Westduitse schakers onklopbaar in Leiden Winst NOVO (3-2) net niet voldoende voor koppositie DZV bezorgt De Zijl/LGB een gemakkelijke avond Tonnie Dirks neemt veldloop-titel over van Marti ten Kate Cordes eindwinnaar in Valencia Roeder wint Daniël Noteboom-toernooi Loodzware loting voor Nederlandse tafeltennissers Tsjizjov krijgt Sijbrands bijna op de knieën PAGINA 16 D0/5T MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 DEURNE Tonnie Dirks heeft de nationale veldloop-titel her overd op Marti ten Kate. De Brabander voelde zich gisteren in de bosrijke omgeving van Deurne beter thuis op de heuveltjes. Ten Kate, vorig jaar winnaar op drafbaan van Schaesberg, moest als nummer twee dertien seconden toegeven. Bij de vrouwen prolon geerde Marjan Freriks haar titel, overigens pas na een toegekend protest. De atlete van AV PEC uit Zwolle werd aanvankelijk na haar zege gediskwalificeerd, omdat ze geen clubtenue droeg. Het parcours in Deurne, met een steld van een knieblessure, haakte zachte bodem en diverse klim- als eerste van de favorieten af. metjes, was Dirks op het lijf ge- Harms moest als tweede lossen. Met schreven. De Brabander nam al in vijftien seconden voorsprong be de eerste ronde afstand van zijn ri- reikte Freriks de finish, waar ze te valen. Bij elke doorkomst liep zijn horen kreeg dat ze de titel kon ver- voorsprong enkele seconden op. Na geten omdat ze het clubtenue niet bijna 12,5 kilometer kon hij zijn droeg. Pas na een protest werd de handjes in de lucht steken. "Ten Ka- diskwalificatie teruggedraaid, te moet het hebben van een harde ondergrond, zodat hij goed kan af- BatclVen zetten. In Deurne deel", aldus de "Als ik win, moet er iets mis zijn met het par cours", was het antwoord van de onttroonde kampioen. Herman Hofstee werd derde. Bij de vrouwen, die 4900 meter de zic£ Qp de hielen gezeten door De Leidse inbreng was vooral groot in de strijd om het ploegenklasse- ment. De Bataven speelden al hun troeven uit, maar belandden deson danks achter AAC en V&LTC op de derde plaats. Han Kulker klasseer- LEIDEN NOVO heeft in een spannende wedstrijd DINTO met 3-2 afgetroefd. De vrouwen van Leython verloren volgens verwachting met 3-0 van Rijnmond. moesten afleggen, waren drie kan didaten voor de titel. Titelverdedig ster Freriks, Christien Toonstra en r twee van vorig Carlien Harms. Toonstra, net her- ^erland Nederlaag deert Scylla nauwelijks stadgenoot Huub Pragt van Sparta, met een tiende plaats als beste Lei- denaar. Negen clubgenoten schaar den zich bij de beste tachtig van Ne- Tonnie Dirks neemt het zwaarste gedeelte van het crossparcours i ae, terwijl de concurrentie in geen velden of wegen te bekennen is. <f NOVO. nummer drie in de derde divisie H, begon enthousiast aan het duel tegen de feitelijke koploper Dinto. In de slotfase van de eerste set drukten de Noordwijkers door: 15-13. Als NOVO het volle pond aan deze wedstrijd zou overhouden, zou het zelfs de koppositie kunnen overnemen. Maar de tweede set ver speelden de Noordwijkers met 12- 15. Ook daarna bleef NOVO winst en verlies afwisselen, waarbij het in de vierde set na een grote achter stand tot 12-13 terugkwam. In de be slissende set kwam NOVO met 13- 14 achter, overleefde twee match points en won met 16-14. In de promotieklasse moest Ge- mini 2 aantreden met een andere spelverdeler. Dat pakte niet altijd goed uit. Vooral de combinaties door het midden liepen vaak fout, waardoor Gemini werd gedwongen vanaf de buitenkant aan te vallen. Veel aanvallen smoorden