Si mm hoi bij »i\ Hockeyteam naarWK-finale SpooTTV Baggio kan zich onsterfelijk maken Ook De Ruiter voelt weinig voor verzoek van AC Milan Na overwinning in thriller tegen West-Duitsland Huizebosch blijft Van Kempen voor WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 SPORT PAGINA 17 International populair in Florence MILAAN (GPD) De stad Florence wordt in de hele we reld geassocieerd met het begrip renaissence en de uitzon derlijke kunstenaars Michelangelo, Leonardo da Vinci en de wonderschone koepel van Brunelleschi. Minder bekend zijn de eeuwenoude onderlinge twisten tussen de Welven en de Gibelijnen. Met een beetje fantasie is deze twee strijd nu weer van toepassing op de topvoetballer Roberto Baggio, aan wie de kenners vanavond de meeste aandacht besteden. De Florentijnen zijn ernstig verdeeld of Baggio moet blijven of voor een uniek bedrag (ongeveer f 20 miljoen) door Fioren- tina moet worden verkocht. Afgelopen zaterdag, een dag voor zijn 23e verjaardag, liepen 3000 fans in een demonstratieve optocht door de binnenstad van Florence. Drie weken geleden gingen diezelfde supporters in staking bij de thuis wedstrijd tegen Napoli. De zgn. Curva Fiesole, het meest fanatieke supportersvak, bleef onbemand bij die topper. De reden van dit onge kend felle protest is de twijfel of Baggio volgend seizoen nog bij Fio- rentina speelt. De sierlijke interna tional zegt maar een ding te willen: zo snel mogelijk zijn contract ver lengen bij dè paarse club. En eigen lijk wil de clubleiding ook niets an ders dan dat, ware het niet dat Bag- gio's dienstverband gepaard gaat met een paar 'gevaarlijke' eisen. Baggio wil alleen in Florence blij ven als de clubleiding serieus werkt aan een ploeg, die in een paar jaar tijd om de landstitel kan strijden: „En daarmee vraag ik niets teveel. Een club als Fiorentina moet nu in vesteren in haar toekomst. Als dat niet gebeurt, ben ik weg", kondigde de speler in november aan. Sinds dien lijkt het vertrek van Baggio vast te staan, omdat Fiorentina de financiële daadkracht mist om zich stevig op de transfermarkt te roe ren, zoals Berlusconi (AC Milan) en Agnelli (Juventus) dat kunnen. Het zijn niet toevallig deze twee voorzitters die dingen naar de gun sten van Baggio. Vooral Agnelli laat geen gelegenheid ongebruikt om de Florentijn te prijzen en beschouwt hem al als een van zijn spelers. Bag gio zou al lang rond zijn met Juven tus en zelfs Fiorentina's voorzitter Righetti zou het akkoord hebben ondertekend. Er zou sprake zijn van een transfersom ter hoogte van f 20 miljoen. Milans man voor transfer zaken Galliani ving in ieder geval bod bij een geheime bespreking met de speler en gaat ervan uit dat de Turijnse concurrent eindelijk weer eens slagvaardig heeft gehan deld. Maar Baggio ontkent alles en zegt er niets voor te voelen om zijn tot 1991 doorlopende contract open te breken: „Ik hoef geen mooie belof tes van de clubleiding te horen, ik wil daden zien van Fiorentina op de transfermarkt. Er staat een goede ploeg, die op drie plaatsen moet i de Kuip: "Ik wil r. ROTTERDAM (GPD) AC Milan heeft de KNVB officieel per telex verzocht om Marco van Basten en Frank Rijkaard vanavond in de oefeninterland tegen Italië slechts een helft te laten meespelen. Waarnemend bondscoach Nol de Ruiter heeft het verzoek voor ken nisgeving aangenomen, maar voelt er in principe niets