Gullit Oranje kleurloos zonder Nederland speelt in volle stadions SPOoTTV Hockeyteam viert al feest vóór finale Spanje laat het bij één treffer Connors zegt af Volkov ook snel op vlinderslag Tuur snel klaar Haarhuis pakt weer een scalp Marathon-debuut Goeljajev Becker vindt leiding te streng Teleurstellende interland tegen Italië zonder doelpunten SPORT PAGINA 17 LAHORE (GPD) Het duurde uren voordat gisteren de rust bui ten het National Hockey Stadium was teruggekeerd. Nog lang na dat Pakistan zich na Nederland had geplaatst voor de finale van het zevende wereldkampioenschap in Lahore werd er uitbundig feest gevierd. Van de ruim 50.000 uitzinnige toeschouwers bleven duizenden Pakistani rondom het sportcomlex hangen om hun fa vorieten luidkeels zwaaiend met groene/witte vlaggen een glorieu ze aftocht naar het hotel te bezorgen. ROTTERDAM (GPD) De supporters van Nederland, En geland, Ierland en Egypte zullen elkaar tijdens de WK- groepswedstrijden op Sicilië en Sardinië aardig in even wicht houden. Die van Oranje zullen mogelijk iets in de meerderheid zijn, want hun aantal wordt door de plaatselij ke organisatie-comité's op 10 a 15.000 geschat. Uit Egypte en Ierland worden 10.000 fans verwacht en uit Engeland 8000. Een flink deel van de Ierse supporters zal op het vaste land van Italië (in Paestum) en in Joegoslavië worden on dergebracht. ln Brussel werd in de oefenwedstrijd België-Zweden niet gescoord. Ook Marc Van der Linden kreeg zijn legen- stander Roger Ljung niet definitef op de knieën. (foto epai Delegaties uit Palermo en Cagliari verklaarden gistermiddag op een persconferentie in Rotterdam dat de stadions, waarin de wedstrijen van groep F worden gespeeld, al volledig uitverkocht zijn. Nadat bij de loting bekend was geworden dat Europees kampioen Nederland in Palermo en Calgiari zou spelen is er een run op de plaatselijke voorver koopadressen ontstaan. Op de twee eilanden zijn op dit moment geen toegangsbewijzen meer te koop, maar men acht het niet onmogelijk dat er nog wat kaarten terugkomen van het landelijke organisatie-comi té. Mario Jovine en Mario Praxi. de twee prefecten die aan het Italiaan se ministerie van binnenlandse za ken verantwoording schuldig zijn, deden het gisteren voorkomen alsof ze zich over de veiligheid geen al te grote zorgen maken. „Als we erom vragen zendt Rome ons voldoende politie-versterking om de zaak in de hand te houden". Op de vraag hoe veel manschappen men denkt te zullen inzetten, bleven de prefecten het antwoord schuldig. „Veel, erg veel", was de enige reactie. De inbreng van de Nederlandse politie zal beperkt blijven tot advie zen. Zij zal niet daadwerkelijk in ac tie komen. Palermo en Cagliari voe len niets voor een alcoholverbod. „Dat is het laatste waar we aan den ken", was het niet geheel onver wachte antwoord, want de Italiaan se wijnindustrie is een van de be langrijkste sponsors van dit toer nooi. „En met de Egyptenaren ver wachten we op dit punt helemaal geen moeilijkheden", zei een van de woordvoerders, „want die mogen vanwege hun godsdienst geen alco hol gebruiken". Met de werkzaamheden aan de stadions en de perscentra ligt men op schema, zo wordt beweerd. „Over een paar weken zijn we ROTTERDAM (ANP) - Jimmy Con nors doet niet mee aan het ABN- tennistoernooi in Rotterdam dat maandag in sportpaleis Ahoy' be gint. De Amerikaan liet vanmorgen toernooi-directeur Wim Buitendijk weten dat hij nog teveel hinder on dervindt van een in het toernooi van Milaan opgelopen polsblessure. ROZZANO (Rtr) - De Sovjet Dimitri Volkov heeft bij internationale wedstrijden in het 25-meter bad van Italiaanse stadje Rozeano de beste wereldprestatie op de 50 meter vlin derslag geleverd. De schoolslagspecialist kwam tot 24,13 seconden. Hij was daarmee een-honderdste sneller dan de Oost duitser Nils Rudolph vorig week in Bonn bij wereldbeker-wedstrijden. Politie houdt tien