Fides Pacta in nood Leiden moeizaam naar winst tegen Lokomotief Oude garde nog goed voor één helft Grasshoppers doet zege niet cadeau AQeen Velocitas heeft nog kans op titel Boris Becker toont het ongelijk computer aan Permentier sterkste in Open Warmondse PAGINA 18 SPORT MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 LEIDEN Een vijftal Leidse ploegen gaat nog een spannend competitie-slot tegemoet. Fides Pacta bevindt zich na de 14-12 nederlaag tegen DEVD op het randje van degradatie uit de overgangsklasse. Ook Crescendo is, na het 14-11 verlies tegen Rotterdam, nog zeker niet veilig. De derdeklassers Ons Eiland en KNS zullen zich met een uiterste krachtsin spanning wellicht nog op landelijk niveau kunnen handhaven. Velocitas is de enige regio nale club die nog aanspraak kan maken op de titel. hoogte. De formatie uit Haarlem „Het zal moeilijk worden, maar dat wist ik al", stelde coach Wim Koploper Oost Arnhem liet tegen Nijenhuis na het 14-11 verlies liep echter direkt1 w Coach Robin Sommeling verscheen degradant TOP geen steken vallen: Crescendo tegen Rotterdam. Het vervolgens zelf binnen de lijnen, maar kon ondanks twee benutte strafworpen de nederlaag niet voor- 3-3 stand vijf komen: 8-9. escendo daar Velocitas blijft na de 8-10 winst stander twintig minuten lang aardig geen treffers tegenover kon stellen, op Valto meedingen voor het kam pioenschap. De Leiderdorpers bouwden vooral door drie doelpun ten van Elvira Corts voor rust een 3- 5 voorsprong op. Na korfwisseling Ons Eiland boekte tegen Zwijnd- slaagde de ploeg uit de Lier 20-9. De Sassenheimers, bij afwe- tweede kwartier van de eerste helft zigheid van Wim Kerkum gecoacht brak de Leidenaars op. De thuis- door verzorger Henny Kühn, kon- ploeg scoorde bij een 3-3 stand vijf den met ontspannen spel de tegen- maal op rij, terwijl Crescendo daar 4-2 stand echter al uit te bouwen enhuis kon nooit de aansluiting be werkstelligen, recht de eerste uit-overwinning: 6-8. Na korfwisseling schoot de thuis ploeg met scherp en liep het ver schil snel op. Jacqueline Winter De Leidenaars ontbrak nog steeds aan de kant TOP. Vervangster Lisette van der de Meeberg en Chris Kraan had, door het forceren van 1-4 voorsprong, ma een strafworp, nog een positieve in breng in de score. Aad Wiegerink te kende met vier treffers voor bijna j de helft van de Sassenheimse score. Fides Pacta is door de 14-12 ne derlaag tegen DEVD in grote pro blemen beland. De Leidenaars heb ben handhaving nu niet meer in ei gen hand. In de beginfase bouwde de ploeg van coach John Tims een voorsprong van vier punten op, die echter voor rust al bijna teniet was gedaan. In de tweede helft werd Fides i gelijk te trekken en de stand door treffers ging tot 8-8 gelijk op. In de slotfase bleek Velocitas toch de sterkste en Harry van Deursen bepaalde in de r zagen die laatste seconde de eindstand op 8- rust tot één 10. Madjoe ging met 6-22 ten onder kwam Zwijndrecht nog langszij (5- tegen koploper Ventura Sport. An- 5). Chris van Schie (2x) en invalster Luciënne Bastiaanse bezorgden Ons Eiland de belangrijke zege. KNS liet tegen Nieuw Flora de kans op een punt liggen. Karin Ult- zen hield de Oegstgeestenaars met drie doelpunten voor rust (4-5) in de race. Na korfwisseling bracht Hans Kooien in eerste instantie vanaf de strafworpstip de ploegen op gelijke Blankert, topscorer met drie doelpunten, verkleinde de 0-4 ach terstand nog tot 2-4. De formatie uit Strijen liep vervolgens uit naar een 2-10 