voor om het in te willigen. Hij spiegelt zich daarbij aan zijn Italiaanse collega Vicini, die ook zonder beperkingen over de internationals van AC Milan kan be schikken. De Ruiter: „Als we aan dit soort wensen tegemoet komen, is het eind ervan zoek. Dan komen de vol gende keer de andere clubs ook. Ik moet volledig over Van Basten en Rijkaard kunnen beschikken, an ders kunnen ze beter thuisblijven. Als de ploeg goed draait en er'zijn geen blessures, dan laat ik het elftal de volle negentig minuten in tact". Overigens heeft Frank Rijkaard al een excuus voorhanden om zich toch te laten vervangen. Volgens De Ruiter heeft hij afgelopen zondag een heleboel schoppen moeten in casseren en is hij nog licht gebles seerd. Zoals al verondersteld werd, maakt de 20-jarige Richard Witsch- ge vanavond zijn debuut in Oranje. Na de training in het Feyenoord-sta- dion maakte Nol de Ruiter gister- Rooks behoudt de leiderstrui BI ANC A VILLA (ANP) - Met de cal culator op zak probeert Steven Rooks de komende twee dagen de leiderstrui in de Sicihaanse wieler week te behouden. Gisteren, tijdens de vierde etappe van Siracusa naar Biancavilla, liep hij drie seconden uit op zijr^ naaste belager Sörensen. Tegelijkertijd zag hij ritwinnaar Chiapucci tot op ne gen seconden naderen. Panasonic controleerde woens dag de vierde rit van de Siciliaanse wielerweek tot drie kilometer voor het einde. De demarrage van Chia pucci konden Theunisse en Rooks niet meteen beantwoorden. Achter Fondriest finishte de „Tourtweeling" als derde en vierde. „Je rekent je suf', aldus Rooks na afloop. „Want het verschil is maar enkele seconden. Tot die ontsnap ping van Chiapucci hadden we de koers goed in de greep. Sörensen heeft in ieder geval geen kans ge kregen. Nu moeten we de volgende dagen ook Chiapucci in de gaten houden." REUTTE (GPD) Schaatsen in Oostenrijk blijkt toch een succes. Door het uitblijven van vorst in Nederland week het marathonpe loton voor het nationaal kam pioenschap op natuurijs uit naar het Oostenrijkse Reutte. Ook hier echter had de winter niet thuis ge geven. Een enkel graadje vorst in de nacht, waarden tot twintig gra den boven nul onder een stralen de hemel. De organisatie kroop gisteravond door het oog van de naald. Om zeven uur vanmorgen al klonk het startschot en net voor het ijs echt pap begon te worden, stonden de de drie kampioenen op het ereschavot. Erik Huize bosch bij de AyB-rijders, Elske van der Meer bij de vrouwen en Ben Hagen bij de veteranen. Aad middag bekend dat Nederland in de volgende opstelling zal spelen: Van Breukelen; Van Aerle, Rijkaard, Ronald Koeman, Van Tiggelen; Va nenburg, Wouters, Erwin Koeman, Richard Witschge; Bosman en Van Basten. De formatie van Italië ziet er als volgt uit: Zenga (Inter); Ferrara (Na- poli), Bergomi (Inter), Vierchowod (Sampdoria), Maldini (AC Milan); De Napoli (Napoli), Marocchi (Ju ventus), Giannini (Roma), Ancelotti Nederland kwalificeerde zich door het resultaat tegen Westduitsland vanmorgen voor de derde keer in de zevende editie van de wereldbeker (sinds '71) voor de finale. Eerder won de nationale ploeg de titel in Amstelveen ('73) en vijf jaar later was het elftal verliezend finalist te gen Pakistan in Buenos Aires. Met de niet verwachte stunt in Lahore nam Oranje, revanche voor de ne derlaag in de kruisfinales van het olympische toernooi in Seoul. De