daar in het blok van VCS. De Sassenhei- behaalden een onverwacht ge makkelijke overwinning: 15-7, 15-7, 15-8. NOVO 2 legde Be Fair, dat ove rigens wisselvallig speelde, wel heel weinig in de weg: 13-15,10-15,15-11, 8-15 (1-3). Bij de vrouwen van Leython liep de aanval tegen Rijnmond in de eer ste set slecht: 5-15. De tweede set ging gelijker op, vooral dankzij sco res van Ko Pronk en Maria Vodegel. Leython kwam zelfs driemaal op setpoint, maar te veel foute opsla gen bezorgden Rijnmond de winst: 15-17. De derde set verloor de Lei- derdorpse ploeg kansloos met 15-8. Inde promotieklasse speelde Ge- mini 2 weer eens een goede wed strijd. Tegen DAC vormde het een hechte eenheid, waarin de spelver- deelsters goed op dreef waren. De aanval profiteerde daarvan met har de slagen en prikballen. DAC had al moeite genoeg met de eigen service en verloor kansloos met 3-0 (15-6, 15-2, 15-7). Ook Gemini 3 kwam goed voor de dag. De aanval van het 3 niet voldoen- r het clubkampioenschap. leek de kersverse indoorkampioen Veldhuizen de beste streekatlete. op de 1500 meter zijn steentje aan Met een tijd van 18.36 over 4900 me- een goede club-klassering te kun- ter legde de loopster van De Spar- nen bijdragen. Pijn in de buikstreek taan beslag op de twaalfde plaats. Jan Jansen voelde zich enigszins verhinderde dat. Jansen, nadat hij Joke Kleijweg schitterde in Deurne verantwoordelijk voor de tegenval- gedesillusioneerd was uitgestapt: door afwezigheid. De Leidse atlete lende klassering van de lopers van "Ik baal des te heviger, omdat ik kwam terzelfder tijd in het Japanse Bram Wassenaar. In het zog van een zekere ereplaats op de korte Yokohama in actie op de Ekiden-es- Kees van Klink, Peter Veldhuizen cross heb laten liggen". Op de 3200 tafettemarathon. Kleijweg legde LEIDEN - Scylla is nauwelijks on- en Wout Duindam en vóór Luc meter kwam nu Cor Brandwijk (AV M 4- der de indruk geraakt door de 7-11 Steenbergen, Harry Versteegen, Holland) met een 23ste plaats goed nederlaag tegen Shot. Sterker, de Sjaak van Schie, Hans Wesseling, Leidse tafeltennisploeg toonde zich Jan Verloop zelfs ingenomen met de zeven wed- strijdpunten tegen de nummer twee van de ranglijst. Door dat resultaat blijft de marge met concurrent Bar- tok elf punten. Peter Paul de Vrind zorgde voor drie overwinningen. De internatio nal verloor van Trinko Keen. Mir jam Hooman deed met i Hans van Voorden Bij de Annet VALENCIA (SID/AFP) Mathieu Hermans heeft gisteren zijn eerste overwinning in dienst van de Spaanse ploeg Seur behaald. In Valencia ze gevierde de Nederlander in de zesde en laatste etappe van de Ronde van Valencia. Hermans versloeg in een massasprint na een criterium van 60 ki- gen op Geert Verhaegh en Gerdie lometer Guido Bontempi en Uwe Raab. Keen een duit in het zakje. De bij- Eindwinnaar werd Tom Cordes uit de ploeg van Jan Raas. De tweede- drage van Sjoerd Meijer bleef be- jaars prof boekte met de eerste plaats in het eindklassement van de Ronde perkt tot een winstpartij op Gerdie van Valencia zijn tweede overwinning van het seizoen. Vorige week won Keen. Het dubbel De Vrind- de 23-jarige Zuidhollander de Grote Prijs van Luis Puig. /Hooman ten slotte legde Keen- Vorig jaar bij zijn debuut als beroepswielrenner won de wereldkam- /Verhaegh het zwijgen op. De vierde pioen bij de junioren op de weg in 1985 een etappe in de Ronde van Valen- Scyllaan, Patrick Swier, bleef op cia. In 1989 bleef Cordes, die in 1985 met Harmeling, Talen en De Vries de nul staan. Niet