ruststand om met 6-22 te zege vieren. De overige Rijnsburgse tref fers kwamen op naam van de her stelde Carolien van Meurs, Lia Schoneveld en Peter Star. JETSKE GOUDSMIT Met in zijn rug verdediger Alfred Lambooy van De Algemene wacht Zui derkwartier aanvaller Erik van Lunteren onder de korf in opperste con centratie op doorbrekende ploeggenoten. (foto Loek zuijderduin) npeld door de thuisploeg, die eveneens voor handhaving streed. Het inzetten van Patricia Gottmer en Nico Pikaar voor res pectievelijk Karin van der Zeeuw en Sander de Haas mocht de Leide naars niet meer baten. Bettina Som meling (4x) en Mieke Selier (3x) toonden zich het meest trefzeker aan de zijde van Fides. Fiks kon de goede prestaties van de laatste weken tegen Pams niet doorzetten. De Oegstgeestenaars lieten het vooral in de eerste helft af weten. Alleen Theo Vreeken vond éénmaal de weg naar de korf. Nico van Weizen kreeg al wel voor rust 1- 4). wegens commentaar op de lei ding, een gele kaart van de overi gens matig acterende arbiter. Het niveau van zowel Fiks als de toekomstige fusieclub steeg echter niet ver boven dat van de leidsman uit. De formatie van coach Kees Zuurmond kwam door doelpunten van Diederik van Veen (2x) en Nico van Weizen nog terug tot 4-6. Een gemiste strafworp ontnam Fiks ver volgens alle perspectieven op een beter resultaat. LEIDEN - Slechts één helft lang wist Zuiderkwartier De Algeme ne achter zich te houden. Na rust (10-6) scoorden de geel-blauwen echter nog slechts éénmaal, ter wijl De Algemene lustig door ging. Een 11-14 eindstand was het resultaat van de derby, waardoor De Algemene haar minimale voorsprong op de ranglijst weer uitbreidde tot drie punten. Met ruim driekwart van de competitie achter de rug kwamen de stadgenoten elkaar gistermid dag weer tegen. Een seizoen dat voor De Algemene uitstekend be gon, geruime tijd had de ploeg van coach Cor Gravekamp een re ëel zicht op promomtie, maar door een aantal knullige nederla gen kon de belofte niet worden ingelost. „We hebben de kansen gehad", wist ook Gravekamp. „Natuurlijk wilden we graag pro- ie niet Maar als nieuwkomer hebben we het met •een vierde plaats toch ook goed gedaan". Een heel ander relaas had colle ga Ko Paeper. De constante de gradatiedreiging had tot gevolg dat de nieuwe technische man een noodzakelijk verjonging maar beperkt kon doorvoeren. Het terughalen van routinier Els van Lunteren is daarvan een sail lant voorbeeld. Een ander voor beeld is de terugkeer van Wil de Wit na de blessure van Martin Ve- horik. Hoelang de 'oude garde' het vlaggeschip drijvende kan houden is echter een open vraag. De tweede helft van de derby te gen De Algemene was de ploeg in elk geval volkomen opgebrand. Gezien het hoge tempo waar mee Zuiderkwartier uit de start blokken kwam was de ineenstor ting zeker niet verrassend. Erik van Lunteren en Edith Hille- brand zorgden na acht minuten voor een afscheiding (3-1) en na een kwartier was de marge (8-4) zelfs vier punten. Het tempo viel na 8-6 ver terug en het duurde reeds tien minuten voordat wëer van vak kon worden gewisseld. Toen na de hervatting bij 10-8 ook het sterke eerste aanvalsvak, voor rust goed voor zeven goals, vast raakte daalden de winstkansen van Zuiderkwartier snel. De verdediging van De Alge mene sloot beter en van onbezon nen acties was geen sprake meer. Zuiderkwartier wist niet goed raad met deze nieuwe situatie en miste de kracht om voldoende va riatie in het aanvalsspel aan te brengen. „Er werd