Westduitsers waren in de pou lewedstrijden veruit de sterksten geweest. Ongeslagen bereiken zij de halve eindstrijd met een doelal- do van 13-2. Terwijl hun opponen ten met moeite die grens overschre den. De finish voor Nederland was opnieuw heel close, maar zichtbaar overtuigender. Nog meer dan op de vorige wed- Grimbergen uit Rijnsburg werd vierde bij de mannen. De 44-jarige Hagen, een welbe spraakte kapper uit Lisse, sprong in de laatste ronde weg en beleef de de dag van zijn leven. „Ik heb revanche op het leven genomen", lachte hij breeduit, „mijn vrouw is twee jaar terug bij me weggelo pen omdat ik te veel aan sport deed. Mijn drie kinderen zijn me ontnomen en in mijn omgevin'g heeft men geprobeerd me 'kapot' te maken. Ik ben nu weer ge trouwd en bouw alles opnieuw op. Dit is de mooiste dag om te be ginnen. Als kampioen". Elske van der Meer, 28 uit Jub- bega, reed de helft van haar zestig kilometer alleen. Zij won met ro yale voorsprong op de grote favo riete Alida Pasveer. De hoofd- worden versterkt. De bestuurders weten precies wat ik vraag. Als ze het goede met de club voor hebben, blijf ik mijn hele loopbaan bij deze club". Die duidelijke woorden weer kaatsen tijdens de protestmars in de Middeleeuwse steegjes van de Kunststad. Met leuzen als 'Baggio nooit in het shirt van Platini' werd het aftreden geëist van Righetti en de belangrijkste aandeelhouder, de Pontello-familie. Die weinig popu laire familie (vroegere voorzitters) wil de club graag van de hand doen, zodat iemand anders zijn handen kan branden aan de club. „Als ons f (AC Milan); Baggio (Fiorentina), Carnevale (Napoli). Scheidsrechter is de Fransman Biguet. Een Nederlands Bondselftal speelt op dinsdag 27 februari in Wa- geningen tegen de nationale ploeg van Nigeria, die door Clemens Wes terhof wordt getraind. Volgens De Ruiter zullen dan onder anderen Adrie Boogers van RKC en Henk Fraser van Roda JC een kans krij gen. strijddagen van gastland Pakistan was het vanochtend in en rond het National Hockey Stadium een com plete chaos. Door het bezoek van de Franse president Mitterrand aan de 'City of Gardens' waren de wegen in de binnenstad lange tijd afgezet. Als gevolg daarvan bereiken veel toe schouwers later dan gepland het uitverkochte stadion (50.000 toe schouwers) voor het duel van hun favorieten tegen Australië. De enorme leger- en politiemacht kreeg vanmorgen alvast een voor proefje voor de slotdag van het WK (vrijdag) Zij hadden de handen vol om de zaak niet uit de hand te laten lopen. Zonder enige schroom han teerden ze in die broeierige sfeer hun bamboestokjes om de opdrin gende massa in goede banen het sportcomplex binnen te krijgen, wedstrijd over honderd kilome ter was een zware, maar niet on mogelijke opgave. Het ijs bleek redelijk berijdbaar, maar ont snappen bleek onmogelijk. Kort voor het einde waagden Bert Ver duin en Frans Boon een poging maar door toedoen van Marreiros en Vunderink kwam het peloton weer bijeen. Twee kilometer voor het einde vond Erik Huizebosch zijn tijd ge komen. De krachtpatser uit Gramsbergen - hij won op skee lers twee keer de Elfstedentocht over 200 kilometer - pakte hon derd meter. Op de streep had hij er nog tien over op een opnieuw diep teleurgestelde Richard van Kempen uit Nieuwveen. Yep Kramer werd derde 60 miljoen wordt geboden, trekken wij onze handen meteen van de club af', aldus