Roodenburg zorgenkind LFC pakt puntje bij koploper Kickers Lugdunum troeft lamlendig UVS af OPVALLEND AANWEZIG ASC glijdt af Ploeg komt goed weg met 1-1 tegen Blauw Zwart Ondankbare taak voor teruggekeerde Jansen Fors verlies voor vrouwen van Valken tegen Rijsoord PAGINA 15 DO/STA SPORT MAANDAG 26 FEBRUARI 199u Dick van de Walle. LEIDEN In de zondagvierde- klasse A werd na een langdurige winterstop weer eens op uitge breide schaal gevoetbald. Koplo per Kickers liet in eigen huis een kostbaar puntje liggen tegen LFC: 1-1. Docos kende thuis geen genade met het zwakke UDO: 4-0. LDWS pakte thuis de punten te gen Roac (2-0). Docos - UDO: 4-0 Ondanks een onrustige ope ningsfase van de thuisclub wisten de bezoekers geen munt te slaan uit het optische veldoverwicht. Nadat de handige Docos-spits Rob Reizevoort na een half uur spelen zijn ploeg met een gericht schot op 1-0 had gezet, was de beer los voor de soepel spelende gastheer. Pal voor de pauze schoot Ronald van Polanen uit een corner van Hans van Marwijk met een droge knal het leder ach ter de kansloze doelman Michel van Haren: 2-0. Hetgeen het krachtsverschil slechts bevestig de. In de 67ste minuut was het Hans van Marwijk die de op links vrijstaande Reizevoort bediende. Deze voerde met een beheerste schuiver de score op tot 3-0. Nog binnen een minuut was het de zelfde Reizevoort die met een schitterende lobbal van afstand goalie Van Haren compleet ver raste (4-0) en de bezoekers tot na denken zette omtrent de toe komst in de comeptitie. Kickers - LFC 1-1 De Leimuidenaren speelden een slechte wedstrijd, en kregen op eigen bodem geen voet aan de grond. De altijd gevaarlijkse spit sen de Ronald de Rijk en Peter van de Hoek hadden in Martin Prins en Loek van der Post straffe mandekkers. Na een gemiste kans van LFC'er Michel Mejrie (5de minuut) bleven beide ploe gen voor rust in evenwicht. Pas in de 75ste minuut wist Kickers de score te openen. Een vrije trap van Carlo van Muiden werd door LFC'er Dick van der Walle onge lukkig met het hoofd beroerd en suisde vervolgens in eigen doel: 1-0. De Kanaries wisten vier mi nuten voor het einde toch de ge lijkmaker te produceren. Een goede combinatie tussen Ger Nagtegeller en Peter Gijsman werd door laatstgenoemde kei hard afgerond: 1-1. LDWS - Roac 2-0 De Vlietclub kon weer beschik ken over Leo van de Wetering en leek daardoor extra gemotiveerd. Die motivatie bleek bij de Rip pers juist ver te zoeken. Al in een vroeg stadium was het Van de Wetering die in kansrijke positie miste. De slechte kwaliteit van het veld leek daarin een rol van betekenis te spelen. Maar in de 37ste minuut kreeg Van de Wete ring het leder wel onder controle om daarbij met een fraaie af standsschot zijn visitekaartje af te geven: 1-0. Een kwartier na de pauze leed Ripper Per van Es on nodig balverlies, waarna Eric van der Weiden het opgepikte klein ood doorstuurde naar Wim de Roo. die daarop goalie Peter Hoek op uiterst vakkundige wijze verschalkte: 2-0. Foreholte - SVLV 0-2 Nadat de roep van de Voorhou- ters bij de competitieleiding om uitstel van dit duel wegens de af wezigheid van een aantal waarde volle krachten niet was gehono reerd, dienden zij tegen hun zin aan te treden. De op scherp staan de bezoekers kenden echter geen mededogen en gingen voluit. Niettemin bleven beide ploegen in het eerste part aan elkaar ge waagd. Het was pas een kwartier voor tijd dat Stefan Rodakkers al leen door ging en daarbij binnen het strafschopgebied gehinderd werd door Heinze Hoek. In de ogen van de leidsman betekende dit een strafschop, die door Corne Klaassen werd verzilverd: 0-1. Hoewel de thuisclub vervolgens nog wat tegengas gaf. bleef de Voorschotense defensie koel. Tot overmaat van ramp zag Foreholte zich vijf minuten voor tijd met een tweede tegengoal geconfron teerd. Een door