Milan alleenheerser Armoe troef in De Galgenwaard ©verw ^de grenzen' Cijfers en feiten Korbach debuteert met overwinning Zevenklapper KV Mechelen Atletico wil John van Loen Overtuigende winst bij AS Roma Volle bak bij VS tegen Sovjets: 1-3 Problemen voor Beckenbauer Sterke start E. Frankfurt Andy Möller terug naar huis PAGINA 14 MAANDAG 26 FEBRUARI 1990 UTRECHT (ANP) - Armoe was gis termiddag troef in stadion Nieuw Galgenwaard. FC Utrecht en BW Den Bosch toonden aan niet voor niets laag op de ranglijst te staan. Het werd na een slechte wedstrijd 1- 1. Óp een beter resultaat had geen van beide ploegen recht. FC Utrecht, dat al sinds 22 okto ber (toen 1-0 winst bij Sparta) op de achtste competitiezege wacht, had in de beginfase weliswaar het mees te initiatief, maar verder dan kleine kansjes van Van Hanegem, Smola- rek en Adelaar kwam de thuisclub niet. Halverwege de eerste helft nam Den Bosch een op dat moment on verdiende voorsprong. Van de Wiel profiteerde van foutieve terugspeel ballen van Young en De Koek. Het was pas het eerste competitiedoel- punt dit seizoen van Van de Wiel, die onlangs verhuisde van RKC naar Den Bosch. BRUSSEL (ANP) - In de Belgische competitie scoorde KV Mechelen lustig. De titelhouder won de thuis wedstrijd tegen het verzwakte FC Luik met 7-0. De achterstand drie punten op Club Brugge bleef ongewijzigd. De lijstaanvoerder ze gevierde bij middenmoter Charle roi met 1-0. Nummer twee Anderlecht blijft op een afstand van één punt Club Brugge. De ploeg van Aad de Mos boog in het uitduel met Cercle Brugge na de rust een achterstand (0-1) om in een overwinning v FC Antwerp verloor door e derlaag (1-2) tegen Standard Luik de aansluiting met de top-drie. 'Achter de Kazerne' was FC Luik, dat vier basisspelers miste, zater dagavond een speelbal van het gre tige KV Mechelen. Erwin Koeman en John Bosman behoorden met Wilmots tot de uitblinkers. De Ne derlandse internationals scoorden beiden twee keer. Verdediger Rutjes, bankzitter bij Oranje, na het openingsdoelpunt voor zijn i kening. Versavel zorgde kort na de rust voor 3-0 en in'de slotfase maak te Wilmots de zevenklapper com pleet. Club Brugge dankte de magere zege op Charleroi aan een snelle treffer van Frank Farina, die in de tweede minuut met een kopbal doel trof. De koploper kon de toppositie geen moment waarmaken. De paal behoedde Club Brugge na een schot van Camataru voor kostbaar punt verlies. Anderlecht was in het duel met Cercle Brugge duidelijk de betere ploeg, maar het overwicht kon niet in de stand worden uitgedrukt. Vooral in de eerste helft miste de formatie van De Mos vele kansen. Door een eigen doelpunt van Musonda, die een schot van Soe- nens van richting veranderde, kwam Anderlecht tien minuten voor de rust op achterstand. Een foutje van Cercle-doelman Mostdagh, die te ver voor zijn doel stond, betekende tien minuten na de pauze de gelijkmaker, die op naam kwam van invaller Oliveira. Vijf minuten later leidde An derlecht. Degryse benutte een straf schop, nadat Grün onderuit was ge haald. In de slotfase mocht Degryse opnieuw van elf meter aanleggen, maar toen schoot hij de bal tegen Mostdagh op. Bij Andèrlecht liep Adri van Tiggelen tegen een gele kaart op. Frankrijk Piet den Boer staat in de tweede helft van de Franse competitie op scherp. De Nederlandse spits maak te gisteren zijn dertiende treffer voor koploper Bordeaux, dat moei zaam zegevierde over Toulon (2-1) en de voorsprong op Marseille (2-2 tegen Monaco) zag oplopen tot vier