de Pontellos. Maar aange zien de kans daarop klein is, neemt men genoegen met f 20 miljoen uit de verkoop van Baggio, waarna de club voor f 40 miljoen in de aanbie ding gaat. Fiorentina zou dan voort kunnen dobberen in de Italiaanse middenmoot en dat willen de- fans niet. Juist nu de club voor het eerst sinds twintig jaar weer in de kwartfinale van een Europa Cup uitkomt. In de rest van Italië wordt ver baasd gekeken naar alle commotie om het unieke voetbaltalent. Bag gio heeft een opmerkelijk verleden, omdat hij nog voor zijn twintigste aan drie ernstige knieblessures moest worden geopereerd. Zelfs bij Fiorentina had men hem min of meer afgeschreven, toen hij uit zijn as herees. Claudio Pontello bood hem echter na twee invalide jaren een contract aan en daarvoor is Bag gio hem nog altijd dankbaar. Sinds dien is de middenvelder het absolu te idool van de aanhang, die een op volger zocht voor de al even sierlij ke en onfortuinlijke international Giancarlo Antognioni. In korte tijd stootte Baggio door tot de nationale selectie. Vanavond speelt hij in Rotterdam zijn zevende interland. Misschien wel zijn be langrijkste, omdat de geliefde spits Gianluca Vialli nog is geblesseerd. In het afgelopen jaar was Baggio met drie treffers topscorer van de Azzurri. Veel voetballiefhebbers op het schiereiland zien hem liever in de nationale ploeg dan de nuttige middenvelder Giannini of de sterke spits Carnevale. hetgeen regelmatig tot vechtpartij en op de tribunes leidde. Het voor Nederlandse begrippen ongekende, maar tegelijk angstaan jagende Pakistaanse enthousiasme zorgde voor een ongekende stem ming in het fraaie sportcomplex. Ofschoon het stadion voor Neder- land-Westduitsland nog niet vol zat (45.000 toeschouwers), was het een complete heksenketel. Bij Nederland was Floris Jan Bo- velander weer van de partij. De strafcornerspecialist raakte tegen Argentinië aan zijn linkerknie ge blesseerd. De Bloemendaal-speler kreeg tegen India en Australië rust en die pauze van vier dagen waren voldoende voor diens herstel. On danks de blijvende pijn werd hij fit genoeg bevonden in de cruciale bot sing mee te doen. En dat was gezien zijn succesvolle cornerserie maar goed ook. Tegenover de terugkeer van Bo velander stond de afwezigheid van Taco van den Honert. De 23-jarige balgoochelaar uit Amsterdam miste 'de wedstrijd van het jaar' wegens griep. Desondanks liet Nederland zich in de eerste omloop niet door al die omstandigheden van de wijs brengen. De ploeg acteerde onher kenbaar vergeleken met alle vijf voorgaande poulewedstrijden. Ein delijk eisten de leiders, doelman Frank Leistra en René Klaassen in de defensie, Mare Delissen op het middenveld, en Tom van 't Hek in de frontlinie de hun toebedachte rol op. Hoewel de Westduitsers via Mi chael Hilgers twee goede kansen kreeg, waarvan een uit een strafcor- ner, liet Oranje het niet verder ko- ln de open wedstrijd waren de beste mogelijkheden evenwel voor Nederland. Gijs Weterings zag de bal na een solo van René Klaassen in het zijnet verdwijnen en Erik Par- levliet stuitte bij een rush op keeper Schlieman. Bij de eerste de beste korte hoekslag van Bovelander bracht het elftal het complete sta dion in grote opwinding. De Haar lemmer pushte de bal vijf minuten voor rust zo strak en hoog in het doel dat hij een staande ovatie kreeg van het publiek. In de tweede