te snel ge vlucht in gemakkelijke acties", concludeerde Paeper na afloop, „te weinig beweging en coördina tie, waardoor er op de verkeerde momenten geschoten werd". Alleen Aldo Spadon kwam nog tot scoren voor het steeds gefor- ceerder spelend Zuiderkwartier. Inmiddels was De Algemene döor twee betwistte treffers van Annemieke Molloy en Enrico Mud (10-10) langszij gekomen. Om vervolgens binnen luttele mi nuten beslissend toe te slaan. Bep de Mooij en de topscorers (beiden drie goals) Enrico Mud en Alfred Lambooy bepaalden de eind stand op 11-14. Zuiderkwartier is na deze ne derlaag en de 12-10 zege van Ados op Olympiaan nog steeds niet ge heel zeker van handhaving. Di- rekte degradatie is echter niet mogelijk, maar in het ongunstig ste geval zou het lot van de Leide naars in een beslissingswedstrijd bepaald kunnen gaan worden. BRAM VAN GENT STUTTGART In nauwelijks vijf kwartier heeft Boris Becker zondag Ivan Lendl gedeklasseerd. In de fi nale van de Stuttgart Classics ver sloeg de Westduitser de Tsjechoslo- waak met 6-2 en 6-2. Boris Becker had nog nooit eer der in de vijftien onderlinge con frontaties van de twee beste tennis sers ter wereld Lendl zo op zijn nummer gezet. Een week na de toer nooizege in Brussel, waar hij van landgenoot Carl-Uwe Steeb won, demonstreerde de 22-jarige tennis ser zijn klasse opnieuw. Lendl is volgens de computer de beste tennisser ter wereld, maar de tennissers zelf wijzen unaniem Bec ker als de mondiale nummer één aan. De drievoudig Wimbledon- winnaar toonde met zijn fenomena le optreden voor eigen publiek het ongelijk van de ranglijst-klassering aan. In de onderlinge partijen heeft Becker de stand sinds zondag in zijn voordeel gebracht: 8-7. De over winning leverde Becker 275.000 gulden op. Becker bereikte de finale gemak kelijker dan Lendl. De Westduitser had in de halve finale alleen in de eerste set moeite met zijn Zweedse tegenstander Jonas B. Svensson: 7- 6 6-2. Lendl had ruim twee en een half uur nodig om diens landgenoot Gustafsson van zijn lijf te houden: 6-4 6-7 6-3. Lendl had de halve finale nog in zijn benen zitten. Becker begon voortvarend, wankelde even bij zijn eigen opslag, maar liet zich niet van de wijs brengen. Zelfs niet door de chauvinistische Westduitse suppor ters, die door hun idool regelmatig tot stilte moesten worden gemaand. Lendl speelde nerveus en maakte voor zijn doen veel fouten. Ook in de tweede set was Lendl kansloos tegen de superieure Bec ker. Met een schitterende passeer- bal beeindigde Becker de partij, waarin hij de nummer één van de wereld deklasseerde. Aan de andere kant van de oce aan kwam een einde aan de opmars van Paul Haarhuis. De Eindhove- naar, die zijn 24-verjaardag vierde met overwinningen op de Zweed Pernfors en de Amerikaan Gilbert, werd in de kwartfinales van het ATP-toernooi in Philadelphia uitge schakeld door Anders Gomez. Haarhuis, deze week actief bij het ATP-toernooi in Rotterdam, verloor in drie sets van Gomez.'In de derde reeks was er nauwelijks verschil in kracht. Eén doorbraak van de op slag van Haarhuis was beslissend. Gomez bereikte door winst in twee sets op Petr Korda ook de eindstrijd. In Afrika lijkt opeens de tennis- loopbaan van de veelvoudige Ne derlandse kampioen Menno Oos- ting een gunstige wending te ne men. Na een kommervol jaar, waar in hij een vrije val maakte op de we reldranglijst, weet de inwoner van Son en Breugel opeens weer wat winnen is. Na het bereiken van de halve finales bij het eerste