verwonderlijk, want wereldtitel op de 100 kilometer tijdrit voor ploegen bij de amateurs ver- Swier heeft door zijn verblijf in overde. op twee overwinningen steken. Amerika niet kunnen trainen. Ove- "Dit is de beste prestatie uit mijn loopbaan", zei Cordes. "Het geeft me rigens zal de Leidse ploeg niet lang veel vertrouwen voor dit seizoen." De Nederlander droeg vanaf de derde plezier hebben van de aanwezig- etappe de leiderstrui. Tijdens het slotcriterium van 60 kilometer kwam zijn heid van Swier. De tafeltennisser eerste plaats niet meer in gevaar. Drie laag geklasseerde renners, de Belg vertrekt binnenkort weer naar de Patry. de Portugees Santos en de Spanjaard Gonzalo mochten ontsnap- States. pen. Het drietal werd 16 kilometer voor de finish weer ingehaald. ijf kilometer af in 17,06. zij haar etappe als zesde voltooide. De Nederlandse ploeg eindigde op de zevende plaats in het algemeen klassement (2.22.36). Ruim zeventien jaar na zijn groot ste blunder in zijn atletiekloopbaan ging Eddie Hart (40) opnieuw in de fout. Tijdens de Amerikaanse in- door-kampioenschappen in New York veroorzaakte de bejaarde sprinter twee valse starts, waardoor hij voor de 55 meter race moest wor den gediskwalificeerd. Hart. wiens snelheid door de tand des tijds nau welijks is aangetast, had zich juist zoveel voorgesteld van de titel strijd. Het kampioenschap beteken de zijn officiële rentree in de topat- letiek. Hart miste tijdens de Olympische Spelen van München in 1972 een vrijwel zekere gouden medaille door zijn eigen schuld. De voormali ge houder van het wereldrecord op de 100 meter verscheen bij de series niet aan de start. Hart bleek zich in het toernooiprogramma te hebben vergist. (Zie scorebord) GOTEBORG (ANP) - De Neder landse tafeltennisselectie krijgt het in april tijdens de komende Europese titelstrijd in Göteborg niet gemakkelijk. De mannen- ploeg werd zondag met Enge land, Sovjetunie. Bondsrepu bliek Duitsland, Polen en Bulga rije ingedeeld in Groep A. De vrouwen moeten het in Groep A opnemen tegen de Sovjetunie, Frankrijk, Hongarije, Polen en Zweden. "Voor beide teams een lood zware loting", verzuchtte bonds coach Jan Vlieg. "Het EK komt voor mijn jeugdige mannen-se lectie eigenlijk een half jaar te vroeg. Ik zie eigenlijk alleen tegen Bulgarije winstkansen. Minder sterke landen als Hongarije, Frankrijk en Oostenrijk zitten he laas in de andere groep. We moe ten topfit zijn als we tegen Bulga rije spelen. Dat duel biedt voor ons waarschijnlijk de enige mo gelijkheid om degradatie uit de eredivisie te voorkomen. Als we in onze groep niet als laatste ein digen, is voor ons het toernooi ge slaagd". De vrouwen, met het sterke koppel Mirjam Hooman-Klop- penburg en Bettine Vriesekoop, kunnen in hun jacht op het Euro pees kampioenschap vooral van titelhouder Sovjetunie en Honga rije, met Top 12-winnares Ga- briela Wirth, zware tegenstand verwachten. De zekere absentie in Göteborg van de naar Italië uit geweken Boelatova vergroot in elk geval de kansen van Neder land. De topspeelster leeft op voet van oorlog met de Russische ta- feltennisbond, die om onduidelij ke redenen weigerde haar voor het in januari gehouden Top 12- toernooi in Hannover in te schrij- De loting, deels gestuurd op ba sis van de resultaten van het EK in Parijs in 1988. had het volgende resultaat: Eredivisie, mannen Groep A: Engeland, Sovjetunie, Bondsrepubliek Duitsland, Po- leh, Bulgarije, Nederland. Groep B: Zweden, Hongarije, Tsjechos- lowakije, Joegoslavië. Frankrijk, Oostenrijk. Eredivisie, vrouwen