KRVde lachende derde? QB' scoort' in de rust Katwijk weet weer eens te winnen Speech Raboen doet wonderen Noordwijk domineert Katwijkers nu koploper vóór De Sleutels Alphia blijft in de race voor periode 1990 PAGINA 17 KATWIJK Quick Boys scoort tegenwoordig zelfs doelpunten in de rust. Zo probeerde althans trai ner Melbi Raboen de ommekeer in de wedstrijd tegen Sparta Nij- kerk te verklaren. De Katwijkers vergrootten zaterdagmiddag op sportpark Nieuw Zuid namelijk hun voorsprong drastisch na een tussentijdse donderspeech van de Hagenaar (5-0). Daardoor keer den de 3000 toeschouwers tevre den en de Nijkerkers met een ka ter huiswaarts. Wie er na drie kwartier al de brui aan zou hebben gegeven, had nooit kunnen bevroeden dat Quick Boys het duel met het stug ge Sparta zelfs met applauswis- sels kon afronden. Raboen haalde eerst de moegestreden Martin Rog naar de kant. De 20-jarige Katwijker, die 's morgens om elf uur hoorde dat hij niet in het tweede maar in het eerste elftal stond opgesteld, stond model voor de gedaanteverwisseling van zijn nieuwe team. Wat voor de pauze zonder uitzondering mis ging bij de vervanger van Leen van der Plas (enkelblesssure), lukte na Raboens 'toverspreuken' plotseling wel. Fred Kanbier was de volgende die voortijdig het ap plaus van de kijklustigen in ont vangst mocht nemen. Uitgerekend de bloednerveuze Rog en Kanbier hadden in de eer ste helft voor het enige hoogte punt gezorgd. Met meer geluk dan wijsheid schiep de met een staart getooide Leidenaar een niet te missen kans voor de kort geknipte Rog, die na 25 minuten voor het eerst een bal goed raak te: 1-0. Dat veranderde de zaak voor Sparta, dat gesteund door de wind voornamelijk op counters had geloerd. Onder aanvoering van Klaas Cozijnsen en handen- binder Jan van der Craats, die menig 'scherp duel met de waak zame Leonard Pluimgraaff uit vocht, moesten de Nijkerkers nu vaker op zoek naar het doel van Tom van der Niet. Met de daardoor ontstane ruim te wist Quick Boys zich in de eer ste helft absoluut geen raad. Ver der dan een fraai schot van Johan Jonker tegen de onderkant van de lat, zeven minuten voor rust, kwamen de kustbewoners niet. Tot Raboen hen in de kleedkamer met de neus op de feiten had ge drukt. Die waren: Quick Boys is koploper, het massaal opgeko men publiek verwacht veel van de thuiswedstrijd tegen de degra datiekandidaat en bovendien is het mooi voetbalweer. Uiteraard weet Raboen het aan zijn scheldkanonnade en niet aan de wind dat de bezieling bij zijn pupillen zichtbaar werd en de bal len Sparta-doelman Rob Hiensch om de oren vlogen. Vlak voor het uur was verstreken, rondde Rog een combinatie van Jonker en Floor van Duyn doeltreffend af: 2- 0. Acht minuten later liet de door gaans in Quick Boys 2 acterende spits het scoren aan Kanbier over. De linkerspits hoefde alleen zijn hoofd maar te gebruiken om Rogs fraaie voorbereidende werkzaam heden af te ronden: 3-0. Sparta was de moed al lang in de schoenen gezonken. De water- vlugge Jur van de Beek en draai tol Ruud Stoelhorst oogstten steeds minder succes met hun doorzichtige specialiteiten. Van der Craats liet de bal zelfs een tijd je onberoerd voor zich liggen, als of hij daarmee niet zichzelf maar de tegenstander een hak zette. Ook de invallers Van Essen en Van Werkhoven voegden weinig positiefs toe