helft speelden de Westduitsers zichtbaar va banque en verschenen massaal in de Neder landse cirkel. Uit de derde strafcor- ner nivelleerde Carsten Fischer de krappe marge (1-1). De druk bleef evenwel aanhouden en omdat We terings onder zijn niveau bleef, haalde Jorritsma hem vijf minuten Welles, nietes Opperste verwarring zaterdag middag in Katwijk bij de afde lingswedstrijd wedstrijd KRV- Woubrugge (1-0). Met nog één mi nuut voor de boeg werd Wou- brugge-aanvoerder Harry van der Weiden door de arbiter Glasber gen van het veld gestuurd. Op zich niet zó opmerkelijk. Wel op merkelijk was het feit dat Van der Weiden even later weer in het veld mocht terugkeren van de spelleider. Een Katwijkse afleve ring van het spelletje 'doet-ie het of doet-ie het niet'. 'Slachtoffer' Van der Weiden legt uit: "Voordat we weer moesten af trappen zei ik tegen de scheids rechter dat er een normale sliding was gemaakt. Daarop zei de scheidsrechter dat hij mij na af loop van de wedstrijd een boeking zou geven. Daarover was ik ver baasd. Ik zei toen tegen hem dat zoiets niet kon. Ik kon toen meteen vertrekken". Ook elftal-leider Joep Jansen van KRV was een tikkeltje ver baasd over de houding van scheidsrechter Glasbergen: "Wij maakten vlak voor tijd de winnende treffer. Begrijpelijk dat die gasten van Woubrugge te leurgesteld waren. Onze aanvoer der, Barry Lumoindong, vroeg toen aan de scheidsrechter waar hij mee bezig was om die goser weg te sturen. Hij had in mijn ogen niets misdaan". Logische vraag aan leidsman Glasbergen: Is Van der Weiden nu wel of niet uit het veld ge stuurd? Want eruit is eruit, niet- "Dat is inderdaad zo, maar ik heb er niemand uitgestuurd". "Ik heb alleen tegen die speler gezegd dat ie zich beter kon laten wisselen omdat-ie anders er nog in de laatste seconde kon wórden- uitgestuurd. Maar er waren ech ter geen wissels meer bij Wou brugge dus mocht hij verder spe len". Een collectieve communicatie stoornis dus tuSsen de Zoeter- meerse scheidsrechter en de elf talbegeleiders, bestuursleden van zowel Woubrugge als KRV en niet in het minst natuurlijk Van der Weiden: "We hadden nog helemaal niet gewisseld. Omdat ik mijn excuses had aangeboden mocht ik verder voetballen". Glasbergen vindt dat iedereen er het zijne van moet denken, want: "Als scheidsrechter heb je in de ogen van de spelers toch altijd on gelijk". Tsja. Zwanger Het eerste vrouwenteam van Val ken '68 beëindigde de thuiswed strijd van afgelopen zaterdag te gen Kloetinge (1-3) met slechts negen vrouwen. Niet vanwege blessures of omdat de scheids rechter met rode kaarten had ge smeten, maar gewoon omdat twee speelsters van de Valken burgers het voor gezien hielden na de eerste helft. Trainer Klaas Varkevisser keek maar vreemd op. En de vrouwen- coach heeft het toch al niet zo breed met zijn team in de interre gionale klasse. Zijn vrouwen staan onderaan met nul punten. "Het is triest wat er is gebeurd. Het waren speelsters van het twee de. Ze konden maar één helft spe len en moesten daarna naar hun eigen team, vonden ze. Ik weet niet hoe dit verder moet". zegt Varkevisser. Het is allemaal nog triester als men bedenkt dat de wedstrijd van het tweede werd afgelast... Leider Wassenburg van de re serves vindt het ook niet leuk, maar volgens hem deden zijn pu pillen er goed aan om vroegtijdig te vertrekken bij het eerste. Bo vendien was