Groep A: Sovjetunie, Nederland, Hongarije, Frankrijk, Polen, Zweden. Groep B: Tsjechoslowa- kije, Joegoslavië, Bondsrepu bliek Duitsland, Engeland, Roe menië, Italië. het Varel weer ■en beslissende In die set bleef de goede kant LEIDEN - "Nu weten we tenminste hoe de Belgen zich voelen als zij hun jaarlijkse grote toernooi in Gent verspelen". Het was gisteren een typerende uitspraak van een inmiddels mismoedige Neder landse deelnemer aan het Daniël Noteboom-schaaktoernooi. De vijftigste editie van het jaarlijks te rugkerende LSG-evenement ontaardde in de top dan ook tot een compleet Duits onderonsje. De in ternationale meesters Roeder en Thesing ontfermden zich in de aula van de Rembrandt Scholenge meenschap over de gedeelde hoofdprijs van 3000 gulden, met daarbij Roeder als de nieuwe bokaal- houder. Zoals de Belgen regelmatig bij hun grote toernooi in Gent overkomt, moesten de Nederlan ders in Leiden genoegen nemen met de tweede viool. te verdedigen. Terwijl Neerlands ongedeelde derde plaats voor zich hoop zijn gezicht in een almaar som- berder plooi trok, bleek de moeite tevergeefs. Van Wely werd met een fraaie slotcombinatie leidend tot een gewonnen eindspel genadeloos ëen ditmaal van het bord geschoven. Van Wely uitbleven droop aangeslagen af, terwijl Roe- der geen enkel spoor vertoonde. De enige troef, die tot aan de zesde en laatste ronde het Duitse geweld doorstond, was nationaal jeugd kampioen Loek van Wely. De ta lentvolle Eindhovenaar. qua ELO- punten hard in de achtervolging op de drie jaar oudere Jeroen Piket, had tot dan toe met secuur spel een overtuigende indruk achtergelaten. Zodanig zelfs, dat vele van de deel nemers hem inmiddels tot de ge doodverfde favoriet hadden be- ueltuvwl stempeld. De op papier grootste Thesing. Hij vocht op het buurbord kanshebber, oud-winnaar Bernd d tweede finale tegen Roos uit. In Schneider, had namelijk als enige djt Duitse onderonsje waren de ont- i het Duitse korps gefaald. Sch- - wikkelingen nog een stuk sensatio- neider had zijn sensationele Wajer- ne]er dan op het buurbord. De op "rTr"' °tT,r' papier een stuk sterkere Thesing was al snel in de problemen geraakt, met daarbij nog een snel groeiend tekort aan bedenktijd als extra han- De organisatie kon ook tevreden zijn, gelet op het feit dat snelle remi- louter financiële overwegin- in de boeiende finale de zaal met 234 deelne- ook tot de nok gevuld was. emotie Maar het gemis aan regionale en te gelijkertijd landelijke toppers in personen als Rinie Kuijf. John van der Wiel en Jeroen Piket, wreekte zich in de vorm van een spontane Duitse hegemonie. De wel aanwezi ge regionale vedettes en oud-win naars kwamen tekort: Leon Ko- nings sneuvelde in de vierde ronde Mark Roeder (links) maakte in de slotronde een einde aan alle illusies v s er won bovendien zelf het Daniël Noteboom schaaktoernooi. i de jonge Loek van Wely. De Westduit- tegen Ber den Boer, hetzelfde over kwam Ad van den Berg tegen Roos. Het goede uitgangspunt van 4 1/2 uit 5 van RAG de Graaff en de ver rassende Michel Hocks ging in de zesde ronde teloor tegen respectie velijk Van der Weij en Keitlinghaus. Pleister op de Leidse wonde vorm de dan ook slechts de knappe over winning van Machiel de Heer in het jeugdtoernooi tot 16 jaar. Toernooidirecteur Peter van der Heijden voorziet in de toekomst wel een oplossing voor deze 'vedette- impasse': "Er bestaan plannen tot het opzetten van een soort van inter nationaal Urand-Pnx systeem voor