Richard van Zon neveld vanaf de middenlijn in geschoten bal suisde over de ver raste doelman Ralph Verhulst heen pardoes het doel in: 0-2. Alphen - SJZ 2-0 Ondanks de afwezigheid van trainer Simon Duin (op vakantie) stak Alphen in goed vorm en sleepte twee kostbare punten in de wacht. Geholpen door het tam me spel van de SJZ-defensie schoot Raoel Valpoort in de 8ste minuut de 1-0 binnen. Na de thee wisten de bezoekers, die ditmaal op de beproefde vleugels niet uit de verf kwamen, slechts een kans te scheppen. Joost Vink liet deze mogelijkheid onbenut. De voor sprong van Alphen kwam daarna niet langer in gevaar. Toen tot overmaat van ramp van de gasten Zoeterwoudenaar Ron van der Poel de buitenspelval niet goed wist te taxeren, kon andermaal Valpoort met een stift bal in de 80ste minuut zelfs de 2-0 aanteke nen. "Niet alleen ons zwakke spel brak ons in deze wedstrijd danig op. maar ook de slechte voorbe reiding. Die wordt duidelijk ver oorzaakt door het feit dat ons te weinig of zelfs geen trainingsfaci liteiten door de gemeente gebo den worden", aldus sprak een ge pikeerde SJZ-trainer Fokke van der Reijd na afloop. LEIDEN Lugdunum heeft gisteren met bij vlagen oogstrelend voetbal het tamme UVS met de neus op de feiten gedrukt. Beide clubs hebben kampioensaspiraties, UVS in de eerste klasse en Lugdunum in de derde klasse. Of het met UVS nog wat wordt is na de wanprestatie in de vierde ronde van de districtsbeker op zijn minst twijfelachtig. Na de volkomen verdiende 1-3 nederlaag zal er heel wat moeten gebeuren bij de blauwwitten als ze nog een rol van betekenis in de top van de eerste klasse willen spelen. "An ders kunnen we de laatste wedstrijden beter schriftelijk afdoen", zei de ontgoochelde interim-coach Fred Filippo. Jeugdtrainer Filippo, op papier nog selectiespeler, nam voor Ruud de Groot (skivakantie) de honneurs waar. Hij had zijn debuut anders voorgesteld. "We moeten ons dood- schamen. Op alle fronten zijn we af getroefd, in het bijzonder wat be treft de spelopvatting. Lugdunum was feller, we hadden niets te zeg gen". Als voetballer gaat Filippo al tijd voorop in de strijd, als het niet lukt dan worden de mouwen opge stroopt. Alleen Hans van Leeuwen en Wilfred Kwestro scoorden vol gens de coach op basis van hun in zet nog een voldoende. De rest heeft het lelijk laten afweten. En dat deed hem zichtbaar pijn. Lugdunum-oefenmeester Hennie de Klerk zit in een wat comfortabe lere positie. Zijn elftal staat met drie punten voorsprong stevig op kop in de derde klasse en mag in feite het kampioenschap niet meer uit han- Naam: Frank Roubos Leeftijd: 21 Beroep: Machinist bij een ma chineverhuurbedrijf Club: Kagia Kagia-doelman Frank Rou bos heeft aan de wedstrijd tegen Oegstgeest bepaald geen pretti ge herinneringen overgehou den. Zijn ploeg bevindt zich in hevige degradatiezorgen en Roubos maakte die afgelopen zaterdag nog een tikkeltje erger. De eerste twee Oegstgeester treffers waren zeker niet on houdbaar maar de derde was een regelrechte blunder van de gedreven sluitpost. 11'at gebeurde er nu precies bij die drie doelpunten "Bij de eerste kwam die vrije trap om de muur heen. De bal stuiterde op de grond en toen glipte hij door mijn handen. De volgende werd na een combina tie aan de zijkant ingeschoten. Normaal moet ik die bal hebben maar kon hem alleen afweren en toen werd hij alsnog ingescho ten. De derde was een echte blunder. Ik riep tegen Lex de Rhee 'los' maar ik beoordeelde de situatie verkeerd. Het veld was waarschijnlijk te hard en toen stuiterde de bal over mij heen". Had je last van de spanning? Jullie zijn een degradatiekan didaat. "Tsja, we staan niet echt bo venaan en we moesten winnen. Toch kan ik best wel tegen de spanning want ik heb ook in de Finales om de Haarlemmermeer Cup gekeept. Als keeper moetje nu