mensen aan ROTTERDAM (GPD) - De Rotterdamse politie heeft voor het begin en na afloop van de voetbalinterland Nederland-Ita- lië in totaal tien mensen in de kraag gegrepen. Een van de ar restanten probeerde een mes het stadion binnen te smokke len. Vijf anderen kregen een proces verbaal omdat ze illegaal handelden in softdrugs en/of Oranje-sjaaltjes en -petten. Na de wedstrijd werden voor de poorten van de Kuip twee au tokrakers, een fietsendief en een man met vuurwerk opgepakt. "Verder was het heel rustig", al dus een tevreden woordvoerder van de Rotterdamse politie. ROTTERDAM (ANP) - Regilio Tuur heeft zijn eerste dozijn prof- partijen erop zitten. De 22-jarige zwaarvederge wicht won gister avond in een feesttent nabij het Feyenoord-stadion door interventie van scheidsrechter Klijnoot in de derde ronde van Colin Lynch. De 28-jarige Engelsman, die voordat de arbiter ingreep al drie maal acht tel len rust had gekregen, werd een zware knock out bespaard. Quick Boys één helft opgewassen tegen Nigeria LEIDEN Quick Boys heeft het nationale elftal van Nigeria één helft lang partij kunnen bieden. Halverwege het oefenduel op Nieuw Zuid was de stand gister avond nog 2-2. maar uiteindelijk lie pen de gasten met attractief voetbal uit naar een 4-2 overwinning. Voor Quick Boys doelpuntten Fred Kan bier en Dennis Jan Mieras. Er waren 500 toeschouwers. Het is de bedoeling dat in Paler mo, waar Nederland tegen Egypte en Ierland speelt, twee vriend schappelijke wedstrijden worden georganiseerd om te kijken of alles goed functioneert. PSV en Ajax kr- gen een uitnodiging in het voorjaar het stadion in Palermo, waar het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal tegen Egypte en Ierland speelt, te testen. Renzo Barbero, de voorzitter van de WK-organisatie in Palermo, maakte dat gisteren in Rotterdam bekend. Het stadion in Palermo is bijna klaar. Barbero wil echter nog voor dat het wereldkampioenschap in ju ni begint twee generale repetities houden.Dat lijkt ons uiterst nuttig om eventuele hiaten op te sporen", aldus Barbero. „Bovendien is dat een goede gelegenheid de nieuwe lichtinstallatie te testen". Bij een bezoek aan het stadion in Cagliari haalden de Engelse bonds coach en de Britse pers vorig jaar hun neus op voor de grasmat. Het .veld zat toen vol met wormen. Die plaag is inmiddels bedwongen, ver zekerde Roberto Pappalardo, de se cretaris van het plaatselijke organi satie-comité. „Dat was niet zo moei lijk, want we hebben op Sardinië erg veel vissers...". Voor de reputatie van Oranje in ei gen land is het eigenlijk maar goed dat het vlaggeschip van de KNVB de eerstvolgende drie interlands (Sovjetunie, Oostenrijk, Joegosla vië) op vreemde bodem speelt. In het buitenland wordt het Neder lands elftal geafficheerd als Euro pees kampioen en zullen die inter lands vermoedelijk meer toeschou wers trekken dan de 24.000 gister avond in de Kuip. Want wie één keer op de koffie is gekomen (Brazi lië), laat zich niet gauw voor de tweede keer bedotten. Zeker niet als er prijzen worden gevraagd van 70 gulden en de wedstrijd boyen dien live op tv is. Toch had Nederland-Italië op pa pier best een leuke wedstrijd kun nen zijn. Beide landen staan hoog genoteerd op het lijstje van favorie ten voor het wereldgoud en hebben voldoende in hun mars om het pu bliek te boeien. De technische staf van Oranje kon bovendien voor het eerst na anderhalfjaar weer eens be schikken over een bijna voltallige selectie. Op Ruud Guilit en Arnold Muhren na stond de hele EK-ploeg in het veld en werden de vacatures opgevuld door Bosman en de fletse debutant Richard Witschge. Er be stond echter een hemelsbreed ver schil tussen de vorm van toen en nu. Tegen de degelijke en defensief sterke Italianen, die met Baresi, Ferri, Donadoni en Vialli notabene de bijna complete as misten, speel de Oranje krachteloos en bloede loos, zonder enige franje. Van