weekendtoernooien. Doorvoering daarvan zou in combinatie met een hoger prijzengeld deelname voor de top,spelers een stuk interessanter kunnen maken". (Zie ook scorebord) RUUD DOBBELAAR sterke Agon had aanvankelijk geen verweer tegen de diagonale opsla gen van de ploeg uit Voorschoten: 15-9,15-9. In de derde set liep Gemi ni uit naar 11-6, maar drie stopfou- ten braken het ritme. Spelverdeel- ster Elly van Leeuwen zette Gemini weer op het goede spoor. Met name met behulp van de middenaanval van Hannie Loof werd het 17-15 en 3-0. Beker Als enig overgebleven vertegen woordiger in de nationale volleybal- beker ontmoetten de Gemini-vrou- wen de ploeg van Varel/W, ook een tweede-divisieclub. Gemini speelde met twee spelverdelers op verzoek van de selectie. Het bleek de rust in de ploeg ten goede te komen en het leidde tot winst. Gemini startte overdonderend en won de eerste set met 15-5, verloor de volgende met 10-15, maar was in de derde weer terug en nam een 2-1 voorsprong door ee 12. In de vierde wa dat won, waardoor vijfde set nodig was Varel lange tijd aai van de score, maar Gemini wist met enkele goed bolkacties langszij te komen en zelfs te winnen (17-16). E^n goede opsteker voor het treffen in de competitie over drie weken. Voor de districtsbeker hadden de mannen van VCS het erg moeilijk tegen Be Fair. Hun vaste spelverde ler ontbrak, evenals een midden- blokkeerder. Na winst in de eerste set (15-13) werd het verschil steeds groter in het nadeel van VCS. Via 13-15, 11-15 en 8-15 werd de ploeg uitgeschakeld. LUSV kwam wel een ronde ver der door eersteklasser Fortuna N uit te schakelen. De zege kwam geen moment in gevaar: 15-4, 15-6, 13-15 en 15-11. Promotieklasser Leython 3 deed het slecht bij eerste klasser Rentokil 4. Rentokil be schikte over een vrij goede midden- aanval, waar ze veel mee scoorden en was verdedigend goed: 15-13,15- 8, 8-15, 15-13. Gemini 2 greep de ontmoeting te gen VW aan om spelverdeler Peter van de Enk eens uit te proberen en eigenlijk liep het alleen in de eerste set niet naar wens (15-9). In de vol gende sets liep Gemini 2 over zijn toch wel zwakke opponent heen met 8-15, 12-15, 12-15. Bij de vrouwen kwam NOVO een ronde verder door een 2-3 zege op en bij LUSV. Het was een moeiza me, omdat LUSV goed knokte en NOVO wat lui acteerde. De ploegen wonnen om en om een set waardoor de vijfde met het verfoeilijke rally- puntsysteem de beslissing moest brengen. Pas aan het eind viel de beslissing: 5-15, 12-15, 15-8, 15-9 en 13-15 ten gunste van het een klasse hoger spelende NOVO. WVV bleef in een leuke pot de meerdere van Rentokil. Omdat Jea- nette Rietkerk nog steeds gebles seerd was, nam zij de coaching voor haar rekening. De overgeblevenen klaarden het karwei onder leiding van gelegenheidsspelverdeler An neke Verhart goed (8-15, 15-9, 15-3, 9-15 en 15-9). Gemini 2 kwam ook een ronde verder ten koste van eersteklasser VCH uit Gouda. In elke set nam het meestal een grote voorsprong, die door nonachalance even snel teniet werd gedaan. Desondanks kwam de overwinning geen moment in ge vaar. Het was ook totaal niet nodig om het zover te laten komen (14-16 na 13-12, 10-15 na 1-12 en 8-15). GER RENES Parrel tekent bij LEIDEN Hans Parrel zal ook vo- legnd seizoen de mannen van LZ 1886 begeleiden. De ex-internatio nal gaat zijn zevende seizoen in bij de in degradatienood verkerende Leidse hoofdklasser. Afgelopen donderdagavond ging de ledenvergadering van LZ 1886 akkoord met de benoeming van Eduard Klassen als voorzitter. Eduard