punten. Olympique Marseille heeft echter een wedstrijd minder ge speeld. Den Boer, tweede op de topsco- rerslijst achter Papin van Marseille (19), opende tegen Toulon na 38 mi nuten de score. Zijn ploeggenoot Ferreri verdubbelde kort na de rust de voorsprong, voor Revelles een kwartier voor het einde tegenscoor- de. Bordeaux had een moeilijk laatste kwartiertje maar liet zich de zege niet ontglippen. Het was de achttiende overwinning van Bor deaux. Engeland Aston Villa'heeft de kans om zijn voorsprong op Liverpool aan de kop van de league tot vijf punten te vergroten, laten liggen. De lijstaan voerder leed zaterdag zijn tweede nederlaag van dit seizoen op eigen veld. Wimbledon verraste met een overwinning van 3-0. Liverpool kwam niet in actie. John Fashanu maakte bij Wim bledon een rentree, waarvan hij slechts had kunnen dromen. De speler, die maandenlang gebles seerd buitenspel stond, maakte twee doelpunten. Het was pas de tweede keer, dat Fashanu deze com petitie in actie kwam. Aston Villa, dat vorig seizoen drie keer van Wimbledon verloor maar dit seizoen „uit" won met 2-0, stuitte in eerste instantie op de Nederland se doelman Seegers. De oud PSV'er stopte al in de openingsfase een strafschop van Platt, met 21 doel punten topscorer van de league. Eén penalty aan de andere kant bracht in de 57e minuut de omme keer. Fashanu scoorde van elf me ter, na zelf door verdediger Mount- field te zijn gevloerd. Twaalf minu ten later maakte Fashanu zijn.twee de treffer. Zes minuten voor het eind besliste Miller de wedstrijd de- finitief. Het openingsdoelpunt verlamde verdedigers Goossens en Van der FC Utrecht, dat de nodige frustratie Linden, maar arbiter Egbertzen ver in het spel legde. Van Hanegem en zuimde de Utrechters minimaal een De Kruijff, die het van hun techniek gele kaart te geven, moeten hebben, pleegden aansla- Het rommelige spel dat voor veel gen op respectievelijk de Bossche irritante overtredingen werd onder- UTRECHT (ANP) - De gistermiddag bij FC Utrecht - BW Den Bosch aanwezige John van Loen reageerde laconiek op berichten uit Spanje, dat Atletico Madrid vijf miljoen gulden over heeft hem te kopen van Roda JC. Volgens Van Loen is zijn zaakwaarnemer Rob Jansen van de WCS vanuit Spanje op de hoogte gebracht van de interesse van Atletico, dat de aandacht heeft verlegd van Wim Kieft van PSV (zes miljoen) naar de 1.95 meter lange spits van Roda JC. De Kerkraadse club heeft nog een optie op Van Loen, die echter per se weg wil als de belangstelling van Atletico serieus wordt doorgezet. Verder heeft Atletico drie miljoen gulden over voor doelman Ruud Hesp van Fortuna Sittard. broken, zette zich voort in de twee de helft, waarin Willems Den Bosch al snel op een voorsprong van 2-0 had kunnen brengen. De midden velder stuitte in ideale positie op doelman Van Ede. Ten einde raad liet Utrechts trai ner Loffeld vijfentwintig minuten voor tijd de met een liesblessure tobbende en daardoor niet volledig fitte Boogers invallen. Het eerste balcontact van de rechterspits le verde FC Utrecht onmiddellijk de gelijkmaker op. De treffer van Boogers was de eerste van FC Utrecht na 545 doel puntloze competitieminuten. In de slotfase schoot opnieuw Boogers bijna nog in eigen doel en redde Van Grinsven knap op een kopbal van Moore. De volle winst zou te veel van het goede zijn geweest voor één van beide ploegen, die niet ver wonderlijk met Haarlem het minst productief zijn in deze competitie. EREDIVISIE FC Utrecht - BW Den Bosch 1-1 (0-1). 