het allemaal afge sproken, zegt hij. "We speelden weliswaar niet, maar we hadden een presentatie voor de nieuwe sponsor. Er was een kennismaking en er werden foto's gemaakt van de speelsters. Dan vind ik dat ze er allemaal moeten zijn. Dat gebeurt immers ook niet elke week", aldus Wassenburg, die behalve leider van '2' ook nog secretaris is. Deze week wil men de vrou wenkwestie bespreken om tot een aanvaardbare oplossing te komen. De twee teams zaten bij aanvang van de competitie al niet zo ruim in de speelsters. Blessu res hebben de zaak nog verer gerd. Daarbij zitten er vrouwen bij die verzorgende beroepen hebben en dus soms" dienst heb ben in het weekeinde. Wassenburg: "Dat probleem van de verzor ging blijf je houden. Dit was wel een erg slecht voorbeeld in het af gelopen weekeinde. Vaak is er wel wat te regelen. Ik denk dat we er wel uit komen deze week. Aan het terugtrekken van een team den ken we niet. Dat is niet nodig". Blessures en wisseldiensten zijn nog te verhelpen, maar er blij ken nog andere krachten van in vloed op de uitdijende absentie lijst. En die zijn minder gemakke lijk te overburggen. Twee vrou wen van het eerste blijken zwan- .ger te zijn. Varkevisser: "Dat gebeurt nou eenmaal als je met vrouwenvoetbal bezig bent", Pardon? "Nou ja, u begrijpt wat ik be doel. Als je met vrouwen werkt, kun je ze weieens kwijtraken om dat ze in verwachting raken". En Wassenburg: "We kunnen toch moeilijk voor de competitie van de vrouwen een verklaring vragen waarin ze be loven niet zwanger te raken tij dens het seizoen". De zwangerschap baart Valken '68 voorlopig alleen maar zorgen. Bijltje Hij heeft lang getwijfeld, maar Hein Bijl gooit het bijltje er niet bij neer. Hij maakt het seizoen uit bij LSW, ondanks zijn eerder ge uite dreigement dat hij ermee zou stoppen als er zou worden verlo ren van het tot zaterdag puntloze ZLC. Die 1-2 nederlaag ervaarde de aanvoerder als een vernede ring. Bovendien voelde Bijl zich voor schut gezet door zijn ploeg genoten, die hij een gebrek aan interesse en trainingsarbeid ver wijt. Bijl: "Zij hebben mij in de steek gela ten. Het ioas dus logisch geweest als in hen nu ook in de steek had gelaten. Maar zo kinderachtig wil ik niet zijn. Ik maak het seizoen af alleen pak ik de zaken vanaf nu anders aan. Volgend seizoen speel ik bij een andere club, dat staat als een paal boven water. Daar wil ik nu alvast gaan trai nen als dat mogelijk is. Ik heb geen trek om bij LSW met drie man op maandagavond wat te rotzooien. Tot die tijd hobbel ik op zaterdag een beetje voor mezelf mee. Geen ideale situatie, maar daar heb ik niet om gevraagd. Ik heb m'n goede wil getoond. De lol is er voor mij gewoon af. Zolang ik nog voor LSW speel wil ik ab soluut geen aanvoerder meer zijn". Peter Post coach van wielerploeg DEN HAAG (GPD)- Peter Post zal dit jaar optreden als coach van de Nederlandse wielerploeg op de weg, die in september in Japan deelneemt aan het wereldkam pioenschap. De Amstelvener heeft hiertoe besloten nadat hij een aantal jaren om niet bekende redenen voor het ploegleiderschap had bedankt. Het gevolg van zijn absentie was dat Raas, Gisbers en Priem bij toer beurt de Nederlandse wegploeg on der hun hoede hadden. Volgens Post heeft zijn besluit alles te ma ken met de terugkeer van Rooks en Theunisse in zijn ploeg. Verlies Foreholte IASI - De handbalsters van Noor- lander/Foreholte hebben ook de tweede wedstrijd in de tweede ron de van de Europa-Cup 2 verloren van het Roemeense Terom Iasi. De Voorhoutse ploeg verloor met 30- 17. In Voorhout bleef de schade be perkt tot een verlies van zes doel punten: 26-20. WOENSDAG 16.00-17.00 EURO: Zwemmen: Europa cup '89 vanuit Spanje. 