Klasen, jarenlang aktief als voorzitter en secretaris van de wa- terpolocommissie, volgt Jan Kenter op. loo reeds zaterdagmiddag in de der de ronde gevonden, toen hij tegen Zaankanter Cor de Saegher een ste vig pak slaag opliep. Maar dat er meer Oosterburen van niveau rondliepen, ondervond "11^; de op een score van 5 uit 5 staande ooric to Van Wely gistermiddag. Tegenstan der heette toen Mark Roeder. Sa- ^ekendtoemooVook^andere facto' dicap. De winst Roos leek kwestie van tijd, maar r bleek dat in de finale een uitputtingsslag als dit met zijn landgenoten Roos Thesing eveneens in het bezit van de maximale score van vijf uit vijf. Roeder. een 24-jarige Akenaar, zette een Koningsindiër op uitgekiende .vijze op en bereikte gaan spelen. Het verschijn sel 'black-out' was Roos daarbij de baas. De outsider raakte de kluts volledig kwijt en kon na twee stevi ge blunders op rij meteen opgeven. - j Stevig grijnzend hoefde Thesing dige positionele voordeel.Van Wely tQen ajjeen nog maar af te wachten restte weinig anders dan wanhopig j1Qe z^n ^wee concurrenten het er van af zouden brengen. Met de winst van Roeder op Van Wely kreeg het toernooi voor het eerst in geschiedenis twee winnaars met een maximale score van 6 uit 6. In feite schreeuwde het toernooi om een barrage, maar de tijd daarvoor ontbrak. De gewraakte weerstands- punten deden de bokaal vervolgens aan Roeder toekomen. De spelers bleven er nuchter onder: "Wie er eindwinnaar wordt blijft ons gelijk, daar zijn wij heel eerlijk in". Roeder is dan ook full-time schaker, terwijl de evenoude Thesing erkende dat zijn studie ook slechts als dekman tel dient om veel te kunnen spelen. Op de kleinere internationale toer nooien zijn beiden dan ook vaak ge ziene gasten. Om het Duitse feest compleet te maken, eiste landge noot Keitlinghaus met 5 1/2 uit 6 de AMERSFOORT (ANP) - Damwe- reldkampioen Alexei Tsjizjov heeft aangetoond nog steeds niet versla gen te zijn. Weliswaar eindigden dit weekeinde in de tweekamp om de wereldtitel de twee partijen onbe slist, maar de Sovjet-grootmeester was in de zeventiende partij heel dicht bij de winst. Uitdager Ton Sij brands wist het onheil echter net te voorkomen, zodat zijn voorsprong onaangetast bleef. De Nederlander leidt met 18-16. LEIDEN - De Zijl/LGB heeft met DZV geen problemen gehad. De Leidenaars stuurden de ploeg uit Delft zaterdagavond met een duidelijke 16-7 nederlaaag naar huis terug. LZ 1886 mist het nodi ge geluk om tot winst te komen. In een gelijkopgaand duel met Nereus veloren de Leidenaars met 6-7. De Zijl had een gemakkelijke avond. DZV kon het de ploeg van Albert Spijker geen moment las tig maken. Als de Zijl zo af en toe niet de concentratie had verloren, was de uitslag nog veel groter uit gevallen dan de 16-7 die nu op het scorebord kwam. Al in de eerste periode werd duidelijk dat DZV geen vuist kon maken. De Zijl kon naar hartelust aanvallen en omdat het bovendien het vizier goed had ingesteld was een 6-1 tussenstand een normale zaak. Spijker: "DZV speelde niet sterk en bij ons liep het prima. Dit was een goede start voor de komende wedstrijden, waarin wij onze po sitie op de ranglijst moeten bepa len. Eigenlijk is er nog van alles mogelijk. We kunnen nog als der de eindigen, maar we kunnen net zo goed zevende worden waar door we de kampioenspoule zou den missen. Maar deze wedstrijd geeft voldoende vertrouwen op een positief resultaat". Halverwege was de stand al op gelopen tot 10-2. In de tweede wedstrijd helft nam De Zijl, dat in Alex