22. Van de Wiel 0-1. 66. Boogers 1-1. Scheidsrechter: Egbertzen. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Verrips en Moore (beiden FC Utrecht) en Van der Linden (BW Den Bosch). FC Groningen - PSV 0-0. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Kieft (PSV). Sparta - Ajax 1-2 (0-1). 4. Jonk 0-1. 59. Prince Polley 1-1,76. Larsson 1-2. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 16.000. Gele kaart: Vurens en Sas (beiden Sparta), Jonk en Ronald de Boer (beiden Ajax). 3 wedstrijden. Aantal toeschouwers: 34.500. Na 23 speel dagen: 1.643.477 Best bezochte wedstrijd: Sparta - Ajax 16.000. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Utrecht - BVVV Den Bosch 4500. Rode kaart: 0. Na 23 speeldagen: 14 Gele kaarten: 8. Na 23 speeldagen: 413. Meeste gele kaarten: Sparta - Ajax 4 (Van Swieten). Aantal doelpunten: 5. Na 23 speeldagen: 584. Hoogste uitslag: Sparta - Ajax 1-2. Eerste treffer 4. Jonk (Ajax). Topscorer van de dag: geen. Topscorer na 23 speeldagen: Romario (PSV) 21. EERSTE DIVISIE Heerenveen - De Graafschap 1-0 (1-0). 15. Van Dijk 1-0. Scheidsrechter: Kok. Toe schouwers: 3200. Gele kaart: Swager. De Jong (Heerenveen), Trentelman, Olyslager, Slagboom (De Graafschap). Emmen - Telstar 4-0 (1-0). 45. Metz 1-0, 74. De Jonge 2-0, 76. Schaap 3-0, 83. Scherpen 4-0. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 2280. Gele kaart: Arnhem (Telstar). Go Ahead Eagles - Veendam 3-0 (0-0). 53. Buisman (strafschop) 1-0,61. Decheveir 2-0, 73. Buisman 3-0. Scheidsrechter: We- gereef. Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Linford (Eagles). Heracles - PEC Zwolle 1-0 (1-0). 25. Van Schijndel 1-0. Scheidsrechter: Modderman. Toeschouwers: 2000. AZ - SW 0-3 (0-2). 7. Luhukay 0-1, 25. Luhukay 0-2, 58. Ridderhof 0-3. Scheids rechter- Bakker. Toeschouwers: 5700. Gele kaart: Vonk (AZ), Rietbroek (SVV). Vijf wedstrijden. Aantal toeschouwers: 14.280. Na 25 speel dagen: 671.910. Best bezochte wedstrijd: AZ - SVV: 5200. Slechtst bezochte wedstrijd: Go Ahead Eagles - Veendam 1100. Rode kaart: 0. Na 25 speeldagen 21. Gele kaarten: 9. Na 25 speeldagen 452. Meeste gele kaarten: Heerenveen - De Graafschap 5 (Kok) Aantal doelpunten: 12. Na 25 speeldagen 643. Hobgste uitslag: Emmen - Telstar 4-0. Eerste treffer: 15. Van Dijk (Heerenveen) Topscorer van de dag: Buisman (Go Ahead Eagles), Luhukay (SW) beiden 2. Topscorer na 25 speeldagen: Van Velzen (SVV) 21. SW verstevigt zijn positie aan kop DEN HAAG (ANP) - Fritz Korbach debuteerde als trainer van Heerenveen met een overwinning. De ïYiezen wonnen op eigen veld van De Graaf schap, 1-0. Het was de tweede opeenvolgende zege van de ploeg, die on langs wegens zwakke prestaties trainer Gritter wegstuurde. Vorige week versloeg Heerenveen in de befaamde derby Cambuur. Kor- bach zat toen op de tribune, niet in de dug-out. Hij begon zijn werkzaamhe den in Friesland vorige week maandag. Aanvankelijk zou de trainer, die een reeks van clubs naar de eredivisie bracht, zijn werkzaamheden bij Heerenveen pas volgend seizoen aanvangen. Go Ahead Eagles, waar hij nog onder contract stond, ging echter akkoord met een tussentijdse over stap. Het doelpunt in de wedstrijd van zaterdag werd na 15 minuten gemaakt door Van Dijk. De 3200 toeschouwers zagen Marcel Valk zijn rentree ma ken in het eerste elftal van Heerenveen. De speler was een jaar uit de roula tie. Vorig seizoen brak hij zijn been in de wedstrijd tegen Vitesse. SW verstevigde zijn positie aan kop, door AZ in Alkmaar te