Tig- gelen was de enige positieve uitzon dering. Tegenvaller Het pleit voor De Ruiter dat hij na afloop niet om de hete brei heen danste en openlijk toegaf dat 'de wedstrijd hem behoorlijk was te gengevallen'. Alleen de periode kort voor en na de rust noemde de vervanger van Thijs Libregts rede lijk. Hij miste vooral de scherpte bij het merendeel van de spelers. Kort na de hervatting kreeg Oranje de enige kans van de wedstrijd. Het schot van Wouters ketste echter ALICANTE (AFP) Tsjechoslowa- kije heeft Spanje gisteren slechts één helft kunnen inspireren tot aan vallend voetbal. De Spanjaarden vonden het na de treffer van Manoio Sanchez, kort voor rust, voldoende. In de tweede helft mocht Tsjechos- lowakije, met PSV'er Chovanec in de basis, het beeld van de wedstrijd bepalen. Doelpunten leverde dat niet op. Spanje en Tsjechoslowakije, die elkaar na de wereldtitelstrijd in Ita lië treffen in de kwalificatiereeks voor de eindronde van het Euro pees kampioenschap, voelden er buiten bereik van doelman Zenga af op de paal. De squadra azzura, die flitsend begon en met enkele frivole acties van Oranje een zoekplaatje maakte, kreeg er twee. Een daarvan was voor Vierchowod, die echter grof onderuit werd gehaald door Van Breukelen. De PSV'er hield er geel aan over waar rood op z'n plaats was geweest. Zijn opmerking na afloop' was bijna gênant. „Ik wilde de nul houden en was blij dat ik hem te pakken had. Hij had eerder fors doorgehaald naar mij. Die overtre ding was heel wat zwaarder dan die van mij op hem". De charge paste in het beeld van een serie geniepige overtredingen, vooral v.an Italiaan se kant. De verdedigende sterkte van bei de landen had tot gevolg dat de bondscoaches van Engeland (Rob- son) en Ierland (Charlton), in de openingsronde van het WK de te genstanders van Oranje, geen steek wijzer werden. „Tegen Italië is het altijd moeilijk openingen te vin den", hield Bobby Robson zich op de vlakte. Het was hem niet ontgaan dat Van Basten, op een paar fraaie acties na, passief bleef en Ronald Koeman een plichtmatige wedstrijd speelde. Net als in Barcelona kwam de libero nooit achter z'n verdedi ging vandaan en moesten de impul sen nu van Rijkaard komen. Hij bleef halverwege in de kleedkamer achter, met vocht in de knie. De Ruiter: „Hij zei in de rust tegen mij: trainer, als je er gezeur over krijgt, ga ik er nog even in. Maar dat was niet verantwoord". Waarde De kern van het Oranje-verhaal is weinig voor negentig minuten voluit te gaan. De Spanjaarden be perkten zich in de eerste helft tot enkele spectaculaire acties. Eén daarvan mondde uit in een treffer. Drie minuten voor de rust reageer de Manoio Sanchez goed op een voorzet van Roberto. Bij de Tsjechoslowaken ontbrak Feye- noorder Griga. Girondins Bordeaux heeft zijn vierde nederlaag van het seizoen in de Franse competitie geleden. Bij Brest, de club van oud-Feyenoorder Jos van Herpen, werd met 0-2 verlo ren. Bordeaux hield voorlopig zijn voorsprong van drie punten op Olympique Marseille, dat het duel bij Sochaux niet door zag gaan. Bordeaux, de club van erkende schutters als Piet den Boer en Klaus Allofs, kwam na zeventien minuten achter door een doelpunt van Ro berto Cabanas uit Paraguay. Ferrer zorgde na een uur voor de eind stand. Nummer drie op de ranglijst Monaco speelde thuis 0-0 tegen Cannes. Paris St. Germain, vijfde, won bij Toulon met 3-0 dankzij drie Joegoslavische doelpunten. Twee van Zlatko Vujovic, één van Susic. Theo Vonk, trainer van FC Twen te, kan weer beschikken over' zijn basisspelers Pieter Huistra en John Nijenhuis. Het duo, lange tijd door een blessure uit de roulatie, speelde in de oefenwedstrijd (1-1) tegen het Deense Bróndby de volle negentig minuten mee. Over het optreden van Nijenhuis, die vijf minuten voor de rust de ge- f echter Ruud Gullit. Hij heeft de looptraining hervat en zat gister avond op de tribune. Wie nog