Challen- ger-toernooi in Nairobi, plaatste Oosting zich een week later zélfs voor de eindstrijd van het toernooi in de uitermate roerige hoofdstad van Kenya door overwinningen op onder meer de Tsjechoslowaken Ci- hak en Cuk en de Indiër Vasudevan. In de finale was de Nederlander niet opgewassen tegen de Italiaan Mini- Siemerink Jan Siemerink is er niet in geslaagd om de kwalificatie voor het ABN- wereldtennistoernooi te overleven. In het enkelspel werd de Rijnsbur ger in de tweede ronde gestuit door de Amerikaan Tim Pawsat (7-5,6-4). In de eerste ronde had de 19-jarige linkshander gewonnen van de En gelsman Andrew Castle (6-3, 6-4). In het dubbelspel bereikte Sie merink met Ton Kempers de finale waarin werd verloren van Chersak- ov/Phillips (7-5, 6-2), maar hier was slechts één plaats voor het hoofd toernooi te vergeven. In de halve fi nale had het Nederlandse duo ge wonnen van hun landgenoten Ralph Kok en Johan Vekemans (7- 5, 6-7, 6-4). Van de negen Nederlanders wist overigens niemand de kwalificatie te overleven. De vier qualifiers zijn Cedric Pioline, Luke Jensen, Tho mas Hogstedt en Peter Nyborg. Bollegraf dicht bij hoofdprijs OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Manon Bollegraf is er niet inge- slaagd voor de tweede achtereen volgende keer het tennistoernooi in de Amerikaanse stad Oklahoma Ci ty te winnen. De Ermelose, nummer 39 van de wereld, verloor in de eindstrijd van het slechts met 275.000 gulden gedoteerde evene ment in twee sets van de 17-jarige Amerikaanse Amy Frazier. Ondanks het verlies kan Bolle graf toch terugzien op een geslaagd toernooi. Zij hield de schade, een te rugval op de wereldranglijst, be perkt en boekte vier overwinnin gen: Coetzer, Santrock, Cunning ham en Gavaldon. In de schaduw van Bollegraf, de Nederlandse nummer één, boekte ook Brenda Schultz weer succes. Zij kwam tot de kwartfinales maar bleek daarin net niet opgewassen tegen de jonge Amerikaanse Gavaldon. WARMOND Ronald Permentier van de Rheijenhof uit Wateringen heeft in B de Open Warmondse Kampioen schappen op zijn naam gebracht. De atletische Wateringer maakte gisteren vooral indruk met zijn loopwerk. In de halve finale sloopte Permen tier eerst Yvo Katen (9-6, 9-3,9-6) en in de finale de ervaren en qua squash zeker niet zijn mindere, Graeham Smith, de tweede man van Dekker Squash met 9-6, 8-10 na 8-29-5,5-9 en 9-3. De finale was van hoog niveau en werd door het publiek dan ook vele malen met een dankbaar applaus gewaardeerd. Dat Jan van Duin bij de mannen in C beslag zou leggen op het kam pioenschap was voor de ingewijden een uitgemaakte zaak. De Noord- wijker steekt momenteel in een bloedvorm. Dat hij daar een vijfde game voor zou moeten spelen had niemand verwacht. Si Fung Koo van OCK uit den Haag dwong hem Mannenteam te licht voor WK VILLACH (ANP) De mannenploeg van coach Van Dooremalen werd in Oostenrijk in de strijd om de Tho mas Cup, het kwalificatietoernooi voor de eindronde van de WK bad minton, te licht bevonden. De be langrijke duels tegen Denemarken en Engeland gingen kansloos met 1- 4 verloren. Wederom bleef de natio nale ploeg op de vierde plaats ste ken. Een leuke klassering in Euro pa, een dikke onvoldoende op we reldniveau. In de cruciale wedstrijd tegen En geland ging het om plaatsing voor de eindronde in Tokyo. De ploeg was niet tegen het karwei opgewas sen. Speelde door d$ spanning be duidend onder de mogelijkheden en werd een eenvoudige prooi voor de volwassen acterende Engelse