig niet meer. Nu zijin de vel den in Nederland overal in onder houd bij een paar gemeentepik- kies, die om vijf uur naar huis willen. Om het minste of geringste worden de velden afgekeurd, want stel je voor dat de boel ver nield wordt, dan moeten die men sen van de gemeente overuren ma ken. Stel je voor zeg... Pele is een- keer in Nederland geweest en zei toen dat hij nergens ter wereld zulke prachtige velden had ge zien. Maar het was hem ook opge vallen, dat er nooit iemand op speelde. Nee, dat mag niet. van de diverse gemeente- en plantsoenen diensten. Op die manier wordt het voetbal ook niet gestimuleerd". len stoppen. Nadat haar vader haar overhaalde te blijven proberen, schoot ze vooruit. De traininginten siteit werd opgevoerd. Maar de grens daarvan heeft de bijna afge studeerde studente fysiologie nog zeker niet bereikt. „Dagelijkse trai ning was tot voor kort iets geheel nieuws voor mij. Mijn kilometer blijkt hier plotseling veel beter dan ik dacht. Ik veronderstelde altijd dat mijn kracht toch eerder op de 500 meter lag." Terpstra Aaftink, vorig jaar vijfde in Heeren veen en bij haar debuut twee seizoe nen geleden negende, placht tijdens de training te schaatsen achter Tjerk Terpstra, die in het mannen- toernooi een marginale rol vervul de. 's Werelds derde sprintster is de Nederlandse kampioen nu zo onge veer voorbij. „Misschien moet ik wel uitzien naar een andere partner. Maar voor mij is het gunstig mee te doen met de mindere jongens van de kernploeg. Dat is erg leuk voor een sprintster." Bosjes Meerburg-speler Alex Bos keek af gelopen zaterdag vreemd op toen hij tijdens de wedstrijd Meerburg- GWS door arbiter Hogewoning werd verbaliseerd. Niet alleen had de Meerburger zich nimmer voor een vergrijp hoeven te verantwoor den maar ook de wijze waarop hij tegen een boeking aanliep kan curi eus worden genoemd. Bos werd na melijk 'gepakt' voor een tamelijk onschuldige overtreding, namelijk het drinken van een slokje water bij zijn verzorger. Bij Hogewoning maar eens nagevraagd of een boe king dan een niet al te zware sanctie is en of een waarschuwing niet eer der op zijn plaats is. De leidsman is echter zeker van zijn zaak. "Hij heeft een officïele waarschuwing gehad omdat hij, ter wijl de bal nog in het spel was, het veld zonder toestemming heeft ver laten. Bovendien kwam hij daarna weer het veld in zonder mijn goed vinden en dat mag ook niet. In feite dus een dubbele overtreding maar je mag maar één boeking geven". Bos is echter van mening dat de AMSTERDAM (ANP) - Konstantin Korotkov heeft zaterdag de jubile um-marathon van de 125 jaar be staande Amsterdamsche IJsclub op zijn naam gebracht. Het was de tweede maal in één week, dat de Sovjetrussische schaatser op de ovaal van de Jaap Edenbaan zege vierde. Na vijfentwintig ronden namen elf man een ronde voorsprong. Tien ronden later klampten acht man aan. Er werd voluit gereden. Op bal 'in de bosjes lag' en hij op dat moment om een slokje water vroeg. Een bewering die wordt gestaafd door het feit dat op datzelfde mo ment om een wissel werd geroepen want 'dat doe je alleen maar als het spel stilligt'. Hogewoning had ech ter alleen oog voor de actie van Bos die daarvoor direct de rekening kreeg gepresenteerd. In de ogen van de leidsman probeerde Meer burg bovendien bij een stand van 3- 2 bewust het verloop van de wed strijd traineren door te goochelen met een wisselspeler. De bewuste wisselspeler, Ron Koomen, beweert echter dat hij in het veld is gekomen bij een stand van 3-1. "En dat weet ik 100% procent zeker", sprak de Meerburger. Knoop Ruud Ort heeft de knoop doorge hakt. De Haarlemmer in Noord- wijkse dienst heeft zichzelf tijdelijk op non-actief gezet. Over drie we ken beslist de middenvelder in overleg met stadgenoot en trainer John Eelman of hij de rest van het seizoen met