twij felt aan de enorme waarde van Gul lit voor het Nederlands elftal heeft zand in de ogen. Met zijn persoon lijkheid en uitstraling en zijn tac tisch inzicht voegt hij de extra's toe die Oranje nu node mist. Zonder Gullit is de ploeg een kwart minder waard en lijkt zij kansloos voor de wereldtitel. Van Basten mist hem in elk geval als geen ander. „Ruud bindt twee spelers aan zich en kan als geen ander gaten trekken. Daar door ontstaat er ruimte voor de spit sen. Die missen wij nu". Een koppel Van Basten-Bosman is in geen geval dé oplossing en vormde ook in hun elfde gezamen lijke optreden geen sterk duo. De Ruiter: „Ze weten hoe Italianen ver dedigen. daar moet je iets tegen overstellen. Dat hebben ze onvol- lijkmaker voör zijn rekening nam, kon Vonk redelijk tevreden zijn. Huistra daarentegen voldeed nog niet. Lars Olsen had namens Brönd- by in de twintigste minuut de score geopend. Het oefenduel, bijgewoond door 300 toeschouwers, begon op het veld van amateurclub Blauw Wit overigens bijna een half uur te laat. Scheidsrechter Nikkelsen uit Dene marken beroerde vlak voor het be gin van de wedstrijd in de catacom ben de verkeerde knop, waardoor de verlichting uitviel. doende gedaan". Op verzoek van AC Milan, maar ook omdat Van Basten naar de zin van De Ruiter na de rust te weinig had laten zien, werd hij halverwege de tweede helft naar de kant gehaald. Van Basten bleef er laconiek onder. „We heb ben vanavond kunnen zien dat we nauwelijks raad weten met spelers PHILADELPHIA (Rtr) - Paul Haar huis speelde dinsdag bij het tennis toernooi na de winst op de Zweed Mikael Pernfors even voor profeet. „Op een goede dag kan ik van ieder een winnen," stelde de net 24-jaar geworden Eindhovenaar. Zijn woorden kwamen uit, sneller dan menigeen gedacht had. Een dag la ter versloeg hij in de derde ronde van het met 1.9 miljoen gulden ge doteerde toernooi de belangrijkste scalp uit zijn loopbaan veroverd. De als tweede geplaatste Brad Gilbert werd in drie sets verslagen: 7-6 (10- 8) 5-7 6-4. Dat leidde tot een nog grotere chaos dan eerder die ochtend, toen het pu bliek angstaanjagend massaal het stadion en de tribunes bestormde om op tijd een goede plek te vinden. Ofschoon er geen kaart meer te krij gen was, slaagden enige duizenden mensen erin de hard optredende politie- en legermacht te ontlopen en alsnog zonder toegangsbewijs binnen te komen. Op die manier za gen uiteindelijk veel meer bezoe kers dan de vijftigduizend die het gloednieuwe en grootste hockeysta- dion ter wereld normaal gesproken kan herbergen, de triomf van hun 'sportgoden'. Het festijn voor de poorten maak te het Nederlands elftal na de spec taculaire 3-2 overwinning op titelfa- voriet Westduitsland maar ten dele mee. Terwijl de spelersbus met de ontgoochelde Westduitsers via een zijweg razendsnel wegreed, slaagde de chauffeur van de Nederlandse groep er met moeite in zijn vervoer middel tussen de massa door te la- De uitgelaten internationals ge noten zichtbaar van de toejuichin gen van de Pakistani, die het Neder landse hockey altijd al een warm hart hebben toegedragen. De extra vertraging namen ze op de koop toe. Het feestje bij de Nederlandse am bassadeur gisteravond kon tenslot te best iets later beginnen. die heel kort dekken. Dat is de les uit deze wedstrijd, daar zullen we de komende tijd veel op moeten oefe nen. Maar daar ben ik nu met m'n hoofd niet bij. Eerst komt AC Milan. De club is op dit moment het be langrijkste, daar ben ik heel erg mee bezig. Het WK begint pas over drie maanden". ALBERT GEESING De Amerikaan is vierde op de we reldranglijst; Haarhuis nam voor dit toernooi de 67e plaats in. De punten voor het bereiken van de kwartfina les en de bonus voor het uitschake len van de nummer twee in de Ame rikaanse stad, zullen hem behoor lijk doen stijgen. Gilbert, die vorig jaar vijf grote evenementen won, staat daarmee hoger