ploeg. De vrouwen presteerden beter. Eline Coene droeg de ploeg. Ze bleef ongeslagen in het hele toer nooi. Verloor slechts één game, zon dag tegen de Engelse Fiona Smith en was voor de rest onaantastbaar. Astrid van der Knaap speelde wis selvalliger dan Van Dooremalen ge wend was. Ze verloor zaterdag van de Zweedse Maria Bengtsson, waar mee de nederlaag met 2-3 verklaard werd. De overwinning tegen Engeland (3-2) werd bevochten in het laatste dubbel. Hoogland en De B.oer ver sloegen Munday en Chapman. Ook bij verlies echter had de ploeg de% reis naar Tokyo kunnen boeken. daartoe. Koo had zelfs een 2-1 voor sprong in games (5-9, 9-7, 6-9) en hij leek nog zo fris als een hoentje toen hij aan de vierde game begon. De tempoverhoging van Van Duin, doorspekt met korte ballen, kon Foo echter niet aan, 9-4 en 9-1 voor van Casino. In D won Kmjnenourg van aic uit den Haag met 10-8, 9-1, 9-4 van Besseling van Ockenburg. De Oc- kenburger kon zijn zwakke back hand niet voldoende omzeilen en daar werd hij in de rallies steeds weer op gepakt. De verrassing bij de vrouwen kwam in de C-klasse. Daar won ten nisspeelster Jacqueline van Wijk van Molly Stam van DIC uit Am sterdam. Jacqueline van Wijk moest voor het toernooi een squash racket lenen bij Dekker. „Ik heb zelf geen squash racket omdat ik alleen maar tennis. Maar squash is goed voor m'n voetenwerk en daarom heb ik meegedaan. Het resultaat is me geweldig meegevallen". Ze ver speelde in de halve finale de eerste game aan Olga van der Berg, 3-9, 9- 4, 9-5,9-4 en in de finale tegen Molly Stam eveneens, 5-9, 10-8, 9-2, 9-4. Conditioneel lag de concurrentie duidelijk ver op haar achter. „Dat had ik snel gezien en mijn spelplan was dus simpel. Alles hard en diep achterin. Krijgen ze geen tijd om mij met hun squashslagen, kort en via de muur, uit te spelen LEIDEN Luba Leiden beleefde een spannende zaterdagavond door slechts met mini maal verschil (89-90) te winnen van het immer lastige Lokomotief. De mannenploeg van BV lisse blijft het goed doen in de kop van de eerste divisie en won na een moeizame start toch nog met ruim verschil van Windmills: 67-83 Luba Leiden trekt de opwaartse lijn van de afgelopen weken verder door, zij het zeer moeizaam, met 89- 90 te winnen van het zo goed als ze ker gedegradeerde Lokomotief. On danks die laatste plaats blijft Loko motief toch een lastige ploeg. Een goede fast break zorgde er dan ook voor dat Leiden bij rust reeds met elf punten achterstond (52-41). In de tweede helft herstelde Leiden zich tijdig, zodat na vijf minuten spelen de leiding kon worden over geno- i plek in de promotie divisie voor volgend jaar. Voor de rest van dit seizoen willen de Leidenaars zich gaan richten op de vierde plaats. Leiderdorp verloor gisteren nipt van koploper Early Bird (79-78). On danks dit minimale verschil weiger de Leiderdorp-coach Bert Samsom te spreken van een stunt. „Early Bird is voor dit Leiderdorp een te pakken ploeg en we waren dan ook zeker niet bij voorbaat kansloos. Het verschil tussen beide teams is slechts te wijten aan verschil in er varing". Grasshoppers-center Margreet Visser (13) kijkt vernietigend naar haar tegenstandster, maar kan haar team niet naar de overwinning slepen. (foto Loek Zuyderduin) zich inmiddels Vervolgens hielden beide teams elkaar goed in evenwicht door om Na een g°ede eerste helft (47-37) en om te scoren. Vanaf de vijftiende kwam de formatie van Samsom nog minuut, bij de stand 83-83, probeer- «'el dichterbij, maar het