Noordwijk af zal ma ken. "Het is een moeilijke beslis- tweederde van de koers hadden vier rijders, Huitema, Henri Ruitenberg, Korotkov en Botsjkarov een voor sprong van niet minder dan vier ronden op het peloton. Twee ronden voor de finish ging Korotkov al de eindsprint aan. Hij deed dat met zoveel overtuiging, dat Huitema geen kans had. Botsjakarov werd derde en Ruiten berg vierde. Alle anderen hadden een achterstand van é'en of meer ronden. Het Nederlands marathonwereld je is al lang gewend aan deelneming van Russische schaatsers. Botsjkar- jov, Bozjev, Mozin en vooral Korotkov, de winnaar van zaterdag, zijn populair in het marathoncircus. De ijsclub had zaterdag de primeur van nog eens twee Russen: Nicolai Goeljajev en Boris Baranov. Beiden konden nog niet imponeren. Bara nov won wel enkele premiesprints, Goeljajev stapte na 80 ronden van de baan. Moegestreden, grijpend naar zijn knie. Nicolai Goeljajev was op 22-jarige leeftijd de snelst rijzende ster uit de Russische schaatsschool. Euro pees- en wereldkampioen en Olym pisch goud op de 1000 meter in Cal gary in 1988. In Canada hing echter al een schaduw rond zijn persoon te sing, want we gaan nog steeds voor het kampioenschap. Maar de om standigheden dwingen mij om gas terug te nemen". Ort heeft sinds 1 januari een verantwoordelijke baan bij Verkeer en Waterstaat die het niet mogelijk maakt om eerder te vertrekken. "We trainen om kwart over vijf, dus kom ik steeds te laat. En dat is iets wat ik niet kan maken ten opzichte van mijn medespelers. In de avonduren heb ik nog mijn ei gen bedrijfje. Ik heb een adviseren de taak in het ontwikkelen van op leidingen". Dat gaat zo goed dat Ort vaak pas 's avonds om elf uur thuis komt. Daar komt nog eens bij dat zijn vrouw hoogzwanger is. De van RKAVIC afkomstige Ort zet even het voetballen van zich af. De keuze was niet makkelijk. "Ik heb sport nodig. Op dit moment voel ik dat ik lichamelijk het hoog ste niveau niet aan kan, die zelfken nis heb ik wel". Helemaal met voet ballen stoppen ziet hij niet zitten. "Misschien kan ik in het tweede gaan voetballen als blijkt dat het echt niet lukt. Het is jammer, want ik ben naar Noordwijk gekomen om nog één seizoen te bekijken wat ik nog kon". hangen, doordat Goeljajev verdacht werd van koeriersdiensten met ana- bolicapillen. Ondanks de aankondiging van de voorzitter van het Olympisch me disch comité dat harde maatregelen zouden worden getroffen tegen handelaars in spierversterkende middelen, mocht Goeljajev gewoon starten in Calgary. Het harde bewijs ontbrak. Toch verdween de Rus daarna uit de schijnwerpers. Door deze affaire? Hij schudde in Am sterdam van nee. "Over de kwestie van de anabolica wil ik niet meer praten", zei Goeljajev. "Ik was on schuldig. Dat ik zo lang uit de be langstelling ben geweest, was het gevolg van een hardnekkige blessu- REYKJAVIK (ANP) - De Neder landse mannen handbalploeg heeft ook in de tweede vriendschappelij ke interland tegen IJsland een posi tieve indruk achtergelaten. In Reykjavik bleef zaterdag de neder laag tegen het A-land beperkt, 18- 20. IJsland was slechts de eerste helft beduidend beter dan Nederland, dat zich voorbereidt op het toernooi om het Europees kampioenschap eind maart in Finland. De ploeg, AD VAN DEN BERG "Toen ik door ene Jan Timman kansloos van het bord was gescho venwas ik ontnuchterd. Dat was pas het echte schaken, van een duidelijk hogere orde dan het mij ne. Voor mij betekende dat het sein om de ambities op een lager plan te zetten". Ad van den Berg (46) behoorde in de jaren zestig en zeventig tot een generatie die het Leidse schaken naar het hoogste landelijke niveau loodste. De Lei- denaar werd zelf diverse malen Leids kampioen, hing qua sterkte dicht tegen meesterniveau aan en won enkele kleinere internationa le toernooien. Als speler is de wis