gekwalificeerd dan John McEnroe sinds zijn terugkeer op het internationale circuit ooit heeft gestaan. McEnroe was Haarhuis' veelbesproken slachtoffer tijdens de open Amerikaanse kampioen schappen van vorig jaar. De oud- Wimbledonkampioen nam gisteren veel van de publiciteitswaarde van de stunt van Haarhuis weg door zelf met 7-6 (7-5) 3-6 3-6 te verliezen van zijn landgenoot Richey Reneberg. Want eigenlijk had niemand op een dergelijke droomfinale gere kend. "Tegen Pakistan wordt het eén groot feest", reageerde bonds coach Hans Jorritsma nadat hij de uitschakeling van wereldkampioen Australië (2-1) via de televisie had gevolgd. "Voor een sportman is het bereiken van een WK-eindstrijd het mooiste wat hem in zijn carrière kan overkomen. En dan ook nog tegen een gastland waar hockey enorm populair is en straks 60.000 man op de tribunes zitten. Dat zullen ze la ter nooit meer vergeten". De technisch leider spreekt uit er varing. Zelf stond hij in het elftal dat in 1978 in Buenos Aires de WK- finale bereikte, en destijds door Pakistan voor het goud werd uitge schakeld. Morgen herhaalt zich dat stukje geschiedenis in de City of Gardens voor de derde keer. Want in 1973 drong Oranje in Amstelveen ook door tot de laatste twee en werd toen ten koste van India wereld kampioen. Opleving Zover is het nog niet, want de Azia tische formatie maakt een nieuwe opleving door. Bij het dramatisch verlopen WK in 1986 raakte het team (elfde) de wereld- en olympi sche titel kwijt. Sindsdien heeft Pakistan echter net als Nederland moeizaam, maar geleidelijk aan veel van het verloren terrein inge haald. In eigen land hebben ze de fans in elk geval (nog) niet teleurge steld. Alleen Nederland kan nog een drempel opwerpen bij het bin nenhalen van de vierde gouden WK-medaille. "Het is een nadeel dat we een vol stadion tegen ons hebben", keek de scheidende succestrainer al weer vooruit. "Daar staat tegenover dat het volk heel veel van de Pakistani verwacht. Dat legt toch een enorme druk op ze. De laatste jaren hebben we een hele goede serie tegen ze achter de rug. Het winstpercentage in die onderlinge ontmoetingen ligt ver boven de vijftig procent. Dat geeft ons het beetje extra vertrou wen dat we in zo'n wedstrijd nodig hebben". Gelet op de uitgelaten stemming na de bewogen confrontatie tegen Westduitsland (3-2 in de verlenging) is het moreel nauwelijks meer ka pot te krijgen. Na afloop versche nen de bondscoach en zijn gevolg jubelend in de persruimte. Tom van 't Hek, de 31-jarige routinier, drup pelde pas een half uurtje later bin nen. "Dit is zo'n mooi moment in mijn loopbaan, dat ik er even in m'n eentje van wil genieten", verklaarde hij. "Ik had in de kleedkamer ook niets uitbundigs. Het drong gewoon niet zo snel tot me door. Sinds ik een klein jaar geleden ben terugge keerd in het Nederlands elftal, heb ik alleen maar successen meege maakt. Dat is een hele vreemde er varing. Ik rekende na het EK in Moskou in 1987 toen ik stopte ner gens meer op. Ik had mezelf afge schreven. En nu sta ik ineens in een WK-finale met zo'n fantastische am biance. Het is alsof je de Elfsteden tocht rijdt in de zomer". De NOS zal de finale van het we reldkampioenschap hockey in Lahore, tussen Nederland en Pakis tan, morgenochtend rechtstreeks op het scherm brengen. De uitzen ding op Nederland 3 begint om 10.25 uur. 's Avonds wordt van 22.50-23.20 uur een ruime samen vatting van het duel gegeven, even eens op Nederland 3. AD HEESBEEN Uitstel voor Tsjizjov AMERSFOORT (ANP) - De veer tiende partij uit de damtweekamp om de wereldtitel, die gisteren zou worden gespeeld, is een dag uitge steld wegens ziekte van wereld kampioen Tsjizjov. De veertiende partij wordt nu vandaag gespeeld, de rustdag van morgen komt te ver vallen. De stand is 14-12 in het voor deel van uitdager Ton Sijbrands. ADVERTENTIE DONDERDAG 16.00-17.00 EURO Zwemmen Europa cup '89 vanuit Spanje. 