goede insi de Lokomotief de overwinning te de-spel van Early bird-center Mit- forceren door te kiezen voor het chel Runderkamp deed het slordig driepuntsschot. Door vermoeid- verdedigende Leiderdorp alsnog de heid mistten deze echter hun doel, das om- In de spannende eindfase terwijl een driepunter van Leidse was het de ervaring van de ploeg uit zijde wel raak ging. Met nog 30 se- Purmerend dat de doorslag gaf: 79- conden te spelen en drie punten 78- voor maakte Leiden het zichzelf Bv Llsse had het vrijdagavond nog wel even moeilijk door onnodig uit tegen het in degradatiegevaar balverlies te lijden, maar de over- verkerende Windmills met echt ge winning kwam geen moment meer makkelijk. Het met interne proble- in gevaar: 89-90. men kampende Windmills, coach Leiden,' dat enige tijd geleden nog en spelers dreigen te vertrekken of ■orstelde tegen degradatie, weet hebben het zinkende schip reeds goed ais zeker van verlaten, maakte als een kat in het De finale bij de v snel bekeken. Helen Winkler van SCHA uit den Helder was in de hal ve finale een klasse te sterk voor Sanny Bombeek (0-9, 5-9, 2-9) en in de finale had ook Bea Spitze uit Hoorn weinig in te brengen: 9-3,9-2, 9-3. De speelster van SCHA was en in het loopwerk en in technisch op zicht een klasse apart. In D ondervond Linda Wijkers van de Kieviten meer tegenstand van Daphne Oskam, 6-9, 9-7, 10-9, 9- 2 dan daarna in de finale van Atalia Molokamme van LSRC, 9-6, 9-5,9-1 De LSRC-speelster had echter al meer gedaan met het bereiken van de finale dan van haar mocht wor den verwacht. Bij de mannen veteranen had An ton Wil van Zoelen van Casino geen enkele tegenstand. Pas in de derde game van de finale tegen Jan Vos moest hij echt werken voor de winst, 9-3, 9-0, 9-7. FRANK BONTE JK De basketbalsters van Grasshoppers gaven koplo per Den Helder afgelopen zaterdag de overwinning ze ker niet cadeau. Met een enorme inzet kwamen zij tot twee maal toe, uit bijkans ge slagen positie, ver terug. Dat kostte de ploeg van coach Han Wallaart, die slechts over zeven inzetbare speel sters kon beschikken, echter teveel energie. De Katwijk- sen waren in de slotfase 'op' en Den Helder maakte het karwei eenvoudig af: 49-68. Het begin van de wedstrijd beloof- de voor Grasshoppers niet veel goeds. Na vijf minuten was de stand 0-12 en leek de Helderse ploeg af te stevenen op een monsterscore. Coach Han Wallaart wist zijn speel sters bijtijds wakker te schuddén door een time-out. De thuisploeg herstelde zich vervolgens knap. Niet dat Grasshoppers het gat kon dichten, daarvoor leed het team niet alleen teveel balverlies, maar miste het ook teveel makkelijke schoten. Vooral door keihard werken in de verdediging voorkwam de Katwijk- se ploeg dat het verschil groter werd. In aanvallend opzicht had Grasshoppers veel moeite met de press van de tegenstander. Naarma te de wedstrijd vorderde werd het balverlies wel minder, maar teveel makkelijk ogende schoten werden gemist. Het 'breken' van een press is één, daarna de rust te bewaren om de aanval gecontroleerd af te ron den is een ander probleem. Na de rust (23-33) vertrok de thuisploeg aanmerkelijk beter uit de startblokken dan in de eerste helft. Het bleek echter een valse start voor de thuisploeg, want de formatie van coach Memdert van Veen herstelde zich snel en doel treffend. Vanaf 27-33 in de tweede minuut zat de Katwijkse ploeg ze ven minuten lang in de houdgreep (27-47). Wederom kwam na een Katwijkse time-out de ommekeer. In de