kundeleraar nog altijd actief voor Volmac 2. In het voorbije weekeinde nam hij bovendien verdienstelijk deel aan het Daniël Noteboom schaaktoernooi (score 41/2 uit 6). Van den Berg over die deelna me: "Hoe vermoeiend het ook is, ik vind het toernooi nog steeds leuk. LSG was de eerste vereniging die inzag dat het systeem van de vier kampen achterhaald was. De hui dige vecht'-formule van het eve nement spreekt mij aan". Dat Van den Berg het met deze opzet naar zijn zin heeft, blijkt wel uit het feit dat hij in de jaren tachtig, toch in zekere zin al de 'nadagen' van zijn carrière, nog tot twee maal toe gedeeld eerste werd: "Het moet een beetje meezitten, dan kun je ver komen. De eerste maal, ik meen dat dat in 83 was, bleef ik John van der Wiel voor. Die was toen toch al groot meester". Maar, omdat ik nauwelijks meer aan studeren toekom, heb ik van de huidige theorie geen weet. Dat betekent dat je tegen de jeugd, die tegenwoordig databa ses en al tot zijn beschikking heeft, in de openingen ontzettend moet oppassen en vooral niet de geijkte paden moet betreden. Dat is toch vooral het verschil met vroeger,de jeugd weet veel meer. Heeft ook veel meer tijd om te schaken. Vroe ger waren de toppers en sub-top pers student of hadden een baan. Nu noemt soms de eerste de beste hoofdklasser zich al broodscha ker. Die vult dan met een uitke ring een groot deel van de dag achter het schaakbord. Zonder dat dat nou overigens direkt tot een veel hoger niveau heeft geleid, dat valt mij dan toch wel weer te gen. Vaak weten ze met een stuk achterstand niet eens van opge ven. In dat opzicht zijn ze wel har der". Talent ontbeerde Van den Berg zelf ook niet. maar de weg rich ting top viel hem wel tegen: "Bij het IBM en Hoogovens toernooi werd. ik in de reservegroep maar liefst viermaal tweede. Voor pro motie naar de meestergroep iriel ik telkens uit de boot. En toen het LEIDEN Joëlle van Koetsveld heeft in Reims de Europese titel shorttrack bemachtigd. De benja min van de nationale ploeg was de regelmatigste rijdster over vier af standen. De 16-jarige scholiere uit Loenen aan de Vecht, lid van IHC Leiden, won de 3000 meter. Bij de mannen ging de titel naar de Itali aan Fagone. Richard Suyten uit Stompwijk werd derde. De man nen- en vrouwenploeg veroverden bovendien de Europese titels op de aflossing, in 1992 in Albertville een Olympische discipline. Van Koetsveld, die overigens al enige tijd last heeft van een menis cus. opende de titelstrijd sterk. Ze werd op de 1500 meter derde achter twee sterke Russinnen, Taranina en Gasjeva en voor ploeg- en clubgeno te Priscilla Ernst. Voor Manuela Os sendrijver was het kampioenschap na 800 meter afgelopen. Ze kwam ten val, werd naar het ziekenhuis vervoerd en vertrok na de diagnose (gekeusde ribben) naar huis. Op de 500 meter sneuvelde het trio Nederlanders (Van Koetsveld, Velzeboer, Ernst) in de halve Fina les. Op de dubbele afstand werd Van Koetsveld tweede achter Gasjeva. Beide korte afstanden ko men in Albertville in aanmerking voor de Olympische status. In het eindklassement werd Ernst zesde en Velzeboer, die geen finale haal de, tiende. In de aflossing werd Os sendrijver vervangen door Anja van der Poel uit Roelofarendsveen. In het mannentoernooi won Fa gone twee afstanden (1500 en 3000) en was Richard Suyten op beide nummers de runner-up. De clubge noot van Van Koetsveld veroverde het brons achter twee Italianen, Fa gone en Herrnhof. Jeroen Otter werd vijfde, Erik Duyvelshoff acht ste en Jan Hoogeveen uit Woubrug- ge tiende. In de afslossing nam Mare Velzeboer uit Oud-Ade de plaats in van de licht geblesseerde Duyvelshoff. normaal gesproken drie niveau's beter dan Oranje, wilde zich revan cheren van het verrassende gelijke spel (23-23) van vrijdag. Bij rust was het verschil vijf doel punten (13-7). Daarna kwam