aan de Nijkerkse ac ties. Aan de andere kant vlaste Gert Aandewiel nog wel op e m succes je. Omdat Marco Dijk) mizen een bilblessure aan het oefenduel te gen Nigeria had overgehouden, moest Aandewiel hem zaterdag als spelbepalende middenvelder vervangen. Zijn schoten uit de tweede lijn belandden achtereen volgens in de handen van Hiensch en tegen de hand van Co zijnsen. De laatste actie moest scheidsrechter Kempers wel be straffen met een strafschop, die Jonker koelbloedig benutte (4-0). Met invaller Kees Haasnoot in de gelederen denderde Quick Boys vrolijk verder. Dennis Jan Mieras, die op het middenveld een uiterst betrouwbare indruk maakte, bracht met een afstands schot de eindstand op het bord: 5- 0. Hij scoorde op aangeven van Kanbier, die meteen daarna zijn plaats aan Ben Geijteman mocht afstaan. Waardoor ook de nadruk kelijk aanwezige Leidenaar het applaus over zich heen kreeg en Quick Boys het duel met twee verdedigende invallers in de aan val afsloot. Dat past allemaal in de filosofie van Raboen, die vindst dat zijn spelers op meerdere plaatsen in zetbaar moeten zijn. De 42-jarige oefenmeester ziet als zijn voor naamste taak zijn keurkorps wak ker te houden. De één (Rog) krijgt vrijwel onbeperkt krediet, een an der (Kanbier, vlak na rust) wordt publiekelijk tot de orde geroepen. Dat de succestrainer op die ma nier regelrecht op de titel afste vent, is hem wel vaker overko men. Maar dat hij in-de jacht op het langverwachte kampioen schap ook de belangen van het publiek serieus neemt, is voor menigeen een meevaller. TIM BROUWER DE KONING LEIDEN Kees Kist heeft nog niet veel succes met Hoek. De in het management van de Zeeuwse club opgenomen oud betaald- voetballer kon zaterdag tijdens het eerste thuisoptreden niet aan de hoopvolle verwachtingen van het publiek voldoen. Noordwijk had geen enkel probleem met de matige voetballers van Hoek die nu toch serieus aan degradatie moeten gaan denken. Hoewel de 1-0 overwinning anders doet ver moeden, domineerden de gasten op het laatste kwartier na de ge hele wedstrijd. Noordwijk speelde in vergelij king met de voorgaande weken een goede wedstrijd. Trainer John Eelman zag een stijgende lijn in het spel van zijn elftal. "We kunnen weer op een groot veld trainen, en dat zie je op bepaalde momenten terug in de wedstrijd". Niettemin leek de uitwedstrijd te gen Hoek een zware opgave te worden. De Noordwijkers moe ten het voorlopig stellen zonder Fred Luesken (ingescheurde bui tenste knieband) en Ruud Ort. De ervaren middenvelder heeft be sloten om voorlopig het voetbal len op het tweede plan te zetten. Zijn werk eist momenteel te veel tijd op. Bovendien is zijn vrouw hoogzwanger. Over drie weken bekijkt Ort of hij de rest van het seizoen nog af kan maken. Tegen Hoek ontbrak ook de geschorste Roodeiiburg leest Noordwijk de les LEIDEN - De confrontatie tus sen de jeugd van Roodenburg en van Noordwijk is ondubbel zinnig in het voordeel van de Leidenaars geëindigd. De ploeg uit Leiden-Noord versloeg de kustbewoners met maar liefst 3- 0. Quick Boys slaagde erin de voor degradatie in aanmerking komende klassering iets verder te ontlopen door een onbeslist (0-0) te halen tegen Hollandia. LANDELIJKE JEUGD Roodenburg - Noordwijk 3-0 De Leidenaars waren aanvanke lijk beducht voor de fysieke kracht van de Noordwijkers. "Maar