verslaan. Het werd 3-0 in het voordeel van de formatie van trainer Advocaat, die de rechtstreekse promotie naar de eredivisie vrijwel niet meer kan ontgaan. Luhukay maakte twee doelpunten, Ridderhof één. Het was de 19e over winning van de Schiedamse ploeg in dit seizoen. Heracles, de laatste weken weggezakt uit de kopgroep, herstelde zich, door PEC Zwolle te verslaan, 1-0. Het doelpunt werd gemaakt door nieu weling Van Schijndel, onlangs overgenomen van Den Bosch. De aanvaller kreeg tien minuten voor tijd de kans op zijn tweede doelpunt, toen scheidsrechter Moddermand Heracles een strafschop toekende. Van Schijndel miste van elf meter. Go Ahead Eagles, zonder Korbach maar met assistent-trainer Ten Cate voor de eerste keer als baas op de bank, versloeg Veendam, 3-0. Buisman maakte twee doelpunten, Linford kreeg een gele kaart. Emmen was pro- duktief. De formatie van trainer Hendriks maakte vier doelpunten tegen tegen Telstar, dat daar niets tegenover stelde. Marco van Basten zorgt voor de eerste vartzijn twee treffers in de strijd van Milan tegen AS Roma. Milan won met 4-0. MILAAN (GPD) AC Milan staat sinds gisteren alleen aan kop in Italië. Dat dankt het mede aan de burenhulp van In- ter, dat Napoli met 3-1 versloeg. Zelfs boekten de wereld kampioenen een imponerende overwinning van 4-0 bij AS Roma. Het was elf jaar geleden dat Milan met zulke cijfers een uitwedstrijd naar zijn hand zette. Trainer Sacchi keek dan ook verheugd naar de ranglijst. Toch wil hij nog geen conclusies eerst sinds 1968 Inter in de eigen trekken over de afloop van de com- omgeving kon verrassen, petitie, die nog acht weken duurt: De Braziliaan Careca had zijn „Als we denken dat we er nu zijn, ploeg op voorsprong gezet na een zou dat een blunder zijn. Het wor- fraaie solo waarbij hij vier tegen- den nog twee zware maanden, waar- standers verschalkte. Daarop volg- in we de huidige vorm moeten zien de een fel offensief van Inter dat in vast te houden. Er is nog niets be- de afgelopen vier wedstrijden drie slist". punten had behaald. Tot aan de In de rest van Italië vragen de pauze had de kampioen geen suc- kenners zich af welke ploeg AC ces. Eén treffer van Berti werd door Milan nog van de scudetto af kan Agnolin niet goedgekeurd en doel- houden. In de afgelopen zestien man Giuliani reageerde attent op af- wedstrijden behaalde het 30 pun- standsschoten van de Westduitser ten, maar vooral het gemak waar- Matthaus. mee deze reeks wordt uitgebreid is Na rust ging Napoli op zoek naar indrukwekkend. AS Roma speelde een snelle knock-out, maar deze tac- niet eens een slechte wedstrijd, tiek kwam de ploeg duur te staan, maar het had voor de eigen aanhang jjmnen tjen minuten boog inter de nauwelijks grip op de tegenstander. stand om in een 3-i-voorsprong. Lo- Na afloop claimden de Romeinen thar Matthaus en Jürgen Klin- een strafschop voor een overtreding smann waren de helden bij deze van Tassotti op de Westduitser Vol- omwenteling. Uit een voorzet van Ier bij de stand 0-0. Scheidsrechter Matthaus kopte de Napolitaan Fer- Pairetto liet echter doorspelen. Het rara in de rug gehinderd door Sere- had de beloning kunnen zijn voor na en Klinsmann, ongelukkig de ge- een moedig beginoffensief van AS jykmakter in eigen doel. Dalrna Roma, waarbij international Gian- k te Klinsmann zelf een corner nini twee mogelijkheden onbenut van Matthaus in het Napolitaanse liet. AC Milan wachtte geduldig af doel De derde treffer kwam op en sloeg tussen de 32e en 38e mi- naam van