Neder land verdienstelijk terug. Coach Cantelberg gaf in de tweede periode vrijwel al zijn wisselspelers een kans. De ploeg toonde in de breedte sterker te zijn geworden. De uitblin kers waren doelman Bassa en veld- speler Jacobs. dan eindelijk wel gelukt was, kwam ik juist in een dermate ster ke meestergroep terecht, dat ik toch niet verder dan een voor laatste plaats reikte. Mijn beste resultaat boekte ik overigens bij een studentenolympiade, Daar bleef ik met een score van 7112 uit 10 diverse grootmeesters voor". Van den Berg was altijd een sportieve duziendpoot. Zo brid ged hij niet onverdienstelijk ('maar dat meestal louter voor de ontspanning, schaken vergt toch meer energie') en speelde hij ten nis op niveau. Eenmaal leraar wiskunde koos Van den Berg voor dat laatste: "Ontnuchterd als schaker kreeg ik de smaak van het tennissen goed van te pakken. Ik schopte het zelfs nog tot het niveau van overgangsklasse A en wist in het toernooi van Noordwijk eens een aantal ronden te overleven. Voor mijn schaakniveau heb ik het nooit jammer gevonden dat ik tenniste, maar andersom is dat misschien wel het geval. Als ik het accent eerder op het tennissen had gelegd, was er allicht nog iets moois van gekomen. Tegenwoor dig is mijn interesse daarin echter weg. Loop ik mij bij de veteranen slechts te verbazen over het fana tisme dat ook daar al de kop op steekt. Veel tennissen doe ik dan ook niet meer. Wel surfen op zee. Na afoop voel ik me dan ook kiplekker. In de vakantie combi neer ik dat soms met het spelen van een schaaktoemooitje. Het is opmerkelijk hoe je dan fris van lijf en ziel toch nog aardig uit de voeten komt. Zonder die ontspan ning heb ik grote problemen met de concententratie. Ik speel dan vaak te snel en verlies prompt van een kruk". RUUD DOBBELAAR TROMSÖ (ANP) - De meest ge perfectioneerde sprintmachine onder de schaatsers dient nog tenminste een jaar op zijn eerste wereldtitel te wachten. Na een su blieme 500 meter besliste Uwe- Jens Mey het toernooi in Tromsö in zijn nadeel door zaterdagavond jop de 1000 meter het wankele evenwicht te verliezen. Ki Tae Bae pakte de titel. Het wereldkampioenschap had daarna eigenlijk moeten toeval len aan Igor Zjelezovski, de enige schaatser die Mey vorig jaar in Heerenveen had kunnen weer staan. De beer uit Minsk greep gi- steen na de 500 meter vertwijfeld naar de rechterlies en kon pas na drie injecties voor de afsluitende kilometer starten. Die ontwikkeling bracht Zjele- zovski's landgenoot Andrej Bach- valov en Ki-Tae Bae in het voor ste gelid. In de voorlaatste rit gris te de Zuidkoreaan de wereldtitel weg. Het was zijn eerste en meteen zijn laatste. Bae kondigde na het verrassendste sprinttoer- nooi sinds jaren aan volgend sei zoen niet meer present te zijn. Beste Nederlander was Arie Loef. die na een goede eerste c vijf plaatsen zakte en als elfde ein digde. Nederland mag volgend jaar tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap sprint in In zeil met vier vrouwen en drie mannen deelnemen. De selectie- ploeg van bondscoach Eppie Bleeker raakte in Tromsö, ver bo ven de poolgrens in Noorwegen, een startplaats bij de mannen kwijt. Tjerk Terpstra en Gerjan van der Brink, de nummers eéri en twee van de nationale titelstrijd, slaagden er niet in zich bij de bes te twintig te plaatsen. Deze meneer met nummer 10 lijkt zo op het eerste gezicht van een andere planeet te komen, maar speelt in werke lijkheid gewoon basketbal bij Den Bosch. Het is Peter Thibeau, die in een eerdere wedstrijd een elleboog in zijn oog had gekregen en daarom nu met een masker moest spelen. Een veredeld gasmasker zo te zien. Of neemt hij alvast een voorschot op het carnaval in 'Oeteldonk' (zo heet Den Bosch de komende dagen) dat na de wedstrijd losbarstte? (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19