eenmaal in een fractie van een seconde reageren. En dan maak je weieens een fout". Hoe ben je de zaterdag avond doorgekomen? "Ik ben er goed ziek van ge weest. Ik ben wel gewoon bij een ex-vriendin van mij op be zoek gegaan". Hoe hebben je ploeggenoten zich tegenover jou opgesteld? "In de kleedkamer kwamen er wel wat tranen en dat heeft een medespeler zich aangetrok ken. Die heeft mij getroost. Ie dereen was wel een beetje aan gedaan we maken allemaal fou ten. Dat wordt geaccepteerd en we hebben ons uiteindelijk bij de nederlaag neergelegd". Heb je een favoriete speler? "Dat is Jos Ditmai? van Kagia. Zijn speelstijl spreekt mij aan want hij werkt altijd. Ik hou niet van mensen die er met de pet naar gooien. Ik probeer het bes te na te streven". den geven. Op basis van de prestatie tégen UVS hoeft Lugdunum zich ook geen zorgen te maken, hoewel blessures en schorsingen nog roet in het eten kunnen gooien. Belang rijke spelers als Harm de Vos en Ro bert de Roo willen nog weieens hun mondje voorbij praten en zo regel matig een boeking incasseren. "Zodra ze in het veld staan doe je er weinig aan", zei De Klerk, kenne lijk berustend in de praatgrage ka rakters van zijn spelers. De trainer wenste hier niet te lang bij stil te staan. En terecht. Immers, Lugdunum had zojuist de 'toonaan gevende' club in het Leidse voetbal de les gelezen. Na negen minuten kwam Lugdunum al op voorsprong. Tus sen de 'afleiders' André Hoekstra en Ton de Rooy verscheen de uitblin kende Robert de Roo om een voor zet van publieksvoetballer Martin van Kins achter doelman Marijn Mokveld te koppen. In het luchtdu el ging Arthur van Orssagen letter lijk en figuurlijk ten onder. De rechtsback van UVS kwam ver keerd terecht en beschadigde zijn enkel. In het minst gunstige geval is hij vier weken uit de roulatie. Frans van der Zeeuw was zijn vervanger. De achterstand inspireerde de thuisclub niet tot beter voetbal. Het balverlies was zo hoog dat een fat soenlijke aanvalsopbouw er niet in zat. Pas na een half uur viel het eer ste wapenfeit van de blauwwitten te noteren. Marcel Tolsma kopte een voorzet van Gerry Jansen op de lat. Hans de Kruys trof met eén van zijn goede acties enkele minuten later de kruising. Lugdunum was even wel niet uit zijn evenwicht te bren gen. Vlak voor rust kreeg Albert Siera zelfs de kans om zijn elftal op een 0-2 voorsprong te zetten toen hij alleen op Mokveld afging. Hij miste de overtuiging om deze kans te ver zilveren. In het begin van de tweede helft leek de thuisploeg terug in de wed strijd te komen. De Kruys knalde hoog over nadat een schot van Van Leeuwen op de vuisten van Wim Eradus strandde. Cees van Tonge ren bood een helpende hand toen hij de bal verspeelde. Deze kans was echter niet aan Alex Leeflang be steed. Nog éen keer zou UVS via de onzichtbare Marcel Valk de lat ra ken. Nadat Harm de Vos (met Hoek stra geboekt) eerst vrij voor het doel overkopte, kreeg hij elf minuten voor tijd op aangeven van Siera de bal wel in het doel: 0-2. Robert de Roo bekroonde zijn goede optreden met een tweede doelpunt, hoewel hij wel het geluk had dat zijn schot nog van richting veranderd werd. In de slotminuut behoedde Marcel Tolsma UVS met een kopbal (1-3) van een complete afgang. Maar een afgang was het toch. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN In de afdeling Leiden (zondag) werden twee wedstrijden gespeeld die nog telden voor de tweede periode die eerder door Tey- lingen gewonnen werd. VTL bleef ook deze keer met lege handen ach ter. Alkmania won met 1-0. VTL-Alkmania 0-1 Er waren kansen genoeg voor de Leidse club. maar een afmaker ont brak. Toen Alkmania counterend, door Rob de Jeu, op voorsprong kwam was er voor de formatie van trainer Ab Kolkman geen eer meer te behalen. Alkmania won voor de achtste maal op rij. ASC-ZLC 0-2 Het gaat niet goed bij^ASC. Het trainingsbezoek is slecht én de pres taties blijven daarom uit. Bij het be zoekende ZLC heeft rijen op dat ge bied niets te klagen en zij haalde verdiend de volle winst binnen. Ed Stikkelorum en Gé Teegelaar scoor den voor de onlangs met Oranje Groen gefuseerde club. ZLC leed toch nog een beetje verlies door de rode kaart (twee boekingen) die Wim van Wanrooy ontving. LEIDEN - In de race om het behoud van de tweede klas se kwamen Roodenburg en Blauw Zwart gisteren geen stap verder. De 1-1 deling hield de ploegen in de nabij heid van de angstaanjagen de rode streep. De vrees om uit de tweede klasse te tui melen. zit er vooral bij Roodenburg goed in. Op het hobbelige veld op sportpark Noord bakte de thuisclub er hoegenaamd niks van en mocht zich gelukkig prijzen met het resultaat. Niettemin noteerde de Kooiclub een gevoelig verlies. Vlak voor het einde van de belabberde vertoning werd spelbepaler Marcel van der Burg (en met hem Wassenaarder Marcel l'Ami) door arbiter Vink we gens een poging tot het maken van een kopstoot weggezonden. Oefenmeester Wim Rijsbergen mag zich daarom gelukkig prijzen dat Ronald Jansen weer is terugge keerd. Nu Van der Burg spoedig kan rekenen op een schorsing van hoogstwaarschijnlijk drie wedstrij den is Jansen de aangewezen man om de Leidse aanval te leiden. 'Of hem dat ook zal lukken is zeer de vraag, want gisteren bleek dat de blonde bliksemschicht ritme en conditie tekort komt. Logisch, want pas twee weken geleden heeft Jan sen de draad op uitdrukkelijk ver zoek van Roodenburg weer opge pakt. Nood De nood is kennelijk hoog in Lei- den-Noord. Afgaande op de wed strijd van gisteren lijkt de paniekre actie om Jansen terug te halen ge rechtvaardigd. Het is voor de Leid se ploeg te hopen dat de eerder dit seizoen afgehaakte aanvaller de weg naar het doel hervindt. Wellicht dat de treffers van Jansen het ver trouwen weer terugbrengen bij de kwakkelende tweedeklasser.. Dat de thuisploeg gisteren het evenzeer tobbende Blauw Zwart hoege naamd geen tegenstand van beteke nis kon bieden, is immers een veeg teken. "We hebben momenteel niet veel te bieden", sprak Wim Rijsbergen berustend. "Onze positie op de ranglijst is terecht. Ik had het graag anders gezien, maar het gaat nu een maal niet. Ik moet eerlijk bekennen dat we het spelersmateriaal niet hebben om bovenin mee te draaien. Vandaar dat we een beroep op Ro nald Jansen hebben gedaan. Om de simpele reden dat we geen betere spitsen in huis hebben. Patrick Kamperveen? Heb ik zes wedstrij den geprobeerd en daarin heeft hij het niet waargemaakt. Bovendien mist die jongen de juiste mentali teit". Koers Met de beschikbare 'riemen' zal het voor Rijsbergen dit seizoen moei lijk worden om de juiste koers te roeien. Ogenschijnlijk heeft de trai ner met routiniers als John Ver schoor, John van de Wetering, Ro nald Jansen plus de balvaajdige Marcel van der Burg een aardig stel voetballers bij elkaar, maar de prak tijk ziet er anders uit. Het elftal werkt als een paard, maar hangt als los zand aan elkaar en daarin kan de getalenteerde Marcel van der Burg nauwelijks zijn stempel drukken. De motor van Roodenburg kon evenals zijn ploeggenoten een ge brek aan vorm niet verbloemen. Zelfs een simpele kans. die hij al na vijf minuten van de vrijgevige Wijn and Bakker kreeg aangereikt, werd door de aanvoerder zwak en ongeïn spireerd ingeschoten. Het was een van de weinige mogelijkheden, die Roodenburg zich gisteren verschaf te. Tekenend voor de Leidse armoe de was dat de paar kansen niet op ei gen kracht, maar door blunderende Wassenaarders werden aangereikt. Aanvalsopzetten stierven, door een opeenstapeling van slordigheden en taktische blunders, veelal voor de middenlijn in schoonheid. Minnema Blauw Zwart daarentegen kwam beter voor de dag dan de