verde diging haalde Grasshoppers onder aanvoering van Margreet Visser werkelijk alles uit de kast. Tot punten naderden de Katwijksen, maar toen was het helaas voor de thuisploeg uit met de pret. Door een paar ongelukkige situaties in de verdediging werd het 45-55 en dat brak het laatste Katwijkse verzet. Er volgde drie maal balverlies op rij en via 45-62 werd het uiteindelijk 49-68. Coach Han Wallaart putte uit deze wedstrijd moed voor de toekomst. „We draaiden niet lekker de laatste weken, maar vandaag zag ik in ieder geval weer een hoop vechtlust. On spoule is meer wedstrijden te win nen dan we in de eerste helft van de competitie tegen dezelfde vijf ploe gen deden. Toen wonnen we er maar twee, dus vanaf nu willen we nog zes a acht punten halen. We krijgen straks vier thuiswedstrijden op rij. Met name tegen Tonego, Rot terdam-Zuid en Flash hebben we zeker winstkansen", zo blikte Wal laart vooruit. Het komend weekeinde is Grasshoppers (in verband met het basketbalgala) vrij en dat komt de Katwijkse coach goed van pas. Wal laart hoopt dat het kortstondige re ces in ieder geval Marianne Schuit genoeg tijd geeft om van haar rug blessure te herstellen. Bovendien heeft Petra van de Oever, die zater dag voor het eerst sinds enige tijd weer meespeelde, even de tijd wat meer in haar ritme te komen. ANNEKE VAN BRAKEL nauw nog een rare sprong. Lisse, dat in de woorden van coach Johan Koster een typische vrijdagavond- wedstrijd speelde, begon moeizaam en moest in de eerste helft zelfs een maximale voorsprong van tien pun ten toestaan (26-36). In de eerste minuten van de twee de helft (ruststand was 40-35) stel den de Lissenaren orde op zaken door vijf minuten lang de eigen bas ket hermetisch af te sluiten. De 44- 35 achterstand werd omgebogen in een 44-47 voorsprong, waarna beide teams gelijk opgingen. Bij de stand 63-66 sloeg als gevolg van een te smalle basis de vermoeidheid bij Windmills toe en Lisse maakte kor te metten: 63-81. De wedstrijd was gespeeld en Lisse won getuige de 67-83 eindstand uiteindelijk toch nog met ruim verschil. Met deze overwinning, en het ver lies van Kimbria tegen OSG, deelt Lisse nu de tweede plaats met Kim bria, met slechts twee punten ach terstand op koploper OSG. Overi gens maakt Johan Koster zich met die tweede plaats nog steeds geen il lusies over een mogelijke promotie naar de met twee plaatsen uitge breide promotie divisie. Het wissel vallig spelende Lisse staat nog een zwaar programma te wachten met uitwedstrijden tegen zowel OSG als Kimbria. Dit en een dreigende schorsing van center Paul Ruygrok maken het voor Lisse geen éénvou dige opgave om die tweede plaats vast te houden. De vrouwen van BV Lisse deden het een stuk minder door voor de derde keer op rij te verliezen. Voor eigen publiek was ditmaal het uit degradatie-gevaar terugkerende Rotterdam Zuid 2 te sterk (57-76). Het complete RZ had duidelijk geen problemen met het ongecon centreerd spelende Lisse. Slechts tot halverwege de eerste helft duld de RZ het in hogere (ere divisie) sfe ren verkerende Lisse bij zich in de buurt (20-17). Vervolgens maakten dé Rotter dammers duidelijk wie de betere was. Na rust (27-37) probeerde coach Peter Lapidaire nog van alles om het tij te keren, maar de thuis ploeg was volstrekt kansloos: 57-76. Lisse staat door dit verlies weer met beide voeten op grond en kan de twee weken rust hard geruiken om orde op zaken te stellen. HAROLD VAN BIEMEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18