Bianchi, die een solo van nuut toe met twee snelle counters. de blonde spits afrondde. Napoli Van Basten bracht eerst Evani in gaf zjch nog niet gewonnen. Met na- stelling, die via zijn bewaker Tem- me Alemao speelde een goede wed- pestili doel troef. De oud-Ajacied strijcL Doeiman Zenga moest in de maakte zelfs 2-0 na een combinatie sj0tfase nog een paar keer ingrijpen, met Maldini. Tussen deze treffers Blj Sampdoria maakte sterspeler door had Giannini de beste kans Qianluca Vialli na een afwezigheid voor Roma om zeep geholpen. van twee maanden als invaller zijn rentree tegen Fiorentina. De inter- Na de pauze speelde Milan de national scoorde in de slotfase wedstrijd efficient uit. Na een pass meteen een doelpunt: 3-0. Eerder van Massaro ontweek Van Basten hadden Viercowod en Lombardo simpel de buitenspelval en scoorde doel getroffen voor de bekerhou- zijn achttiende treffer van dit sei- der. In de beginfase van de tweede zoen. De Europese voetballer van helft viel Vialli's vervanger in de na- het jaar staat nu op het voor Italia- tiönale ploeg Roberto Baggio ge nen onwaarschijnlijke gemiddelde blesseerd uit. van één goal per wedstrijd. In de slotfase werd het nog 0-4, toen Ber- thold een inzet van Massaro oyer de eigen doellijn werkte. Luchtballon Tegelijkertijd prikte Inter de lucht ballon van Napoli door: 3-1. De Zui- ditaliaanse trots viel zonder Mara- dona van zijn troon. De Argentijn had overigens toestemming van de clubleiding gekregen om te verzui men. Hij kampt al weken met een rugblessure, waarvan men nu vreest dat het een hernia is. In de eerste helft werd hij door zijn ploeg genoten nog niet gemist. Het zag er zelfs naar uit dèt Napoli voor het r Volendam-speler Peter Vermes. Uit de strafschop die het gevolg h PALO ALTO (Reuter/AFP) - Het vergelijk ter voorbereiding op het' WK voetbal tussen de nummer twee van Europa en de nummer twee van Midden- en Noord-Amerika is in Palo Alto (Cal) duidelijk in het voor deel van de oude wereld uitgeval len. De Sovjetunie bleef ondanks het gemis van een aantal sterren de voetballers uit de Verenigde Staten duidelijk de baas: 3-1. FRANKFURT (DPA) - Bondscoach Franz Beckenbauer heeft zes af meldingen ontvangen voor de oefenwedstrijd, die de Bondsrepubliek woensdag in Montpellier tegen Frankrijk speelt. Kohier, Dörfner (Bayern München), Fach (Uerdingen) en Hermann (Bremen) blesseerden zich het afgelopen weekeinde tijdens de wed strijden in de Bundesliga. Mill (Dortmund) en Buchwald (Stuttgart) ga ven al eerder te kennen, niet beschikbaar te zijn. De selectie bestaat nu uit de volgende 16 spelers: Aumann (Bayern München), Illgner (Köln), Augenthaler, Reuter, Plügler (Bayern Mün chen), Brehme (Inter), Berthold (AS Roma), Reinhardt (Leverkusen), Littbarski, Hassler (Köln), Matthaus (Inter), Bein (Frankfurt), Möller (Dortmund), Riedle (Bremen), Klinsmann (Inter), Vóller (AS Roma). De Amerikanen hielden op het complex van de Stanford-universi- teit, waar een recordaantal van 61.000 toeschouwers getuige was, de Sovjets overigens wel bijna een helft bij, zonder echt uitzicht te krij gen op een succesje. Het team van de Sovjetunie, waarin de „buiten landse" vedetten ontbraken en spe lers als Dobrovolski, Mikhailitsjen- ko en Demjanenko door blessures thuis werden gehouden, kwam na een half uur op voorsprong door een treffer van Bessonov. Hij schoot uit moeilijke hoek raak op aangeven van aanvoerder Koesnetsov. De Amerikanen kwamen twaalf minuten later op gelijke hoogte door een benutte