17.00-18.00 EURO: Snooker: Masters. 17.15-19.00 Sportnet: Top Team Spanish Soccer: Rayo Vallecano-Barcelona. 18.00-19.00 EURO: Skiën: Nordic Ski Wereldcup. 19.00-19.30 TV 5: Montagne: bergsport magazine. 19.00-20.30 Sportnet: US Professional Boxing. 20.00-21.00 EURO: Trans World Sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond: gala van de Russische turnploeg. 21.00-23.00 EURO: Voetbal. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.00-00.25 BBC 1Sportsnight: met o.a. FA-Cup voetbal. 23.00-01.00 EURO: WK Boksen. 00.00-01.00 Sportnet: World Rally Champs. 01.00-02.00 Sportnet: Powersports Inter national. 01.00-02.00 EURO: Avontuurlijke spor- DONDERDAG 08.00-09.00 Sportnet: Powersports Inter national. 08.00-09.45 Did 2: WK Biathlon: verslag van de 7,5 kilometer voor vrouwen. 10.00-12.00 EURO: Voetbal: Spaanse competitie. 11.00-12.35 Did 2: WK Biathlon: verslag van de 10 kilometer voor mannen. 11.00-13.00 Sportnet: US PGA Golf. 12.00-13.00 EURO: Wielrennen: Gemen- best wielerklassieker. 13.00-14.00 EURO: Schaatsen: WK voor mannen in Innsbruck. 13.00-17,00 Did 2: Tennis: Stuttgart Clas- LAHORE In een uitgelaten stemming vierde het Neder landse hockeylegioen vanmorgen feest. Spelers, begelei ders en officials vielen elkaar om de hals na de plaatsing voor de finale. De Nederlandse ploeg en outsider in de halve eindstrijd van het WK in Lahore, verraste alles en iedereen in het volgelopen National Hockey Stadium. De nationale formatie weerstond de druk van titelfavoriet Westduitsland tot en met de verlenging (3-2,2-2 na reglementaire speeltijd) aan toe. De beslissing in de beste hockey-thriller van de laatste jaren tussen beide naties viel door een strafcorner van Bovelander in de 78e minuut. Hendrik-Jan Kooyman neemt Floris-Jan Bovenlander op de schouders na de eerste treffer van Nederland. Oranje plaatste zich voor de finale. (foto ANP) voor tijd naar de kant ten faveure Nederland - Bondsrepubliek van Stefan Veen. Nauwelijks een Duitsland 3-2 (1-0). 31. Bovelander paar seconden later leek Mare De- 1-0 (sc), 57. Fischer 1-1 (sc), 64. Delis- lissen de beslissing te forceren. Een sen 2-1 (sb), 66. Fischer 2-2 (sc), 78. te hoog weggeslagen bal uit een Bovelander 3-2 (sc), Scheidsrech- strafcomer van Bovelander leverde ters: Ruiz (Arg) en Vanbeneden een strafbal op. De aanvoerder be- (Bel). Toeschouwers: 35.000. nutte die unieke mogelijkheid. Maar de Westduitse evenknie van Nederland: Leistra; Klaassen, de Bloemendaal-speler zorgde in de Kooijman, Crucq en Bovelander; slotfase alsnog voor een koerscor- Brinkman, Delissen en Diepeveen; rectie (2-2) en een verlenging. Daar- Parlevliet, Van 't Hek en Weterings in bouwde Nederland opnieuw via (63. Veen). Bondsrepubliek: Schlie- Bovelander een voorsprong op en mann; Fischer, Metz, Fried en Mol- die zou ondanks de Westduitse iadin; Keiler (52. Reek), Schmidt- pressie uiteindelijk beslissend blij- Opper en Brinkmann; Saliger.' Blö- ken. AD HEESBEEN cher en Hilgers (76. Nes).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17