opponent, die zich steeds vaker te buiten ging aan overtredingen. Vooral de be hendige Danny Minnema was het slachtoffer van een reeks Leidse aanslagen, waartegen de laks flui tende spelleider Vink nauwelijks optrad. De in Wassenaarse dienst spelende Leidenaar stond vlak voor rust aan de basis van de openings treffer, nadat hij even daarvoor een niet te missen kans had verkwan seld. De doeltreffende kopbal van Martin Lagerberg na een corner van Minnema verzachtte het leed om de gemiste mogelijkheid. Pal na de pauze had Minnema zijn ploeg aan een beslissende 0-2 voor spong kunnen helpen. Dank zij een met een penalty bestrafte aange schoten handsbal van Cees Verver (ingevallen voor de geblesseerd uit gevallen Duncan Alberga) kreeg de aanvaller vanaf de stip een uitgele zen mogelijkheid op de tweede Wassenaarse treffer. De Leidse goa lie Vink pareerde de zwak ingescho ten penalty. "Het breekpunt van de wedstrijd", stelde Blauw Zwart- trainer Peter Ciere naderhand. "Normaal gesproken maakt Minne ma de strafschoppen. Schiet-ie raak dan spelen we een gewonnen pot. Want dit Roodenburg had toch he lemaal niets in te brengen. Hij spijt me dat ik het moet zeggen, ik kom hier ten slotte vandaan, maar ze val len me erg tegen". Onmacht Typerend voor de Leidse onmacht was de wijze waarop de gelijkmaker tot stand kwam in de 70ste minuut. Arbiter Vink, die zich net als de voetballers op een bedroevend ni veau bewoog, zag op grote afstand de bal in de 'zestien' tegen de arm van Marcel l'Ami stuiten en offreer de Roodenburg een strafschop. Ro nald Jansen, de verloren zoon, schoot vervolgens raak: 1-1. Een tegenvaller voor Blauw Zwart, dat de wedstrijd controleer de, maar uiteindelijk genoegen moest nemen met een puntende- ling. Danny Minnema had zeven mi nuten voor tijd de winst nog naar Wassenaar kunnen brengen, maar doelman Vink kon de inzet van de oud-voetballer van De Sleutels pa reren. Trainer Ciere treurde nader hand niet alleen om de gemiste winst, maar ook om de rode kaart van Marcel l'Ami. De verdediger kreeg in de slotfase een boeking we gens simuleren. Na een koppende beweging van de ineens losgesla gen Marcel van der Burg viel l'Ami theatraal tegen het gras. Omdat de Wassenaarder eerder was bekeurd, mocht hij inrukken. Naast l'Ami werden de namen van Cees Verver, John Verschoor en Richard Gott- mer namens Roodenburg en Ruud Luyken van Blauw Zwart in het 'zwartboek' genoteerd. Roodenburg-Blauw Zwart was dus een wedstrijd met louter verlie- ROB ONDERWATER LEIDEN - Een opmerkelijke verschijning gisteren op sportpark Noord. Na een afwezigheid van vier maanden vermeldde de opstelling van de Roodenburg de naam van Ronald Jansen. De spits dus die eer der dit seizoen voor de eer bedankte "wegens gebrek aan interesse". Twee weken geleden trok Roodenburg aan de bel bij Jansen. Na een gesprek met elftalleider Arnold Barends besloot de Leidenaar de schoenen weer aan de trekken. "Ik doe het voor de jongens", verklaart Jansen zijn besluit om weer terug te keren in de hoofdmacht van de Kooiploeg. Zijn opdracht is duidelijk: Roodenburg moet behouden blijven voor de tweede klasse. Helemaal stilgezeten heeft Jansen niet in de afgelopen vier maan den. Eens per week trainde hij bij zijn voormalige club Oranje Groen. "Gewoon voor de leut en ook om een beetje bezig te blijven". De aanvaller kon tegen Blauw Zwart geen potten breken, hoewel hij scoorde uit een strafschop. "Ik mis wedstrijdritme. Dat heb je natuur lijk niet zomaar. Daarbij komt dat het nu extra moeilijk is om me bij Roodenburg waar te maken. De ploeg speelt degradatievoetbal en voor een spits is er dan weinig eer te behalen". De komende weken zijn belangrijk voor de ploeg uit Leiden Noord. Volgende week staat de uitwedstrijd tegen Overmaas op het program ma. In die wedstrijd kan Roodenburg hoogstwaarschijnlijk