Noord wijk viel tegen", aldus trainer Bob van Bohemen. "We hebben er niets van gemerkt en we hebben, on danks het lengteverschil, veel kop duels gewonnen". Het moet wel worden gezegd dat Noordwijk met een aantal invallers aantrad. Zo ont braken topscorer Patrick Scheur water, Lennert van der Zalm en Ro bert Ruigrok. Dat scheelt de beken de slok op de borrel en bij gebrek aan betere kwaliteit werd de talent volle Bram Marbus van de spitspo- sitie naar achteren gedirigeerd. De zege bewijst wel dat Rooden burg als ploeg is gegroeid. Slecht gestart in de lopende competitie reikt de ploeg van Van Bohemen nu naar de derde plaats in de rang schikking met twee punten achter stand op de Noordwijkse rivaal. Vrijwel het gehelê treffen had Roodenburg het overwicht en kon Noordwijk sporadisch tot kansen komen. "Als Roodenburg elke week zo had gespeeld hadden ze kampioen kunnen worden", oor deelde Noordwijk-trainer Ruud Broring. Peter van Wanrooy, Abdel Matough en Ron van der Linden legden het verschil tussen Rooden burg en Noordwijk vast. Quick Boys - Hollandia 0-0 Voor de Katwijkers is ieder puntje belangrijk, ook al wordt dat in een vlak gespeelde wedstrijd be haald. Pascal Homan had voor de Boys de beste kans maar hij aarzel de te lang tussen koppen of schie ten. Andere hoogtepunten vielen in dit matige duel niet te melden. De Leidse voetbaljeugd heeft zaterdag in het Zeeuwse Scharredij- ke een dubbelslag geslagen. Zowel de geselecteerde 14- als de 15-jari- gen wonnen van hun Zeeuwse leef tijdgenoten, dit in het kader van de strijd om de afdelingstitel. De 14-jarigen wonnen met 4-2 na een ruststand van 2-0. Barry Dub- beldeman van UVS zorgde voor 1-0, Valken-speler Pieter Slootweg nam de twee volgende treffers voor reke ning en Nico Paauw van Quick Boys tikte nummer vier binnen. Alex Barendse van RCL was de grote man bij de 15-jarigen die Zee land met 2-0 terugwezen. Eerst scoorde hij vanaf de strafschopstip, nadat hij zelf was gevloerd. Daarna kromde hij de bal uit een vrije schop ineens binnen en bracht zo de eindstand op het bord. Zege Robert Kamp in Rijnlandbokaal LEIDEN - Na een korte periode Valken en een veel langer regime De Sleutels heeft de eerste klasse van de Afdeling Leiden sinds zaterdag weer een nieuwe koploper. Het is het Katwijkse KRV dat zich in het hol van de leeuw - op De Vliet dus - opwierp als misschien wel de ploeg die straks de lachende derde wordt van het het seizoen 1989-1990. De 0-2 overwinning die de Rijnvogels boekten, was namelijk niet alleen dik verdiend, maar ook veelzeggend, zeker nu de slotfase van de competitie in zicht komt. "Wie uit de winterstop goed tevoor- ve gespeend van elke verrassing, schijn stapt, heeft de beste kans om Het was voor KRV niet moeilijk om straks bij de finish vooraan te staan zich daarop in te stellen, zeker nu der Ger Scheffer eerder die middag de kant zat. Zonder verdere steun nog. De kans dat hij gelijk krijgt, achteruit - de linies niet denkbeeldig. Maar zijn eigen Sleutels opereerden zoals op pa- cluppie heeft inmiddels de schijn in pier, oftewel iedereen bleef toch deze behoorlijk tegen. In veertien vooral op zijn eigen plekkie staan - mek, volgde het advies van zijn trai ner ook prompt op. Iets soberder dan daarvoor strooide hij met bruikbare ballen. Eén daarvan pik te Daan Nooteboom al na