van Belkum en Martin Ne- derlof zijn opvallendste spelers had, wat gas terug. De Leidenaars bleven het betere van het spel houden, maar DZV kon de scha de enigszins beperkt houden. LZ 1886 kan maar niet tot winst komen. Tegen DZV verloren de Leidse waterpoloers in de laatste periode het hoofd en werd de wedstrijd, na een riante voor sprong, alsnog uit handen gege ven. Waarbij vanuit het Leidse kamp scheidrechter van Vossen beschuldigend werd nagewezen. Zaterdagavond in het eigen Vijf Meibad verloor LZ nipt (6-7) van Nereus na een gelijkopgaand du el. En opnieuw werd de arbitrage door LZ na afloop ter discussie gesteld. Bij 6-6 in de laatste perio de gaf scheidrechter Van der Kolk LZ een vrije bal. De Leide naars trokken ten aanval. Toen bleek Van der Kolk zich echter vergist te hebben. Normaal haalt de scheidrechter de bal dan uit het water om de ten onrechte van balbezit uitgaande ploeg de gele genheid te geven zich aan de nieuwe situatie aan te passen. Niet echter arbiter Van der Kolk; hij draaide alleen zijn vlag om. LZ had de verdedigende stellingen al verlaten en Nereus profiteerde onmiddellijk. Met een man meer voor het Leidse doel werd het 6-7. Een naar later bleek beslissende goal. Jammer natuurlijk voor LZ, te meer omdat de 5-5 die Stan van Belkum aan het eind van de der de periode liet aantekenen buiten tijd gescoord leek. Toch moeten de Leidenaars de hand ook in ei gen boezem steken. Als je zo veel opgelegde kansen niet weet te verzilveren is winnen een moeilij ke zaak. LZ toonde in deze wed strijd een goede mentaliteit. Kort na aanvang van de tweede perio de stond er al 0-3 voor Nereus op het scorebord. De Leidse suppor ters vreesden het ergste. Nereus, dat deze competitie, verrassend sterk debuteert en op een vijfde plaats bivakkeert, leek op een rui me zege af te stevenen. Maar LZ bleef in eigen kansen geloven en dertien seconden voor het verstrijken van de derde pe riode kwam de ploeg van Hans Parrel voor het eerst aan de goede kant van de score (5-4). Ex-Zijl- /LGB-speler Stan van Belkum werd redelijk aan banden gelegd door Arjan Meierink. Het aanval lende gevaar van Nereus moest komen van krachtmens Simon Meyn. Lang leek LZ één of twee punten aan het duel te kunnen overhouden, maar in de slotminu ten kreeg LZ toch weer een dom per te verwerken. Vivax werkte een bekerwed strijd af tegen het Apeldoornse AZC. De Oegstgeestenaren staan in de competitie zonder puntver lies bovenaan in de derde klasse f. In een andere derde klasse staat AZC op de tweede plaats. De ploeg van Frits Welling be reikte de laatste acht van de beker door met 8-7 te zegevieren. De wedstrijd eindigde overigens nogal rumoerig, omdat achteraf bleek dat de instructie van de scheidsrechter om vier keer vijf minuten te spelen onjuist was. Het had vier keer zes moeten zijn. AZC was furieus maar protest is bij een bekerwedstrijd niet moge lijk. Frits Welling stelde nog wel voor om nog een periode van vier minuten te spelen, maar AZC ging daar niet op in. De wedstrijd zelf was overigens minder span nend dan de uitslag doet vermoe den. Vivax stond in de laatste pe riode met 8-4 voor. AZC kon door concentratieverlies van de Oegst geestenaren nog wel terugkomen tot 8-7, maar Vivax kwam niet meer in gevaar. Topscorers Vi vax: Dick van der Bosch 2 en Ser ge Dietz 2. De vrouwen van LZ 1886 speel den tegen Brandenburg 2 voor de beker. LZ, dat gehandicapt aan de start verscheen, verloor kans loos met 2-14. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16