strafschop van John Harkes. Scheidsrechter Mauro (VSt) wees naar de stip, na dat Loesni Volendam-aanvaller Pe ter Vermes onderuit had gehaald. Vlak voor het rustsignaal zorgde Tsjerenkov voor 1-2. Hij reageerde attent na een vrije trap van Besson ov in de Amerikaanse muur. In de tweede helft dicteerde de Sovjetunie het spel. Meer dan een doelpunt van de in de rust ingeval len Protasov leverde dat niet op. De Amerikanen werden nauwelijks nog gevaarlijk. Pas in de slotfase kreeg Paul Caligiuri, wiens goal in november op Trinidad de deelne ming aan de eindronde van het we reldkampioenschap betekende, nog een kans. Zijn volley ging over het doel van Tsjanov. HAMBURG (DPA) - Eintracht Frankfurt is verpletterend van start gegaan bij de hervatting van de Bundesliga. De ploeg versloeg VFB Stuttgart met 5-1 en achterhaalde Bayern München aan de kop van de ranglijst. De titelverdediger had reeds vrijdag een punt verspeeld bij •FC Köln. 1-1. Leverkusen had gedacht daarvan te profiteren. Bij winst had de for matie zich alleen leider mogen noe men. Na 17 wedstrijden zonder ne derlaag verloor Leverkusen echter verrassend van Karlsruher SC, 1-2. Leverkusen kwam dankzij Kree al snel op voorsprong. De thuisclub herstelde zich in de tweede helft, door doelpunten van Schütterle en Bogdan. Op dat moment speelde de aspspirant koploper met een man minder. Seckler was in de 38e mi nuut weggestuurd door scheids rechter Harder, wegens het herhaal delijk neerleggen van een tegen stander. Het was niet de enige rode kaart op de eerste speeldag na de winter stop van de Bundesliga, waar de acht duels - Nümberg - Dortmund werd afgelast - 200.000 toeschou wers trokken. Werner van Fortuna Düsseldorf kreeg in de wedstrijd te gen Bochum twaalf minuten voor tijd rood, wegens grof spel. Zijn ploeg verdedigde met tien man in de slotfase de voorsprong van 2-0. Bochum scoorde, door Kempe, slechts één keer. VFB Stuttgart was van begin tot eind een klasse minder dan Ein tracht Frankfurt, dat zijn hoge klas sering op eigen veld volledig waar maakte. De cijfers van 5-1 waren niet geflatteerd. De uitblinkers aan de kant van Frankfurt waren de ex internationals Eckstein en doelman Stein. Door de Noorse international An dersen kwam Eintracht in de eerste helft op voorsprong. Pas na de ver rassende gelijkmaker van Walter, in de 52e minuut, kwam de thuisclub echt op toeren. Door Andersen, Stu- der en Eckstein (2) werd het 5-1. Opvallend was eveneens de rui me overwinning van Borussia Mön- chengladbach op Werder Bremen, 4-0. De Rus Belanov scoorde twee maal. HSV was eveneens op schot tegen Uerdingen. In Hamburg werd het 6-0. FRANKFURT (SID) - Andy Möller keert terug naar Eintracht Frank furt. De spelbepaler van Borussia Dortmund, inmiddels vaste keus in de nationale ploeg van Franz Beckenbauer, tekende een contract voor vijf seizoenen. Voorzitter Ohms van Frankfurt maakte dit zaterdag, na de wedstrijd tegen VFB Stuttgart, bekend. Möller geldt als een van de grootste talenten van het Westduitse voet bal. Tijdens het seizoen 1987-1988 verruilde hij voor een bedrag van 2 1/2 miljoen gulden Frankfurt voor Dortmund. Hoeveel het Eintracht Frankfurt kostte de speler terug te halen, werd niet gezegd. De trans fersom werd geschat op ruim drie miljoen gulden. De zeven-voudig international stond eveneens in de belangstelling van enkele Italiaanse topclubs. Juventus leek lang de beste papieren te hebben Möller aan te trekken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14