een paar minuten op. De 'dwarrelbal' die hij vervolgens losliet, werd door doel man Rob Groenendijk volkomen verkeerd beoordeeld. Op het slech te, bijzonder effectvolle veld schoot de bal pardoes onder zijn lichaam door: 0-1. Dat was op dat moment verdiend, want de jonge ploeg van KRV com bineerde beter, werkte harder en wilde zich veel meer dan de thuis club manifesteren. Natuurlijk, het hevig tegenstribbelende De Sleu- Andries Wendt. Het goede nieuws is dat 'de kustploeg in Mark Vink en Timo Gerlof capa bele vervangers heeft. Het was Gerlof die het enige doelpunt voor de gasten scoorde. Nadat Geert Jan Bakker en Leo nard van Utrecht al bijna tot sco ren waren gekomen, was het in de 25ste minuut raak. Een door Jos Smits genomen corner werd bij de tweede paal door de lange Ted van Berkel weer voor het doel ge plaatst, waarna Hoek-verdediger Jean Pierre Hubregsen verzuim de om de bal weg te werken. Hij plaatste de bal voor de voeten van Gerlof die 1-0 aantekende. Op slag van rust raakte Bakker nog de binnenkant van de paal. De uit Wijk aan Zee afkomstige doel man Ruud Koopman, sinds kort bij Hoek, redde in tweede instan tie. In de tweede helft ging Noord wijk op dezelfde voet verder. Hoewel Hoek via Bert Dutree en Peter Hamelink even aandrong waren de reële mogelijkheden voor Bakker (vooral hij), Gerlof en Van Utrecht. Pas in het laatste deel van de wedstrijd, toen Gerlof inmiddels vervangen was door Rob van Min, nam Hoek met lan ge ballen het heft in handen. Eel man beleefde nog spannende mo menten. "Als zo'n bal verkeerd valt, dan laat je hier nog een punt liggen". Oegstgeest bezorgt Kagia een kater LEIDEN - Oegstgeest heeft het door degradatiezorgen gekwelde Kagia een fikse kater bezorgd door in Lisserbroek een 2-3 zege te beha len. "We hebben zeker de gehele eerste helft gedicteerd", aldus de te leurgestelde trainer Robert Suttorp, "en nu staan we nog met lege han den". VIERDE KLASSE (za) Kagia - Oegstgeest 2-3 De thuisclub had die eerste perio de inderdaad het beste van het spel maar kon de geboden kansen niet benutten. De beste mogelijkheid was evenwel voor Oegstgeest maar die werd door Rein Grooters ver prutst. Toch leek Kagia voor de po sitieve spelopvatting te worden be loond toen Richard Trompert een combinatie tussen Ferry Kortekaas en Rick van der Berg netjes afrond de. Fouten van doelman Frank Rou- bos nekten Kagia echter. Eerst ging hij in de fout bij een vrije trap van Willem Jan Pott Hofstede en even later bij een actie van Joris van Ben ten waaruit Grooters kon scoren. Nadat Trompert de partijen weer op gelijke hoogte had gebracht blun derde Roubos bij een doorkopbal van Grooters wat 2-3 betekende. NAS - SIZO 4-1 (Vierde Klasse B West I) Zonder Peter Heij en Cees van der Lip was het matig gesteld met de Hillegommers. In de eerste helft kon SIZO nog enig weerwerk bie den maar na rust was de pijp leeg. Peter Bol maakte, nadat hij een strafschop had gemist, de enige te gentreffer. Tegen zwak Roda Boys LEIDEN - Het heeft lang geduurd, maar voor het eerst sinds lan ge tijd viel Katwijk weer eens uit zijn rol van grijze muis. In Aalst versloeg de subtopper Roda Boys afgelopen zaterdag met 1-3. Ge zien de posities van beide clubs op de ranglijst niet opvallend te noemen, maar wel omdat de ploeg van Kees Duprie na een lange reeks van weinig