17.00-18.00 EURO Snooker: Masters. 18.00-19.00 EURO: Skiën. Nordic Ski Wereldcup. 19.00-19.30 EURO' Motorsport News. 19.30-20.00 EURO' Sporlmix. 20.00-23.00 EURO Basketbal: Europa- 22^0-22.20 Super Golf 23.00-23.03 EURO: Sneeuwberichten. 23.00-23.40 RTL V: Match Barend en Van Dorp. 23.03-02.00 EURO: Tennis' Stuttgart Classic. 23.25-23.35 Ned 2: Van thuisschaker tot clubschaker voorlichtingsprogramma over de 12-delige cursus. VRIJDAG 10.00-13.00 EURO: Tennis: Stuttgart Classics. 10.25-12 00 Ned 3: Studio Sport met een rechtstreeks verslag van de WK-hockeyfi- nale in Lahore tussen Nederland en Pakistan. 13.00-14.00 EURO' Avontuurlijke spor ten. 13.00-17.15 Did 1 Sport extra: Tennis (ATP-toernooi in Stuttgarl). 14.00-15.00 EURO Kunstrijden op de schaats: Lalique trofee vanuit Parijs. DEN HAAG (ANP) - Het mara- thonpeloton krijgt in de komende twee wedstrijden, zaterdag in Amsterdam en een week later in Heerenveen, te maken met nog twee Sovjetrussische deelne mers. Van het tweetal is Nikolai Goeljajev de bekendste. De oud- wereldkampioen baarde de laatste jaren echter alleen maar opzien door op de 500 meter hard te rijden. Op de langere afstanden, vanaf de 1500 meter, leek hij adem te kort te komen. Goeljajev wordt vergezeld door Aleksander Bara- nov. In het peloton rijden al Korotkov, Bozjev en Botsjkarjov. Ben van der Burg komt niet uit bij de wereldbeker-schaatswed strijden van dit weekeinde in het Zweedse Göteborg. De Zuidhol lander heeft nog steeds last van de liesblessure, die hem noopte op de tweede dag van het wereld kampioenschap langebaan schaatsen in Innsbruck met een verdovende injectie te rijden. Als het herstel goed verloopt, zal Van der Burg wel uitkomen bij de wereldbekerwedstrijd een week later in Helsinki. De ploeg voor Góteborg bestaat nu uit Bart Veldkamp, Gerard Kemkers, Thomas Bos en Anne Jan Portijk. Cor-Jan Smulders is aangewezen Hij reist echter niet Zweden. STUTTGART (Reuter) Boris Becker heeft herhaald dat de steeds strengere scheidsrechters rond het tennisveld het spel dreigen te be derven. Hij uitte zijn grieven, nadat hijzelf wegens slecht gedrag bijna uit het ATP-toernooi van Stuttgart was gezet. Becker won in de eerste ronde met de nodige moeite van de Austra liër Broderick Dyke, 7-6 6-4, en liet zijn ongenoegen na afloop blijken. "Ik krijg momenteel het gevoel dat die man in de stoel de belangrijkste is, met de spelers als marionetten. Als het zo doorgaat, vermoorden ze het tennis. Ze willen dat wij ons gedragen als computers en geen emo ties tonen". In de eerste set kreeg Becker een waarschuwing omdat hij een bal in het publiek sloeg. Later ontving hij een strafpunt voor een discussie met de Australische scheidsrechter Ings. In de tweede set had de Westduitser gediskwalificeerd kunnen wor- ,den, toen hij zijn racket van kwaadheid op de grond gooide. Volgens de 'nieuwe regels van de spelersvakbond ATP kunnen spelers uitgesloten worden als ze drie keer over de schreef gaan. Voorheen was dat vier maal. John McEnroe was onlangs het eerste slachtoffer, toen hij tijdens de Open Australische van de baan verwijderd werd. ROTTERDAM Het Nederlands elftal heeft in stijl af scheid genomen van het vaderlandse voetballegioen. De laatste oefeninterland in eigen land op weg naar het WK in Italië paste voorbeeldig in de treurige reeks van wedstrij den, die Oranje sinds het glorieuze EK '88 voor eigen pu bliek heeft gespeeld. Voor de trainers mogen vriendschap pelijke interlands als voorbereiding op een belangrijk titel- toernooi dan misschien zinvol zijn, als kijkspel zijn ze het aanzien zelden waard. Dat werd gisteravond tegen Italië (0- 0) nog eens bevestigd. Hans van Breukelen omklemt de bal voordat Maldini en Carnevale gevaarlijk kunnen worden. Rechts Ardri van Tiggelen, op de achtergrond kijkt John Bosman toe. (foto anpi

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17