nog be schikken over Marcel van der Burg, die gisteren uit het veld werd ge stuurd. "Ik ben ervan overtuigd dat Roodenburg in de tweede klas blijft", heeft Jansen vertrouwen in zijn ploeg. "De jongens doen er alles voor. Ikzelf ook. alleen moeten ze van mij geen wonderen verwachten". LEIDEN - Aan het eind van een goed gespeelde eerste helft ging Valken '68 toch onderuit tegen Rijs oord. De Valkenburgse vrouwen liepen thuis uiteindelijk nog tegen een forse nederlaag aan: 2-6. VROUWENVOETBAL Valken-Rijsoord 2-6 Een goede start voor Valken, dat na 25 minuten spelen verdiend aan de leiding kwam. toen Petra Heemskerk de door Caroline Groen ingeschoten vrije trap in tweede in stantie binnen kon werken. Hesteri- ne de Reus maakte meteen daarop de gelijkmaker. Valken kwam ech ter opnieuw voor, door Marlies van Egmond. Toch ging Rijsoord nog met een 2-3 voorsprong de rust in. want de achterhoede van Valken liet enkele steken vallen waarvan Yayan Ruhuputy en Petra Grooten- boer gretig gebruik maakten. De tweede helft werd gedomineerd door Rijsoord, dat via drie treffers van Petra Grootenboer het verzet van Valken volledig brak. In de hoofdklasse was Oegst geest duidelijk sterker dan Papend- recht. Het overwicht werd echter slechts vertolkt in twee doelpunten Annelies Oskam tekende hiervoor in de eerste helf, terwijl Lia Groot diep in de tweede helft het karwei afmaakte. Ter Leede 2 leed een on gelukkige nederlaag tegen Vlaar- dingen. De wedstrijd bleef terecht in evenwicht totdat de Ter Leede- keepster naar aanleiding van vlag gen voor buitenspel door de grens rechter de bal naar de bewuste plek rolde voor het nemen van de vrije trap. De scheidsrechter nam het vlagsignaal echter niet over, waarop Saskia Regout droogjes inschoot. In de eerste klasse hielden Kat wijk en Monster elkaar in even wicht: 1-1. Een terechte uitslag voor het duel van de twee aan elkaar ge waagde partijen. Sonja van Duin te kende de Katwijkse treffer aan, ter wijl Karin van Vliet tot haar genoe gen haar voorzet via de Katwijkse verdediging het doel in zag verdwij nen. Leiden en Lyra vochten een doelpuntrijk duel uit, waarin Lei den met 4-3 aan het langste eind trok. Leiden kwam wel goed weg, toen de scheidsrechter een treffer van Lyra op slag van rust niet meer telde. In de zondaghoofdklasse kwa men UDO en Nieuwkoop geen van beiden tot" scoren. UDO slaagde er zoalals zo vaak niet in het veldover wicht in doelpunten om te zetten, terwijl de Nieuwkoopse tegensto ten ook de nodige scherpte misten. SJC hield lange tijd gelijke tred met Alblasserdam, maar moest uit eindelijk toch met 0-1 het onderspit delven doordat Alblasserdam het lichte overwicht in de tweede helft met een treffer van Linda den Toon kon onderstrepen. Een 2-0 overwinning op Scheve- ningen van De Sleutels. Het was geen beste wedstrijd van de Leidse vrouwen, dat wat gelukkig op voor sprong kwam toen een schot van Marielle Bavelaar in het doel caram boleerde. Door een ruime 0-5 overwinning op FC Lisse houdt Randstad Sport in de eerste klasse de leiding stevig in handen. Randstad had geen en kele moeite met het met tien vrou wen aangetreden Lisse. Drie doel punten van Jolanda Braaksma, een van Karin Dockhorn en een van Henny Steensma bezegelde het lot van Lisse. UVS overklaste Altior volledig. Het kwam in de eerste helft dankzij Wendy Exel (2x) en Joke Vijlbrief op een onoverbrugbare 3-0 voor sprong, maar hield het na rust ver der wel voor gezien. Rijsbergen bij DWS LEIDEN - Wim' Rijsbergen is vol gend seizoen werkzaam in Amster dam. De huidige oefenmeester van Roodenburg kwam vorige week tot een akkoord met DWS, dat momen teel uitkomt in de eerste klasse. Rijsbergen en het bestuur van de hoofdstedelijke club kwamen een éénjarig contract overeen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15