opwindende gelijke spelen (verloren werd er dit seizoen slechts eenmaal) pas de derde winstpartij van het seizoen pakte. De laatste overwinning dateerde alweer van 21 oktober vo rig jaar toen Kozakken Boys met 3-2 werd verslagen. Het zag er overigens niet naar uit dat Katwijk in het Gelderse dorpje zijn derde scalp zou bemachtigen. Het technisch beperkte Roda Boys, dat een van zijn belangrijkste pion nen in de aanval, Steven Aipassa, wegens een rugblessure moest mis sen, bepaalde gedurende de eerste helft het beeld van de wedstrijd en drukte Katwijk ver terug. Al na een minuut of tien leidde dat tot de ope ningstreffer van debutant Albert Baks die na een corner doel trof: 1-0. Ondanks het aanhoudende veld- overwicht slaagde de thuisploeg er hierna niet in opnieuw het net te vinden, hoewel met name Karei Bouman daar nog een aantal malen dicht bij was. "Het liep niet zo best in de eerste helft", aldus Katwijk- rechtsback Leon Meijs. "We speel- LEIDEN Nadat RCL enige den het niet al te slim. Er zat geen geleden weigerde^ overleg in ons spel". Ook na de hervatting liep het vankelijk nog allesbehalve op rolle- Êen HBSS nu wel het hoofdveld be- tjes voor de bezoekers. Roda Boys treden. De Leiderdorpers zullen pakte de draad gewoon op en pakte hieraan geen slechte herinneringen wederom het initiatief. Ook nu ont- roeer overhouden. In een aanvanke- brak het de aanvallers echter aan hjk gelijkopgaand duel werd in het scherpte en werden wat fraaie kan- laatste kwartier de tegenstander sen verprutst. Pas na een kwartier overmeesterd. Via een schitterend wist Katwijk, nog zonder de gebles- doelpunt van Aad van Tongeren en schot in eerste instantie nog wel ge stopt door doelman Arie Vernooy, maar Haasnoot was er als de kippen bij en schoot raak in de rebound: 1- 3. Na het teleurstelende gelijke spel tegen het zwakke Hoek, dus einde lijk weer eens een resultaat dat past bij een subtopper. Meijs: "Want dit Roda Boys is echt de zwakste ploeg in de eerste klasse". RCL in slotfase op het hoofdveld langs HBSS bijveld te spelen, mocht het zater dag in_Schiedam in de wedstrijd te- seerde Jaap van Duyn en Henri Pouw die zijn laatste wedstrijd schorsing uitzat, zijn draai te vin den. De kustbewoners wisten nu wel tot gegroepeerd voetbal te ko men en Roda Boys op eigen helft vast te zetten. De moegestreden thuisploeg slaagde er niet meer in zich uit de omklemming te bevrijden, met alle fatale gevolgen vandien. Kees strafschop van Marcel Blom werd een nuttige 2-0 overwin ning behaald. In de eerste helft hield een gedis ciplineerd spelend RCL de tegen stander ver van het eigen doel. HBSS kreeg geen enkele kans. Met nog een kwartier te spelen ontstond er een drie tegen twee situatie waar bij Van Tongeren kon oprukken tot de rand van het strafschopgebied. tels kreeg ook zo zijn kansjes. Maar typerend genoeg kwamen die voor al voort uit spelhervattingen - uit vrije trappen en corners - en waren die niet zozeer het gevolg van goed spel. Hoe dan ook, aan Guldemees- ter, Siebert en Boot bleken die mo gelijkheden niet besteed. Waarna opnieuw Nooteboom, een kwartier voor tijd, de partij besliste in het voordeel van KRV. Na een lage voorzet van aanvoerder Fred Ver boom gleed hij de bal bijzonder fraai langs Groenendijk: 0-2. De nieuwe koploper was daarmee ge boren. AD VAN KAAM Kraaijenoord brak halverwege' de ^p zÜn keiharde schot was de doel- ban met een doeltreffende kopbal: 1-1. Het sein om er nog een schepje bovenop te doen. Pim Langeveld HBSS kansloos. Hierna probeerde HBSS met aanvallend voetbal de gelijkmaker te bewerk- drukte dat uit met een bijzonder ^e^fenó, G^eëenheid dus mooie treffer. Vanaf de rand van het A strafschopgebied kogelde hij de bal hoog in de touwen. Cor Haasnoot bezegelde ten slot te het lot van de degradatiekandi- ®en ^rafschop. toekende, welke daat, die zich daarvoor al bij een ne derlaag leek te hebben neergelegd. Omdat Marco van der Plas onderuit was gehaald door Tonny van Driel, mocht Piet van Duyn zo'n tien mi nuten voor tijd vanaf de kalkstip aanleggen. De anders zo trefzekere spits van de Katwijkers zag zijn Van de Blom om te counteren. Ze ven minuten voor tijd omspeelde hij de doelman. Deze tikte hem aan, scheidsrechter Van Veen LEIDEN - Betrekkelijk men hebben gisteren het verloop bepaald van de vijftiende ronde in het snookertoernooi om de Rijn landbokaal. In het Jumbo Snooker Centre in Warmond eiste uiteinde lijk Robert Kamp uit Maarssen- broek de hoofdprijs voor zich op door de 'thuis spelende' Jan van de Berg met 3-1 terug te wijzen. Kamp was in de halve finale te sterk geweest voor Leidenaar Peter Moen (2-0), terwijl Van de Berg Mar co Luca, ook al uit Leiden, klopte met 2-1. Casper Morgenstern won de ver liezersronde van Frits de Leeuw met 2-1. Pascal van Westerop scoor de dit keer de hoogste brfeak met 23. De .jonge Warmonder, die inmid dels speelt meteen handicap van 21, blijft overigens leider in het totaal klassement. wedstrijden liet de trotse koploper slecht drie punten liggen. Maar na de winterstop (GWS uit en KRV thuis) werd die score meer dan ver dubbeld. Twee verliesduels dus, waarin de eerst zo produktieve kop loper nota bene niet eens aan het maken van een schamel doelpuntje toekwam. Wat natuurlijk weer niet impli ceert dat de Vlietbewoners na die twee uitglijders meteen maar kans loos zijn voor promotie. Allereerst staat De Sleutels qua verliespunten namelijk nog altijd gelijk met KRV en bovendien heeft de ploeg van trainer Hans Tisseur reeds een pe- riodetitel op zak, een feit i moest in de eerste rondgang alle ge vaar van Leo Compeer komen, nu Ronald Guldemeester zo'n beetje stond vastgeroest op of aan de zij lijn. In z'n eentje kwam Compeer tot twee aardige acties. Eenmaal was hij nog dicht bij een treffer. Echt veel meer gebeurde er trouwens niet voor de pauze, dit te meer om dat KRV vooral de kat uit de boom keek. Maar tegen de tijd dat Dekker zich in de rust alsnog van zijn trai ningspak mocht ontdoen, had KRV-trainer Henk Krouwel zijn conclusies inmiddels getrokken. Hoewel zijn neus, donderdag op de training bij een 'onschuldig' kop- KRV nog niet toe is. En verder zijn spelletje finaal gebroken, hem nog nog tien duels te spelen, dus resteert voor De Sleutels nog vol doende tijd om het juiste pad weer terug te vinden. Dat de ploeg daar overigens wel ver van is afgeweken, kon de 300 toe schouwers zaterdag niet zijn ont gaan. Het spel van de thuisclub oog de bijzonder steriel, kende geen en kele tempowisseling en was derhal- danig parten speelde, rook de Noordwijker dat er meer inzat dan een gelijkspelletje. Alleen diende zijn spelbepaler Berry Lumoing- dong zich dan wel beter aan zijn op dracht te houden dan in de eerste rondgang, toen hij steeds te ver in schoof. De voormalige speler van SJC, begenadigd met een prima tech- LEIDEN - Alphia heeft dankzij een 0-2 zege op LSW de kansen op de derde periodetitel in eigen hand gehouden. Abbenes heeft al een periodetitel veroverd en kon daarom was pijn van een 2-1 ne derlaag bij MVKV niet zo hevig. Bij de staartploegen behaalde Meerburg een nipte zege op GWS (3-2). LSW - Meerburg 0-2 Nog steeds met aanvoerder •Hein Bijl in de gelederen heeft LSW het niet kunnen redden te gen het ambitieuze Alphia. Des ondanks was het een bar slechte partij van de Alphenaren die het spel niet konden maken. Ben van Klaveren en Jean Paul Versluis lieten enkele riante mogelijkhe den liggen maar Leen Baay ma- nouevreerde de bezoekers nog voor rust in een voordelige positie (0-1). Er moest echter een hoek schop aan te pas komen om de Alphenaren wat ruimer te laten ademhalen. Een hoekschop van Alle Uitvlugt werd door de trefze kere Baay verlengd waarmee de 0-2 zege een feit was. MVKV - Abbenes 2-1 De aantrekkelijke wedstrijd werd al voor rust door een sterker MVKV beslist. Eerst was het Maarten de Mol die de bal in één keer op zijn schoen nam en even later imiteerde Marcel van Huis steden zijn ploeggenoot op suc cesvolle wijze. Katwijker Ton van Es hielp Abbenes aan het tegen doelpunt door zijn eigen doelman Peter Plug met een terugspeelbal te verrassen. Abbenesser Marco Troost gaf het laatste tikje. Het slotoffensief van Abbenes werd ontkracht doordat Nico van der Spek met een bloedneus, veroor zaakt door zijn eigen doelman Rob van der Berg, het veld moest verlaten. Daarvoor miste Peter Kattenberg nog een unieke moge lijkheid tot puntendeling. Hij zag een strafschop door Plug gestopt. Meerburg - GWS 3-2 Marco Spuyman zette Meer burg na een vrije trap van Ruud Comralius op 1-0 maar werd nog in dezelfde minuut achterhaald door een tegentreffer van Charl Hanny. Na een voorzet van Alex Bos kwam Meerburg gelukkig op voorsprong toen Ton Schrama zijn eigen doelman passeerde (2- 1) even later gevolgd door de 3-1 van Danny van Aerde. Vlak voor tijd zorgde de Sassenheimse in valler Frits van Leeuwen nog voor 3-2. Voorschoten nadert de rode streep na nieuw verlies LEIDEN Voorschoten kijkt sinds afgelopen zaterdag weer naar onder op de ranglijst. Na de thuisne derlaag tegen opponent Hoekse Boys (0-2) komt de rode streep weer in zicht. In de derde klasse, waar drie ploegen dienen te degraderen, staan nog precies drie teams lager- geklasseerd dan Voorschoten. Hopelijk wordt de lijst van ge blesseerde spelers wat kleiner. Za terdag moest een gehavend elftal de strijd aangaan met Hoekse Boys dat nog aspiraties voor het kampioen schap koestert. Belangrijk daarbij is zeker de rol van spits Bil Tukker. De gevaarlijke aanvaller van de be zoekers scoorde in het duel zijn achttiende en negentiende treffer in deze competitie. In beide gevallen was de verdediging van Voorscho ten kansloos. Daarnaast raakten de voorwaartsen uit Hoek van Holland nog enige malen het houtwerk ach ter doelman Jos Loose. Voorscho ten kon hier eigelyk maar één kans tegenover stellen. Vijf minuten voor het laatste fluitsignaal miste invaller Willem Oranje, maar de ne derlaag was toen al een feit.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17